X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Clive Cussler ve Dirk Pitt Serisi

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Çar Oca 18, 2006 11:09 am    İleti konusu: Clive Cussler ve Dirk Pitt Serisi Alıntıyla Cevap Gönder
Benim gibi Clive Cussler romanları var mı aranızda. Cussler ve onun efsanevi kahramanı Dirk Pitt'in dünya çevresindeki maceraları ta 1975'te başlamıştı ve hala devam ediyor. ( Cussler "Dirk Pitt"i aslında oğlu Dirk'ten esinlenerek yaratmıştır. ) NUMA ( Ulusal Sualtı ve Denizcilik Dairesi ) için çalışan Pitt ve ortağı Al Giordino'nun dünya çevresinde James Bond veya X-Files'ı aratmayan binbir türlü serüvenleri , uğraştıkları komplolar her seferinde okuyucuyu sarar.

2000 yılından sonra iyice artık yaşı ilerleyen Dirk Pitt bayrağı oğlu Dirk Pitt Jr'a ve kızı Summer'a devretmiş ve NUMA başkanı olmuştur. Clive Cussler ayrıca gene NUMA serisinden Kurt Austin ve Joe Zavala'nın maceralarını da kaleme almıştır.

Dirk Pitt kitapları :

-Pacific Vortex ( Girdap )
-Mediterenian Caper ( Mavi Vurgun )
-Iceberg ( Buzdağı )
-Titanik
-Vixen 03 ( Enkaz )
-Night Probe ( Kör Dalış )
-Deep Six ( Batık )
-Cyclops ( şeytan Denizi )
-Treasure ( Hazine )
-Dragon ( Kıskaç )
-Sahara ( Sahrada Ayak Sesleri ) -benim favorim
-Inca Gold ( ınka Altını )
-Shock Wave ( şok Dalgası )
-Flood Tide ( Kükreyen Deniz )
-Atlantis Found ( Atlantis Bulundu )
-Valhalla Uprising ( Valhalla'nın Yükselişi )
-Trojan Odyssey ( Truva Seferi )
-Black Wind - daha Türkçe'ye çevrilmedi
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
txfmatrx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 251

İletiTarih: Cmt Mar 11, 2006 3:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bende Clive Cussler ın Dirk Pitt serilerini çok severim. Sürükleyici macera kitaplarına bayıldığım için favori kitaplarımdan oldu Dirk Pitt in maceraları(Birkaç tane de Kurt Austin okudum) Belirttiğin kitaplardan sadece enkaz(aslında bunu okumuş da olabilirim, bazen isimlerini unutuyorum okuduğum kitapların), batık, hazine, sahrada ayak sesleri ve truva seferini okumadım(tabi türkçe ye çevirilmeyeni de). Burda yazılmayan kitaplarından da okudum. Severim yani Smile
gizucuk

İletiler: 40

İletiTarih: Çar May 10, 2006 1:59 pm    İleti konusu: inka altını Alıntıyla Cevap Gönder
ben de inka altınını okumuştum.dirk pitt orda da vardı.aslında evde bi sürü clive cussler romanı olmasına rağmen tek okuduğum romanı odur..çok da beğenmiştim belirtmek isterim.babam acaip hastasıdır.hepsini okumuşluğu vardır..benim asıl merak ettiğim nasıl oluyor da dirk pitt,bi james bond gibi veya robert longdon gibi beyazperdede görünmüyor? hollywood'un buna duyarsız kalması ilginç...herhalde clive cussler romanlarının uyarlanmasını istemiyor diye düşünüyorum..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Çar May 10, 2006 2:36 pm    İleti konusu: Re: inka altını Alıntıyla Cevap Gönder
gizucuk yazdı:
ben de inka altınını okumuştum.dirk pitt orda da vardı.aslında evde bi sürü clive cussler romanı olmasına rağmen tek okuduğum romanı odur..çok da beğenmiştim belirtmek isterim.babam acaip hastasıdır.hepsini okumuşluğu vardır..benim asıl merak ettiğim nasıl oluyor da dirk pitt,bi james bond gibi veya robert longdon gibi beyazperdede görünmüyor? hollywood'un buna duyarsız kalması ilginç...herhalde clive cussler romanlarının uyarlanmasını istemiyor diye düşünüyorum..

Aslında Dirk Pitt romanlarının uyarlamaları iki defa beyazperdeye aktarıldı ama ikisi de çok başarısız bulundu ve iyi gelir getirmediler. Yönetmenleri kötü bir çıkarmışlardı. O yüzden Dirk Pitt serisi beyazperdede tutmadı pek.

Okuyacaksanız özellikle tavsiye ettiklerim :

Girdap ( Pacific Vortex )
şeytan Denizi ( Cyclops )
Sahrada Ayak Sesleri ( Sahara )
ınka Altını ( Inca Gold )
şok Dalgası ( Shock Wave )
Kükreyen Deniz ( Flood Tide )

ve en muhteşemi

Atlantis Bulundu ( Atlantis Found )- tek bunun türkçe tercümesi kötüydü ama. Bulabilirseniz ingilizce alıp okuyun.
Başa dön
gizucuk

İletiTarih: Per May 11, 2006 9:42 am    İleti konusu: dirk pitt Alıntıyla Cevap Gönder
hadi ya bilmiyodum ben beyazperdeye öyle veya böyle uyarlandığını..yazın böyle macera kitapları iyi gidiyor..bizde çok kitabı var sanırım atlantis bulundu da var...elimdeki kitabı bitireyim hemen başlayacağım..çok sağol tavsiyelerin için... Smile
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Per May 11, 2006 10:28 am    İleti konusu: Re: dirk pitt Alıntıyla Cevap Gönder
gizucuk yazdı:
hadi ya bilmiyodum ben beyazperdeye öyle veya böyle uyarlandığını..yazın böyle macera kitapları iyi gidiyor..bizde çok kitabı var sanırım atlantis bulundu da var...elimdeki kitabı bitireyim hemen başlayacağım..çok sağol tavsiyelerin için... Smile

Eğer kitapçılarda veya sahaflarda Sahrada Ayak Sesleri" veya şok Dalgasını bulabilirsen önce onları al oku. Bunlar da baya iyi çünkü.
Başa dön
gizucuk

İletiTarih: Per May 11, 2006 11:56 am    İleti konusu: dirk pitt Alıntıyla Cevap Gönder
sahrada ayak sesleri evde var,şeytan denizi de var...şok dalgasına bir bakayım var mı evde...babam hastası olduğu için çoğu var zaten..hep eski basım,yanlış hatırlamıyorsam hep altın kitabevinden..bilgilendirdiğin için çok sağol,bulamazsam sevgi yolu'na falan bi bakarım...eski kitaplar orda çok.. Smile
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiTarih: Per May 11, 2006 12:02 pm    İleti konusu: Re: dirk pitt Alıntıyla Cevap Gönder
gizucuk yazdı:
sahrada ayak sesleri evde var,şeytan denizi de var...şok dalgasına bir bakayım var mı evde...babam hastası olduğu için çoğu var zaten..hep eski basım,yanlış hatırlamıyorsam hep altın kitabevinden..bilgilendirdiğin için çok sağol,bulamazsam sevgi yolu'na falan bi bakarım...eski kitaplar orda çok.. Smile

Okuduktan sonra yorumlarını gönderirsin. Very Happy Bir başkasının görüşünü almak ilginç olacak. Yukarıda yazdıklarımdan sonra Atlantis Bulundu 'yu deneyebilirsin. Daha bir anlam çıkıyor o zaman.
Başa dön
gizucuk

İletiTarih: Per May 11, 2006 1:27 pm    İleti konusu: dirk pitt Alıntıyla Cevap Gönder
okuduğum zaman yorumlarımı paylaşmaktan zevk duyacağıma emin olabilirsin.elimdeki kitabı bitireyim(tomris uyar'dan aramızdaki şey) hemen başliyorum...dediğin gibi Atlantis Bulundu'yu en sona saklayayım...bazı kitaplarda öncelik sırası olabiliyor..mesela bence melekler ve şeytanlar,da vinci şifresinden önce okunursa daha bi bütünlük oluşuyor..bu yüzden tavsiyeni dinleyip Atlantis Bulundu'yu en sona saklayacam...çok saolasın.. Smile Wink
Başa dön
MehmetHamdi
Çaylak
Çaylak

İletiler: 65

İletiTarih: Cum Ekm 06, 2006 3:54 pm    İleti konusu: Üstata Sagı Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar,

Clive Cussler üstadı bende çok severim. Aksiyon tarzını, başarılı bir şekilde deniz maceraları ile birleştiriliyor.
Çok uzun zamandır Dirk Pitt'ın ik filmini bekliyordum. Sonunda geldide, izledik geride kaldı. Arık ikinci bekliyorum.
Biliyorum, filmler kitabın tadını vermiyor ama yazarı daha fazla yazamaya teşvik ediyor.
ılgilenenlerine,Clive Cussler'ın TV belgeselleride var.
ılgilenenlere, romanlda geçen NUMA'nın gerçek hayattaki versiyonu:
http://www.numa.net/
Tabiki başında Cliv Cussler var.
Üstat yeni romanlar çıkarda okuyalım...

Birde baskısı tükenmiş maceraları bulabilsem...
Yayınevi (Türkiye) belli bir sıra dahilince tekrar basıldıklarını söylemişti..
Bilginize...

Saygılar
Mehmet Hamdi
www.mehmethamdi.org
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
MehmetHamdi
Çaylak
Çaylak

İletiler: 65

İletiTarih: Cmt Ekm 14, 2006 8:52 am    İleti konusu: ıngilizce Clive Cussler kitapları... Alıntıyla Cevap Gönder
Clive Cussler hayranları,

Kitap fuarında, Dünya (Gazetesi) yayınlarının standına dikkat etmenizi öneriyorum. Her sene orada eşssiz ingilzce kitaplar bulmak mümkün. Üstadında,eserlerini getiriyorlar.
Türkçe baskısı bitmiş, piyasada bulunmayan kitapların,orjinaline ulaşmak mümkün oluyor...
Kitaplar genelde ikinci kalite. Kağıdı, cildi vasat ama fiyatları çok uygun...

Bilginize
Mehmet Hamdi
www.mehmethamdi.org
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız