X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Siz Bir X-Files Fanısınız...

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The Truth Is Out There
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cmt Oca 14, 2006 2:14 am    İleti konusu: Siz Bir X-Files Fanısınız... Alıntıyla Cevap Gönder
From: rukish 6/1/2005 10:12 am
To:
ALL

Arkadaşlar... Aşağıdaki 2shy111 nick'li bir arkadaş tarafından gönderilmiş bir yazı var.. Bir başka siteden çevirdi diye biliyorum, pek muhabbetini edemedik henüz. Teşekkür ediyorum kendisine..

Siteye koymadan sizinle de paylaşmak istedim çünkü interaktif bir olay gerçekleştirebiliriz diye düşündüm.. Sizin de bu konu hakkında eklemek isteyebileceğiniz özgün fikirler vardır belki.. Burada paylaşırsanız, siteye sizin fikirlerinizi de eklemek isterim (Tabii, özgün olmalı)

Hatırladığınız bütün bölümler hakkında hayal gücünüzü de çalıştırarak bir düşünün bakalım.. Ya da XF ile ilgili bir deliliğiniz vardır keisn yaptığınız, yazıverin ;)

…Bu listeyi okuduktan sonra çıktısını alıp duvara asacaksınız.
…X-Files kelimelerini duyduğunuzde heyecanlanırsınız.
…Lisedeyken FBı ajanı olacağınıza karar vermiştiniz.
…Bilgisayarınızın parolası “trustno1”dır.
…E-mail adresiniz –“x-file.com”dur.
…Kullandığınız niklerden biri “2Shy”.
…“Ghost In The Machine”den sonra bilgisayarınızdan “Machine” diyerek söz edersiniz.
...Üç senedir kuaförlerin kapılarına dayanarak “Saçınızı Scully nin rengine boyamaları için yalvarırsınız.
...Bunu başaramadığınızda “Onların” hükümetle beraber size karşı komplo kurduklarını düşünürsünüz.
...Birşeyin yolunda gitmediği zaman siz: “bunlar olamaz, bunlar olmuyor” sözlerini içinizden tekrarlarsınız.
...Herhangi bir tuhaf olay yaşandığında siz “bu tam bir Gizli dosya” dersiniz.
...Canınız sıkıldığında kurşunkalemleri tavana fırlatırsınız.
... “Herkes yerinde kalsın FBı” diye bağırarak evdekileri çıldırtırsınız.
...Odaya girdiğinizde ışığı açmazsınız, cep fenerinizi açarsınız.
...Evde ışıklar kapandığında Siz babanızın tüfeğine sarılırsınız.
...Gece boyunca odanızda “XF” müzikleri çalar.
...Sırf Mulder?ınki ya da Scully?ninki gibidir diye bir tabanca satın alırsınız.
...Sizi koruyacaklarına inandığınız için korkunç varlıkların resimlerini çizip duvara asarsınız.
...9 yaşındaki kız kardeşinizin oyuncak bebeklerini gizlice çalarak onları Mulder ve Scully yapar, oynarsınız.
...Kendinizi Scully gibi göstererek evdekileri “Kardeşimi sen öldürdün. Bırak silahını, Mulder”, diye bağırarak kovalarsınız.
...Yatak odanıza girdiğinizde: “Mulder, ne işin var karanlıkta benim yatağımda?”, diye sorarsınız.
...Ailenizin tek çocuğu olduğunuz halde alçak FBı lılar tarafından öldürülen kız kardeşiniz için göz yaşı dökersiniz.
...Kız kardeşinizin uzaylılar tarafından kaçırıldığına inanırsınız.
... “One Breath”sonrası bütün gün ağladıktan sonra akrabalarınızı arayarak toz maskelerini hazır bulundurmaları gerektiğini söylersiniz. Siz hayatta kalmak istiyorsunuz.
...Herhangi bir yere geldiğinizde, içinizdeki sezgiyi dinleyerek oraya geldiğinizi iddia edersiniz.
...Arkadaşlarınız Size “Tuhaf(Spooky)” lakabını takmıştır.
...Siz “Tuhaf(Spooky)” lakabını bir kompliman olarak görürsünüz.
...Cep telefonunuz çaldığında “Ajan Scully, buyurun”, diye cevap verirsiniz.
...Bir otele yerleşirken adınızın Dana Scully/ Fox Mulder olduğunu söylersiniz.
...Siz ve diğer iki arkadaşınız kendinizden “Yalnız Silahşorlar” diye bahsedersiniz.
...Siz “X” dediğiniz sırada etraftaki herkes “SUS” diyerek üstünüze gelir.
...Bilgisayarda çalışırken tıpatıp Scully nin gözlüklerine benzeyen gözlükler takarsınız(gözlüksüz daha iyi gördüğünüz halde).
...Erkek olsanız da Scully gibi giyinirsiniz.
...Kadın olsanız da Mulder gibi giyinirsiniz.
...Sigara içiyorsanız, arkadaşlarınız Size “Sigara içen adam” diye takılmaktadır.
...Soruya cevap bulamadığınızda içinizden “gerçek oralarda bir yerde” dersiniz ve cevabı bulacağınıza inanırsınız.
...Oğlunuz ya da evcil bir hayvanınız olursa adını “Fox” koymayı düşünürsünüz..
...Odanızın bütün duvarları Mulder ve Scully posterleriyle dolmuş.Onlarla telepatik olarak iletişim kurabileceğinize inanıyorsunuz.
...Geceyi daşarda geçirdiğinizde Mulder ve Scully posterlerini özlersiniz ve onların da sizi özlediklerini düşünürsünüz.
...Kendi kendinize sorarsınız: “Yoksa ben kafayı mı yedim?”
...Uzaylıların Sizi kaçırmalarını hayal edersiniz. Belki de o zaman Mulder bunu araştıracaktır.
...Çiçek aşısı yaptırmayı reddetmişsiniz. Bunu “işaretli” olmak istemediğiniz için yapmışsınız.
...Hemşire olarak işe başlıyorsunuz. Zehirli kandan korktuğunuz için hastalara iğne yapmayı reddedersiniz ve tabii ki işinizden kovulursunuz.
...Bakıcılığını yaptığınız bir bebeğin kuyruğu olmadığını öğrendiğinizde ciddi ciddi üzülmüştünüz.
...X-ray cihazı siz geçtiğinizde ‘çıldırıyor?, çünkü ensenizde küçük metal bir parça var.
...Herzaman keskin ışık parlamasını gördüğünüzde aklınıza “X-files” gelir.
...Dizinin müziği eşliğinde dans etmeyi öğrenmişsinizdir.
...Federal ajan kılığına girerek yürüyüşe çıkarsınız.Ne olduğunu hissetmek istersiniz çünkü.
... “FBı” kelimesini duyduğunuz an zıplamaya başlarsınız.
...Kız kardeşiniz hükümetin yaptığı insan ve uzaylı melezi deneyler sonucu dünyaya geldiğini iddia eder.
...Ama Siz melez olduğunuzdan kesinlikle eminsiniz.
...Hükümetin Sizi izlediğini düşünürsünüz. 1013 nolu kapının arkasında neyin saklı olduğunu bilirsiniz.

From: rukish 6/1/2005 10:14 am
To:
rukish

...Her zaman ve her yerde “gerçeğin” gizlendiğini düşünürsünüz.
...Sizin bir ‘bilgi vereniniz? vardır ama şu ana kadar kendini hiç belli etmemiştir.
...Dolayısıyla pencere camınıza “X” harfini yapıştırmışsınız(ne olur, ne olmaz).
...Mulder ve Scully yi sanki yakından tanıyormuşsunuz gibi davranırsınız.
...Bu dünyadaki herşey aklınıza X-Files?ı getirir.
...Mulder?a cepten ulaşmaya çalışırsınız ve meşgul çaldığında üzülürsünüz.
...Birinin yüzünde korkunç bir sivilce gördüğünüzde sokağın karşısına kaçarsınız ve “Bulaşıcı, patlayacak!” diye manyak manyak bağırmaya başlarsınız.
...Tuvalete girmeden önce Eugene Tooms?un orada olup olmadığını kontrol edersiniz.
...Sokakta yürürken herhangi birinin kendi gölgesinden korkup korkmadığına dikkat edersiniz.
...Başkalarının gölgesinden uzak durmaya çalışırsınız.
...Bankomattan para çekerken ekrana bakmamaya çalışırsınız, çünkü “Öldür onları” yazısının çıkmasından korkarsınız.
...Her gün bir poşet çekirdek alırsınız.
...Sabah saat 10:00?da rapor hazırlamak için bilgisayar başına geçersiniz. Raporu bitirdikten sonra maillerinizi okumak istersiniz, bir bakarsınız saatiniz 20.30 olmuş. Aklınıza ilk gelen şey “Beni kaçırmışlar, zaman kaybı var.Acaba Mulder bu konuda ne derdi...?” olur..
...Saatiniz durduğunda manyakça sevinirsiniz.
...Diskoya gitmekten vazgeçersiniz, çünkü giderseniz yorulursunuz ve bugünkü bölümü seyredemezsiniz.
...Akşamları televizyonun önünde geçirmenizin tek sebebi X-Files?tır.
...TV de seyrettiğiniz tek şey X-Files?tır..
...Dizinin başlamasına 15 dakika kala tüm arkadaşlarınızı arayarak haber verirsiniz.
...Diziyi seyrettikten sonra gece rüyanızda görürsünüz.
...Gece uyurken bir keskin ışık parlaması sizi uyandırır ve siz yıldızlara doğru gidersiniz.
...Tüm X-Files fanfiction?larını okumuşsunuzdur.
...Kendiniz de fanfic yazarsınız.
...Bütün X-Files kitapları sizin kütüphanezde mevcuttur.
...Evraklarınızın arasında bilgisayarınızdaki dosyaların herhangi birinde mutlaka X-Files yazılı bir dosya vardır.
...Bilgisayarınızda masaüstü resmi olarak kesinlikle Mulder ve Scully vardır.
...Gillian Anderson için yazdığınız şarkıyı tüm plak şirketleri reddetmiştir.(ıstilacılar tarafından yönetiliyorlar ya...)
...X-files le ilgili tüm internet sitelerin adreslerini bilirsiniz.
...Bilgisayarınızda 50?den fazla XF fotoğrafı vardır.
...Bilgisayarınızda 50?den fazla XF ses kaydı vardır.
...Bilgisayarınızda 50?den fazla XF videosu vardır.
...Ama gene de azdır...
...Arkadaşınıza boyunu sorarsınız, 1.83 m cevabını verdiğinde ise: “Aaa çok ilginç, tıpkı David gibi”, diye düşünürsünüz.
...Arkadaşınızı saçlarını “Mulder tipi” kestirmeye zorlarsınız.
...UFO?ya rastlamak umuduyla kameranızı alıp ormana yürüyüşe çıkarsınız.
...Sık sık rüyalarınızda UFOları, uzaylıları görürsünüz.
...Vashington?a gittiğinizde yaptığınız ilk iş FBI?a gidip Mulder ve Scully?yi sormak olacaktır.
...Oturduğunuz yerde mutlusunuz ama Kanada Vancouver?a taşınmak istiyorsunuz.
...Sonra vazgeçersiniz. Washington?da tam FBI binasının yakınlarında bir daire almak istersiniz.
...Basında David ve Gillian hakkında “kötü” bir şey duyduğunuzda saatlerce ağlarsınız.
...Arabanızda bir ses kaseti bulursunuz ve hemen FBI?yı ararsınız.
...Arabada giderken radyo sustuğunda yaptığınız ilk şey yukarı bakmaktır.
...Trafiği kapatarak UFO gördüğünüzü bağırmaya başlarsınız. Herkes gökteki helikopteri görür.
...Hazırlamanız gereken seçimi serbest ödevlerinizin konusu hep The X–Files?tır .
...Sınıf arkadaşlarınıza öğretmeninizin sarı renkli gözlerini gizlemek için lens taktığını gördüğünüzü anlatırsınız.
...Tarih dersinden zayıf almışsınız, çünkü “JFK?yi kim öldürmüş?” sorusuna “Sigara ıçen Adam”, diye cevap vermişsiniz.
...Her sabah komşunuzun gazetesini çalarsınız.
...ışe gelirken UFO?ya rastladığınız için geç kaldığınıza artık kimse inanmıyor.
...Yerde bir sıvı gördüğünüzde Mulder gibi hemen parmağınızla dokunmalısınızdır. Sıvı yeşilse “Hey! Bu kimin kanı??” diye düşünürsünüz.
...Diyet kola?nızın fazla tatlı olduğundan şüphelenirsiniz.
...Evinizde balık beslemeye başlarsınız.
...Eve bir köpek alırsınız, adını Clyde Bruckman koyarsınız.
...Eve ikinci bir köpek alırsınız adını Queequeg koyarsınız.
...Eve herhangi bir hayvanı alırsınız, adını Queequeg koyarsınız.
...Su yatağında uyursunuz...
...Dairenizi Mulder veya Scully?ninki gibi döşersiniz.
...“Playing God”ı en az 10 kere seyretmişsinizdir, buna rağmen yılın en iyi filmi olduğundan kesinlikle eminsiniz.
...Gillian?nın şarkı söyleme tarzını seversiniz.
...Yarım yılınııu Gillian gibi kahkaha atmayı öğrenmek için harcamışsınız. Ondan beri durmadan kahkaha atarsınız...
...“X” harfine aşıksınız...
...En çok sevdiğiniz renkler gök mavisi, gök mavisi, gök mavisi..
...Bütün gücünüzü Mulder?a benzeyen bir çocuğun dikkatini çekmek için harcarsınız.
...Bunu başardıktan sonra çocuğun göz rengi Mulder?inkine benzemediği için onu terkedersiniz.
...Sevgilinizle buluştuğunuzda sadece “X-files” hakkında konuşursunuz.
...Öpüşmeden önce etrafta arıların olup olmadığını kontrol edersiniz.
...Aileniz cebinizdeki “Morley” paketlerine ve etrafta saçılan çekirdeklere artık alışmış.
...Dizi kahramanlarının isim benzerliklerini bulmak için saatlerce telefon rehberini incelersiniz.
...Bulduktan sonra, onlar olmadıklarını bilseniz de F.Mulder ve D.Scully?yi ararsınız.
...Müdürünüze hediye seçerken “Acaba Mulder ve Scully Skinner?e ne alırdı?”, diye düşünürsünüz.
...David ve Gillian?ın doğum tarihlerini bilirsiniz.
...Mulder ve Scully?nin FBı kimliklerinin seri numaralarını çoktan ezberlemişsiniz.
...Mulder ve Scully?nin telefon numaralari sizde vardır.
...Mulder ve Scully?nin kullandıkları silahları da bilirsiniz.
...Burada yazdıklarımın tümünü anladıysanız....
...“Gerçeklerin oralarda bir yerlerde” olduğuna inanıyorsanız....
...Siz sadece inanmak istiyorsunuz...

From: okatmer 6/1/2005 11:00 am
To:
rukish

Süper valla,bunu aslında bir poster olarak bastırmak lasım

Oğuzhan

From: trustno13 6/1/2005 11:11 am
To:
okatmer

- eğer pazar geceleri saat 21-22 arasında dünyayla tüm bağlantılarınızı kesiyorsanız
- the x-files ile ilgili en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemiyorsanız
- bölüm isimlerini ezbere biliyorsanız
- günlük hayatta muhabbet ederken mulder-scully repliklerinden bolca kullanıyorsanız

falan filan

hakkaten trainspotting'in "choose life" posteri gibi bi şey olabilir bu. ama cümle yapılarını değiştirmek lazım bence. "şöyle yapıyorum, böyle ediyorum, şuyum buyum." gibi.

Murat

From: what__if 6/1/2005 2:23 pm
To:
ALL

Hmmmm, güzel bir fikir, bi'kaç ekleyelim bakalım...

-Cep telefonunuzun melodisi TXF'nin başlangıç müziğiyse ve her çaldığında "biri farketse de TXF'den konuşsak" diye etrafınıza bakınıyorsanız...

-Eğer önünüze gelen anketler, doldurulması büyük önem taşımayan formlar, belgeler, kağıtlar v.s.... çok fazla kişisel bilgi gerektiriyorsa ve bu sizi şüpheye düşürüyor ve de bu düşünce formları doldurmanıza mani oluyorsa, trust noone felsefesi iliklerinize kadar işlemiş demektir...

-Arkadaşlarınızla "uzaylılara inanmadıkları için" dalga geçiyor ve hatta onları bu yüzden aşağılıyorsanız...

-Gerçek dünyada, çoğu kez "bilimselliğin" sonuca ulaştırdığını farkettiğinizde içinizde hafif bir burukluk meydana geliyorsa...

- "yarın, henüz çalışmaya bile başlamadığın bir sınavın var ama sen T.V. izliyorsun, NEYMış Kı BU KADAR ÖNEMLı OLAN? sorusunun cevabını bilen ender kişilerden birisi olduğunun farkındaysan...

-bir akşam eve gelirken, tertemiz olan gökyüzüne dakikalarca baktığında için titriyor ve küçücük bir işaret için yarım yarım yalvarıyorsan...

eminim ki daha yazılacak çok şeyin olduğunun da farkındasındır...

From: rukish 6/1/2005 4:51 pm
To:
what__if

...akşam vakti gökyüzüne bakıp aslında düpedüz yıldız olan bir cismi UFO sanabiliyorsanız ve cisme el sallayıp "Merhabaaaa" diyebiliyorsanız, ardından Mulder ve Scully'ye neler olduğu aklınıza geldiğinde yaptığınız salaklıktan dolayı ödünüz kopuyorsa.. (tabii cismin UFO olmaması da mümkün !!)

...her türlü parlak yüzeye , özellikle otobüs, minibüs camlarına, üfleyip buğuladıktan sonra yuvarlak içerisinde "X" işareti çizmekten bıkıp usanmadıysanız.

From: txms303 6/2/2005 11:21 pm
To:
ALL

ya da 7 yıllık irc,icq,heryer :p nickinizin açılımı the x-mulder scully 303 olmalı

From: xxtubaxx 6/17/2005 8:18 pm
To:
what__if

evet evet tanrım yanlız değilimmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arkadaşlar ne diyebilirim ki sanal manal da olsa kendimi en az garip,dışlanmış,anlaşılmayan,kısacası uzaylı gibi hissettiğim yer burası.sizi tanımıyorum ama sizi seviyorum....

hadi hepberaber saolalım:))

From: what__if 6/18/2005 7:22 pm
To:
xxtubaxx

OLEYYY! diyesim geldi... :)

From: xxtubaxx 6/24/2005 2:07 pm
To:
what__if

ne hoş...

From: okatmer 6/24/2005 2:28 pm
To:
ALL

Arkadaşlar

www.gittigidiyor.com'da xfilesla ilgili birkaç şey var. Ayrıca sitenin DVD bölümünde dizilerin dvd setleri satılıyor

http://www.gittigidiyor.com/main/search.php?aramakategori=&aramakelime=x-files&search_type=detail

Oğuzhan

From: Dilay75 Sep-11 12:16 am
To:
okatmer

Girdiğiniz her ortamda konuyu dönüp dolaştırıp CNBC-e izliyormusunuza getiriyor sonrada favori dizin hangisi diye sormak için can atıyorsanız ve cevabın X Files olmasını umut ediyorsanız siz umutsuz bir philesiniz.
Yazmak için en uygun başlık burasıydı sanırım çünkü bugün başıma böle bi olay geldi kurstan bi arkadaş bu soruyu sordu ve tabiki ne oldu, hemen kaynaştık. Siteyi bilmeyen ne çok X hayranı var şaşıyorum o da ilk bölümden beri takip ediyomuş ama forumdan haberi yok tabi hemen tavsiye ettim. Umarım onuda yakında aramızda görürüz. A bide siz sonbahar buluşması yaparmısınız bilmem ama biz şimdiden önümüzdeki Ankara buluşması için sözleştik tüm Ankaralıları bekleriz.

From: sinekkk Sep-11 10:00 pm
To:
Dilay75

ya bu ''ankara''kelimesini okuyunca bi hoş oldum,,süper olur,,harika daha nasıl anlatiim:)) biraz yüzsüzce oldu,her zamanki gibi
bi de konuyla ilgili bir şey ekliyimm,,,
---XF fanı her yere X yazar,,,bilinçli değil,,bir bakmış etrafına her yerde büyük küçük X harfleri yazılı,,,çantada,dosyalarda,masada,duvarda,bardakta,telefonda vs.....

From: scully_mania Sep-11 10:13 pm
To:
sinekkk

yihohahahaha onlar da bişey mi???
ben gecen sene txf için lisenin yatili bölümünden ayrildim...yönetim yatili öğrencileri pazar aksami saat 16'da yatakhanede görmek istiyodu.ben de ''eaahh,yeter ama artik!!'' diye restimi çektim we eve çiktim..arkadaşlar abartı diyorsunuz ama öyle böyle değil yaa..bari etüd teneffüslerinde okulun tv'sinde cnbceyi izleyebilseydim..ama bu mümkün değildi..sonunda yatililiktan ayrildim...x files konusundaki en ekstrem tecrübem budur we hakikaten de ekstremdir yaa,,di mi ama???

From: bahar635 Sep-13 4:25 pm
To:
scully_mania

Dürüst olmak gerekirse bu konuda en kötü durumda olan benim çevremdeki hiç kimse x fıles'ı izlemiyor. Ağlamak istiyorum. şimdi aklınızdan şunu geçirebilirsiniz bu kız nerde yaşıyor. Uzayda mı? Ama uzaylılar bile bunu bilir. En yakın arkadaşım bile izlemiyor arada sırada gönlümü yapmak için izliyor. Sağolsun. Bu yüzden x fıles'ı beraber izleyip yada bu konuda konuşabileceğim kimse yok Sadece siz varsınız Neyse fazla duygu sömürüsü yaptım.

From: scully_mania Sep-16 4:31 pm
To:
bahar635

bende de aynı..benim için x izleyen arkadaşlarim için ben de the o.c. seyrediyorum...bu arada o.c. de ne berbat diziymiş allallaaa bitmek bilmedi yahu!!!cık cıkc cık

From: 2shy13 Dec-31 8:52 pm
To:
ALL

Benimki biraz karamsar olacak ama;
-Evde herkes seni bir gün değil uzaylılar FBI kaçıracak diye dalda geçiyorsa
-Proje için hazırladığınız ünlü kişi olan David Duchovny için sınıf arkadaşınız 'Bu adamı sen mi uydurdun' diyorsa...
-Okula gidiş,eve geliş tarihlerinizi X Files bölümlerine göre ayarlıyorsanız
-Arkadaşlarınız bu diziyi izlemekten gerçekten paranoyak olacaksın diye sizi eleştiriyorsa
-Defterlere Trust no1,Deny everything,I want to believe yazmak hala heyecan veriyorsa
-Herkes sevgili adı oyarken ağaçlara,siz bahçedeki elma ağacına XFILES yazıp sonra da sanat eseri gibi bakıyorsanız
-Nerdeyse bütün şifreleriniz hep aynı malum şey ise
-Ama bütün takılmalara,alaylara karşı,hala halinizden memnunsanız ve de duvarınızda kalktığınızda tam göreceğiniz şekilde ayarlanan kendi el emeği küpür-poster karışımı ile güne başlıyorsanız,
SıZ KESıN BıR X PHILESıNıZ!

From: amorfati Jan-1 2:22 pm
To:
ALL

-Sıkıldığınız zaman en büyük eğlenceniz X-files düşünmekse,
-X-files düşünmediğinizde sıkılıyorsanız,
-Bu yüzden sürekli X-files düşünüyorsanız,

-Sınıfınızda X-files'ı izleyen tek arkadaşınızın o pazar X-files'ı izlemediğni pazartesi günü öğrendiğinizde onu öldürmek istiyorsanız,
Herhalde x-files fanısınızdır.( sonuncusu çok kişisel oldu galiba ama kendisine hala çok kızgınım da sinirimi üzerimden atamadım affediniz :)
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Per Şub 07, 2008 1:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
XF'ın başladığı tarihin (10.09) Amerikan sistemi ile yazılışı (09.10) doğum tarihinize karşılık geliyor diye salak salak sevinebiliyorsanız.. bir de bu ayrıntıyı diziyi izlemeye başladıktan (1998) 10 sene sonra farkediyorsanız..

Laz'sınız ama hala X Files fanısınız Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The Truth Is Out There Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız