X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Stargate SG-1 (***spoiler***)
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Eyl 18, 2009 10:45 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
4.sezon mu? Ne kadar hızlısın! Surprised

Eh biraz öyle oldu Smile Ama ağrı,sızı başlayınca ve uyku düzeni bozulunca biraz yavaşladım bu ara.Sen de başlamalısın artık Smile
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cum Eyl 18, 2009 5:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
theredandtheblack yazdı:
Sen de başlamalısın artık Smile

Sci-fi Lowdown sayesinde 7 sezona dair duyduğum spoiler'ları unutmaya çalışıyorum hala Razz
Ben en son 2.sezon finalinde kalmıştım,gerisini getirememiştim.Ama ilk sezonundan itibaren,tekrar başlamayı düşünüyorum Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
Anoren

İletiler: 27

İletiTarih: Pzr Eyl 20, 2009 6:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
theredandtheblack yazdı:
Zaten çok geniş bir evren bu SG evreni ama bu oyunculara alıştıktan sonra diğer SG dizileri nasıl gelir bilmiyorum..Amanda Tapping Atlantis'te de devam ettiği için izleme planım var şimdilik.Tabi 10 sezon sonunda ne düşünürüm bilemem.Richard Dean Anderson ayrıldıktan sonra hiç çekilmiyormuş okuduğuma göre zaten,bakalım..Onun esprileri olmadan,keyfi olmaz gibi.Yine de bişi diyemiyorum Ruki,devamını getirsem tavsiye edicem ama..

Evet geç izledim ve şu an en önemli soru hala kafamda.Hazır yazmışken sana bir sorayım Smile :
Alıntı:

Şimdi her şeyi anladım da(belki de anlamadım) bu her gezegende neden insan olduğunu anlayamadım.Gerçi bir ya da iki gezegende insan yoktu.Farscape tarzı uzaylıları gördük ancak bir yerde Jacson neden diğer gezegenlerde hep insan olduğuna dair bişiler söylemişti.Orayı kaçırdım veya unuttum,şimdi bulamıyorum bölümü.

SG mitolojisine göre uzaylılar dediğimiz Goa'uldlar tanrı gibi davranıp kendilerine barınabilecekleri bedenler arıyorlar ve insanları da kolay iyileşebilmeleri bakımından falan kendilerine "host" olarak seçiyorlar.Buraya kadar tamam ama neden her gittikleri gezegende insan görüyoruz?Eski Mısır esintileri her yerden fışkırıyor?Bunun tam sebebi, uzaylıların(Goa'uldların)burdan barınak olarak aldıkları insanları diğer gezegenlere de götürüp bıraktıkmaları mıdır?Ra,Apophys gibi davrandıkları için mi her gezegende de bunu görüyoruz?Bunu sadece Dünya'da uygulamaları daha mantıklı değil miydi acaba...

Biraz kafam karışmış sanırım Razz Biri cevaplayabilirse,rahata ericem.

Bildiğim kadarı ile cevaplayayım.
Alıntı:
Gittikleri gezegenlere genelde köle olarak götürülmüşler. Goauld'lar için değerli bir maden olan naqahdah'ın çıkarılmasında çalışmışlar. Bir kısım gezegenler daha sonra madenin tükenmesinden sonra goauld'lar tarafından terkedilince onlar da stargate'ler yoluyla belli gezegenlere toplanmışlar. hatta bir kısmı zamanla stargate'lerini kaybettikleri için gezegen dışı ile olan iletişimleri kopmuş, hikayeye göre Dünya'ya olan da bu zaten.

SG-1'e ilgi duyan kesimin sayısının artması güzel Smile. Benim dizideki favori ırkım Tok'ra. Onların olduğu bir bölüm olursa bilin ki o bölümde heyecan vardır. Dolayısıyla onlar diziye girdikten önceki bölümleri izleyip dizi hakkında erken karar vermeyin bence.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Sal Eyl 22, 2009 1:21 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anoren yazdı:
Benim dizideki favori ırkım Tok'ra. Onların olduğu bir bölüm olursa bilin ki o bölümde heyecan vardır. Dolayısıyla onlar diziye girdikten önceki bölümleri izleyip dizi hakkında erken karar vermeyin bence.

Biraz katılmakla beraber Tok'ra'lı bölümlerin sıkmaya başladığını itiraf etmem gerek.Ormanda savaş görmekten yorulduk doğrusu Very Happy

5.sezonu bitirmek üzereyim ve dizi epey ciddi bölümlere ağırlık vermeye başladı.Yine Jack'in de bir bölümde o müthiş alaycılığıyla belirttiği gibi ağaçtan bol bir şey yok dizide Smile Efektleri sağolsunlar biraz daha gerçekçi yapmaya başladılar.Özellikle Replicator'lar geldiğinde ben heyecandan ölüyorum diyebilirim.Favori ırklarımdan biri de bunlar hatta.Işık gibi parlak ve süzülen,insan kılığına girebilen ırkı da ayrıca ilgiyle izlemekteyim.(Ori?)Umarım daha çok bölüm görebiliriz onlarla ilgi de.Teal'c ve Goa'uld sahneleri sıkmaya başlıyor artık,çünkü.

Bu arada,bu sezon komedi bölümleri de mevcuttu.100.bölüm hem komedi hem kutlama niteliğindeydi.Hoş olmuş.

Çaylakları içine kattıkları üsteki bölüm de harikaydı.Ben şahsen üs içinde geçen,paranoyak bölümlere bayılıyorum.Ayrı bir panik ve aksiyon oluyor.

Meşhur McKay'i de bir bölümde izlemiş olduk.Atlantis'te bu gıcık halinden eser yokmuş diye okudum.Umarım öyledir...
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Sal Eyl 22, 2009 3:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
[quote="theredandtheblack"]
Anoren yazdı:
Meşhur McKay'i de bir bölümde izlemiş olduk.Atlantis'te bu gıcık halinden eser yokmuş diye okudum.Umarım öyledir...

McKay kaçıncı sezonda gözüküyor?
İlk başlarda sinir bozucu olsa da, evet sonradan daha çekilir bir hale geliyor...ki Sheppard sayesinde tabi, bence Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Anoren

İletiTarih: Sal Eyl 22, 2009 3:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
theredandtheblack yazdı:

İlk başlarda sinir bozucu olsa da, evet sonradan daha çekilir bir hale geliyor...ki Sheppard sayesinde tabi, bence Razz

İlk olarak 5x14 bölümü olan 48 Hours'da (Şu Teal'c'ın Stargate'in bir tarafından girip diğer tarafından çıkamadığı bölüm, burada dünyanın önde gelen Stargate Araştırmacılarından biri olarak tanıtılıyor) olmak üzere toplam 7 SG-1 bölümünde görünüyor ki büyük ihtimalle bu bölümlerdeki başarısından sonra Stargate Atlantis ekibine dahil ediliyor. Yanlız SG-1'daki hali biraz daha ezik diyebiliriz, sürekli Samantha Carter tarafından eziliyor. Ama sinir bozucu hali tabi SG-1'da da aynen mevcut Smile .
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Sal Eyl 22, 2009 5:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
SmileSmile Ya Stargate Atlantis bitti diye cok uzgunum.

Alıntı:
Cok guzel ve kendi evreni icinde inandirici bir mitoloji oturtmuslardi, ekip de fena degildi ama yine de Elizabeth'in gidisinden sonra sikilmaya basladigimi da itiraf edeyim. Ve ona yapilana katlanamiyorum. Rezil bir son hazirladilar ona. Ve onun yerine Carter'in gelmesine de katlanamadim. Ona yer acmak icin Elizabeth'i oynayan oyuncuyu harcadilar diye dusunuyorum hala ve A.Topping'e sinir oluyorum artik. Ama o da kalici olamadi ve onu da yolladilar ya da kendi yeni dizisini (Sanctuary) yaratmak icin diziyi birakti. Yani olan Elizabeth karakterine oldu, pisi pisine gitti diziden, ki yarattiklari en saglam karakterlerden biriydi.
Bu arada Sanctuary ne oldu yav? O da cok sacma bir diziydi ve iptal edildiyse sasmayacagim. Smile

theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Sal Eyl 22, 2009 8:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anoren yazdı:
2shy yazdı:
theredandtheblack yazdı:

İlk olarak 5x14 bölümü olan 48 Hours'da (Şu Teal'c'ın Stargate'in bir tarafından girip diğer tarafından çıkamadığı bölüm, burada dünyanın önde gelen Stargate Araştırmacılarından biri olarak tanıtılıyor) olmak üzere toplam 7 SG-1 bölümünde görünüyor ki büyük ihtimalle bu bölümlerdeki başarısından sonra Stargate Atlantis ekibine dahil ediliyor. Yanlız SG-1'daki hali biraz daha ezik diyebiliriz, sürekli Samantha Carter tarafından eziliyor. Ama sinir bozucu hali tabi SG-1'da da aynen mevcut Smile .

Valla tip olarak tam tipim olsa da Atlantis'te,SG-1'da kesinlikle ezik ve de gıcık.
Carter'ı bahsettiğin bölümde iyi ezmeye çalışmıştır kendisi.O yüzden ilerde Carter'ın kendisini süründürmesini diliyorum,bir Carterfan olaraktan Smile Gerçi okuduğuma göre Carter'a yanık zaten kendisi,Atlantis'te Razz
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Çar Eyl 23, 2009 1:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
inci yazdı:
SmileSmile Ya Stargate Atlantis bitti diye cok uzgunum.

Alıntı:
Cok guzel ve kendi evreni icinde inandirici bir mitoloji oturtmuslardi, ekip de fena degildi ama yine de Elizabeth'in gidisinden sonra sikilmaya basladigimi da itiraf edeyim. Ve ona yapilana katlanamiyorum. Rezil bir son hazirladilar ona. Ve onun yerine Carter'in gelmesine de katlanamadim. Ona yer acmak icin Elizabeth'i oynayan oyuncuyu harcadilar diye dusunuyorum hala ve A.Topping'e sinir oluyorum artik. Ama o da kalici olamadi ve onu da yolladilar ya da kendi yeni dizisini (Sanctuary) yaratmak icin diziyi birakti. Yani olan Elizabeth karakterine oldu, pisi pisine gitti diziden, ki yarattiklari en saglam karakterlerden biriydi.

Alıntı:
Böyle düşünenin bir tek ben olmadığıma sevindim doğrusu.Carter'la da bir sorunum yok ama ben Weir'ı gerçekten seviyordum.Kadını öldürmekten beter ettiler ya ne denir artık. Evil or Very Mad 5.sezonun çok parlak olmadığını duymuştum ama bence iptal edilecek kadar da değildir.Suçlu da Stargate Universe'den başka birşey değil sanki.Herneyse olur da Extinction filmini çekebilirlerse,Elizabeth'i görmeyi çok isterim.

theredandtheblack yazdı:
Valla tip olarak tam tipim olsa da Atlantis'te,SG-1'da kesinlikle ezik ve de gıcık.
Carter'ı bahsettiğin bölümde iyi ezmeye çalışmıştır kendisi.O yüzden ilerde Carter'ın kendisini süründürmesini diliyorum,bir Carterfan olaraktan Smile Gerçi okuduğuma göre Carter'a yanık zaten kendisi,Atlantis'te Razz

Galiba 3.sezondaydı,sadece Carter ve McKay'in olduğu bir bölüm vardı.Carter'ın McKay'i Atlantis'te fazla süründürebileceğini sanmıyorum(daha 7 bölüm izledim 4.sezondan ama) çünkü sözü edildiği gibi ezik bir McKay yok Atlantis'te.Ama hala gıcık ,yani çoğu zaman:P

Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cmt Ekm 03, 2009 12:03 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Az önce 7.sezona da noktayı koymuş bulundum.Aslında sona gelesim hiç yoktu ama meraktan da hızlı izlemiş oldum.Ancak kronolojinin karışmaya başladığı noktaya geldim sanırım.O yüzden bilenlere bir sorum olacak:Şimdi 7.sezon finali itibariyle benim SG-Atlantis'e de mi aynı anda başlamam gerek?Yoksa bu finalin devamı normal olarak 8.sezonla devam mı ediyor?Biraz edindiğim bilgiye göre 8.sezonla Atlantis 1.sezon eş zamanlı izlenebilirmiş.SG-1'in 10.sezonu sonrası da diğer 2 filmi izlemek gerekiyor sanırım.Benim tek anlamadığım Atlantis'in bunların neresinde kaldığı?
Anoren

İletiTarih: Cmt Ekm 03, 2009 12:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
theredandtheblack yazdı:
Az önce 7.sezona da noktayı koymuş bulundum.Aslında sona gelesim hiç yoktu ama meraktan da hızlı izlemiş oldum.Ancak kronolojinin karışmaya başladığı noktaya geldim sanırım.O yüzden bilenlere bir sorum olacak:Şimdi 7.sezon finali itibariyle benim SG-Atlantis'e de mi aynı anda başlamam gerek?Yoksa bu finalin devamı normal olarak 8.sezonla devam mı ediyor?Biraz edindiğim bilgiye göre 8.sezonla Atlantis 1.sezon eş zamanlı izlenebilirmiş.SG-1'in 10.sezonu sonrası da diğer 2 filmi izlemek gerekiyor sanırım.Benim tek anlamadığım Atlantis'in bunların neresinde kaldığı?

SG-1'ın finalinin devamı 8. sezonda devam ediyor. Atlantis ile birbirlerine bağlı gitmiyorlar. Atlantis'te bir grup gönüllü 'geri dönme şansı olmayabileceğini bilerek' başka galaksiye gidiyor. Ve zaten neredeyse 1 sezon boyunca da Dünya ile iletişim kuramıyorlar. Ben kendi yaptığımı söyleyeyim, ben SG-1 ile tamamen devam edip onu bitirdikten sonra Atlantis'e geçmiştim. Ama SG-1'da arada mesela Atlantis'te şöyle yaptılar böyle yaptılar muhabbetleri oluyor, onu anlamıyorsun. Hatta bir bölümde SG-1 bir görev için Atlantis'e gidiyor tamamen. Dolayısı ile ben SG-1 ile Atlantis'in eş zamanlı izlenmesini tavsiye ederim bundan sonrası için. Ama benim gibi SG-1'ı bitirip sonra Atlantis'e konstantre olayım dersen de çok şey kaybetmezsin.
Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cmt Ekm 03, 2009 12:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anoren yazdı:
theredandtheblack yazdı:

SG-1'ın finalinin devamı 8. sezonda devam ediyor. Atlantis ile birbirlerine bağlı gitmiyorlar. Atlantis'te bir grup gönüllü 'geri dönme şansı olmayabileceğini bilerek' başka galaksiye gidiyor. Ve zaten neredeyse 1 sezon boyunca da Dünya ile iletişim kuramıyorlar. Ben kendi yaptığımı söyleyeyim, ben SG-1 ile tamamen devam edip onu bitirdikten sonra Atlantis'e geçmiştim. Ama SG-1'da arada mesela Atlantis'te şöyle yaptılar böyle yaptılar muhabbetleri oluyor, onu anlamıyorsun. Hatta bir bölümde SG-1 bir görev için Atlantis'e gidiyor tamamen. Dolayısı ile ben SG-1 ile Atlantis'in eş zamanlı izlenmesini tavsiye ederim bundan sonrası için. Ama benim gibi SG-1'ı bitirip sonra Atlantis'e konstantre olayım dersen de çok şey kaybetmezsin.

Aslında bu dediğin daha az yorucu olanı.Normalde işime gelir.Ancak şöyle bir sıralama söylenmiş GateWorld forumunda:

-Önce Stargate SG1,7 sezon bitirilir.

-SG1, 8.sezondan 2 bölümlük açılış izlenir,sonra Atlantis'ten de ilk sezonun 2 bölümlük açılışı izlenir.

-Arada eş zamanlı olarak götürülebilir 2 dizi de ama sezon finallerinde yine aynı yöntemle önce SG1 8.sezon finali,ardından Atlantis finali izlenir.Yine de buradan emin değilim.Öncelikleri farklı olabilir ama ben SG1'ı önce izlemeyi tercih ederim.

-Sonrası da farketmiyor anladığım kadarıyla.Yalnız filmler girence işler yine değişiyor sanırım.Ark of The Truth ve Continuum kendi aralarında bu öncelikle izlenecek ama Atlantis'in neresine düşüyor bu bilemiyorum??Her ikisi de SG1'ın 10.sezon finalinden sonra olmakta anladığım kadarıyla.

Stargate evreni epey genişmiş.Şikayetçi değilim elbette ama tek derdim var,o da Jack'in 9 ve 10.sezonlarda olmayacak olması.Zaten RDA iki üç sezondur kaytarmalarda,nedenini anlayamadığım bir şekilde.Kamera arkasında daha fazla zaman geçiriyordu heralde bu 6-7.sezon dönemlerinde.Olmadığı çok bölüm oldu malesef.Bir de ayrılacak olması çok üzüyor beni.O yüzden Atlantis'e her ne kadar Carter olacak olsa da hiç sıcak bakamıyorum şu an.Umarım şaşırır ve severim.Bırakılcak gibi değil çünkü diziler.
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiTarih: Cmt Ekm 03, 2009 9:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Anoren yazdı:
Atlantis ile birbirlerine bağlı gitmiyorlar. Atlantis'te bir grup gönüllü 'geri dönme şansı olmayabileceğini bilerek' başka galaksiye gidiyor. Ve zaten neredeyse 1 sezon boyunca da Dünya ile iletişim kuramıyorlar.

Aslında bir süre daha öyle devam edebilirlerdi.Gerçi dünyaya gidip gelmeleri o kadar sık olmuyor daha sonra da ama...böylesi benim daha çok hoşuma gitmişti.

Universe'i izleyen var mı?

Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız