X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Farscape (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jan 16, 2008 10:15 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Yahu bu Scorpy ya. Ozlenmez mi tabi. Benim gozumde bilimkurgu tarihinde yaratilmis en iyi kotu adam tiplemesidir o. Darth Vader filan yaninda okul ogrencisi gibi kalir. Drd'lerin kendi bilincleri var ama eninde sonunda Moya'ya baglilar ve ona hizmet ediyorlar. Bir cesit simbiyotik iliski diyebiliriz. Onlar bir anlamda Moya'nin gemi icinde eli ayagi gibi. Moya'ya bagli olduklarindan eger Pilot'a birsey olursa Drd'ler araciligi ile Moya'ni kendi ile haberlesebiliyolar.
[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 5:02 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ah ah gitti Johnlardan biri... Da gibi johnu radyasyona kurban verdik... Bir tane daha var ama Aeryn iin ok b.ktan oldu bu yaa...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 10:51 am    Post subject: Reply with quote
Heh sen bir dur daha. "Into the Lions Den" ikilisi , Dog with Two Bones , 4. sezon ve The Peacekeeper Wars final mini dizisi var daha
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sun Mar 30, 2008 11:19 pm    Post subject: Reply with quote
Ya bu dizi niye bu kadar gzel??? Ebayi talan etmek istiyorum.. Ne varsa almak istiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 09, 2008 1:06 pm    Post subject: Reply with quote
4. Sezon spoiler!!!! 4. sezonu tamamen izlememi olan okumasn!!

Quote:
Ya bir ey kafama takld... Bu Kalilerin hepsi mi evirmen mikroplar alamyorlar yoksa bu sadece Sikozu gibi zel olanlar iin mi geerli? nk John'un dilinden hibiri rahatsz olmad...

Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 09, 2008 5:44 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Sanirim sadece genetik olarak modifiye edilenlerde gecerli bu durum. Zira "We Are So Screwed" uclemesinin ilk kisminda Chricton uniforma giyerek kendini peacekeeper olarak yutturmustu bunlara.
[/quote]

hangi bolume dek geldin elisa ? Peacekeeper Wars mini dizisini aldin mi ? Onunla ve bitince de genel olarak Farscape ile ilgili yorumunu merak ediyorum. Bir iki satir yazarsin belki
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jul 09, 2008 6:44 pm    Post subject: Reply with quote
desertfo6 wrote:
Quote:
Sanirim sadece genetik olarak modifiye edilenlerde gecerli bu durum. Zira "We Are So Screwed" uclemesinin ilk kisminda Chricton uniforma giyerek kendini peacekeeper olarak yutturmustu bunlara.

Quote:
Heh evet benim de orda aklm feci kart... Nasl yutturabiliyor diye... Ama sonra son blmlerde Sikozu'nun genetik olarak farkl olduu ortaya knca ondan olduunu dndm... Kesin bir aklama yok sanrm di mi?

4. sezonun son blmn izledik dn... O nasl son abi yaa?!!! Neye uradmz ardk yani... Yani bundan nceki sezonlarda bile bu kadar ok bir final yapmamlard... Ki byle bittiini ve mini dizinin olmadn dnemiyorum... Zavall fanlar... Buarada duyduuma gre film ok ok gzelmi.. mdb'de falan baya yksekmi puan... zlemeyi ok istiyorum ama dier yandan da izleyince bitecei iin hi izlemek istemiyorum... Habire de ryamda gryorum diziyi..Smile)

Buarada Sikozu-Scorpius shipperym feci ekilde..Smile) Dizinin sonunda herkes ift oldu yalnz... Zhaan gitmeseydi o da Starkla olacakt..Smile

Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 09, 2008 8:01 pm    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
desertfo6 wrote:
Quote:

Quote:
Heh evet benim de orda aklm feci kart... Nasl yutturabiliyor diye... Ama sonra son blmlerde Sikozu'nun genetik olarak farkl olduu ortaya knca ondan olduunu dndm... Kesin bir aklama yok sanrm di mi?

4. sezonun son blmn izledik dn... O nasl son abi yaa?!!! Neye uradmz ardk yani... Yani bundan nceki sezonlarda bile bu kadar ok bir final yapmamlard... Ki byle bittiini ve mini dizinin olmadn dnemiyorum... Zavall fanlar... Buarada duyduuma gre film ok ok gzelmi.. mdb'de falan baya yksekmi puan... zlemeyi ok istiyorum ama dier yandan da izleyince bitecei iin hi izlemek istemiyorum... Habire de ryamda gryorum diziyi..Smile)

Buarada Sikozu-Scorpius shipperym feci ekilde..Smile) Dizinin sonunda herkes ift oldu yalnz... Zhaan gitmeseydi o da Starkla olacakt..Smile

Kimle beraber izliyorsun merak ettim simdi . Her kimse umarim begenmistir Farscape'i

Quote:
Bad Timing'de John ile Scorpius'un paskalya tavsanlari sahnesi harikaydi bence..Smile
[/quote]
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Aug 19, 2008 11:23 am    Post subject: Reply with quote
1x08'i izledim en son.
Quote:
Maldis diye ok denyo, insanlarn nefretinden ve lmden beslenen bir bycnn Crichton ve Crais'i kar karya getirmesi falan. Zhaan ve eski high priest -krmz- elemann maldis'i telepati ile yenmeye almas...gzel blmd ama kafama taklan bir ey var. Zhaan bu blmdeki performans ile level atlad m? ya da level dt m? nk kendine ok ters bir iti yapt ve ok efor sarf etti. Bi de psikopata balycak sanrm artk, oysa en sevdiim karakter u an iin.
Crichton da iyi ama bazen benim iin bile fazla ukala Razz. Bi de Ben Browder bazen over-acting yapyor ama blmler ilerledike rolne alacaktr diye umuyorum.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Aug 19, 2008 2:31 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ay o blmde olanlar Zhaan'da ne tr bir etki yaratyordu hatrlamyorum u an... Can cevap versin buna..Smile) Zhaan benim de en favori karakterimdir... Ben'e zamanla alacana ve ok seveceine eminim... nk ilk bata ben de Crichton karakterini o kadar sevmiyordum ve hatta Ruki bana kzyordu nasl sevmezsin die... Ama ok sular akacak Murat.. Smile Ben sonra kendisinin direkt hastas oldum... Hatta her gn ryamda gryordum bir dnem dn yani...Smile) Sawyer'dan bile o kadar etkilenmemitim.Smile Tabi karlatrlmaz ok farkl karakterler o ayr...

Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Aug 19, 2008 6:11 pm    Post subject: Reply with quote
Ne diyorsun Ruki??? Smile

Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Aug 19, 2008 10:44 pm    Post subject: Reply with quote
upsss.. mesaj atamyorum sandydm, deneme zrvalaryd onlar.. ehu. pardon sildim Smile

crichton'u sevmeyen lsn diyim daha fazla samalamiyim evet Razz
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Aug 20, 2008 4:09 am    Post subject: Reply with quote
Asagida yazdiklarim Farscape'i sonuna dek izleyip bitirenler icindir..

Quote:
Crichton'un en popler bilimkurgu karakterlerinden biri olmasinin bence bir sebebi de "herseye hakim ve kadir" insan imajindan uzak olmasi. Becerikli evet , cabuk ogreniyor kavriyor herseyi kabul , kolay adapte oluyor degisen duruma tamam ve kesinlikle cok hazir cevap ve sempatik...Ayrica klasik beyaz Amerikan kahramani imajina uygun olarak da cok da sansli yanliz....

kesinlikle hersey hakkinda bilgi sahibi her konuda yetenekli falan deil. Ozelliukle her ABD kaynakli bilimkurguda bu kesin ve baymis bir klisedir. Merkezi insan karakterler kendilerinin ilgilendirmeyen konularda bile alimi mutlak/kesin otorite kesilirler. Kendi iclerinde veya diger merkezi karakterlerle catismalari , ikilemleri filan yoktur ahlaki , pragmatik ve pratik acidan insan deger ve yargilari daha dogrusu Judeo/Christian bati gorgusu kulturu herseyden ustundur(!) (bakiniz Star Trek) Farscape'de bu yok. Her karakter zorunlu oldugu icin kendini digerleriyle Moya'da ayni gemide buldu ve gene zorunluluktan birbirlerine katlanmak zorundalar. Devamli didisiyorlar. Crichton bizim acimizdan merkez bizim gorus acimiz ama Aeyrn , Dargo ve Rygel dahil herkes tarafindan her firsatta eziliyor , kucuk goruluyor. Crichton'un kendini digerlerine kanitlamasi ve adapte olmasi zaman aliyor ama adamin bile limitleri var sabri zorlandiginda kendini kaybedebiliyor....Zaman zaman "yeter artik" dedigi anlar bile oldu hatirlatirim. Bu onu bence BSG'dekilerden sonra gelmis gecmis en insani tepkiler veren karakter yapiyor benim gozumde....(Babylon 5'te de vardi bu ama daha bir rafine edilmis sekilde) Bu kadar gercekci olunca basindan gecenler de ona baglanmamizi kolaylastiriyor belki....
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Aug 20, 2008 2:14 pm    Post subject: Reply with quote
Spoiler vermemisin Can.. Bence bunu Murat da okuyabilir..Smile Ve katlyorum ayrca yazdklarna... Bir de bak yukarda Murat bir soru sormu, onu hatrlyor musun_

Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Aug 21, 2008 6:27 am    Post subject: Reply with quote
Evet ama o soruya cevap vermem spoiler olur saniyorum Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 7 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum