X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Forum Kullanımı ile ılgili Sorular
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!-
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 9:29 pm    Post subject: Reply with quote
darkness wrote:
sargonnas wrote:
Ben buyuk harf yazmistim size gonderirken ufaltmissa otomatik bilemeyecegim; buyuk harfe dondurme sansim(ya da mudahele ederek sizin duzeltme sansiniz) var mi(mesela Sargonnas seklinde)?

Tuncay bunu yapabilir mi bilemiyorum ancak benim nickimi değiştirememişti teknik nedenlerden dolayı. Büyük harfle yazılan nicki küçük harfe çevirmek ibi bir durum yok, üye listesinden de görebileceğin gibi böyle birçok üyemiz var.

Evet Tuncay'in uyarisi uzerine girip baktim hakikaten de varmis bir cok uye o sekilde. Benim bilgisayarda heralde problem. Tesekkurler.

Back to top
View user's profile Send private message
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Mar 24, 2006 1:25 am    Post subject: Reply with quote
Arkadaşlar hep iyi niyetle yaklaşmaya çalışıyoruz bazı şeylere, sonuçta bu site ve forum hep birarada X Files'ı ve sevdiğimiz diğer konuları paylaşmak, birlikte eğlenebilmek için yapıldı.

Sanmayın ki bazı arkadaşların tek cümlelik bazen tek kelimelik, sadece mesaj sayısı arttırmak için attıkları mesajları gözümüzden kaçıyor. Mesaj sayısı arttırıp, rank almak için girişilen bu tip çabalara çok hoşgörüsüz bakıldığını tekrar hatırlatmak isterim.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Sun Apr 09, 2006 10:15 pm    Post subject: Reply with quote
şimdi kusura bakmayın ama şunu merak ediyorum..

Bir başlığımız var : "Dünya dışı yaşam.. " diye

"dünya dışı yaşama inanıyor musunuz?" değil
"dünya dışı yaşama inanmak istiyor musunuz?" da değil..

Peki neden *bir soru sorulmuş gibi* sadece bir cümlelik mesajlar atılıyor son zamanlarda?

Sizi bilmem ama bir tek bu başlık değil, birçok başlıkta böyle bir yorum yapılmadan direk bir cümleyle bir laf atmak bu başlığa da o başlıklara da yakışmıyor, yani hiç atmayın daha iyi gerçekten..

Sonra insan duruyor düşünüyor.. "Bu insanlar sırf rütbe denen salak şeyi arttırmak için mi böyle davranıyor" diye??? Öyle olduğunu anladığım an çıngar çıkar zaten..

Abi Delphi'den taşındık taşınalı bi garipliktir gidiyor vallahi üzülüyorum şu forumun haline yahu.. Üzülüyoum ama hiçbişi yapmayacak kadar deil, umarım mesaj ilgili yerlere ulaşmıştır..

Ayağınızı denk alabilirsiniz
Back to top
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Apr 10, 2006 8:51 am    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:

Peki neden *bir soru sorulmuş gibi* sadece bir cümlelik mesajlar atılıyor son zamanlarda?

Sizi bilmem ama bir tek bu başlık değil, birçok başlıkta böyle bir yorum yapılmadan direk bir cümleyle bir laf atmak bu başlığa da o başlıklara da yakışmıyor, yani hiç atmayın daha iyi gerçekten..

Sanırım insanların sözlük formatını çok sevmelerinden kaynaklanıyor bu. Üyeleri kısa sürede mesaj yazmakla ilgili disipline sokmam maalesef mümkün değil, bu yüzden zamanla forum yapısını öğrenerek ona göre mesajlarını düzeltecekleri kanısındayım

Sitedeki mail listden bununla ilgili bir uyarı yazısı atabilirsin yada mümkünse forum üyelerine. Yada yada forumda sürekli olarak tepede kalacak bir mesaj yazma kuralı postu aktif kalabilir
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Apr 10, 2006 9:50 am    Post subject: Reply with quote
patient x wrote:

Sanırım insanların sözlük formatını çok sevmelerinden kaynaklanıyor bu.

Bunun sözlük sevgisiyle bir alakası olduğunu sanmıyorum; zira sözlükte de eğer bir şey hakkında yazacaksınız onu tanımlamanız örnek vermeniz gerekir. mesela oğuz, bir mesajında
Quote:

4.kez izlediğinde allahım ilk 3'te bunu nasıl anlamadım,bu diziyi izledikçe daha çok şey anlıyorsun diye düşünüp ardından ardından "yoksa ben aptalımıyım da anca anlıyorum" durumunda bir hadise

yazmışsın. bu sözlük formatına uygundur, forum içinde haliyle uygundur elbette. Sözlükte mesela the x files'a "çok güzel" yazarsanız bitersiniz, ayar delisi olursunuz, uçarsınız.

Belki aslında *bizim* bu tek kelimelik, tek cümlelik mesajlara tepki göstermemiz sözlük sevgisinden olabilir. ama ben 5 yıldır var olan The X Files Türkiye forumunda "+1", "çok komikkkkkkkkkkkkkk", "güzel bölümdü, sevdim" veya "beğenmediğim bir bölümdü" gibi mesajlar görmekten rahatsız oluyorum. Çünkü ortada işine, dersine ayırması gereken zamanı foruma birşeyler katmak için kullanan, üyeler var. bu tek kelimelik mesajlar açıkçası bu insanlara ve emeklerine hakaret gibi geliyor bana. Herkes sayfalarca kompozisyon yazsın demiyorum ama sırf mesaj yazmış olmak için de yazılmasın bu foruma.

Tabi bu bir temennidir, dilektir, arzudur, forumu daha iyi yerlere getirme hayalidir, kural değildir ve olamayacaktır.
Back to top
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Apr 10, 2006 12:00 pm    Post subject: Reply with quote
Sözlük formatı derken,kasettiğim;

"Kitap okumaktan kesilmek" konulu başlıktı
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Apr 10, 2006 12:30 pm    Post subject: Reply with quote
O başlık sözlük formatında bir başlığa benziyor evet, ama böyle başlıkların açılmasında bir sorun yok.. Gereksiz bir başlık değil..

Önemli olan başlıklara yazılan mesajlar.. Murat'ın belirttiğini kastediyorum ben de..

Yazılan mesajların istediğimiz formatta yazılmasını zaten isteyemeyiz. Ama bu demek değildir ki rütbe arttırmak için yazılan bu tip mesajlara izin vereceğiz.. O kadar da değil, neyse o kadar olmadığını zamanı geldiğinde göstereceğiz diye düşünüyorum..
Back to top
layaki
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Tue Apr 18, 2006 1:03 pm    Post subject: Forum Kullanımı ile ılgili Sorular Reply with quote
Site moderatör ve adminlerine... Mesajları açtığımda post, birinci sayfadan başlıyor ve sürekli olarak son sayfayı tıklamam gerekiyor. Bununla ilgili bir ayarlama yapabilir miyim ya da siz bir şeyler yapabilir misiniz?

Okumaya en son sayfadan başlamak daha pratik olacak diye düşünüyorum.

Selamlar
Lami
Back to top
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Apr 18, 2006 2:32 pm    Post subject: Reply with quote
Hehe Lami abi, aynı şeye ben de kafayı takıyordum ama meğer mutluluk çok yakınımızdaymış Laughing şöyleki, yeni mesajların olduğu postun başında tuurncu bir dikdörtgen var. işte o dikdörtgene tıkladığın zaman seni en son yazılan mesajlara getiriyor. Umarım iyi tarif edebilmişimdir, edememişsem Ruki eder Razz
Back to top
layaki
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Tue Apr 18, 2006 3:44 pm    Post subject: Reply with quote
Murat'cım açıklama için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla sitenin ana sayfasındaki forum başlıklarının sonundaki küçük bayrağımsı ikonu(ne tanımlama ama!?..) kasdediyorsun. Öyle yapınca hakikaten son sayfaya yönlendiriyor. Bir küçük ipucu da benden. Forumun içindeyken posta en son mesaj yazan vatandaşın adının(nick'inin) yanındaki KBı(küçük bayrağımsı ikon Twisted Evil )a tıklayınca da seni en son yazılan mesajın bizzat başına getiriyor. (4 bilinmeyenli denklem gibi mübarek!..)

Selamlar
Lami
Back to top
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Apr 18, 2006 3:54 pm    Post subject: Reply with quote
Evet şimdi sen anlatınca cidden fazlasıyla *bilinmeyenli* bişi gibi görünüyo ama bayrağa (ben kağıt parçasına benzetiyorum, komiktir) nerde olursa tıklamaya çalışınız, cidden bi işe yarıyo kısaca Wink

Son mesajdan başlama olayı da yapılabilitesi olan bişi, başta düşündük bunu yani, ama onun da kullanmaya başlayınca dezavantajları ortaya çıkacaktır diye hiç üstünde durmadık, genel phpbb yapısına sadık kaldık (ya da bizim forumun versiyonu mu desteklemiyodu, cidden hatırlamıyorum)

Bayrak, kağıt, kutucuk, ne derseniz artık, onları kullanın diyoruz.. Smile

Bi dakka şunu da belirteyim, forum ana sayfasına geldiniz, bir klasöre mesaj atılmış, yeşil zuzaylımızdan anladınız, klasör adının sağında en son mesaj atan kullanıcının nicki görünür, orda da bir bayrak var, hani "dur önce klasöre giriyim, sonra başlığa tıklayayım ya da son mesaja gideyim" demektense onu kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Direk atılan son mesaja zıplarsınız.. bir hareketle ..

EDIT: Bi de ben bu mesajları taşıyayım yaa, yanlış yerdeler vallahi..
Back to top
Maybe there is hope
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Wed Apr 19, 2006 1:03 pm    Post subject: Reply with quote
ben o bayrakmıdır kağıtmıdır ben bişey benzetemedim ya neyse..ona tıklarken zorlanıyorum.kaçırıyorum bazen küfür ediyorum olmuyor aaa
büyütelim şunu Laughing
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Apr 19, 2006 1:26 pm    Post subject: Reply with quote
Default olarak öyle gelmiş güzelim, alışsan iyi olur.. Wink Büyütelim derken forumun görünümünün içine etmek istemem zira..
Back to top
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 11:14 pm    Post subject: Reply with quote
bildiginiz standart windows dosya iconının minik halidir o bayrak, kagıt vs. denilen Laughing

£ørd Rèãpér

Back to top
strange83
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Tue Oct 10, 2006 8:18 pm    Post subject: Reply with quote
özel ajan,saha ajanı kimdir?nasıl olunur?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!- All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum