X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x04: Hellbound
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Pts Oca 29, 2007 1:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ya ilk reklama kadar izleyemedim ben bunu. anlatabilen varsa bi özet geçebilir misiniz neler oldu diye?
SplendensRei

İletiler: 48

İletiTarih: Pts Oca 29, 2007 2:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ılk sahnede kilisede bi grup insan konuşuyorlar.Hepsi eski mahkum ve artık düzelmek için ellerinden geleni yapan insanlar.Ama aralarından bi tanesi olayları pek takmıyo gibi.Olayları takmayan adamın arkadaşı kötü durumdaydı çünkü rüyalarında derisi yüzülmüş insanlar görüyordu.Fragman girmeden öncede o takmayan arkadaşıda derisi yüzülmüş olarak gördü.Fragmandan sonraki bölüm;Arkadaşını derisi yüzülmüş olarak gören adam derisi yüzülmüş olarak bulunuyor.Daha sonraki sahnede o olayları takmayan adam bir domuz mezbahasında domuz derisi yüzerken görülüyor.Yanına gelen arkadaşıyla biraz tartışıyorlar ve tartıştığı arkadaşıda adamı derisi yüzülmüş olarak görüyor.Tabi tahmin edildiği gibi o kişide derisi yüzülmüş olarak bulunuyor.Bu sırada Scully derisi yüzülerek öldürülen cinayetleri incelerken bi ajan son 10 yılda bu şekilde işlenmiş cinayetlerin listesini getirdiğinde arada 30 küsür yıl öncesinden kalma olan bir cinayette deri yüzülme şeklinin şimdikilerle tıpatıp aynı olduğu anlıyor.Böylece olaylar gelişiyor.(aslına bakarsan ilk reklam ne zamandı hatırlayamadım Confused )(Bu arada ikinci derisi yüzülen adamda kilisedeki gruptandı)(biraz karışıkmı oldu ne Embarassed )

I'll do what it takes til' I touch the sky
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder AIM MSNM
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Pts Oca 29, 2007 2:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
anladım ben anladım. çok saol ya Wink
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Cum Arl 14, 2007 2:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
TNT'de bu bolumu gene izledim az once. 9. sezon esas alinirsa oldukca iyi bir bolumdu bence. Vahset/gerilim olayin esrari ve huzursuz havasi ile iyi kotarilmis. Reyes'ten hoslanmayanlariniz var biliyorum. Elestirilerinize hak veriyorum. Ne var ki Reyes'teki tutarsizligi ben yazarlarin bazi bolumlerde ( 9. sezon basinda ozellikle ) isi yuzlerine gozlerine bulastirmaslarina bagliyorum. Iyi bir seyler yazildiginda Reyes seyircinin gozunde "iste Reyes boyle olmali !" seklinde kendini gosterebiliyor. Hellbound da boyle bir bolumdu. Annabeth Gish inancli , olayi cozmeye calisan huzursuz Monica Reyes rolunu bu bolum iyi kotarmis bence...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cmt Ağu 08, 2009 2:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evet dediğiniz gibi The Field Where I Died bölümünün yeni versiyonu.Şu reenkarnasyon olayları ile ilgili kanım bir türlü tutmadı.O yüzden sevemedim bu bölümü.Ama kötü bir bölüm değildi.Sezonun vasat bölümlerinden biri.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Anoren

İletiler: 27

İletiTarih: Cmt Eyl 05, 2009 1:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence gayet iyi bir bölümdü. 9. sezon gittikçe toparlanıyor benim gözümde. The Field Where I Died'ı çok sevememiştim. Ayrı bir havası olduğunu kabul ediyorum, ama bu bölümü ona göre daha çok sevdim yine de..
John Doe, şimdi de bu bölüm, böyle devam ederse 9. sezona haksızlık edildiğini düşüneceğim gibi.
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Cmt Eyl 05, 2009 3:09 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya haksızlık etmeyi şöyle açıklamak isterim. Ben son iki sezonda özellikle izlediğim şeyin The X Files olduğuna inanmıyorum (inanamıyorum). Ama bundan önceki sezonları izlememiş olsam o zaman evet ayrı bir dizi olarak kötü değil. Ama (gene:) ) tıpkı 2. filmde de alamadığım gibi bu sezonlarda da XF tadı alamıyorum(uz.). Yoksa benim de 8. sezonda falan beğendiğim bölümler var. Bir de mitolojiyi taşıdıkları yer, Samantha olayının açkılanma biçimi ( Yıldız tozu Razz) (bence bozulmaya orda başladı daha önce yani) işte bu tarz şeyler çok değiştirdi bu diziyi... Tabi eğer siz bu izlediklerinizde XF tadı alabiliyorsanız ne mutlu size...Smile Ben şahsen o tadı alamadığım için hiç mutlu değilim.

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Cum Eyl 19, 2014 8:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hellbound sezon sıralamasında 4.sırada gözüküyordu ama 8.bölüm olarak karşımıza çıktı.

1860'larda bir adamın derisini soyarak işkence eden 4 madenci'nin peşine düşen bir intikamcı ruh. Farklı bedenlerle 1900'ların başında ve 1960'larda geliyor. Aynı yöntemle o 4 madenci ruhunun yeni bedenlerini ortadan temizliyor. Aynı yöntemle deri soyarak intikam alıyor. Tabi kurbanlar derilerinin soyulacağını önceden hissediyorlar daha doğrusu sırada kim olduğunu görüyorlar.

Olayların arkasında 2000'lerin başına gelince bir polis memuru çıkıyor. Bu kez o bedeni kullanıyor.

Ajan Reyes'in "vision" görme kapasitesi ve 1860'larda da olay anında bulunan bir ruh olmasından ötürü mevzuyu çözmesi kolaylaşıyor.

Scully'nin yine çok tali bir rolü vardı.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız