X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Stargate : Atlantis (***spoiler***)
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Jul 14, 2006 7:23 pm    Post subject: Stargate : Atlantis (***spoiler***) Reply with quote
Stargate Atlantis'e bu haftaba baladm. lk blmleri hi de fena deildi. Stargate serisine taze kan katm gibi grnyor. Yanlz anlayabilmek iin Stargate serisini az buuk bilip aina olmak art.

Stargate'in bu ilk spin-off'u Samanyolu'nda deil de Pegasus galaksisinde geiyor. Antartika'da bir kazda Kayp ehir Atlantis'in koordinatlar bulununca yzlerce bilimadam ve askerden oluan uluslar aras bir aratrma ekibi Stargate aracl ile Pegasus galaksisindeki bu koordinatlara gidiyorlar. in kts baka bir galaksiye kap amak ok fazla enerji gerektirecei iin Pegasus'tan Samanyolu'na Stargate ile ulamak mmkn deil. Yani bu tek ynl bir seyehat. Giden kolay kolay Dnya'ya geri gelemeyecek. Pegasus galaksisine ular ulamaz Atlantis'i bulan aratrma ekibi ayrca burada Goa'uld'dan ok daha tehlikeli bir dmanla da karlayorlar.

Not : lk blmde X-Files'n yeni eleman John Doggett' canlandran Robert Patrick'i Albay Marshall Summer olarak izlemek ok keyifliydi. Sonradan kadroya Mitch Pieggi de katlyor.

Dizi ile ikayetlerim Stargate serisi ile genel olarak ayn : Uzayllarn hepsi hibir aklama olmadan aksansz ingilizce konuuyorlar. Ayrca yapmclar casting'e de pek dikkat etmemiler. eitli blmlerdeki pek ok oyuncu daha nce deiik karakterlerde Stargate SG-1 dizisinde de rol almlard. Onun haricinde fena deil. En azndan ortada uluslar aras bir aratrma ekibi var. ABD Hava Kuvvetleri her seferinde tek bana dnyay kurtarmyor bu dizide Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
patient x
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Jul 16, 2006 5:26 pm    Post subject: Reply with quote
Pilot blmn film sanarak almtm bir zamanlar. Divx'ten blm seyretmeyi sevmiyorum,allah rzas iin bir kanal alsada izlesek doru drst
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 19, 2006 12:17 am    Post subject: Reply with quote
Bu dizi gitgide daha iyi ve heyecanl hale geliyor. Bu yzden de Trkiye'de bunu doru drst yaynlayacak apta bir kanal olduunu sanmyorum. Cnbce'de bile bir bilimkurgu dmanl var.

Stargate Atlantis'te en son 1. sezondan 10. ( The Storm ) ve 11. ( The Eye ) blmleri izledim. Gitgide skc ve bayan bir yapm haline gelen Stargate SG-1'n tersine baya gzel yapmlar. ( geri Atlantis'i anlamak iin Stargate SG-1' da en az sekizinci sezonuna dek izlemek art ) zellikle sko doktorla Kanadal fizik profesrnn sakarlklarn veya birbirleri ile dalamalarn izlemek pek ho.

Last edited by desertfo6 on Wed Jul 19, 2006 12:59 am; edited 1 time in total
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 19, 2006 12:30 am    Post subject: Reply with quote
Binba John Shephard roln oynayan Joe Flannigan ve Kanadal fiziki Dr. Rodney McKay rolndeki David Hewett'n ok iyi performans gsterdiklerini belirtmem gerek.
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 11:45 pm    Post subject: Reply with quote
desertfo6 wrote:
Binba John Shephard roln oynayan Joe Flanigan ve Kanadal fiziki Dr. Rodney McKay rolndeki David Hewlett'n ok iyi performans gsterdiklerini belirtmem gerek.

desertfo6 wrote:
Sonradan kadroya Mitch Pileggi de katlyor.

Sheppard rolndeki oyuncuyu zaten DD'ye benzetiyorum,Pileggi'nin gzkt blmleri izlemek daha da keyifli oluyor bu yzden.Very Happy Neyse ki trt'de yaynlanyor da dizi,izleyebiliyoruz (tuhaf saatlerde yaynlyorlar ama olsun)

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Anoren

PostPosted: Wed Sep 02, 2009 6:17 pm    Post subject: Reply with quote
Evet Stargate: Atlantis serisi de 5 sezon ve 100 blm ardndan bitirilmi durumda. Stargate: Extinction adl bir film daha ekilecek ama bu film sadece DVD olarak piyasaya srlr sanrm (Stargate SG-1'in zerine ekilen Stargate: The Ark of Truth ve Stargate: Continuum'da olduu gibi).
TV'deki Stargate serveni ise Stargate Universe isimli yeni bir dizi ile devam edecek. 2 Ekim'de (ABD'de 1 Ekim) balayacak yeni diziyi heyecanla bekliyoruz. Bu yine tamamen yeni oyuncularla balanan yeni bir proje. Web siteleri:
http://stargate.mgm.com/view/series/3/index.html
http://gateworld.net/universe/
bu da eki szlk linki.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=stargate+universe
Back to top
View user's profile Send private message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Sep 02, 2009 7:13 pm    Post subject: Reply with quote
Anoren izlemediysen Farscape tavsiye derim sana...Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
Anoren

PostPosted: Wed Sep 02, 2009 7:28 pm    Post subject: Reply with quote
Smile Farscape'i bir ok yerden duydum ve izlenecekler listeme ekledim. X Files'dan sonra Oz'a gemeyi dnyorum. O bitince sra Farscape'e gelecek in. 3. srada ise House var Smile
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Wed Sep 02, 2009 9:40 pm    Post subject: Reply with quote
House nasl bir dizi?ok duyuyorum da?
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Sep 02, 2009 11:12 pm    Post subject: Reply with quote
Tamam laf laf ayor mesajlarda ama biraz dikkat edelim, duyarl olalm; forumumuzda heryerde her konu konuulmasn, danklk oluyor sonra toplamak biz modlara dyor. sonra sizlere kzyoruz uyaryoruz falan sonra tatszlklar kyor geriliyor ortam falan filan. (burada bu mesaja ters bir cevap gelince olacaklar da ngren bir uyar yazdm.)

House: http://www.thexfiles-tr.net/forum/viewtopic.php?t=965
(spoiler istemiyorsak siyah kutucuklar highlight etmiyoruz.)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 12:14 am    Post subject: Reply with quote
Anoren wrote:
Stargate: Extinction adl bir film daha ekilecek ama bu film sadece DVD olarak piyasaya srlr sanrm (Stargate SG-1'in zerine ekilen Stargate: The Ark of Truth ve Stargate: Continuum'da olduu gibi).
TV'deki Stargate serveni ise Stargate Universe isimli yeni bir dizi ile devam edecek. 2 Ekim'de (ABD'de 1 Ekim) balayacak yeni diziyi heyecanla bekliyoruz. Bu yine tamamen yeni oyuncularla balanan yeni bir proje.

O filmin de ekilecei mehul sanki Sad
SGA'y Universe yznden iptal ettikleri sylendiinden,daha dizi balamadan soudum.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Thu Sep 10, 2009 2:18 am    Post subject: Reply with quote
the 8th endless wrote:
Tamam laf laf ayor mesajlarda ama biraz dikkat edelim, duyarl olalm; forumumuzda heryerde her konu konuulmasn, danklk oluyor sonra toplamak biz modlara dyor. sonra sizlere kzyoruz uyaryoruz falan sonra tatszlklar kyor geriliyor ortam falan filan. (burada bu mesaja ters bir cevap gelince olacaklar da ngren bir uyar yazdm.)

House: http://www.thexfiles-tr.net/forum/viewtopic.php?t=965
(spoiler istemiyorsak siyah kutucuklar highlight etmiyoruz.)

O zaman house falan yazmasnlar hayret bie ya kim ters cevap verdi ki ben grmedim?yi ki bi sorduk yani.Bahsedilmese sormazdk dimi??!!
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Oct 06, 2009 8:23 am    Post subject: Reply with quote
Baktm SG1'de laf gemeye balyor,3 blm izledim Atlantis'ten.Bir yandan SG1 8.sezon bitmek zereyken Atlantis izlemeye almak deli ediyor bazen beni Evil or Very Mad

Yine de ordan oraya geip SG1 bitiini geciktirmek iyi bir ey benim iin.Atlantis'e gelecek olursam:

Quote:
SG-1'la gerekten alakaszm.McKay olmasa izleyecek sebebim de kalmayacak aslnda.ok daha yzeysel gidecekler gibi,karakterler asndan.En azndan imdilik yle grnyor.Sheppard tip olarak DD havasn veriyor,2shy'n da dedii gibi ama yine de beni kesmedi akas.ok souk bir karakter.O'Neill'dan sonras yalan geliyor,her ne kadar karlatrmak gerekmese de.

Azm ak baktm tek bir ey var o da Wraith denen uzayl rk.u ana kadar SG evrenindeki en korkun rk olsa gerek.Goa'uldlar komik kalyor bu Wraithlerin yannda.Daha da ok grleceklerdir eminim.Bakalm nereye varacak...

2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Oct 06, 2009 5:07 pm    Post subject: Reply with quote
theredandtheblack wrote:
Baktm SG1'de laf gemeye balyor,3 blm izledim Atlantis'ten.Bir yandan SG1 8.sezon bitmek zereyken Atlantis izlemeye almak deli ediyor bazen beni Evil or Very Mad

Yine de ordan oraya geip SG1 bitiini geciktirmek iyi bir ey benim iin.Atlantis'e gelecek olursam:

Quote:
SG-1'la gerekten alakaszm.McKay olmasa izleyecek sebebim de kalmayacak aslnda.ok daha yzeysel gidecekler gibi,karakterler asndan.En azndan imdilik yle grnyor.Sheppard tip olarak DD havasn veriyor,2shy'n da dedii gibi ama yine de beni kesmedi akas.ok souk bir karakter.O'Neill'dan sonras yalan geliyor,her ne kadar karlatrmak gerekmese de.

Azm ak baktm tek bir ey var o da Wraith denen uzayl rk.u ana kadar SG evrenindeki en korkun rk olsa gerek.Goa'uldlar komik kalyor bu Wraithlerin yannda.Daha da ok grleceklerdir eminim.Bakalm nereye varacak...

Quote:
Smile Karakterlerin ilenii konusunda ok haklsn.Yazarlarn karakterlere gelince baya tembel olduklar ortada:(Bu ynden en iyi diyebileceim sezonlar 3.sezon galiba.McKay iin, eh ite... Sheppard ile iyi bir ikililer ama solo halini pek ekemiyorum.
Wraith'ler daha bol bol gzkecekler ne de olsa Atlantis evreninin ba dmanlar.zellikle 2.sezonda Wraith'lerle ilgili olan ok sevdiim bir blm var.Adn sylemek bile balca spoiler olabilir.Geri eminin tahmin edilebilir bireydir ama...

Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Oct 06, 2009 8:50 pm    Post subject: Reply with quote
Ben SGA'yi son sezonun son 3 bolumune kadar izledim...
Quote:
... ve hayal kiriklilkari da yasadim. Hele Iskoc doktor ve Elizabeth karakterlerine yaptiklarindan sonra. Hem de sadece hareket olsun diye oldugunu duyduktan sonra gercekten sogudum diziden...Bittigi icin uzgunum. Cok cekici bir evren yaratmislardi oysa. Bir de Carter'in bu diziye ana karakter olarak girmesine cok bozugum. Arasira yardimci misafir oyuncu olarak gelmeliydi. O gelecek diye Elizabeth karakterinden kurtuldular diye geliyor aklima, ve Sam'e sinir oluyorum.

Wraith'lere gelince...Evet, gorunusleri son derece korkutucu. En korkutucu sahneleri de pilot bolumde Robert Patrick'in karakterine yaptiklariydi. Ilk karsilasmamizdi onlarla ve insanlarla nasil beslendiklerini bilmiyorduk ve sahsen ben korkuyla izlemistim o sahneyi. Ama sonradan gorunusleriyle insanlarla beslenmeleri olayinin tam da ortusmedigini dusunmeye basladim. Sadece ellerini insanin gogsune dayiyorlar ve artik ne yapiyorlarsa insanlarin kanlari ekiliyor gibi renkleri falan solmaya basliyor ve aci cekiyormus gibi suratlari degisiyor. O gorunuse daha korkunc bir beslenme sekli yaratabilirlerdi. O sahneyi gormek istedigimden degil, sadece korkunc bir dusman olduklarinin altini daha iyi cizmek icin. Bence Goauld'lar daha korkunc idiler. Dusunsenize, icinizde yasayan yilan gibi bir parazit ve agzinizdan giriyor, icinize yerlesiyor. Bence bunlar Wraith'lerden daha korkunc bir dusman. Ama gorunus acisindan bilim kurgu dunyasinda yaratilmis en korkunc gorunuslu dusmanlardan diyebiliriz kolaylikla.

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum