X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Dexter
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Dec 11, 2009 8:51 pm    Post subject: Reply with quote
Yok ya Quinn'in kafas o kadar almyor, burnunun ucundakini bile grmedi anladysan ne demek istediim, spoiler kutusu amadan bu kadar syleyebiliyorum. Yalnz asl Debra fena tehdit haline geldi bence. Son mevzular sekteye uratsa da babas ile ilgili aratrmas sonu vermek zere, ondan sonra orap sk gibi gelebilir arkas ve Dexter'n srrn renebilir. Geen sezon byle sonunu getirebilecek bir hatay nasl yapt Dexter anlayamyorum dorusu...
Back to top
View user's profile Send private message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Dec 11, 2009 10:55 pm    Post subject: Reply with quote
Kara kutuya girelim madem Smile

Quote:
Quinn'in kafasnn neye altn biliyoruz, emme gmme derdinde, baka da birey deil... Ama zaten bu dizide birok kii yanl ayakta yakalanmad m? Dexter bile bir sre Arthur'u rnek grntl aile yaamyla kendine idol ilan etmedi mi? ahsen en kl olduum karakter Debra, Ice Truck Killer ile neredeyse evlenmiyor muydu?

Ama yine de dediin doru, isatay. Debra Dexter'n srrna olduka yakn, her nekadar u an ona sra gelmese de.

aylak
aylak

PostPosted: Wed Dec 16, 2009 12:40 am    Post subject: Reply with quote
Dexter - 4x12 - The Getaway

Quote:
Tam bir WTF blmyd, lanet olsun. Arthur lmeden nce bouna "neyse ne, nasl olsa herey bitti" dememi :S Dexter kendi bana gelen eyi bi ekilde kendi sayesinde oluna yaatm oldu. Ayrca, Rita'nn leceini de hi dnmyordum, tam bir spriz oldu, Dexter imdi banda 3 ocukla kald ve bu sefer hibir ekilde arkasn dnp brakamaz. Onlarla kalmak zorunda ve Dexter dabrakmayacaktr zaten...

Asl durum u ki nasl bu durum aklanacak? nk direk olarak Arthur'un ritellerinden biri Ritay'ya uygulanm, e sonuta Arthur'un evine baskn yapldnda Dexter'n orda oluu phe yaratmt, bu daha da ilgileri onun zerine ekecektir hele hele Debra ile Dexter arasnda kendisinin kkeni ve Brian Moser vs zerine geen konumadan sonra... Acaba Dexter ka iine giriebilir mi dicem ama pek akla yatkn durmuyor...

Bir dahaki blm sabrszlkla bekliyorum, lakin imdb'de yeni blmle ilgili birey sylenmiyor, acaba ara m verildi ne halt oldu ben pek anlayamadm. Burada brakmazlar heralde? Bilgisi olan var m acep?
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Dec 16, 2009 12:09 pm    Post subject: Reply with quote
dexter sezonlar 12 blmdr genelde, henz 4. sezonu izleyemedim ama internette bu kadar olay olduysa byk ihtimalle sezon finaliydi bu blm.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Wed Dec 16, 2009 10:44 pm    Post subject: Reply with quote
the 8th endless wrote:
dexter sezonlar 12 blmdr genelde, henz 4. sezonu izleyemedim ama internette bu kadar olay olduysa byk ihtimalle sezon finaliydi bu blm.

Evet bunu atlamm. Very Happy Ama erken yahu ok :S
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Dec 17, 2009 5:56 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ne finaldi ama! Dexter'n bu kadar hatay bir ekilde deyecei belliydi ama Rita'nn kayb hakkaten ok ac oldu. Byle bir finalden sonra gelecek sezon ya en iyi sezonu olacak ya da dizinin batt sezon olacak. ikisinin aras mmkn deil.
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Sep 16, 2010 12:55 am    Post subject: Reply with quote
26 eyll'de yeni sezon (5) balyor. ne iyi etmiim de bugne kadar sabredip, az nce 4. sezonu bitirmiim. bu finalle, o son sahneyle 9 ay beklemek imkansz bir ey olurdu kesinlikle. Dexter' kimse tutamaz artk, benim bile katliam yapasm geldi son sahne yznden.

Quote:
btn bir sezon "riteller" zerineydi adeta, kar-koca ilikileri riteli (rita'nn dexter'dan daha drst olmasn istemesi ve kabin mevzuu), aile ritelleri (dexter'n bir baba olarak nceliini giderek ailesine vermesi, arthur ve btn sapknlna ramen thanksgiving) ve tabi ki seri katil ritelleri (trinity, dexter). dexter, trinity'e odaklandka ritellerinde sapmalar olumaya balad; nce masum bir fotorafy ldrd, trinity'i en az 2 defa kendi riteli dnda ldrmeye yaklat. ama en sonunda, nihayet onu istedii gibi yakaladnda aslnda ok geti...yoksa ok mu erken? dexter'n trinity'yi ldrmeden rita'y bulmas 5. sezonu "intikam" sezonu yapard. oysa imdi dexter, rita'nn lmnde kendini suluyor ve ne yapacan bilemez durumda muhtemelen, nk hayatnda belki de hi yaamad "sululuk" ya da "pimanlk" duygusuyla yzlemek zorunda(5. sezon fragmannda dexter'n ilk sz "ben yaptm."). bu da 5. sezonu dexter karakteri asndan tamamen tahmin edilemez bir hale getiriyor. yoksa zaten btn oklarn bu sezon dexter' gsterecei, ve 2. sezonu andran ama tamamen farkl, bu sefer dexter'n kim olduu bilinen bir "dexter kim?" sezonu yaanacak.

ok pis bir 12 blm bizi bekliyor. sezonun tagline'ndan belli zaten:
"gnahlar affedilebilir ama vicdan adam ldrr." (sins may be forgiven but conscience is a killer.)
bu sanki seyirci iin de anlam tayan bir cmle gibi geldi bana: evet dexter' seviyoruz, gnahlarn affediyoruz nk ritellerine ve Harry'nin kurallarna sadk..ama vicdanmz ne diyor?
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Sep 16, 2010 5:07 pm    Post subject: Reply with quote
Benim ahsen vicdanm da Dexter'dan yana..Very Happy Ben 9 aydr bekliyorum hhhhh...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Sep 17, 2010 11:31 am    Post subject: Reply with quote
Asmak kesmek kel uurmak, hrszlardan altn vurmak;
Dexter Haramiler Smile
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Sep 22, 2010 11:33 pm    Post subject: Reply with quote
hazr myz?
"Ellerini kana bulayanlar, gzyalaryla ykamak zorundadrlar."

Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Sep 24, 2010 4:28 pm    Post subject: Reply with quote
Bhhhh... Zlemeyenler iin spoiler olmu bu geen sezon iin geri ama olsun kader..Smile

Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Sep 24, 2010 8:25 pm    Post subject: Reply with quote
o deil de biey takld aklma ok fena. spoiler da koyaym bari (hem tr'de hem de yaban ellerde sezon bitince spoiler saylmaz idi sanki kuralmz ama neyse, yanl hatrlyo olabilirim)

Quote:
posterde rita'nn yara izi boyundan dik ekilde aaya doru gidiyor. oysa biliyoruz ki trinity banyodaki kurbanlarnn direkt boazn kesiyor. e peki bu "rita'Nn katili trinity deil" mi demek? o beybe...
Back to top
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Sep 26, 2010 3:07 pm    Post subject: Reply with quote
o nasl bir promo fotorafdr. mkemmel olmu. ben 4. sezonu 1 ay nce bitirdiimden beri hazrm Smile sanrm bir an nce balamasn en ok istediim diziydi bu sezon.
the 8th endless wrote:

Quote:
posterde rita'nn yara izi boyundan dik ekilde aaya doru gidiyor. oysa biliyoruz ki trinity banyodaki kurbanlarnn direkt boazn kesiyor. e peki bu "rita'Nn katili trinity deil" mi demek? o beybe...

oh yes demek istiyorum. byle bi artma yaparlarsa sayg duyarm.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 4:09 am    Post subject: Reply with quote
Yalnz Dexter oyunca krlm ocuk gibi bakyor burda..Very Happy

Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 2:29 pm    Post subject: Reply with quote
Dexter - 5x01 - My Bad

Quote:
im bayld bu blmde, Dexter'n iindeki boluu, alayamamas, tepkisizlii beni ileden kard, yemin ediyorum bir ara bouluyordum. Ama karakter bu, adam da ok iyi canlandryor ne yapabilirsin ki Very Happy

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum