X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x10 : Provenance
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 2:49 am    İleti konusu: 9x10 : Provenance Alıntıyla Cevap Gönder
Afrika'da bulunan uzay aracına ait parçalar tekrar yüzeye çıktığında; komplonun FBI içine sızmış güçleri, bu bilgiyi Gizli Dosyalar Bölümü'nden saklamaya çalışırlar. Özellikle daha önceden konuyu araştırmış olan Scully'nin ve bebeğinin hayatı ciddi bir tehlike altındadır.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
ms.x

İletiler: 48

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 3:29 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
konu güzel gibi görünüyor Very Happy şimdiden sabırsızlandım saat 9 olsun da izliyim diye Very Happy
Problem

İletiler: 19

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 4:16 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
nihayet geçmiş sezonları anımsatan bir bölüm olacak galiba, doğrusunu söylemek gerekirse bu süper asker miti beni fazla tatmin etmedi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
x_phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 385

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 4:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hakikaten ya azda olsa şu super soldier olayından uzaklaşıcağız üstelik 6.sezonada şöyle bir dönüş yapıcaz vallahi içimi büyük bir sevinç kapladı umarım izledikten sonrada aynı duyguları yaşayabilirim
Çaylak
Çaylak

İletiler: 60

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 9:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
oy oy uzaylı falan diyo Smile
Mr.Bomb
Çaylak
Çaylak

İletiler: 60

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 10:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
of be bölümün girişi bile güzel. o afrikada geçen bölümden sahnelerle başladı.
dialoglar, skinner ın yine sır saklaması vs... eski bölümleri iyi hatırlatan bi bölüm olmuş
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 348

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 10:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jenerikten önceki bölümü kaçırdım yaa Crying or Very sad
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 11:05 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Heh...ne kadar güzel yerde bittiğini tekrar hatırladım bu bölümün. Aslında Providence serisi bence 9. sezonda mitoloji açısından en iyi iki bölümü oluşturur. Scully yavrusunu korumaya çalışan annelik içgüdüsü ile aslan parçası kesildi valla. Doggett bu bölümde bütün FBI üst düzey takımını karşısına aldı neredeyse. "Yahu bize niye haber vermiyorsunuz bal gibi X-Files işte" ıpuçlarını da o buldu ama bölüm sonunda çok kötü oldu yav. Ama tabi işin gizli tutulmasının arkasında Skinner çıktı. Reyes de Scully'e olabildiğince destek çıkmaya çalışıyor. Bölüm de Lone Gunmen'in kafasına tabanca dayanması ile bitti.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 11:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Biraz yavaş kalmıştı bana göre,ama yine de iyi bir bölümdü.Her ne kadar kafamda soru işaretleri uçuşsa da...
Bölüm sanırsam "what is this?" deme rekorunu elinde bulunduruyor. Laughing
Reyes yine bakıcılık görevini üstlendi...
Bu Scully madem çocuğunu korumaya çalışıyor,neden hep çocuğunu annesine emanet ediyor anlayamadım gitti.Herkes çocuğun peşinde,Super Soldier'dır falandır...Anlam veremedim...Bir de ,Scully'nin annesi eve bebek arabası ile geldiğinde gizli ajan evdeydi ya hani,madem çocuğu öldürecek,çocuğu neden beşiğine koydu?Yani çocuk evin girişinde,arabasında iken öldürmüyor?
Zavallı Doggett!geçmiş bölümlerde gördüğümüz araba peşinde koşma sahnesi olacak derken,araba açrptı.Babamın kaza sahnesine ait yorumu:Ne salak ajanmış!Araba üzerine geliyor ama adam kaçmıyor.
Skinner'a ilk kez gıcık oldum. Mad
Ve Lone Gunmen...Yoruma gerek yok...
Her ne kadar bir çok mantık hatası olsa da ,içinde Super Soldier olmadığı için 10 üzerinden 6...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 11:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Toparlanıyorum..Evet, toparlanıyorum..

7. sezona döndük.The Sixth Extinction I ve II'ye..Yeni bir uzay gemisi bulunduğunu gördük.Ve geminin parçasının ne kadar güçlü olduğunu..7. sezonda da görmüştük yanlış hatırlamıyorsam.Parça uçarak bir kitaba saplanmıştı.Bu bölümde ise William'a saplanacaktı ama maşşallah çocukta öyle bir şey varki, kafasının üstündeki şeyi döndürdüğü gibi bunu da başının üstünde durdurdu..

Scully..Kadın çekti de çekti..Mulder öldü mü, William'dan ne istiyorlar?..Bebeği Lone Gunmen'a teslim etti ama bölüm sonunda onların da güvende olmadıklarını gördük.O kadar kolay yakalanmalarıysa çok garip geldi..Bir şekilde o tarikat üyesinden kurtulmalarını beklerdim..Bu arada, Scully ağladığı zaman daha bir güzel oluyor..Ben bunu gördüm..

Monica..Scully'ye Doggett'ın olduğundan daha yakın oldu.ınanıyor olmasından dolayı belki de..Karşılıklı konuştukları yerde, "Heh" dedim "Anne-ebe ağlaşıcaklar"..Ayrıca, olayları hemen kavraması hoşuma gidiyor Monica'nın..

Doggett..Adamcağız yardım ediyim derken bir şeylerle karşılaşıyor boyuna..Skinner'ın odasından o dosyaları çalması çok büyük tehlikeydi.Ne gariptir ki bir ceza bile almadı..

Skinner..Hep şu babacanlığından dolayı saklıyor bir şeyleri.Halbuki Scully bilmek istiyor..Öyle ki, bazen insan, O'nun karşı tarafta olduğunu düşünmenin kıyısından dönüyor..Bu bölümde de bildiği ama diğerlerinin bilmelerini istemediği şeyleri sakladı, Scully kaldıramaz diye..Hadi hayırlısı..

şunu sormak istiyorum ben.Mulder'ın ölmüş olma ihtimali, Trust No 1 bölümünde olanlardan sonra oluşan bir ihtimal di mi?
Bir de şey..Bu William da bir super soldier olsa..Öyle düşünelim bi.O zaman bu Billy Miles'ın filan niye böyle güçleri yoktu?Yeni bir tür mü bu William?

Not:Aklıma doğru düzgün şeyler gelmiyor şu an.Dizi bittikten hemen sonra yazmak pek sağlıklı olmayabiliyor bazen, benim için..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 11:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de saf saf Scully gelecekte, kadının kafasına vurucakta, williamı kurtaracak diye bekliyorum..Yaa nasıl dayanıcam ben haftaya kadar yaa Crying or Very sad

Bölüm acayip güzeldi, hatta gece kalkıp tekrar izliycem.Mitoloji güzel, aksiyon güzel, Scully güzel, bebeği ayrı bi güzel..ahh ahh bide Mulder olsaydı..Neyse tutturmuşlar bi ölcekte ölcek bırakın kardeşim küçücük bebekten ne istiyorsunuz anladık normal değil, ayrıca ne bu Mulder öldü, ölecek muhabbeti..Scully de nasıl posta koydu ama o nasıl oyunculuktur ki öyle hayran olmamak elde değil..
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Pzr Oca 28, 2007 11:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Öncelikle hafif bir sinir olduğumu söylemek istiyorum. Gerçi hoşuma da gidiyor. Neden? Önce uzaylılar dendi. Sonra uzaylı falan yok dendi. şimdi kafalarda yine "acaba"lar dolaşıyor. Bu acabalar hoşuma da gitse bu tutarsızlığa hafif, birazcık, azıcık sinir oluyor gibiyim. Ama hoşuma da gidiyor işte Very Happy

Dogget! Garibim. Ordan burdan evrak "ödünç alıyor". ıyi güzel hepsi de, bir insan bir arabanın karşısında böyle yaralanmamalı. Özellikle Dogget yapmamalı bunu. Ne bileyim bir atraksiyona gir. Sağa git sola git. Hopla zıpla.

Monica--Scully'nin sağ kolu gibi bişey artık değil mi? neyse pek rolü yoktu bu bölümde.

Scully! O adam bebek için geldiği zamanki rolü müthişti. Bir tek orası bile oyunculuğunun ne kadar iyi olduğunu gösteriyor bence.

"Bebek ölmeli!" diyen adam! ölecek mi acaba? Bu insanlar niye açık seçik konuşmuyor? Bebek ölmeli ne ya. Neden ama neden?

O uçan dönen küçük parça William'ın üzerinde durduğunda güldüm ben Smile Çok komik bakıyordu William.

Skinner yine aynı Skinner. Amacın ne evladım demekten kendimi alamıyorum. Sürekli bir sır saklama falan. Ama bu sefer iyi niyetle yapmış(eskileri kötü niyet değildi tabi)

MULDER!!! Ölemez. Ölmemeli. Yalandır. Yoktur öyle bişey. Lütfen ölmesin ya. nasıl ölüyor o?

Adamlar niçin Mulder'ı öldürmekle tehdit ediyor. O da mı uzaylı sorusu gelmiyor değil aklıma. Hani William'ın uzaylı olma ihtimali var belki de neden Mulder!?

bitti galiba bu kadar

Ayrıca Scully o dönen uçan minik parçayı tuttuğunda niçin başındaki yara iyileşmedi. Bu iyileştirme olayı da güzel birşeymiş bu arada.
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Oca 29, 2007 12:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bloody_Wolverine yazdı:
Ayrıca Scully o dönen uçan minik parçayı tuttuğunda niçin başındaki yara iyileşmedi. Bu iyileştirme olayı da güzel birşeymiş bu arada.

Aynısı benim de aklıma gelmişti...
Bir de,bu parça neden William'ı öldürmek isteyen adam odaya girdiğinde adamın cebinden fırlayıp havada asılı kalmadı?Sorular,sorular...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Pts Oca 29, 2007 12:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bloody_Wolverine yazdı:

Evet onu bende düşündüm, hatta bekledim iyileşsin diye ama olmadı..Dediğiniz gibi sorular, sorular...
Başa dön
x-phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 348

İletiTarih: Pts Oca 29, 2007 12:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bence de bi çok mantık hatası vardı ama super soldierlardan sonra ilaç gibi geldi bu bölüm Laughing ama şu ne oldu sorusuna cevap vermeme huyu ne sinir bişidir yaa! scully ne oldu? dana neler oluo? dana nolduğunu anlatıcakmısın? scully ne oldu söle bee!! of yetti artık sölemiceksen söleme! dananın yanıtı: mulder... sahne biter. abarttım biliorum ama bi bölümde herkes bunu yapınca gıcık kaptım Laughing
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız