X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Carnivle (***spoiler***)
Goto page 1, 2, 3, 4  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 10:50 pm    Post subject: Carnivle (***spoiler***) Reply with quote

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Feb-14 1:02 pm
To: ALL

Oyh...

Ruki sanrm bahsetmiti bundan bana..
Yine bir HBO yapm.
Yine ok lgn bir konu.
En basitinden 1930'larda geen Millennium diyebiliriz.
David Lynch tarz bir yapm olduu da syleniyor.
yiletirme gleri olan bir gen, i bulma uruna tuhaf bir karnaval sirkine katlr. Burada olaylar kendince olmas gereken hale getirmek iin elinden geleni yapan bir rahiple karlar, tabi pek ok karakterin yansra (misal komadaki annesinin yardmyla fal bakan Sophie, hem gemii hem de gelecei grebilen kr (sanrm) alkolik Lodz). Yine de sanrm olaylar zellikle bu ikilinin etrafnda geiyor.
yinin ve ktnn sava ksaca.
Kyamet alametleri ne olabilir ki diyenlere ise cavbmz u: Ku Klux Klan'n douu, Hitler'in ortaya k...
Oyuncular arasnda Clea Duvall ve Nick Stahl gibi isimler var.
ABD'de 2. sezonunda dizi.
Ynetmenlerden biri ise Nobel dll edebiyat Gabriel Garcia Marquez'in (Yzyllk Yalnzlk) olu Rodrigo Garcia.
5 teknik dalda Emmy kazanm, en iyi cinematography ve art direction dahil.

1. sezon DVD seti ise amazon.com'da.

cnbc-e duy sesimizi?

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Icon Feb-14 1:17 pm

u ekilde balayan bir diziden kt olmasn bekleyebilir miyiz? hayr:

"Before the beginning, after the great war between Heaven and Hell, God created the Earth and gave dominion over it to the crafty ape he called man. And to each generation was born a creature of light and a creature of darkness. And great armies clashed by night in the ancient war between good and evil. There was magic then, nobility, and unimaginable cruelty.

And so it was until the day that a false sun exploded over Trinity, and man forever traded away wonder for reason..."

yani diyor ki:

"Balangtan nce, Cennet ve Cehennem arsndaki byk savatan sonra Tanr Dnya'y yaratt ve insan adn verdii yetenekli varlklara tm hakimiyeti brakt. Ve her nesil iin bir n varl ve bir de karanln varl yaratld. Ve iyiyle ktnn tarihi savanda muazzam ordular gece vakti arptlar. O zamanlar by vard; asalet ve hayal edilemez zalimlik.

Trinity'nin stnde sahte bir gnein patlad gne kadar byleydi, ve insanlk sonsuza kadar mucizeyi mantkla takas etti..."

sper!

From: Those turns were gift for me... (Durden38) Feb-14 2:54 pm
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

Hmm, sezon 1'i indirme alamlarna tm hzyla baladm..ehehe

From: aethewulf Feb-19 11:41 am

Hmm...Eyll 2003'te balam olduka gzel bir dizidir..

Benim dizide ilk dikkatimi eken kii Michael J. Anderson oldu. Hatlarsanz TXF'n Humburg adl blmne konuk oyuncu olarak katlmt . Sanrm blmdeki ismi de Mr. Nutt idi.. lk orada dikkatimi ekti, sonra Port Charles'da da Peter Zorin rol ile izledik kendisini.. Bu dizide de Samson rol ile ok baarl bir oyunculuk ortaya koymu.. Umarm kendisini daha ok beyaz perdede grrz.. Bu arada kendisini hemen hatrlamam salayan zellii bir hopomythumb olmas.

Ben dizide Rodirigo Garcia'nn ismini grnce izlemeye karar vermitim.. Zira bu adam tanmamak imkansz; (bkz: Boomtown, Six Feet Under, The Sopranos). Ama i-g nedeni ile izleyemedim.. Diziyle ilk tanmamsa ilgin oldu. Tezimi tamamlayp, okula teslim ettiim akam eve geldim; limonatam yudumlayp TV karsnda 'Yzyllk Yalnzlk' (Gabriel Garcia Marquez) okurken, teenagerlarn izlememesi gereken yapmlarn kanal HBO'da, dizinin zel blmn grdm (Making Carnivale: The Show Behind the Show).. Orada Rodrigo Garcia'nn, Gabriel Garcia Marquez'in olu olduunu rendim ve kendisine olan hayranlm iki kat artt. Ondan beridir diziyi byk bir ilgi ile takip ediyorum.. (artk takip edemiyorum ama CNBC-e'ye konu ile ilgili msj atmtm, belki yaynlarlar.. yine de elimde 1. sezon DVDleri var)

1. sezon DVDsi olanlar; The Day of the Dead adl blme baylacaksnz.. Bu arada dizinin ilk sezonunda 12 blm var.

Detayl bilgiler iin: http://www.hbo.com/carnivale/

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jan 17, 2006 10:04 pm    Post subject: Reply with quote
From: trustno13 5/13/2005 1:35 pm
To:
ALL

2 sezon...24 blm...24 saat...

Carnivale' baka nasl tanmlayabilirim bilemiyorum. Tarif edecek kelimeleri bulmakta zorlanyorum, bu yzden kime dizinin adn sylesem, anlatmak yerine elimdeki cd'leri verip sadece "izle" diyebiliyorum. Bu kadar basit bir konsepti, "iyi ve ktnn ebedi sava"n bu kadar orijinal bir ekilde anlatmak, apayr bir baardr. Ve bu fikri bulan, diziyi yaratan Daniel Knauf'a en az Carnivale'n kendisi kadar hayran kalmamak imkansz.

Carnivale, televizyonlarn grp grebilecei en orijinal dizilerden biriydi, belkide en orijinaliydi. Amerika'da HBO'su olan milyonlarca kii, her blmn sonunda bir yenisini izlemek iin pazar gnlerini beklerken ben, internetin avantajlaryla blmleri er beer indirmeme ramen, iki blm arasndaki 5 dakikalk gei srecine bile dayanamyordum, hep daha fazlasn grmek, izlemek iin yanp tutuuyordum.

Dizinin 2. sezonu akl almaz bir sonla bitmiti. 3 kollu bir son, bize her eyin asl imdi baladn iaret ediyordu. Herkes 3. sezonun bomba gibi olacan sylyordu. Yahoo'daki resmi Carnivale grubuna arada srada urayp hayranlarla mesajlaan Daniel Knauf bile her eyden emindi. Zira kendisi btn hikayeyi bandan sonuna kadar biliyordu. "Carnivale'yi tane leme olarak dnn" diyordu hep; "ilk 2 sezon sadece giri lemesiydi. Asl olaylar imdi balayacak!" O, Carnivale'yi en az 3 en fazla 6 sezon olarak tasarlamt kafasnda. 2 sezonu ok ar ve detayl iledii iin gnlnden 6 sezonun getii de kesindi.

Fakat geen hafta HBO; bugn bize OZ, Sopranos, Six Feet Under, Angels in America, Sex and The City gibi cesur yapmlar sunan, slogan "It's not TV. It's HBO" yani "Sadece tv deil. HBO" olan ve paral yelik sistemiyle alt iin rating kaygs dier kanallar kadar olmayan ve gerekten de normal televizyonlarda grmeyeiniz prodksiyonlar yapan ve yaynlayan HBO, Carnivale' iptal etti.

Herkes resmen okta. hala daha. Ve ben, gerekten de inanlmaz bir hayran dayanmas gzlemliyorum Yahoo grubunda. HBO'ya atlan binlerce mektup ve mail; ayn anda HBO yeliini "Carnivale' iptal ettiniz" gerekesini not ettirerek iptal eden yzlerce hayran, televizyonlara, gazetelere, radyo istasyonlarna yollanlan basn aklamalar ve uygulamaya konan daha nice fikir gerekten de olaanst.

Carnivale hayranlar olarak tek umudumuz, HBO'nun yapt hatay bir ekilde fark edip, Carnivale'ye bir ekilde er ya da ge "Devam" karar vermeleri, ya da dizinin bir baka paral kanal olan ve HBO'nun en byk rakibi konumundaki Showtime'a veya buna benzer kanallara gemesi(geri bu ok zor nk Carnivale'nin tm haklar HBO'ya ait.)

Televizyon yaynclnn dnyann her yerinde ne olursa olsun ayn olduunu ve bir de bu muazzam dizinin yayndan kaldrlmasnn acsn da vurmak iin yazdm.

Ama Daniel Knauf'un dn dedii gibi:

"Carnivale is not dead."

Murat

From: trustno13 Sep-13 9:07 am
To:
ALL

Ve nihayet. 14 eyll aramba'dan itibaren her hafta saat 21:00'da Karnavalla tura kmaya balyoruz.

Forumda Carnivale iin ayr bir klasr amay ok isterdim ancak konsept gerei bu mmkn deil. Dolaysyla Carnivale ile ilgili ne yazlp izilecekse buraya yazlp izilmesini tavsiye ediyorum. Blmler sonrasnda izleyen arkadalarmzn kafalarnda oluabilecek sorular seve seve cevaplamaya hazrm, ama pek ok soruya da "bekleyin ve grn" diye cevap vermem muhtemel nk ne de olsa her soru iareti bir baka blmde (hatta belki de bir baka sezonda) aklanyor.

Carnivale, izleyip de "ay ok sperdiiiiiiiii" "ben hawkins ne tatl yaaaaa" gibi yorumlar yaplabilecek bir dizi deil. Umarm herkes en az benim kadar keyif alr bu diziden, izlerken en az benim kadar kafas karr :)

Carnivale'n gizemli ve muhteem dnyasna hogeldiniz.

Murat

From: rukish Sep-13 11:55 am
To:
trustno13

Pek alakas yok aslnda ama DEAN KOONTZ'un "Onlar Yoktu" diye bi kitab vard.. Bu dizi her aklma geldiinde o kitap ta aklma geliyor.. Orda insan klndaki eytani varlklar grme yeteneine sahip bi ocuk vard.. Dizi ile kitabn balants bu yetenek olay ve kitapta da olaylarn bir sirkte gemesinden teye geemiyor tabe.. ama olsun gzel kitaptr..

Neyse ok geyik oldu bu laflar.. Ama ben o kitab ok sevmitim, bu dizi zaten ilk blmyle benim aklm bamdan almt zati... CNBC-e altyazs ile kanrta kanrta anlamaya alacazdr.. Keke alsaydm divx'lerini dicem kesin ama olsun.. Neyse ki pirimiz Murat'mz var dimi ? :PPP

From: tornadoo Sep-14 12:35 pm
To:
trustno13

valla diziyi bk bir sabrszlkla bekliodum ama le bi sorunum var ki yurtta cnbc-e yok:((((((( izmir bulumasnda sadece ilk blm seyrettiim ve muratn hayran kalma nedenlerini yava yava anladm(yalan:))ikinci blm izlemek in ldm ama kendimi kasp cnbc-e de seyretcem dediim bir yapm.eer dizi tahmin ettiim gibi devam ediyosa ki tahminimin ok stnde olcan bekliorm sper bi dizi olcak,sakn karmayn:(((

From: okatmer Sep-17 8:35 pm
To:
trustno13

lk blm tekrarlaryla birlikte 3 kez izledim. ok farkl bir konsepti var dizinin,gizemli,merak uyandrc, jenerik muhteem.. lk blmde karakterleri tandk devamnda konu derinleecek sanrm

Bir sr soru olutu kafamda

1-Ben'in ryas neyi anlatyor?
2-Gcnn kayna ne?
3-Karnaval'n asl patronu kim? Ben'i tanyormu?
4-Rahip kim?
5-Rahip'le Ben arasnda neler olucak?
7-Cce patron'da sanrm baz eyleri biliyor?

Murat belki cevaplar biliyorsun ama ltfen spoil etme,tadna varaym :)

Ouzhan

From: PELIN77 Sep-17 11:30 pm
To:
okatmer

Ouz, Allah iyiliini versin. Hem bir sr soru soruyorsun hem de spoiler istemiyorsun stne stlk sorduun sorularn ou zaten dizinin belkemii :)

From: isatay Sep-20 12:23 pm
To:
ALL

dizinin mthi atmosferine ve kuvvetli allegorik diline hayran kalmamak mmkn deil. izlediim ilk blmden anlayabildiime gre Karnaval dnyay simgeliyor. srekli bir devinim halinde ve ne geldii yer belli, ne de gidecei... Karnavaln birbirinden farkl yeleri insanln tm ynlerinin allegorik birer yansmas. ocuk iyilii, rahip ise ktl simgeliyor. karnavaln grnmeyen patronu ise ikisinin de zerinde bulunan ve gizlice kaderi izen Gnostik bir Tanr anlayna iaret ediyor.

From: okatmer Sep-22 9:07 am
To:
ALL

Bana neler oluyor ltfen biri aklasn :p

Ouzhan

From: BeAtLe_FaN Sep-22 1:50 pm
To:
okatmer

diziyi 2. blmnn ortasndan izlemeye baladm iin ben de neler oluyor modundaym doal olarak ama gzel bir dizi olduu belli yaaa.
u rahip ilgimi ekti,ocuun neden zel olduunu merak ediyorum.
ya her karakter kendi ierisinde ok ilgin,atmosfer ok rpertici ve karanlk,sahneler ve insanlar ok ilgin.sevdim bu diziyi.

From: okatmer Sep-24 1:46 pm
To:
BeAtLe_FaN

Dizi hakknda derin derin dnnce ilk blmlerde olanlarn hepsinin ileride aklanaca kanaatine vardm. Bu yzden hereyi zamana brakyorum :)

Ouzhan

From: margi13 Sep-26 6:20 pm
To:
ALL

Clea Du Vall da varm.Tanyamamtm ilk blmde... Artk daha da severek izlerim....

From: trustno13 Sep-27 9:42 am
To:
isatay

lk blmden Gnostik gndermeleri yakalaman ok ho olmu nk Carnivale'in dini temeli Gnostisizme dayanyor. Ama unu syleyebilirim ki Management ilk blmlerde Tanr gibi grnse de aslnda hi alakas yok. Yani var ama yok..yani aslnda...eeh izleyelim ve grelim arkadalar :)

Murat

From: rukish Sep-27 9:42 am
To:
margi13

Sen de Clea'y sevenlerdensin ha Nigar?.. :D.. Faculty anlarm depreti birden :P

Rol da baya nemli imi valla.. Ayla bayla izliyorum ben zaten. eheh

From: margi13 Sep-27 1:24 pm
To:
rukish

bi ara manyaydm clea'nn.nerde ksa izlemeye falan alyordum. astranotun karsnda,buffy'nin salak bi ilk sezon blmnde yakalaynca sevindirik oluyordum...severim oyunculuunu, faculty'de de hi fena deildi. bi de deiik bir ifadesi var...

From: trustno13 Sep-27 1:34 pm
To:
margi13

Eh, Carnivale'da sper oynadn sylememe gerek yok sanrm, stelik de okokokokok nemli bir rolde kendisi :)

Murat

From: strange83 Sep-28 10:16 pm
To:
trustno13

valla ilk blmnden beri izledim cidden ok gzel yaa bugnk blm gece tekrarn izlicem inallah... ya murat hbo durdurdu diodun ka blm izleyebilicez imdi?

From: okatmer Sep-29 9:03 am
To:
strange83

Ben dardaydm izleyemedim :(

Ouzhan

From: okatmer Oct-10 8:41 pm
To:
trustno13

Bu dizinin tantmlarnda srekli iyi-kt savandan bahsediliyor. Ben dizide byle bireye daha rastlamadm hala olaylar,insanlar anlamaya m alyoruz. Artk icraate geseler diyorum

Ouzhan

From: trustno13 Oct-11 9:54 am
To:
okatmer

yi ve kty ayrt etmeden, nasl savatrabilirsin?

Carnivale'n en byk zellii yava admlarla ilerleyen bir dizi olmas. Bunu zaten defalarca belirttim, zellikle ilk sezonu izlerken ok sabrl olmak gerekiyor. Yaynlanan 4 blm yle bir tekrar hatrlayn. Ben glerinin yeni farkna varyor ama neden bu glere sahip bilmiyor. Bilen kii var (Samson,Lodz, Management) e bunlar da hadi aslanm yr git savaa dese kime gidecekler? Ben'in rakipleri kim, neyle mcadele etmesi gerek bilmiyoruz.

Justin ise glerinin varlndan hala daha bihaber. Sadece Tanr'nn onunla konutuunu dnyor o kadar. Ha imdi olaylar bi nebze hzlanacaktr onun asndan, zira kilisesi, iindeki ocuklarla yand.

Carnivale, bu aramba yaynlanacak Babylon blmnden sonra iyice kopuyor. Asl imdi her blm pr dikkat izlemek lazm. Sezon finalinde ise greceksiniz ki her ey ve herkes yerli yerine oturacak ve 2. sezonda iyinin ve ktnn sava yolunda ilk ciddi admlar atlacak.

Sonra da dizi bitecek. (ulan hbo...)

Murat

From: rukish Oct-11 10:31 am
To:
trustno13

Ya iin garip yan udur ki bu diziyle ilgili bii bilmesem iyi-kt olay, kesin srncemede kalacam bir konu olacakt.. Ben'in ktye daha yatkn, Justin'in ise iyiye daha yatkn olduunu dnyorum ka blmdr..

Belki ok yzeysel alglyorum ki zaten benim "urdan una gnderme, burdan buna laf atma" tarznda derinlemesine irdeleme mevzusuna karnm toktur, Matrix azma etmitir, bir daha imkansz bii iin bu kadar kafa altrmam, belki de altramam , neyse bunun iin Murat var , eheh.. Neyse ne diyodum, belki yzeysel alglyorum ama iin iindeki ironiye gerekten hastaym..

Spoiler olur mu? Olabilir aslnda.. Belki iyi-kt ayrdn daha yapmam olanlar vardr, yane ne bilim ben muallakta kaldma gre..

in iindeki ironi diyorum, Tanr'nn hizmetkarnn *kt* olmas en byk ironidir heralde. Ktlere nyargm her zaman vardr, ama Justin'e sempati duyduumu inkar etmem aptallk olur. Hele o yurt yandktan sonra pek bi afalladm ben de..

Ben'in biraz zorlayc bir karakteri var, sessiz ve hatta uyuz biri bence, o nedenle O'nun da *iyi* olmas beni biraz tedirgin ediyor.. Ne bileyim bir insann bu glerle iyilik adna yapabileceklerine drt elle sarlmasn beklersiniz, ama bir ynden de hakl tabe, daha ne yapabildiinin bile bilincinde deil..

Vehasl kelam, ne nasl patlak verecek bilmiyorum ama Murat'n bana son sylediine gre dizide en ufak sahnenin bile bir deeri var ise, ben anlamak iin baya kasacam bu diziyi..

Ancak iyi ileniyor, insana yava gibi gelebilir ama ben yle dnmyorum.. nsan doldurup doldurup yanl keye yatrmak amacndalar bana kalrsa, iimize iletiyolar karakterleri resmen.. Bilemiyorum, trsmaya bilem baladm yane..

Bii daha diycem, son blmde ben Justin'in kz kardeinden fena halde kllandm, bu yurt yangnnda parma oalbilecei kansndaym.. Sevmediimdendir byk ihtimal ama , bilmiyorum ite.. Kllandm ben bi kere..

From: margi13 Oct-11 5:33 pm
To:
rukish

Bence yurt yangnndan da Justin sorumlu. O kadar bard ya, gnah bulatrmayacam bu ocuklara diye... Ama kzkardei sevimsiz mi? sevimsiz...
Justin ilgin bi karakter, bi ka blm nce birini dikizliyordu evinde/banyoda, kimdi o???

Clea!nn karakteri Sophie'miydi? geen blm ne yapmaya alt bii anlamadm...(iki kere izledim bi de t bana) Ama mzikler sperdi. dinlemeye doyamadm...

From: okatmer Oct-12 9:11 am
To:
margi13

Dikizledii kz kardeiydi. Hatta blmn sonunda kendini krbalamt sanrm bu gnahndan dolay

Ouzhan

From: trustno13 Oct-27 10:50 am
To:
ALL

Umarm diziyi izleyenler dn yaynlanan 7. blm "The River" karmamtr. Benim iin sezonun en gzel blmdr. Muhteem bir kurgu, oyunculuk ve hikaye... Bu blm benim saptmama neden olmu, ilk izlediimde etrafta Carnivale nedir, yenir mi iilir mi bilen kimse olmad iin hi kimseye Justin ve Iris'in gemiini anlatamam, byle mthi bir srrn sezon ortasnda aklanarak gelecek olaylara nasl etkide bulunabileceine dair teorileri paylaamamtm. Tek yapabildiim "hebebdebebdbebed" diye sayklamakt. Netekim dn akam blmn Avrupa Yakas'ndan sonraki ksmn izlerken tylerim diken dikendi ve bitene kadar da yle kald.

Carnivale' vmek iin benim lugatmdaki kelimeler yetersiz kald iin fazla bir ey yazamyorum ama unu tekrar edeyim; TV tarihinin gelmi gemi en iyi 3 dizisi nedir diye sorsalar birine kesin Carnivale derim. Hatta birincisi derim.

Murat

From: okatmer Oct-28 1:55 pm
To:
trustno13

"Umarm diziyi izleyenler dn yaynlanan 7. blm "The River" karmamtr"

Ben zerime alndm. Hala uydu anteninde problem var, cldrcm akas

Ouzhan

From: margi13 Oct-28 2:16 pm
To:
ALL

bende izleyeceim diye 2'ye kadar bekledim.Ama dedi dorusu. Justin ilginletike ilginleiyor. Ben'inde o kskanln gereksiz ve rahatsz edici buldum...
Birde u kr adam neydi, Lodz, neden sakall teyzeyi dvd? kesin sonraki blmde aklanacaktr oda...

From: okatmer Nov-24 3:42 pm
To:
trustno13

Sanrm sezon sonunda doru baz cevaplar almaya baladk. Iris mesela. Kiliseyi yakan meer oymu

Ouzhan

From: margi13 Nov-25 9:32 pm
To:
okatmer

evet burada yanl bir tahminde bulundum... justini hala ilgiyle izliyorum.
sophie ne olacak birde onu merak ediyorum. ben'in son ryasndaki sembolizm harikayd...

From: rukish Nov-30 10:59 pm
To:
margi13

Ya ben nas doluyum nas tayorum ama imdi tkandm nerden nas balar neyi nasl anlatrm bilemiyorum..

Hala Justin'e ar sempati duyuyorum.. Adam frsat varken hayatan son verilmesine bile raz oldu. Daha ne diyeyim.. Bir rahip, hemd e ktln vcut bulmu hali olan bir rahip.. Ve nasl bir krdmdr iinde bulunduu, amam ve lakin olay bitmitir ite. Herkes nerede duracan ak ve net olaak gstermitir.

Ben ise, zavallm , safm.. Bir manager'n oyununa gelip yakmtr kendisini bana kalrsa.. Yani tamam Lodz'tan nefret ediyorum zaten ama, ya ama o kadn da brak kurtarmayver be anacm, grmyo musun , tam da ne gsel ark etmiin.. Adam kendi boazn kesti yaa, daha ne diyeyim ki aslnda.. Yine de yrei bu kadar iyilik mi fedakarlk m doruluk mu artk ne doluyken, bu kadar da saf olmasa aardm zaten :P

Sophie'nin intikamna ise apka kardm hatta nnde yerlere kadar eildim. Ne kzm be! Vay be!

Son olarak son sahnelerde alan mzii THE THIN RED LINE'dan hatrladm (Az alamamtm o mzik alarken filmde :P) Hans Zimmer'a gidiyor sondan bir nceki tebriim..

Son tebriim ise tabe ki senaristlere, ynetmene, ksacas toptan yapm ekibine.. Yani u rating kaygl iren TV dnyasna ble yapmlar getirmeseler u 2000'li yllarn da hi zevki kalmayacakm.. Zaten 80'leri mumla arar olduumuz u dnemde harbiden ble diziler insann ruhunu ayor..

HBO'nun da ciddi ciddi Allah belasn versin dicem ama neyse kendimi tutuyorum..

From: okatmer Dec-4 1:49 pm
To:
trustno13

imdi sezon finali sorularm yantlad,yoksa daha okmu soru ortaya kt,yada ilk balardaki sorular nemini mi kaybetti??

Bu dizinin iptal edilmesi gerekten de ok ac,tamda talar yerine otururken. Bu son yaynlanan blmde ou eyi anladm ama anladklarm anlamadklarm yannda ihmal edilebilir boyutta. Hereyin nedenini renmek istiyorum,her sahne,her konuma. Carnivale danma hatt Murat: ltfen bu blm biraz detaylandrrmsn, ne neden oldu vs :)

Management erkekmi kadnm? Sesi kadn sesi gibiydi,ona prens dedi Lotz (ad yanl olabilir). Sofie'nin annesi ne yapt,yangn ne i, management o olmasn (????). Sofie'nin intikam muhteemdi. Ben boyunu kestiinde ortaya kan adam kimdi (melekmi)? Avatar ne demekti orda? Bu dizi yamulttu beni resmen

Ouzhan

From: isatay Dec-5 2:57 am
To:
okatmer

ben de blm bittiinde aynen senin gibi hissettim, galiba yazarlarn da amac bu, izleyicileri sarsamak...

Ben'i kurtaran adam Hack Scudder'd yani Ben'in babas.

ileriki blmler hakknda hi bir bilgim yok ama imdiye kadar izlediklerimden karttklarm ve tahminlerimi yazarsam spoiler saylmaz herhalde. yine de saylrsa buradan sonrasn okumasn spoiler istemeyenler.

managementn gnostik bir tanr anlayn temsil ettiini dndm sylemitim daha nce; imdi anlyorum ki gerek tam tersiymi. Management eytan temsil ediyor( bu noktada eytann bir karnaval eliinde lkeyi kasaba kasaba gezdii ve ruh toplad hakkndaki Orta-Bat Amerika folk ykleri aklma geldi, demek bundan esinlenilmi). daha ak konumak gerekirse tahminimce Scudder ve Management iyi ve ktnn Ben ve Rahip Justin'den bir nceki bedenlenmeleri. Ben'in nceleri grd ryalardaki niformal adam Management. Rus olduunu, Justin ve ris'in babas olduunu tahmin ediyorum. Ben'in ryalarnda da grdmz gibi Scudder ve M. bir ekilde 1.D. Sava srasnda cephede karlam ve bir eyler olmu. bu karlamaya ay oynatcs bir ingene olan Lodz da bir ekilde dahil olmu ve gzlerini kaybetmi. Scudder ve M.nin anladmz manada kanl-canl hayatta olduunu dnmyorum. hayalet veya onun gibi birey ikisi de. bir sonraki bedenlenmelere yol gstermek veya saptrmak iin olaylar etkiliyorlar.

yazdklarm tamamen tahmin, sonraki blmler hakknda hibir nbilgim yok, ama daha nceki blmlerdeki bir ok ipucu tahminlerimin doruluunu iaret ediyor..

bu arada avatar hindu mistisizminde kutsal bir varln (iva, Vinu gibi) insan olarak bedenlenmelerine verilen addr. yani bu kutsal varlk insan olmay merak ettii veya bir grevi yerine getirmek iin insan olarak doar, gerek doasndan habersiz yaar ve lr ve tanr olarak yeniden doar. ayrca hayvan, dev v.s. olarak da doabilir. Krina Vinu'nun en nemli avatardr. Buda'nn son hayatndan nce 12 avatar olduu sylenir. bunlarn birinde beyaz bir fil, dierinde ise maymundur.
Carnivale'da sanrm bu inanca iaret var. Justin ve Ben iyi ve kty temsil eden iki kutsal varln avatarlar. bir nceki avatarlar ise Scudderve Management.

From: fbistop Dec-5 9:48 am
To:
ALL

yukarda birok yorum yazmsnz, ben bunlara gz gezdirmemek iin kendimi zor tuttum. dizi cnbc-e'de baladndan beri bu diziye bi bakaym diyordum. ama batan 3-5 blm karnca sonra aradan girmedim. 1. sezon bitmi, yayn akna gre dizi aramba 21:00'de devam ediyor, hemen 2.sezona m balayacaklar? heralde tekrar yapmazlar, keke biraz ara olsayd (geri siz sabrszlkla bekliyosunuzdur :) ), 1. sezonu indirip 2. sezonu tv'den takip ederdim.

From: trustno13 Dec-5 10:40 am
To:
ALL

Trke altyazl ve kesilmemi sahneleriyle carnivale'n 1. sezonuna ilgi duyanlar clopin@gmail.com dan bana ulaabilir.

Murat

From: okatmer Dec-6 10:46 am
To:
trustno13

lgi duymak ne kelime lyorum desem

Ouzhan

From: rukish Dec-6 10:58 am
To:
okatmer

Bir de buradan istekte bulunaym dimi?

Evet..

From: layaki Dec-17 9:35 pm
To:
rukish

Bence Carnivale, artk zerinde ciddi ciddi bir eyler yazlacak kvama geldi. lk sezonun son bir ka blmnden bu yana olaylardaki paralelliin, olaylarn geliimi ynnde aama kaydetmesi veya bir miktar "bozunmas" ilgiyi arttrd. Seksin ve erotizmin dozunun artmas(balarda sansr filan da olabilirdi tabii), mziklerin biraz daha n plana kmasyla ve hepsinden nemlisi anlatmak istediini biraz daha net ortaya koymasyla tadndan yenmez kvama doru ilerliyor dizi. Akas ilk sezonun ortalarna dek epey bir "la havle" ekerek izlemitim. Bu ynde yazdklarm bunu kantlar. Ama sevgili Murat bir diziye muhteem diyorsa vardr bir eyler dedik ve sabrettik. Sabrmzn dln de alyoruz ufak ufak. Dizi, R tadnda oyalayc ve gelien sekanslarla yoluna devam ediyor. Aslnda daha ksa ama daha konsantre bir anlatma sahip olmasn tercih ederdim. Bu nedenle diziyi skc bulup balarda kam olma ihtimali olan izleyiciler elde tutulabilirdi. Neyse bu bizim sorunumuz deil. Ama "Brother Justin" gerekten mkemmel bir karakter iziyor. Sofie, Jonesy filan hepsi ok iyiler. Ama ben en ok Samson'u seviyorum. O bcr inanlmaz bir ekicilie sahip. Oynad roln iindeymi gibi hissettiriyor adama.

Gnostik iyi-kt atmas R'larda da zaman zaman karmza kar. zellikle Martin Mystere'de sklkla ilenen hatta Lal Kitap'n aylk dizisinin 41 ve 42. saylarndaki Sator Bilmecesi ismiyle balayan yk direk Gnostik iyi-kt arpmasnn anlatmn ierir(bu maceraya daha iyi konsantre olabilmek iin AD'den yaynlanan son say Tehlikeli Oyun ve Aksoy'dan yaynlanan devam ilk say ldran ehir okunmaldr nce). Maceray anlatp spoiler yapmak istemem. Sadece 2000 yllk bir iyi kt atmasnda taraf olan tarikatlarn, kkeni tarihle sk skya bal olan ve Gnostik retiler dorultusunda giritikleri bir savan olaanst geriliminin yeraldn sylemekle yetineyim. yknn giriinde yeralan ve tarikatlerden birinin ldrd Profesr Condrea karakterinin azndan Gnostik Felsefenin basit tanmlar ve kkeni anlatlr. Metni olduu gibi buraya alyorum:

"Sizlere "iyi" ve "kt" olarak bilinen soyut kavramlardan szedeceim. Modern kltrn tanmad toplumun algsndan silinmek zere olan kavramlar. Hatta din adamlar tarafndan bile ender kullanlyor. Yine de bu derste size bu kavramlardan sz edeceim. Balmz, "Gnosi'den yani kutsal eyleri ve Tanr'y tanmaktan modern aa"... Gnosi'nin ok karmak bir dini hareket olduunu sanrm biliyorsunuzdur. nce hristiyan doktrininin "sapkn" bir yorumu olarak kabul edildi. Ama daha sonra yaplan aratrmalar, ok daha geni bir fenomen olduunu gsterdi... Kkenlerinin hristiyanln kuruluundan nce, antik ran dinlerinin ikicilik mitlerine ve Zerdt dinine dayand biliniyor... KCLK! Evet dnya yaratlmadan nce iki zt ge vard. Biri "yi" dieri "kt" ve Gnosi'ye gre maddi dnyamz sonuncusundan yaratlmtr... Bu, insan hayatndaki aclar ve mutsuzluklar aklyor. Ama baka bir teori daha var. Buna gre ilahi varln ycelii yani EKSKSZLK, dnyann yaratlmasndan nce, onu meydana getiren ve EONE ad verilen elemann blnmesiyle ypranmtr. Eone'nin ayrlmas ve dmesi insanolunu ktle itmitir. nsanolu, tm yaratlan nesneler gibi "KT"dr. Gene de iinde kvlcmn kk bir paras kalmtr ve yce bir varla ulama abasndadr. Bu da ancak ilahi bir varlk araclyla olur.... MESH... Ama tm bunlar, ancak "Gerek Bilgi"yi renmek isteyen mezler iindir. Gnosi, tek bana meze yol gstermeye yeterli deildir. Gnosi, bir dizi davran normlar bildirir ve hayatn maddi ynnden vazgemeyi retir. Baz u noktalarda bu vazgeme beslenme ve reme boyutlarna varr... Gene de dnyaya hangi gzle baklmas gerektii pek ak deildir. nk kkeninden dolay insanolu "engellidir". O zaman GNOSTK yani AYDINLANMI NSAN maddi nesnelere tamamen kapanmaldr. rnein mahrumiyet araclyla z varln yok etmek gibi. Bazlar da tam aksine dnyann sonunun gelmesini hzlandrmak isterler. Kyametten sonra iyiliin hakim olacana, KNC BR YAAM meydana geleceine inanrlar. Yani bir zaman balangcnda LAH VARLIK henz..."

Profesrn son szleri bunlar olur. O anda dersteki rencilerinden biri tarafndan ldrlr ve hikaye devam eder...

Gnostik felseye gre dinler ve dnyann gelecei hakknda siz ne dnrsnz bilmem ama Carnivale artk ne dndn ok net koyuyor ortaya.

Devam edeceiz...
Lami

From: layaki Dec-17 9:54 pm
To:
layaki

Carnivale'nin yazar(ad Daniel Knauf galiba) dizinin R tadnda bir hikayesi olduunu ve ikinci sezondan sonrasn R olarak devam ettireceini duyurmu. Detaylar R forumunda yeralyor.

Ben'in(az daha Jim diyecektim) ryasnda grd atom bombas ve daha sonra management'la bomba hakknda yapt diyalogu izlerken zevkten drt ke olduumu sylemeliyim. Evet iyi kt savann aktarmnda byle gereki yaklamlar insan heyecanlandryor. O rnekte buram buram Martin Mystere kokan bir yaklam vard. Ben-Management ztlamas ve sonrasnda gelien ortaklamas ok ilgin. Sekans sonradan vermeleri sanrm bilerek oldu. Bu sayede Rahip Justin'in kt tarafta yeraldn sindire sindire rendik. Sanrm Justin, dnyann sonunun gelmesiyle yeni bir an balamasn hedefliyor ve ilk giriimlere balad bile. Cinayetler, dvmeler filan gayet iyi gidiyor. Karizmatik adam!..

Radyocu Tom Dolan'la birliktelerken geen hafta bir diyalog vard. "Ben Hearst hesabna size i nerebilirim" gibilerinden bir cmle geti aralarnda. Sonra o Hearst'n efsanevi basn imparatoru William Randolph Hearst olduunu itiraf etti. Hearst R okurlar iin de bir efsanedir. Bilinen anlamda R'larn basmn ilk kez gerekletiren ve 9. sanat btn dnyaya yayan adam desek sanrm pek yanl olmaz. Pulitzer iin alan F. Outcalt' o zamanki ok sert basn savalarnn ortasnda kendi gazetesi New York Journal'e ekerek adamn en byk eseri ve dnyann yaynlanan ilk R' kabul edilen Yellow Kid'ini yaynlatmay baarmt. Bu eser sayesinde R'larn ad comic(Yellow Kid'in komik karikatr kareleri olmas) ve R'larn yaynland gazetelere "Sar Sayfalar"(Yellow Kid sar fon zerine iziliyordu) denmitir. Sendika savalar, basn cepheleri filan derken The Phantom'lu Mandrake'li, Flash Gordon'lu, #### Tracy'li bir "Altn a" balatan en byklerden birisidir. Orson Welles'in, nl Citizen Kane filminde aslnda W.R. Hearst' canlandrd ve bu konunun ilgin tartmalar alevlendirdiini de ekleyelim. O ismin dizide gemesinin ok tesadf olduunu zannetmiyorum.

Evet... Carnivale, sert sahneleri, youn mistik anlatm ve karakterlerinin gittike belirginleen zellikleriyle byyerek yoluna devam ediyor. Can skc tek ey, Lodz karakterinin zerinde ok younlalmam olmas ve biraz erken "harcanmas" oldu kanmca. Gerisi mkemmel. Fazlas var eksii yok!

Selamlar
Lami

From: okatmer Dec-18 1:47 pm
To:
layaki

Tm spoilerlar okuyarak gzel bir olaya imza atm bulunuyorum, aferim bana, bir dizi ancak byle *oka evrilir

Ouzhan

From: blackdew Jan-6 11:45 am
To:
ALL

Lodz'un yokluu bence dizide artk iyice hissedilmeye basland. abuk ld gibi geliyor bana. Daha yapacaklar vard :) justin'la Ben'in uyumu bence mthi bu diziyi asl elenceli klan bu. Bilemiyorum bu dizide her an farkl bir durum yaanyor ve kozlar durmadan el deitiriyor. Sophie rneinde olduu gibi... Bu dizi gerekten gzel

From: okatmer Jan-6 12:15 pm
To:
blackdew

Bu mesajnla ilgili bir spoiler biliyorum ama neyse...

Bende bu diziyi ok seviyorum ama baz blmleri karnca koptum,sonra gittim hereyi okudum heyecan kat. stne stlk bunlar yaptm iin Murat da cdleri gndermiyor bana :(

Ouzhan

From: blackdew Jan-8 8:54 pm
To:
okatmer

Ltfen anlatma bu konuda bilgisiz kalmay tercih ediyorum dorusu :) en iyisi normal seyrinde olacaklar renmek yoksa dizinin hibir anlam kalmyor

From: margi13 Jan-9 1:45 pm
To:
blackdew

getigimiz hafta (5 ocak) clancy brown'in (peder justin) dogumgnyms. gete olsa kutlayalim:p

bu arada irene'i oynayan hanim ed harris'in karisiymis. benzemiyo mu allah askina!!!seneler geince mimikleri taklit ettikleri iin esler birbirlerine benzerlermis aslinda...

From: okatmer Jan-9 2:33 pm
To:
margi13

Ayn gn benimde doumgnmd :)

Ouzhan

From: blackdew Jan-10 7:51 pm
To:
margi13

Ed Harris'in kardei miymi. Bende bu kadn kime benziyor diyip duruyorum ya. Bu kadar benzerlik...

Justin in doum gn :) evet kutlamalyz degil mi ne de olsa o da Allah n bir kulu :)

From: emily_71 Jan-12 12:49 pm
To:
blackdew

Dn yaynlanan blmde(The Road to Damascus) Sofie babasnn annesine tecavz ettiini syledi.Sonra bi ara hayal grd.te o zaman, o an grd sanrm.Adamnda srtnda o aa dvmesi vard.O aa dvmesini yaptran adam,o zaman Sofie'nin babas.O adamda o o zaman.Bireyler anladm galiba,neyse =))

From: 2shy13 Jan-12 2:29 pm
To:
ALL

Acaba Carnivale'nin bu sezon blmlerinin tekrarn verirler mi.Ben ne de olsa okula gidince yarm kalacak diye bu blmlerini izlemiyorum ki blk prk olmasn diye...

From: blackdew Jan-12 3:53 pm
To:
emily_71

Ayn seyi dnmedim deil. O sahneyi gsterdiklerinde adamn srtnda aa dvmesi vard. Bu da tek bir sonuca gtryor. Ama sanki birsey daha hatrlyorum doru mu emin deilim. Sofie bu imgeyi grdkten sonra tecavz oldugunu sylemi ama birileri itiraz etmiti. Bilmiyorum kartryor olabilirim. imdi Sofie gitti, Ben zaten nden gitti. :) tekrar nasl karlaacaklarn merak ediyorum. Bu arada Justin in Sofie zerinde olan etkisi tam olarak ne zaman ortaya kacak veyahut kmaya balad da benim haberim mi yok :)

From: gnome115 Jan-12 5:49 pm
To:
layaki

hatta bu william randolph hearst, patty hearst'n dedesi. patty hearst', ayn adl alan alan rudolph imzal filmden hatrlarsnz (cnbc-e zibilyon defa yaymlad). 'ok zengin bir ailenin kz alan patty, sla rgt tarafndan karlr. lakin ilerleyen zamanda kzn da bu rgt sempati duymaya balad anlalacaktr.' kabilinde bir yks var.

aslnda benim carnivale'i bu denli sevmemin nedenlerinden biri de dizideki gndermeler: babe ruth, woody guthrie, w. r. hearst, bing crosby vs. bir nevi gilmore girls'n "great deppression" yllarndaki hali (tabi 'trivia' asndan).

te yandan carnivale ayn zamanda bir dnem dizisi. amerikan tarihinin materyal olarak en az kullanlan dnemi (zira kurulu dnemini ya da souk sava dnemini anlatan onlarca film-dizi-belgesel izledik), 1930larda insanlarn nasl yaad, ne dinleyip, ne izledii, hollywood'un ya da radyonun dnem insann ne kadar etkilediini de anlam oluyoruz. o halde carnivale'in ayn zamanda baarl bir dnem portresi izdiinden bahsedilebilir.

carnivale'i hangi eserlerle karlatrabiliriz :

bence tod browning'in 30larda ektii korku filmi "Freaks" ilk srada geliyor (adndan anlalaca zere, bir sirkte geen olaylar anlatyor. hem salam bir mesaj sahip, hem rahatsz edici; yani ok ok baarl bir film. tavsiye ederim).
nobel dll john steinbeck'in en iyi roman "gazap zmleri" de bir ldde odak alnabilir. zira bu derece baarl bir 30lar portresi hatrlamyorum edebiyatta ve sinemada...
gnostik gelerin temel alnd bir epic saga olan; kanmca stephen king'in en baarl roman "the stand"i de bir lde carnivale ile karlatrabiliriz.
mitolojisinin anlatl ve tabi ki Humburg blmyle The X Files...

liste artrlabilir tabi...

aslnda dizinin son sezonunun yaynlanmamasnn bir de gzel yan var: 2. sezonu izledikten sonra aklmza taklan sorularn cevaplarn vermek tamamen hayalgcmze kalacak. akas 2. sezonun tamamn izlemi biriyle tartmak isteyeceim ok yer var. cnbc-e de bitirsin de, bir aydan biraz fazla bir zaman kald zaten.

bu arada son sezon yaynlanmyor diziyi izlemeyi de kesmiyoruz arkadalar; daha renilecek ok ey var. ki bunlardan sofie'nin babasnn kim olduu gerekten ok edici.

hayr, kesinlikle spoil etmeyeceim :). izlemeye devam...
Back to top
View user's profile Send private message
emily

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 6:18 pm    Post subject: Reply with quote
Sanrm ben yaynlanan bu son blmden Sofie'nin babasnn kim olduunu anladm.
Bir sorum var:Carnivale 2 sezonda bitiyor mu?Devam edceini duydum bir yerden ama emin deilim.
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 18, 2006 6:52 pm    Post subject: Reply with quote
Spoilerler okumutum ama Sofie'nin babas kimdi hatrlamyorum. Dizi 2.sezonunda bitti

http://www.tv.com/carnivale/show/11443/episode_listings.html
aylak
aylak

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 3:02 am    Post subject: Reply with quote
lk mesajim su diziye olsun da, vefa borcumu odeyeyim. Oncelikle varsa "ben spoiler okurum. " diyen buyursun suraya bir baksin ;

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=carnivale%2F%40polifonik+osuruk#cid

Gerek icerdigi spoilerlar acisindan, gerekse usengecligimden dolayi yaziyi tekrar buraya yazmadim. Lakin demek istediklerimin ve simdi diyeceklerimin bir cogu orada yazili.

Carnivale aslinda bircoklarinin bir "Freak Show" olarak nitelendigi bir diziden cok ote olma yolunda ilerleyen, kendi kulvarindaki diger dizilere (ki su anda aklima gelen Rome olmaktadir) acik ara fark atmis , son yillarda yapilmis Nip/Tuck ve 6 Feet Under ile birlikte en iyi dizileden biri olmaktadir. Yukarida verdigim linkteki yazimda yazdigim uzere , HBO'nun aldigi en iyi karar ayni zamanda yaptigi en buyuk gerzekliktir. En iyi karar olarak boyle bir diziyi cekmek , boyle zekice bir senaryoyu, 2 sezon da olsa bu kadar basarili bir sekilde anlatmak ; en buyuk gerzeklik olarak ise "Konu cok basarili bir sekilde baglandi, anlatilacak birsey kalmadi." seklinde bitirmesidir. Aslinda acik acik "Bu diziye daha fazla para vermek istemiyoruz ; hatta o kadar ki her basit tarih kitabinda sonu bulunabilecek olan Rome dizisinin butcesini rahat karsilayabilmek icin bu diziyi bitiriyoruz. Belki paramiz olunca cekeriz. Hail Ceaser !" deseler bu kadar koymaz , bu kadar uzmezdi bizi. Lakin ;

--- spoiler ---
Quote:
Sophie'nin son blmde Justin'i yarali sekilde bulmasi ve Omega moduna girmis bir sekilde "siyah" gozlerle bos bos bakmasi...

oyle bir son ile bitirdiler ki, hem super ; hem super basarisiz. Eger ki 3. sezon cekilseydi, tahmin ediyorum ki Carnivale Fan Site'leri yerine Carnivalemania gruplari kurulacakti. Lakin olmadi. Saglik olsun diyor , belki ilerde uclemeyi bir film ile ya da cizgi roman serisi ile tamamlayacaklarini umit ederek hayatimiza devam ediyoruz...

"Less Creepy, More Gay..."
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 12:18 pm    Post subject: Reply with quote
Yapm ekibinde Emre Snmez isimli bir Trk var, Key Assistant Location Manager'lardan biriymi. Bu bizim XF'teki Timur Karabilgin efsanesi gibi biey Smile
Back to top
shy_1998
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 2:23 pm    Post subject: Reply with quote
Dizi bitiyor ama ya bak zldm buna imdi 22 ubatta elvada carnivale h h Crying or Very sad ben sevdim bu diziyi farkl bi havas vard o kadar babamla oturup izliyorduk keke bitmeseydi Sad
Typhoeus
aylak
aylak

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 2:29 pm    Post subject: Reply with quote
Geen ay diziye Amerika da son verildiini renince yklmtm.zlemeyeyim bari dedim ama brakamadm.ok baarl bence.ok merak ediyorum son blm.En etkilendiim sahnelerden birisi....
Quote:
Justin kendisinin eytan olduunu anlaynca,Norman'n eline demir bi amdan tututurup...ldr beni hadi....diye lm boyun emesiydi Cool

aylak
aylak

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 4:22 am    Post subject: Reply with quote
ncelikle merhabalar.

lk mesajm nereye atsam diye dndm dndm,Millennium'da imdilik yazacak bir balk bulamadm,bam dnd daha dorusu.:=)O yzden canmz Carnivale'mzdan gireyim dedim.

Buradaki The X Files sevgisi kadar benim de Millennium sevgim vardr ve onun zerine bir dizi gelemeyecek diye dnmtm her zaman.Kald ki Nip / Tuck denmi,6FU denmi,ama bence Carnivale bunlarn ok ok ok tesinde bir dizi olmu.zellikle o muhteem senaryosu,oturup bana Gnostizmi aratrma isteiyle dolduracak,nereden ne bulsam da iyice iine gmlsem dediretecek kadar etkileyicidir.Biraz da HBO yapm olmas sayesinde bulunan muhteem oyuncular-grdmz muhteem oyunculuklar,zellikle Justin karakterinden ne kadar nefret etsem de,dnya'da Clancy Brown gibi bir deha'y bana tantmtr.Daniel Knauf gibi adamlarn yaadn ve ileride inallah ondan birok malzeme kacan ve bizi enlendireceini gstermitir.Beni tekrar bir diziye ak etmi ve her blmnde hop oturup hop kaldrm,stne stne izleme isteiyle doldurmutur ve izletiyor da halen.stne stlk HBO'ya en byk ar szleri sylememi salam,tpk Millennium'un devam gelecek mi,gelecekse nasl gelecek diye dnp durduum eski gnlerime dndrtm,t8e'nin bu bakmdan kafasnn etini yememe sebebiyet vermitir.:=))Dnem dizisi olarak da aralara serpitirdii gazete manetleri,radyo yaynlarnda sylenen szlerle bezemi bezemi durmutur resmen,ok ok ok baarl bu bakmdan da.

Ne adal szler,ne 'bilmem ne'ler yakmaz,yakamyor,2 sezon'u hak edecek en son dizi bu dizidir.Brakn 6 sezonu,bu hikayeden bilmem ka sezonluk bir dizi kard ama nasl harcand,katledildi aklm hayalim almyor.Rome gibi artk 'yalama' olmu konuya sahip,Carnivale'n yapmndan daha pahal bir dizi nasl bunun stne gelir,onu da anlam deilim,resmen hakaret gibi.Ayrca Rome'u izlememe sebebimdir,grdm zaman sanki ihanet ediyormuum gibi geliyor Carnivale'a ve aynen kapanyor Cnbc-e.Tabi ki bu arada Cnbc-e'nin de almakta en fazla akllk ettii dizidir kanmca,ne kadar kzsak da saolsunlar kendileri.

nceden verilmi mi bilmiyorum,verilmise kusura bakmayn,bunlar da Carnivale'clarn kurtarma abalar iin at sitelerdir,ne olursa olsun gz atmakta fayda var derim;

http://www.savecarnivale.org/

http://www.petitiononline.com/bbcarniv/petition.html
Back to top
View user's profile Send private message
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 11:56 am    Post subject: Reply with quote
Nazo hogeldin! Carnivale konusunda ayn fikirleri paylayoruz oras kesinde Millennium'u da ayn cmle iinde kullannca beynimde frtnalar koptu! Dnsene yle bir dnyada yaayacaktk ki Millennium da Carnivale da onlarca sezon srecekti, hatta MLM'de olaylar dnp dolap bir ekilde Carnivale'a balanacakt...ah ya nasl lgn nasl stn bir ey olurdu o yle! Hele MLM'nin 2. sezonundaki konsept ve atmosferle genel olarak Carnivale'n birletiini dnsene..oy oy diyorum baka bir ey diyemiyorum! Laughing
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 2:20 pm    Post subject: Reply with quote
Nazo sanrm cnbce forumunda uzun uzun Carnivale yorumlar yazyordu. Gerekten de MLM-Carnivale birlese mkemmel olurdu. Frank Black, Ben'in torununun torunu falan olsa Smile

Birde offical xfiles forumunda Frank Black ile CSM'in karde olduu konuuluyor. Aln size 3 dizi birleti
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 3:21 pm    Post subject: Reply with quote
patient x wrote:
Gerekten de MLM-Carnivale birlese mkemmel olurdu. Frank Black, Ben'in torununun torunu falan olsa Smile

Birde offical xfiles forumunda Frank Black ile CSM'in karde olduu konuuluyor. Aln size 3 dizi birleti

Kan bandan ziyade mesela Carnivale'de dnen avatar mitolojisi, Matthias ncili ve Sauniere Parmeni ile ilgili bir eyler olsayd keke...Kan ba ok sakat karmakark bir ey olur nk Smile

MLM ve XF'in birlemesi iin yeterince sebep var zaten de Frank-CSM arasnda nas bi ba kurmular onu ok merak ettim. Millennium klasrnde konualm bunu!
Back to top
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 3:39 pm    Post subject: Reply with quote
the 8th endless wrote:

MLM ve XF'in birlemesi iin yeterince sebep var zaten de Frank-CSM arasnda nas bi ba kurmular onu ok merak ettim. Millennium klasrnde konualm bunu!

Detayl bir tartma deil, sadece "aaa olsa ne ilgin oldurdu " trnden bir sz
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:35 am    Post subject: Reply with quote
Murat sanrm final blmnde Ben-Justinle karlaacak ve dizi orada bitecek deilmi?? Alarm yahu..
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm    Post subject: Reply with quote
Eheh sylemem sylemem Razz Ama yle bir ekilde bitecek ki kfr etmeden duramayacaksn. Dizi bitsin sana hemen tm blmleri yollycam bu arada.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum