X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Kızıl Nehirler

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Oca 05, 2006 11:48 pm    İleti konusu: Kızıl Nehirler Alıntıyla Cevap Gönder
From: okatmer 2/26/2004 8:52 am
To: ALL

Belki çoğunuz okudu,filmini izledi. Ben yeni okumaya başladım muhteşem bir kitap. Millenium tadında bir öykü var. Okumayanlar mutlaka okumalı.
Kitabın filmide varmış,nette araştırdım ama VCD olarak hiçbir yerde bulamadım bulduklarımda tükenmiş. Elinde film olan varsa bana gönderebilirmi?

Oğuzhan

From: rukish 2/26/2004 9:31 am
To: okatmer

Valla Oğuz güselim bence4 kitabı oku yeter. :P.. Ya benim kurs hocam vardı, film manyağıydı o da, izlemişti bu Kızıl Nehirler'i .. "ığrenç ! Sakın izleme" triplerine girdi. Ben de o gün bugündür (2 sene oluyo rahat :P) VCD'sini aranmıyorum valla.

Yane istersen bu akşam gidiyorum bi araştıriim ama dediğim gibi, izleyince hüsrana uğruyomuşun sölemedi deme.:) Hem de JEAN RENO var orda bayaa bi bozulmuştum ben, filmin kötü olduunu ilk duyduğumda

From: okatmer 2/26/2004 9:44 am
To: rukish

Filmin kötü olduğunu duydum ama kitaptakileri nasıl filmde yansıttılar merak ediyorum. Rukicim bi bakarsan sevinirim cd için.

Sayın arkadaşlarım bu türde kitap önerilerinizi bekliyorum,malum koyde yaşıyoruz hiçbişiyden haberimiz olmuyo :)

Oğuzhan

From: trustno13 2/26/2004 11:07 am

jean christophe grange'ın tüm kitaplarını oku.
taş meclisi
leyleklerin uçuşu
kurtlar imparatorluğu (büyük bi kısmı türkiye'de geçer)

benim favorim taş meclisi'dir. o nasıl hayal gücü o nasıl heyecan, hele sonunda oha oha demiştim. çoğu kii abartılı bulur kitabın konusunu ve gidişatını ama bence en iyi grange kitabıdır. leyleklerin uçuşu kızıl nehirleri andırır, kurtlar imparatorluğunu ise henüz okumadım.

Murat

From: SpookyspookX 2/27/2004 8:21 pm
To: trustno13

Walla ben filmi izledim.Moviemax'lerde yayınlıyorlar hala ama saatleri bilmiyorum!Çok kötü değildi ama ben kitabı okumadan izledim.Kitabı kardeşim okudu ve bayıldı.Yalnız film biraz karışık bazı şeyleri güzel açıklayamamışlar.Kitaptan farklıymış sonu sanırım.Gene de seyredilebilir bence.Ben sanırım Cd'sini de görmiüştüm ya kabalcıda ya D&R'da emin değilim...

From: _VooDoo_ 2/27/2004 10:32 pm

KIZIL NEHıRLER=MY FAVORITE
MÜKEMMEL BıR KıTAPTI Kı GRANGE'NıN TÜM KıTAPLARI ÖYLE BENCE.KIZIL NEHıRLERıN FıLMıNE GELıNCE KıTABIN TADINI VERMıYOR AMA FENA SAYILMAZ.

From: okatmer 3/1/2004 8:07 am
To: _VooDoo_

Leyleklerin Ucusunu okudunuzmu.. Onu yeni aldim umarim kizil nehirler gibidir

Oguzhan

From: _VooDoo_ 3/1/2004 11:18 pm

evet, özellikle kızıl nehirler ve leyleklerin uçuşu birbirine çok benzeyen kitaplar,(konu olarak değil tabi :p) kızıl nehirleri beğendiysen leyleklerin uçuşunu da bir o kadar beğeneceksin bence :)

From: meleren 3/27/2004 2:07 am

valla Leyleklerin uçuşunda Kızıl nehirlerdeki aynı tadı bulmayı umma sonuçta yazarın ilk kitabı.... Aslında benim favorim Taş meclis şiddetle okumanı tavsiye ederim özellikle oradaki kahramanın gücü bana Scully yi hatırlatıyor hastayım yane... Ha birde Sakın Kızıl nehirlerin filmini izleme kitapla alakası yok ve üstelik konu çok kopuk Grange a ayıp etmişler :((((
Bu arada Grange en sevdiğim yazarlardandır hatta kurtlar imp. çıkmadan önce çıksada okusam diye bi histeri krizine tutulmuştum bir gün taksimdeykene elimde dondurma anaaaaa cama yapıştım Kurtlar ımp. karşımda duruyor bi gidip alışım yüz ifadem vardıki kasiyerin güldüğünü hatırlıyorum:)))

From: TheMartyr 3/27/2004 11:41 am
To: meleren

Başlıkla alakasız olacak ama Kurtlar ımparatorluğu diyince aklıma geldi daha önce yazıldı mı bilmiyorum(hatırlamıyorum) ama Kurtlar ımparatorluğu'nun filmi çekiliyormuş.Üstelik Türkiye'de.
Usta aktör Jean Russo(kesin böyle yazılmıyodu) da oynuyormuş falan.
Başka bir yerde lafı geçtiyse affınıza sığınıyorum...

From: meleren 3/30/2004 12:53 pm
To: TheMartyr

Hadi ya bundan haberim yoktu ama maalesef sevinemicem çünkü mahfederler şimdi bunuda....
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
ms.x

İletiler: 48

İletiTarih: Pts Ekm 23, 2006 10:38 pm    İleti konusu: garange severlere Alıntıyla Cevap Gönder
arkadaşlar hiç tereddüt etmeden okuyun derim bu adamın kitaplarını Exclamation kendisi best-seller olarak gayet başarılı okurken tempoyu hiç düşürmeden heyecan ve aşırı derece merak okuyacağınız kitaplar yazıyor.işte kurtlar imparatorluğu,kızıl nehirler,taş mevclisi..vee son kitabı Siyah Kan gerçekten de mükemmel kitaplar,tabi bu tür kitaplardan hoşlanıyorsanız.ben bütün kitaplarını okudum,bir solukda okunulanlar listemde ilk sıralarda.amaaa garange'ın kitaplarını okudum ve çok beğendim diyenler varsa aranızda;GLENN MEADE-Buz Kapanı kitabını da okuyun derim Exclamation garange gibi hatta bu romanında biraz daha gerilimin doruklarında gezinen ve kesinlikle okurken"sıkılmak"kelimesini lügattan silen bir yazar.okuyun derim sonrada burda yorumlarınızı paylaşın derim Wink
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Ekm 23, 2006 10:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten çok güzel bir kitap ama filmi -bana göre-rezalet Evil or Very Mad Ama yazarın diğer kitaplarından Leyleklerin Uçuşu'nu daha çok seviyorum.Bilmiyorum belki de ilk onu okuduğum içindir.Ancak dediğin gibi kitapları gerçekten çok akıcı,bir başladın mı bitirene dek elinden bırakamıyorsun.Malesef Siyah Kan'ı henüz okuyamadım.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
ms.x

İletiler: 48

İletiTarih: Pts Ekm 23, 2006 11:10 pm    İleti konusu: sevgili 2shy Alıntıyla Cevap Gönder
bence Siyah Kan'ı vaktin olduğu anda oku derim.pek öle sevmem hani bi filmi izlememiş birine filmi anlatmayı falan ama ben bu kitapda -adından da belli- kanın renginin ne anlama geldiğini öğrendim ve her kitabında olduğu gibi katillerin zekalarına hayran kaldım.Gerçekten de seri cinayet işleyen abi ve ablaların zekalarının hiç de ölee küçümsenmemesi ve önlerinde saygıyla eğilmesi gerektiğine inandım(eğilme biraz abartı tabe ama Wink ) şöle bi düşündüğümüzde bakın türkiyede hiiç seri cinayet işleyen katiller yok...cidden niye yok niye yok diye düşünürken..geçen izmir kitap fuarında kendisini dinleme şansına eriştiğim Sn Ahmet Ümit( tanımayanlar için kendisi türkiyenin en önemli ve en başarılı polisiye yazarıdır) bunun acıklamasını yapmıştı;biz türk milleti olarak konuşmayı seviyoruz.yani işte amerikadaki insanlar iyice içine kapanıp asosyalleşmenin tavanına vurma boyutuna geldiklerinden bu tür cinayet senaryoları kuruyorlar ve nihayetinde ortaya böyle cinayetler çıkıyor.halbuki bizler,bi problem oldumu gidip konuşmayı seviyoruz olmadı mı, bilek gücüne güvenip kavgalara giriyoruz(bkn osmanlı tokadı)falan falan derkeeen konuyu nereye getirdim Confused
öle işte sevgili 2shy oku derim ben bayağı hoşlanacaksın hatta filmi çekilse bile(kurtlar imparatorluğundaki gibi bir 2.hata yapılmaz) filmi değil kitabını daha çok seveceksin
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Ekm 23, 2006 11:30 pm    İleti konusu: Re: sevgili 2shy Alıntıyla Cevap Gönder
ms.x yazdı:
bence Siyah Kan'ı vaktin olduğu anda oku derim..

ınşallah en kısa zamanda okumaya çalışacağım
ms.x yazdı:
şöle bi düşündüğümüzde bakın türkiyede hiiç seri cinayet işleyen katiller yok...cidden niye yok niye yok diye düşünürken..geçen izmir kitap fuarında kendisini dinleme şansına eriştiğim Sn Ahmet Ümit bunun acıklamasını yapmıştı;biz türk milleti olarak konuşmayı seviyoruz.yani işte amerikadaki insanlar iyice içine kapanıp asosyalleşmenin tavanına vurma boyutuna geldiklerinden bu tür cinayet senaryoları kuruyorlar ve nihayetinde ortaya böyle cinayetler çıkıyor.

Very Happy Ya tam izleyemedim ama bugün haberlerde tam da bu konu ile ilgili bir şey vardı.Türkiye'nin ilk pompalı seri katili diye alt yazı geçiyordu.Herneyse,ancak bazen insanlar sebepsiz yere cinayet işleyebiliyorlar.
Bir şey daha Kurtlar ımparatorluğu'nun filmini gördükten sonra bir daha Grangé'nin kitaplarından uyarlanan filmlere bakmayacağıma dair kendime söz verdim.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
safak_xfs
Çaylak
Çaylak

İletiler: 144

İletiTarih: Pts Ekm 30, 2006 9:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kızıl Nehirleri okudum ve izledim gerçekten çok hoşuma gimişti

"A dream is a question to an answer we haven’t yet learned how to ask."
“We all have faith and mine is the truth.”

Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
ozlem

İletiler: 2

İletiTarih: Per Kas 02, 2006 1:52 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Siyah Kan olağanüstü bi kitap...muhteşem bir kurgu....okunmaması çok şey kaybettirir..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız