X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
HOUSE OF D
Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Fox Mulder / David Duchovny
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Nis 19, 2005 8:58 pm    İleti konusu: HOUSE OF D Alıntıyla Cevap Gönder
From: magic155 6/19/2003 10:52 pm
To: ALL

“X Files” dizisinde, Özel Ajan Fox Mulder olarak tanıdığımız aktör David Duchovny, “House of D” adlı duygusal filmle, ilk kez bir uzun metrajlı film için senaryo yazarı ve de yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Mekân olarak New York?un kullanılacağı filmin, arkadaşlığın gücüne dair hisli bir fabl olduğu söyleniyor. Başrollerinde, Duchovny?nin eşi Tea Leoni ve de Robin Williams?ın yer alacağı film, Williams tarafından canlandırılacak karakterin geçmişiyle yaşadığı hesaplaşmayı perdeye taşıyacak. Filmin senaryosuna dair basına sızan bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla bu hesaplaşma, daha çok ‘flashbackler? aracılığıyla anlatılacak ve Williams?ın karakterinin gençliğini Tyler Hoechlin oynayacak. Hatırlayacağınız gibi, Hoechlin, yakın zamanda izlediğimiz “Azap Yolu”nda Tom Hanks?in oğlu rolünde karşımıza çıkmıştı. Öte yandan, Duchonvy?nin senaristlik ve yönetmenlik dışında filmde küçük bir rol de alacağı söyleniyor. Yapımcılar, filmin çekim ve vizyon takvimine ilişkin henüz bir açıklama

From: Tuba The Ripper (xxtubaxx) 6/20/2003 2:53 pm
To: magic155 unread

bende gördüm o haberi adresi vereyim:
http://www.beyazperde.com/haber.asp?id=3887

From: My Misery is a Mystery (margi13) 11/14/2003 12:54 am

Talking Movies diye bir program var BBC world'de.Tom Brook diye senelerdir takdir ederek takip ettiğim bi abi sunuyor. Bu haftaki tefrikasında David var:) şu son halini görmek isteyenler kaçırmasın derim ben. Yalnız program saati hakkında bilgim yok, tamamen şans eseri yakalarım zaten:)
---Spoiler gibi
Filmi hakkında fln konuştu David, karısıda oynuyodu ama göremedim. 73'ün New york'unda geçiyormuş, bir genç oğlanının gelişimi sürecinde başından geçenlerle ilgiliymiş. Ne yani otobiyografik tatlar mı içeriyor diye sormadan edemedim....

From: Commala Come Come (rukish) 11/14/2003 9:19 am
To: My Misery is a Mystery (margi13)

e höh ben de hiç yakalayamam o programı o kadar izlemek istememe rağmen.. bildiğim kadatıyla paartesileri ve perşembeleri vardı ama saatleri hiç yakalayamıyorum..

üff yaaa inşallah hafta sonu fln izlerim.. filmi ciddi ciddi merak ediyorum

From: ...: M & S :... (xferhat) 9/30/2003 1:57 am

David !in Yeni Filmi

Alıntılar :

“X Files” dizisiyle hatırı sayılır bir üne kavuşan David Duchovny, senaryosuna da imza atacağı “House of D” adlı bir filmi yönetmeye hazırlanıyor. Filmin başrollerinde Duchovny?nin eşi Tea Leoni ve Robin Williams yer alacak.

“X Files” dizisinde, Özel Ajan Fox Mulder olarak tanıdığımız aktör David Duchovny, “House of D” adlı duygusal filmle, ilk kez bir uzun metrajlı film için senaryo yazarı ve de yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Mekân olarak New York?un kullanılacağı filmin, arkadaşlığın gücüne dair hisli bir fabl olduğu söyleniyor. Başrollerinde, Duchovny?nin eşi Tea Leoni ve de Robin Williams?ın yer alacağı film, Williams tarafından canlandırılacak karakterin geçmişiyle yaşadığı hesaplaşmayı perdeye taşıyacak. Filmin senaryosuna dair basına sızan bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla bu hesaplaşma, daha çok ‘flashbackler? aracılığıyla anlatılacak ve Williams?ın karakterinin gençliğini Tyler Hoechlin oynayacak. Hatırlayacağınız gibi, Hoechlin, yakın zamanda izlediğimiz “Azap Yolu”nda Tom Hanks?in oğlu rolünde karşımıza çıkmıştı. Öte yandan, Duchonvy?nin senaristlik ve yönetmenlik dışında filmde küçük bir rol de alacağı söyleniyor. Yapımcılar, filmin çekim ve vizyon takvimine ilişkin henüz bir açıklama yapmadılar.

sinema.com

Bir Fox Mulder Filmi

X-Files yıldızı David Duchovny ilk sinema filmini çekiyor

David Duchovny, ilk sinema filmi için kamera arkasına geçmeye hazırlanyor. Senaryosunu da yazdığı film House of D. adını taşıyacak. X-Files dizisi ile tüm dünyanın tanıdığı bir yıldıza dönüşen ve dizinin bazı bölümlerinin de yönetmenliğini üstlenen Duchovny, kamera arkasının dışında oyuncu olarak da katkıda bulunacak. Filmde yer alacak diğer oyuncular ise Robin Williams, Tyler Hoechlin ve Tea Leoni.

Williams'ın ana karakteri canlandıracağı film, New York ve arkadaşlık ilişkileri üzerine duygusal bir masal olarak tanımlanıyor.

beyazperde.com

En son auroriel tarafından Cmt Oca 14, 2006 3:26 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Nis 19, 2005 10:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: Commala Come Come (rukish) Feb-25 9:16 am

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRAıLER'I ÇIKTI! TRAıLER'I ÇIKTI! TRAıLER'I ÇIKTIIIIIIIIIIIII :DDD

Valla pek umut beslemiyodum ama trailer'ı ve konusu hoşuma gitti ne yalan söyliyim..

Efenim buyrun.. David Duchovny yazıp yönettiği HOUSE of D ile karşınızda.. Konu da kısaca bir sanatçının geçmişi ile hesaplaşması.. DD'nin gençliğini oynayan çocuğu da iyi bulmuşlar hani Razz Annesi rolünde de Tea Leoni var.. Robin Williams tam kendine yakışır bir rolde.. Daha ne olsun. Buyrun buyrun..

http://www.apple.com/trailers/lions_gate/house_of_d/

“You never know who your angel is going to be…”

A comical and touching story of a man looking back at his childhood in 1970s Greenwich Village, Lions Gate Films? HOUSE OF D is the feature film writing and directing debut of actor David Duchovny.

An American artist living a bohemian existence in Paris, Tom Warshaw (David Duchovny) is trying to make sense of his troubled adult life by looking back at his extraordinary childhood…The year is 1973, and thirteen-year-old Greenwich Village native Tommy Warshaw (Anton Yelchin) is on the brink of becoming a man. While his bereaved single mother (Téa Leoni) continues to mourn the death of his father, Tommy escapes his own grief by causing trouble at school and making afternoon meat deliveries with his best friend, Pappass (Robin Williams), a mentally challenged janitor. Following the romantic advice offered by Lady (Erykah Badu), a prostitute incarcerated in the infamous Greenwich Village Women?s House of Detention, Tommy also experiences his first taste of love. Yet when an unexpected tragedy radically alters his world, Tommy must make a life-defining choice – one that will compel the adult Tom Warshaw, thirty years later, to finally confront his unfinished past.

Vividly capturing the spirit of youth in all its joy and heartbreak, HOUSE OF D examines with humor and pathos a boy?s harrowing coming of age and the manner in which it defines his adulthood. Sensitively directed by Duchovny and bolstered by affectionate portrayals from a talented cast, HOUSE OF D is a winning, hopeful story about overcoming loss and coming to terms with one?s past.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Oca 14, 2006 4:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
From: rukish 2/25/2005 9:25 am
To: trustno13

Ya bu sefer valla billa aramıştım forumu, neden gözüme çarpmadı eski başlık anlamadım.. Eheh :) (yaşlanıyorum mu ne?:P)

Saol Murat:)

From: Magic155:

“X Files” dizisinde, Özel Ajan Fox Mulder olarak tanıdığımız aktör David Duchovny, “House of D” adlı duygusal filmle, ilk kez bir uzun metrajlı film için senaryo yazarı ve de yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Mekân olarak New York?un kullanılacağı filmin, arkadaşlığın gücüne dair hisli bir fabl olduğu söyleniyor. Başrollerinde, Duchovny?nin eşi Tea Leoni ve de Robin Williams?ın yer alacağı film, Williams tarafından canlandırılacak karakterin geçmişiyle yaşadığı hesaplaşmayı perdeye taşıyacak. Filmin senaryosuna dair basına sızan bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla bu hesaplaşma, daha çok ‘flashbackler? aracılığıyla anlatılacak ve Williams?ın karakterinin gençliğini Tyler Hoechlin oynayacak. Hatırlayacağınız gibi, Hoechlin, yakın zamanda izlediğimiz “Azap Yolu”nda Tom Hanks?in oğlu rolünde karşımıza çıkmıştı. Öte yandan, Duchonvy?nin senaristlik ve yönetmenlik dışında filmde küçük bir rol de alacağı söyleniyor. Yapımcılar, filmin çekim ve vizyon takvimine ilişkin henüz bir açıklama

From: Tuba:

bende gördüm o haberi adresi vereyim:
http://www.beyazperde.com/haber.asp?id=3887

From: Elsa Moon:

Dün Kalifornia' yı izleyene kadar david' in herhangi bir filmini izlemeye korkuyordum. Korkuyordum çünkü o adamı ve tabi Gillian' ı da 7 8 yıldan beri bir başka rolde izlemedim. Ama ne izlediğim filmin tadı kaçtı ne de Fox' ın imajına zarar geldi. Nedenini anlayamadım aslında bu durumun.

Murat

From: spooky Aug-30 4:00 am

Bir süredir bilgisayarımın bir köşesinde yatmış, izlenmeyi bekleyen bir filmdi kendisi. "Ne kadar iyi olabilir ki" diye düşünüp izleme işini sürekli ileri bir tarihe atıyordum. Filmi, sonunda, az önce izledim ve tek diyebileceğim şey şu: Bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Robin Williams, Tea Leoni, David Duchovny gibi tanınan oyuncular var bu filmde. Ama ondan da öte beni asıl filme bağlayan kişi Tommy rolündeki Anton Yelchin oldu. Tea Leoni'nin ve Erykah Badu'nun da oynadıkları rollere cuk oturduğunu düşünüyorum. Robin Williams'ın ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu da bilmeyen yoktur, ama yine de bu filmde oyunculuğunu "Jack" filmindekine benzetmedim değil. Ha, gerçi her iki film farklı yapılara sahip, oynadığı karakterler de farklı. Ama şu "yetişkin formundaki çocuk zekalı adam" imajının her iki filmin de ortak noktası olması beni biraz rahatsız etti. Anton Yelchin'le pek çok sahnesi vardı, ama çok ilginçtir ki bu 1989 doğumlu velet Robin Williams'ın oyunculuğu yanında sönük kalmak bir yana dursun, tam aksine yer aldığı her sahnede parladı, coştu.

ışin çok fazla teknik kısımlarına değinmeden senaryo ve çekimler hakkında bir şeyler söylemek gerekirse...Sürükleyici bir anlatım vardı, "Ne zaman bitecek yahu bu işkence" (ki burada işkence genelde filmler için kullandığım tabirdir, kötü yönde anlaşılmasın :)) dememe fırsat vermeden başladı ve bitti. Tam tadında bırakılmıştı yani. Diyaloglar oldukça yerindeydi. Oyuncular iyiydi. Arka fon olarak New York pek şık durmuştu. Ayrıca Duchovny'nin New York sevgisini, yapacağını düşündüğümün aksine, hikayenin önüne geçirmemesi bence yerinde bir karardı (ki kendisi New York doğumludur ve doğduğu şehri ziyadesiyle sever).

ılk izlenim olarak aklıma gelenler bunlar. Bir başyapıt olmadığı, ama yine de bir buçuk saatinizi ayırmanız halinde sizi pişman etmeyeceği kesin olan bir film. Duchovny'nin sonunda şeytanın bacağını kırdığını da söylemek bence yanlış olmaz. Kamera önünden çok kamera arkasını daha bir beceriyor gibi sanki. O bakımdan yeni projeleri tarafımdan sabırsızlıkla beklenmekte. Kendisini tekrar etmesin yeter...

Bir daha gecenin bu saati, bu kadar uzun mesaj kasarsam da iki olsun. :P

From: sedab Aug-30 12:47 pm
To: spooky

bende izlemiştim 3 ay falan oldu
ne düşünmüştüm acaba o zaman diy ekendimi zorluyorum ma bişey çıkmdı
neyse.david e sakal yakışmamıştı ama:)

From: rukish Aug-30 2:14 pm

Oley :P

Bu ay ülkemizde gösterime giriyor efenim.. Kaçırmadan izlenmeli, zaten izlicektim, Beri Hanım "izleyin" dediyse koştura koştura giderim artıkın .. eheheheh

From: Turke_1 Aug-30 11:43 pm

Ya film tam olarak neden bahsediyo ? Yoksa yine böyle deneysel, her bi şeyden bahseden bir filmle mi karşı karşıyayım. Yani tamam severiz DD abimizi, filmini izleyelim ama, nedir bu filmin teması, açıklayacak bi arkadaş var mı ? Tabi spoiler vermeden. Yukarıdaki postlarda bişeyler var ama pek anlamadım.

From: spooky Aug-31 12:00 am
To: Turke_1

DD'nin oynadığı Tom karakteri Paris'te bir ressam. Film bu Tom karakterinin çocukluğuna, arkadaşlarıyla ve annesiyle olan ilişkilerini vs işliyor. Deneysel bir şey yok. En genel olarak bu şekilde anlatılabilir konusu...

From: tornadoo Aug-31 12:53 am

peki bişi sorcam,filmin türkçe adını ne koycaklarını bilen var mı?merak ediyorum acaba nadiren olduğu gibi doorumu çevirckler yoksa yine g.tlerinden atcaklarmı die

From: sedab Sep-4 9:29 pm
To: tornadoo

can dostlar mı olamaz ya,bu kadar keskere alaka çevirilir yani
d nin evi deseler ne olurdu ki

From: spooky Sep-4 9:42 pm
To: sedab

Filmin açılımı "House of Detention", yani "Ceza Evi" zaten. Bu açıdan "D'nin Evi" şeklinde çevirmek de mantıksız olurdu...

From: sedab Sep-5 9:57 am

heeeeeeee bak oda olurmuş ben bilmiyodum

From: 2shy13 Nov-24 9:45 am

Haklısın genelde öyle oluyor ama insan X Phile olunca onlara takılmamayı beceriyor.Ama ben bu filmi Türkiye'de yayınlanmadan önce bir rus tvde izledim arkadan gelen ingilizceyi duymak için gayret ettim bu olumsuzluklara rağmen filmi çok beğendim.Tabi en sonunda DD'yi öyle görmek garipti.Sakallı falan.Çünkü o günlerde Ans tvde onun 8 yıl önceki falan halini gördüğümden...herkese tavsiye ediyorum filmi

From: Elsa_moon Nov-26 7:01 pm
To: 2shy13

Filmi izleme şansı bulabildim sonunda ve çok sevdim. O eski TRTnin tadımlık aile filmlerinden biriydi. Aksiyonun, kanın vahşetin, bilgisayarların ve uzaylıların içinde boğulmak üzere iken film çok iyi geldi.
tavsiye edilir.
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Şub 12, 2006 5:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu yazı Akşam Gazetesi'nde 23.09.2005 tarihinde yayınlandı.Barış Bardakçı'nın film hakkındaki eleştirisi...
http://img45.imageshack.us/my.php?image=88cc.jpg

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
Ms.SpOoKy
Çaylak
Çaylak

İletiler: 174

İletiTarih: Pzr Şub 12, 2006 6:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Bu yazı Akşam Gazetesi'nde 23.09.2005 tarihinde yayınlandı.Barış Bardakçı'nın film hakkındaki eleştirisi...

ah bi de su haberi hazırlayan arkadaş o canım David'imizin ismini dogru duzgun öğrenip de yazabilseymiş daha bi hoş olurmuş bu haber Exclamation
txfmatrx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 251

İletiTarih: Pzr Şub 12, 2006 11:36 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
evet haklısın.gerçekten Confused david duvchovny Confused pek güzel olmamış.DD soyadını falan mı değiştirdi ki Rolling Eyes
diablo*)

İletiler: 1

İletiTarih: Pzr Mar 26, 2006 5:59 pm    İleti konusu: HOUSE OF D Alıntıyla Cevap Gönder
House of D muhteşem bir yapım olmuş,david hayranı olmakla alakası yok bunun,yönetmenliği iyi kıwırmış doğrusu..cnbce mart sayısında film hakkında birkaç nokta bulanilirsiniz...eğer harika adam mulder'ın filmlerini izlemek isiyorsanız mail atın;konuşalım.....

(* THE TRUTH ıS OUT THERE*) Cool
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Pzr Tem 23, 2006 5:16 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Filmin DVD'si çıkmış

http://www.ideefixe.com/video/tanim.asp?sid=ETG7PO5VID3DY2QCVWN2
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Sal Eyl 12, 2006 2:37 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ms.SpOoKy yazdı:
2shy yazdı:

ah bi de su haberi hazırlayan arkadaş o canım David'imizin ismini dogru duzgun öğrenip de yazabilseymiş daha bi hoş olurmuş bu haber Exclamation

hiç mesela ben ingilizce öğrenirken hocalar ilkokulda 5 kere yazdırıyolardı ya- en azından bizimkileröyle yaptırıyordu- ben yazarak çalıştım sonra katıldığı programlarda soyadının telaffuz edilişini de çalıştım Laughing pek kolay değil yazılışı da söylenişide Very Happy
herneyse bende izlemek istiyorum bu filmi, ama sorduğumda film satan ünlü yerlere suratıma sinir bozucu bir ifadeyle baktılar, sanki böyle piyangodan mı çıktın kardeşim diyorlardı Mad bende ağlayarak yatağıma atlıyordum Laughing Siz nereden buldunuz. En sevdiğim oyunculardan biri de var hem; Robin Williams.. Almak şart bu filmi Question Razz
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Sal Eyl 12, 2006 8:34 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
D&R'ın indirimli filmleri arasında var.. Onlarca hem de.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Sal Ekm 03, 2006 10:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
house of dyi izleyeli iki ay falan oldu sanırım...bana göre çok sıkı bi filmdi.aslında tam da beklediğim gibiydi ne yalan söyleyeyim.özellikle filmin başındaki 'klik' sesi üstüne yapılan konuşma bence müthiş...çok şey yazamamam işte ama kısacası ben beğendim filmi.

En son theredandtheblack tarafından Cmt Nis 07, 2007 1:10 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
hakancen
Çaylak
Çaylak

İletiler: 98

İletiTarih: Çar Oca 17, 2007 5:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
film 16.01.07 salı gunu gece showtv de yayınlandı. cocugun basketbol oynarken giydigi gömlegin kolları sıvanmıs olması cok guzeldi...
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Çar Oca 17, 2007 7:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evett dün gece izledim filmi.Tam da finallerin bittiği gün çok iyi oldu doğrusu.Ama show tvye gıcık oldum yani sırf başrolünde N.Cage var diye -bana göre tabi- o saçma sapan filmi daha erken saate koymuşlar.Eh strateji meselesi galiba...
şu filmi bir türlü orjinal dilinde izleyemedim ya,ona üzülüyorum.(Aslında arkadaşım bana dvdsini almıştı ama daha elime geçmediğinden)Dünkü dublaj yine iğrençti FTF yayınlandığında verdikleri o tuhaf sesi vermişler yine.Ya ne yapayım eğer bir filmi dublajlı izliyorsam çok dikkatimi çekiyor.
Neyse filmi izleyebilmek herşeye rağmen çok güzeldi. Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
beatlefan
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1144

İletiTarih: Çar Oca 17, 2007 7:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu filmi, italyan filmi Cinema Paradiso'ya benzetiyorum konu olarak.
Bence çok güzeldir. Konunun işleyişi ve oyunculuk çok iyi. Dublajlı halini bilmem de, bence orijinal sesinden izleyin.

Forwardly On LOST
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Pts Mar 26, 2007 2:40 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ekstraları komik bu filmin ya..her zamanki şakacı DD işte Very Happy

soru:kimler oynadı filmde?
DD: bizzat ben oynadım..ucuza oynadım..karımı da oynattım.. bide robin williams ın fotoğraflarını kullandık Laughing Laughing Laughing

En son özge tarafından Pts Mar 26, 2007 5:39 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 defa değiştirildi.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Fox Mulder / David Duchovny Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız