X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x03: Dæmonicus
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Per Ağu 06, 2009 5:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
xsinekkkx yazdı:
Rahat nefes aldığım bir bölümdür Dæmonicus,,her ne kadar kaç haftadır heyecan yapsam da...Aman aman bayılmamam gereken fakat sevgili Kobold'un replikleri sayesinde pek düşünceli geçen bir 45 dakika.

ılk olarak bu Quantico işine akıl sır erdirmek gerek,,Scully işe döndü,X Files a değil de Quantico'ya,neden?Bir ''assignment'' lafı duydum sınıfa yaptığı konuşmada,iyi hoş da ne değişti de Scully'i böyle bir öğretim üyeliğine soyundurdular?XF kadrosu mu doldu,Scully mi istemedi(eğer cevap buysa kendi içinde bir neden sorusu daha çıkar ortaya tabi),Kersh XFe dönmemesi için onu da Mulder gitmeden evvel tehdit mi etti??Bu sorular böyle çoğalıyor ve saçmalanmaya başlanıyor tabi düşündükçe.Ben de saçmalamaktayım çünkü ''bu alo,Scully Otopsi'' hattını kabullenmek için gerekçeye ihtiyaç duymaktayım.

Geleyim Reyes' e,,daha çok önde olmasını beklerdim ama tabi Doggett'ın üstüne inşa edilmiş sahnelerde Reyes'in sesi anca bu kadar çıktı galiba.Hani hem 9.sezonun ilk stand-alone u hem de Reyes'in bilmem kaç kere karşısına çıkmış bir dava türü.Yani bölüm bittiğinde Reyes nerdeydi,napıyordu dedim..Ama hiçbir şekilde kendi fikirlerini baskıyla kabul ettirmeye çalışmaması çok takdir ettiğim bir davranış tarzı.Beyan ediyor,,bunu bunu hissettim,bu da olabilir,şunla bağlantısı var..tamam..abartmadan,gayet hoşgörülü tavırlar sergilemesini içtenlikle takdir ediyorum,gelecek stand alonelarda da bunun devam etmesini bekliyorum...

Bir insan bir insanı nasıl çileden çıkarır?Kobold'un Doggett'a yaptığı konuşmadır artık ben daha ne diyeyim.Reyes,Scully der;geçmişinde kalan olaydan çıkar.Bu yegane konuşmaya değinmeden önce,Scully'nin ''extreme possibilities'' dialogu vardı Doggett ile.Hafta içi 5. sezonu izleyen biri olarak bir sadece mantığıyla hareket eden bir karakterin nasıl bu kadar bariz bir şekilde ''inanan'' bir karaktere dönüştüğüne anca böyle tanık olabilirdim herhalde.Doggett şimdi Scullyleri oynamakta,en katı halini.Ama bu kadar katı davranmasına rağmen Kobold'un sözleri karşısında soğukkanlılığını daha fazla korumasını beklerdim,yüzünün ifadesi yetti bana.Konuşmaya dalaym en iyisi..Bu yazıyı şu an okuyan varsa DeadAlive postuna dönmelerini isterim.En sonda atılan bakışın bunun başlangıcı olduğunu iddia etmiştim Damonicusu izlemeden önce.Belki de bu yüzden heyecanlanıyorum her seferinde,tahminlerimin biri tarafından dile getirilmesi yüzünden,hele ki bu tahminler Doggett'ın hislerini içeriyorsa.Zannedersem tartışılmış,Kobold'un dediği her şey bi araştırma ürünü diye de bu kadar abartmaya gerek yok,yani bir gerçeği inkar etmenin de bir sınırı var,değil mi?Artık Doggett'ın duygularının ya da Scully-Mulder ilişkisinin linkleri orada burada çıkmıyorsa...''you have feelings for her,but she feels sorry for you,they both do,'' Aynı zamanda bu cümleyi 'o sana acıyor'' diye çevirenlere burdan en iyi dileklerimi iletiyorum!
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Cum Eyl 05, 2014 9:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
"Nothing Important Happened Today" ikilemesinden sonra zayıf bir standalone ile 9.sezona merhaba...

Şeytan - kötülük teması dönem dönem gündeme gelmiştir külliyat içinde. Bu kez Kobold isimli akıl hastası bir profesör temelinde gündeme geliyor. Dogget'ın yavaş yavaş kötülüğü hissetiğini ve tüm inadına karşılık bir şeyleri görüp çözdüğünü öğreniyoruz.

Scully'nin üniversitede ders vermesi de yeni bir tecrübe bizler için.

Yine de bu sezonun bence zayıf bölümlerinden biri olarak anımsayacağız Dæmonicus'u.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
6. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız