X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Stargate SG-1 (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Thu Dec 25, 2008 12:51 pm    Post subject: Reply with quote
En son mesaj 2007 nisannda atlm ama bireyi merak ettiimden soracam. Ben de baladm SG-1'e 1-4 sezonlar iyi gidiyordu, izlettiriyordu yani, takip ettiriyordu.

Ne zamanki 5. sezona baladm, iyice cvtt, ok sklmaya baladm akas ve yukardaki 7-8-9 sezonlar felaket yorumlarn okuyunca da iyiden iyiye son sezonlar indirmememe dncesine girmedim deil.

Peki bu 5 ve 6 sezonlar nasldr, birka fikir olarak rica etsem?
Niin soruyorum, 4. sezonun yannda 5. sezonun esamesi dahi okunmuyor diyebilirim. 10. blmdeyim hadi toparlanr diyorum ama bir trl toparlanmyor...
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Dec 26, 2008 2:51 am    Post subject: Reply with quote
Can askerde olmasayd sana kesin cevap verirdi deekten teye gidemiyorum Sad Bazlar dizinin filmden gayr kendi mitolojisi olduunu dnyor, izlersek piman olmayacamz sylyorlar ama ben bir trl o kadar sezonu izlemeye ikna olmayorum. Yine de arkadalarmdan hala seven var. Atlantis serisinin daha iyi olduunu dnenler de var.. Bir de duymuundur Universe die baka bi spin-off'u olacak. Hepsinden bamsz olacak ona bakarsn diyenler de oldu bana...

Ama yemiyor akas.. Biliyorum senin sorduklarna cevap gibi durmad bunlar ama syleyebileceklerim bu kadar Sad Stargate filminin anna yakmayan bii karsa diye korktuumdan ben izleyemiyorum. zlersen sana baarlar Smile
Back to top
View user's profile Send private message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Dec 26, 2008 3:59 pm    Post subject: Reply with quote
SG-1 ve SG:Atlantis'i dzensiz olarak bir mddet izlemi biri olarak salam bir cevap yazmaya ehil olmasam da filmin ok ok ok tesinde karmak bir evren oluturduunu sylemeliyim. yaratclk olarak film baya yaya kalr akas dizi(ler)in yannda. gnmzde BSG tarz ultrarealist bilimkurgu slubuna kayld iin SG biraz naif kalabilir bazlar iin ama temelde SG Star Trek slubunda bir bilimkurgu diyebiliriz. SG:Atlantis'i TRT1'de yakaladka izliyorum hala.
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Dec 26, 2008 8:41 pm    Post subject: Reply with quote
Akas ilk iki sezon pek oyalyor dizi, eften pften missionlar var falan. Ama 3 ve 4 gerekten ok iyi. Hatta yle ki gncel dizilerden nce akllarna gelmi bu adamlarn baz eyler (groundhog day atraksiyonu ya da ani yokolma, g, vs) ve ilerini de doldurmular falan.

Piman deildim izlediimden, bu blmlere baknca ilk iki sezona gre kendi iinde ok iyi bir tutarllk ortaya koyduunu grdm. Bu da olduka nemli bence, nk birok yapmda bundan yaknyoruz. Ama bu 5. sezon ok sallapati geldi bana, dncelerinizi merak ettiydim...

ok teekkrler Smile
aylak
aylak

PostPosted: Sat Jan 03, 2009 11:34 am    Post subject: Reply with quote
lerledike biraz fikrim deimeye balad akas, 5. sezonun 2. yars daha bir doyurucu, daha bir kendini izlettirici. Ama yine de yeni sezonlar indirme konusunda "on hold" durumdaym. Zira yukardaki yorumlar pek kllandrd beni...
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 12:26 am    Post subject: Reply with quote
Uzun zamandr izleme listemde beklemekteydi,nihayet hzl bir ekilde devam ettirme karar aldm.

Diziyi 10 sezon izlemeye kararlym,yarda brakmak olmaz.Hi yapamam zaten genelde bunu.Ancak ilk sezon itibariyle bu kadar efekt yoksunu,kurgusu iinde teknolojiyi ve efektleri bu kadar az kullanan bir bilim kurgu dizisine daha rastlamadm;ho daha izlemediim onlarca yapm vardr muhakkak.Yine de biraz olsun efekt,gemi ve gelimi silahlar grmeyi tercih ederdim,kurguya uygun olarak.

SG-1 bunca eksiine ramen kendini izlettirmeyi baaryor,bana gre.Sonraki sezonlarn da ok daha canl ve aksiyon dolu olacana inancm da byk Smile

Sanrm dizinin salam gideceinin izlenimi,byk oranda karakterlerden kaynaklanyor.Teal'c hari,her karakteri ayrca incelemeye alm,dikkatle geliimlerini izlemekteyim.nk Teal'c u ana kadar grm olduum en itici,tipsiz dnya d varlktr,herhalde.O kadar da insan grnml olmasna ramen...

u an 1x13'teyim ve henz bayldm bir blme denk gelmedim ama genel olarak iyi gidiyor.Biraz daha efekt,aksiyon,canllk gelirse bandan kalkmayacam kesindir.
Anoren

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 9:51 am    Post subject: Reply with quote
theredandtheblack wrote:
Uzun zamandr izleme listemde beklemekteydi,nihayet hzl bir ekilde devam ettirme karar aldm.

Diziyi 10 sezon izlemeye kararlym,yarda brakmak olmaz.Hi yapamam zaten genelde bunu.Ancak ilk sezon itibariyle bu kadar efekt yoksunu,kurgusu iinde teknolojiyi ve efektleri bu kadar az kullanan bir bilim kurgu dizisine daha rastlamadm;ho daha izlemediim onlarca yapm vardr muhakkak.Yine de biraz olsun efekt,gemi ve gelimi silahlar grmeyi tercih ederdim,kurguya uygun olarak.

SG-1 bunca eksiine ramen kendini izlettirmeyi baaryor,bana gre.Sonraki sezonlarn da ok daha canl ve aksiyon dolu olacana inancm da byk Smile

Sanrm dizinin salam gideceinin izlenimi,byk oranda karakterlerden kaynaklanyor.Teal'c hari,her karakteri ayrca incelemeye alm,dikkatle geliimlerini izlemekteyim.nk Teal'c u ana kadar grm olduum en itici,tipsiz dnya d varlktr,herhalde.O kadar da insan grnml olmasna ramen...

u an 1x13'teyim ve henz bayldm bir blme denk gelmedim ama genel olarak iyi gidiyor.Biraz daha efekt,aksiyon,canllk gelirse bandan kalkmayacam kesindir.

Sabr.. SG-1 yava balayan ama sonradan toparlanan bir dizi. Evren her sezon daha da fazla yerli yerine oturuyor. zellikle 3. sezon ile 6. sezon aras ise mkemmel.. Son sezonlarda yine bir ini sz konusu ama yine de kendini izletiyor..Zamanla Teal'c bile seveceksin eminim. Hele o Jaffa esprileri yok mu Smile
Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 1:22 am    Post subject: Reply with quote
1.sezonu bugn bitirdim,az nce de bata izlemem gereken ilk filmi izlemi bulundum.Filmi daha nce izleseymiim keke.Konunun zn hep kardm anladm,1 sezon boyunca.Yine de dizinin dank gitmesinden kaynaklanyordu bana kalrsa.Eski tanrlar,uzayllar,Goa'uld,Ra denen mitoloji ancak bu filmi de izlememle bir anlam kazand.Pek de sallamamm tabi,o da var Razz Ama dizi toparlanacak gibi.Abuk blmlerle dolu bir sezondu zaten,10 sezon devam etmesi iin daha elle tutulur blmler olmas gerekir.

Sam ve Jack'e beklediimden daha da sndm bu arada.Bir Farscape'teki derinlik elbette yok ama Mulder-Scully'nin ilk dnemlerini andryorlar,saflk bakmndan.Byle ift olamam iftler bilim kurgu dizilerine ayr bir gerilim katyor benim iin.O yzden biraz daha derinlik ve gerilim umuyorum bu ikili adna.

Hala izleyen,ilgilenen var m bu diziyi acaba,mesela Can?Bktnla kaldn sanrm Smile
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 11:49 am    Post subject: Reply with quote
Filmi sonradan izlemeseymiin keke be Aylin... Pek ge kalmamn neyse ki.. Smile

Filmi ok sevdiim iin SG-1'e " bu ne be" modunda yaklatm devaml. Isnamadm, Richard Dean Anderson olduu halde hemd e.. Bilmiyorum bir trl devam gelmedi ama imdi SG-Universe diye baka bir spinoff'u geliyo. ok karanlk grnyor, acayip meraktaym onun iin mesela..
Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 12:41 pm    Post subject: Reply with quote
Zaten ok geni bir evren bu SG evreni ama bu oyunculara altktan sonra dier SG dizileri nasl gelir bilmiyorum..Amanda Tapping Atlantis'te de devam ettii iin izleme planm var imdilik.Tabi 10 sezon sonunda ne dnrm bilemem.Richard Dean Anderson ayrldktan sonra hi ekilmiyormu okuduuma gre zaten,bakalm..Onun esprileri olmadan,keyfi olmaz gibi.Yine de bii diyemiyorum Ruki,devamn getirsem tavsiye edicem ama..

Evet ge izledim ve u an en nemli soru hala kafamda.Hazr yazmken sana bir soraym Smile :
Quote:

imdi her eyi anladm da(belki de anlamadm) bu her gezegende neden insan olduunu anlayamadm.Geri bir ya da iki gezegende insan yoktu.Farscape tarz uzayllar grdk ancak bir yerde Jacson neden dier gezegenlerde hep insan olduuna dair biiler sylemiti.Oray kardm veya unuttum,imdi bulamyorum blm.

SG mitolojisine gre uzayllar dediimiz Goa'uldlar tanr gibi davranp kendilerine barnabilecekleri bedenler aryorlar ve insanlar da kolay iyileebilmeleri bakmndan falan kendilerine "host" olarak seiyorlar.Buraya kadar tamam ama neden her gittikleri gezegende insan gryoruz?Eski Msr esintileri her yerden fkryor?Bunun tam sebebi, uzayllarn(Goa'uldlarn)burdan barnak olarak aldklar insanlar dier gezegenlere de gtrp braktkmalar mdr?Ra,Apophys gibi davrandklar iin mi her gezegende de bunu gryoruz?Bunu sadece Dnya'da uygulamalar daha mantkl deil miydi acaba...

Biraz kafam karm sanrm Razz Biri cevaplayabilirse,rahata ericem.
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 3:44 pm    Post subject: Reply with quote
theredandtheblack wrote:
Zaten ok geni bir evren bu SG evreni ama bu oyunculara altktan sonra dier SG dizileri nasl gelir bilmiyorum..Amanda Tapping Atlantis'te de devam ettii iin izleme planm var imdilik.Tabi 10 sezon sonunda ne dnrm bilemem.

Ben de aynsn SG-1 iin dnyorum,filmini izledikten sonra birka blmn izlemitim ama nedense trt yarda kesip Atlantis spin-off'uyla devam etti.imdi SG1 tuhaf geliyor, izlemeyi istiyorum ama 10 sezon biraz gzm korkutuyor Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 5:05 pm    Post subject: Reply with quote
2shy wrote:
theredandtheblack wrote:
Zaten ok geni bir evren bu SG evreni ama bu oyunculara altktan sonra dier SG dizileri nasl gelir bilmiyorum..Amanda Tapping Atlantis'te de devam ettii iin izleme planm var imdilik.Tabi 10 sezon sonunda ne dnrm bilemem.

Ben de aynsn SG-1 iin dnyorum,filmini izledikten sonra birka blmn izlemitim ama nedense trt yarda kesip Atlantis spin-off'uyla devam etti.imdi SG1 tuhaf geliyor, izlemeyi istiyorum ama 10 sezon biraz gzm korkutuyor Razz

Bana kalrsa Atlantis'ten nce SG-1 izlenmeli ama madem Atlantis izledin,gzn kormasn.Az kalsn ben de Atlantis'ten balyordum ki bir cd karkl sonucu tesadfen SG-1 izliyor buldum kendimi Smile ok da iyi oldu nk karakterler asndan zellikle SG-1 nce izlenmeli derim.Ayrca konunun nerden nereye geldii asndan da nemli.Zaten spin-off izleyen biri asln da merak etmez mi Very Happy
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 9:25 pm    Post subject: Reply with quote
Aslnda haklsn,nk Atlantis'teki karakterlerin bazlar zaten nce SG-1'de grnyorlarm,McKay gibi.
Artk SG-1'in blmlerini de bulunca izlerim,ya da SGA bittikten sonra tekrar yaynlanmaya balanrsa. Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 5:02 pm    Post subject: Reply with quote
4.sezonu bitirmek zereyim.Artk tm haftam mmkn olduunca ekran banda geirmeme sebep olan ender dizilerden biri oldu SG-1.

Dizi her geen sezon mkemmele yaklayor.Umuyorum aniden bir de gemez zira en fazla ne kadar malzeme kar diye dnmeden edemiyor insan.

Bir sr spoiler okuyarak izliyorum aslnda tam bir Jack/Sam shipper olarak Smile Bir John/Aeryn gerilimi kadar olmasa da iler epey kark burda da.Konu ok basit olduunda bu ikiliye odaklansanz yine izleniyor dizi.Sadece bu ikili deil T'ealc dahil tm ekip izlenilesi.

Bu arada dn izlediim bir belgeselde grdm ki Stargate adl bir proje Amerika'da zaten varm ama anladm kadaryla ESP,zellikle de "uzaktan grme" gibi yetenekleri askeri amala kullanma amal bir proje.ok alakas yok dizidekiyle ama kim bilir tabi asln...
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 8:18 pm    Post subject: Reply with quote
4.sezon mu? Ne kadar hzlsn! Surprised

Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum