X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x09 : Underneath
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 6:30 pm    İleti konusu: 9x09 : Underneath Alıntıyla Cevap Gönder
Scully, Doggett ve Reyes, Doggett'ın Brooklyn'de görevli bir polis memuruyken üzerinde çalıştığı eski bir davayı yeniden araştırmaya başlarlar. Eski davada "Tornavida Katili" olarak tutuklanan zanlı şimdi salıverilmiştir. Doggett cinayetlerin tekrar başlayacağına inanırken Scully ve Reyes'in ise bundan kuşkuları vardır.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
EOTRET

İletiler: 19

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
evet;
kendi içinde çatisan, 2 farkli karaktere bürünmüs bir adamin hikayesini izledik. Nekadar kötü tarafina engel olmaya çalissada yinede onun azabindan kurtulamiyor, bir çesit gollum smeagol çatismasi gibi. Çok sürükleyici bir bölüm oldugunu söyleyemiycem...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yeni Mulder'ımız Reyes Very Happy
Bölüm konusu itibari ile güzeldi,çünkü benim yazmayı planladığım bir hikaye idi. Laughing kişilik bölünmesi geçiren ve diğer kişiliği ile cinayet işleyen bir adam...
Adam neden avukat kadını öldürmedi acaba?
10 üzerinden 6
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
ms.x

İletiler: 48

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben bu bölümü izlerken biraz ayrıntılara takıldım,konudan uzaklaşıp.avukatı ve adamı reyes ile scully sorgulama sahnesi,onla çıkarken reyes'in masanın altındaki ayaklarının duruşu bitirdi beni Laughing
ama scully'nin ellerinin güzelliğini bir kez daha gördük adamın önüne fotoğrafı uzatırken Wink
gene geri planda kalan ve sanki bu hanlinden memnunmuş gibi etliye sütlüye karışmayan tavırlarda scully vardı Exclamation reyes iyiki varsın demek istiyorum Smile
ama lütfen yaa eski x-files'ı istiyorum ben çok da zevk almadım Sad
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:31 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ms.x yazdı:
avukatı ve adamı reyes ile scully sorgulama sahnesi,onla çıkarken reyes'in masanın altındaki ayaklarının duruşu bitirdi beni Laughing

Aynen aynen aynenn.. Laughing
Yapacak yorum pek yok aslında.Kötü işlenmiş, güzel olabilecek bir konu.Scully'yi, Audrey Pauley'e göre daha ön planda tutmuşlar.Gayet kendinden emin, kanıtların sonradan konulduğunu anlıyor Scully.Monica desen zaten anında çözdü, "ıkisi aynı adam zaten" filan.Doggett, adamın katil olduğundan emindi zaten ama bölümün sonunda soru işaretleri kaldı aklında."Sonra ne olacak?" gibi gibi..Kısacası vasat da denebilir, vasatın altı da..Yorumum yok benim.
Not:Söylemeden edemiycem.O ne güzel güvenlik kamerası çekimidir öyle.Adam sözünü ederken grimsi bir resim, resimde saç sakal birbirine girmiş bir adam bekliyordum.Digitalle çekilip bastırılmış gibi mübarek.. Smile
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:32 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ms.x'e katılıyorum Scully'nin ellerinin çok güzel olduğu konusunda Very Happy
ben şeyi anlamadım,maden Bob o sakallıya fiziksel olarak dönüşüyor,ikisi nasıl aynı anda karşı karşıya konuşabiliyordu?Biri olunca diğerinin olmaması lazım değil mi?

Bir şey var,ben çoğunlukla dokuzuncu sezonu sevdim.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:37 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Razz "You break my heart" ,Doggett'ın bu sözüne çok güldüm ya...neyse.
Açıkcası bu bölümü sevip sevemediğimi pek anlayamadım.Bir kere bölümde olaylar geliştikçe aklıma Stephen King'in Dark Half geldi (bilmiyorum okuyan var mı Türkçe'ye Hayatı Emen Karanlık diye çevrilmişti)ki ben o kitabı çok sevmiştim.Bu yüzden bayağı ilgimi çekti aslında konu ilk başlarda.
Scully de bu bölümde diğerlerinde olduğu gibi sadece kağıt getirmek için gözükmedi,Reyes de iyiydi (Söylemeden edemiyecem uzun palto da çok yakışmıştı) ama keşke teorisini biraz daha destekleyecek bir iki şey söyleyebilseydi.Ya resmen bu teoriyi ortaya attığında gözlerim parladı ama "that's soo Monica"...(neredesin Mulder ya,nerdesin?)

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jtt0331613 yazdı:
ms.x'e katılıyorum Scully'nin ellerinin çok güzel olduğu konusunda Very Happy
ben şeyi anlamadım,maden Bob o sakallıya fiziksel olarak dönüşüyor,ikisi nasıl aynı anda karşı karşıya konuşabiliyordu?Biri olunca diğerinin olmaması lazım değil mi?

Onlar tahminimce Bob'un zihninde oluyordu.Fight Club filmindeki gibi..
Alıntı:
Bir şey var,ben çoğunlukla dokuzuncu sezonu sevdim

Ben de sevdim...neyse yalnız değilmişim Laughing
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
364 SaD SaM yazdı:
Not:Söylemeden edemiycem.O ne güzel güvenlik kamerası çekimidir öyle.Adam sözünü ederken grimsi bir resim, resimde saç sakal birbirine girmiş bir adam bekliyordum.Digitalle çekilip bastırılmış gibi mübarek.. Smile

Evet ya,benim de aklımdan aynısı geçiyordu tam,"ah kesin şimdi resimdeki adamın yüzünün net çıkmadığını falan söyleyecekler" derken resmin kalitesine ağzım açık kaldı.
Allah allah tuhaflık bende mi acaba,bölüm başlarken yine aynı sızlanmalar dökülüyordu ağzımdan "şu jeneriğe bak...,bitmedi şu sezon ya...vs" Confused

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm çok sürükleyici değildi bence. Daha dizi başlar başlamaz ben tahmin etmiştim çünkü neler olacağını.
Benim dikkatimi çeken şey Dogget'ın eski ortağı ile olan ilişkisidir. You broke my heart'a ben de güldüm evet. Komik miyid? Hayır. Ama öyle işte.
Günahkar olduğunu kabul etmeyen bir hristiyanı da ilk kez görüyorum eğer yanlış anlamadıysam(-You're a sinner! -Shut up!)
Dogget'ı da hafif bir şekilde eleştirdim bir yerde. Eve giriyorlar direk tutukluyorlar adamı falan. Ama bilemem belki de yapacak başka bir şey yoktu. Neyse bu kadar. Çok şahane bir bölüm değildi ama.
x_phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 385

İletiTarih: Pzr Şub 18, 2007 11:52 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Razz "You break my heart" ,Doggett'ın bu sözüne çok güldüm ya...neyse.
Ya resmen bu teoriyi ortaya attığında gözlerim parladı ama "that's soo Monica"...(neredesin Mulder ya,nerdesin?)
Dogget'ın o haline bende çok güldüm ne yalan söyleyeyim insanın tuhafına gidiyor "You break my heart" .
Ben daha Reyes'ı ilk gördğüm gün Mulder'ın kadın versiyonu gibi demiştim bugünkü bölümden sonra artık neredeyse emin oldum.
Bu bölüm bence fena değildi.Yani daha önce izlediğim pek çok bölümden de iyiydi.
Bu arada şu duvardaki onu öldür yazısı bana ilk sezonlardaki bir bölümğ hatırlattı.Çokta hatırlayamıyorum ama insanlar baktıkları her yerde onları öldür yazısı görüyorlardı.Aynı ona benzemişti. Very Happy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Pts Şub 19, 2007 12:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
x_phile yazdı:
Ben daha Reyes'ı ilk gördğüm gün Mulder'ın kadın versiyonu gibi demiştim bugünkü bölümden sonra artık neredeyse emin oldum.
Bu arada şu duvardaki onu öldür yazısı bana ilk sezonlardaki bir bölümğ hatırlattı.Çokta hatırlayamıyorum ama insanlar baktıkları her yerde onları öldür yazısı görüyorlardı.

Acaba Blood bölümünden mi bahsediyorsun?Ah pardon ama oradakiler cihazlarda görüyorlardı...
Ancak Reyes sadece Mulder'a benzetilmeye çalışılmış,hadi Doggett'ı şüpheci yaptık şimdi bize bir de "believer" lazım gibisinden.Gözüktüğü hemen hemen her bölümde de zaten bu hava hakim.Sanki onu uçuk kaçık bir fikir atsın diye ortaya koymuşlar...Söylüyor birşeyi sonra,tamam gerisi yok.Yani ben pek sevemiyorum bu karakteri.Ama bu bölümde o kadar rahatsız etmedi beni Razz ,iyiydi yani, bence.

Başa dön
44murat44
Çaylak
Çaylak

İletiler: 137

İletiTarih: Pts Şub 19, 2007 12:17 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tek diyeceğim 10 üzerinden 1 Crying or Very sad
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pts Şub 19, 2007 12:20 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bölümün ilk bir kaç saniyesini kaçırdım...internette screen capture'larına bakarken şöyle bir şey gördüm...acaba bölümün başında mı gösterdi?
http://www.xfroadrunners.com/epimages/season9/underneath/cap001.jpg
Başa dön
x_factor

İletiler: 13

İletiTarih: Pts Şub 19, 2007 1:41 am    İleti konusu: re Alıntıyla Cevap Gönder
bence 10 üzerinden 10 bir bölüm, ajan doggett ve reyes ( scully ve mulder ) gibi çalıştılar, eski bölümler geldi aklıma birden..
robert patrick birkez daha bu bölümde kalitesini ortaya koydu, bu bölümün konusuda alışılagelmiş klasik bağımsız x files bölümlerinden biriydi.

bu bölüm için Robert Patrick diyorum,adamım sen busun diyorum başka bişey demiyorum.

MULDEEEEERR özlettin kendini
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız