X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9X09: John Doe
Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 9:50 am    İleti konusu: 9X09: John Doe Alıntıyla Cevap Gönder
Doggett bir sabah Meksika'da bir kasabada uyanır. Ama hafızasını kaybetmiştir ve kim olduğunu veya nereden geldiği konusunda hiçbir fikri yoktur. Scully ve Reyes bir yandan ortadan kaybolan Doggett'ı ararken bir yandan da ABD-Meksika sınırında hafızasını yitirmiş insanlarla ilgili bir dosya ve Doggett'ın bu dosya ile ilgilendiği ortaya çıkar.

şunu söylemeliyim ki 9. sezonun en kaliteli bölümlerinden biri de budur ( ki bu sezon bu tip bölümlerin sayısı birkaç taneden fazla değil ) Tam anlamıyla Doggett bölümüdür. Robert Patrick gerçek anlamda bir oyunculuk gösterisi sunar. Tavsiye ederim.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 10:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Robert Patrick'in gerçek anlamda bir oyunculuk gösterisi sergilediğine ben de yürekten inanıyorum!Bu arada bu bölümün internetten indirdiğim kısa fragmanında olağandışı büyüler ve inanılmaz olayların nelere mal olabileceğini göstermesi bakımından bizleri şimdiden tatmin edebileceğine garanti veririm arkadaşlar Wink !!!
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 1:31 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Emin değilim,SPOıLER olabilir..
Alıntı:
Olayın zombilerle bir alakası olabilir mi acaba?Okuduğum bir kitapta Meksika dolaylarında insanların bazı ilaçlarla zombiye çevrildiğinden bahsediyordu.Adamların kalp atışları çok yavaşladığı için öldükleri sanılıp gömülüyorlarmış.ılacı bu kişilere veren büyücüler,daha sonra mezarları kazıp insanları kaçırıyorlarmış ve köle olarak çeştli yerlerde çalıştırıyorlarmış.Kaçırılanlar geçmişlerini hatırlamıyorlarmış...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 6:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hmmm Kulağa hoş geliyor Very Happy
Mr.Bomb
Çaylak
Çaylak

İletiler: 60

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 10:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yavvvrum monica bee, ispanyolca aksanıyla çok sexy olmuş Smile
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
güzel olmuş iyi olmuş da öyle ahım şahım bir bölüm değil bence. Dogget'ın durumu gözlerimi yaşarttı ama. Üzüldüm gerçekten
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Dogget öldü de ayakkabıyı kaptırmadı ilk başta Very Happy Neyse sizi bilmem ama bu bölüm benim 9. sezon favorilerim arasındadır. Formatının biraz değişik olması , sahnelerdeki renk kontrastları ve Robert Patrick'in esaslı oyunculuğu özel kılıyor bu bölümü benim için. Reyes'in de Meksika'da doğup büyüdüğünü ve ispanyolcasının su gibi olduğunu anladık bu arada.
Doggett'ın Kartel adamına son sözü noktayı koydu : "Çünkü onlar benim anılarım"

"Comprehende Espanol ?" ( galiba böyle yazılıyor )
Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tam bir JOHN DOggEtt bölümüydü iyiydi güzeldi.Yalnız paranormal yanı çok hafif kalmıştı.Bir adam insanların hafızasını çalıyordu,ancak yeterince işlenememişti,belki de Doggett'a ağırlık vermek için öyle çekilmiştir bilemiyorum.Genel olarak güzeldi,10 üzerinden 7
Görüntüler bana Traffic filmini hatırlattı.Nedense Meksika'da çekilen filmlerde o tarzda görüntüler oluyor...
Başa dön
Mr.Bomb
Çaylak
Çaylak

İletiler: 60

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
adamın hafıza silebildiğini göster, sonra da doggett çıkıp "ben hepsini hatırlıyorum ulan oro... çocu... başaramadın!" desin.
yoghh yau! diğer kurbanların ne günahı var, onlar niye bişey hatırlamıyolar o zaman?
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hımm..Doggett izledik, Monica izledik..

Bölümün ilk başında, yani şu ayakkabı muhabbetinde "Doggett bu bölümde çok yakışıklıı!!" dedim resmen, cidden öyle geldi.
Monica'nın ıspanyolcasını sevdim, "geleceğini düşün.." vs.ler de güzeldi hakkaten..He bir de "One Shoe"..
Konunun işlenişi, evet, çok üstünde durulmamış sanki.Daha çok Doggett'ın anılarının üstünde durmuşlar.Az da olsa Luke'dan bahsetmişler.Ama hala öğrenemedik öldürülme olayını..ılerde öğrenebilmeyi umuyorum.. Smile
Doggett'ın oyunculuğu güzeldi.Oğlunun öldüğünü öğrendiğinde verdiği tepki içimi acıttı..O anı tekrar yaşadı adam..Kötü bir durum..Monica'nın ise Doggett'a; "Öleceksek ayakta öleceğiz" demesi güzeldi.
Scully'yi çok az gördük.Garip gelmedi niyeyse, "Ya uf bu bölümde Scully'yi doğru düzgün göremedik!" de demedim, nedendir bilmem.
Skinner..Gene kıç kurtardı.. Smile
Kersh..Gene uyuz gene uyuz..Bi ara -Mulder'ın gitmesi konusu- bizim taraftanmış gibiydi, gene sinir etti beni..
Son nokta.."Because it's mine.." ıyi de olsalar kötü de..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hafiza çalan amcam çok karizmatikti, helal dedim yani...Gözler, tavır falan 10 numara..Smile Bölüm de fena değildi...9. sezon içinde değerlendirildiğinde oldukça güzel bir bölümdü...Scully de hiç olmasaymış yani...
ıspanyolca çok güzel bir dil yalnız...Söylemeden geçmim dedi...Reyes de güzel konuşuyordu.

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hep merak etmişimdir,hafızasını kaybeden insanlar,konuşmayı,okumayı falan neden unutmazlar...Bilgileri beynin farklı yerlerinde depolandığı için mi acaba?..
Başa dön
tithonus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ne diyim ki ben bilemiyorum.harikaydı, nezamandır beklediğim bi bölümdü zaten.4-D, Daemonicus, ve John Doe 9. sezon favorilerim...

Robert Patrick in bu bölümde oyunculuk açısından döktürdüğünü düşünüyorum. Bir kez daha hayran kaldım dersem abartmış olmam herhalde. o garaj sahnesi nedir ya,Monica ile Luke hakkında konuştukları sahne...eridim gittim orda.

bölüm çok iyiydi ama eksik yanları da vardı. mesela Doggett ın hafızası tam olarak nasıl geri geldi? monica yla garajda konuşurken luke un öldüğünü anımsadı ve hafızası bu sayede mi geri geldi? ucu biraz açıkta kalıyor sanki. bide o adam herkesin hafızasını çalıyor da,bunu nasıl yapıyor açıklanmadı.keşke sonda biraz bunla ilgili bişiler de olsaydı...

Barbara Patrick i de görmüş olduk bu bölümde. gerçi sadece sırtını ve saçlarını gördük ama olsun Wink

gece tekrarını izleyesim var yaa! keşke yarın tatil olsaydı Sad neyse artık umarım cmt bi aksilik çıkmaz da izleyebilirim...
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 11:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:
Hep merak etmişimdir,hafızasını kaybeden insanlar,konuşmayı,okumayı falan neden unutmazlar...Bilgileri beynin farklı yerlerinde depolandığı için mi acaba?..

Hafıza seçicidir de ondan. Hafıza kaybı beleğin tamamen silinmesi anlamına gelmez yani. Sadece genel bilinçli bilgileri geçici süreliğine unutursun.

Bu arada John Doe , ABD'de kimliği tespit edilemeyen insanlara polisin verdiği geçici takma addır.
Başa dön
ms.x

İletiler: 48

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 1:45 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bilmem ama böyle bir x-files bölümü değilmiş gibi izledim bu bölümü,yani karakterler tanıdık,hayat hikayelerini biliyourz ama x-files ile iyi işlenmemiş gibi.açıkta bıraktılar bazı şeyleri.tamam ii güzel hoş "because it's mine"ama bu mudur yani ben paçayı sıyırdım,ohh dogget'ı da kurtardık,tamaaam işimiz bitt meksikada bize müsade tavırları Evil or Very Mad
hava da herşey.tamam dogget mükemmeldi bu bölümde gerçekten rol yeteneğini konuşturmuş,hele reyes'in tam arabanın orda saklanırlarken dogget'in noldu oğluma dediğinde,cevap verememenin verdiği sıkıntılı yüz ifadesi beni bitirdi Crying or Very sad
ama lütfen ya son sahne yakışmadı x-files,"mulder olsaydı keşke"dicem vala.yani dava açıkta kaldı ama mulder böyle bişiyi asla yapmazdı,onun başına dahi böyle birşey kalsa,o amcaya sorardı öle gözleri bilmem napıp hafıza çalmayı Wink
skinner yaşa varol.zamanında uğraşması gereken scully ve mulder vardı şimdi bi de reyesle dogget var.adamcağıza yazık yaw Smile reyes ne kadın ama Very Happy her bölüm her bölüm beğenim artıyor Very Happy ispanyolca heyttt be ne güzel laflar soktu ama adama yaşaaaaaa Razz
kersh alla seni kahretsin ya ne diyim,o dişlerinin arasından konuşması beni gıcık ediyor,onu gösterceklerine bu bölümde birazcık daha scully'i gösterselermiş ya Sad
güzeldi dogget'ın son sözü lakin olmamış yaww,biişiler eksik ama.. üff eski günleri özledim sanki...
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız