X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x03: Dæmonicus
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 2:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:

Bölümün sanırım en önemli yanı "Monica Reyes neden bir Fox Mulder olamaz ve seyircinin onu benimsememesinin nedenleri"ni sıralamasıydı: şu çok açık; Mulder'ı her ne kadar özellikle son sezonlarda kafasında ampul yanıp ahanda buldum! olay şundan ibaret diye fikir yürütmesini eleştirsemde, bu "fikrim geldi"lerin hep bir kökeni, dayanağı vardı. Mulder paranormale olan inancını kanıtlarla destekliyordu ve X-Dosyalarını incelerken aslında tek yaptığı(ve en önemlisi) bu boşlukları doldurmaya çalışmasıydı. O yüzden Scully'nin saygısını ve güveninin kazanmıştı, o yüzden Mulder uçsa bile "hele bi izleyelim bakalım" derdik izleyici olarak.
Oysa Reyes'e bakıyoruz, uzmanlık alanı olan Satanist ritüel cinayeti olduğu besbelli bir dava geliyor önüne ve ilk yaptığı şey kıvırmak. Yok efendim ben kötülüğü hissettim (eyvallah buna lafımız yok, Scully de aynı şeyleri Irresistable ve Orison'da yaşamıştı) ve aslında bu ritüel cinayetlerinde hiç teoriyi destekleyen kanıtlar bulunmamıştır falan feşmekan. Öeh be arkadaş, madem uzmansın o zaman neden "ya aslında öyle değil" demeye getiriyorsun. Reyes'in sorunu bu işte; sadece hissetmesi, içine doğması, ve sadece bu bu içgüdülerine güvenerek hareket etmesi. "Hissediyorum öyleyse doğruyum" felsefesini, 8 sezondur bilim ve inancın çatışmasını ele almış bir dizinin izleyicilerine yutturamazsınız, yemezler.

Bu sefer bekledim, benim görebildiğimi başkaları da görebiliyor mu diye... Bu sebeple yazmadım bişi bu bölümle ilgili, iyi olmuş.

Reyes mevzusunda rahatsızlığımı çok güzel dile getirmişin Murat.. Bir Mulder olamayacağını kabul etmiş olsam da bir şeyleri hissedip, imgelem görüp sadece bu desteksiz sallamalarla bir karakterin bir XF bölümünü kotarabileceğini düşünmek, CC'ın XF hayranlarına 9. sezonla birlikte attığı kazıkların en büyüğüdür. Scully'nin Scully'yi mumla aratması gerçeğini görmezden gelmiyorum burada... Ancak Scully'nin Scully gibi olmaması gerçeği benim ikinci plana atmamı gerektiriyor şu an, çünkü benim XF'ı ilk elden izleme amacım Mulder ve Mulder'ın paranormal olaylara yaklaşım tarzı, bilgisi, kanıtları, inancıydı herşeyin başında... Belki çizilmiş olduğu çok belli bir karakterdi kendisi, ancak o çizilenleri seviyordum ben, boş atmıyor olması belki bazılarınıza göre çok yavan geliyordu, gerçek dışı duruyordu ama inanabilmeyi bana Mulder öğretti. Hayal kırıklığımın neden bu kadar büyük olduğu anlaşılabilmiştir umarım. Scully'yi ikinci plana atıyor olmam bir şeyi değiştirmiyor aslında, bu da CC'ın attığı kazıkların en acıtanı hala daha. Ama benim ilk elden sebebim Mulder olduğundan, olaylara onun gibi yaklaşılmaması inanılmaz içime oturuyor. ,

Bu bağlamda Doggett ne kadar *kuşkucu* olarak iyi iş çıkarsa da, geçmişteki Scully'yi acıyla anmama sebep olduğu halde, birşeylerin ölmediğini gösterse de, Doggett'ın fikirleri ile çarpıştıracak bir şey kalmıyor ortada, Reyes sadece *hissederek* bunu o kadar güzel yok ediyor ki, kulaklarıma kadar kızarıyorum sinirden...

O'nun dışında bölümün Doggett-Scully dinamiğinden prim yapmaya çalışması da sinirimi bozan başka bir gerçekti. Doggett'ın Scully'den etkilenmemesini zaten düşünemem de üzgünüm, bu kadarı fazla. Shipper olmamın da etkisi var burada tabii, ama neden Doggett illaki Scully'ye *farklı* gözle bakmak zorunda, neden böyle bir şey ortaya atılıyor onu anlamıyorum. Hayır bir de herkes için diziyi ölüme götürenin shipper felsefesi olduğunu söylerken neden başka bir *ship* gözümüze sokulmaya çalışılıyor asıl onu anlamıyorum. Mulder gitti diye zaten onun inandıklarını, bildiklerini, inatçı araştırıcılığını maziye gömmüşken, bir de Scully ile olan geçmişinin üzerine de set çekilmeye çalışılması gibi bir şey görüyorum ben burada. Tamam bu tam anlamıyla shipper bir yaklaşım oldu ama arkasındayım anasını satayım. Mulder yokmuş gibi davranılmasını kaldıramıyorum ve bana aynen böyle yapılıyormuş gibi geliyor.

Bölümün genel havasına bakıyorum da ben de bir şeylerin taklit edildiğini düşünmeden edemiyorum, kamera geçişleri bile battı bana. Olanı biteni bir katilin Dæmonicus kelimesinin harflerinden çıkarak cinayet işlemesine bağdaştırmak ve birçok şeyi havada bırakmak beni çok rahatsız etti. Bu muydu yani? Hissettiniz ve bitti mi? Neydi bu şeytanın amacı? Salıverilmek mi? Peki öyle olsun, ama bu kadar basit bir şekilde ele alınması çok canımı sıktı benim. Yani ulan ritüeller bilmemneler Reyes hanfendi bile o kadar bildiği konudan "hissettim" diyerek sıyrıldı ya ben daha ne diyeyim. Son iyiydi belki, başlangıç ta iyiydi ama gelişme , XF'tan beklediğimin çok çok aşağısındaydı.

Standalone'lardan ben de bişi beklememeye çalışayım bari. Mulder gibi ortaya kanıtlar sunan, adam gibi argümanlar ortaya koyan biri görürseniz bana haber verirsiniz artık...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
tithonus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 3:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
ehehe sağol
millennium buluşması lafın gelişiydi, yani izlemeyen çok kişi var forumda ve bence izlenmemesi bir kayıp. (tabi bunda cnbc-e'nin diziyi cumartesi-pazar saat 17:00'da yayınlamasının da etkisi olabilir). Bi de site politikamız, buluşmalarda sadece xf izliyoruz, ne de olsa bir X-Files sitesiyiz Smile

O değil de ben de senin imzana koptum burda Laughing bi de Doggett'ın o alabildiğine ciddi "dostum ben ciddi adamım, komik bi şey söylesem de bi ben gülmem" yüz ifadesiyle bunu söylediğini düşünüyorum da, ayrı bi güzel Laughing

hah haa, ciddi adam doggett dimi. robert patrick gibi yüzünde gülmekten oluşmuş onca çizgi olan bi adama genelde böle ciddi rollerin verilmesi hep ironik gelmiştir bana buarada.

ben zaten sizin şu mitoloji buluşmalarınıza taş atmak için söylemiştim onu Very Happy çok kıskanıyorum napabilirim Wink belki bizim için de bi güzellik düşünürsünüz,kimbilir ?

neyse kimse burası yeri diil diye bağırmadan kaçayım ben Very Happy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 5:56 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
O'nun dışında bölümün Doggett-Scully dinamiğinden prim yapmaya çalışması da sinirimi bozan başka bir gerçekti. Doggett'ın Scully'den etkilenmemesini zaten düşünemem de üzgünüm, bu kadarı fazla. Shipper olmamın da etkisi var burada tabii, ama neden Doggett illaki Scully'ye *farklı* gözle bakmak zorunda, neden böyle bir şey ortaya atılıyor onu anlamıyorum. Hayır bir de herkes için diziyi ölüme götürenin shipper felsefesi olduğunu söylerken neden başka bir *ship* gözümüze sokulmaya çalışılıyor asıl onu anlamıyorum. Mulder gitti diye zaten onun inandıklarını, bildiklerini, inatçı araştırıcılığını maziye gömmüşken, bir de Scully ile olan geçmişinin üzerine de set çekilmeye çalışılması gibi bir şey görüyorum ben burada. Tamam bu tam anlamıyla shipper bir yaklaşım oldu ama arkasındayım anasını satayım. Mulder yokmuş gibi davranılmasını kaldıramıyorum ve bana aynen böyle yapılıyormuş gibi geliyor.
Shipper değilim ama bu konuda sana katılıyorum,tabi ki böyle düşünen arkadaşlara da bir lafım yok kesinlikle Razz
Benim de en çok sinirimi bozan bu.Sanki bu dizide daha önce Mulder diye biri yoktu...Açıkcası bölüm öncesi yorumları okuyunca gerçekten heyecanlamıştım ama malesef beklediğimi bulamadım.Umarım diğer stand alone bölümleri böyle olmaz,ya vallahi ben bir tek bölüme de razıyım artık bu sezonda,yeter ki "işte bu XF"denilebilecek bölüm olsun.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 6:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Shipper değilim ama bu konuda sana katılıyorum,tabi ki böyle düşünen arkadaşlara da bir lafım yok kesinlikle Razz
Benim de en çok sinirimi bozan bu.Sanki bu dizide daha önce Mulder diye biri yoktu...Açıkcası bölüm öncesi yorumları okuyunca gerçekten heyecanlamıştım ama malesef beklediğimi bulamadım.Umarım diğer stand alone bölümleri böyle olmaz,ya vallahi ben bir tek bölüme de razıyım artık bu sezonda,yeter ki "işte bu XF"denilebilecek bölüm olsun.

şunu belirtmek isterim yanlız.. Mulder yokmuş gibi davranılması diyerek anlatmak istediğim sanki her yönüyle Mulder ölmüş gibi davranılmasıydı. Hani "o mazide kaldı, kalan sağlar bizimdir"e getiriyolar olayı. Tabii ki Mulder'ın bahsi geçiyor, "o şöyle düşünürdü, şu konuda şunları söylemişti" diyorlar ancak farkettiğiniz üzere o geçmişin bir parçasıymış gibi davranıyorlar. Bu nedenle "sanki daha önce Mulder yoktu" demiyorum ben. "bir Mulder vardı ama yitti gitti" olayına girilmesine sinir oluyorum. Scully olmasa heralde düşünceleri de hiç gündeme gelmeyecek... Hayır tamam, Reyes böyle bir insan olsaydı da Mulder gibi meraklı, araştırmacı biri olsaydı Mulder'ın geçmişte kalmasına bişi demezdim, zamanı geldi gitti derdim, Scully de gidecek derdim, artık Doggett ve Reyes var derdim. Reyes terazinin inanan cephesini doldursaydı hiçbi ses çıkarmazdım. (Tamam Mulder'ı hatırlayıp arada sızlanırdım ama devam edebilirdim yani)

Zaten bu konuda hayal kırıklığı varken bir de üstüne Scully ile Mulder arasındaki ilişkide artık ne olduğu anlaşılmış, sular sakinleşmişken, Doggett'ı da devreye sokarak böyle garip, bişileri aşk üçgeni havasına sokmaya meylediyolar gözümüzün önünde, ne gerek var???. (Aşk üçgeni derken, abartılı bir kullanım oldu bu yanlız, bir kere Doggett onurlu bir adam, Scully'nin Mulder'a olan sevgisine saygı duyacaktır ve hiçbir zaman mevzuyu aşk üçgeni gibi abuk bri kıvama getirmeyecektir, bu konuda Doggett'a inancım tam, Mulder ve Scully'yi geçtim Doggett bile haketmiyor böyle bir durumu, saçma)
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 6:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
şunu belirtmek isterim yanlız.. Mulder yokmuş gibi davranılması diyerek anlatmak istediğim sanki her yönüyle Mulder ölmüş gibi davranılmasıydı. Hani "o mazide kaldı, kalan sağlar bizimdir"e getiriyolar olayı. Tabii ki Mulder'ın bahsi geçiyor, "o şöyle düşünürdü, şu konuda şunları söylemişti" diyorlar ancak farkettiğiniz üzere o geçmişin bir parçasıymış gibi davranıyorlar. Bu nedenle "sanki daha önce Mulder yoktu" demiyorum ben. "bir Mulder vardı ama yitti gitti" olayına girilmesine sinir oluyorum.
Ya mesajımdan nasıl anlaşıldı bilemiyorum ama;senin bunu düşünerek yazdığını anladım zaten Razz Açıkcası en azından bu sezon isim olarak geçiyor, 8.sezonda Per Manum' a kadar(ilk iki bölüm dışında tabi ve de Gift) esamesi okunmadı.Badlaa'da ismi geçti diye gözlerim parlamıştı ya.Benim sinir olduğum bu.Hani search for M'di s8,neyse ya özür dilerim konuyu dağıtmayayım o 8.sezonla ilgiliydi.
Aslında bu sezon Scully olmasa yine böyle düşünmeyeceğim senin de dediğin gibi ama onu görünce aklıma ister istemez M&S geliyor,hani romantik anlamda değil de,anladınız işte.Senin de belirttiğin gibi dengeler eşit olsa D& R açısından;ben,Scully'i bu sezon daha az görmeye bile sesimi çıkarmayacağım ama...
Neyse

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"

En son 2shy tarafından Sal Arl 12, 2006 6:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 6:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
Standalone'lardan ben de bişi beklememeye çalışayım bari. Mulder gibi ortaya kanıtlar sunan, adam gibi argümanlar ortaya koyan biri görürseniz bana haber verirsiniz artık...

Bu sezonu sadece eskiye hürmetten izliyorum ne iyi bir mitoloji bekliyorum ne de standalone, iyi günde-kötü günde yanında olmak gibi birşey, abartılı olacak belki de vefa duygusu..

Reyes karakterini frenlediklerini düşünüyorum. Annabeth Gish de X-Files konsepti içinde sadece şeytanı hisseden, tek sezonluk bir ajan olarak yer almak istemezdi.. ama CC laf olsun diye diziye Reyes'i koyduysa CC'ye de yazık , dizide vakit kaybeden Gish'e de yazık...Çoğu zaman Doggett için aynı şeyleri hissettim acaba Robert Patrick geçmişe dönüp baktığında X-Files'ın böyle gideceğini bilseydim bu işe bulaşmazdım demiş olabilir mi?

CC diziyi gerçekten bitirmek istemeseydi özellikle Reyes daha bir toparlanırdı sanırım. Çünkü 8.Sezonda Doggett'a çok emek verildi
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 251

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 7:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Vasatın çok az üstünde bir bölüm bence. 9.sezonun mitolojisinden sonra ilk standalone bölümü de hayal kırıklığına uğratıcıydı. Umarım düzelir ama bundan sonra sanmıyorum açıkçası. Bölümde birçok mantıksızlık vardı. Sadece isimleri için adam öldürmek, internetten Mulder, Scully ve Doggett in hayat hikayesini öğrenmek,kusmada fıskiye yöntemiyle yeni bir çığır açmak... Ama xf için çok mutluyum; Hissiyatı çok güçlü bir ajan kazanıldı(!). Keşke Reyes uzmanı olduğu bu konularda hissetmesinden sonra biraz da çaba gösterip bir şekilde açıklamaya falan uğraşsaydı. Tabi bir de Doggett in Scully için hisleri var. Bu da en gereksizlerinden biri heralde. Çok zorlama olmuş bence. Pembe dizilerde herkesin esas oğlan/kıza aşık olması gibi. Hayır, hadi Mulder ve Scully kaç yıllık ortaklar, birbirlerini iyi tanıyorlar, güveniyorlar falan ama Doggett de hemen geldiği gibi aşık olmayıverseydi. (Cümleye baktım da çok saçma yazmışım sanki, sonuçta aşık olmak için belli bir süreye gerek yok) Sonuçta öyle böyle saçma bence D-S dinamiği? Belki de bölümün vasatlığından "hade bi de Doggett in Scully e hisleri olsun, daha heyecanlı olur" gibi düşünülmüştür ama başarısız olduğunu düşünüyorum.
Satranç tahtası gibi zemin, bulutlar... Bu geçişler de manasızdı bence. Ama bulutların bir anlamı olabilir. Belki de artık gerçek The X-Files ın ruhu yıldızlara karıştı, gökyüzünde dolaşıyor, El Fatiha anlamındadır.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 8:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
txfmatrx yazdı:
Satranç tahtası gibi zemin, bulutlar... Bu geçişler de manasızdı bence. Ama bulutların bir anlamı olabilir. Belki de artık gerçek The X-Files ın ruhu yıldızlara karıştı, gökyüzünde dolaşıyor, El Fatiha anlamındadır.
Aslında bölümle bir bağlantı kurulamıyor belki ama benim hoşuma gitti bu detaylar,görsel açıdan yani.Galiba forumda beğenen bir tek benim Razz
Gerçi gidişat şimdiden belli gibi ama bakalım diğerleri nasıl,çünkü aksi yönde düşünürsek bu sezon uzadıkça uzar.

Başa dön
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Sal Arl 12, 2006 11:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bulut efektlerini ben de beğendim ama kareli zemine ben de anlam getiremedim
Başa dön
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 10:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bulut efektlerini sanırım bütün TXF hayranları! beğenmişlerdir...Kareli zemine odaklanılarak çekilen sahnede ise kotarılan olağanüstü sinema hüneri tam anlamıyla mükemmeldi Smile Dogget ve Reyes bu işi götürecekler gibi görünüyor!
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 2:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:

Reyes karakterini frenlediklerini düşünüyorum. Annabeth Gish de X-Files konsepti içinde sadece şeytanı hisseden, tek sezonluk bir ajan olarak yer almak istemezdi.. ama CC laf olsun diye diziye Reyes'i koyduysa CC'ye de yazık , dizide vakit kaybeden Gish'e de yazık...Çoğu zaman Doggett için aynı şeyleri hissettim acaba Robert Patrick geçmişe dönüp baktığında X-Files'ın böyle gideceğini bilseydim bu işe bulaşmazdım demiş olabilir mi?

CC diziyi gerçekten bitirmek istemeseydi özellikle Reyes daha bir toparlanırdı sanırım. Çünkü 8.Sezonda Doggett'a çok emek verildi

kesinlikle katılıyorum. Reyes'im gittikçe harcanmış potansiyele dönüşüyor. Bende ficlerde yaşarım ne yapayım Rolling Eyes
Başa dön
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 3:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
promeusa yazdı:
Bulut efektlerini sanırım bütün TXF hayranları! beğenmişlerdir...Kareli zemine odaklanılarak çekilen sahnede ise kotarılan olağanüstü sinema hüneri tam anlamıyla mükemmeldi :) Dogget ve Reyes bu işi götürecekler gibi görünüyor!

şimdi o bulut sahnelerini diziden çıkarın hayatınızda birşey değiştimi, aaa dizi etkisini kaybetti dedinizmi yoooo.. e ozaman gerekte yokmuş o sahnelere. Ben beğenmedim
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 4:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:
promeusa yazdı:
Bulut efektlerini sanırım bütün TXF hayranları! beğenmişlerdir...Kareli zemine odaklanılarak çekilen sahnede ise kotarılan olağanüstü sinema hüneri tam anlamıyla mükemmeldi Smile Dogget ve Reyes bu işi götürecekler gibi görünüyor!

şimdi o bulut sahnelerini diziden çıkarın hayatınızda birşey değiştimi, aaa dizi etkisini kaybetti dedinizmi yoooo.. e ozaman gerekte yokmuş o sahnelere. Ben beğenmedim

Bulut sahneleri , özellikle hızlı geçişler, bölümün doğa üstü temasına uygundu bence, hani normalde gerek yoktur ama*şekil* olsun diye kullanılır. Tamam ok..

Kareler bir şey anlatıyor da ben bilmiyorsam ona da tamam, aksi halde bence çok uzun sürdü ordaki sahne geçişi..

Hımmmm.. Belki de satranç tahtasını aklımıza getirmek istemiştir, hani Doggett ve Reyes'i yukarıdan görürüz, ekrandan çıkarla.. Belki de yukarıda onları izleyen ve Kobold'un içinde var olan gücün, onları piyon gibi kullandığı sonucuna varmamız düşünülmüştür. Öyleyse bu da mantıklı.. Ama hala daha diğer sahneye geçerken o kadar oyalanılması hoşuma gitmedi.
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 5:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
Hımmmm.. Belki de satranç tahtasını aklımıza getirmek istemiştir, hani Doggett ve Reyes'i yukarıdan görürüz, ekrandan çıkarla.. Belki de yukarıda onları izleyen ve Kobold'un içinde var olan gücün, onları piyon gibi kullandığı sonucuna varmamız düşünülmüştür. Öyleyse bu da mantıklı.. Ama hala daha diğer sahneye geçerken o kadar oyalanılması hoşuma gitmedi.
Açıkcası ben de bölümün sonlarına doğru acaba sırf onu ima etmek için mi kullanıldı acaba diye düşündüm.Hani Kobold demişti ya oyun bitti,kaybettin diye. Diğer efekt ise yine aynı şekilde belki de kötülüğün bir yerde toplanması şeklinde mi (Kobold'tan kaynaklanabilecek şekilde) onu da anlamadım ama en azından bana göre hoştu;sinema şahaseri deyip de abartacak değilim ancak hani çıksa bölümden bir şey eksilmezdi denilmiş ya, bence asıl o kusma sahnesi tamamen çıkarılsa bölümden bir şey eksilmezdi Confused
Ama bölüm de Kobold'un ne yapmak istediğini anlayabilmiş değilim ki? O kelimeye göre birilerini belirleyip bir şekilde öldürdü ama niye? Tamam kötülük yapmak için illa bir sebep olması gerekmez diyebilirsiniz ama bölüm öyle bir gelişiyor ki siz diyorsunuz "aa tamam işte burda anlayacağız ne olduğunu,tamam Doggett tahtaya yazdığı ile( bu arada -moni.. kısmında benim aklıma hemen Reyes geldi heyecanladım, ama tabi ki hemen sönüverdi) Kobolt'un ne demek istediğini göstermiş olacak..."Malesef hiçbiri olmadı bölüm bittiğinde.

Başa dön
tithonus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 8:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:

http://www.squidge.org/~xchick/robpat/9x3_daemonicus/jpg_dae046.htm

bu sahneyi gördüğümde bende öle düşündümn ister istemez. ya da belki baştaki çiftin scrable ına da bi gönderme olabilir...belki...
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız