X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
En Son Okuduğum Kitap...
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Per May 11, 2006 2:08 pm    İleti konusu: En Son Okuduğum Kitap... Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar burda en son okuduğumuz kitapları belirtip bir de kişisel yorumlarımızı ekliyelim...ıyi veya kötü ikisi de...Tavsiye değil de bir tür yorum köşesi olsun burası....

Önce ben başlayayım....En son Elizabeth Kostova'nın Tarihçi isimli kitabını okudum...Aylarımı aldı desem yalan olmaz...Aslında konusu oldukça güzel...Ama gerksiz yere uzatıldığını düşünüyorum...Sonu ise çok zayıftı bence...

Konu kısaca şöyle; Genç kızımız babasını kütüphanesini karıştırırken eski bir kitap ve eski mektuplar bulur...Bu belgeler babasının ve ölmüş olan annesinin gizemli geçmişine bağlanmaktadır...Eski bir kötülük, Kazıklı Voyvoda bu geçmişte saklı sırlardan biridir...

Kitap bu mektuplar ve babasının ona anlattığı olaylarla ilerliyor...Aslında gayet güzel...Tabi gereksiz yere uzatılmasaydı çok daha rahat okunan daha başarılı bir kitap olabilirdi kanımca...

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Per May 11, 2006 2:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Son okuduğum kitap tahmin edeceğiniz üzere "Amerika'nın Uzay Sırları"

Bu türde okadar çok kitap okudumki,artık yazılanlar yeni birşey yoksa heyecan yaratmıyor bende. Kitap bu türe ilgi duyanlar için bir solukta okunabilicek, merak uyandırıcı, ilginç bir tür. Çoğumuzun merak ettiği konularla ilgili yazarın düşüncelerine yer veriyor. Çoğu açıklama dediğim gibi daha önceden duyduğumuz ve yazarın "Türkler ve Uzaylı Ataları", "Uzaydaki ıslamiyet" konulu kitaplarına bağlantılı.

Kitaptan Konu Başlıkları;

- ABD'nin ıkinci Dünya Savaşı'nda Alman UFO'larını ele geçirmeleri.

- Amerika üzedrinde görülen UFO'ların tarihçesi.

- ABD'li bilim adamlarının ıslam alimlerinin kitapların incelemeye başlaması.

- Uzayda hayatın varlığına dair kesin deliller.

- Eski Babil'de Uzay gemileri. ABD'nin Irak'a girmesinin en büyük nedeni.

- Mars'taki kubbeli binanın resmi NASA'dan medyaya sızdı.

- Dünyanın esrarengiz uydusu Ay.

- Ay'daki uzun sivri minareler.

- Ay'da meydana gelen esrarengiz olayların açıklanması.

- Apollo uçuşları sırasında astronotların başına gelen esrarengiz ve gizli olaylar.

- Gobi Çölü'nde saklanan sırlar nedir?
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per May 11, 2006 3:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
En Son Okuduğum Kitap: Gazap Üzümleri-John Steinbeck
1930'lu yılların amerikasını anlatan muhteşem bir klasik. Carnivale gazıyla okumuştum ve hiç pişman değilim. Büyük Buhran döneminde hiçbir şeyleri kalmayan fakir Joad ailesinin, iş aş ve para umuduyla California'ya göç yolculuğunu merkez alan ve aslında ezilenle ezenin mücadelesini anlatan, tüm vahşiliğiyle kapitalizmi gösteren muazzam bir yapıt. Klasik okumak emek ister, özen ister, o emeği ve özeni göstermeye hazır herkesin okuması gerekir diye düşünüyorum, Steinbeck'in dili de son derece sade ve akıcı.

şu An Okuduğum Kitap: Kara Ev- Stephen King&Peter Straub
Bir kasabada işlenen korkunç çocuk cinayetlerini çözmeye çalışan emekli polis Jack Sawyer'ın akıl almaz maceraları dersem çok yüzeysel bir yorum olur ama sürükleyici ve merak uyandıran güzel bir bestseller. King Kara Kule serilerinde detaylı olarak inceleyeceği bazı şeyleri ilk kez bu kitapta sunmuş, zaten kara kule bilmeyen bi kişi nası yani diye kalsa da, "abi bunlar kara kule'de var" bilgisini alınca hmm peki diyorsunuz. çaktırmadan kara kule serisini de okuma gazı veren bir kitap.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per May 11, 2006 8:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ursula LeGuin - Gülün Günlüğü.. Leguin hikayelerinden bir derleme..

Seneler önce okumuştum zaten, ancak 800 küsür sayfalık bi fic'ten çıkınca insan hemen yeni bişeye başlayamıyomuş Razz.. Neyse.. ılk ve son hikayelerini okudum.. Ah ah.. Bu kadar güzel mi sistem eleştirisi yapılır be kardeşim dedim...

şimdi de Dean Koontz - Kanatlar'ı okumaktayım.. Koontz hep böyle önceden tahmin edilebilir bir yazar mıymış, ben mi çok abartmışım, yoksa Stephen King etkisinde miyim hala bilmiyorum ama heyecanlı olmasının yanında sıkıcı da buldum kitabı, neden diye sormayın cevap veremiycem ama bu hafta sonuna kalmaz bitirip adam gibi bi bk okuyasım var.

Bir de Murat tahtalara vuruyorum bak.. Da sen buna başlayalı bayaa olmadı mı ben mi yanlış hatrlıyorum, neyse sen biraz daha gaza gel bakim KK konusunda... Razz

Ayrıca benim Tılsım'dı Kara Ev'di kitaplarım vardı bulamıyorum, burdan birilerine vermiş olaiblir miyim diye çok gudik bi soru da yönetliyorum herkeşe efenim.. Malum ne borcumu hatırlarım ne verdiğim şeyleri, ne onu ne bunu.. Hani unutmuşsam diyorum..

Ayrıca mesaiden nefret ediyorum Sad
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Per May 11, 2006 9:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
Ursula LeGuin - Gülün Günlüğü.. Leguin hikayelerinden bir derleme..

Seneler önce okumuştum zaten, ancak 800 küsür sayfalık bi fic'ten çıkınca insan hemen yeni bişeye başlayamıyomuş Razz.. Neyse.. ılk ve son hikayelerini okudum.. Ah ah.. Bu kadar güzel mi sistem eleştirisi yapılır be kardeşim dedim...

şimdi de Dean Koontz - Kanatlar'ı okumaktayım.. Koontz hep böyle önceden tahmin edilebilir bir yazar mıymış, ben mi çok abartmışım, yoksa Stephen King etkisinde miyim hala bilmiyorum ama heyecanlı olmasının yanında sıkıcı da buldum kitabı, neden diye sormayın cevap veremiycem ama bu hafta sonuna kalmaz bitirip adam gibi bi bk okuyasım var.

Bir de Murat tahtalara vuruyorum bak.. Da sen buna başlayalı bayaa olmadı mı ben mi yanlış hatrlıyorum, neyse sen biraz daha gaza gel bakim KK konusunda... Razz

Ayrıca benim Tılsım'dı Kara Ev'di kitaplarım vardı bulamıyorum, burdan birilerine vermiş olaiblir miyim diye çok gudik bi soru da yönetliyorum herkeşe efenim.. Malum ne borcumu hatırlarım ne verdiğim şeyleri, ne onu ne bunu.. Hani unutmuşsam diyorum..

Ayrıca mesaiden nefret ediyorum Sad

Eğer Dean Koontz ile ilgileniyorsan Auroriel sana tavsiye ettiğim romanları

1) Hayaletler ( Phantoms ) : şimdiye dek okuduğum en ama en iyi romanı. Okurken çok tırsıyor insan
2) Kükreyen Mağara ( House of Thunder ) Bu kitapla resmen paranoyanın derinliklerine giriyorsunuz.
3) Kalbin Karanlık Irmakları ( Dark Rivers of the Heart ) Derin devlet neymiş bu romanda görüyorsunuz işte.

Ben de en son Glenn Meade'in Kar Kurdu romanını okudum. Yazım stili açısından Glenn Meade biraz Jack Higgins'ı andırıyor. Ama ayrıntıları tanımları ve karakterleri Higgins'tan daha derin. Beğendim kısacası.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cum May 12, 2006 8:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
desertfo6 yazdı:

1) Hayaletler ( Phantoms ) : şimdiye dek okuduğum en ama en iyi romanı. Okurken çok tırsıyor insan
2) Kükreyen Mağara ( House of Thunder ) Bu kitapla resmen paranoyanın derinliklerine giriyorsunuz.
3) Kalbin Karanlık Irmakları ( Dark Rivers of the Heart ) Derin devlet neymiş bu romanda görüyorsunuz işte.

Üçünü de okudum.. Sanırım Kükreyen Mağara okuduğum ilk DK romanıydı.. Benim DK favorilerim NÖBET ve ONLAR YOKTU'dur.. Nöbet'te fena tırstığım halde ağladığımı bile bilirim.. (Evet kitap okurken de ağlarım ben, evet sulugözün tekiyim malesef Razz)
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Cum May 12, 2006 11:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
desertfo6 yazdı:

Üçünü de okudum.. Sanırım Kükreyen Mağara okuduğum ilk DK romanıydı.. Benim DK favorilerim NÖBET ve ONLAR YOKTU'dur.. Nöbet'te fena tırstığım halde ağladığımı bile bilirim.. (Evet kitap okurken de ağlarım ben, evet sulugözün tekiyim malesef Razz)

Evet Nöbet biraz daha duygusal takılıyordu olaya. Bir de Fısıltılar , Kışa Açılan Kapı , Yıldırım ve Gecenin Tam Yarısı kitapları baya iyi bence.
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Cum May 12, 2006 12:33 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ah ya siz ne diyorsunuz...Ben o adamın Türkçeye çevrilmiş bütün kitaplarını okudum ve hepsini severim...

Buarada Rukicim evet Kanatlar çok fazlasıyla belli bir DK kitabıdır ama şöyle düşün çok eski o kitap..Diğerlerini okumadan okumuş olsan daha çok etkilenirdin..Ayrıca ben artık Dk'ye o kadar bağlanmışım ki kitap vasat bile olsa okurken çok zevk alıyorum..Sanki eski bir dostla karşılaşmışım gibi ya da ne biliiim yuvama dönmüşüm gibi oluyorum...Ühühühühü...Yeni kitap çevirsinler...

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
strange83
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 247

İletiTarih: Cum May 12, 2006 1:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
kitabı henüz bitirmedim ama dün okurken bırakamadım elimden aşırı beğendim ve beğenmeye devam ediyorum kuantum şifresi altan çimen ....en son doktor march ın 4 oğlu nu okudum onu da beğendim mektuplar halinde ilerleyen bir kitaptı...
Başa dön
Var

İletiler: 15

İletiTarih: Cum May 12, 2006 10:01 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şu an üzeriinde çalıştığım kitap Louis Halle Rowen in " Ring Theory" kitabı, yani soyut matematiğin derinliklerinden Halkalar teorisi oluyor kendisi, açıkçası hiçde zevkli değil teorem-ispat şeklinde giden birşey...

ancak burada dean koontz fanatikleri görmek güzel, ilk olarak yaklaşık 15 sene önce okudum ilk kitabını bana da bir bayan arkadaşım önermişti ve o zamndan beri tartışmasız olarak gerilim alanında en favori yazarımdır. Bana göre "Onlar Yoktu" romanı, "Kötülük" kavramına yaklaşımda farklı ve alışılmamış bir yöntemle yaklaşması bakımından önemlidir hatta varsayalım romanın içeriği gerçek olsun, bu yapı felsefeden sosyal bilimlerin ulaştığı her noktanın geçersiz olacağınıda gösterecektir bize, bana göre bu romanı sadece okumak yerine dünyayı algılama yönünden okursanız ortaya çok farklı şeyler çıkacaktır,

Koontz un en beğendiğim yani fazla gereksiz tasvir yapmaması ve insanı daha ilk sayfalardan kendine bağlaması, stephen king bana göre Koontz un çırağı bile olamayacak biriyken bu kadar popüler olması şaşırtıcı bu ayrı bir nokta.

Burada arkadaşlardan ricam Koontz tarzı önerebilecekleri başka yazar varmı??? Roman konuları orjinal olan...
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts May 15, 2006 9:32 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Neil Gaiman, Peter Straub, Terry Pratchett.

Straub daha bi korku yazar, Pratchett epey fantastiktir, Gaiman ise masalları ve mitolojileri gerçek kılar.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
beatlefan
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1144

İletiTarih: Çar May 17, 2006 8:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Operadaki Hayalet(Phantom Of The Opera)- Gaston Leroux.

Fransız yazarın kitabı, şu ana kadar okuduğum kitaplar arasında beni en çok etkileyen kitaplardan biriydi diyebilirim.
Ruki'cim ben de senin gibiyim, kitap okurken ağlayabiliyorum ve bu kitap da fena koydu bana.
Meşhur müzikali olan, sayısız filme konu olmuş Operadaki Hayalet'in 20. yy. başında yazılmış romanı oluyor bu kitap.
Çirkin Erik'i öyle masalımsı ve fantastik bir yapıda anlatıyor, karakterlerin betimlemelerini öyle bir yapıyor, olayları öyle bir biraraya getiriyor ki, resmen kitabın sizi kendinizden geçirdiğini hissediyorsunuz.
Fonda da bir sürü cast'tan döndürüp döndürüp dinlediğim phantom of the opera soundtrack'i olunca, gizemi artıyor olayınSmile
Neyse ben kitaptan sonra acaba Erik gibi bir adam gerçekten yaşadı mı falan diye düşünmeye bile başladım. Acayip etkilendim.

şimdi de, Madam Bovary'e başladım, ama finallerle çakıştığı için istediğim kadar kitap okuyamıyorum:(

Forwardly On LOST
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar May 17, 2006 1:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Var yazdı:

Koontz un en beğendiğim yani fazla gereksiz tasvir yapmaması ve insanı daha ilk sayfalardan kendine bağlaması, stephen king bana göre Koontz un çırağı bile olamayacak biriyken bu kadar popüler olması şaşırtıcı bu ayrı bir nokta.

şu an okumakta olduğum "Hiçbir şeyden Korkma" adlı kitabı tasvirin anasını ağlatmaktadır. Eşşek kadar kitap bir de sadece tek bir günü anlatıyormuş, siz düşünün artık. Koontz'un özellikle "California" ve "ıspanyol" tarzı ev tanımlamalarından gına geldi bir de bana.. Artık eskisi gibi zevkle okuyamıyorum ("Onlar Yoktu" daha önceden de yazdığım gibi en sevdiğim ikinci kitabıdır kendilerinin)

Tasvir yapmayan her yazarı severim, ama bir Ursula LeGuin vardır, hatun fantastik öğeleri bile tanımlarken zorlanmam, yine de Dean Koontz'un da Stephen King'in de tasvirinden bi halt anlamıyorum ben..

Ve şunu fark ettim ki Stephen King edebi açıdan Dean Koontz'u parmağında oynatabilecek kadar iyi! Tabe şimdi okuduğum kitabı ınkılap Yayınevi gibi kitap çıkarmaması gereken bir kuruluşun çevirttiği düşünülürse çeviriden kaynaklanan sorunlardan dolayı böyle düşünüyor olabilirim aslında.. Ama hayır, edebi açıdan Stephen King kadar güzel cümleler kuranını görmedim ben. Koontz'un da güzel cümleleri var, ama SK bu işi cidden beceriyor..

Anlatmak istediğim ben ciddi ciddi uzatmaları oynuyorum Koontz konusunda.. Yazık adamın 3-4 kitabı hariç bütün kitapları kütüphanemde mevcut, onun kitpalarını hep sevicem sanıyodum Sad

Var yazdı:

Burada arkadaşlardan ricam Koontz tarzı önerebilecekleri başka yazar varmı??? Roman konuları orjinal olan...

Bu kısma "Kitap Önerileri" kısmında değineyim ben Wink
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar May 17, 2006 3:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
koontez hayranları baya alıncaktır bu söylediklerine ruki..King'i okumak daha rahat ve kolaydır ama Koontz gerçekten daha edebi bana kalırsa. gerçi koontz'un sadece bir kitabını okudum(hatta king'in de bir kitabını okudum, bi de Kara Ev'i okuyorum şu aralar işte ehe) ama öyle işte.

edit: koontez süper olmuş ya ahahahahhaha! Laughing Laughing Laughing
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Çar May 17, 2006 3:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
the 8th endless yazdı:
koontez hayranları baya alıncaktır bu söylediklerine ruki..King'i okumak daha rahat ve kolaydır ama Koontz gerçekten daha edebi bana kalırsa. gerçi koontz'un sadece bir kitabını okudum(hatta king'in de bir kitabını okudum, bi de Kara Ev'i okuyorum şu aralar işte ehe) ama öyle işte.

edit: koontez süper olmuş ya ahahahahhaha! Laughing Laughing Laughing

Dean Koontz'un dediğim gibi Phantoms ( Kurbanlar ) diye bir kitabı vardır ki okuduktan sonra gece uyuyamazsınız. ıçinizden "ulan ya burda yazılanlara benzer şeyler gerçekten oluyorsa" diye sorar durursunuz kendi kendinize. Gözünüze uyku girmez. Çok gerilmişsinizdir çünkü. O kitapta en ince ayrıntısına dek belirtilen tasvirli olaylardan. En ufak kapı gıcırtısı , sinek vızıltısı gerer sizi otomatikman. Hayr benim başıma geldi de bu. Very Happy Stephen King bile "Kurbanlar" için "mide bulandırıcı ve insafsız" yorumunu yapmıştır ki bu da yeter herhalde.

Onun haricinde evt Koontz daha bir edebi yazar. Bunu Cold Fire ( Soğuk Ateş ) , Midnight ( Gecenin Tam Yarısı ) ve Kalbin Karanlık Irmakları gibi romanlarda daha iyi görüyoruz. Ama auroriel bir parça haklı. Son kitaplarında tasviri biraz aşırıya kaçırmış Kabin Karanlık Irmaklarından sonra başka romanını okumadım zaten.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız