X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Farscape (***spoiler***)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:26 am    Post subject: Farscape (***spoiler***) Reply with quote
Evet. Sci-Fi Channeln 1999'da balatp 2004 ylnda sonlandrd bu muhteem bilimkurgu dizisinden bahsedelim biraz da. lk sezonu izleyip bitirdim imdi ve ok beendim. Star Wars ve Flash Gordon karm birey. Bu yukardaki serileri beeniyorsanz eminim bu diziyi de ok seveceksiniz. Hatta birazck da Buffy the Vampire Slayer havas dahi var. Yaratk dizaynlar sper ( Muppet Show'un yaratcs Jim Henson Studios hazrlam bu yaratk kostm ve makyajlarn ) Gercekten ok gzel ve bu yapm be sene devam edip de bizim haberimiz olmam ya uradan bir yuh ekiyorum tm kanallarmza.

Last edited by desertfo6 on Wed Apr 18, 2007 5:44 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:31 am    Post subject: Reply with quote
Hmmmmmm bu dizi Trkiye'de gsterildi mi? Gsterilecek mi? Yoksa dizinin Trkiye ile hi ilgisi yok mu? Yazdklarndan hi Trkiye'de gsterilmemi gibi bir anlam kyor ve ben de dizinin adn hi duymadm dorusu...
Back to top
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:39 am    Post subject: Reply with quote
Ooo Farscape. Zaten byle bir baln senden geleceini tahmin etmeliydim, ne yazk ki ben bir iki blmn izleyebilmitim (Dizi TRT2'de yaynland) ama pek net hatrlayamyorum. Geen yl iinde indirdiim blmler ki, ilk sezonun nerdeyse tamam, ani bir kme sonucu yokolunca tekrar izleyemedim ama seven, gklere karan ok arkadam var. Tekrar ykleyip izlemek isterim.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 1:23 am    Post subject: Reply with quote
TRT 2'de yaynlandysa bile en fazla 1-2 sezonu verilmitir. TRT dizileri sonuna dek gtrmyor artk. Reklamn doru drst yapamadlar demek ki. Ben hi grmedim de. Hareketli bilimkurgu ksm haricinde Buffy the Vampire Slayer' aratmayan sper espiriler var. Dizi konusu yle :

Astronot John Crichton, kendi dizayni olan Farscape 1 modulu ile dnyanin yerekimi alanini kullanarak merkezkac kuvvetine dayali bir hzlanma deneyi (slingshot) gercekletirir. Bu sirada da bir uzay/zaman anomalisi olan bir wormhole ( kurt delii ) icinden geerek galaksinin hi bilinmeyen bir yerine der (ki buranin ismi de dizideki her irk icin "uncharted territory" olarak gecmektedir).

John Crichton, worm holedan kar kmaz hapisten kam mahkumlarla dolu bir yari organik yari makine ( biomechanoid) MOYA isimli leviathan sinifi bir geminin tarafndan kurtarlr. Gemi canlidir, ve gemi ile organik bagi olan bir irka mensup pilot tarafindan kullanilmaktadir. in kts gemiyi kontrol eden mahkum da onlarn haksz yere hapseden ve Peacekeeper ad verilen militarist/yaylmac diktatrce bir kuvvetten kamaya almaktadrlar.

Gemideki mahkum arasnda bir Luxan savacisi olan Ka D'argo, 9. (sonra 10.) seviyede bir Pau rahibi olan ve flora olan Zotoh Zhaan, 600 milyar Hyneriali'nin hukumdari olan XVI. Rygel ( dizinin en elenceli karakteri ) ve tum bu hapishane kackinlarinin peinde iken onlara esir den peacekeeper pilotu ve savacisi Aeryn Sun ile tanian Crichton, gsuz kaldigi, eblek kaldigi ve tesinde aresiz kaldigi her durumda aklinda kizlar, margarita, harvey, bira ve futbol ile zum planlar reterek maceradan maceraya koacaktir.
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 9:47 am    Post subject: Reply with quote
Dn akam Farscape'in "Liars , Guns and Money" leme blmn bitirdim. Yahu bu kadar m heyecanl , hareketli , dramatik ve komik yapm olabilir ya. Sci-Fi Channe bu dizinin deerini niye bilememi anlayamadm akas.
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Apr 06, 2006 11:47 am    Post subject: Reply with quote
Drdnc yani son sezonun ortasna geldim arkadalar. "Terra Firma" blmn de grdm. Heyecanla sezon bitimini bekliyorum. Daha sonra da final olarak ekilen Farscape mini dizisini izliycem. Final yaklatka heyecan ve drama giderek artyor. Kimi zaman gzleriniz doluyor , kimi zaman glmekten yarlyorsunuz , kimi zaman da heyecandan "imdi ne olacak ?" diye sorup duruyorsunuz. Sper dizi sper gerekten. Hele bu son sezon gerekten bu yukarda belirttiim unsurlar ok gzel kullanmlar. Ama diziyi anlayp ruhunu yakalamak iin batan seyretmek art. Spoil etmeyeceim tamam Laughing Buraya benden baka yazan da yok gibi. Kendi kendimi konuuyom ite.

Finali de izledikten sonra yorumlarm gndereceim.
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Apr 28, 2006 12:46 pm    Post subject: Reply with quote
Arkadalar ben Farscape diyorum baka birey demiyorum artk. Neredeyse bir sinema filmi tadnda olan "Peacekeeper Wars" ile benim gibi bilimkurgu fanlarn buradan alp uzaklara galaksinin bir ucuna gtrd bu muhteem yapm. Peacekeeper Wars'n muhteem finali bir efsaneye geici bir sre iin de olsa nokta konulduunu simgeler gibiydi. Hayr yle byle deil yapmc Jim Henson resmen George Lucas'n Star Wars'ta yapt gibi ayr bir evren kurmu , dekorlarla , arka planlarla , deiik uzayl rk ve kltrlerle ve mkemmel karakterlerle. Aksiyon ve bilimkurgunun iine , hikaye , komedi , dram ve ak yle gzel yedirilmi ki ayaa kalkp BRAVO diye baras geliyor insann iinden. Ey Cnbce neredesin. Yaynla u aheseri artk !
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Apr 28, 2006 3:52 pm    Post subject: Reply with quote
lk blmlerini ykleemye baladm..

Sarar inallah. Yoksa beklenilir gibi deil Battlestar Galactica Smile
Back to top
View user's profile Send private message
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Apr 28, 2006 8:10 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:
lk blmlerini ykleemye baladm..

Sarar inallah. Yoksa beklenilir gibi deil Battlestar Galactica Smile

Bir de auroriel ilk sezonun blmleri ilk bata birbiri ile alakasz stand alonelar gibi duruyor. Hi de yle deil aslnda. Hepsinin bir manas olduunu ileride anlyorsun. Dizinin dramatizasyonu zellikle 2. ve 3. sezonda giderek artyor. O yzden ilk bata biraz tuhaf gelse de aldrma izlemeye devam et hatta bitir ilk sezonu. zellikle sezon finalleri. Ben de ilk bata aldrmamtm sonra sylediim tm laflar yuttum.

Gene de izlenimlerin ne olursa olsun buraya yaz gnder. Bakalm sen bu diziyi nasl bulacaksn ?
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed May 17, 2006 11:38 am    Post subject: Reply with quote
Hayret Farscape'i bu kadar vdk durduk ama bakan yok ilgin. Ah cnbce'ye ne kadar kzsam az ne bunu yaynlamyorlar ne de Battlestar Galactica'y. Halbuki en ok i yapan iki dizi bu.
Back to top
sargonnas
aylak
aylak

PostPosted: Wed May 17, 2006 6:10 pm    Post subject: Reply with quote
TV'de gosteriliyor olsa bu kadar ovguden sonra herkes bir bakardi eminim ama internetten indirmek o kadar da kolay ya da pratik olmayabiliyor hepimiz icin. Bilmem anlatabildim mi?

Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Jul 19, 2006 12:22 am    Post subject: Reply with quote
Sonunda uratm , altm , didindim , evremdeki herkesin bana deli gzyle bakmasna aldrmadm. Farscape'in tm cd'lerini elde ettim ve derin bir "oh" ektim. imdi arkadalarla Farscape akamlar dzenliyoruz. steyen katlabilir. Benimle kontak kurmanz yeterli.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Aug 23, 2006 12:33 pm    Post subject: Reply with quote
Eh ben de sonunda izlemeye baladm Very Happy ...2 blm izleyip zbaraym dedim baktm 4 blm devirmiim.. hehe..

imdi bi kere ok elenceli bir dizi.. Daha 4 blmde dizi tahlili yapmak yersiz kaacaktr ancak imdilik harbiden elenceli olduunu, zekice kotarlm karakter ve mekanlara sahip olduunu belirtebilirim.. Space-opera olaynda bir numara olan Star Wars esintileri tamakta , zellikle sryle garip yaratk var ortalkta, imdiye kadar izlediim blmlerde grdm rklar da zgn yaratlm diyebilirim.. Uzayda kaybolan bir bilimadam ve uzay kaaklar konsepti de ilgin olmu..

Velhasl, komedi asndan ok houma giden sahneler oldu, bilimkurgusal adan zgn buldum ama dramatik adan Battlestar Galactica'nn henz yanna yaklaamad.. Yaklaacan da sanmyorum, hatta anladm ki BSG baya ar kayor biok bk dizisine gre ... Neyse sorun deil her dizi BSG olsun istemem zaten.. Farscape'in kendine zg havas var hi olmazsa, ereti durmuyo taklit gibi grnmyo..

desertfo, senin belirttiklerin nda bu drama asndan gelimeler iin 2 ve 3 sezona en ksa zamanda gemeyi hedefliyorum Wink

Blmler stand alone gibi duruyor evet ama cidden gzel blmlerdi, sreklilik iyi salanm, sevdim yani.. Bir de ing. altyazs olduu halde anlamakta zorlandm konumalar olmasa daha bi elenicem ama idare ediyoruz neyse ki..

Karakterlerden de en ok Zhaan' ilgin buldum.. Rygel en komik karakter zaten.. Tipi de harika, Muppet Show geliyo aklma devaml onu izlerken Razz

Evet gzel yani, frsat bulduka 3-5 blm deviricem artk Ekim'de BSG 3. sezonu balayana kadar biter heralde Smile
Back to top
desertfo6
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Aug 23, 2006 1:41 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel ok sevindim izlemeye balamana , beendiin iin de ok memnun oldum ama sk dur , 1. sezon en fazla stand-alone blmleri ieren sezondur ama sonra iler yle bir hal alyor ki Wink . Hele hele 19. blmden sonra Wayne Pygram'n canlandrd bir karakter katlyor ki sorma. Bu arada e-mail adresini bana bir gnderebilirsen sana Farscape 1. sezon blmlerinin yorumlarn ( ingilizce ) gnderebilirim. Kanada'daki Farscape fanlar gndermilerdi bana bunu. lk sezonun 5. ve 6. blmleri pek iyi deil ama sonrakiler baya gzel.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Dec 06, 2006 12:44 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Crichton: CAN I GET A HELL YEAH?

Crowd : HELLLL YEAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

Heeheheheheheh.. Aynen byle durumum. Deli gibi gidiyoruz, gaza bastk gnde 3 blm devirmeden zbarmyoruz. Very Happy

Dn 3. sezona baladm. 2. sezon finalinde yle bir yerde kalmtm ki 3. sezonu izliycem diye Heroes'u izlemeyi bile unuttum Razz kesinlikle 2. sezonun yarsndan sonra yle bir kopuyor ki dizi, durduramyorsunuz. KAranlk, heyecan verici ve tedirgin edici bir hal alyor. 3. sezon balangc itibariyle dozaj giderek artyor. Vay anasn! Bu arada 3. sezondan nce FARSCAE UNDRESSED blm, ilk iki sezonun zeti asndan sper olmu. Ben Browder ve Claudia Black tarafndan sunulmu ki zellikle Crichton-Aeryn ilikisi hakknda konutuklar her yerde koptum Ben yznden Razz

Ben Browder! nanlmaz bir adam! nanlmaz elenceli bir karakter yaratm. Crichton' ekranda grmek insana heyecan veriyor, neelendiriyor. 2. sezonun ortalarndan itibaren Scorpy hayvannn ona yaptklar bu nedenle kahrolmama neden oldu. Ancak yani bu kadar gzel bir oyunculuk olabilir, delirmenin eiindeki bir adam ancak bu kadar gereki anlatlabilir. Helal olsun.

Sonra bir baktm, ana, tamam konsept farkl ama BSG'de de byle biiler var diye kaldm.

Quote:

Crichton'n kafasndaki Scorpio ile Baltar'n kafasndaki Number Six en barizi. Belki Farscape'ten esinlenilmitir ama iyi esinlenilmi. Yine de Farscape tamamen farkl ve ak oynuyo, BSG'deki gibi gizem yok iin iinde. Ama Farscape'i izleyince, BSG'deki bu Baltar-Six muhasebesine yeni anlamlar ykleyebiliyosunuz tabe.

Crichton bir tane. ok seviyoruz kendisini. Ancak Aeryn Sun'n yeri bambaka. Scully'yi gryorum bazen kendisinde. Scully'nin The X Files'ta gsterdii geliime benzer ama tabii ki ok ok farkl bir geliim iinde Aeryn, bir peacekeeper iken duygularn en byk zayflk olduunu dnrken bambaka hallere dyor Crichton sayesinde.. Katettii mesafe inanlmaz. ok seviyorum onu da. Very Happy

Crichton-Aeryn ilikisi ise daha da bambaka bii. Yani Mulder ve Scully arasndaki UST'yi tv ekrannda baka hibir iftin gsteremeyeceini dnrdm ama yanlmm ite. Kvlcmlar uuuyor resmen. Diziye de yle bir yedirilmi ki bu, inanlmaz takdirimi kazanyor. Helal olsun valla. Geri 3. sezonda bireyler zmlendi Allah'tan ancak Aeryn'in katedecei baka aamalar var, hemen olcak bii deil. Bu da batmyo bana. Sadece sabrsz yapt biraz beni Razz

Zhaan ayr bir favorim. 3. sezonda geldii nokta itibariyle kendisine olan inancm hi yzst brakmad. yilik timsali bir kadn ama o kadar iyi olmas batmyor bile. nk dz bir karakter deil.

D'Argo da ok iyi, Chiana da yle. Zaten Rygel dnda btn Moya mrettebatna ayr ayr ak olmu durumdaym. Hepsi birbirinden sper, hepsi Very Happy

hah. En sonunda yazdm biiler ite. oh Razz
[/quote]
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 1 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum