X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Farscape (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 8:12 pm    Post subject: Reply with quote
Peacekeepers Wars spoiler barndrr!!!

Quote:
Evet, sonunda Farscape'i bitirdik... Akas film iin beklentim ok yksekti... Etraftan da ok gzel yorumlar okumutum hep... Ama maalesef filmi hi beenmedim... Hi dizinin tad yoktu... Karakterlerdeki samimiyet de dizideki gibi deildi.... Espiriler ok klieydi... Ki dizide hi de yle deildir... Her ey ok paldr kldr oldu... Bunu anlyorum geri... En azndan bir sezon daha devam etmesi gerekiyordu dizinin... Ama gene de senaryo da ok gereksiz eyler vard... Mesela bu Rygel'n Aeryn'n bebeini tamas olay... Hem ok uzatlm hem de bence ok gereksiz olmu... Bunun dnda sava sahneleri ok baarszd... Hadi onu para yznden die geitiriyorum... Bir de karakter deiiklikleri... zellikle Sikozu... Hatun tannmayacak bir imaj deiimi yaam ama en ufak bir aklama yok... Ya da var da ben mi kardm anlamadm... Sonra Jool... John'un zerine atld falan, pt, bir cilve ive... Bu hatun ble deildi ayrca en son Dargo'yla aralarnda bir eyler vard yamulmuyorsam... Sonra Scarrallar eskiden bir trl ldrlmyorlard burda patr patr ldler nasl oldu anlayamadm... Dargo'nun lmne de ok uyuz oldum... Ne gerek vard onu harcamalarna anlamyorum... Onun Jothee lse daha iyi olurdu bence.... Noranti'yi zaten farkl bir hatun oynad iin nerdeyse hi gremedik... Bilemiyorum ya zldm akas...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 5:41 am    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
Peacekeepers Wars spoiler barndrr!!!

Quote:
Evet, sonunda Farscape'i bitirdik... Akas film iin beklentim ok yksekti... Etraftan da ok gzel yorumlar okumutum hep... Ama maalesef filmi hi beenmedim... Hi dizinin tad yoktu... Karakterlerdeki samimiyet de dizideki gibi deildi.... Espiriler ok klieydi... Ki dizide hi de yle deildir... Her ey ok paldr kldr oldu... Bunu anlyorum geri... En azndan bir sezon daha devam etmesi gerekiyordu dizinin... Ama gene de senaryo da ok gereksiz eyler vard... Mesela bu Rygel'n Aeryn'n bebeini tamas olay... Hem ok uzatlm hem de bence ok gereksiz olmu... Bunun dnda sava sahneleri ok baarszd... Hadi onu para yznden die geitiriyorum... Bir de karakter deiiklikleri... zellikle Sikozu... Hatun tannmayacak bir imaj deiimi yaam ama en ufak bir aklama yok... Ya da var da ben mi kardm anlamadm... Sonra Jool... John'un zerine atld falan, pt, bir cilve ive... Bu hatun ble deildi ayrca en son Dargo'yla aralarnda bir eyler vard yamulmuyorsam... Sonra Scarrallar eskiden bir trl ldrlmyorlard burda patr patr ldler nasl oldu anlayamadm... Dargo'nun lmne de ok uyuz oldum... Ne gerek vard onu harcamalarna anlamyorum... Onun Jothee lse daha iyi olurdu bence.... Noranti'yi zaten farkl bir hatun oynad iin nerdeyse hi gremedik... Bilemiyorum ya zldm akas...

Quote:
Bence sen dizi bittigi icin uzulmussun elisa Smile Sikayetlerini anliyorum. Peacekeeper Wars kusursuz degildir kabul. Bircok seyi hikayeyi gelismeyi 3.5 saate sigdirdiklarindan biraz alelacele olmustur evet. Ama en azindan tum Farscape serisini en azindan eli yuzu duzgun guzel bir sekilde bitirmislerdir. Degindigin noktalara gelince :

Mesela bu Rygel'n Aeryn'n bebeini tamas olay : buna ucuz mizah cabasi diyebilirsin (ki biraz da oyledir) ama bence bu biraz da John ve Aeyrn'in 4. sezon sonunda baslarina gelenlerin-kristalize olmalari-bir devami , olumsuz bir sonucu olarak islenmis. Film boyunca baslarina gelen binbir turlu belaya ilave ek bir sorun gibi ve bu sorunun ta 4. sezon finaline dek uzanan bir unsurmus gibi dusun...(yoksa "Bad Timing'deki kristalize olma hikayesi tamamen anlamsiz kacardi....sonraya uzanan etkileri olmasi gerekiyordu bunun)

Savas sahnelerinin basarisiz olduguna katilmiyorum. Peacekeeper Wars butcesi 32 milyon dolardi (ki bu epey bir para ustelik de Avustralya'da cekim yaptiklarini dusunursek) Ayrica Eidolon sehrindeki gogus goguse carpisma ve sonrasini gorsel olarak cok basarili bulmusumdur ben. Bircok bilimkurgu yapiminda savas kavga steril olarak gosterilir. Burda bu yoktu mesela kan vahset beklenmedik anda beklenmedik karakterlerin olumu hepsi gayet iyi islenmisti bence...

Sikiozu'nun gardrop/sac stili degisikligine de fazla kafayi takmadim acikcasi. Boyle degisik olmus. Bu degisiklikleri savas gibi karanlik bir atmosfere veya Scorpy ile iliskisine veya Scarranlar icin calismasina yorabilirsin. Karakter sonucta ayniydi. Guvenilmez , kendini begenmis Sikozu...(Scorpy'de ayrilmasina bozulduysan bilmiyorum tabii Smile ama ihaneti bagislayan tip de deil Scorpy)

Jool zaten onemsiz bir karaktere donusmustu. Jothee desen "sen buyumussun" deyip gecistirdiler...

Scarranlarin kolay oldurulmesi filmde aciklandi : Moya okyanusun dibindeyken Aeyrn "silahlarin guc unitelerini cikartip kendi sok bombalarimizi yapmaliyiz" gibilerinden bir sey diyor. Bu sekilde Scarranlari mihladiklari sonucunu cikarabiliriz. Zaten Crichton bile yakin mesafeden ancak pulse tabancasini Scarranlarin kulagina veya koltuk altina dayayip atesleyerek onlarin hakkindan gelebildi...Sonucta Scarranlari oldurmek icin uzun teoriksek fizik aciklamalarina dayali bir "technobabble" (tekno zirva) veya sihirli bir McGuffin/Deux ex Machina araci bulmadiklarina seviniyorum. Basit bir iki cozum bulup gecistirdiler. Farscape sonucta karakter melodrama/trajedi/macerasi ve fantastik gorsel solendir , kaptan kirk'un teoriksel fizik dersi degil...

Dargo'nun olumu kesinlikle gerekliydi. Farscape ruhu bu...Hicbir olumlu sonuc , basari bir bedel veya zayiyat olmadan gelmez ! Bunun final oldugu dusunulurse ana karakterlerden birinin en esasli fedakarligi yapmasi gerekiyordu ve en iyi aday da Dargo idi bu acidan .Dargo'nun hikayesi sonlanmisti artik , karisinin intikamini almis , temize cikmis , Jothee ile barismis , Chiana ile mutlu olmus. Farscape her acidan finallerini aci/tatli yapar hep unutma. (her sezon finalinde boyle olmustur bu) Senaristler John ve Aeyrn'a hakettikleri mutlu sonu verdiklerine gore de (ki vermeselerdi seyirci artik isyan ederdi saniyorum) bunu dengeleyecek bir trajedi unsurunu en iyi Dargo'nun olumu saglayabilirdi...Karaktere karsi kisisel bir garezim oldugundan degil yanlis anlama ama her zaman vefakar bir dost olan Dargo'nun dostlari icin kendin fedasi bence finalde melodrama/trajedi acisindan en parlak noktalardan biriydi...

Noranti'yi oynayan oyuncu ayniydi Peacekeeper Wars'ta : Melissa Jaffer. Cekimler sirasinda mide sorunlari basgosterdiginden onun bulundugu sahneler kismen daha az tutulmus filmde (Farscape Companion kitabinda okumustum bunu)

Gelelim eksilere : Maalesef film dedigin gibi cok fazla acik kalan hikaye unsurunu cok kisa zamanda kapatmaya calisiyor ve bu yuzden de cok alelacele olmus hissi veriyor ki oyle bazi yerlerde...Aslinda 10-12 bolume yayilacak bir hikaye orgusu 3.5 saate indirgenmis ve bir sezonluk hikaye turu ozet verilip kapatilmis gibi....Ne yazik ki sure meselesi yuzunden sikayet edemiyorsun. Gene de 4. sezonun insanin icine sinmeyen finali dusunulunce "buna da sukur" diyor ve kapatiyorum....
[/quote]

Farscape cizgi romanlarinin Kasim ayinda cikmaya baslayacaklarini soylemismiydim bu arada, webisodelarin bir devami olcakmis bir anlamda....
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 1:35 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Scarrallarn olayn akladn iyi oldu , teekkr ederim.. O ksm karmm o hareketin iinde... Tekrar izlemek lazm baz eyleri anlamak iin... Ama Rygel olaynda sana katlamyorum... Yani u ekilde tabi ki kristalize olmalarnn bir devam olmalyd ama bence bu ekilde olmamalyd... Bu kadar yetenekli bir kadrodan daha orjinal bir ey kard bence... Tabi bu benim fikrim sadece... Smile

Farscape Kaptan Kirk'n teoriksel fizik dersi olmayabilir elbet ama yeri geldiinde dzgnce aklamasn da yapan bir dizidir... Wormhole olayn gayet gzel anlattlar her zaman...

Dargo konusunda da katlmyorum... Ama tabi bu benim grm... nk bence artk bu tarz senaryolar krma vakti geldi... Yani illa dramatik bir etki iin ana kadrodan birinin lmesi bana fazla planl geliyor... Onun yerine Jothee lse hem ok daha etkileyeci, daha beklenmedik hatta daha trajik olurdu...

Sikozunun olayna da senin gznle bakamyorum... yle bakabilmem iin sadece kyafetinin deimesi gerekirdi... Ama hatunun direk makyaj falan deimi ki bu onlarn orjinal fiziksel yaps olmuyor mu? Yani daha nce kendi rklarn da grdk... Sanki bambaka bir rktan gibi grnyordu... Ve bence bu aklamay gerektiren bir ey... En azndan bu durumu Sikozunun genetik olarak deitiine ya da evrimletiine balayabilirlerdi...

Noranti konusunda yanl bilgi almz..Smile Buarada dikkat ettin mi bilmiyorum onun da makyaj ok farklyd... Sesler de deiikti ama o ses teknisyeninin deimesiyle ilgiliymi galiba...

Grayza'nn hamilelii ile de ufak da olsa bi aklama isterdim... Buarada Grayza'y oynayan hatun gerekten de hamile miydi? Smile

Tm bunlarn dnda tabi ki ben de 4. sezonun sonundaki gibi brakmadklarna kr ediyorum. Ama ayn zamanda dizi devam etseydi ok gzel bir sezon kaca iin de ok zlyorum...

Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 5:57 pm    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
Quote:
Scarrallarn olayn akladn iyi oldu , teekkr ederim.. O ksm karmm o hareketin iinde... Tekrar izlemek lazm baz eyleri anlamak iin... Ama Rygel olaynda sana katlamyorum... Yani u ekilde tabi ki kristalize olmalarnn bir devam olmalyd ama bence bu ekilde olmamalyd... Bu kadar yetenekli bir kadrodan daha orjinal bir ey kard bence... Tabi bu benim fikrim sadece... Smile

Farscape Kaptan Kirk'n teoriksel fizik dersi olmayabilir elbet ama yeri geldiinde dzgnce aklamasn da yapan bir dizidir... Wormhole olayn gayet gzel anlattlar her zaman...

Dargo konusunda da katlmyorum... Ama tabi bu benim grm... nk bence artk bu tarz senaryolar krma vakti geldi... Yani illa dramatik bir etki iin ana kadrodan birinin lmesi bana fazla planl geliyor... Onun yerine Jothee lse hem ok daha etkileyeci, daha beklenmedik hatta daha trajik olurdu...

Sikozunun olayna da senin gznle bakamyorum... yle bakabilmem iin sadece kyafetinin deimesi gerekirdi... Ama hatunun direk makyaj falan deimi ki bu onlarn orjinal fiziksel yaps olmuyor mu? Yani daha nce kendi rklarn da grdk... Sanki bambaka bir rktan gibi grnyordu... Ve bence bu aklamay gerektiren bir ey... En azndan bu durumu Sikozunun genetik olarak deitiine ya da evrimletiine balayabilirlerdi...

Noranti konusunda yanl bilgi almz..Smile Buarada dikkat ettin mi bilmiyorum onun da makyaj ok farklyd... Sesler de deiikti ama o ses teknisyeninin deimesiyle ilgiliymi galiba...

Grayza'nn hamilelii ile de ufak da olsa bi aklama isterdim... Buarada Grayza'y oynayan hatun gerekten de hamile miydi? Smile

Tm bunlarn dnda tabi ki ben de 4. sezonun sonundaki gibi brakmadklarna kr ediyorum. Ama ayn zamanda dizi devam etseydi ok gzel bir sezon kaca iin de ok zlyorum...

[quote=Can]
Quote:
Makyajlar buyuk olcude degisik onu kabul ediyorum (savas bakani Akhna rolundeki Francesca Buller-ki Ben Browder'in esi olur kendi-cok degisikti mesela) ama dedigim gibi bu konuda cok da rahatsiz olmadim ben. Oyuncularin hepsi ayniydi (Jothee disinda ama dedigim gibi "buyumussun" deyip gecti o. ) Zaten baska dizilerde o kadar cok casting degisikligi tutarsizligi gorduk ki su ana dek bir iki casting degisikligi makyaj farki ne ki. Sonucta dizi bittikten 18 ay sonra cekilen bir final bu. Oyuncularin ve teknik ekibin %90'inin final icin geri gelip toplanmasi buyuk basari bence. (mesela Babylon 5 bundan cok cekmistir casting de hep degisiklik olur o dizide ama yondan o degisikler senaryoda mukemmelen aciklanmistir hep) Evet ses teknisyeni farkliydi mesela o yuzden Pilot'u seslendiren Lani Tapu'nun sesi degisikti) ama bunlar ufak tefek meseleler

Dargo konusunda karsit goruslerdeyiz korkarim. Herkese mutlu son veremezlerdi...O zaman drama unsuru ucar gider. Jothee kim ne ki onun olumu izleyici de Dargo'nun fedakarligi gibi bir duygu seli yasatmazdi. (Jothee seyircinin antipatisini d toplamisti 3. sezon zaten) Dahasi Dargo'nun hikaye arci kapanmisti artik. Finalde Jothee'yi oldurup onu gene huzursuz etmenin ne geregi var. Yazarlar izleyiciye boyle kilit bir karakerin olumunu gosterek "bakin bir devir kapandi , mucizevi bir sekilde dirilmeyecek de , Dargo oldu ve Moya kacaklari hikayesi noktalandi" demek istiyorlar. Kimse guvende deil Farscape evreninde ki bence bu mesaj cok iyi oturtulmus (Dargo'nun olmadigi bir Farscape/Moya kacaklari hikayesi olamaz zaten benim gozumde. Farscape bundan sonra degisik bir formatta devam edebilr)

Rygel isi de evet ucuz mizah ama daha iyi bir sey dusunememislerdir deyip kapatiyorum. Sonucta acik uclu o kadar hikaye var usturuplu bir sekilde cogunun sonunu baglamislar ona mi takicam ? Smile

Evet Rebeca Riggs yani Amiral Grayza gercekten hamileydi ama o halini bile filme senaristler cok guzel yedirmisler bence...(Wormhole silahinin ihtisamini gordugunde sis karnini oksayip kararini aciklamasi

Ama ote yandan evet katiliyorum. Eger bir 5. sezon olsaydi cok daha manyak bir sey olacagi kesindi.
[/quote]
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 6:16 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Dargo konusunda hala katlmyorum... nk bu mutlaka ana kadrodan biri lsn drama olsun olayn sevmiyorum ben... jothee lseydi ayrca Dargo'nun olu olduu iin ve aralar kt olduunda kendini feda etmesi son derece dokunakl olurdu bence... Zaten Dargo ve Chiana Rygel'n gezegenine gittiklerinde de dizinin artk sonland mesajn vermi olacaklard bence... Ben mesela ok isterdim bir Rygel'n gezegenine Hkmdar olarak dnd sahneleri grmeyi... Nasip deilmi ama....

Makyaj deiliklerine gelince hepsi ok gzel bir ekilde aklanabilirdi ama Jothee dnda hibir aklama yapmam olmalar ho deil bence... Yani Grayza karar verirken karnn okad, ocuunu dnd diye bence senaryoya gzel yedirilmi saylmaz o durum... Ben byle eylere deer veren bir izleyiciyim ahsen... Bunlar cevapsz brakmalarn ho karlamyorum... Ama gene de ve gene de dediin gibi o kadar zaman sonra toplanp da nerdeyse full kadro bu filmi ekmeleri ok gzel bir durum...

Bir de Akhna ile Staleek'in makyajlar biraz farkl da olsa gene de orjinal yaplarna aykr deildi Sikozununki gibi... Yani onlar grmezden gelebiliyorum mesela...

Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 7:17 pm    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
Quote:
Dargo konusunda hala katlmyorum... nk bu mutlaka ana kadrodan biri lsn drama olsun olayn sevmiyorum ben... jothee lseydi ayrca Dargo'nun olu olduu iin ve aralar kt olduunda kendini feda etmesi son derece dokunakl olurdu bence... Zaten Dargo ve Chiana Rygel'n gezegenine gittiklerinde de dizinin artk sonland mesajn vermi olacaklard bence... Ben mesela ok isterdim bir Rygel'n gezegenine Hkmdar olarak dnd sahneleri grmeyi... Nasip deilmi ama....

Makyaj deiliklerine gelince hepsi ok gzel bir ekilde aklanabilirdi ama Jothee dnda hibir aklama yapmam olmalar ho deil bence... Yani Grayza karar verirken karnn okad, ocuunu dnd diye bence senaryoya gzel yedirilmi saylmaz o durum... Ben byle eylere deer veren bir izleyiciyim ahsen... Bunlar cevapsz brakmalarn ho karlamyorum... Ama gene de ve gene de dediin gibi o kadar zaman sonra toplanp da nerdeyse full kadro bu filmi ekmeleri ok gzel bir durum...

Bir de Akhna ile Staleek'in makyajlar biraz farkl da olsa gene de orjinal yaplarna aykr deildi Sikozununki gibi... Yani onlar grmezden gelebiliyorum mesela...

Quote:
Dedigim gibi herkese mutlu son olurdu o zaman. Peri masali degil sonucta bu yapim. Herkesin her herseyin sonuclari oldugu bir dizi. "Herkes bir cift oldu ve sonsuza dek mutlu yasadilar" demeye gelir bu is o zaman. Dargo hikayesi kapanan bir karakter ve olumu bunu simgeliyor ve dizinin bitimini de...Ote yandan Jothee seyircinin gozunde kim veya ne ki ? Zaten benzer bir misafir konuk oyuncu Luxanli Cavus benzer bir sekilde oldu seyircinin gozunde zaten farkli bir oyuncu tarafindan canlandirilan bir diger ikincil karakterin olumu ne ifade eder ki ?

Ama evet Rygel'in gezegeni ve hukumdarliga donusunu izlemek guzel olurdu katiliyorum, Aslinda bu konuda senaryo yazilmis ama uygulayamamislar...Kisitli zaman meselesi sonucta baglamalari gerekn tonla acik uc var , her konuya aciklama getiremiyorlar veya senaryoya dahil edemiyorlar...

Neyse bu konuda anlasamayacagiz sanirim. Peacekeeper Wars'i yere goge cikarmiyorum ciddi eksileri hatalari var suphesiz ama kayda deger ve esasli bir final yaptiklarini da soyleyebilirim sahsen. Senaristlerden tut oyunculara dek herkesin bu isi bitirmek icin epey bir efor sarf etmisler
[/quote]
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 7:36 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Ya ben de bu hatalara ok sevdiimden takyorum kafay zaten... Dargo konusu kiisel bir tercih tabi... Ben her ey kalbna gre olsun grne ve illa gereki olsun die yaplan kt sonlara karymdr her zaman... Yani iyi de bitebilirdi... Bir ey iyi bitiyor diye illa peri masal olmaz... Sonuta dizide iyi kt bir ok ey oldu... Ben balandm karakterlerin iyi sonu hakettiklerini dnrm... Bu okuduum kitaplarda da byledir... Yani mesela konu gerei ya da senaryo gerei bazen bir karakterin leceini kabul ediyorsun ya da bir ok ey bunu gerektiriyor... Ama mesela burda yle deildi... lmese de ok gzel bir son olurdu bence... Yani ben bu olay birinin lmesi lazm, e o zaman kimi ldrelim? Evet, evet Dargo olsun hikayesi de bitti zaten olarak gryorum ve bu bana hi samimi gelmiyor... Bilmiyorum derdimi anlatabildim mi? Smile

Bir de tabi ok daha gzel olabileceini dnnce bu son tatmin etmiyo beni... Daha nce de dediim gibi evet finali iyi toparlamlar ama dizide izlediim blmlerdeki zevki alamadm ben maalesef...

Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat May 16, 2009 6:39 pm    Post subject: Reply with quote
Bu balkta fazla hareket yok hi izleyen yok mu bu diziyi ?
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat May 16, 2009 11:46 pm    Post subject: Reply with quote
Ben yeniden baladm ama ilk sezonun son 3-4 blmne kadar baylcaktm nerdeyse. Scorpi geldi deiti herey sanki Razz
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 11:17 pm    Post subject: Reply with quote
Konuyla ilgisi yok ama u imzandaki resim hangi dizinin ya da o adam?
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Sep 04, 2009 12:38 am    Post subject: Reply with quote
Ha o mu ....Babylon 5 dizisinin ana karakteri Kaptan John Sheridan.......canlandran oyuncu da Bruce Boxleitner
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Thu Sep 10, 2009 2:15 am    Post subject: Reply with quote
Hayr seninkini dememitim Very Happy u the son also rises yazs olan halen ne demek istediini anlamadm da...
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Sep 10, 2009 3:51 am    Post subject: Reply with quote
Battlestar Galactica - Lee Adama (apollo).. Smile

Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Sep 11, 2009 10:48 am    Post subject: Reply with quote
Lee Adama : the son.. oul, evlat, felan filan ne derseniz artk.

BSG ile alakal, diziyi izlemeden anlalmaz.
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 9:22 pm    Post subject: Reply with quote
2.sezonunu izliyorum u an,Rygel ne kadar uyuz bir karakter yle! Laughing lk sezon sonlarna gre biraz durgun gibiydi ama Aeryn ve Moya(daha dorusu pilot) merkezli blm gzeldi Razz

Quote:
Geri ilk sezon blmlerinin birinde --Chrichton'n dnyaya gittiini sand blm--bunu ldrp,otopsi yapmaya baladklarnda zlmtm o kadar sinir olmama ramen.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 8 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum