X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x04: Hellbound
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 1:16 pm    İleti konusu: 9x04: Hellbound Alıntıyla Cevap Gönder
Derisi yüzülerek öldürülmüş bir adamla ilgili X-Dosyası'nı araştıran Ajan Reyes, bir ipucu yakalar ve davada Scully'nin uzmanlığından yararlanmak için onu arar.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 2:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ızleyelim bakalım nasılmış Very Happy
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 2:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
CNBC-e nin sitesimde dizinin özeti...
Alıntı:
Ajan Reyes gizli dosyalar araştırmalarında yönetimi ele almıştır ve hayalinde başka insanların diri diri derilerinin yüzüldüğünü gören bir adamın aynı şekilde öldürülmesini çözmeye çalışacaktır. Reyes her zamanki gibi olayı aydınlatabilmek için Scully?nin uzmanlığına başvuracaktır.

Alıntı:
Reyes yönetimi ele mi aldı,Doggett'a ne oldu yaw?

ıçimden bir ses sansürlenmiş sahneler olacak diyor... Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 11:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm bana bazı eski bölümleri hatırlattı.Örneğin Scully'nin huzurevinde televizyon izleyen adama seslenmesi ve adamın duymaması,Drive 'ı hatırlattı.Ya da adamın intikam için geri dönüp cinayet işlemesi ,başka bir bölümü hatırlattı.(sanırım The List bölümüydü,hani idam edilen adam dönüyordu)Bir de Patience'ı...Her neyse,belki eski bölümleri özlediğimdendir Rolling Eyes
şimdi Reyes reankarnasyon mu geçirmiş?Hmm ilginç,durmadan bir şeyler hissetmesinin nedeni bu olsa gerek... Laughing
Doggett her ceset gördüğünde aynı tepkiyi veriyor.Ağzı açık,şaşkın bir ifade... Very Happy
Genele vurursak,Reyes bölümü idi,güzeldi...10 üzerinden 6...
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 11:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hımm..O kadar da kötü değildi sanki..

Monica..Hislerinin kadını..Reankarnasyon gibi bir konuda o olmasaydı şaşardım..Bölümün sonunda gene Scully'nin böyle şeyler yaşayıp yaşamadığını sordu."ıkinci bir şansa inanır mısın?" dediğinde ise aklıma ilk olarak "It was my last chance.." geldi.

Doggett..Monica rüyadan uyandığında kapıdaydı.Nerdelerdi ki anlamadım ben.Adamı yakalayıp yere yapıştırdıktan sonra da " 'Olduğun yerde kal' ın neresini anlamadın" dedi ya, bu adamın olaylara rağmen ufak çaplı da olsa espri yapmasını çok seviyorum.. Smile

Scully..Pek bir şey söyleyesim gelmiyo niyeyse..Olayın ortaya çıkışında büyük payı vardı..Öyle işte..

şimdii.Doğru mu anlamışım bakalım..Yanlış anladığım yer varsa düzeltirseniz sevinirim..Maksat bölümü yanlış anlamıyım..
4 kişi, çıkan bir kavgada bir adamın derisini yüzüyorlar.Ancak cezalarını çekmiyorlar.Çünkü sanırım davadan sorumlu şahıs başaramıyor..Neyi başaramıyor?Suç aletini bulmayı olabilir..Unuttum..O 6 kişinin ruhları başka bir bedene geçince, O derisi yüzülen kişi intikam almak için, kendisinin derisini yüzen 4 kişinin ruhunun geçtiği bedene sahip adamların derilerini yüzerek öldürüyor.O sorumlu kişinin ruhunun geçtiği bedene sahip şahıs ise gene başarlılı olamıyor.Yani sanırım suçluyu bulamıyor.Bu bir daha tekrar ediliyor.Ve gene tekrarlanıyor.Bu seferki sorumlu şahıs Monica'ymış.4 kişi tarafından derisi yüzülen adam Dedektifmiş..Derisi yüzülen 3 adam ve yüzülemeyen 1 kadın da , ilk baştaki adamın derisini yüzen 4 kişinin ruhlarına sahiplermiş..Böyle anladım ben.Karışık, farkındayım.Bir de şu var.Dedektif öldükten sonra 5 tane bebek gördük ya hani..Onların 5 olmasının sebebi ne?4 kişiden birinin ölmemiş olmasından dolayı ruhunun başka bir bebeğe geçmemiş olması mı?Yoksa Monica'nın yani başarısız olan sorumlu kişinin yaşıyor olması mı?ılki gibi geldi sanki..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 11:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Doggett,Reyes'ın odasına neden langırt diye giriverdi,kapı çalma adeti yok mu?Hiç yakıştıramadım...
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 11:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel güzel.Sevdim.Yalnız orijinal olayda suçluların nasıl yakalanmadığını hiç mi hiç anlayamadım çünkü resmen önlerinde cesetle poz vermiş adamlar ve bu da gazeteye çıkmış Shocked
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Oca 21, 2007 11:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
364 SaD SaM yazdı:
Hımm..O kadar da kötü değildi sanki..

Monica..Hislerinin kadını...şimdii.Doğru mu anlamışım bakalım..Yanlış anladığım yer varsa düzeltirseniz sevinirim..Maksat bölümü yanlış anlamıyım..
4 kişi, çıkan bir kavgada bir adamın derisini yüzüyorlar.Ancak cezalarını çekmiyorlar.Çünkü sanırım davadan sorumlu şahıs başaramıyor...

Bu kısmı sevdim,hislerinin kadını Monica...
Açıkcası aşağı yukarı ben de bu şekilde anladım ama Monica'nın dava ile ilişkisi biraz havada kaldı sanki.Yani tam olarak anlayamadım, o da adamın ölmesine sebep olanlardan birisi miydi?
Bölüm o kadar kötü değildi ama daha güzel olabilirdi bu konu ile bence.Yani her seferinde olayı Reyes üzerine kurmaya çalışıyorlar;nedense gerisi gelmiyor...Daemonicus'taki gibi...
O doktor,bir an için onu Modeski( doğru yazdım umarım) sandım Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pts Oca 22, 2007 12:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:

Açıkcası aşağı yukarı ben de bu şekilde anladım ama Monica'nın dava ile ilişkisi biraz havada kaldı sanki.Yani tam olarak anlayamadım, o da adamın ölmesine sebep olanlardan birisi miydi?

Benim anladığım -mesajımın son kısmında da yazdığım gibi- ; Monica'nın,ilk başta derisi yüzülen adamın derisini yüzen 4 adamın suçlarını çekmelerini sağlayamamış olan ve kendini silahıyla vuran -yanlış anlamış olabilirim- şerifin ruhuna sahip olduğu.
Üff..Kendimi ifade edemiyorum sanırım..Gene karışık yazdım..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Oca 22, 2007 12:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hımm olabilir.Hani şu buldukları şerif değil mi?Ama işte onu da tam olarak belirtmiyorlar ki.Sanırım Monica'nın doğum tarihi...bu da geçmedi hiç,hatırladığım kadarıyla?

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
.:: MERVE ::.

İletiler: 1

İletiTarih: Pts Oca 22, 2007 1:22 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben izleyemedim bölümü Crying or Very sad Kablolu tv arıza çıkardı Cnbc-e nin yayını gitti bizde Umarım arıza giderilirde tekrarını izleyebilirim Yazdıklarınızı okudum Güzel bir bölümmüş galiba şansa bakar mısınız bendeki üfff Crying or Very sad
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
UYGary

İletiler: 33

İletiTarih: Pts Oca 22, 2007 4:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Umarım arıza giderilmiştir...
Derisi yüzülmüş insanların sansürlenmediklerinde nasıl da tatlı göründüklerini izledik zevkle..
:D
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
face_of_melinda

İletiler: 4

İletiTarih: Pts Oca 22, 2007 10:53 am    İleti konusu: Re: 9x04: Hellbound Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
Derisi yüzülerek öldürülmüş bir adamla ilgili X-Dosyası'nı araştıran Ajan Reyes, bir ipucu yakalar ve davada Scully'nin uzmanlığından yararlanmak için onu arar.

ya sansürlü sahneler yoktu ama.benim kafamı bir şey kurcaladı.şimdi ajan Reyes o eski cinayetlerde de olayaı araştıran polismiymiş yani bide katil dedektif öldüğünde yeni doğmus bir bebek gösterildi şimdi o bebek katil mi olacak büyüyünce? saltanat gibi bişeymi oluyor yaw
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Oca 22, 2007 12:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
"Monica Reyes'i topluma kazandıralım" kampanyasının son halkası... Ve burun kıvırmaktan öteye geçemediğim bir bölüm daha..

Reenkarnasyon mevzusunu Monica'da göstermeye çalışmlışlar ama, iç savaş döneminden bir askerin Mulder'da reenkarne olması ile ilgili THE FIELD WHERE I DIED bölümü oriinallikte buna beş basar. Basar da basar..

Ancak son shanlerden birinde "bana ne dediğini açıklamadan ölmeyeceksin" dedi ya Monica, orada az da olsa sempati beslemeyi başarabildim kendisine.. çünkü Chris Carter'ın yakasına yapışıp aynı sözleri sarf edesim geliyor benim de, her 9. sezon bölümünde...

"Bana ne demeye çalıştığını söylemeden ölmeyeceksin" dmeek istiyorum sayın Carter'a.. 9. sezon ile ne anlatmaya çalıştığını bir anlasam, gözüm açık gitmeyecek çünkü.. Sağolsun, varolsun.
Başa dön
UYGary

İletiler: 33

İletiTarih: Pts Oca 22, 2007 1:03 pm    İleti konusu: Re: 9x04: Hellbound Alıntıyla Cevap Gönder
face_of_melinda yazdı:
şimdi ajan Reyes o eski cinayetlerde de olayaı araştıran polismiymiş

Hayır, o dört kişinin öldürdüğü adam, yeniden dünyaya gelerek polis oluyor. Söz konusu dört kişiyi öldürüyor, ve intihar ediyor. Böylece beşi birden yeniden doğuyor; ve adamımız yine polis oluyor, yine onları öldürüyor, yine kendini öldürüyor... Adamın her seferinde polis olması hem kurbanlarını bulmasını kolaylaştırıyor, hem hepsini öldürene kadar davanın çözülmesini engelleyerek işini tamamlamasına fırsat tanıyor. Ve elbette ayrıca yaptığı şeyin adalet adına oluşunu simgeliyor... Bir bakıma yargıç ve cellat olarak kendi ölümünün öcünü alıyor..
Reyes'in geçmiş yaşamlarında ne olduğu, olaya nasıl karıştığı ise belirsiz. Ancak öyle anlaşılıyor ki, o da cinayetleri çözmeye çalışan başka bir polis.
Aslında ben Reyes'in öldürülen maden araştırmacısının davasını mahkemede kanıtlayamayan, "Adalet yerini bulmadı." diyen savcı olduğunu düşündüm ilk yaşamında.

face_of_melinda yazdı:
yani bide katil dedektif öldüğünde yeni doğmus bir bebek gösterildi şimdi o bebek katil mi olacak büyüyünce?

Aynen öyle.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız