X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Forum Kullanımı ile ılgili Sorular
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!-
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 4:08 pm    Post subject: Reply with quote
Selam herkese adminler siteye en son kayıt olan arkadaşım nofuture'a akitvasyon kodu mail olarak gitmemiş bir sorun mu var acaba?bir ilgilenirseniz sevinirim.saygılar hörmetler Wink
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 4:44 pm    Post subject: Reply with quote
Spam mail klasörüne bakması gerekiyo, bazen aktivasyon mailleri spam mail klasörüne gidebiliyo, gördüğüm kadarıyla hotmail hesabını vermiş, kesin spam klasöründedir mail.

Sorun devam ederse bana mail atsın.. : auroriel@gmail.com

Ayrıca bu tip sorular için lütfen Forum Kuralları ve Kullanımı klasörünü kullanalım..
Back to top
View user's profile Send private message
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 8:49 pm    Post subject: Reply with quote
Tamam ona iletirim saol.
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 10:28 pm    Post subject: Activation mail'i ve uyelik silme uzerine Reply with quote
Ayni sorun benim de basima gelmisti ve spam mail'lari da kontrol eden biri olarak orada da yer almadigindan eminim.Bunu yoneten sistemi(?) kontrol etme ihtimalin varsa bir bak istersen; bir sorun olabilir.
Ayrica buraya yazmamam gerekiyor bunu ama forum'un X-Files Theme'indeki scroller explorer'da gozukmuyor pek.Onu daha gozukebilir bir sekle getirebilirsen daha hos olur gibi geldi bana.
Bunun disinda baslikla alakali sayilabilecek bir sey olarak; forum'dan uyeligi silme yontemi bir yerlerde yaziyor mu? Baslik baslik gezemedim.Uyelik silinince mesajlar da siliniyor mu? Merak ettim,cevaplarsan hos olur.
Back to top
Olorin

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 11:24 pm    Post subject: Reply with quote
Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun...24 saat içersinde üyeliğinizin onaylandığına dair bir mail alacaksınız...

Moderatörmüşüm gibi yazdım kusura bakmayın, bende üyelik konusunda hiç sorun çıkmamıştı...üyelik bilgilerini doldurduktan sonraki gün onay maili gelmişti hemen...Tekrar denemekte fayda var derim ben...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 11:26 pm    Post subject: Re: Activation mail'i ve uyelik silme uzerine Reply with quote
sargonnas wrote:
Ayni sorun benim de basima gelmisti ve spam mail'lari da kontrol eden biri olarak orada da yer almadigindan eminim.Bunu yoneten sistemi(?) kontrol etme ihtimalin varsa bir bak istersen; bir sorun olabilir.

Başka arkadaşlarla da konuşuyorum, böyle bir sorunla karşılaşmadan aktivasyon maillerini almışlar (hotmail'den bahsediyorum şu an sadece, yahoo fln hatırlayamadım şimdi).. O nedenle forumda bir sorun yok, daha önce de kontrol etmiştik..

sargonnas wrote:
Ayrica buraya yazmamam gerekiyor bunu ama forum'un X-Files Theme'indeki scroller explorer'da gozukmuyor pek.Onu daha gozukebilir bir sekle getirebilirsen daha hos olur gibi geldi bana.

Vallahi bunun için bişi yapabileceğim sanmıyorum, ekranının brightness'iyle bir oyna istersen, ama theme'in görünümünde bişi yapamam, sonuçta bunu yapan arkadaş, neyi nasıl yapacağını bilen biri olmalı diye düşünüyorum Wink zaten o kadar bilmiyorum phpbb forumlarını, eheh

sargonnas wrote:
Bunun disinda baslikla alakali sayilabilecek bir sey olarak; forum'dan uyeligi silme yontemi bir yerlerde yaziyor mu? Baslik baslik gezemedim.Uyelik silinince mesajlar da siliniyor mu? Merak ettim,cevaplarsan hos olur.

B konuda faq'da(sss) bişi yazmalı, yoksa phpbb forumlarının kullanımıyla ilgili başka siteleri karıştır derim, ben araştırmadım açıkçası
Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 11:30 pm    Post subject: Reply with quote
Olorin wrote:
Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun...24 saat içersinde üyeliğinizin onaylandığına dair bir mail alacaksınız...

Moderatörmüşüm gibi yazdım kusura bakmayın, bende üyelik konusunda hiç sorun çıkmamıştı...üyelik bilgilerini doldurduktan sonraki gün onay maili gelmişti hemen...Tekrar denemekte fayda var derim ben...

Uyelik bilgilerimi dogru girdigimden o zaman da emindim simdi de eminim.Emin olmasam yazmazdim zaten.24 saati gectim 72 saatten fazla oldu hala yahoo'ya activation mail'i gelmis degil bunu da belirtmek istiyorum.Ancak Ruki'yle haberlestikten sonra o mudahele edince uye olabildim.Tekrar denemektense bu yolu izledigim icin de pisman olmus degilim Smile

Faq'yu biraz aradim ama bulamadim forum'da.Baska bir yerde mi yoksa benim mi gozumden kacti?

Ayrica diger sayfalarda scroller'i gorme sorunum yokken bir tek bu sayfadakini gorebilmek icin brightness ayariyla oynamak cok da parlak bir fikir degil bence.Senin degistiremeyecek olman uzucu tabi ama adamin bu konuda yetkili,bilgili bir kisi olmasi illa mukemmel bir sekilde yapmis oldugunu gostermez bize diye de dusunmeden edemedim.
Ama soyle bir durup dusununce de ben neyin mucadelesini veriyorum ki diye de dusunmedim degil.
Nedense ana temayi degistirmis olmam da etkilemedi bu olayi.Ana tema neymis ki o zaman?
Back to top
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 11:48 pm    Post subject: Reply with quote
sargonnas wrote:
Faq'yu biraz aradim ama bulamadim forum'da.Baska bir yerde mi yoksa benim mi gozumden kacti?

Forumda yukarıdaki banta bakarsan SSS görürsün - sıkça sorulan sorular demektir.

Quote:
Ayrica diger sayfalarda scroller'i gorme sorunum yokken bir tek bu sayfadakini gorebilmek icin brightness ayariyla oynamak cok da parlak bir fikir degil bence.Senin degistiremeyecek olman uzucu tabi ama adamin bu konuda yetkili,bilgili bir kisi olmasi illa mukemmel bir sekilde yapmis oldugunu gostermez bize diye de dusunmeden edemedim.
Ama soyle bir durup dusununce de ben neyin mucadelesini veriyorum ki diye de dusunmedim degil.
Nedense ana temayi degistirmis olmam da etkilemedi bu olayi.Ana tema neymis ki o zaman?

Açıkçası..bu forum hazır yapılan bir dizayn üzerinden çalışıyor ve her isteyen için değiştirilemez. Sizin çözünürlük, tarayıcı vs. ayarlarınız ile sevdiğiniz şekil her ne ise ona yakınlaştırmaya çalışmanız geekrekiyor. Tek ana tema X Files'tır başka ana tema yoktur. Bu ayarlar vs. hoşunuza gitmiyorsa bizim yapabileceğimiz birşey yok.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Feb 07, 2006 11:59 pm    Post subject: Reply with quote
sargonnas wrote:
Olorin wrote:

Uyelik bilgilerimi dogru girdigimden o zaman da emindim simdi de eminim.Emin olmasam yazmazdim zaten.24 saati gectim 72 saatten fazla oldu hala yahoo'ya activation mail'i gelmis degil bunu da belirtmek istiyorum.Ancak Ruki'yle haberlestikten sonra o mudahele edince uye olabildim.Tekrar denemektense bu yolu izledigim icin de pisman olmus degilim Smile

Sorun varsa da hotmail'de yok, yahoo'da var demektir diye bir sonuç çıkarıyorum buradan..

Her ne olursa olsun, tekrar ediyorum, aktivasyon maili alamamış olanlar bana mail atsınlar pls : auroriel@gmail.com

N
Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Wed Feb 08, 2006 1:32 pm    Post subject: Ana Tema(bir de Anathema var o ayri :P) Reply with quote
darkness wrote:
Forumda yukarıdaki banta bakarsan SSS görürsün - sıkça sorulan sorular demektir.

Himm evet oraya bakmamistim hic Smile

darkness wrote:
Açıkçası..bu forum hazır yapılan bir dizayn üzerinden çalışıyor ve her isteyen için değiştirilemez. Sizin çözünürlük, tarayıcı vs. ayarlarınız ile sevdiğiniz şekil her ne ise ona yakınlaştırmaya çalışmanız geekrekiyor.

Ben o mesaji yazarken gayet saf bir sekilde bizden birinin dizayni sanmistim forumu.Belki biri mudahele edebilir diye onu yazdim.Hatta daha once baskasi tarafindan yazilmamis olmasina sasirdim.Ayrica bir tek forum icin memnun oldugum bilgisayar ayarlarini degistirmek bana hic mantikli gelmiyor acikcasi.Kaldi ki bu olaydan sonra baska bir kac bilgisayarda daha baktim(explorer kullanan) ve onlarda da scroller'in gozukmedigine sahit oldum.Amma velakin elinizden birsey gelmiyorsa caniniz sagolsun.Ben belki duzeltilebilir diye dile getirmistim.

darkness wrote:
Tek ana tema X Files'tır başka ana tema yoktur. Bu ayarlar vs. hoşunuza gitmiyorsa bizim yapabileceğimiz birşey yok.

En buyuk X-Files baska buyuk yok gibi olmus bu Very Happy Tamam kizma hemen sen oyle diyosan oyledir Smile Yapabileceginiz bir sey yoksa dedigim gibi caniniz sagolsun.Ama sunu sormak istiyorum Profil'de Secenekler'de yer alan Ana Tema secenegindeki subSilver ne ise yariyor?Bir ise yaramiyorsa neden orada duruyor?
Back to top
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 5:29 am    Post subject: Reply with quote
Scroll Bar Style forumun theme'ine uygun bi shekilde deishtirilmishtir. Ne zamandır aklımdaydı, anca fırsat bulabildim.
sargonnas wrote:
adamin bu konuda yetkili,bilgili bir kisi olmasi illa mukemmel bir sekilde yapmis oldugunu gostermez bize diye de dusunmeden edemedim.

theme designer'ın da scroll bar style'ı SubSilver'ınkiyle birebir aynı yapmasının, phpbb'nin programcılarının theme designerlara karsı one surdugu yasal bir kural/kosul olabilecegini de bir dusunun derim. yoksa tum forumu tasarlayan adamın scroll bar style'a iki renk kodu yazmaya ushenecei ya da unutacaı dushunulemez.
sargonnas wrote:
Ama sunu sormak istiyorum Profil'de Secenekler'de yer alan Ana Tema secenegindeki subSilver ne ise yariyor?Bir ise yaramiyorsa neden orada duruyor?

SubSilver phpBB'nin default theme'idir.Nasıl skin desteine sahip her programın default bir theme/skin'i warsa (orn. winamp/ek$i sozluk) we bu default olan theme/skin deishtirelemez/silinemezse SubSilver'da aynı nedenden forumun theme'leri arasında yer almaktadır.

confirmation/activation maillerinin yahoo'ya gitmemesi, gech gitmesi yahoo'dan kaynaklanan bir problemdir, The X-Files Türkiye bu gecikmeden ya da ulashmamadan sorumlu tutulamaz.

sargonnas wrote:

Faq, bu gibi sorular ichin ideal bi adrestir, kullanınız, ha yok, ben gonulluyum diosanız da uzerinizde deneyerek hep birlikte ogrenebiliriz? Laughing

£ørd Rèãpér

Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 10:42 am    Post subject: oh be :) Reply with quote
Bir kere scroll bar icin cok tesekkurler.Sonunda sayfanin neresinde oldugumu gorebiliyorum Smile
Ikincisi uyeligi silmeden once mesajlari manuel olarak temizlemek mumkunmus teker teker silerek;onu kesfettim dun.
Ucuncusu madem subsilver silinemiyor ve bir ana tema olarak yer aliyor profilde, niye onu da kullanamiyoruz?(gerci su haliyle hic gerek kalmadi alternatif bir ana temaya Smile ellerine saglik tekrar)
Back to top
Lord Reaper
~. .~

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 8:54 pm    Post subject: Re: oh be :) Reply with quote
sargonnas wrote:
Ikincisi uyeligi silmeden once mesajlari manuel olarak temizlemek mumkunmus teker teker silerek;onu kesfettim dun.

e bu bilinen bishii zaten..
sargonnas wrote:
Ucuncusu madem subsilver silinemiyor ve bir ana tema olarak yer aliyor profilde, niye onu da kullanamiyoruz?(gerci su haliyle hic gerek kalmadi alternatif bir ana temaya Smile ellerine saglik tekrar)

X-Files forumunda X-Files Theme'i dıshında bi theme kullanma isteini anlamısh diilim..

£ørd Rèãpér

Back to top
sargonnas
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Thu Feb 09, 2006 11:54 pm    Post subject: Re: oh be :) Reply with quote
Lord Reaper wrote:
sargonnas wrote:

e bu bilinen bishii zaten..
sargonnas wrote:

X-Files forumunda X-Files Theme'i dıshında bi theme kullanma isteini anlamısh diilim..

Bilinen bir sey de,ben yukarida bir yerlerde onu sormustum.Sen de ondan bahsediyorsun zannetmistim o yuzden soylemistim.Bosver yani.
X-Files Theme'i disinda bir theme kullanmak isteme sebebim scroll bar idi ama o duzeldikten sonra boyle bir istegim kalmadi.Benim tek merak ettigim sey o secenegin orada olmasinin bize kazandirip kaybettirdikleri.Sonucta onu secince degisen bir sey olmuyor gibi gozukuyor ve eger hakikaten oyleyse o secenege ne gerek var(zaten bir sey degistirmiyor olmasi secenek olmasi ozelligini de kaybettiriyor aslinda).Yani merak ettigim sadece silemediginiz icin mi orada duruyor?Bunun cevabini vermek bu kadar mi zor ben de bunu anlamis degilim.

Back to top
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 12:01 am    Post subject: Reply with quote
Sadun, o seçenek designer tarafından fix konulmuş birşey, bizim kaldırmamız mümkün değil, en azından ben öyle biliyorum.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!- All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum