X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9X09: John Doe
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
Mr.Bomb
Çaylak
Çaylak

İletiler: 60

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 2:43 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
öncelikle daha önce yaptığım ilk iki yorumu ekliyim:
Mr.Bomb yazdı:
yavvvrum monica bee, ispanyolca aksanıyla çok sexy olmuş Smile

Mr.Bomb yazdı:
adamın hafıza silebildiğini göster, sonra da doggett çıkıp "ben hepsini hatırlıyorum ulan oro... çocu... başaramadın!" desin.
yoghh yau! diğer kurbanların ne günahı var, onlar niye bişey hatırlamıyolar o zaman?

bunun dışında aklıma gelen 1-2 şeyi daha eklicem:

daha önce de denildiği gibi çekimler çok değişikti, renklerin kullanımı (kontrast olayı), toz toprak içindeki konsept falan... müzikler de ortama uygundu tabi

364 SaD SaM yazdı:

[...] Monica'nın ise Doggett'a; "Öleceksek ayakta öleceğiz" demesi güzeldi. [...]
ben de tam tersi, bu lafı çok lüzumsuz buldum. yani fbi ajanı olup hızlı bi hayatı, hatta çatışma ortamlarına girdiği zamanlar olsa bile, ölmek bi insan için bu kadar kolay mıdır? bu lafı reyes gerçek anlamında söylemiş olsun ya da olmasın, çok gereksiz bi laftı bence
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 10:57 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence bölüm Doggett'ın başından geçenlere bu kadar yoğunlaşmak yerine hafızayı silen adama yoğunlaşmalıydı. Hani bu bölümün devamı var o bölümde de olayın paranormal durumu incelenecek gibi geldi bana. Güzel bir konu ama yeterince X-Files yaratılamamış. Doggett hafızasını kaybettikten sonra ne biliyim heyecan adına Reyes yada Scully de o adam tarafından yakalanıp aynı tehlikeyi yaşayabilirdi yani Roadrunners gibi. Farklı bir tarz bölüm yapmakta istemiş te olabilir VG, bir Doggett draması gibi
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 11:46 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:
Bence bölüm Doggett'ın başından geçenlere bu kadar yoğunlaşmak yerine hafızayı silen adama yoğunlaşmalıydı.

Doggett'a ağırlık verilmesine lafım yok, Robert Patrick'in başarılı oyunculuğunu izlemekten mutluyum, bölümün Doggett tarafının gerçekten de iyi işlendiğini düşünüyorum. Ama üzgünüm, bu bölüm XF bölümü olarak değerlendirilmeyi haketmiyor. Dizinin ortasına kadar "nerde bunun x'i?" diye düşündüm durdum. Hafıza silen adamın gözleri sararınca içim rahatladı resmen.

Ama kabus sonuymuş. Hafıza silen adamın kim olduğu ya da bunu nası becerdiği hakkında tek bir laf bile edilmeden bölüm pat diye bitti. Afedersiniz "g.t gibi kalmak" tam anlamıyla budur işte. Ben XF'taki duygusallık için yaşamıyorum. Eğer karkaterlere ağırlık verip paranormalden uzaklaşacaklarsa ve bunun adına yine The X Files diyeceklerse, akıllarından şüphelenirim. Hele mitolojinin gubidik süper asker olayına bile tahammül etmeyi zar zor başarırken elimizden stand alone'ları da böyle çalmaları, affedilecek gibi değil.

Son iki bölümdür "yazarlar bu kadar embesil olamaz, yapmayın etmeyin, diziye az da osla saygıları vardır" diye laf ediyorum. Sonra bir senarist geliyo ki eften püften bi herif değil bu, Vince Gilligan'dan bahsediyoruz (sizi bilmem ben severim), Vince geliyor ve böyle bir bölüme böyle bir sonu makul buluyor. Sağolun varolun yani, hiç uğraşmasaymışım sizi savunmak için??!!

Sonra da "Mulder gitti, kalanlarla ilgilenin" desinler bize. Neresiyle ilgilenicem? Demek ki stand alone'ların olmazsa olmazı Mulder'mış. Hani nerde açıklamalarınız?? ınsan az da olsa olayın paranormal yapısının neden kaynaklandığından bahseden birilerini atar ortaya. Mulder gittiğinden beri bir uzaklaşmadır, aldı başını gidiyor, Ne Scully'ye açıklama yapacağı bir replik veriliyor, ne Allah'ın belası Monica'ya!!! Dizinin kimliğini bu şekilde değiştirmek saçmalığın daniskası ve adamlar bunu düşünüp uygulamış bir de, gözlerini açtıracak kimse kalmamış yani, Chris Carter yan gelip yatmı yani, bravo!
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 12:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:

Ne Scully'ye açıklama yapacağı bir replik veriliyor, ne Allah'ın belası Monica'ya!!! !

bu lafa çok hak verdim cidden..ortada açıklama yapması beklenen asıl insan Scully yok..bu ne iştir demiycem ama kızmadan da duramıyorum.hani bölümü gerçekten beğendim.aksiyon sahneleri olsun,robert patirck olsun,dogget'ın verdiği o duygusal gerilim olsun güzeldi,izlenmeye değcek bir bölümdü gerçekten.ama Reyes'in sürekli Dogget'ı kollayan konumu;daha doğrusu iki partnerin bu ilişkisi sanki x filestan uzakta kalıyor biraz.tam anlatamamış da olabilirim ama gerçekten stand alone diyince 9dan biraz çekiniyorum ben..Scully'nin öylece kenarda bir konumda olup Reyese "al bak bunu araştır işte" şeklindeki sözünü söyleyip bölüm boyunca görünmemesine ve hiçbir işe yaramamasına doğal olarak kızgınım.ki sadece bu bölüme has değil bu..hoş bölümde ilginç çok da bir şey bulamadım.adamın hafıza kaybettirme sahnesi bile daha etkileyici olabilirdi bence.6.sezonu bitirmek üzere olduğum bugünlerde tadı damağımda kalan standalonelara bakınca basit kalmaması mümkün değildi zaten.
sonuç olarak Dogget'a odaklı bir bölümün hoş Dogget sahnelerini izlemiş oldum.kafa karışıklığı pek yaratmayan,tadımlık bir bölümdü benm için
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 12:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mulder'ın ortadan neredeyse! ebediyen kaybolmasıyla biraz yavan olmaya başlayan maceralı olayların her hafta bir oyuncunun yeteneklerini ortaya koymaya dönüştürülmesiyle biraz hareketli olmaya başladı...Scully ve Reyes'in aniden kayıplara karışıp hafızasını kaybettiğini öğrendikleri Dogget'ı aramaya onca gün geçtikten sonra koyulmaları onlara hiçmi hiç yakışmadı! Cool Meksika'da önemli bir bankacıyla bağlantılı olarak uyuşturucu kartelini araştıran ve bu arada başına olmadık şeyler gelen Dogget'ın bu bölümdeki oyunculuğu neredeyse mükemmeldi!Aksiyon sahnelerinde göstermiş olduğu performans o yaştaki bir oyuncu için hiç de fena değildi.Reyes'in kökeninden ileri gelen ıspanyolca'yı ne kadar mükemmel telafuz edebildiğini ayrıntılarına kadar gözlemlemiş olduk. Rolling Eyes Paranormal olaylarla bağlantılı bir biçimde kotarılan sahnelerin gerçekliği de iyi seviyedeydi.Alien'ların akıbetini ve Mulder'ın hala ne durumda olduğunu sanırım daha beklemeye devam edeceğiz Wink
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1144

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 12:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölümdeki tek güzel şey;

Doggett'ın oğlu için verdiği tepki ve ölümünü hatırladığında hissettiği çaresizlik ve üzüntüsüydü. Bir de hafıza silen adamın "çok fazla acı var, neden anılarını geri istiyorsun" lafına "because they're mine" cevabını vermesi bana deja-vu yaşattı, nerden hatırlıyorum bu diyologun aynısını bilemedim.
Sadece oğlu ile alakalı kısma baya baya üzüldüm, onun haricinde "9. sezon işte". Fazla bir şey beklemeden izleyince fena olmuyor. Ama çok da anlamı yok benim için.

edit: boşu boşuna quote yapmışım Rolling Eyes

Forwardly On LOST

En son beatlefan tarafından Pts Oca 15, 2007 7:06 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
marajade
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 2:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9. sezonun iyi bölümlerinden biri diyebilirim bu bölüm için ama X-Files mı tartışılır.

Robert Patrick hakikaten nefis oynamış, hiç sözüm yok. Doggett karakterini zaten seviyorum. X-Files'tan bağımsız olarak bakarsam, süper bir oyunculuk örneği ve bir dram izlemiş olduk. Ama şimdi bunun X'i nerdeydi hakikaten?

Bunun haricinde Reyes'in ıspanyolca konuşması hatuna seksi bir hava verdi. Hoşuma da gitti Smile

Scully olmasa da olurmuş bu bölümde. Sanki hadi gel sen de iki cümle söyle denmiş gibiydi.
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 5:05 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9.sezonu X-Files değil de yeni bir dizi imiş gibi izlemeye başladığımdan beri çok rahat ettim. ondan önce ben de sizin gibi kızıp, hayıflanıyordum Scully neden görünmüyor, Mulder nerde v.s. diye. Hatta şöyle söyleyeyim bundan sonra hiç Scully görmesem, Mulder'ın adı hiç geçmese çok daha memnun olacağım. çünkü bu yeni hali kabullenmemizi, alışmamızı zorlaştırıyor eski karakterlerin araya sıkıştırılması. CSI dizileri gibi aynı başlıkta farklı bir ekip olarak izleyelim gitsin. çünkü eski olay örgüsünü toparlayacak çizgiyi geçeli çoook oldu Chris Carter.

böyle bakınca bu bölüm de gayet güzeldi. Dogget ve Reyes çok uyumlu bir ikili. bölümün konusu da gayet güzeldi. Meksikalı büyücü çok karizmatik bir karakter. Tek ayakkabı esprisi gibi hoş detayların da olduğu nispeten iyi bir bölümdü.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 5:16 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ama olay eski karakterlerin araya sıkıştırılması ile alakalı değil ki...

Mulder'ı çıkarsınlar, Scully'yi çıkarsınlar tamam, burada benim derdim konseptin değişmesi...

Mulder ve Scully'siz bir XF'ı izlemeye alışmaya çalışırken sanki önüme başka bir dizi koyuyorlar ki üzgünüm, o kadar da değil yani. Mulder ve Scully olmasa da ben bu dizinin bilinmeyenini, paranormalini arıyorum, ararım çünkü The X Files bu idi. şimdi yapılmaya, dayatılmaya çalışılan neyse, bu XF değil. Acayip tutulan bir konuyu harcıyorlar, çöpe atıyorlar göz göre göre ...

Dolayısıyla güzel bir bölüm izledim diye sevinemiyorum ben, çünkü The X Files değildi bu.
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 5:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Güzel bölümdü,yukarıda da yazıldığı gibi gizemi eksik olsa da biraz.Ben bölüm adının olayla uyumuna hayran oldum Very Happy
Reyes hakkaten Meksika'da mı doğup büyümüş yoksa sahte kimlik filan mı verdi?
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 6:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9. sezonun rezalet olduğunu ben de seviniyorum ama hıncını bu bölümden çıkarmak yanlış olur.
ben beğendim bölümü, oldukça başarılıydı, hele 9. sezon standartları dikkate alınırsa başyapıt bile denebilir.

evet kusurları yok muydu, vardı, paranormal vaka değildi diyebilirsiniz veya paranormal kısmı çok dandikasyondu diyebilirsiniz ama hafıza silen adamı çıkarın bölümden, Pine Bluff Variant'tan ne farkı kaldı bölümün? bence pek bi fark yok.
Vince Gilligan belki de bu sezon herkesin düştüğü hataya düşüp biz hala eski xf olabiliriz iddiasında bulunup her bölüme illa ki doğaüstü bişeyler ekleme çabası içine girmiş. bunu zaten dizinin genel çırpınışının panik olarak yansımasıyla eşdeğer bir davranış olarak yorumlayıp yok sayabilirseniz, daha fazla zevk alabilirsiniz bölümden.

Kimimiz diyor ki xf yerine başka bi dizi izlediğimi düşünüyorum öyle daha rahat oluyo daha çok keyif alıyorum. ben o kadar ileri gitmeden sıfır beklentiyle izlediğim için bölümü (bakalım bu sefer nasıl s..mışlar) hoşuma gitti.
öyle işte..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 6:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hafıza silen adama laf yok! Amcam karizmalardan karizmalara, gizemlerden gizemlere uçmuş! Bence biraz daha üstüne gidilseydi çok süper olacakmış..

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 9:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm çok güzeldi ilk defa Scully'i görmediğime çok fazla üzülmedim ((:
Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 11:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bütün bölümlerde X Files izleyeceğiz diye bir kural yok,dizinin karakterlerini anlatan hikayeler de olmalı,mesela All Things bölümünde Scully izledik,Musing Of A Cigarette Smoking Man de CSM izledik.Bir de bu şekilde düşünün...
Daha önceden dediğim gibi,dizide eski XF ı ararsak beğenmeyiz.Dizinin değiştiğini kabul edip,ona göre kendimizi hazırlamalıyız.O zaman bölümler daha güzel oluyor,inanın bana...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
xsinekkkx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 357

İletiTarih: Sal Oca 16, 2007 12:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Öncelikle Hürriyetteki tanıtımla başlayayım ''..Ajan Scully ve Ajan Reyes,,Ajan Doggett'ı bulmak için iş birliği yaparlar..'' Sanki Scully ile Reyes'in arasında bitmeyen bir kan davasıdır gidiyor..Hiç izlememiş olsam böyle bir anlama çekerdim.Sonra açardık diziyi ''hıı kızıl olan daha bir hoşmuş bea..'' şeklinde saçmalamalar neysee....

Evet,,Bir Robert Patrick şöleni tabi ki..'ağlma doggett' diye haykırasım geldi.Gerçektn kötü ya insanın hayatında hiç tatmak istemeyeceği bir açıyı yeniden içini yakması.ışte John Doe da güzel başlayan fakat ortasının zar zor geldiği ve sonunun getirilemediği bir bölüm.Çok havada kaldı,bilmiyorum neden..Hafıza hokus-pokusçusundan daha fazla hokus pokus beklemekteydim.Gerçi gözden ışık çıkma olayı fevkaladeydi fakat 'dur bakiiim doğru mu söylüyorsun'' olmamalıydı.Evet,Scully San Antonio süprizleri yapmakla meşgul,Monica Reyes'ten harika bir ispanyolca ve tabi 'beni ve çocuklarımı bırakıp kaçtı' da şöyle bir tebessüm oluşturuverdi yüzümde.

Bir diğer ayrıntıda bir hatırlama şöle bir fılaşşbek..Bu benzerlik pek bir hoşuma gitmiştir Twisted Evil
amorfati
john doe

Ee ben provlarıma geri sayıma başlamış bulunmaktayım...Ondan sonra geri sayılacak bölüm kalmıyor Shocked
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız