X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Forum Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!-
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Tem 27, 2006 4:31 pm    İleti konusu: Forum Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Alıntıyla Cevap Gönder
Biliyorum pek sevilmiyor bu "forum kuralları ve kullanımı" alanı.. Bize çok iş düştüğünden belli..

Neyse efenim bu başlıkta , aklımıza geldikçe, gerek duydukça forumu kullanırken neler yaptığınızdan ama *aslında* ne yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz... Kısacası forummuzun yanlış kullanım şekillerini ifade edip, doğrusunu belirteceğiz..

Böylece bir başlığa attığımız bir mod mesajını, başka bir başlıkta tekrar etmek zorunda kalmayacağımızı umuyorum.. Tek bir başlık altında önemli bir mesajın gözden kaçmasını da engelleyebiliriz belki.. Kim bilir..

Önemli olan okumanız, bir göz atmanız, "ben ezelden beridir forum kullanırım be!" demeden önce, bizim kurallarımızın farklı olabileceğini düşünmeniz.. Dikkat etmeniz, biz modlara da biraz yardımcı olmanız.. Wink

ps: Bu başlığa yazılan hususlar ile ilgili sorularınız varsa Forum Kullanımı ile ılgili Sorular başlığına mesaj atınız

En son auroriel tarafından Per Tem 27, 2006 4:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Tem 27, 2006 4:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
YANLIş: şu an benim yaptığım gibi, bir başlığa kısa zaman aralıklarıyla ard arda mesaj atmak yanlıştır.

DOğRU: Son attığınız mesajı EDIT butonunu kullanmak suretiyle düzeltmeniz, eklemek istediklerinizi son mesajınıza eklemenizdir.

Son mesajın atılmasından beri üzerinden, günler, aylar geçmiş bir başlıktaki son mesaj size aitse, bunu editlemeniz gerekmez, yeni mesaj atarsınız ki başlığın canlandığı anlaşılsın..

Her maddeyi ayrı ayrı belirteceğimizden ard arda mesaj atıyorum ben... Hani "sen neden yazdığına uymuyosun" diyenleri tepelememek için belirteyim dedim Razz

En son auroriel tarafından Per Tem 27, 2006 4:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Per Tem 27, 2006 4:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Forum 5 senedir çalışıyor. Bu yüzden kafanızdaki soru daha önce sorulmuş/yazılmış olabilir..bir konu açacaksanız lütfen önce üstteki menüden ARAMA yapın ve açacağınız postun yada ilgili postun daha önce açılıp açılmadığını kontrol edin.

Ayrıca aç karnına foruma girmeyin :)
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Tem 27, 2006 4:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
YANLIş : Cevap vermek istediğiniz kişinin mesajından alıntı yaparken, bütün mesajını alıntı yapmak..

DOğRU : Sadece cevap vereceğiniz husus ile ilgili alanı alıntı yapınız.. Asla ve asla resimleri de alıntınıza dahil etmeyiniz..
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1450

İletiTarih: Per Tem 27, 2006 4:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Spoiler bir mesaj yazarken, yapmanız gereken iki şe var:

1) Spoiler olan kısmın yazı rengini siyah yapmak
2) sonra aynı kısmı işaretleyip "Quote" tuşuna basmak.

Basit. Kolay. Kullanışlı.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Ağu 08, 2006 1:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Smileyler herkes kullansın diye var. mesajın içindeki duyguyu sembolize etmeye yarayan bir şey, o duyguyu birebir yaşatmak için değil. peşpeşe 43654262575 adet Very Happy ya da 47602570954734 Crying or Very sad veya 85033514646 tane Twisted Evil sizin demek istediklerinizi daha iyi anlatmıyor. bir tane bilemedin iki tane yeter. Smiley stoğumuz azaldı.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Ağu 09, 2006 10:40 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mesajlarınızda link verirken, linki direk yazmak yerine URL butonunu kullanırsanız, özellikle uzun linklerin forum görünümünü etkilemesine, dolayısıyla sağa doğru uzayan bir forum sayfasının nahoş görünümüne engel olacaksınız efenim..

1. Mesela "tıklayın" diye bir ibare koyun.. Sonra bu kelimeyi seçip URL butonuna tıklayın.. görünüm şöyle olacak:

Kod:
[url]tıklayın[/url]

2. Ardından ilk [url] parantezinin içine gelip url'nin yanına "=" işareti koyup linki yapıştırın.. O görünüm de şöyle:
Kod:

[url=http://www.foxnews.com]tıklayın[/url]

Ortaya çıkan sonuç ta aşağıdaki gibi olacaktır.

tıklayın
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Ağu 21, 2006 5:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Efendim bu sıcak yaz günlerinde işimiz gücümüz yokmuş gibi kıçımızı yırtıp duruyoruz KURALLARI OKUYUN diye lakin ipleyen yok bunu görüyoruz. Çünkü kuralları geçtim, forumda mesajı atacağı klasörü bile okumadan, sanki dünyada ve Türkiye'de diziyi izleyen tek insan evladı kendisiymiş gibi başlık açan kişiler var. ben şahsen çok seviyorum onları, öylesine şeker oluyorlar ki.

OKUYUN. FORUMU OKUYUN. KURALLARI OKUYUN. YAZMADAN ÖNCE OKUYUN.
Başa dön
Lord Reaper
~. .~

İletiler: 215

İletiTarih: Sal Ağu 22, 2006 6:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bir baslıktaki son posta cevap verirken quote kullanmanıza gerek yoktur, quote daha cok araya farklı kullanıcılardan postlar girdiginde ya da bir kac kisi aynı konuyu tartısıyorken ozellikle bir kisiye cevap verilmek istendigi durumlarda daha uygundur (yanlıs degil).

£ørd Rèãpér

Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Ağu 31, 2006 10:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ımza resminiz, avatarınız ile ilgili ayrı başlık açılıp kurallar belirtildiği halde özellikle boyut konusunda sık sık hatalarla karşılaşmaya devam ediyoruz..

Tekrar belirtelim, bu konuda da kurallarımız var, bu konuda da uyarı yaptıktan sonra kullanıcıların kurallara uygun davranmasını bekliyoruz.. Kurallara uygun davranılmadığında ise ne yapacağımız burada belirtilmiştir:
Alıntı:

17. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında forumdan uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişiler forum kurallarına ihlal etmeleri durumunda uyarılmaksızın forumdan süresiz uzaklaştırılabilirler.

O nedenle.. Okuyun ! :

AVATARLAR (AVI) VE ıMZALAR HAKKINDA!...
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Per Eyl 07, 2006 2:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sık sık açılan yalan dolan kullanıcılarla karşılaşıyoruz. Özellikle üye bilgileri boş olanları pek gözümüz tutmuyor ve fake olduğunu anladıklarımızı da direk siliyoruz..

O nedenle üye bilgilerinizi boş bırakmayınız efenim.. Çok üşeniyorsanız hiç olmazsa şehir bilgisini giriniz ki forumdan yanlışlıkla gönderilmek zorunda kalmayasınız..

Tabii bunları söylerken; üye bilgilerinizin sadece iki kişi tarafından görüldüğünü ve onların da sizin kuyunuzu kazmak dışında yapacak başka işleri olduğunu belirtmek istiyorum.. Altı üstü bikaç bilgi kırıntısı vereceksiniz, onda da üşenmeseniz ne süper olur Smile
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Eyl 11, 2006 3:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Daha düzgün, daha anlaşılır mesajlar yazmak için lütfen noktalama işaretlerini kullanın. Faydalı olmasalar, yaratılmazlardı zaten. "çok süper bölümdü gülmekten yerlere yattım hele mulder yok mu allahım süper yakışıklı scully nasıl bu adama hala vermiyor anlamıyorum kıyafeti iğrençti zaten artık haftaya bakıcaz yeni bölüm umarım güzel olur scullynin kıyafeti de doggett kötüydü bu arada oku baban gibi eşşek olma" gibi mesajlar yorucu oluyor, yazan heralde son nefesini verirken yazdı bunları düşüncesine kapılıp endişeleniyor insan.
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Pts Eyl 11, 2006 9:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar,

Heyecanla yazıyorsunuz anlıyorum ama bir mesaja 77 tane gülen surat Very Happy koymanız o mesajın - en azından benim açımdan- okunmamasını garantiliyor. Yazdıklarınız daha önemli bizim için 1-2 tane anladım ama o kadar smiley arasından yazı ayıklayamıyorum, başım ağrıyor.

Gayet de çirkin görünüyor. Bırakın şu alışkanlığı allahaşkına.

Live long and prosper
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum Eyl 15, 2006 10:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
TELEMANYAKLAR, SıNEFıLLER VE KıTAP KURTLARI KLASÖRLERı ıÇıN GEÇERLıDıR

Hiçbir şeyden çekmiyoruz Spoilerlardan çektiğimiz kadar. Arkadaşlar lütfen insanların bölümleri kaçırabileceğini, daha sonra izlemek isteyebileceklerini; çok bahsedilen bir kitabı daha henüz okuduklarını göz önünde bulundurun. Keyfimizden Lost'un, Battlestar Galactica'nın her mesajına spoiler koymuyoruz örneğin.

Bu sorunun önüne geçemezsek, artık Sendika Üyeleri olarak çok ciddi kararlar almak zorunda bırakacaksınız bizi.
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cmt Kas 04, 2006 11:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Foruma mesaj atarken standart boy harfleri ve standart rengi kullanınız. Bir eklimenin altı çizilebilir, bir cümle biraz daha büyük yazılabilir veya farklı renkte belirtilebilir ama tüm mesajınız bu şekilde olmamalı.

Live long and prosper
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!- Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız