X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x13 : Audrey Pauley
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cmt Eyl 03, 2005 9:20 pm    İleti konusu: 9x13 : Audrey Pauley Alıntıyla Cevap Gönder
From: incig 1/16/2002 2:27 pm
To: ALL

Arkadaslar,

HAVEN'da Episode 13 ile ilgili spoilerlar var. ılginç bir seyler oluyor D&R arasında. A kiss!!

CC burda aceleci davranıyor. Hemen ikisi arasında bir öpücük uyduruverdi. MS'ye 7 yıl çektirdi oysa ve olanları bize göstermedi. Sadece bazı hintler...

ASAğIYI OKUYUN:

Reyes had made "provisions in her will" as to what was to happen to her if she was in a near death state. Doggett and Reyes' adopted father discuss how Reyes saved their lives. Mr. Reyes says "her spirit-that flame in her eyes, saved my life. I'm not about to sully it by going to against her wishes." Doggett replies that he wouldn't want him to, but that Monica saved his life too. He goes on to say that when he lost his son, he didn't want to live. But then he saw that spark in Monica, her spirit or soul. It is also unclear in the draft version of the script if the episode ends with a 'real time' kiss (as in not flashback or dream sequence) kiss between Doggett and Reyes. There are indications that there is at least one dream or alternate reality kiss between the two.

Reyes is hit by a car and "killed". Her consciousness or soul (depending on the theory) is separated from her body. We get both her experiences in this other dimension and Doggett's experiences on the other side. He feels guilty because had he acted on his feelings, she wouldn't have gotten hit by the car. He's haunted by things left undone. Whether he actually learns from this or not is left as a tease. There is a sinister angle involving the hospital and possible involvement in hastening the deaths of the patients.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 1/16/2002 3:08 pm
To: incig

Dedim ya ..berbat!!!! Bu çok saçma eğer sezon 9 veya 10 izleyeceksem ben hikayeleri izlemek istiyorum ve CC tekrar MSR angst yapamayacağına göre bu durumda ikisinin de ilişkişleri olması doğal olur .(Doggett ve Reyes ) ama birbirleriyle değil ..Bu çok aptalca ,izleyici MSR seviyor diye bu diziyi aşk dizisi olarak görmüyorki.Önce olayları ve bu iki karakterin ,özellikle de hala geliştiremedikleri Reyes'i olaylara monte etmeliydiler ve bunu iyi yazarak yapmalıydılar ..Hemen bu aşk dalgasına atlamaları diziyi sadece basitleştirir..

Yani bunu bir shipper olarak ben söylüyorum . Noromo olmaya karar verdim en azında DR konusunda . ığRENÇ!

From: AGENT MULDER (FMULDER9) 1/16/2002 3:16 pm

Bence de çok kötü. Sanırım CC artık çırpınmıyor resmen batıyor.Dizi
yalan rüzgarı hüvviyetine bürünüyor. Soap opera. Soap Files

--------------------------
El AANIIGOO 'AHOOT'E

From: incig 1/16/2002 3:25 pm
To: AGENT MULDER (FMULDER9)

Bir kehanette bulunayım: 10.sezon olmayacak....

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 1/16/2002 3:38 pm

Eğer bu yapay aşk hikayesi yaratma çabalarına girmeselerdi ben izlemeye değer bulabilirdim ama bundan sonra senin tahminine denecek tek şey var ınci'cim :

AMıN

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 1/16/2002 10:27 pm

m&s yi aptal yarattıı için 7 sene çektirdi:))bak doggymle reyescıııma i$i biliolar e akıllılar tabeeee..zaten içinde a$k teması geçmeyen tek dizi x filestı onuda koydular cık cık bo$werin x 7.sezondan beri soap opera zaten bunu koymaları ii oldu daa bi whole oldu bence muhaha!

*Everything is okay in the end. If it's not okay,
then it's not the end...
*Most people walk in and out of your life, But only friends leave footprints in your heart...
*We started our group..Our circle of friends..And like that circle...There's no beginning or end.
*Yesterday is history.Tomorrow is mystery.Today is a gift.(That's why it's called the "present")
*Anger is only one letter short of danger.
---If love isn't a game, why are there so many players? ---

From: sidarta1 1/16/2002 10:45 pm
To: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri)

arkadaşlar cc eğer dogget&reyes bir an önce adlandırıp bir sonuca bağlar sevgili mi dost mu olacakalarına karar verirse bu ilişki o kadar kötü olmaz diyorum ben m&s ile ilgili sorunum da bu benim yani ust denen kavramdan hoşlanmıyorum keşke m&s şimdiye kadar evlenseydi o gerilimden kurtulup kendimizi hikayelere verebilseydik

From: sidarta1 1/16/2002 11:03 pm

ya söylemeyi unutmuşum arkadaşlar 10. sezon olsun ya reyes'i bir doya doya seyredelim hem ertesi yıl mitolojiyi tam kadroyla çekilecek (csm'li filan,bir diriliş yakışır ona)şöyle yüzüklerin efendisi tipi bir yapımla sonlandırsın cc

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Eyl 03, 2005 11:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: incig 3/23/2002 12:21 pm

Çocuklar, geçen hafta ABD'de yayınlanan AUDREY PAULEY adlı bölümün kliplerini izleyenleriniz var mı? Bana söyler misiniz lütfen, A.Paulye'yi oynayan aktris 3.sezondaki "Oubliette" adlı bölümdeki Lucy'yi oynayan aynı aktris değil miydi? Yoksa bana mı öyle geliyor?

From: My Misery is a Mystery (margi13) 3/23/2002 1:41 pm

evet oubliette'ki lucy householder'ı oynayan şahış.saçlarını boyatmış sadece.david duchovny daha önce beraber oynamaktan en zevk aldığı yardımcı oyunculardan biri olduğunu söylemişti yanılmıyorsam.

From: Acacallis 3/24/2002 1:26 pm
To: My Misery is a Mystery (margi13)

evet Tracey Ellis,oubliette'ki oyunculuğu harikaydı bölümde zaten Mulder'la aralarında farklı bir elektrik yaratılmıştı hatırlarsanız.benim en sevdiğim bölümlerden biridir.

From: incig 3/24/2002 1:36 pm
To: Acacallis

Arkadaslar, tesekkürler!
Demek ki sadece ben değilmişim tanıyan. Zaten çok karakterisrik bir yüzü var kadının. O çökük yanaklarından hemen tanımak mümkün.

From: incig 3/27/2002 7:03 pm

Arkadaşlar,

Bugün bu bölümün senaryosunu okuyup, video kliplerini izledim ve diyebilirim ki "4-D"den sonra 9.sezonun en beğendiğim stand-alone bölümüydü. Bir anlamda o bölümün devamı niteliğindeydi. Orda Doggett hastaneye düşüyordu, burda ise Reyes hasta yatağında. Çok beğendim. 3.sezon "Oubliette"de Lucy'yi oynayan aktris oynuyor yine ve yine orda olduğu gibi yürek burkan bir performans gösteriyor. Duygusal bölümlerde her zaman 12'den vurmayı başarıyorlar senaristler. Senaryo Steven MAEDA tarafından yazılmış, "4D" gibi. Bu adam relationship uzmanı olmaya soyunmuş galiba. ıki bölüm de D/R açısından zorlu duygusal anların bulunduğu bölümler. Sezon bitmeden bu adama bir iki senaryo daha yazdırsalardı keşke. Yine keşke Doggett'ın oğlu ile ilgili bölüm de onun elinden çıksaydı. 2.bir Vince Gilligan olacak bu gidişle.
*
*
*
*
*SPOILER UYARISI!!! DıKKAT!!*
*
*
*
*
*SPOILER UYARISI!!! DıKKAT!!*
*
*
*
*
*

Ve arkadaşlar, bu bölümde hepinizin içi rahat edebilir, Doggett'ın Scully ile duygusal olarak artık ilgilenmediği ortaya çıktı. O Reyes'e yaklaşma çabalarında ama tam emin değil. Tekrar duygusal bir hayal kırıklığı yaşamak istemediği için adımlarını dikkatli atmak istiyor. Oysa Reyes daha kendinden emin görünüyor bu konuda. Doggett'dan ufak bir işaret görse, hemen atılacak ama olmuyor. Elimizde 2.bir Mulder var duygusal bakımdan.
Senaristler Doggett-Reyes arasındaki cinsel gerilim için fazla zaman olmadığı için biraz acele ediyorlar besbelli. Bu sezondaki en iyi teaser'lardan biri ile açılıyor bölüm. Küçük ama etkili bir sahneyle ikisinin duyguları ortaya konuluyor.
Bir sahnede Doggett'ın da ağlayabildiğini gördük. Audrey ve Doggett arasındaki duygusal sahnelerden biriydi.
Bu arada Scully ile de bazı küçük sahneleri var. Biliyor musunuz, Scully bazı duygusal anlarda Doggett'a "John" diye hitap etmeye başladı. Doggett'ın Scully'ye zaman zaman "Dana" demesi gibi.
Bu arada Doggett bu bölümde ortaya çıkan "leap of faith"i ile birlikte Mulder'laşmaya başladı.
Bölüm ikisinin ilişkisinin geleceği açısından açık bırakılarak bitti. Elbette hemen bir bölümde gerilimin çözülmesini beklemek saflık olurdu.
Bu arada ben Doggett ile Reyes'in nasıl tanıştıklarının üzerine de gidilmesini ister oldum, belki oğlunun öldürülmesi hakkındaki bölümde bu konunun da üzerinde durulur.

Velhasıl ben dizinin biteceğine tekrar üzülmeye başladım.

From: sidarta1 3/27/2002 7:54 pm

ohhh be bu dizini sadece moooooolder ve scully'nin maceraları olmadığını kabul eden birileri çıktı ben her ne kadar D/R ye ve dizideki her türlü romantizme karşıda olsam sadece o ikisinin unutulması açısından bu ilişkinin faydalı olduğuna inanıyorum ayrıca D/R nin ilişkilerinin hiçte aceleye getirildiğine inanmıyorum zira biz göreli örnek olarak baştan itibaren m&s gibi hastalıklı bir ilişkiyi baz aldığımız için hızlı geliyor oysa onlara pekala bir geçmiş yazılabilir üstelik bu geçmişin başlangıç noktası bir güvensizlik üzerine değil tam tersi sonsuz bir güven temeline de kondurulabilir

From: Acacallis 3/28/2002 11:41 pm
To: sidarta1

aahahahhahaa
fulden'in kulakları çınlasın o olsaydı seni yine uyarırdı.mOlder diil de mUlder yaz diye:))

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 3/30/2002 1:28 pm
To: sidarta1

Hızlı olan onların geçmişleri değil tabii ki..Hızlı olan yazarların bunu anlatma çabaları ..
Ne yapacaklarını bilemeyen aceleci ve de ACEMı çocuklar gibi davrandılar sezon boyu...

Audrey Pauley için değil genelini konuşursak Doggett 3. bölümde Scully'e aşık olduğunu yüzüne vurdu diye bir adamın üzerine saldırdı ( şu şeytan olayı) Trust No 1'da içi parçalanıyordu ...Sonra ne oldu o kadar çok tepki geldi ki fanlardan ,yazarlar hemen yön değiştirdiler ama bunu o kadar acemice yaptılar ki olay sırıtmaya başladı ..

Reyes hastaneye araba çarptığı için düşmüyor değil mi? O 13'tü herhalde orada da bunun üzerine gidecekler ..D&R olayına ..ama çok saçma sapan şekildse yapıyorlar ...Elleri ayakları birbirine dolanmış gibi...18. bölümde de final sahnesi bir el tutma sahnesi galiba ...

Bana sırıtıyor gibi geliyor ..Yani Mulder ve Scully'nin bir ilişkileri vardı diye D&R'inde mutlaka olmalımıydı? Ya da böyle basit mi olmalıydı? Olayı çok daha derinleştirip sonra ikisini yakınlaştırabilirlerdi...Sezon 8'de ikisinin arasında bir gerilimle başlayıp devam edebilirlerdi..Ama ne yapacaklarına karar veremediler
Doggett scully mi?
Mulder Scully mi?
Doggett Reyes mi?
Reyes Follmer mı?
Doggett ve karısı mI?? olayı ise yeni geliyor ..Bu arada Doggett'ın karısını Barbara Patrick oynayacakmışSmile) şirin ..

Çok acemice davrandıkları için dizi çöktü..Ve bu sadece benim görüşüm değil ..Yakında Dreamwatch'un bir yazısını çevireceğim adı .."x files'ı kim öldürdü?" ...

YAZARLAR ....bu da benim cevabım..

Bence yazarlar ellerindeki karakterleri harcadılar.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Eyl 03, 2005 11:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

From: incig 3/30/2002 6:13 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

Çok haklısın Pelin. Bence yazarlar, yarattıkları enfes karakterleri çok ucuzca harcadılar. Çok yazık oldu. şimdi de işin içinden nasıl çıkacaklarını bilemiyorlar tabii.

Geçenlerde DD ve GA'in 1997'de Altın Küreleri aldıkları törenin video kliplerini izledim ve çok üzüldüm. Bir zamanlar dizideki rolleriyle ödülleri topladılar, ama artık dizi bir iki TV ödülüne (o da daha çok teknik ödül oluyor) aday oluyor, yer yerinden oynuyor fanlar arasında. Komik!

Barbara Patrick mi? Bu da nerden çıktı? Herhalde Doggett'ın oğlu ile ilgili bölümdeki flashbacklerde görünecek değil mi? şimdiye kadar Doggett'ın karısının hiç adı geçmedi. Öldü mü, ayrıldılar mı belli değil. Veya söylendi de, ben kaçırdım. Nedir bu konu?

Dramwatch'ın yazısı da ne demek? Nerden buldun?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 3/30/2002 11:08 pm

486.10 in reply to 486.9
barbara patrick Doggett'ın karısını oıynayacak ..Benim aldığım izlenim karısının bu bölümde tanıtılacağı ..yani flashback yok ..Ben Barbara Patrick'i merak ediyorum zaten ..Daha önce görmüşümdür büyük ,ihtimalle ..

Ben artık aday olamıyorlar diye üzülmeyi bile bıraktım ınci..Bu arada arkadaşlar Satürn ödüllerine Gillian En iyi kadın oyuncu ,Robert en iyi erkek oyuncu ve Annabeth en iyi yardımcı kadın oyuncu dallarında aday olmuşlar ..işte beni sevindiren bir haber...

Üzülmeyi bıraktım dedim çünkü başka şeylere daha fazla üzülmeye başladım ..Mesela dergilerin yıl değerlendirmelerinde X Files'tan kapakta hiç bahsetmeyip içerde küçük bir sütunla geçiştirmelerine ,resmini koymamalarına bunun yanında Buffy ve vs ..sonradan türemiş basit tayfanın kapakları süslemesine ..Bir zamanlar X Files'ın en büyük destekleyicileri olan bazı dergilerin (örnek Dreamwatch ,..)şimdi kabul edin bu dizi öldü ,vs..demelerine ...

Sad(((

Üff bu konu beni fena halde üzüyor .Daha geçen gün bir dergi gördüm böyle zaten ..

From: incig 3/31/2002 9:01 am

Ben de ne zamandır buna üzülüyorum ya zaten. Bir zamanların gözbebeği, artık öldü diye adı anılmıyor artık.
Satürn ödüllerindeki adaylıklar biraz hatır için olmasın sakın? Adaylık almak çok kolaylaştı galiba. Bu ödüller önemli midir? Bu tür ödüllerin takibini yapmıyorum da.
Barbara Patrick RP'in gerçek eşi oluyor galiba değil mi? Ben hiç bir yerde görmedim onu aktris olduğunu da bilmiyordum.

Alias'ı izliyor musun? Ordaki Jennifer Garner Altın Küre'yi aldı ya bu yıl. Ben mi anlamıyorum, bilmem ama orda öyle olağanüstü bir oyunculuk görmüyorum ben. En azından Altın Kürelik bir şey yok.
Sence?

Buffy'yi hiç karıştırma. Senaryo baştan sakat zaten. O kıza da sinir oluyorum. şimdilerde işleri daha da karıştırdılar. Bir sürü slayer türedi. Zaplarken yakalarsam bakıyorum da, gülmekten ölüyorum. Angel zaman zaman mı var, yoksa hep mi anlamadım. PRO7'de bir ara Angel'a rastladım ve baktım da, jenerikte Buffy'deki kızlardan biri görünüyor. Nasıl bir geçiştir bu anlamadım valla. ızliyor musun sen? O sarışın sinir oğlan da kim? Adı Spike olan? Bir ara vampirdi, artık değil mi?Slayerlara yardım ediyordu PRO7'de izlediğim Buffy'de.
Ben bu spin-off mu diyorlar, kardeş dizi mi, hiç hoşlanmıyorum bundan ya. Ne anlamı var, bir 2.dizi yaratmanın bilmiyorum.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 3/31/2002 2:54 pm

Satürn ödülleri sci-fi ve fantazi dallarında ödül veriyor ..ödülleri kim belirliyor bilmiyorum ama tabii bir golden globe ya da emmy değil ..

Aslında tüm bunlar biaz politika ...yani Jennifer Garner mıydı? Tabii ki mükemmel bir oyunculuğu yok en azından bana batan pek çok yeri var ama ALıAS CBS dizisi ..ve Amerikada CBS NBC'nin ardından en büyük 2. kanaldır ..Çok güçlüdür ..Yani adamlar inanılmaz bir çark kurmuşlar ..O ikisinde yayınlanan dizilerin bilinmedik olmalarına imkan yok Smile) NBC'nin dizileri de West Wing ve yanılmıyorsam The Sopranos...

Yani kanallar zaten çok güçlü aralarından sıyrılmak çok zor oluyor ..Biraz da o senenin popülerliğine kaçıyorlar dizilerde her zaman ..O yıl hangisi daha popülerse onun daha büyük bir şansı oluyor ..Tabii X Files'ın kazanamamasının suçu sadece kendisinde ama aday olamamasının ,6 ve 7'yi geç ama 8 ile bile aday olamamasının ,suçlusu bu popülizm..

Buffy'nin CNBC deki yılları en mantıklı!!! yılları giderek daha fazla saçmalayacak..Angel Buffy'den tamamen ayrı bir dizi oldu ..Buffy'den bildiğin o kız artık Angel'da oynuyor..Benim görüşüme göre daha iyi bir dizi o da ..

Live long and prosper
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Eyl 03, 2005 11:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

From: incig 3/30/2002 6:13 pm

Çok haklısın Pelin. Bence yazarlar, yarattıkları enfes karakterleri çok ucuzca harcadılar. Çok yazık oldu. şimdi de işin içinden nasıl çıkacaklarını bilemiyorlar tabii.

Geçenlerde DD ve GA'in 1997'de Altın Küreleri aldıkları törenin video kliplerini izledim ve çok üzüldüm. Bir zamanlar dizideki rolleriyle ödülleri topladılar, ama artık dizi bir iki TV ödülüne (o da daha çok teknik ödül oluyor) aday oluyor, yer yerinden oynuyor fanlar arasında. Komik!

Barbara Patrick mi? Bu da nerden çıktı? Herhalde Doggett'ın oğlu ile ilgili bölümdeki flashbacklerde görünecek değil mi? şimdiye kadar Doggett'ın karısının hiç adı geçmedi. Öldü mü, ayrıldılar mı belli değil. Veya söylendi de, ben kaçırdım. Nedir bu konu?

Dramwatch'ın yazısı da ne demek? Nerden buldun?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 3/30/2002 11:08 pm

486.10 in reply to 486.9
barbara patrick Doggett'ın karısını oıynayacak ..Benim aldığım izlenim karısının bu bölümde tanıtılacağı ..yani flashback yok ..Ben Barbara Patrick'i merak ediyorum zaten ..Daha önce görmüşümdür büyük ,ihtimalle ..

Ben artık aday olamıyorlar diye üzülmeyi bile bıraktım ınci..Bu arada arkadaşlar Satürn ödüllerine Gillian En iyi kadın oyuncu ,Robert en iyi erkek oyuncu ve Annabeth en iyi yardımcı kadın oyuncu dallarında aday olmuşlar ..işte beni sevindiren bir haber...

Üzülmeyi bıraktım dedim çünkü başka şeylere daha fazla üzülmeye başladım ..Mesela dergilerin yıl değerlendirmelerinde X Files'tan kapakta hiç bahsetmeyip içerde küçük bir sütunla geçiştirmelerine ,resmini koymamalarına bunun yanında Buffy ve vs ..sonradan türemiş basit tayfanın kapakları süslemesine ..Bir zamanlar X Files'ın en büyük destekleyicileri olan bazı dergilerin (örnek Dreamwatch ,..)şimdi kabul edin bu dizi öldü ,vs..demelerine ...

Sad(((

Üff bu konu beni fena halde üzüyor .Daha geçen gün bir dergi gördüm böyle zaten ..

From: incig 3/31/2002 9:01 am

Ben de ne zamandır buna üzülüyorum ya zaten. Bir zamanların gözbebeği, artık öldü diye adı anılmıyor artık.
Satürn ödüllerindeki adaylıklar biraz hatır için olmasın sakın? Adaylık almak çok kolaylaştı galiba. Bu ödüller önemli midir? Bu tür ödüllerin takibini yapmıyorum da.
Barbara Patrick RP'in gerçek eşi oluyor galiba değil mi? Ben hiç bir yerde görmedim onu aktris olduğunu da bilmiyordum.

Alias'ı izliyor musun? Ordaki Jennifer Garner Altın Küre'yi aldı ya bu yıl. Ben mi anlamıyorum, bilmem ama orda öyle olağanüstü bir oyunculuk görmüyorum ben. En azından Altın Kürelik bir şey yok.
Sence?

Buffy'yi hiç karıştırma. Senaryo baştan sakat zaten. O kıza da sinir oluyorum. şimdilerde işleri daha da karıştırdılar. Bir sürü slayer türedi. Zaplarken yakalarsam bakıyorum da, gülmekten ölüyorum. Angel zaman zaman mı var, yoksa hep mi anlamadım. PRO7'de bir ara Angel'a rastladım ve baktım da, jenerikte Buffy'deki kızlardan biri görünüyor. Nasıl bir geçiştir bu anlamadım valla. ızliyor musun sen? O sarışın sinir oğlan da kim? Adı Spike olan? Bir ara vampirdi, artık değil mi?Slayerlara yardım ediyordu PRO7'de izlediğim Buffy'de.
Ben bu spin-off mu diyorlar, kardeş dizi mi, hiç hoşlanmıyorum bundan ya. Ne anlamı var, bir 2.dizi yaratmanın bilmiyorum.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 3/31/2002 2:54 pm

Satürn ödülleri sci-fi ve fantazi dallarında ödül veriyor ..ödülleri kim belirliyor bilmiyorum ama tabii bir golden globe ya da emmy değil ..

Aslında tüm bunlar biaz politika ...yani Jennifer Garner mıydı? Tabii ki mükemmel bir oyunculuğu yok en azından bana batan pek çok yeri var ama ALıAS CBS dizisi ..ve Amerikada CBS NBC'nin ardından en büyük 2. kanaldır ..Çok güçlüdür ..Yani adamlar inanılmaz bir çark kurmuşlar ..O ikisinde yayınlanan dizilerin bilinmedik olmalarına imkan yok Smile) NBC'nin dizileri de West Wing ve yanılmıyorsam The Sopranos...

Yani kanallar zaten çok güçlü aralarından sıyrılmak çok zor oluyor ..Biraz da o senenin popülerliğine kaçıyorlar dizilerde her zaman ..O yıl hangisi daha popülerse onun daha büyük bir şansı oluyor ..Tabii X Files'ın kazanamamasının suçu sadece kendisinde ama aday olamamasının ,6 ve 7'yi geç ama 8 ile bile aday olamamasının ,suçlusu bu popülizm..

Buffy'nin CNBC deki yılları en mantıklı!!! yılları giderek daha fazla saçmalayacak..Angel Buffy'den tamamen ayrı bir dizi oldu ..Buffy'den bildiğin o kız artık Angel'da oynuyor..Benim görüşüme göre daha iyi bir dizi o da ..

From: incig 3/31/2002 6:50 pm

Buffy'nin CNBC-E'de yayınlanan bölümleri kaçıncı sezon oluyor? şu an kaçıncı sezonda ABD'de?
Angel'da konu nedir hiç bir fikrim yok inan. Burda Kanal7'de miydi? Hiçyakalayamadım. Hangi gün acaba?

Galiba şu anda ABD'de rating sıralamasında olan dizilerin büyük çoğunluğunu burda izliyoruz değil mi? Gözlerim yaşaracak valla. Uzun yıllardır ilk kez böyle bir yabancı dizi bombardımanı yaşıyoruz. Eski TRT günlerine dönmüş gibiyim. Smile

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/1/2002 11:59 am

şu anda Buffy'nin 3. sezonu galiba bende izlemiyorum ama gözü-m bir bölümüne takılmıştı ..Angel'da Buffy'den ayrılıp Los Angeles'a yerleşiyor ve orada dedektiflik yapıyor ..vs...

Ne yazıki kannallarımızda o dizilerin en iyisi harcanıyor!

Live long and prosper
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 2:06 am    İleti konusu: 9x12 : Audrey Pauley Alıntıyla Cevap Gönder
Bence 9. sezonun en sağlam stand alone bölümlerinin sonuncu halkasıdır. Audrey Pauley...( Scully'nin çocuğu , peygamber , kehanet vs zırvalarından sonra kafa dinlemek isterseniz iyi gelecektir sanıyorum. Evil or Very Mad Bana gelmişti ) Audrey Pauley oldukça duygusaldır. Birazcık Kingdom Hospital izleri taşır. Doggett'ı ilk defa bu kadar inanan biri olarak görürüz. Robert Patrick oyunculuk yeteneği ile gene döktürüyor.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 10:13 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kingdom Hospital deyimi bu bölüme tam olarak yakışacak bir betimleme...Bunca Peygamber-supersoldier ve Alien!lar zırvalarından sonra sanırım bu episode bizlere iyi gelecektir!Haydi Hayırlısı Rolling Eyes
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 3:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Oubliette bölümündeki Lucy karakterin canlandıran Tracey Ellis varmış bu bölümde..

Oubliette çok güzel bölümdü, du bakalım Ellis bu bölümü de güzelleştirecek mi? (Sanırım Doggett güzelleştirecek Wink)
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 3:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yaa şimdi aklıma hep o bölüm gelecek o zaman Razz Bakalım,umarım iyi bir stand alone bölümüdür.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
xsinekkkx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 357

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 5:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bana kalırsa da en kaliteli stand aloneudur 9un Audrey pauley..Robert Patrick'in etkisi de tartışılmaz..
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 6:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ıyi güzel de Kingdom Hospital nedir kimdir nasıldır?
Mr.Bomb
Çaylak
Çaylak

İletiler: 60

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 10:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bölümü şu anda izliyorum, bu bölümle alakalı değil de, söylediğiniz bişeye takıldım.
"peygamber, super soldier, alien" zırvaları diyosunuz, oysa mitoloji eskiye dönüş mü yapıyo diye seviniyoduk
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 10:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bloody_Wolverine yazdı:
ıyi güzel de Kingdom Hospital nedir kimdir nasıldır?

O da bir dizi Lars Von Trier'in.Azcık psikopat bir hastanede geçer Wink

Bu arada Reyes'in kapıyı açıp da karanlık görüp çıkamayacağını anladığı yer elimde olmadan bana Beetlejuice'u hatırlatıp gülümsetti Very Happy
EOTRET

İletiler: 19

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 10:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
çok enteresan bır bolum oluyor, john' u bu kadar inançlı, üzgün ve ağlarken görüceğimi düşünmezdim
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 11:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölümü birkaç defa izlemiştim önceden. Ama bölüm başındaki kaza sahnesi beni irkiltmiştir hep. Her şey sessiz sakin , huzurluyken , iki ortak da ( Doggett/Reyes ) iş dönüşü evlerine dönmüş ve birbirlerinin arkasından manalı manalı bakıp iç geçirirken dünyaları beklenmedik şekilde altüst oluverir. 15 şişe bira içmiş bir sürücü tarafından. ışte kaza denilen şey aynen böyle arkadaşlar. Tecrübeden biliyorum oldu mu beklenmedik , hazırlıksız yakalıyor , altüst ediyor...

Bölüm yıldızları tabii Doggett , Reyes ve disleksisi ( okuma bozukluğu ) olan Audrey idi. Özellikle Tracey Ellis , Audrey rolüyle çok güzel iş çıkarmış denilebilir. "Ben sadece çiçekleri dağıtırım".

Doggett ya perişan oldu gene....Ama Monica'yı korumak için de resmen zorlu bir mücadele verdi. Elinden geleni ardına koymadı. Hayır eğer Monica'nın hayat destek sistemini çıkartmaya kalksalardı son olarak tekme tokat girişecekti karşısındakilere o derece. Sonlara doğru çaresizlikten artık yalvaracak hale gelmişti. Monica'ya karşı hislerini de görmüş olduk. Bir yandan da şüpheli ölümleri araştırırken profesyonelliğini elden bırakmadı. Robert Patrick o hem yıkılmış hem de kararlı ifadesiyle bölüme çok şey katmış.

Reyes'in maket hastane/dünyadaki mücadelesi de ayrı bir gerçeklik ya da gerçek dışılık katmış. Özellikle Doggett'a olan mesajı ( you are a dog person ) , Bay Murdoch öldüğünde boş elleriyle öyle kalakalması vs....Sonunda Audrey'e bu yarattığı dünyada istediğini yapabileceğini söylemesi de işi çözdüğünü ifade ediyordu. Disleksi ( okuma zorluğu ) hastalığından çaktı durumu. Maket hastenedeki tüm yazılar anlamsız ya..

Bu bölümde Scully'e biraz sinir oldum. Yani ortada bir paranormal olay var Doggett öyle desteksiz işe girişmez ama hala "argümanını bekliyorum" diyor. Biraz destek , inanç yahu...Artık geri planda kalmayı kabullenmiş gibi.

Sonda Doggett katil doktorun suratını böcek gibi duvara yapıştırdığında bir "oley" çektiğimi hatırlıyorum Smile

NOT : Beattlejuice'a hafif dokundurma da vardı evt. Maket , ruhların oraya gitmesi... Ama ben "Audrey Pauley"i biraz daha Kingdom Hospital'a benzetirim...

En son desertfo6 tarafından Pts Şub 12, 2007 12:45 am tarihinde değiştirildi, toplamda 4 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pzr Şub 11, 2007 11:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9. sezonda şu ana dek izlediğim en iyi bölümdü.
Doggett'ın,Monica'yı hayata döndürmek için en uçuk fikirleri bile göz önünde bulundurabileceğini gördük...(Dripper mı olsam ne yapsam? Rolling Eyes )
Konusu güzeldi...De,doktorun neden hastaları öldürdüğü konusu havada kaldı...Ama genele bakarsak,10 üzerinden 8... Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız