X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Stargate : Atlantis (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Oct 06, 2009 10:51 pm    Post subject: Reply with quote
inci wrote:
Ben SGA'yi son sezonun son 3 bolumune kadar izledim...
Quote:
... ve hayal kiriklilkari da yasadim. Hele Iskoc doktor ve Elizabeth karakterlerine yaptiklarindan sonra. Hem de sadece hareket olsun diye oldugunu duyduktan sonra gercekten sogudum diziden...Bittigi icin uzgunum. Cok cekici bir evren yaratmislardi oysa. Bir de Carter'in bu diziye ana karakter olarak girmesine cok bozugum. Arasira yardimci misafir oyuncu olarak gelmeliydi. O gelecek diye Elizabeth karakterinden kurtuldular diye geliyor aklima, ve Sam'e sinir oluyorum.

Quote:

Doktor Beckett'a yaptklar daha da sinir bozucuydu,evet Evil or Very Mad Yerine gelen doktoru da hi sevemedim:(
Wraith'ler hakknda beni en ok artan insanlardan aldklar hayat enerjisini tekrar verebildiklerini renmek olmutu.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Oct 07, 2009 12:36 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ya, valla Doktor Beckett'i oldukduklerine pisman oldular ki sonradan onu nasil diziye geri sokariz diye de 40 takla attilar! Sinir bozucu olan bu! Sonradan tukurdugunu yalamak niye? Dizideki en sevimli karakterlerden birini gozlerini bile kirpmadan olduruyorlar! O oyuncunun yerinde olsam ben donmezdim diziye!
Elizabeth ise Shepard'in karsisinda diziye biraz ciddiyet getiriyordu, gitmesi yazik oldu. Hayranlar onu geri istediler diye geri getirmek istemisler ama aslanim aktris (adini unuttum) teklifi geri cevirmis. Al sana! Oldurur musun onu yok yere?! Yok, oldurmediler, oldurmekten beter ettiler kizcagizi! O yapilmazdi ona valla. O da zaten yapilana sinir olmus ve donmemis diziye! Afferin! Gururluymus.

2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Oct 07, 2009 3:50 pm    Post subject: Reply with quote
inci wrote:
Quote:

Elizabeth ise Shepard'in karsisinda diziye biraz ciddiyet getiriyordu, gitmesi yazik oldu. Hayranlar onu geri istediler diye geri getirmek istemisler ama aslanim aktris (adini unuttum) teklifi geri cevirmis. Al sana! Oldurur musun onu yok yere?! Yok, oldurmediler, oldurmekten beter ettiler kizcagizi! O yapilmazdi ona valla. O da zaten yapilana sinir olmus ve donmemis diziye! Afferin! Gururluymus.

Quote:
Kesinlikle.Dierlerinin askeri kimliinin aksine farkl bir hava katyordu.Geri ok fazla gzkmyordu dierlerinin yannda ama Elizabeth odakl blmleri epey gzeldi.
Torri Higginson'n geri gelmek istemediine amamal.Tamam Atlantis'i kurtarm oldu karakteri ama sonuta dediin gibi lmekten beter etmi oldular Weir' Sad

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Oct 07, 2009 8:47 pm    Post subject: Reply with quote
Elizabeth ile ilgili...

Quote:
Ben SG haberlerini Gateworld sitesinden takip ediyordum, hala oyle. Elizabeth'i oynayan Tori H.ile yapilmis bir roportaji okumustum orda da, Tori H. oyle diyordu Elizzabeth'e yapilana isyan etmis, beklemiyormus bu sonu onun icin ama yapimci kararidir demis boyun egmis. Ama geri donmesi istendiginde yapilani kendine yediremedigi icin geri donmenin iyi bir karar olmayacagina karar vermis.

Dr,Beckett'i oynayan oyuncu da kendisine doktoru oldurmeyi dusunduklerini soyledikerlinde cok fena sasirmis, cunku karakter dizide iyi gidiyormus, setten memnunmus ve neden olmesi gerektigini anlamamis ve oylece kalakalmis. Hayran destegini almak da cok hosuna gitmis, geri donmesi istendiginde de sevinerek geri donmus.

Yapimciyla yapilan roportajda ona neden doktoru ve Elizabeth'i oldurmeyi sectikleri soruldugunda, izleyicilerin dizide her an umulmadik seyler olabilecegini gormeleri icin oylesine bir kararla bu kararlari verdiklerini soylemis. Yani nedeni yok. Hani oyuncu ayrilmak ister falan...Oyle bir sey yok yani. Bu cok can sikici. Kimsenin yerinin saglam olmadiginin gostergesi. hayranlarla boyle oynanmaz bence.

2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Oct 08, 2009 12:50 am    Post subject: Reply with quote
Quote:
Bu kadar sama sapan bir aklama duymamtm dorusu.Srf ok edici bir an yaratacaz diye 3 sezonluk karakterleri harcamann mantn zebilmi deilim.Herneyse...Paul McGillion(Beckett) ok tatl biri,DragonCon videolarndan izlediim kadaryla Razz
Karakterinin geri geleceini biliyorum ama henz o blmlere gelmedim.

Elizabeth'in ad gemiken ben karakterin ilk kez SG-1'de gzktn biliyordum ama farkl bir oyuncunun canlandrdn yeni rendim.

Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sun Dec 06, 2009 11:42 pm    Post subject: Reply with quote
Az nce 4.sezonun ilk 2 blmn bitirdim.Birka yorum:

Quote:
Elizabeth yorumlarnz da okuduktan sonra rahatlkla size katldm syleyebilirim.Aslnda hi rahat deilim tabii,hi beklemiyordum byle bir ayrl.Resmen replicator'larn eline braktlar kadn ve bu diziden ayrln sebebini de okuyunca kzmamak elde deil.

Dumur etmek istemelerini anlyorum evet ama bunu 5 sezon srecek bir dizide ana karakterlerden birine yapmak pek mantkl deil.Yani genelde fazlaca artma unsuru bulundurmayan bir kurgu iin byle bir uygulama bir karaktere yaplmamalyd.Wraith'ler,replicator'lar ve de uan Atlantis'le yeterince aryorduk biz zaten,sevilen bir karakter lmese de olurdu.

Beckett'n lm daha bir fenayd.Bir sezonda(neredeyse 1 sezon iinde) iki ana karakteri yollamak hi yakmad Atlantis'e.

Tek sevinebileceim nokta Sam'in gelii.Her zaman iin ilk sralardaki favori karakterim olduundan,bu kayplar biraz da olsa grmezden gelmemi salayacak bir karakter.zellikle McKay'le yapacaklar beyin frtnalarn sabrszlkla bekliyorum Smile McKay de olmasa zaten iyice ksebilirdim diziye...

Bir Teyla veya zellikle Ronon gibi bir karakteri yollamalarn tercih ederdim.

Son olarak,bu Replicator kurgusu skmaya balad.SG-1'daki halleri ok daha iyiydi bence.P-90'lerle i zlyordu en azndan:P

2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Mon Dec 07, 2009 12:54 am    Post subject: Reply with quote
theredandtheblack wrote:
Az nce 4.sezonun ilk 2 blmn bitirdim.Birka yorum:

Quote:
Elizabeth yorumlarnz da okuduktan sonra rahatlkla size katldm syleyebilirim.Aslnda hi rahat deilim tabii,hi beklemiyordum byle bir ayrl.Resmen replicator'larn eline braktlar kadn ve bu diziden ayrln sebebini de okuyunca kzmamak elde deil.

Dumur etmek istemelerini anlyorum evet ama bunu 5 sezon srecek bir dizide ana karakterlerden birine yapmak pek mantkl deil.Yani genelde fazlaca artma unsuru bulundurmayan bir kurgu iin byle bir uygulama bir karaktere yaplmamalyd.Wraith'ler,replicator'lar ve de uan Atlantis'le yeterince aryorduk biz zaten,sevilen bir karakter lmese de olurdu.

Beckett'n lm daha bir fenayd.Bir sezonda(neredeyse 1 sezon iinde) iki ana karakteri yollamak hi yakmad Atlantis'e.

Tek sevinebileceim nokta Sam'in gelii.Her zaman iin ilk sralardaki favori karakterim olduundan,bu kayplar biraz da olsa grmezden gelmemi salayacak bir karakter.zellikle McKay'le yapacaklar beyin frtnalarn sabrszlkla bekliyorum Smile McKay de olmasa zaten iyice ksebilirdim diziye...

Bir Teyla veya zellikle Ronon gibi bir karakteri yollamalarn tercih ederdim.

Son olarak,bu Replicator kurgusu skmaya balad.SG-1'daki halleri ok daha iyiydi bence.P-90'lerle i zlyordu en azndan:P

Quote:
Sam iin fazla umutlanmaman senin iin daha hayrl olur galiba,yani Elizabeth'in gzkt kadar bile gzkmyor. Smile Sezon sonlarna doru falan eh ite.imdi bu karaktere byle soukken SG-1'i izlemeyi daha da erteleyesim geliyor (zaten byk ihtimal RDA iin seyredeceim gibi onu da)
4.sezon baz noktalarda dier sezonlara nazaran daha iyi gibi ama bireyler yine de yerinde deil gibi (ki bence bu Elizabeth'in eksiklii ounlukla,yani dizide nasl ele aln.Herneyse Sad
Teyla konusunda katlyorum,ama Ronon' sevdiim iin o konuda katlamayacam.Aslnda sinir bozucu olan bu karakterlere gerekten de ok az malzeme verilmesi.Ho Teyla'ya 4.sezonda biilen rol de biraz sinir bozucu ama...
u McKay'i bir de ben sevebilsem keke ya Very Happy

Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Mon Dec 07, 2009 5:52 pm    Post subject: Reply with quote
Aslnda Sam kesinlikle souk bi karakter deil;ancak SG-1'dan farkl olduu da bir gerek.SG-1' bu yzden ertelemen yanl Smile Bence zaten ilk o izlenmeli,sonra Atlantis.

RDA da mesela,Atlantis'te 2-3 kere oynad ama bildiimiz O'Neill gibi deildi zaten.Ald kilolar haricinde de epey farkl olduunu dnyorum Razz

Bence sen bu karar en gzel SG-1 izleyerek verebilirsin ki eminim Sam'i ve dier karakterleri de ok seversin.

McKay sevmiyorsan bir ey diyemem tabi,o kadar zeki olmasa ben de bu kadar seveceimi sanmyorum:)

Bir de ben Wraith'leri ok da etkileyici ve heyecanl bulduumdan ,Atlantis'in kurgusunu SG-1'n Goa'uld blmlerinden daha bir sevdiimi sylemeliyim.Belki bu anlamda SG-1'n her gezegende benzer yaratklarla karlamalarn garipseyebilirsin..
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Dec 08, 2009 4:16 pm    Post subject: Reply with quote
Kesinlikle nce SG-1'i izlemek gerekiyordu ancak Atlantis ile baladk bir defa,bu yzden hala tuhaf geliyor dierleri(Yalnz Sg-1'in Children of Gods' izledim sonunda ve houma gitti, umarm gerisi de yle olur)

Sam konusunda,souk olan karakter deil,Weir'n yerine kim gelirse gelsin ben yine de ayn hissederdim galiba...

McKay ise daha nce de sylediim gibi Sheppard ile gzkt her sahnede gayet iyi, bir de arada gldrmeyi baaran yorumlaryla (Bu bir ehir,yo-yo deil! Mr. Green ) Ama favorim olduu sylenemez yine de.

Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum