X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Forum Kullanımı ile ılgili Sorular
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!-
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 1:07 am    Post subject: Re: oh be :) Reply with quote
sargonnas wrote:
Benim tek merak ettigim sey o secenegin orada olmasinin bize kazandirip kaybettirdikleri.Sonucta onu secince degisen bir sey olmuyor gibi gozukuyor ve eger hakikaten oyleyse o secenege ne gerek var(zaten bir sey degistirmiyor olmasi secenek olmasi ozelligini de kaybettiriyor aslinda).Yani merak ettigim sadece silemediginiz icin mi orada duruyor?Bunun cevabini vermek bu kadar mi zor ben de bunu anlamis degilim.

Eh ben verdim bunun cevabını?

Lord Reaper wrote:
SubSilver phpBB'nin default theme'i (tasarımı) dir. Nasıl skin desteine sahip her programın default bir theme/skin(/tasarım)'i warsa (orn. winamp/ek$i sozluk) we bu default olan theme/skin(/tasarım) deishtirelemez/silinemezse SubSilver'da aynı nedenden forumun theme'leri arasında yer almaktadır.

£ørd Rèãpér

Back to top
View user's profile Send private message
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 10:59 am    Post subject: Re: oh be :) Reply with quote
Lord Reaper wrote:
sargonnas wrote:
Benim tek merak ettigim sey o secenegin orada olmasinin bize kazandirip kaybettirdikleri.Sonucta onu secince degisen bir sey olmuyor gibi gozukuyor ve eger hakikaten oyleyse o secenege ne gerek var(zaten bir sey degistirmiyor olmasi secenek olmasi ozelligini de kaybettiriyor aslinda).Yani merak ettigim sadece silemediginiz icin mi orada duruyor?Bunun cevabini vermek bu kadar mi zor ben de bunu anlamis degilim.

Eh ben verdim bunun cevabını?

Lord Reaper wrote:
SubSilver phpBB'nin default theme'i (tasarımı) dir. Nasıl skin desteine sahip her programın default bir theme/skin(/tasarım)'i warsa (orn. winamp/ek$i sozluk) we bu default olan theme/skin(/tasarım) deishtirelemez/silinemezse SubSilver'da aynı nedenden forumun theme'leri arasında yer almaktadır.

aaa anlamak bu kadar mi zor?Tamam anladim silemiyorsunuz da silemediginiz seyi niye kullanamiyoruz biz,onu soruyorum!!(Kullanacagimdan degil de artik merakim hirsa donustu)

Back to top
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 7:18 pm    Post subject: Re: oh be :) Reply with quote
sargonnas wrote:
aaa anlamak bu kadar mi zor?Tamam anladim silemiyorsunuz da silemediginiz seyi niye kullanamiyoruz biz,onu soruyorum!!(Kullanacagimdan degil de artik merakim hirsa donustu)

Aynı fikirdeyim "anlamak bu kadar mı zor?" Daha once defalarca bu forumun The X-Files Forumu oldugu ve The X-Files Forumunda, The X-Files Theme'i dıshında bi theme kullanımının anlamsız olacaı hakkında bi chok achıklama yapıldı, ip uchlarını biraraya getirip buna izin werilmeyeceini anlamak ichin sherlock olmaya gerek duyulmayacaı dushuncesindeyim!

£ørd Rèãpér

Back to top
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 8:18 pm    Post subject: Reply with quote
Bu kadar uzatmayalım artık nolursunuz arkadaşlar yaa..

Tuncay'ın dediği gibi, theme'imiz X Files'tır, bunun dışında default olarak yüklü Subsilver theme'inin kullanılmasına izin verilmemektedir. O nedenle seçemiyorsunuz.. Seçtirmiyoruz çünkü, bu mudur duyulmak istenen??? Forum XF üzerine, theme de XF üzerine, böyle olsun dedik, böyle olsun diye Subsilver theme'ini kullanmadan direk bu theme üzerinden gittik, 8 ay kullandık, hiçbi sorun yaşamadık, daha efektif kullanılsın diye bazı özellikler de ekledik, baktık oluyor, tamam dedik,sabit kalacak bu. (En son da şu scrollbar özelliği halloldu bildiğiniz üzere) ..

Sonuç olarak bu theme her üye için sabittir ve sabit olacaktır...

Umarım şimdi açıklık kazanmıştır iyice, artık bu başlığı "üyelik ile ilgili sorular" a bırakabilir miyiz lütfen?
Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Sat Feb 11, 2006 9:21 pm    Post subject: Reply with quote
Valla yeni baslik acamayacagim sirf bunun yuzunden. Tuncay sagolsun iyi demis guzel demis de(onceden de her seyi soylemis) bir tek su konunun arkasini birakmak niyetinde degilim; arkadasim bu profil denen yerde bu secenek var mi? Var, cunku silinemiyor. Benim olayim X-Files Theme'le ya da niye onun kullanildigiyla degil ki. Bu secenek madem orada var (ve isin ilginci teorik olarak secebiliyoruz ama pratikte kullanimda degil) niye kullanimda degil? Bunu anlamam mumkun degil(ben sizin sadece X-Files Theme'inin kullanilmasini isteginizi anliyorum. Anlamadigim kullanilamayan bir secenegin orada durmasi zorunlulugu). Adam bir sey yapmis onu silemiyorsun ama kullanimdan kaldirabiliyorsun. Sadece ismi gozuken secenek olmayi basaramayan bir secenek yapmis adam. Bu kadar sacma bir sey gormedim ben hayatimda. Ve siz niyeyse bu absurtlugu sanki size yukluyormusum gibi ustlendiniz olayi.
Canim kardesim Tuncay; ben X-Files Theme'inin su son halinden gayet memnunum ve baska her hangi bir theme kullanma niyetinde degilim. Niye silemiyorsunuz diye de sormuyorum artik cunku designer oyle yapmis. Ama keske bana en bastan "Evet arkadasim silemiyoruz ama kullanimdan kaldirdik orada oylece anlamsizca duruyor o isim" falan gibi bir sey deseydin de konu orada kapansaydi. Bana gerizekali muamelesi yapmak yerine bu yolu secsen ne kadar mutesekkir olurdum kelimelere sigdiramiyorum.

Back to top
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 4:18 am    Post subject: Reply with quote
bu kısır donguye bi son wermek gerek artık, sorulan her sorunun cwbı bi shekilde bi onceki msgın ichinde zaten war ama ısrarla aynı sorunun farklı turleri soruluo, hemen bakalım;

sargonnas wrote:
Bu secenek madem orada var (ve isin ilginci teorik olarak secebiliyoruz ama pratikte kullanimda degil) niye kullanimda degil?

auroriel wrote:
theme'imiz X Files'tır, bunun dışında default olarak yüklü Subsilver theme'inin kullanılmasına izin verilmemektedir. O nedenle seçemiyorsunuz.. Seçtirmiyoruz çünkü, bu mudur duyulmak istenen???

default ayarlanan theme (xfiles) dıshında theme kullanımı kapalı. sechilse bile gorulemeyecektir.
sargonnas wrote:
Bunu anlamam mumkun degil(ben sizin sadece X-Files Theme'inin kullanilmasini isteginizi anliyorum. Anlamadigim kullanilamayan bir secenegin orada durmasi zorunlulugu). Adam bir sey yapmis onu silemiyorsun ama kullanimdan kaldirabiliyorsun. Sadece ismi gozuken secenek olmayi basaramayan bir secenek yapmis adam. Bu kadar sacma bir sey gormedim ben hayatimda.

sechenek olmayı basharamayan diil, sechilmesine izin werilmeyen. we de kaldırmak gibi bi zorunluluumuz da yok. yani orda durmasının ne bana bi zararı war ne de dier admin, mod we 200'u ashkın kullanıcıya bi zararı olduunu sanmıorum. ha warsa bile en azından onu kaldıracak, gizleyecek ya da bunun ichin efor sarfedecek kishi ben olmıacam.
kimseye de gerizekalı muamelesi yapmısh diilim ayrıca we son olarak serverda "gereksiz" yere kapladıı yerse endishe edilen, hakkında gonderilen "son derece gerekli" bu kadar msgdan daa fazla yer kaplamadıını sooleyebilirim.

£ørd Rèãpér

Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 11:35 am    Post subject: Reply with quote
Lord Reaper wrote:
default ayarlanan theme (xfiles) dıshında theme kullanımı kapalı. sechilse bile gorulemeyecektir.

Sunu bastan soyleseydin ya iste!!!(Bu, anlasilabilir sekliyle!)

Back to top
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 9:39 pm    Post subject: Reply with quote
Artık bu kadar yeterli diye düşünüyorum. Üyelikle ilgili konu başlığı bir soru üzerine gereksiz yere fazlasıyla uzatıldı. Eğer bu konu üzerinde hala sorun varsa Sadun lütfen bunu özel mesajlarla halledelim, diğer arkadaşlar da boş yere aynı şeyi üstüste okumak zorunda kalmasın.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 11:30 pm    Post subject: Reply with quote
sargonnas wrote:
Lord Reaper wrote:
Default ayarlanan theme (xfiles) dışında theme kullanımı kapalı. Seçilse bile görülemeyecektir.

Sunu bastan soyleseydin ya iste!!!(Bu, anlasilabilir sekliyle!)

"Anlaşılması için" bu kadar basite indirgemeye gerek olmayacağını düşünmüştüm, benim hatam, üzgünüm.

Ve başlıkla ilgili olarak, admin ve mod.ların başlığın dışına çıkan konu hakkındaki uyarılarına "başka başlık açamayacağım şimdi" gibi bir tepki forum kuralları ihlali anlamına gelir, forum mod.ları bundan sonra gerekeni yapacaktır, kişisel probleme dönüşen konulara p.m. üzerinden devam ediniz.

Edit: Buyrun, afiyet olsun. Laughing

£ørd Rèãpér

Last edited by Lord Reaper on Mon Feb 13, 2006 9:01 pm; edited 1 time in total
Back to top
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 5:16 pm    Post subject: Reply with quote
Bu başlığın amacından fena halde saptığını görüyorum. Başlık "Forum Üyeliği ile ilgili Sorular"a ayrılmıştır.

Bu konunun dışında belirtilen sorular belli, verilen cevaplar da bellidir. Bundan sonra başlıkla uzaktan yakından alakası olmayan mesajlar atılırsa doğrudan silinecektir.

Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 9:06 pm    Post subject: Reply with quote
Forum uyeligiyle ilgili soyle bir sorum olacak sayin, saygideger ve pek muhterem pano yoneticilerimize (bastan soyliyim tamamen meraktan soruyorum sonradan olayi buyutmeyelim); niye sectigimiz takma isimlerde(nick anlayacaginiz) buyuk harf kullanamiyoruz? (Lord Reaper disinda denk gelmedim henuz)
En basit sekilde anlatabilirseniz benim gibiler de anlayabilir.
Saygilarimi, hurmetlerimi sunuyorum efendim...

EDIT: Duzeltiyorum Tancan da bir sekilde becermis o isi (bkz Durden)

Back to top
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 9:17 pm    Post subject: Reply with quote
Bunun için herhangi bir kısıtlama getirilmedi, üyelik formuna yazıldığı gibi kabul eder board. Üyelere bakılırsa nickte büyük harf kullanımı görülebilir. (Bana özel bir şey değil yani, bilginize..)

£ørd Rèãpér

Back to top
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 9:20 pm    Post subject: Reply with quote
sargonnas wrote:
Forum uyeligiyle ilgili soyle bir sorum olacak sayin, saygideger ve pek muhterem pano yoneticilerimize (bastan soyliyim tamamen meraktan soruyorum sonradan olayi buyutmeyelim); niye sectigimiz takma isimlerde(nick anlayacaginiz) buyuk harf kullanamiyoruz? (Lord Reaper disinda denk gelmedim henuz)
En basit sekilde anlatabilirseniz benim gibiler de anlayabilir.
Saygilarimi, hurmetlerimi sunuyorum efendim...

EDIT: Duzeltiyorum Tancan da bir sekilde becermis o isi (bkz Durden)

Böyle bir şey sözkonusu değil. ısteyen nickini istediği şekilde yazabilir.

Live long and prosper
Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 9:21 pm    Post subject: Reply with quote
Lord Reaper wrote:
Bunun için herhangi bir kısıtlama getirilmedi, üyelik formuna yazıldığı gibi kabul eder board. Üyelere bakılırsa nickte büyük harf kullanımı görülebilir. (Bana özel bir şey değil yani, bilginize..)

Ben buyuk harf yazmistim size gonderirken ufaltmissa otomatik bilemeyecegim; buyuk harfe dondurme sansim(ya da mudahele ederek sizin duzeltme sansiniz) var mi(mesela Sargonnas seklinde)?

Back to top
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 9:28 pm    Post subject: Reply with quote
sargonnas wrote:
Ben buyuk harf yazmistim size gonderirken ufaltmissa otomatik bilemeyecegim; buyuk harfe dondurme sansim(ya da mudahele ederek sizin duzeltme sansiniz) var mi(mesela Sargonnas seklinde)?

Tuncay bunu yapabilir mi bilemiyorum ancak benim nickimi değiştirememişti teknik nedenlerden dolayı. Büyük harfle yazılan nicki küçük harfe çevirmek ibi bir durum yok, üye listesinden de görebileceğin gibi böyle birçok üyemiz var.

Live long and prosper
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!- All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum