X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9X08: Trust No.1
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
x_phile
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 385

İletiTarih: Per Oca 11, 2007 8:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
beatlefan yazdı:
Bir de bebeğin olduğu eve hiç tanımadığı bir kadını almak da zekâ ötesi bir davranıştı, helal olsun.

edit: Bizim zamanımızda Doggett laf koyulan, Scully ise haklı olan olurdu, şimdiki hale bak. Scully gözü yaşlı ezik anne olmuş. IQ'su birden bire düşüşe geçmiş. Bi de şu shadow man yokolduktan sonraki kaçışı ve Doggett'in dersi basıp buna laf sokup durması hoşuma gitmeyen diğer zımbırtılar.

bebeğin olduğu eve hiç tanımadığı bir kadını almak da zekâ ötesi bir davranıştı, helal olsun.demişsin belki yaptığı mantıksal olarak doğru birşey değil .Ama scully orda duygularıyla hareket ettiği çocuğu elden gitmiş çaresiz bir kadının ona hiç bir zararı olmayacağını düşündü .Ayrıca o da Wiliiam'ı kaybetme korkusu içinde yaşadı belki o anda o kadıının duyguları hissetti tamam önceki sezonlarda scully bu kadar duygusal değildi ancak o da insan.

Dogget olayına ise bence başından beri hep scully haklıymış gibi bir ifade sezemedim ben.Ayrıca dogget'in amacı scully'e laf sokmak değil bence onun iyiliğini istiyor ve ona yardımcı olmak istiyor ama bazı durumlarda bunu biraz daha imalı yapıyor o kadar.
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1144

İletiTarih: Per Oca 11, 2007 9:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
x_phile yazdı:
bebeğin olduğu eve hiç tanımadığı bir kadını almak da zekâ ötesi bir davranıştı, helal olsun.demişsin belki yaptığı mantıksal olarak doğru birşey değil .Ama scully orda duygularıyla hareket ettiği çocuğu elden gitmiş çaresiz bir kadının ona hiç bir zararı olmayacağını düşündü .Ayrıca o da Wiliiam'ı kaybetme korkusu içinde yaşadı belki o anda o kadıının duyguları hissetti tamam önceki sezonlarda scully bu kadar duygusal değildi ancak o da insan.
Dogget olayına ise bence başından beri hep scully haklıymış gibi bir ifade sezemedim ben.Ayrıca dogget'in amacı scully'e laf sokmak değil bence onun iyiliğini istiyor ve ona yardımcı olmak istiyor ama bazı durumlarda bunu biraz daha imalı yapıyor o kadar.

Tabii ki Scully her durumda %100000 falan haklı değildi, ama güvenmiyor ve bunu da çok imalı bir dille ifade ediyor her seferinde, ve artık sinir oluyorum, olan biten her şeyden sonra Doggett gibi bir adama güvenmiyor da, hiç tanıyıp etmediği bir kadını eve alırken ona nasıl güvenebiliyor ki? Doggett'la konuşmalarında da Scully ezik kadını oynuyor resmen.

Forwardly On LOST
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per Oca 11, 2007 11:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hiç tanımadığın bir kadını eve almak salaklıktır.
Hiç tanımadığın o kadının evinde uyumasına izin vermek gerizekalılıktır.
Bunu, çocuğunda bir gariplik olduğunu hisseden ve peşinde türlü adamların olduğundan şüphelenen bir annenin yapması ise embesilliktir.

Ama en bombası, tüm bunları yaptıktan sonra bir de bebeğin ayrı odada, sen ayrı odada yatıyorsan, bunu tanımlayacak bir beyin özrü henüz bulunmamaktadır.

Ve tüm bunları yapan, Scully'dir.
Yaptıran ise yazarlar.
Gerisini siz düşünün.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
beatlefan
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Cum Oca 12, 2007 12:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
Bunu, çocuğunda bir gariplik olduğunu hisseden ve peşinde türlü adamların olduğundan şüphelenen bir annenin yapması ise embesilliktir.

Ama en bombası, tüm bunları yaptıktan sonra bir de bebeğin ayrı odada, sen ayrı odada yatıyorsan, bunu tanımlayacak bir beyin özrü henüz bulunmamaktadır.

Kelimesi kelimesine anlatmak istediğim buydu:)

Forwardly On LOST
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Maybe there is hope
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 373

İletiTarih: Cum Oca 12, 2007 10:25 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
beatlefan yazdı:
the 8th endless yazdı:

Kelimesi kelimesine anlatmak istediğim buydu:)

katılıyorum
ya x files ın ve x phile ların haline bakın .ne hallere geldik nerelerden
ah cc ah
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Cum Oca 12, 2007 10:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:

Scully bunu bölümde kadına acıdığı için yaptığını söyledi, biraz acıma ve empati duygusu
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Oca 12, 2007 1:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tüm bu anlamsız davranışların ardından bir de telefonda o adamla konulurken adamın kendisini izlediğini söylemesi üzerine perdeyi kapatması vardır ki ben buna gülsem mi ağlasam mı açıkçası bilemedim..yani Scully izlendiğini anlarken gerçekten de bu kadar basit olarak mı algıladı bu durumu yani..işte perdeyi kapattı izlemediler sanki ve o da sanki farkında değil..hani saflık mı desem orda sakin olamama mı desem bilemedim..yine de çok kızamıyorum işte..9.sezon aksaklıklarıyla dolu,belki hiç bi şekilde bazı bölümler hariç tatmin edici de değil..kabullenmek ve izlemek dışında bir şey yapamıyorum
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Cum Oca 12, 2007 3:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:

Ama en bombası, tüm bunları yaptıktan sonra bir de bebeğin ayrı odada, sen ayrı odada yatıyorsan, bunu tanımlayacak bir beyin özrü henüz bulunmamaktadır..

katılıyorum..
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Cum Oca 12, 2007 7:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aylinkumm yazdı:
tüm bu anlamsız davranışların ardından bir de telefonda o adamla konulurken adamın kendisini izlediğini söylemesi üzerine perdeyi kapatması vardır ki ben buna gülsem mi ağlasam mı açıkçası bilemedim..yani Scully izlendiğini anlarken gerçekten de bu kadar basit olarak mı algıladı bu durumu yani..işte perdeyi kapattı izlemediler sanki ve o da sanki farkında değil..hani saflık mı desem orda sakin olamama mı desem bilemedim..yine de çok kızamıyorum işte..9.sezon aksaklıklarıyla dolu,belki hiç bi şekilde bazı bölümler hariç tatmin edici de değil..kabullenmek ve izlemek dışında bir şey yapamıyorum

Bunu yazacaktım, tamamen unutmuşum, izlerken yüzümdeki o dumur ifadesi anlatılamaz bir şeydi. "ızleniyorsunuz", dendiğinde ben de ilk iş perde kapayacağım bundan sonra. Gerizekalılıktır evine ya da her yere kamera konulduğunu ya da başka şekillerde izlendiğini düşünmek yerine, karşı komşunun pencereden izlediğini düşünürcesine perdeyi kapatmak, ha bi de bunu bir fbi ajanı yapıyor. Helal olsun, alkışlıyorum...

Forwardly On LOST
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Cum Oca 12, 2007 9:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence orada boş bulundu biraz ya.Adam da dalga geçti zaten,sen simdi perdeyi kapattın ben sadece duyabiliyorum filan diye.O kadar da yüklenmemek lazım insan bazen refleks olarak yapar aptalca şeyler Very Happy
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Cmt Oca 13, 2007 10:12 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Adamın ben de dalga geçtiğine inananlardanım!Bu kadar iyi ve heyecanlı bir bölüm izlediğimiz için kendimizi şanslı saymalıyız arkadaşlar Wink
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Cmt Oca 13, 2007 4:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hani gölge adam neden Mulder'a Scully'nin ağzından mail atmıyor diye bir şeyler söylenmişti.Bence Scully'yi kullandı çünkü ne kadar Scully'yi izliyor olsa da ,onun ağzından,onun duygularıyla bir mail yazamazdı.Mulder gönderenin Scully olmadığını anlardı.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Oca 14, 2007 4:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
aky125 yazdı:
Hani gölge adam neden Mulder'a Scully'nin ağzından mail atmıyor diye bir şeyler söylenmişti.Bence Scully'yi kullandı çünkü ne kadar Scully'yi izliyor olsa da ,onun ağzından,onun duygularıyla bir mail yazamazdı.Mulder gönderenin Scully olmadığını anlardı.

Ehem.. Forumdakiler bile "bu Scully değil" dediğine göre Mulder bu yazanın Scully olduğunu nası anladı sorusu akla geliyor ister istemez. Hani şöyle açayım, Scully'den beklenmeyecek hareketler yapıyo ya, belki Mulder da möailinden şüphelendmiştir .. ehehehe

şöyle bir durum var ki Mulder ile aralarında şifreli bişiler var ya da ben öyle anladım, şimdi scripte bakmaya da üşendim. Doggett'a diyodu ya, Mulder yola çıktı diye. Orada "daha önceden bişiler kararlaştırdıklarını" söylemedi mi Scully? Bence mailindeki duygusallıktan ziyade, malindeki şifreli bişiler Mulder'ın harekete geçmesine neden olmuştur. Eğer daha önceden kararlaştırdıkları iletişim yöntemi maillese.. Ama benim süper hayal gücüm diyor ki, Scully gazeteye gitti kimliğini gizli tutaraktan bir ilan verdi, Mulder'ın her gün takip ettiği bir gazeteye, önceden kararlaştırdıkları ve kimsenin dikkatini çekmeyecek bir ölüm ilanı belki.. Belki takip edilme riskini ortadan kaldırmak için başka birine bu görevi veri, kim bilir. Yani Scully'yi geçin, Mulder'dan bahsediyoruz burda, kaçın kurrası o.. Ve Lone Gunmen gibi tamamen paranoyak bir ekipten yardım aldılarsa bu gazete ilanı fikri bilem sönük kalır valla.. Nası kurdum ama Razz (Bunu biyerlerde gördüm ben hatta XF'ta gördüm ben dimi? Gaipten sallama potansiyelim yoktur da, ondan yani.. ) Hem Gölge Adam, biçoğunuzun söylediği gibi maillerini de rahatlıkla kontrol ediyor olabilir. Mail harici bir şeyler olması da pek akla yatkın geliyor. Ah ulan balonu sönmüş dizide yazarların kıçını kurtarmaya çalışıyorum ben de.. Ama ne kadar uğraşmaya tenezzül etmeseler de dizinin azcık ta olsa itibarını düşünmezler mi yahu? Çok safım galiba Sad

şimdi son yazılanları okuyunca iyi ki Scully hakkında fazla laf etmemişim dedim valla... Harbiden, o kadını nası evine aldığı kısmısını fazla irdelememişim... Razz Ama mailler ile ilgili hala daha laflarımın arkasındayım, onu tekrar belirteyim, özel o, o maillere bakarak "bu Scully değil" demek yanlış kanaatimce, hani diyen varsa Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Mr.Bomb
Çaylak
Çaylak

İletiler: 60

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 2:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ahahaha bu başlığa mesaj atan biçok kişinin mesajları şöyle başlıyo:

Alıntı:
daha önceki mesajları okumadım ama...

sonra şöyle devam ediyo:

Alıntı:
ya iyi de scully'nin çocuğuna da dna testi yapamazlar mıydı?

Alıntı:
adamlar madem scully'nin mailına girebiliyolar, mulder'a neden kendileri ulaşmıyolar?

galiba forumda, başkalarının bölüm yorumlarını okuyan yok? Smile

___

şu yoruma katıldığımı üstüne basa basa belirtmek zorunda olduğumu hissediyorum. bölümde scully nin evde o yabancı kadınla birlikte olduğu sahnelerde sırayla bu cümleler aklımda oluştu benim de:

the 8th endless yazdı:

Yaptıran ise yazarlar.
Gerisini siz düşünün.

edit: ya bi de şu scully nin kolundaki dövmenin resmini bulabilen yok mu hala?
beatlefan
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 3:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Benimki biraz farklı ya, insanların düşüncelerinden ve yorumlarından etkilenmemek için, kendi mesajımı önce yazar, sonradan diğerlerinin mesajlarını, yorumlarını okurum. Hep yaptığım şeydir.
Yani okuyoruz demek istiyorum.

Forwardly On LOST
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »
6. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız