X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Forum Kullanımı ile ılgili Sorular
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!-
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 380

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 4:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Selam herkese adminler siteye en son kayıt olan arkadaşım nofuture'a akitvasyon kodu mail olarak gitmemiş bir sorun mu var acaba?bir ilgilenirseniz sevinirim.saygılar hörmetler Wink
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 4:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Spam mail klasörüne bakması gerekiyo, bazen aktivasyon mailleri spam mail klasörüne gidebiliyo, gördüğüm kadarıyla hotmail hesabını vermiş, kesin spam klasöründedir mail.

Sorun devam ederse bana mail atsın.. : auroriel@gmail.com

Ayrıca bu tip sorular için lütfen Forum Kuralları ve Kullanımı klasörünü kullanalım..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
shy_1998
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 380

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 8:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tamam ona iletirim saol.
sargonnas
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 10:28 pm    İleti konusu: Activation mail'i ve uyelik silme uzerine Alıntıyla Cevap Gönder
Ayni sorun benim de basima gelmisti ve spam mail'lari da kontrol eden biri olarak orada da yer almadigindan eminim.Bunu yoneten sistemi(?) kontrol etme ihtimalin varsa bir bak istersen; bir sorun olabilir.
Ayrica buraya yazmamam gerekiyor bunu ama forum'un X-Files Theme'indeki scroller explorer'da gozukmuyor pek.Onu daha gozukebilir bir sekle getirebilirsen daha hos olur gibi geldi bana.
Bunun disinda baslikla alakali sayilabilecek bir sey olarak; forum'dan uyeligi silme yontemi bir yerlerde yaziyor mu? Baslik baslik gezemedim.Uyelik silinince mesajlar da siliniyor mu? Merak ettim,cevaplarsan hos olur.
Başa dön
Olorin

İletiler: 25

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 11:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun...24 saat içersinde üyeliğinizin onaylandığına dair bir mail alacaksınız...

Moderatörmüşüm gibi yazdım kusura bakmayın, bende üyelik konusunda hiç sorun çıkmamıştı...üyelik bilgilerini doldurduktan sonraki gün onay maili gelmişti hemen...Tekrar denemekte fayda var derim ben...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 11:26 pm    İleti konusu: Re: Activation mail'i ve uyelik silme uzerine Alıntıyla Cevap Gönder
sargonnas yazdı:
Ayni sorun benim de basima gelmisti ve spam mail'lari da kontrol eden biri olarak orada da yer almadigindan eminim.Bunu yoneten sistemi(?) kontrol etme ihtimalin varsa bir bak istersen; bir sorun olabilir.

Başka arkadaşlarla da konuşuyorum, böyle bir sorunla karşılaşmadan aktivasyon maillerini almışlar (hotmail'den bahsediyorum şu an sadece, yahoo fln hatırlayamadım şimdi).. O nedenle forumda bir sorun yok, daha önce de kontrol etmiştik..

sargonnas yazdı:
Ayrica buraya yazmamam gerekiyor bunu ama forum'un X-Files Theme'indeki scroller explorer'da gozukmuyor pek.Onu daha gozukebilir bir sekle getirebilirsen daha hos olur gibi geldi bana.

Vallahi bunun için bişi yapabileceğim sanmıyorum, ekranının brightness'iyle bir oyna istersen, ama theme'in görünümünde bişi yapamam, sonuçta bunu yapan arkadaş, neyi nasıl yapacağını bilen biri olmalı diye düşünüyorum Wink zaten o kadar bilmiyorum phpbb forumlarını, eheh

sargonnas yazdı:
Bunun disinda baslikla alakali sayilabilecek bir sey olarak; forum'dan uyeligi silme yontemi bir yerlerde yaziyor mu? Baslik baslik gezemedim.Uyelik silinince mesajlar da siliniyor mu? Merak ettim,cevaplarsan hos olur.

B konuda faq'da(sss) bişi yazmalı, yoksa phpbb forumlarının kullanımıyla ilgili başka siteleri karıştır derim, ben araştırmadım açıkçası
Başa dön
sargonnas
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 11:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Olorin yazdı:
Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun...24 saat içersinde üyeliğinizin onaylandığına dair bir mail alacaksınız...

Moderatörmüşüm gibi yazdım kusura bakmayın, bende üyelik konusunda hiç sorun çıkmamıştı...üyelik bilgilerini doldurduktan sonraki gün onay maili gelmişti hemen...Tekrar denemekte fayda var derim ben...

Uyelik bilgilerimi dogru girdigimden o zaman da emindim simdi de eminim.Emin olmasam yazmazdim zaten.24 saati gectim 72 saatten fazla oldu hala yahoo'ya activation mail'i gelmis degil bunu da belirtmek istiyorum.Ancak Ruki'yle haberlestikten sonra o mudahele edince uye olabildim.Tekrar denemektense bu yolu izledigim icin de pisman olmus degilim Smile

Faq'yu biraz aradim ama bulamadim forum'da.Baska bir yerde mi yoksa benim mi gozumden kacti?

Ayrica diger sayfalarda scroller'i gorme sorunum yokken bir tek bu sayfadakini gorebilmek icin brightness ayariyla oynamak cok da parlak bir fikir degil bence.Senin degistiremeyecek olman uzucu tabi ama adamin bu konuda yetkili,bilgili bir kisi olmasi illa mukemmel bir sekilde yapmis oldugunu gostermez bize diye de dusunmeden edemedim.
Ama soyle bir durup dusununce de ben neyin mucadelesini veriyorum ki diye de dusunmedim degil.
Nedense ana temayi degistirmis olmam da etkilemedi bu olayi.Ana tema neymis ki o zaman?
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 11:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sargonnas yazdı:
Faq'yu biraz aradim ama bulamadim forum'da.Baska bir yerde mi yoksa benim mi gozumden kacti?

Forumda yukarıdaki banta bakarsan SSS görürsün - sıkça sorulan sorular demektir.

Alıntı:
Ayrica diger sayfalarda scroller'i gorme sorunum yokken bir tek bu sayfadakini gorebilmek icin brightness ayariyla oynamak cok da parlak bir fikir degil bence.Senin degistiremeyecek olman uzucu tabi ama adamin bu konuda yetkili,bilgili bir kisi olmasi illa mukemmel bir sekilde yapmis oldugunu gostermez bize diye de dusunmeden edemedim.
Ama soyle bir durup dusununce de ben neyin mucadelesini veriyorum ki diye de dusunmedim degil.
Nedense ana temayi degistirmis olmam da etkilemedi bu olayi.Ana tema neymis ki o zaman?

Açıkçası..bu forum hazır yapılan bir dizayn üzerinden çalışıyor ve her isteyen için değiştirilemez. Sizin çözünürlük, tarayıcı vs. ayarlarınız ile sevdiğiniz şekil her ne ise ona yakınlaştırmaya çalışmanız geekrekiyor. Tek ana tema X Files'tır başka ana tema yoktur. Bu ayarlar vs. hoşunuza gitmiyorsa bizim yapabileceğimiz birşey yok.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 11:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sargonnas yazdı:
Olorin yazdı:

Uyelik bilgilerimi dogru girdigimden o zaman da emindim simdi de eminim.Emin olmasam yazmazdim zaten.24 saati gectim 72 saatten fazla oldu hala yahoo'ya activation mail'i gelmis degil bunu da belirtmek istiyorum.Ancak Ruki'yle haberlestikten sonra o mudahele edince uye olabildim.Tekrar denemektense bu yolu izledigim icin de pisman olmus degilim Smile

Sorun varsa da hotmail'de yok, yahoo'da var demektir diye bir sonuç çıkarıyorum buradan..

Her ne olursa olsun, tekrar ediyorum, aktivasyon maili alamamış olanlar bana mail atsınlar pls : auroriel@gmail.com

N
Başa dön
sargonnas
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Çar Şub 08, 2006 1:32 pm    İleti konusu: Ana Tema(bir de Anathema var o ayri :P) Alıntıyla Cevap Gönder
darkness yazdı:
Forumda yukarıdaki banta bakarsan SSS görürsün - sıkça sorulan sorular demektir.

Himm evet oraya bakmamistim hic Smile

darkness yazdı:
Açıkçası..bu forum hazır yapılan bir dizayn üzerinden çalışıyor ve her isteyen için değiştirilemez. Sizin çözünürlük, tarayıcı vs. ayarlarınız ile sevdiğiniz şekil her ne ise ona yakınlaştırmaya çalışmanız geekrekiyor.

Ben o mesaji yazarken gayet saf bir sekilde bizden birinin dizayni sanmistim forumu.Belki biri mudahele edebilir diye onu yazdim.Hatta daha once baskasi tarafindan yazilmamis olmasina sasirdim.Ayrica bir tek forum icin memnun oldugum bilgisayar ayarlarini degistirmek bana hic mantikli gelmiyor acikcasi.Kaldi ki bu olaydan sonra baska bir kac bilgisayarda daha baktim(explorer kullanan) ve onlarda da scroller'in gozukmedigine sahit oldum.Amma velakin elinizden birsey gelmiyorsa caniniz sagolsun.Ben belki duzeltilebilir diye dile getirmistim.

darkness yazdı:
Tek ana tema X Files'tır başka ana tema yoktur. Bu ayarlar vs. hoşunuza gitmiyorsa bizim yapabileceğimiz birşey yok.

En buyuk X-Files baska buyuk yok gibi olmus bu Very Happy Tamam kizma hemen sen oyle diyosan oyledir Smile Yapabileceginiz bir sey yoksa dedigim gibi caniniz sagolsun.Ama sunu sormak istiyorum Profil'de Secenekler'de yer alan Ana Tema secenegindeki subSilver ne ise yariyor?Bir ise yaramiyorsa neden orada duruyor?
Başa dön
Lord Reaper
~. .~

İletiler: 215

İletiTarih: Per Şub 09, 2006 5:29 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scroll Bar Style forumun theme'ine uygun bi shekilde deishtirilmishtir. Ne zamandır aklımdaydı, anca fırsat bulabildim.
sargonnas yazdı:
adamin bu konuda yetkili,bilgili bir kisi olmasi illa mukemmel bir sekilde yapmis oldugunu gostermez bize diye de dusunmeden edemedim.

theme designer'ın da scroll bar style'ı SubSilver'ınkiyle birebir aynı yapmasının, phpbb'nin programcılarının theme designerlara karsı one surdugu yasal bir kural/kosul olabilecegini de bir dusunun derim. yoksa tum forumu tasarlayan adamın scroll bar style'a iki renk kodu yazmaya ushenecei ya da unutacaı dushunulemez.
sargonnas yazdı:
Ama sunu sormak istiyorum Profil'de Secenekler'de yer alan Ana Tema secenegindeki subSilver ne ise yariyor?Bir ise yaramiyorsa neden orada duruyor?

SubSilver phpBB'nin default theme'idir.Nasıl skin desteine sahip her programın default bir theme/skin'i warsa (orn. winamp/ek$i sozluk) we bu default olan theme/skin deishtirelemez/silinemezse SubSilver'da aynı nedenden forumun theme'leri arasında yer almaktadır.

confirmation/activation maillerinin yahoo'ya gitmemesi, gech gitmesi yahoo'dan kaynaklanan bir problemdir, The X-Files Türkiye bu gecikmeden ya da ulashmamadan sorumlu tutulamaz.

sargonnas yazdı:

Faq, bu gibi sorular ichin ideal bi adrestir, kullanınız, ha yok, ben gonulluyum diosanız da uzerinizde deneyerek hep birlikte ogrenebiliriz? Laughing

£ørd Rèãpér

Başa dön
sargonnas
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Şub 09, 2006 10:42 am    İleti konusu: oh be :) Alıntıyla Cevap Gönder
Bir kere scroll bar icin cok tesekkurler.Sonunda sayfanin neresinde oldugumu gorebiliyorum Smile
Ikincisi uyeligi silmeden once mesajlari manuel olarak temizlemek mumkunmus teker teker silerek;onu kesfettim dun.
Ucuncusu madem subsilver silinemiyor ve bir ana tema olarak yer aliyor profilde, niye onu da kullanamiyoruz?(gerci su haliyle hic gerek kalmadi alternatif bir ana temaya Smile ellerine saglik tekrar)
Başa dön
Lord Reaper
~. .~

İletiler: 215

İletiTarih: Per Şub 09, 2006 8:54 pm    İleti konusu: Re: oh be :) Alıntıyla Cevap Gönder
sargonnas yazdı:
Ikincisi uyeligi silmeden once mesajlari manuel olarak temizlemek mumkunmus teker teker silerek;onu kesfettim dun.

e bu bilinen bishii zaten..
sargonnas yazdı:
Ucuncusu madem subsilver silinemiyor ve bir ana tema olarak yer aliyor profilde, niye onu da kullanamiyoruz?(gerci su haliyle hic gerek kalmadi alternatif bir ana temaya Smile ellerine saglik tekrar)

X-Files forumunda X-Files Theme'i dıshında bi theme kullanma isteini anlamısh diilim..

£ørd Rèãpér

Başa dön
sargonnas
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Şub 09, 2006 11:54 pm    İleti konusu: Re: oh be :) Alıntıyla Cevap Gönder
Lord Reaper yazdı:
sargonnas yazdı:

e bu bilinen bishii zaten..
sargonnas yazdı:

X-Files forumunda X-Files Theme'i dıshında bi theme kullanma isteini anlamısh diilim..

Bilinen bir sey de,ben yukarida bir yerlerde onu sormustum.Sen de ondan bahsediyorsun zannetmistim o yuzden soylemistim.Bosver yani.
X-Files Theme'i disinda bir theme kullanmak isteme sebebim scroll bar idi ama o duzeldikten sonra boyle bir istegim kalmadi.Benim tek merak ettigim sey o secenegin orada olmasinin bize kazandirip kaybettirdikleri.Sonucta onu secince degisen bir sey olmuyor gibi gozukuyor ve eger hakikaten oyleyse o secenege ne gerek var(zaten bir sey degistirmiyor olmasi secenek olmasi ozelligini de kaybettiriyor aslinda).Yani merak ettigim sadece silemediginiz icin mi orada duruyor?Bunun cevabini vermek bu kadar mi zor ben de bunu anlamis degilim.

Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 12:01 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sadun, o seçenek designer tarafından fix konulmuş birşey, bizim kaldırmamız mümkün değil, en azından ben öyle biliyorum.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!- Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız