X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
En Son Okuduğum Kitap...
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
mrs.x
Çaylak
Çaylak

İletiler: 132

İletiTarih: Çar Mar 28, 2007 3:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
gazi'nin hüzünlü aşığı

Atatürk ile bir Ermenin aşkını anlatıyor.herkes mutlaka okusun!!!
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Cum Mar 30, 2007 10:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
"ısimle Ateş Arasında" Nazan Bekiroğlu

Anlaşılması zor bir uslüp kullansada serviste okumak oldukça güzel oldu. Ana konusu yeniçeriler olmakla beraber padişahlardanda biraz bahsediyor. Yeniçerilein nasıl bozulduğunu adım adım anlatıyor. Tarihi romanlardan hoşlananlar için ideal...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
man of the west
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Cmt Mar 31, 2007 11:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Stephen KING - Çılgınlığn Ötesi
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
Odetta_Holmes

İletiler: 16

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 2:34 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Lovecraft:Tüm Eserleri 3.cilt
Hikayelerde anlatılan "Eskiler "ve "gök yüzünden gelenler" ' Nedense okurken bana hep "X files"i çağrıştırmıştır ...

En son Odetta_Holmes tarafından Pzr Nis 01, 2007 2:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 2:48 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Odetta_Holmes yazdı:
Hovercraft:Tüm Eserleri 3.cilt
Hikayelerde anlatılan "Eskiler "ve "gök yüzünden gelenler" ' Nedense okurken bana hep "X files"i çağrıştırmıştır ...

Nedir bu kitapların konusu, nette aradım ama bulamadım. Biraz daha detay verirmisin

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 3:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yazarın adını yanlış yazdığım için önce düzeltme yaparak söze başlıyorum Yazarımız Lovecraft...!1890-1937 yılları arasında yaşamış...Gotik korku hikayeleri yazıyor...bu kitapta 14 hikaye var ve hikayeleri daha çok korku ve gök yüzünden gelenler temalarında işlenmiş.Her hikayesinde "eskiler"yüce eskiler" gibi uzaylı olduklarını düşündüğüm,gökten gelenler ve onların çevresinde bıraktığı korku ve yıkımdan sözeder."Chultu'nun çağrısı"nı okurken buradaki eskiler ,yüceler ve gökten gelenler tanımları , bir yandan uzaylıları hatırlatırken , bir yandan da "Nefilim"leri çağrıştırdı bana...Bu iki konu da X files te işlendiği için olsa gerek aklıma x files gelip durdu çoğu zaman.
melampyge

İletiler: 7

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 4:51 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Odetta_Holmes yazdı:
Yazarın adını yanlış yazdığım için önce düzeltme yaparak söze başlıyorum Yazarımız Lovecraft...!1890-1937 yılları arasında yaşamış...Gotik korku hikayeleri yazıyor...bu kitapta 14 hikaye var ve hikayeleri daha çok korku ve gök yüzünden gelenler temalarında işlenmiş.Her hikayesinde "eskiler"yüce eskiler" gibi uzaylı olduklarını düşündüğüm,gökten gelenler ve onların çevresinde bıraktığı korku ve yıkımdan sözeder."Chultu'nun çağrısı"nı okurken buradaki eskiler ,yüceler ve gökten gelenler tanımları , bir yandan uzaylıları hatırlatırken , bir yandan da "Nefilim"leri çağrıştırdı bana...Bu iki konu da X files te işlendiği için olsa gerek aklıma x files gelip durdu çoğu zaman.

ben de aynı şeyi martin mystere okurken hissederim; gerçi artık içinde uzaylılar geçen ne görsem aklıma x files geliyor ama, ne büyük popüler kültür olayıysa Smile.

dost kitabevi yayınları lovecraft'ın tüm eserlerini toplamakla yararlı bir iş yapmış ama beklediğim üzere kitabın basımı çok kalitesiz çıktı. sayfalar daha okurken dökülmeye başladı Very Happy.

bu arada aynı yayınevinin lovecraft'tan topladığı 1. kitabı da şiddetle tavsiye ederim, 2'yi okumadım ama 3. sü herhalde en güzeli. ayrıca seri biraz da pahalı (25-30 milyon arasıydı sanırsam fiyatlar, bir kitap için bence pahalı!) ama yine de edinmek gerek. gotik edebiyatın en büyük ismi e. a. poe ile birlikte (onun toplu hikayeleri ve toplu şiirleri de ithaki'den müthiş bir baskıyla çıktı ayrıca belirteyim).

en son okuduğum kitap:

adam fawer - olasılıksız (kuantum fiziği, olasılık teorisi gibi bilimsel konuların fon oluşturduğu değişik kurgulu bir polisiye roman. oldukça heyecanlı ve hızlı ve polisiye sevenlere bir kere, bilimle ilgilenenlere --özellikle kuantumla-- iki kere tavsiye ederim. what the bleep do we know'dan kat kat daha iyi.)
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Odetta_Holmes

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 7:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gemini yazdı:
.Call of Cthulhu'dan başlamanı öneririm.Hem kısadır(35 sayfa kadar,beğenmezsen diğerlerini okumazsın),hem de mitolojiye sağlam bir giriştir.

Call of Cthultu 3. cildin en sevdiğim hikayelerinden.. Ben bir de Pickman'ın modeli adlı hikayeyi beğenmiştim ...Resimle ilgilendiğim için olsa gerek Smile

Bu arada çok iyi bir tanıtım olmadığını biliyorum...çünkü bende Lovecraft 'la yeni tanıştım denilebilir bu kitapla
man of the west
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Pzr Nis 01, 2007 12:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Lovecraftın toplam 51 hikayesi vardır.

Bunlar, Call of Cthulhu, Call of Cthulhu 2 (deliliğin dağlarında), Call of Cthulhu 3, Call of Cthulhu 4, Lovecraft'tan 3 öykü, uyku duvarının ötesi adlı kitaplarında toplanmıştır.

Tüm eserlerini okudum. Call of Cthulhu 1'de Inssmouth'u okurken aklınızın sınırları zorlanacak.

şiddetle tavsiye olunur, kitapların kapakları bile insanı etkilemeye yetiyor.

Dünyada insanlar Cthulhu mezhebine o kadar kaptırmış durumda ki, yaratılan bu mezhebe inanan topluluklar var. Eski yücelerin geleceğine inanıyorlar ve zamanı geldiğinde Cthulhu'nun çağrısına cevap vermek için sabırla bekliyorlar.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Çar Nis 11, 2007 4:37 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jack london ın Ademden önceyi okudum...evet bende evrime inanıyorum ama london ın anlatış tarzı ve kurgusu o kadar ters ki..yani bu terslik de değil,,,yanlışlık var bi çeşit hani ırkların birbirine bu kadar yakın zamanda yaşayamayacağı gibi bi bilimsel kanıtla ortaya çıkan yanlışlık değil..anlatış tarzında fikirlerinde aşırılık vardı...keşke okumasaydım aklımda demir ökçedeki gibi kalsaydı dedim...gerçi demir ökçede de kadının ağzından anlatmasına sinir olmuştum ama Very Happy
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Çar Nis 11, 2007 9:22 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
H.P. Lovescarfat'ın tekinsiz öyküleri X-files fanlaraına bile ağır gelecek kadar ürkütücü olabilir. askere giderken üç ciltlik toplu eserlerini yanımda götürmüştüm. gece tek başıma nöbette el feneri ışığında gizlice okurken insanın içi buz kesiyor. özellikle mezarlıkta geçen kısa bir öyküsü vardır; benim için en ürkünçüdür. Shocked
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Per Nis 12, 2007 2:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
özge yazdı:
jack london ın Ademden önceyi okudum...evet bende evrime inanıyorum ama london ın anlatış tarzı ve kurgusu o kadar ters ki..yani bu terslik de değil,,,yanlışlık var bi çeşit hani ırkların birbirine bu kadar yakın zamanda yaşayamayacağı gibi bi bilimsel kanıtla ortaya çıkan yanlışlık değil..anlatış tarzında fikirlerinde aşırılık vardı...keşke okumasaydım aklımda demir ökçedeki gibi kalsaydı dedim...gerçi demir ökçede de kadının ağzından anlatmasına sinir olmuştum ama Very Happy

Ademden Önce'den ben çok hoşlanmıştım.Bence bilimsel beklentilerle okumazsan çok daha güzel gelebilir Very Happy

Ben en son Jules Verne'nin ınatçı Keraban'ını okudum.Büyük çoğunluğu ıstanbul'da ve Karadeniz'de Osmanlı-Rus sınırında geçiyor.Klasik Jules Verne,kendisinin hastasıyımdır Wink
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Per Nis 12, 2007 10:08 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
jtt0331613 yazdı:

Ben en son Jules Verne'nin ınatçı Keraban'ını okudum.Büyük çoğunluğu ıstanbul'da ve Karadeniz'de Osmanlı-Rus sınırında geçiyor.Klasik Jules Verne,kendisinin hastasıyımdır Wink

bende aynı kitap "ınatçı Kahraman Ağa" olarak var. okuyalı çok zaman oldu ama anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş fiyatlarının zamlanmasına kızıp diğer tarafa geçmek için Karadeniz ve Marmaranın etrafını dolaşan inatçı bir osmanlı üzerineydi yanlış anımsamıyorsam. aynı kitap olmalı sanırımVery Happy
Başa dön
jtt0331613
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 723

İletiTarih: Cum Nis 13, 2007 3:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
isatay yazdı:
jtt0331613 yazdı:

bende aynı kitap "ınatçı Kahraman Ağa" olarak var. okuyalı çok zaman oldu ama anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş fiyatlarının zamlanmasına kızıp diğer tarafa geçmek için Karadeniz ve Marmaranın etrafını dolaşan inatçı bir osmanlı üzerineydi yanlış anımsamıyorsam. aynı kitap olmalı sanırımVery Happy

Evet o kitap Very Happy
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Çar Haz 06, 2007 8:33 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
nedense pek bilinmez o kitap. oysa jules verne'in bence en iyi eserlerinden biridir.
sunay akın sayesinde haberim olmuştu o kitaptan. bir iki programında anlatmıştı. yaşamdan dakikalarda falan...
kitabın orijinal adı galiba "keraban la tute" . aklımda böyle kalmış.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »
8. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız