X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x22 Biogenesis

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Oca 17, 2006 9:54 pm    İleti konusu: 6x22 Biogenesis Alıntıyla Cevap Gönder
From: okatmer 2/11/2004 8:22 am
To: ALL

6.Sezonuda deviriyoruz artık. Son zamanlarda okuduğum kitapların ana teması olan atalarımız uzaylımıydı,bizi buraya onlarmı getirdi fikrinden sonra Biogenesis körün istediği bir göz allah verdi iki göz olayı resmen

TGRT sitesinde bölümün özeti var;
http://www.tgrt.com.tr/basin/Diziler/YabanciDiziler/GizliDosyalar/GizliDosyalar-13Subat.doc
Bölüm yayınlanırmı bilemem artık.

Genesis I:28 "And God blessed them, and God said unto them, be fruitful, and multiply, and replenish the earth, and subdue it: and have dominion over the fish of the sea, and over the fowl of the air, and over every living thing that moveth upon the earth."

One Son-Two Father bölümleriye sona eren mitolojiye yeni bir boyut ve ınsanoğlunun geçirdiği 5 tükeniş 6.yaklaştığının bazı işaretleri Biogenesis.

Bu tükenişler hakkında daha önceden foruma bir post açmıştım;

Aşağıdaki yazı Bilim Teknik dergisi Ekim'98 sayısından alınmıştır.
Son 600 milyon yılda yer alan sayısız tükeniş arasında taşılbilimciler beşinin en büyük olduğunu söylerler. bunlar okadar fazla hayvanın yok oluşuna neden olmulşturki "kütlesel tükeniş" adını almışlardır.

Bunlardan ilki 440 milyon yıl önce Ordovisyen'de (Birinci Zamanın,Kambriyen ile Silüryen arasındaki ikinci periyodu) meydana geldi ve bitki ve hayvan türlerinin %60'ı tükendi. Bunların %85'i denizde yaşayan canlılardır.

ıkinci büyük tükeniş 360 milyon yıl önce Devonyen'de (Birinci Zamanın dördüncü periodu) meydana geldi. 7milyon yıl içinde varolan türlerin %60'ı tükendi.

Üçünci tükeniş en geniş kapsamlı olan ve iyi bilinenidir. 250 milyon yıl önce Permiyen (Birinci zamanın son periyodu; Karbonifer'den sonra gelip 30 milyon yıl sürdü) sonunda deniz canlılarına ait türlerin %90'ı bir milyon yılda tükendi. Kara hayvanları arasında sürüngen ve çiftyaşamlıların (amfibiler) üçte ikisi ve böcek takımlarının %30'u yok oldu. bu tükeniş sırasında çevre çok değişmişti: deniz yüzeyi çok alçalmış,atmosfer oksijeni çok azalmış ve Güney Çin'de dev volkan püskürmeleri meydana gelmiştir.

Dördüncü tükeniş 200 milyon yıl önce Trias'ta (ıkinci Jeolojik Zamanın birinci periyodu) görüldü. Yeryüzündeki türlerin '%20'sinin soyu tükendi. Çok sayıda sürüngen, karından ayaklı ve iki çeneli (bivalve) deniz hayvanı yokoldu.

Nihayet 65 milyon yıl önce Kretasse ile Üçüncü zamanın başı arasında en iyi bilinen tükeniş meydana geldi. Dinazorlarla birlikte sürüngen ve deniz canlılarının yarısından fazlası yok oldu. Buna karşın memeliler ve çift yaşamlılar yaşamlarına devam ettiler. Başlıca neden Meksika'nın Yucatan yarımadasına 10 km çapında bir göktaşı düşmesiydi.

SCULLY: (iç çeker) Mulder, bu – şey - eğer el yazması hakkında ne söylediğime inansaydım

MULDER: Ne?

SCULLY: Genesis?den bir bölüm var.

MULDER: Scully, o el yazması dünya dışı.

SCULLY: Mulder, bu olamaz.

MULDER: Bunun ne anlama geldiğini biliyormuydun?

SCULLY: Hayır, Bu bana hiçbir şey ifade etmedi, Mulder.

MULDER: Hayır, bu bizim genetik atalarımızın uzaylılar olduğu anlamına gelir ki başlangıcımız (atalarımız) uzaylıydı. ışte bu yüzden buradayız; onlar bizi buraya koydu.

Bu harika bir diyalog Mulder'ı seviyorum :))

Oğuzhan

From: trustno13 2/11/2004 10:16 am
To: okatmer

TGRT 7. sezonu alacaksa, bölümü göstersin, diziyi bırakıcaksa "bölüm gösterilirse çarpılırız, yamuluruz, uzaylılar tarafından kaçırılırız" desin, Biogenesis'i sansürlesin kessin biçsin içine etsin hatta mümkünse yayınlamasın. yok yk, drek yayınlamasın. tu bi kontinyud yazdıktan sonra Sixth Extinction için bi 7 yıl daha beklemeyelim.
Murat

From: theafl 2/12/2004 12:46 pm
To: trustno13

ya bu 3 bölüm(biogenesis,6th extinction,amorfati)ayrı bir sezon olsaydı
ben bu tgrtden korkuyorum kaç yıl bekliyces acaba 7. sezon çin

From: black_witch 2/14/2004 1:15 am
To: theafl

teaser ışık hızındaydı öyle ki hatırlamıyorum bile(belki de bu bölüm teaser yoksunu,bilmiyorum)! dublaj sayesinde ise gayet ciddi,yavşamamış bi x bölümünü bile %100 ciddiyetle izleyemedim(scully çizimi eline aldığında bi 'hadi canım sen de!' demedii kaldı).
eski dostlar(!) görüldü,scully nin sinirleri laçka oldu,mulder direk sıyırdı zaten,kuramın güzelliği de ortada;yine de vardır(?) bunun altında bi çapanoğlu demekten kendimi alamayarak bölümü takdir ediyorum.

From: TRARAGORN 2/14/2004 1:30 am
To: black_witch

kırptılar , dublaj belki de en igrenc durumundaydı (en azından arka plan muzikleri falan vardı,ve bence cok guzeldi) -ki Skinner kendisini scanner :) olarak tanıttı :).Yine de bolumun guzelligini bozamadılar.Kesinlikle bir scully bolumuydu bu mulder ezilen acı ceken mazlum halkı oynuyordu :) Kıyafetler harikaydı,sezonun en iyi gardrobuydu bence bu bolum :)

Yakın plan scully ler, uzak cekim scully ler diana vs dana sahnelerindeki scully ler kısaca tüm scully ler harikaydı :) diana nın ne serefsiz aynı zamanda cirkin bir .... oldugunu gormus olduk :) Bence en iyi dublaj scully nin "yalancısın sende yalancısın" laflarındaydı buradan izlerken ben bile dumur oldum bilmem sCAnner ve diana neler hissetti.Uyuz krycek yine nanolarla oynuyor herhalde daha once Sk nin vucuduna soktugu,yoksa koca Ski yapmaz bunu :)

Sondaki gemi sahnesi de klasikler arasında yerini aldı benim aklımda :)

From: _VooDoo_ 2/14/2004 1:36 am
To: black_witch

skinner ve diana (ve tabi krycek) bir haltlar karıştırıyorlar, özellikle diana , ne kadar yalancı bir kadın ya,(ve neden mulder'ın evinde üstünü çıkarttı? , tabi ondan önce olanlar da meçhul) olan mulder'e oldu gene üzüldüm valla adam resmen kafayı yedi.valla bu bölümün devamı olan The Sixth Extinction'ı nasıl bekleyecem bilemiyorum, tgrtnin hemen 7. sezona geçeceğini hiç sanmıyorum, mutlaka 6. sezonu baştan alacaklar ve yeni yayın dönemi yani eylül gibi 7. sezon başlar allahın izniyle.(tabi tgrt 7. sezonu alırsa, inşallah alır)
ama bölüm şahaneydi yani, son sahnede o ufoyu görünce... (bu arada scully giyim kuşam yönünde mevsime ve ortama iyi adepte oluyor :))
e olsun yani fildişi sahilinde de siyah giyecek değil tabi :P )
ya ben bu diana denen kadını görünce çok sinirleniyorum, valla kan beynime sıçrıyor, ayrıca çok çirkin hudubet biri ya!!

From: meleren 2/14/2004 1:40 am
To: TRARAGORN

Uufffffffff ne özlemişim böylesine manyak bir bölümü...
Bölüm tam sinema tadındaydı çekimler oyuncular müzikler mükemmeldi...
Valla bölüme bi tek Scully bölümü diyemicem ok scully mükemmeldi ama Mulder ı acı çekerken o halde görmekte mükemmeldi gene Mulder damarım kabardı...
ayrıca krycek i özlemişim ya bu herifi hem seviyom hem nefret ediyom vııışşşşş....
Ya konuya hiç birşey diyemicem bence harikaydı hele incile saplanma sahnesi oyoyoy yaaa özlemişim böylesi bi bölümü dedimya :)

From: okatmer 2/14/2004 1:33 pm
To: pinarb

Hazırsanız belkide en uzun yorumumu yazmak üzereyim. Sevdiğim bölümlere uzun uzun yorumlar yazdığım malum.

Öncelikle TGRT çok alakasız bir yeri,jenerik öncesini kesti. Ne alaka bu anlamadım orda hatırladığım ters birşey yoktu. Scully 5 büyük tükenişten ve 6.da bazı işaretler gösterdiğini söylüyordu. Bölümde incili uzaylılar verdi diyordu ama sanırım orayı anlamadılar.Dublaj eskiye göre biraz daha iyiydi bana göre

Biogenesis biz dizinin ilk sezonlarındayken nette resimlerini (özellikle son sahne) gördüğüm ve çenemin yere vurduğu bir bölümdü ve acaba biz bu bölümü Türkiyede izlermiyiz diye düşünmüştüm. Cd veya kasette izlediğim bölümü TGRT ve Türkçe izlemek garip geldi.

One Son/Two Fathersla biten mitolojinin yeni bir dönüm noktasına döndüğü,gerçekten çok etkileyici bir bölüm Biogenesis.Atalarımız uzaylımıydı konusuna çok taktığım için bana çok güzel,çok etkileyici geldi bölüm. Yaratılış aslına bakarsanız yanlış kelime..Başlangıç uzaylılardanmı? gerçekten beni çok heyecanladıran bir konu bu. Yaratılış demiyorum çünkü hepimizin tek bir tanrı tarafından yaratıldığı konusunda hiçbir şüphem yok. Dünyadaki yaşamın başlangıcı uzaylılar olabilir diyorum. 12 Gezegeni okuyanlar bilir bununla ilgili çok ciddi kanıtlar bu kitapta mevcut. Yine son zamanlarda okuduğum Tevrat'ın şifresi de butür bilgiler veriyor. Tevrattaki bilgilere (yada çözüldüğüne inanılan şifreye göre) göre dünyaya yaşam çelik bir yapı içinde gelmiş ve bu çelik (adını hatırlıyamadım şimdi uff sanırım ısrail yakınlarında bir göldü) kap göl içinde gün ışığına çıkarılmayı bekliyor.

Dünya dışı bir gücün bizim evrimimize,toplumsal yaşamımıza,teknolojimize yön vermiş hatta şuanda veriyor olması en büyük xfiles sanırım. Belki çok bilim kurgu ama buna inanmak istiyorum. Ama bu düşünce dinimizle ters düşüyor bu yüzden benimde düşündüklerim sadece içimde bir heyecan ve merak olarak kalıyor. Ama şuda var dünya dışı bir yaşam varsa onunda mutlaka bir yaradanı olmalı. Neyse bu konu baya derinlere inen bir mesele insan inançlarını sorgulamaya başlıyor.

Bölüme gelelim;

-CC ve ekibi yaptılarmı yapıyorlar 6.sezonda bu bölüm izleyice alın size bir tokat kendinize gelin diyordu.

-Afrika kıyılarına vuran bir uzay aracının üzerinde hayatın şifresini aramak gerçekten çok etkiliciydi. Bu arada bazı kitaplar insanın afrika kıtasında türediğinden bahseder. Bu aracı afrikaya koymaları güzel bir bağlantı sağlamış

-Mulder'a Tunguska'da verilen kara yağın etkilerini gördük.Belki Mulder'ın anneside Cassandra gibi bir takım deneylere maruz kalmıştı ve Mulder bu yüzdende alien özellikleri taşıyordu. Mulderın bir bölümü artık uzaylı. Beyin aktivilerinin artışı,düşünceleri okuması onu belkide Gibson Praise gibi yapmaya başlamıştı. Sigara içen adam Gibson'a bir beyin operasyonu yapmıştı hatırlarsanız. Sırada belki Mulder var..???

Bu arada Scully ve Cassandrada neden böyle beyin etkileri olmadı bilemiyorum. Scully'e FTF'de verilen panzehir sanırım bunu engelledi.

-Krycek TR&TB'deki gibi eline koz olarak kullanacağı şeylerin peşindeydi. Faceless Alien saldırlarını gören çocuğu kaçırmıştı koz için bu seferde bu uzay gemisi parçasının peşinde.

-Evet çok tepki görüyorum ama O Dönüyor derken Diana Fowley'i kastetmiştim. Herkes kızıyor ama ben gene Diana'ya bu bölümde bayıldım. Mulder beni aradı derken yalan söylüyordu. Zaten Scully bunu yüzüne karşıda söyledi. Sanırım CSM'im emriyle o zaten Mulder'ı ve xfiles'ı takip ediyordu. Bu dünya dışı konu gündeme gelince gene karanlık ininden ortaya çıktı. Mulder'ı evine götürmesi sanırım onu bu davadan vazgeçirmek yada ağzından laf alabilmekti. Tabii bunu yapabilmek için gene Mulder'ın zayıf yönünü kullandı. Buda CSM'in planı çünkü; Mulder kısmen uzaylı.Mulder'la Diana beraber olup bir çocuk yaparlarsa bu çocuk CSM için Cassandra gibi bir kobay olacaktı.

-SR.819'un devamı gibiydi bu bölüm. Kryceğin şantajı sonucu Skinner resmen onun adına çalışıyordu. Bu arada Scully raporunu yazmadan rapordan bahsetmesi yani xfiles'ı gizlice izlemesi Skinner'ın gene karşı tarafa hizmet ettiğini gösterdi.

-2.Sezon Finali ile bağlantılarıda vardı bölümün. Albert Hosteen'in navajo dilinde çevirileri,kanser olması.. Sanırım bu navajo dilide uzaylıların bize verdiği bil dildi.

-Birde bu bölüm Scully içinde bir dönüm noktasıydı. Hosteen yardımıyla Dr.Sandozun o şekillerin insan genlerini gösterdiğini söylemesi,Afrikada bulunan uzay gemisi. Scully bakalım neler yapacak.

-Mulder'ın hastanedeki durumunu görünce çok üzüldüm yaaa. Duyduğuma göre Ruki'de benim gibi ağlamaklı olmuş :)

Tamam bitiyorum,kafam öyle doluki bu bölümle. Belkide anlatacaklarımı toplarlayamıyorum. Bence en güzel final bölümlerinden biriydi. TGRT 7.sezonu alırmı bilmiyorum merakla yeni bölümleri bekliyorum

Oğuzhan

From: xxtubaxx 2/14/2004 3:08 pm

hayatımda ilkkez tamamen uyanık izleyip hiç bi şey anlamadım yaaa!!!ne oldu kim öldü niye kim ha???sanki bölümün bir kısmı yok gibiydi birşeyleri atladılar sanki allahallah... bu arada bi diyeceğim daha var ama size değil...:

SENDEN NEFRET EDıYORUM DIANAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bu arada o uzay gemisi nassı ortaya çıktı mulder o sırada hala deli miydi sonra nassı oldu da koskoca uzay gemisini sadece scully buldu.ama harbi söylüyorum mulder' ölee görümce içim bi hoş oldu üzüldüm.neydi o hali öllee:(((bu arada dianadan nefret ettiğimi söylemişmiydim...pardon söylemiştim:))o öyle soyunduktan sonra umarım tahmin ettiğim şeyi yapmadı!!!yoksa yaptı mı:((??!

From: sedab 2/14/2004 5:10 pm
To: xxtubaxx

aynı şeyleri düşünüyorum diana dan nefret edenler birleşin!

From: theafl 2/15/2004 12:08 pm
To: sedab

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
haaaaaaaaayıııııııır
ben çıldıracağım 2 gündür iskendeun yağmurdan ve fırtınadan geçilmiyor ve 1 gün boyunca elektrikler yoktu izleyemedim
ama bugün tekrarı var ama hele bir yağmur yağsın bak ben o yağmura ne yapacam:)))))

From: incig 2/15/2004 2:16 pm

Uzaylıların dünyadaki hayatı başlatmış olması teorisi, bence de çok heyecan verici bir teori. Ben de Oğuz gibi inanmaya hazırım. Hem de yürekten (Bu arada, Oğuz'a, yine daha önce bahsettiğim "Gods of the New Millennium" adlı kitabı bir an önce okumasını salık veriyorum).

Ama bu teoriyi işleyen CC olunca bir şey yine de iğreti duruyor. Nedir bu, tam sözcüklere dökemiyorum. Galiba daha önce anlattığı hikayelere tam bağlı kalmaması, ne yazdığını unutması, sonradan yine hatırlamış gibi geri dönmesi ve ben yazdım böyle oldu ayaklarına yatması, vs...Bunlar benim üstümde iyi etki bırakan şeyler değil. Karakterleri çok sevdiğim için bunca yıldır direnip duruyorum, belki siz de benim gibisiniz. Ama dizinin 4.sezondan sonra inişe geçtiğini hepimiz biliyoruz ne yazık ki. Senaryolar gittikçe kötüleşti, ne yaparız da kurtarırız diziyi, nasıl tekrar ilgiyi çekeriz diye kıvranıp duruyorlar. Bu da o çabalardan biri bence. Kısaca bu dizinin yaratıcısının CC olması artık hoşuma gitmiyor.

Neyse, gelelim bölüme. Mulder'ın bunca bölümden sonra tekrar Samantha'yı (gerçeğin peşine düşmesindeki baş neden) hatırlamış olması göz yaşartıcıydı (!). Reduxlar'da CSM ona güya kızkardeşini gösterdiği zaman onu aramaktan vazgeçtiğini sanmıştık, değil mi? Ama demek ki neymiş, onu unutmamış. Sahte Sam sadece CC ve arkadaşlarının anlık bir ilgi çekme çabasından başka bir şey değilmiş. CC'nin Sam'i unutmadığını gösteren bir cümle sadece Mulder'ın ağzından çıkan "My sister" cümlesi. Valla bence XF'deki en büyük hayal kırıklıklarından birisi benim için, bütün bu uzaylı işgali meselesi ve Samantha işini askıya almaları veya unutmaları. Hatırlayın, dizinin en iyi bölümlerinden çoğu, bu olayın Mulder'ın hayatında yarattığı duygusal deprem ile ilgiliydi (Paper Hearts, Conduit, vs).

Ama bu sezonda nedense, belki de kardeşi sandığı kişiyle karşılaştığından beri, üzerinde bir umursamazlık var, yani ben bu sezon gördüğüm Mulder'ı hiç sevmiyorum. Bütün işler Scully'ye yıkılmış durumda. Hatta Mulder'ın teorilerini savunmak bile.
Burda da aynıydı. Ama onda da gidiş gelişler var. Bir Mulder'a neden hala gerçeğin peşinde olduğunu soruyor, bir dakika sonra Mulder'ın uzman arkadaşlarından birini buluyor ve sonra da olayın peşinde New Mexico'ya gidiyor. ıyi ki gidiyor, çünkü bu bölümde geçirdiği krizler nedeniyle Mulder'dan çok bir yarar göremiyoruz.
Ama bu bölüm yine de çok da kötü sayılmazdı. Kendince eğlendiriciydi. Oyunculuklar iyiydi. DD Mulder'ın duyduğu her neyse onu duyarkenki; ve GA de Scully'nin Skinner'ın onları gözetlediğini öğrendiği zamanki şaşkınlığını iyi yansıttı. Mulder'ın nasıl delirdiğini biraz daha yavaş göstermelerini isterdim yine de. Birdenbire onun hastane koğuşunda kamaralar tarafından gözlem altında tutulduğunu hemen görmek istemezdim.

O bulunan eski parçanın birden dönmeye başlamasının anlamı neydi, bunu anlamadık, değil mi?

XF bürosundaki o tepgöz sahnesinin parodi gibi olduğunu söylemek zorundayım. Bilmiyorum, Chuck ve Scully'nin durmadan alete bir kağıt yerleştirip bir açıklama yapmalarını komik buldum. Sanki yarış halindelerdi.

Bu Diana Fowley karakterini biraz daha geliştirselerdi ne iyi olurdu. Mulder ile olan o eski ilişkilerinin boyutunu bile bilmiyoruz daha. Bu dizide o sadece Scully'ye tek boyutlu bir düşman olmaktan fazla bir şey yapamadı.

Böylece bir sezon daha bitti. Çok hayal kırıklığı yaratan bir sezondu. Ajanlar karakterleri dışında davrandılar çoklukla; bazı bölümler hiç olmamış kabul edildi; ajanların ilişkileri seyircileri gerdi, bir yakındılar, bir nerdeyse birbirlerini boğazlayacaklardı; senaryolar da gülünç derecede kötüydü.

Bu bölüm çok harika bir sezon finali olmadı, ama tabii son sahnede gösterdikleri o uzaylı gemisinden sonra 7.sezon başında bu olayı nereye bağlayacaklarını ve tabii sevgili Mulder'ı o deli koğuşundan nasıl çıkaracaklarını görmek heyecanlı olacak. Artık yazarların eski yazdıklarını unutmalarından bıktım, bunu yapmamalarını istiyorum.

Neyse, artık bakalım 7.sezonu görmek ne zamana nasip olacak? TGRT'ye bu konuda çok da güvenmiyorum. Umarım yanılırım.

From: turbey 2/15/2004 2:29 pm

oguzhan bahsettigin gol Lut golu, dunyanin en derin golu...
tevratta bu gol hakkinda, efsaneler var zaten, nasil yaratildigi felan...Hz. Musa dan onceki bazi kavimler bu gole gomulmus...acikcasi bende unuttum tam olarak neydi...

diziye gelince cevirilerden ve kesilmelerden olacak sanirim, dizi pek oturmadi bende...dizinin son 5 dakikasi sanki forward a basilmis gibi cok hizli gecti. ne oldu tam anlamadim...bugun tekrarina bir daha bakcem...

byes...
gokmen

From: asdf20032 2/16/2004 2:19 am
To: turbey

Belkide gereksiz bir ayrıntı olacak ama
Mulder evinde berbat bir halde yatarken Scully aradığı ve telefonu Diana nın açtığı ,ardından telefonu Mulder a verdiği sahnede Mulder ve Scully arasındaki konuşma dikkatimi çekti.
Scully."neredesin?",
Mulder:"evdeyim."
iyide mulder ev telefonuyla konuşmuyor muydu yani Scully Mulder ın evini aramamış mıydı?(yoksa ben yanlış mı gördüm)

From: theafl 2/16/2004 12:20 pm
To: asdf20032

belki de evin içinde nerdesin diye sormuştur:))
bu arada bölümü ben bugün izleyebildim scanner komikti gerçekten
bide gerçeğe en yakın bölümlerden biriydi benim aklıma göre
çünkü her ilahi dinde bunu destekleyecek bilgiler vardır
mesela ben islam dininden bir örnek vereceğim

bir evliya(ismini unuttum am aeve gidince öğrenirim)bir gün çölde giderken bir göl kenarında iki adam görmüş ve biraz gariplik sezmiş yanlarına gitmiş iki adam sormuş sen kimsin evliya ben adem oğluyum demiş
bunun üstüne onlar da kaçıncı ademin oğlusun demiş

bunu okuduğum kaynağıunda ismini size ulaştıracağım birde gerisi vardı ama unuttum
yani şeyi unuttum adamlar kaçıncısındansın diye sorduktan sonra biz bilmemkaçbininci ademin oğluyuz demiş(sayı binliydi ama kaç bin olduğunu hatırlamıyorum)

yani bunu destekleyen bir sürü hadis ve olay var

okula gitmem lazım hoşçakalın:))))

From: rukish 2/16/2004 3:22 pm

<<<Mulder'la Diana beraber olup bir çocuk yaparlarsa bu çocuk CSM için Cassandra gibi bir kobay olacaktı. >>>

Allah'ımmm!!! bunu ne arada nası düşündün ve nası yazıcak kadar kurdun???? Benim aklıma gelseydi gidip çıkarırıdım midemdekileri heralde.Ay bi de yazmışın yaaa. Oğuz nası yaparsın bunu yaaa???

Kaltak karı yaaaa.. Mulder'ın o hasta halinden yararlandığını düşüneni yemin ederim alırım ayağımın altına haa!! :P.. Hem farkettiyseniz (ki ben farketmesem kafayı kırardım heralde) Mulder2ın odasından salona geçti, salondan da başka bi odaya ve o odadan salona geçerken soyundu.. Mulder orda uyurken o şekilde gidip yanına kıvrılmış olamaz, olur diyeni de paralarım, ay yeter konuşmıycam şimdi bu karıdan daha fazla. Mide bulandırıcı, iki yüzlü, düznbaz, CSM aşığı, bayan "arkadan vuran".. O hangi bölümdü hatırlamıyom ama Mulder2ın iyiliğini istemiş olsa bile "Sen ve ben Mulder eski günlerdeki gibi" martavalıylan Mulder2ın elini tuttuğunda bitti benim için o karı. Terbiyesiz seni! Gırrr!!!

Ay banane Diana'dan. Bu arada Skinnner neyse de bu karı o sahnede telefonda konuşurken "ben Fovlow" mu ne dedi, ben orda koptum. Hem zaten scully'den keisnlikle daha daha "kart" duran bu hatunun sesi nası bu kadar "genç kız" sesine benzer anlayabilmiş deilim. allah2ım susiim dedikçe konuşturuyo bu karı.. NEFREEEEEEEEEETTTTTTTTTTTT!!!

Mulder ya Mulder abi Mulder YAAAAA!!! Gitti zavallı adamın anasını ağlattılar. Yazık yaa, niye bu kadar çekiyo bu adam!??? Ya ulan Mulder ulan Mulder! Ya kağıttaki çiziminden bile etkilenip beyninin içine ediosun niye o cismin arkasından sen gidiyosun be kardeşim? Ya tamam sırrını çözecen de Scully ile yer değiştirseniz olmuyo muydu yaaa?? Ya bile bile beter etti kendini sinir oldum sinir yaaa.. Mulder'ın acı çekmesine ben dayanamıyom abi dayanamıyom yaa.. Nie üstüne gidiyolar bu kadar ama yaaaa. ühüüüüüaaaaaaaaa!! :( Ha şu seslendiren herif te hala "Scully" demeyi öörenemedi. Ya ne uzatıyon kardeşim "Sıkaaali" diye? Ha! SALAK! "Sıkali" de bitsin! Benim de beynim gitti, izledikten sora kendime gelemdim bu dublaj komedisi yüsünden, uyuyamadım bea!

Valla konu cidden iyi, Scully ile Mulder'ın tartışmalarını kesmemişler sevindim, fazla zayiat olmamış hayret ettim ama işte eksiklikler belli. (dublaj fln). Çok güsel bi mantıktan yola çıkmışlar, güsel yerlere gitmiş.. Arada Mulder'a olan oldu ona yanıyom sadece. Gelecek sezonu da şimdilik fazla düşünmemeye çalışıyom.

Mantık demişken, benim de aklıma yatar o dünyaya nası geldiğimiz fikri, tamam benim de tek bi yaradan'a inancım var ama insanlığın geçmişi nedir? Nası geldik buraya vs. konuları pek açık deil, istediğiniz yere çekebiliyosunuz. Stargate'i ilk izlediğimden beri sanırım, bizden daha zeki ve üstün bi ırkın buraya geldiğini ve sonradan bi şekilde yok olduğunu (Atlantis efsanesine kayıyoruz burdan) düşünmüşümdür.

Öle Darwin teorisindeki(teori meori benim alanım deil hatam varsa affola:P) gibi maymundan insana "yükseltildiğimizi" değil daha üstün bir seviyeden insanlığa "indirgendiğimizi" düşünmek, güsel :PPP.. Yok abi valla günümüz insanlığı öle matah bişi deil, dünya üzerindeki tek zeki varlık biziz diye pek bi g.tümüz kalkık zaten, umarım bi gün kıçımızı pataklamaya gelir o bizi buraya getirenler.. Seviyom bu fikri ben.. XF mitolojisinin böle bi yere gelmesi iyi.. Bundan sorası ile ilgili pek bi yorum yapmiim şimdi. Benim uzaylılarım XF'takiler de deil aslıdna :P

Gerisi... Mulder'a ağlıyorum ben.. Ha orjinalini izlemiş arkilerimin dediği üzere Mulder hastane odasında "Scullyyyyyyy" die bağırıyo. Pek bişi değiştirmez belki ama, benim için önemli! O kadar...

şimdi ben, kederimle başbaşa kalmaya gidiyorum.. Ağlıycam. ühü!!!

MULDEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRR!!! BÖğÜÜÜAÜAAAğAAAAAAAAAA

From: rukish 2/16/2004 3:32 pm
To: rukish

Tek bişi sorcam ben. Pazar günü de şans eseri yakaladım o sahneyi, doktor kaçarken Scully peşinden koştu ya. Sora dikkat kesildi kabartıp ekrana yaklaştı yaklaştı ve sora birden merdivenlerin kapısını açıp koştu, doktoru buldu fln. Nası?? ay ayak seslerini duydu da birden ahrekete geçti demek istemiyorum ben, o sahne, o sahnede başka bişi var. O sahnede sanki Scully doktorun taşıdığı o uzay gemisi parçasını hissediyo gibi geldi bana... O da hissediyo ama güçlü bi his deil, o da Oğuz dediği gibi Fight the Future'da ona verlen aşıdan olmalı, ama bişi kalmış olmadı Scully'de. Ay ne bilim? Kimse böle düşündü mü onu bi sormak istiyom sise..

From: okatmer 2/16/2004 4:55 pm

<<belki de evin içinde nerdesin diye sormuştur:)) >>

Yahu arkadaşlarım siz birini çok merak edip ulaşamadığınızda ardından arayıp nerdesin demezmisiniz evde bile olsa. Orada neredesin; nerelerdeydin,sana ne oldu anlamında

Oğuzhan

From: theafl 2/17/2004 11:13 am

:)))) ama scully hiçbi zaman boş yere nerdesin diye sormaz(tabi dublajsız halini düşünerek söledim:))) o kızın sesini garipsedi ve öle sordu bence
bu arada bahsettiğim olayın kaynaklarını vereyim dedim
muhittin arabi hz
futuhatı mekkeyi şerhi kitabında sözedilmiş ve dediğim binli rakam 25 bin!!!!

From: okatmer 2/17/2004 12:41 pm

Belki ev telefonunu cebine yönlendirmişti mulder olamazmı??? :)
Demokrasi ve çare ilişkisi

Oğuzhan

From: rukish 2/17/2004 8:34 pm

Hay ev telefonunuzu, cep telefonunuzu, "Mulder nerdesin?"inizi yesinler bea! Adam yüksek beyin aktivitesi yüsünden kafayı sıyırmak üzere düşündüklerinise bakın bea !!! cık cık cık!

Evet, hala kederlerdeyim. Ne var? Zaten gelcek sezonu da spoil ettim, bişler biliyom sanırdım bi de.. ühü!

From: okatmer 2/17/2004 8:40 pm
To: rukish

Ya hakketen Mulder kafayı tırlatsın biz burda nelerden bahsedelim.

Rukicim acını aynen paylaşıyorum,Mulder'a Allah'tan şifa ,yakınlarını ve hayranlarına sabırlar diliyorum.

Oğuzhan

From: theafl 2/18/2004 11:11 am

yanlış söyledin cep telefonunu evine yönlendirmiş olsa gerek
eğer evini cebine yönlendirseydi scully mulderın evini aradığını zannettiği için o soruyu sormazdı:)))

From: incig 2/18/2004 10:57 pm

Pazar günleri tekrar var mıydı? Saat kaçtaydı ya?
Bundan sonra ne olacak bilgisi olan var mı? Sezonun başına mı dönüyoruz en baştan?

From: okatmer 2/19/2004 7:56 am
To: incig

Bu cuma yok. Pazar günü 24:00'de dizi var

Oğuzhan

From: theafl 2/19/2004 11:54 am

ya sezonun ilk bölümlerini versinler izleyememiştim aaaa belkide pilottan başlarlar ha?

From: trustno13 2/19/2004 1:14 pm

yuuuööeeehhh ollddu pilot!
6. sezondan bahsediyoruz yaw, ne pilotu?

Murat

From: okatmer 2/20/2004 8:02 am
To: trustno13

1.sezondan başlasın diyolar sanırım.

Neyse 6.sezon baştan tekrar edilecek pazar günleri, ama cuma dizi yok.

Oğuzhan

From: theafl 2/20/2004 11:26 am

evet öle diyodum:)
ama pazar günü gıcık gibi olmuş okulum var benim:)
ama neyseki öğleci yim

From: amorfati Jan-16 12:39 am

Çok güzel bi bölümdü, bayıldım. Teori cidden ilginç ve bence bölümde de çok güzel bir biçimde işlenmiş. Hele hele en baştaki bilimsel açıklamalarda Scully'cimin sesini duyunca tuhaf bi mutlulukla doldum valla. Bilimsel bir şey olunca hemen Scully'e vermişler metni okusun diye ama bu kadar da kasılmaz ki canım Scully ve bilimselliği örtüştürmek için :PP Neyse efenim dediğim gibi teori çok ilginç, kafamda bir sürü soru işareti oluştu -doğal olarak- zaten o yüzden "to be continued" demişler bölümün sonunda :)) Bu arada Diana Fowley'den nefret ediyorummmmm ,iğrenç insan, gebertilesi kişilik, kara kedi gibi kadın yahu, niye zırt pırt Mulder'ın yanına gidiyorsun. Başka işin gücü yok mudur bu hatunun zaten CSM'yle bi işler çeviriyor bu, yakında onun da çıkar kokusu... Zaten Skinner da ayrı telden çalıyor, ödlek herif S.R. 819'daki nanoların korkusundan sattı Mulder'la Scully'i Krycek'e...( bu arada Krycek'e n'oluyor çok merak ediyorum, kardeşim niye koşuyorsun tabletlerin peşinden manyak mıdır nedir yahu alla alla:PP )

Skinner'ın da bölümün başlarında kaydediciden kasedi çıkarırken sinsi bir ifade vardı yüzünde ama sonda o da Scully'e pek bir acır gibi baktı sanki "affet yahu" dercesine bilemedim...

Bu arada bölümde evrim teorisinden bahsediliyor, bir de uzaylılarla ilgili teori var ama dini kitaplardaki teoriden bahsedilmiyor ama olay ıncile bağlanıyor. Tabletin üstündeki yazı incilden bi kısım çıkınca Mulder öyle bir şey dedi ki sanki sonrasında ıncili de uzaylılar yazmış diyecekmiş gibi hissettim. Ufak çapta bi şok geçirdim sonra gördüm ki öyle bir şey demedi. Cidden çok merak ediyorum devamını, hele de "Amor Fati" yi :))) ( Bu arada 7. sezon klasörü ne zaman açılacak hakikaten?)

From: okatmer Jan-16 9:08 am
To: amorfati

"Tabletin üstündeki yazı incilden bi kısım çıkınca Mulder öyle bir şey dedi ki sanki sonrasında ıncili de uzaylılar yazmış diyecekmiş gibi hissettim"

Zaten öyle bu bölüme göre incili uzaylılar dünyaya getirmiş, Mulder bunu söylemedi ama "bizi buraya koyan onlardı" cümlesi neler demek istediğini anlatıyor

7.Sezon klasörümü?? Sabır accık sabır

Oğuzhan

From: sedab Jan-16 9:13 am

evte ilk defa izliyormuşum gibi numara yapıyım

vay be ne harika bir bölüm .6sezonun en iilerinden OUR GENESıS ıS ALıEN bu laf bölümü özetler herhalde.mulder hasta oldu canııım o dianayı nie çağırdı ki sanki PAranormal kadın numaraları işe yaradıda şimdiye kadar.ama özellikleri geliştikçe mulder ın daha da hasta olunacak bir karakter olacakk.2 bölüm bizi tavana vurduracak.scully ise harikalar yaratacak,ki başladı bile artık .afrikadaki son sahne çooooook müthişti

From: okatmer Jan-16 9:50 am

Zecheria Sitchin "Kozmik Tohum" kitabını okuduysanız birbirinden ilginç bölümlerde bizlere çok ilginç bir soru sorar: Acaba karanlık Çağ ve Orta Çağdan çıkan, Aydınlanma Çağına ulaşan, Sanayi Devrimini deneyimleyen, yüksek teknoloji, genetik mühendislik ve uzay uçuşları çağına giren ınsanoğlunun, kadim bilgiye ancak yetişmiş olması mümkün olabilir mi?

"Kozmik Tohum" da Güneş Sisteminin oluşumu, kuyrukluyıldızlar ve asteoit kuşağının meydana gelişi, Dünya nın kıtalarının ve okyanuslarının ortaya çıkışı, Dünya üstünde yaşamın nasıl başlamış olduğu, ilk insanın yaratılışı, Mars ta yaşam gibi birbirinden ilginç konuları ele alan bölümlerinde cevaplanan bu soru, ınsanoğlunun varoluşunun merkezine, kökenine ve kaderine kadar gider. Dünya nın yaşayabilecek bir gezegen olarak geleceğini ilgilendirir çünki Dünya nın geçmişindeki olaylarla ilgilidir; nereye gittiğimizi açığa çıkarır çünki nereden geldiğimizi açığa çıkarır.

Yazarın kitapları (Genesis Revisited, Divine Encounters, When Time Began hariç diğerlerinin türkçeleri mevcut) yaratılıştan sonra insanoğluna "birşeyin" sihirli değnek dokundurduğundan bahseder. Sosyal hayat,adalet,hukuk,savaş her konuda bizim yönlendirildiğimizi ve bunların bize öğretildiğini anlatır.

Biogenesis bölümü yaratılışla ilgili çok ciddi fikirler ortaya atıyor ve "tek yaratan vardır Tanrı" tezini çürütmeye çalışıyor. Bu noktada da yollarımız ayrılıyor. Bir uzay gemisi üzerinde incilin insanlığa getirilmesi ,uzaylıların insanoğlunu yaratması x-files gibi bilimsellik temelli bir diziye ve Scully'e ters düşüyor. Geçen 6 senede uzaylıların varlığına inanmayan Scully, şimdi bizleri onların yarattığı fikrini nasıl kabul edecek ve Mulder'a bunun aksini-doğruluğunu kanıtlayacak

Her ne kadar inanç yapıma da ters düşsede bu bölümü seviyorum. MULDER: Bu bizim genetik atalarımızın uzaylılar olduğu anlamına gelir ki başlangıcımız (atalarımız) uzaylıydı. ışte bu yüzden buradayız; onlar bizi buraya koydu. Bu herne kadar beni heyecanlandıran bir cümle olsa bile Scully'e katılıyorum; SCULLY: Mulder, bu bilim kurgu. Bir su damlasını bile tutamaz. Bu konuyla ilgili Zecheria Sitchin'in fikirleri bana daha olası geliyor

Acaba Gibson da Mulder gibi bir beyin rahatsızlığı yaşadıktan sonramı bu hale geldi. Neden Gibson'ı daha fazla anlatmadılar şu dizide yazık yazık

CSM yeni bir sendika/kurulun başındaydı. Demekki tekrar toparlıyor ekibi. CSM'in toplantı sahnesi ve orada konuşulanlar daha önce dikkatimi çekmemişti. Diana'nın söylediğinden de anlaşılacağı gibi CSM ve Diana'nın olanlardan haberi yok. Krycek nasıl öğrenipte temasa geçti ilginç

Mulder okul merdivenlerinde bayıldıktan sonra Diana'yı arayan Krycektir. Bir şekilde onları da bu işin içine çekmek için yaptığı bir oyundu. Yoksa Mulder o halde neden Diana'yı arasın. Son sahne zaten koparır insanı. 6.sezonu ikinci kez bitiyoruz ve artık 7.sezonu 4444 gözle bekliyoruz

Oğuzhan

From: fbistop Jan-16 9:57 am
To: sedab

6. sezona kadar süren hikaye boyunca bu teoriyi destekleyen birşey görmemiştik gibi hatırlıyorum, yani demekki 7. sezon ve sonrası hikaye de genesis-extinction ikilisi üzerine başladı, gelişmeler ne olacak bilemeyiz (yani izlemeyenler ve spoiler okumayanlar) ama konu olarak iyi bir başlangıç oldu heralde. yalnız izlediğimiz diğer mitolojilerin yanında bana daha az heyecan verici geldi, belki biogenesis için büyük beklenti içine girmiş olmamdan, belki de üçlemenin ilk bölümünde henüz az şeyle karşılaşmış olmamızdan.

beni bölümde en çok şaşırtan, mulder ve scully'e birçok şey olduğunu gördük, çok ölümden döndüler, kaçırılmalar oldu, ama hiç mulder'ın böyle bir delirme (gerçi psikolojik değil ama) yaşayacağını tahmin etmezdim. onu o halde görmek, üzüldüm :( bir de diana "beni agent mulder çağırdı" diyince, iyice saçmalamış bu senaristler mulder diana'yı çağırmaz diye düşünüyordum ki, mulder'ı ilk krycek'in bulduğu ve bir şekilde bunu birilerine haber etmiş olabileceği ve fowley'nin bu şekilde onu bulabileceği aklıma geldi. yani mulder gerçekten diana'yı aradıysa (ki inanmıyorum) yuh artık !! ki scully de inanmadı ve skinner ve diana'nın yüzlerine çarparcasına ne de güzel "ikiniz de yalancısınız" dedi. bir de mulder'ın o scully diye bağırması, "scully beni bir tek sen anlayabilirsin, buraya gel" der gibiydi.

From: amorfati Jan-16 10:42 am
To: fbistop

Hmmmm... Ya bu yaradılış teorisi çok ağır bir iddia gibi geldi bana, gerçi x-files'ta ağır olmayan bir iddia da yok ama; bu iddia, var olan bir kısım insanın, dünyanın ve insanın yaradılışı konusunda zorlukla Kabullenebileceği bir iddia ortaya atıyor. Denildiği gibi Scully'nin de bu teoriyi kabullenmesi daha bir zor olacak, ama bence CC bu sefer inandırıcı olabilmek için belki daha fazla uğraşmalı çünkü bu teori daha önceki mitolojinin ortaya sürdüklerinden daha bilimsel -işin içinde uzaylılarda olsa- olan bir teori... Hadi bakalım hayırlısı...

From: fbistop Jan-16 12:06 pm
To: amorfati

biraz önceki entry'de "6. sezona bu teoriyi destekleyen birşey görmemiştik" demiştim ama aslında bu teoriyi düşündürmeye itecek şeyler olmuştu. mesela ftf'de well-manicured man, insanlar varolmadan çok uzun zaman önce uzaylıların dünyaya geldiğini mulder'a anlatıyordu. bir de yanlış hatırlamıyorsam, scully bir bakteri yada virüs için mulder'a insanın tarihinden eski gibi birşeyler diyordu (tunguska-terma ikilisinde miydi, yada tam böyle değil miydi :) ). yani CC ilk hikayenin sırlarını açıklayıp yeni bir hikayeye geçerken bu iddiayı da x-files'a eklemek istemiş olabilir. tabii Chris Carter'ın mitolojileri yazarken (ki büyük kısmında Frank Spootniz'in de imzası vardır) heşeyi kafasında önceden oluşturup oluşturmadığını (ki bu bana pek mantıklı gelmiyor, en fazla kaba hatlarıyla oluşturabilir), mitolojinin bölümlerinin yazılması ve mitolojinin devamı konusunda çok dalgalanmalar yaşayıp yaşamadıklarını, "mitolojide ileride neler olacak, ne yazsak lan" toplantıları düzenlenip düzenlenmediğini :) de merak ediyorum.

From: jdenton Jan-16 1:23 pm
To: fbistop

Aslında uzaylıların biyolojik atalarımız olabileceği ''the beginning'' de bize verilmişti.Hepimizin geninin bir parçasının uzaylı olduğu ve aslında yarı uzaylı olduğumuz söylenmişti.Hatta Gibson bu genler sayesinde beyin okuyordu.Bu yüzden bu bölümde söylenenlere çok şaşırmadım.Çünkü mitoloji ''the beginning'' ile bu yöne doğru gitmeye başlamıştı bence.

From: desertfo6 Jan-16 4:52 pm

Bu bölüm biraz da Erich Von Daniken'in "Tanrıların Arabaları" kitabından da malzeme almış gibi. Bu kitapta da geçmişte bizi buraya yerleştiren , evrimimize yardım eden , gezegenin binlerce yıl arayla girdiği periyodik yokoluş süreçlerini sağlayan hatta dini olguların arkasında olanların dünya dışı zeki varlıklar olduğu savları vardı.

Bölüm başında Scully'nin dünya , doğal süreç ve dünyadaki yokoluş döngüleri ile ilgili giriş açıklaması beni benden aldı açıkçası. Gillian'ın o girişteki ses tonu insanı biraz geriyor da.

Son olarak Scully'nin Mulder'a "Gizli Dosyalar'da sayısız gerçeği açığa çıkardın , birçok davayı aydınlattın daha ne istiyorsun ?" sorusuna Mulder nokta olarak kendisini bunca yıl araştırmalarında motive eden şeyi açıkladı : "Kızkardeşimi"

From: sinekkk Jan-16 5:56 pm
To: desertfo6

hakikaten sedanın dediği kadar güzel bir bölümdü.hikaye deyin,sahneler deyin,Scully deyin gerçekten güzel bir bölümdü(tamam diana diana diana öhhh).7.sezon titreşimlerini hissettim çok şükür.

bölümün başında mulder ın böyle ''SCIENCE''diyerekten scully e laf atmaları,scully nin bakışları pek güzeldi.böyle bölüm güzel güzel giderken bir baktım ordan bir adet diana flowey çıktı.olsun gene de bölümün sihrini alamadı benden. 7. sezona başlamanın heyecanı böyleleri yüzünden yok olmayacak...

scully süper işler başarıyor.daha ne olsun??hele flowey e ''you're a liar'' dedikten sonra skinner a söylediği ''you both liars'' repliğini ondan önce söylemem artık ne denli scully i alnından öpmek istediğimi gösterdi.(ilginç bi cümle oldu,neyse)

konuya girersem bir daha çıkamayacağımdan korkuyorum.daha iki nefis bölüm war alakalı.genesis işine o zaman girmek en iyisi.konuşulacak çok daha fazla izleyeceğiz,eminim...

From: tornadoo 3:30 am
To: sinekkk

ahhh ahhhhh bu bölümü ilk seyrettiğimde uçmuştum kendimden geçmiş,hatta ağlamıştım böyle bişeyin yapılabildiğini de görecek miydik die.to be continued yazdığında da çok küfretmiştim.dizi sonra bi daha yayınlanmayınca kendi çapımda bi küfürler sözcüğü oluşturmuştum tıgrıta karşı.bööle insanı ekrana bön bön bakarak bırakıcak bölüm.oğuz gibi bnmde inancıma ters düşen bi bölüm ama olaylar öyle bi anlatılmış ki,yane inanan biri olmasam,yeni inancım bu olurdu izleyince:D istanbul buluşmasında 7.sezonun ilk 2bölümünü yane bu bölümün devamını seyretmiştik.ahhh aaahhhhh ağzım bööle zibilyon karış açık kalmıştı.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
ubermenscher

İletiler: 9

İletiTarih: Çar Oca 18, 2006 10:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tek kelimeyle "mükemmel"

5 sezondur ağzında duran baklayı sonunda çıkarıyor senaristimiz..Hadi hayırlısı

Özdemir Asaf
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et YIM MSNM
paradox

İletiler: 4

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 1:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar nihayet 7.sezon başlıyor.Fakat Biogenesis 3 bölümden oluşuyo ve ben bu bölümün kalan 2 bölümünü izlemedim ve çok merak ediyorum acaba o bölümler 7.sezonun içinde mi yoksa yayınlanmıyacak mı? bilen varsa söylesin lütfen Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 2:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Biogenesis'in devamı The Sixth Extinction ve The Sixth Extinction II: Amor Fati, 7. sezon bölümleridir ve cnbc-e'de yayınlanacaktır, için rahat olsun. Bölümleri 7. sezon klasöründe tartışabilirsiniz.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 5:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tekrar bu konuya döndüm çünkü Dean Koontz'un "Cennetin Bir Kapı Ötesine" kitabında çok güzel bir cümle geçiyor:

-ınsanları uzaylılar yarattıysa,uzaylıları kim yarattı?

İletiler: 9

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 8:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
galiba o sorunun cevabı için gözlerimizi havaya dikip sonsuz maviliğin ardından bize gülümsemekte olan tanrı'ya bakmaya çalışmalıyız

Özdemir Asaf
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et YIM MSNM
starbuckjr
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 36

İletiTarih: Pzr Oca 22, 2006 7:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
cevabı zormuş gibi yaklaşmaya gerek yok. ne demiş büyüklerimiz:

Alıntı:
The answers are there. You just have to know where to look.

kim demiş, ne zaman demiş, o da sınav sorusu olsun Smile

Nothing happens in coNtradiction to nature, only in coNtradiction to what we know of it.
-----
Mulder: You don't believe in ghosts?
Scully: That surprises you?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Cellissia

İletiler: 1

İletiTarih: Sal Haz 16, 2009 5:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
6. sezonu nihayet bitirdim. gözlerde şişlik ve uykusuzluk belde hafif bir titreme yaratsa da 6. sezonu sezdim, akabinde 7. sezon geliyor bu akşam.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pzr Tem 26, 2009 3:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

Son 600 milyon yılda yer alan sayısız tükeniş arasında taşılbilimciler beşinin en büyük olduğunu söylerler. bunlar okadar fazla hayvanın yok oluşuna neden olmulşturki "kütlesel tükeniş" adını almışlardır.

Bunlardan ilki 440 milyon yıl önce Ordovisyen'de (Birinci Zamanın,Kambriyen ile Silüryen arasındaki ikinci periyodu) meydana geldi ve bitki ve hayvan türlerinin %60'ı tükendi. Bunların %85'i denizde yaşayan canlılardır.

ıkinci büyük tükeniş 360 milyon yıl önce Devonyen'de (Birinci Zamanın dördüncü periodu) meydana geldi. 7milyon yıl içinde varolan türlerin %60'ı tükendi.

Üçünci tükeniş en geniş kapsamlı olan ve iyi bilinenidir. 250 milyon yıl önce Permiyen (Birinci zamanın son periyodu; Karbonifer'den sonra gelip 30 milyon yıl sürdü) sonunda deniz canlılarına ait türlerin %90'ı bir milyon yılda tükendi. Kara hayvanları arasında sürüngen ve çiftyaşamlıların (amfibiler) üçte ikisi ve böcek takımlarının %30'u yok oldu. bu tükeniş sırasında çevre çok değişmişti: deniz yüzeyi çok alçalmış,atmosfer oksijeni çok azalmış ve Güney Çin'de dev volkan püskürmeleri meydana gelmiştir.

Dördüncü tükeniş 200 milyon yıl önce Trias'ta (ıkinci Jeolojik Zamanın birinci periyodu) görüldü. Yeryüzündeki türlerin '%20'sinin soyu tükendi. Çok sayıda sürüngen, karından ayaklı ve iki çeneli (bivalve) deniz hayvanı yokoldu.

Nihayet 65 milyon yıl önce Kretasse ile Üçüncü zamanın başı arasında en iyi bilinen tükeniş meydana geldi. Dinazorlarla birlikte sürüngen ve deniz canlılarının yarısından fazlası yok oldu. Buna karşın memeliler ve çift yaşamlılar yaşamlarına devam ettiler. Başlıca neden Meksika'nın Yucatan yarımadasına 10 km çapında bir göktaşı düşmesiydi.

şu yazı bile ne kadar muhteşem bir bölüm olduğunu gösteriyor.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
matandberenice

İletiler: 5

İletiTarih: Çar Nis 21, 2010 4:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tgrt'de yayınlanan son bölüm. Ertesi sabah okula gideceğime rağmen baykauş gibi izlemiştim gece kaça kadar.

Ah ah anılarım canlandı şimdi tekrar izlerken. 7 sene olmuş demek ki izleyeli.

en çok how the ghosts stole christması izlediğimde hatırladığım şeye şaşırıyorum. o bölümün ortasında (pazartesi gecesi) elektrikler kesilmişti ve 10 dakika gelmemişti. ben de kaçırdığım kısımları çarşamba gecesi olan tekrarda izlemiştim.

7 sene sonra hala aklımda niyeyse.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Çar Tem 02, 2014 8:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
6.Sezonun final bölümü olan "Biogenesis" te Fildişi Sahili açıklarında bir bilim adamı ve yerliler tarafından bulunan iki parça tuhaf el yazılı tabletin aslında uzaylılar tarafından işlenmiş bir insan genetik şifresi olduğunu öğrendik. Olay yavaş yavaş "atalarımız uzaylı idi ve ya varoluşumuzun tüm genetik haritası uzaylılar tarafından yazılmıştıya" gelmeye başladı.

Alex Krycek yine kendini gösterdi. Mulder ise el yazısından ötürü beyin sinir sisteminde bir rahatsızlık yaşamaya başladı. Kuvvetli sinyaller ve baş ağrıları içerisinde ne yazık ki Diana Fowley'nin ağına düşerek akıl hastanesine kapatıldı.

Olaylara her zamanki gibi inanmayan Scully ise önceki sezonlardan anımsadığımız New Mexcio yerlisi çevirmen Albert'in yaşam savaşında onun yanındaydı. Burada tablet parçalarından birine sahip olan Dr. Sandoz ile de buluştu...

Scully nasıl bir komplo içinde olduklarını hem ofislerindeki gizli kamerayı farkederek hem de Skinner ve Diana'nın yalanlarından anladı ve doğruca Fildişi Sahili'ne olayı incelemek için gitti.

Ve müthiş final... Kumsaldaki dev uzay gemisi... Scully'nin tepkisi bakalım şimdi ne olacak?
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız