X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Korktuğumuz başımıza geliyor.

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 9:23 pm    İleti konusu: Korktuğumuz başımıza geliyor. Alıntıyla Cevap Gönder
From: F i l i Z (StunGKissinG) 12/1/2001 9:43 am
To: ALL

Bu sabah bana forwardlanmış bir mailde Chris Carter ile yapılmış bir söyleşi geldi. Sadece önemli kızımlarını geçiyorum:

from Zap2it,
Nov 30th/2001

**Chris Carter Continues Search for Truth**

Producer Chris Carter
doesn't sound nervous, though he
when it comes to his show, FOX's
"The X-Files." With his series'
ninth season underway without
star David Duchovny, and rumors
of Gillian Anderson on her way
out, the executive producer is
faced with the task of having to
find a way to continue his hit
drama with two new leads.

"What's certain is that there's
till a tremendous number of
stories that can be told, the
trick is exploring them with
this new cast of characters," he
tells us.
...

In the meantime, Carter is
faced with creating the same
kind of dramatic tension on the
series that has made the show a
favorite among critics and fans.
Towards that effort, regular
viewers will notice a deepening
bond between the show's leads,
new agents Doggett (Robert
Patrick) and Reyes (Annabeth
Gish), but especially between
Doggett and Scully.

!!! "From the beginning Doggett has
tremendous respect for Scully
and I think that respect has
blossomed into something else,"
says Carter. "That was always
our intention, that we would
have a sort of triangle."

Instead of a triangle, it
appears the writers have created
more of a linear line. Reyes is
interested in Doggett, while
he's interested in Scully and
Scully's still thinking of
Mulder. Add to the mix Doggett's
boss, Brad Follmer (Cary Elwes),
who's still interested in his
former flame Reyes. !!!

...

However, this is still "The
X-Files," and while Scully and
Mulder did finally consummate
their relationship at the end of
last season (off camera, mind
you), viewers must remember that
Carter et al. have never been
big supporters of the characters
having actual fully-realized
sexual relationships.
...

So far, the ratings have
suggested fans aren't
interested. "The X-Files," which
is normally one of FOX's top
three show, drew its lowest
numbers since the show moved
from Fridays to Sundays in 1996
for the second part of the
season premiere on Nov. 18,
pulling in just 9.4 million
viewers. Last season, the show
averaged 13.2 million viewers
per episode. Carter points to
stunt programming for sweeps and
a late launch as to the cause
behind the dip in numbers.

Yani özetlemek gerekirse:

1- Mulder ile Scully mercimeği fırına verdiler arkadaşlar. Noromolar falan varsa kabul etsinler, CC söylüyo yalan söylüyo olamaz ya !

2- Reytingler düşüyoooooo !

3- Ve Korktuğumuz başımıza geliyor: Yeni AD Brad Reyes'tan, Reyes Doggett'tan, Doggett'ta Scully'den hoşlanıyor, Ama Scully hala Mulder'ı seviyor !

Ya neden ya ne yaptık bunu haketmek için, biz sadık iyi izleyicileriz ya neden bir DSR yaratmak ? Neden neden anlamıyom midem bulanıyo çok "hasta" bi fikir Iykkk... O artık bi anne !

Bofff...

StunGKiSSinG

--->kEEpEr oF SeXuAl TenSioN
--->NoN kEEpEr of the DaMn bEE in FTF.

MeA CuLpA

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/1/2001 1:54 pm
To: F i l i Z (StunGKissinG)

Filiz o röportajın tamamını 10 dakika önce okudum..ınbox'umda bulunca çok sevinmiştim halbuki. şu anda site için çeviriyorum .Hep bunun olacağını biliyordum ama inanamıyorum gerçekten olduğuna.

Chris Carter bunu nasıl yapar ya? ınanamıyorum. Dizi M&S ilişkisine rağmen asla bir soap opera olmadı .Bir de şu haline bak. Doggett'ı seviyorum ,cidden harika karakter ama bunu yapamazlar. Sonuçta ne olacak? Scully onu bırakıp gidecek! Bu çok basit bir numara .CC 'den asla beklemezdim. Aylar önce bununla ilgili arkadaşımla yazışmıştık . Sana onu kopyalayayım ,başka türlü açıklanamaz çünkü.

*
*
**
*
*
*
Hi,

I read CC's chat ..As always he said NOTHING!!!! Absolute NOTHING!!!

He said it wasn't going to be a sitcom called "everybody loves Mulder" when somebody asked Mulder should play the dady!!!

then he said he thinks it will be hard when She(Scully) had an unspoken!!!! relationship and a baby who rumoured!!!! (en azından bu artık bir soru değil)to be his son.It was hard Doggett and Scully to get together...!!!! What the hell!!

I mean yes he said something you can view as no but I got really mad when he used the term "get together"!!
Hell!

he is gonna do it Aude..I'm telling you...Doggett will make move on her and she will migth fall into the trap.She must be really hurt when Mulder leaves her and William..And God knows Dogget could be a man who can take care of a woman,make her feel special and wanted,which Mulder fails to do terribly.

She will feel that M dosen't want her or that life..and Doggett does..I love Doggett but I hate this situation.It's so ordinary for the x files..Other shows does that not the X files.IT's not an ordinary show ..at least it didn't use to be.

Look at it:(from the spoilers you can see the facts!!!!!)

Scully loves Mulder(no surprise)

Doggett loves Scully

Reyes is not sure whether she loves Follmer or Doggett

Follmer loves Reyes(his ex lover)

Reyes has something for Doggett

Doggett possibly had a relationship with Reyes

Doggett has someting for Reyes too..

Skinner always had something for Scully ( but he is very smart ,he knows M&S love each other and he's a great friend he stayed away)

Doggett had a wife...

Mulder migth have /had a wife

Mulder is not around...

he loves Scully but dosen't stay with her...

*

if it's not a SOAP OPERA ,I don't know what it is.
*
*
*
*
Biraz uzun oldu canım kusura bakma ama şu an CC'ye inanılmaz kızgınım .Bunların olacağı ta o zamandan belliydi.(Bu mail 28 Ağustos'ta CC'nin chat'i arkasından yazılmıştı) şuna bir bak.ığrenç.Bu dizi geçen sezon bitmeliydi.

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 12/1/2001 5:56 pm

çok sinir bozucu. tepemin tası atmak üzere.
tam inbox'ımda belirdiği zaman yazmışsın buraya filiz.

*BıRıNı* ÖLDÜREBıLıRıM!!!! Neye döndü dizi??? Aşk üçgeni bile denmez, beşgen, altıgen, hem de nerdeyse bütün köşegenleriyle. Manyak bu CC!!!!!

Reytingler düşüyormuş!!! DÜşER TABıı!!!!
X-Files sadece paranormal konuları için izlenmiyordu. Öyle olsaydı neden Millenium o kadar izlenmiyor? CC bu kadar gerizekalı olmamalı.

ÇOOOOK KIZDIM!!!!!

~~~~~~~~~~~~~~

David Hume had said that beauty in things was in the mind that contemplates them. Well, there are exceptions. Gillian is one of them, she has the beauty, whether you see or not.

------
MULDER: What is that look, Scully?
SCULLY: I would have thought that after three years you'd know exactly what that look was.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/2/2001 3:56 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Dün o sinirle oturup bütün yazıyı çevirdim.Oğuz siteye koyacak inşallah yakın zamanda ..ama orada dedikleri gibi bu bir üçgen değil doğrusal bir hat!!!!

Aptallık ..Scully'le MUlder'ı rahat bıraksınlar artık ya...

From: incig 12/3/2001 9:58 am
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

Valla ben de bu gidisi hissetmistim sezon basinda ilk spoilerlar belirmeye basladigi zaman da, inanmamistim. Sadece Doggett tarafinda karsiliksiz kalacak bir sey, bir senaryo tuzagi diye düsünmüstüm, ama galiba oluyor, yani yapmaya cesaret ediyorlar, öyle mi? INANMIYORUUUMM!!!
Hepsi de DD gitti diye. Ama kimse 2.filmi düsünmüyor galiba. Filmde DD de olacak, GA de. Ama Mulder ve Scully de olacak mi, yoksa Scully ve Doggett olacak ve Mulder da filme kösesinden mi ugrayacak? Buna dayanamam. Ratingler için yaptilarsa bu basit ve çirkin numarayi, hayranlar CC'ye gösterirler. Hiç merak etmeyin. Ratingler daha da düsecek. Bunu anlamak için kahin olmaya gerek yok. CC ve arkadaslari, hala insanlarin bu diziyi paranormali için izlediklerini saniyorlarsa, onlar ne biçim yapimci ben anlamadim. Bu diziyi ilginç ve izlenebilir kilan o ikisi arasindaki büyüleyici iliskiydi. Hepiniz de haklisiniz. Simdi bu iliski de olmayinca seyredecek ne kaldi? Sadece "acaba bu bölümde Mulder'in adi geçecek mi?" meraki. Benim için en azindan.
2.film için çok endiseleniyorum arkadaslar...

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/3/2001 1:58 pm
To: incig

O maili arkadaşıma yazdığım zaman ilk defa böyle işaretler ortaya çıkıyordu ve ben kafayı yemiştim -gördüğünüz gibi- ..ilk tepki her zaman en kötüsü oluyor ama ben Scully'nin buna karşılık vereceğini sanmıyorum. Düşünemem bile böyle birşey .offical Forumda bazı arkadaşlar -dipperlar- Scully'nin de Doggett'tan hoşlandığını iddia ediyorlardı bunu da Alone'da Doggett ortadan kaybolunca Scully'nin endişelenmesine bağlıyorlar ama adam neredeyse 1 yıldır onun ortağıydı ve Scully onu bir arkadaş olarak görüyor başka hiçbir şey değil ..Skinner için de endişelenmişti zamanında .

Bence CC doggett'ın duygularını bize-izleyiciye- belli ederek hem dipperların hemde shipperların dizideki ilgilerini sürdürmeyi amaçlıyor ama Scully'e karşılık verdirmeyecektir.Hadi arkadaşlar Mulder'la Scully'nin biraraya gelmeleri 7 yıl aldı ,şimdi kalkıp DRS yaratamazlar 1 yılda ..Sadece tension yaratacak ..inşallah tabii..

ER'ın son yıllarını izleyeniniz olduysa orada da böyle birşey olmuştu ..Yani biri ayrılıyordu (spoiler olmasın diye yazmıyorum buraya) ve sevgilisi geride kalıyordu bir yıl boyunca ,yeni bir doktor geliyor,iyi dost oluyorlar ..falan adam ondan ve ikizlerinden çok etkileniyor sonra bir öpüşme oluyor ama kadının o an aklı başına geliyor ve sevgilisinin yanına taşınıyordu.

En fazla CC bunu yapar ama bunu bile yaptığını düşünmek istemem.

CC artık bir Tv efsanesi haline gelmiş M&S *markasını* yokedecek kadar aptal olamaz. En azından buna inanmak istiyorum şu an..

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/3/2001 8:23 pm

Kesinlikle ve kesinlikle sana katılıyorum ınci'cimmm..

ıkinci filmden fena halde tırsıyorum. Mulder'ın yokluğunda her haltı yapabilir bu CC...

Yaa ben bööle anormal bi hale geleceğini anladığım için 8. sezonu duymak bile istemiyordum ama oldu. Her şey olabilir. Fuat'la konuşmuştuk bi ara ICQ'da o zaman kafayı tırlatmıştım resmen. Neler olabileceğini devamlı düşünüyorum 2. filmde ve düşüncelerimi duymak bile istemezsiniz. Ama "Yok artık CC bööle bişi kesinlikle yapmaz" demiyorum, diyemiyorum, yapıcak ve ben kuduracam. Bıraksınlar artık yaa cidden. Çok sululaştırdılar, dayanamıyorum artık. Dikkat edin, ikinci filmde sinirden ağlamazsam ne oliiimmm!!!

Ay neyse daha fazla konuşmiim.
Ufff yaaaaa!!!

Ruki

From: incig 12/3/2001 11:36 pm

"dipper" Scully/Doggett iliskisini destekleyenler mi demek oluyor? Ben bu tür XF ile ilgili net jargonundan pek anlamiyorum da. Sadece "shipper" ve "noromo"dan haberim var. Bir de "dipper" mi çikti?

ER'in son yillarindan falan pek haberim yok. Ama bazi seyler biliyorum tabii. Dr. Greene'in ve Carter'in basina gelenleri yani. Bir de Greene o Ingiliz doktor ile evleniyor. Bundan da haberim var. Spoiler olsun bosver. ER'in geri kalanindan hiç umudum yok. Bu arada TGRT'de ER'da nerdeler su anda? Haberin var mi?

From: incig 12/4/2001 12:00 am

Valla Pelin, arkadasina yazdigin bütün yazi durumu enfes bir sekilde özetliyor. Ama su kisim çok hosuma gitti:

"Doggett will make move on her and she will migth fall into the trap..She must be really hurt when Mulder leaves her and William..And God knows Dogget could be a man who care with a woman..make her feel special and wanted ..which Mulder fails to do terribly.. "

Eger CC'nin aklindan gecen iliski yukarda yazdigin sekilde gelisecekse çok mantikli kabul edilebilir (Mulder'in çekip gitmesi ve bu durumda Scully'nin incinmis olmasi; Doggett'in kadina ilgi göstermesi ve deger vermesi, ancak Mulder'in bu konuda çok acemice davranmasi, hissettiklerini göstermeyi basaramamasi, vs.), ancak bu MSR açisindan kabul edilemez bir gelisme olur.

Bir de 2.film var ortada. Onu da düsünmesi gerek CC'nin. DD/GA ikisi de OK vermisler bir kere 2.filme. Bu durumda iliskiyi DSR'ye dönüstürmek düsünülemez.

GA son HAVEN'da yayinlanan röportajda gelecek yaz film yapilacaksa, oynayamayacagini, ama daha sonraki yaz için planlaniyorsa seve seve rol alabilecegini söylüyor. Simdi GA'in schedule'unu da düsünmek gerek. Acele etmelerini istemem bu durumda. Zaten DD de çok gönüllü degil XF'e dönmek konusunda. Film için OK'yini vermis olmasina ragmen. 1 yil kadar geriye atilmasina hayir demez.

Filmde gise istiyorlarsa, DSR degil, MSR üzerinde yogunlasmalari gerek. Ama bir soap opera istemiyorum hiç. "Irresistable", "Paper Hearts" falan gibi duygusal bir stand-alone istiyorum. Mulder profil çizsin. Yine aralarinda çekissinler eskisi gibi, tartissinlar, sakalassinlar, vs...
Umut dünyasi...Smile)

Neyse, görüsmek üzere,

PS. Pelin, Eski XF Fandom'daki Forum'da Nancy diye bir kiz vardi, gezme hastasi. Her zaman uzun uzun MSR'yi ve diziyi irdelerdi. CC'nin son yaptiklarini (karakterlerini getirdigi hali) protesto etmek için Forum'dan istifa etmisti. Analizlerin onunkilere çok benziyor. Her zaman zevkle okuyorum.

From: meleren 12/4/2001 12:53 am

Hayır bu olamaz en azından S i D e karşı böyle birşey hissedemez. Yani D in S ye aşık olmasını anlarım netekim bunu birçok xf hayranıda anlar ama kesinlikle S nin D e ilgi duyacağını düşünemem sonuçta M la 8 yıl süren bir geçmişi var hatta ondan çocuğu var hepsinden önemlisi paylaştıkları onca anı, yok yok kesinlikle 8 yılın birikimi sırf dizi uzayacak diye harap edilmez ve açıkçası ben CC nin böyle birşey yapacağınıda sanmam. Yani hayatımda tanıdığım en zeki insanlardan birinin böyle birşey yapacağını sanmıyorum. Yoksa dizinin arkası yarınlardan farkı kalmayacak işte bunu hiçbir xf hayranı kabul edemez. CC ında kabul edeceğini sanmam sonuçta o değil miydi S&M arasında fiziksel bir ilişki olmasını istemedim bu her dizide var diyen yani adam farklı bir şeyler yapmaya çalışıyor.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/4/2001 2:59 pm

ER'ı bir zamanlar çok düzenli izler ve çok sevrdim .Ama artık hep aynı olaylar olup bitiyordu .Sonunda ıngiltere'de yavaş yavaş sıkıldım ondan.şu anda hangi sezonda TGRT'de bilemiyorum .3 sanırım. Daha Lucy bile yok dizide. Ben Greene 'in evlendiğini bilmiyordum ama başına gelenlerden haberim var.

Dipper evet ,shipper'ın yerine Doggett'ın D 'sini koyarakı oluşturdukları takma isim . benecv hayal görüyorlar ya neyse..Tekrar bence CC bu kadar aptal olamaz.Kimse kalkıp Doggett& Scully diye birşeyi kabul etmeyecek.Noromolar bile karşı buna .Çoğu tabii:)

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/4/2001 3:16 pm

Güzel sözlerin için teşekkürler canım .

Ben o maili cidden büyük bir sinir içinde yazmış ve hatta altına birde grafik cizmistim.Razz

Bence yapabileceği en fazla şey budur. Yani Scully ona bir dost olarak yakınlaşacak ,kafası karışacak ama doggett'a karşılık verecğini hiç sanmıyorum .Meleren'in dedği gibi 8 yıl M&S'ten sonra bu sadece abes olur ve CC Bile M&S'in bir ilşkileri olduğunu kendi ağzıyla kabul etti,kalkıp bunu bozmaz sadece bizi yani izleyicileri -heyecanlandırmak ve tereddütte bırakmak istiyor.

2.Filmde DD ve GA'in olacağından eminim ,şüpheye düştüğüm zamanlar olmadı değil ancak DD filmde olmak istediğini söyledi. GA'de öyle. <Bence buna ihtiyaçları da var. film içinde CC'nin DRS yapacağına innamıyorum o sadece karmaşık bir ilişkiler ağı yaratmayı amaçlıyor.Reyes'i unutmayalım .

Gelen haberler film çekimlerinin ancak 2002 kışı gibi başlayacağını gösteriyor (yoksa ben karıştırıyor muyum?) her neyse bu yaz hemen başlayacaklarını sanmıyorum .Bu sefer acele etmelrine gerek yok.

ben de aynne senin giibi M&S seviyorum .ilişkileri olsun ama her an öyle davranmasınlar . Eskisi gibi davalar üzerinde tartışan ,farklı bakış açıları ortaya koyan ve bununla dalga gecen M&s istiyorum Smile Ve CC bunu rahatca yapabilir.

From: incig 12/4/2001 4:49 pm

CC bastan beri her röportajinda on-screen romantizm istemedigini bas bas söylerken, simdi nasil birden bire böyle yaptigina pisman olmus gibi off-screen bir iliski yaratir ve bundan sonra bunun üstüne gitmeye kalkar anlamiyorum. ınsallah sadece dalga geciyordur. Yoksa kendi (ya da kendi dizisinin) kuyusunu kaziyor olacak.

Geçen hafta "The Practice"i izledin mi? Bu bölüm ABD'de yayinlandiginda herkes soke olmus. Çünkü o ana kadarki 17 bölüm içinde Bobby ile Lindsay arasinda bir iliski olduguna dair hiç bir hint verilmemisken, birdenbire ikisi arasinda bir süredir devam eden bir romantik iliski oldugu bilgisi ortaya çikmis. Hatta ikisi bu süregelen iliskiyi bu bölümde çift tarafli olarak bitirmeye karar veriyorlar ve ofiste son bir veda seksi yapiyorlardi. Herkes soke tabii. Bobby savci Helen Gamble ile yeni bir iliskiye basliyordu. Ama sonra isler orda da karisacak. Spoiler olur diye söylemiyorum. Ama 5. sezon sonunda bu romantik davalar tamamen upside-down olmus durumda.

Yani CC böyle de yapabilir, ciddi konular arasinda en bastan ikisi arasinda bir iliski de gelistirebilirdi. Ama öyle yapmayi seçmedi. Öyle bir dostluk yaratti ki, bu asktan da öte garip bir askti. Ask mi degil mi, o da söylenmedi. Insanlarin kafasi karisti ve isi ilginç hale getiren de buydu aslinda.
Aralarinda romantik bir sey olmadi diye diye 8.sezona gel ve sonra "saka yaptim, aslinda vardi, ama size göstermedim" de. Buna kalleslik derim ben. Bir de su IVF isini çikardi. O da bir ise yaramamis, o zaman onu ortaya atmanin ne önemi vardi ki? Bir de Scully'nin nasil hamile kaldigini hala açiklamaya çalisiyorlar. 9.sezonun 11.bölümünde galiba bir hint veriliyor, geleneksel yolla olduguna dair. Ama nasil o noktaya geldiler? Bari onu göster, degil mi? Simdi de isi tamamen iliskiye ve bebege odaklayip, kendi kendiyle ters düsüyor.
Daha kötü hale getirmesin, 2.filmi zehir etmesin de, baska bir sey istemiyorum.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/4/2001 9:06 pm

heheh..Demiştim ya ınci'cim ben The Practise2i çok sık izlemiyorum ve inan Lindsey kim bilmiyorum Razz Ayıp değil mi? Boby'i biliyorum tabii ki..Nasıl bilmem ,kör değilim .haHAH. o SAVCI HANIMI DA şÖYLE BıR GÖRMÜşTÜM.

Bence CC yapabileceği en iyi şeyleden birini yaptı. Duygusal olarak düşünürsem tabii ki ,ilişkiye başlarlarken bizim habeimiz olmamsı ve arkamızdan iş çevirmelerine kızıyorum ama CC'nin açısından bakarsak bu diziyi devam ettirmenin ,ilgiyi yüksek tutmanın ve bir yandanda fanları mutlu etmenin tek yoluydu ..en azından lanet bir öpücük gösterbilirdi.Kimse ondan Sex and The City olmasını istemedi şovun...

CC ve Spotnitz Scully'le Mulder'ın ilişkileri olduğunu onayladılar ama bebek olayı bence çok farklı. En Amide hala ısrar ediyorum ama başka şeylerde olabilir.şu süper asker hikayesi nedense bana çok sıradan geliyor.Alienlar olmalı işin içinde .

Bencede ilişkinin çözülme noktasını görmeliydik..Yıllarca olacak mı olmayacak mı tartışmasından sonra hiç olmazsa kimin ilk adımı attığını ve karşı tarafın ne tepki verdiğini görmeliydik..Ne ? Bu X Files için fazla mı *normal * yani??? Ama Reyes yataktan kalakarken çarşaf* atletik,çıplak * vücudu üzerinden kayabilkiyor ve Follmer'la öpüşmesini görebiliyoruz..Ne oldu ? CC onun kadınlığı üzerine oynamaya başladı.Aman ne Güzel Bu arada biz dizinin iki ana karakterini manastıra tıkmak zorundayız...Sad

Saçmalık

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 12/4/2001 11:40 pm

Pelin'cim sana bişi itiraf edicem ama aleyhime kullanmıycaana söz ver RazzP

Galiba ben de Dodget'a sempati duymaya başladım. Ama CC yüzünden yaaa. Fanlarının duygularıyla nası da oynuyo uyus adam yaaa. Dünkü PRO7 bölümünü isledim, resmen Mulder'ı yem olarak kullanıyo. Bi de konuşmaları anlasam. Tamam derdim heralde...

Ama sempati duyuyom diye Scully'yi de kapsın demem. Asla yani. Dediğin şekilde kullanırsa M&D ilişkisini, hiç şaşırmam. Ben daha beterini bekliyorum. Zira filmde, Dodget'le ilerlemiş bi ilişki içindeyken Mulder çıkagelcekmiş, soora da Scully ikisinin arasında kalcakmış gibi geliyo. AMan Allah'ım bunu yazmak bile iğrenç bi his. Daha neler neler kuruyorum var yaaaa. Kafayı yemeden çekseler filmi iyi olcak.

Neyse arkadaşın şifresini kullanma iznini kopardım. şimdi buralardayım ama çok kısa kalabilcem.

Kendinise ii bakınsss
Ruki

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/5/2001 2:34 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish)

Sana karşı niye kullanayım hayatım memnun oldum sonunda birilerinin Doggett'a sempati duymasına .Bende bu bölümden sonra sevmiştim zaten ..Tabii ki ben de asla Scully Doggett ilişkisi istemem zaten olacağını sanmıyorum çünkü ortada bir de Monica var .Bugün okuduğum spoilerlardan anladığım kadarıyla Monica Doggett'a fazlasıyla düşkün..Smile

Bu arada 11. bölüm için önemli spoilerlar geldi Mulder 'la ilgil,i ama benim kafam cidden karıştı en iyisi bekleyip senaryosunu okumak..Smile)

görüşürüz aşkım

From: incig 12/5/2001 6:34 pm

Reyes'i nasil bir sahnede öyle gösterdiler? Folmer'la mi? Acaba CC Mulder'in gitmesiyel ve bebegin dogmasiyla yok olan sexual tension olayini yeniden ama baskalariyla mi yaratmak istiyor?
Ya bir de Doggett Reyes'e "Monica" diye hitap ediyor. Dahasi Scully'ye de "Dana" diyor. Ben buna da bozuluyorum. Allah Scully'nin Doggett'a "John" dedigi günleri göstermesin.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/5/2001 7:09 pm

monica ilk bölümde böyle görünüyormuş ve Follmer'la bir öpüşme sahnesi varmış. Bence CC sexual tension'ı Doggett Scully Reyes ve Follmer arasında bölecek . Ama beni kızdıran bu değil beni kızdıran CC'nin Reyes'in kadınlığını ön plana çıkarması.Scully ile buna hiç gerek duymadı ya da hiçbir zaman Mulder'ın seksiliğini öne çıkarmadı ama şimdi bunu yapıyorsa bu çok ucuz bir numara ..

Reyes'e daha açık ve dar kıyafetler giydirmek CC'nin ilk felsefesini bozuyor zaten .Mantıklı yönden bakarsak Mulder ve Scully'ninki gibi bir seksilik yaratmak için vakti yok ve klasik yola gidiyor o'da..Birkaç kiş arasında --özellikle 3 ana karakter (Mulder hep ana karakter olarak kalacak) -- bir aşk üçgeni yaratmak...

Bunlar doğal gelişmeler Tv dünyası için ama X Files hiç bir zaman sıradan ,klasik bir dizi olmadı beni kızdıran bu ..Bunu bir yana atrasak Reyes karakteri hoşuma gitmişti .şirin ve çatlak!!!

From: F i l i Z (StunGKissinG) 12/5/2001 8:14 pm

Var ya şu an daha iyiyim, artık cidden koymuyor. Dizinin içine ettiler afedersiniz, ah vah etsekde değişmez bu. şu an yeni bi spoilers okuyorum. Bi dakka copy edeyim önemliyse,

December 4, 2001: From an anon source

Mulder Scully Spoiler:
There's a character called 'Comer' (in the early draft script peices we've seen). In a scene with him, Monica and Scully, he says in reference to 'the ship': "God led them to it. He told them of a miracle child. A future savior, coveted by forces of good and evil. Who will follow his father's path, unless his father is put to death. Scully wants an answer and says: "You told them Mulder was dead--you told the FBI Mulder is dead." Comer replies "If he's not, they'll kill him. And then give your boy to the Sons of God. And they will rule the world."

Muhaaaa bu daha iyi, tamamen biblical terimler falan, vay anasını ! Tüm bu uzaylı olayına Tanrı kavramını da soktular, Bravo !!!

William, kurtarıcımız !!! Scully, Meryem ana !!! Mulder, Tanrı ??? Puhaaa !

StunGKiSSinG

MeA CuLpA

From: F i l i Z (StunGKissinG) 12/5/2001 8:18 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Beşgen, altıgen olayını sevdim Smile Ama ben böyle olacağını biliyordum, yazın böyle bişiler okumuştum, hem de salak deilim, biliyordum biliyordum !

Son bi spoilers daha yazdım, bi önceki msgıma bak. ışler daha da sarpaarıyor, daha bi komik oluyor Smile
StunGKiSSinG

MeA CuLpA

From: incig 12/5/2001 11:01 pm

Evet, gerçekten haklisin. Yazdiklarini okuyunca gerçekten de hak veriyorum sana. Sahiden de Scully'nin seksiliginden hiç dem vurulmadi simdiye kadar. Her sezonda gittikçe daha da güzellesmesine ragmen. Mulder yeterince erkek degil miydi ona bir pas yapacak kadar? Sadece ufak seksi sakalari falan... CC ucuzlastirdi isi gittikçe. Kizmakta haklisin.
Reyes'ten ben de hoslanmistim. Mulder kadar extreme possibilities'e açik biri gibi görünüyor. Dedigin gibi biraz "çatlak", biraz "tuhaf". Ama sezon basindaki promo resimlerini görünce onu seksi göstermeye çalistiklarini anladim. Follmer ile olan öpüsme sahnesinden de belli. Halbuki CC "Pilot" bölümde Scully'yi o zamanki (XF'e girmeden önceki) erkek arkadasiyla yatakta gösterdigi sahneyi daha sonra kesmeyi uygun görmüstü. Geldigi noktaya bak simdi. Komik yahu.
Keinlikle bunlar CC'nin son çirpinislari bence. Dizi bu yil iptal edilecek. Bakin görün.

From: incig 12/5/2001 11:05 pm

Zaten Filiz, bu dizide dinsel konular her zaman ele alindi. CC bundan bir türlü kopamiyor nedense.
Ben Mulder gibi "siradan" bir FBI ajaninin dünya için neden bu kadar önemli hale geldigini bilmek istiyorum. Ne var bu Mulder'da? Tamam, biraz çatlak, tuhaf bir adam. Paranormal'i seviyor. Ama FBI'da çalisan binlerce kisiden biri sonuçta. Onu Isa yapacaklar bu gidisle. Smile) Onu kendi yollarina getirebilmek için Scully'ye etmediklerini birakmadilar. Neden?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/6/2001 2:15 pm

Merhaba Filiz,

ben sanırım artık son umut kırıntılarındayım.(Hala sonucu iyi olabilir diye umut besliyorum) CC her zaman ıncil'e ve öğretilerine takmıştır. Mulder'ı bir çeşit ısa yerine koyması ilk defa olmuyor ama sonunu bir türlü bağlayamıyor. Bence dinsel öğelerle ,teknolojiyi bağdaştırmak istiyor .(matrix felsefesi gibi) her zaman bunu yapmak istedi ama iş biraz çığrından çıktı .Son röportajında da bu günleri hiç hayal etmediğini ve David ya da Gillian olmadan diziyi devam ettirmeyi hiç düşünmediğini itiraf etti.Bence artık köşeye sıkıştı .

Bunu yapma nedenine gelince ,tamamen kişisel.CC Tanrıya ya da ısa'ya inanmıyor ama her zaman buna inanmak için bir mucize beklediğini söylüyor. Sonuç olarak bunu dizisine yansıtıp ,karmakarışık bir *olasılıklar* ağı ortaya çıkarıyor. Frank Spotnitz'in Biogenesis üçlemesi için yaptığı yorum gibi.." ...what if the aliens are God?.."

Bu fikirle oynuyor şu an .Ama Comer 'in konuşmasını her kim yazdıysa ,kafası fazlasıyla meşgul olmalı kendimi Erik Van Danieken'ın ( soyadı yanlış olabilir) kitaplarından birini okuyor sandım..Sons of God... ya tabii.(!)

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/6/2001 2:39 pm

Reyes hoş..ama *believer*'ı oynamak için yeterli değil bence ..Karakteri dsaha çok geliştirecekler ama Reyes Mulder'ında dediği gibi "..keep shooting until you hit something " yani ne demek istediğini hiç anlayamıyorsunuz.Bir sürü fikir ,ve kesin bir fikri de yok ayrıca da biraz psişik özellikleri var(mış) Yani o Mulder gibi bir believer değil .Mulder gibi bir tutkusu yok. Doggett ise şüpheci ama Scully gibi bir şüpheci değil .Scully olaylara her zaman bilimsel bir açıklama getirmek isterdi (bir biliamadamı olarak) derhal reddettiği çok az teori vardır.Bir elin parmaklarını geçmez.Olaylara kendini tamammen kapamak yerine onları açıklamaya çalıştı her zaman .Doggett ise "Bu aptalca , olamaz, ne kadar safça ,onun yerine gerçek suçluyu yakalayalım..." deyip işin içinden çıkıyor ve olasılıkları tamamen reddediyor.

O ikisi nasıl olacakta Mulder ve Scully'nin boşluğunu dolduracaklar bilemiyorum . Amerika'da yaşasaydım diziyi izlerdim tabii ki. Gayet güzel(hala) ama artık benim hayran olduğum X Files değil.

UST ye gelince tabii ki buna zamanı olmadığı için Reyes'e hatlarını ortaya çıkaran kıyafetler giydirip ona eski bir sevgili (Follmer),yeni bir ilgi duyulan erkek (Doggett) ve o erkeğin ilgi duyduğu başka bir kadınla (Scully) (ve o kadının aşık olduğu başka bir erkekle) olayı karıştıracak ve sexualite ekleyecek. Eskiden buna ihtiyaç duymazdı çünkü M&S dinamiği muhteşemdi. Ama artık bunu kapatmak için klasik yollara başvuruyor.Yinede MSR'ı yoketmeyeceğine sadece biraz oynayacağına dair umutlarım sürüyor.Smile umut dünyası işte ..

Bu arada Mulder'ın neden bu kadar önemli olduğunu bende çok merak ediyorum.CSM her zaman onun proje için çok önmeli olduğunu söylemiştir. bkz. Redux ,Anasazi, Biogenesis, Herronvolk...etc. Onun hep anahtar konumda olduğunu ima etti .Ama neden?? Bu süprizi filme saklıyor herhalde ama benim teorim var..ilginç bir teori bir ara yazarım Smile Bu yazı çok uzun oldu!

From: F i l i Z (StunGKissinG) 12/6/2001 5:36 pm

Mulder'ı çoktan ısa yaptılar, Amor Fati'de, ameliyat sonrası yattığı yere dikkat et, haç şeklinde bi masanın üstünde yatıyor. Official Forumda çok konuşuldu hatta.
StunGKiSSinG

MeA CuLpA

From: F i l i Z (StunGKissinG) 12/6/2001 5:40 pm

CC'nin kontratı da bu yıl bitiyor. Onan sonra herhalde Frank Spotniz alacak görevi. Bitse diyorum başka bişi demiyorum. ıçimden bi ses, William cep telefonu döndürmekle kalmayacağını söylüyor: Bi bakarsın 3 aylıkken konuşur, 5 aylıkken yürür, 6 aylıkken alfabeyi çözer, ve 7 aylıkken silah kullanmayı öğrenir... Süper bebek !
StunGKiSSinG

MeA CuLpA

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/6/2001 7:45 pm

Evet ..Ona bende dikkate etmiştim. "you are nor Christ .." diye başlayan CSm konuşmasını da unutmayalım. Ayrıca Requiem'da Lone Gunmen ,Krycek ,Marita ve bizimkilerin Skinner'ın ofisinde toplandığı sahne ısa'nın son yemeği tablosundan esinlenilmiş ve Mulder oprada ısa poızisyonunda duuruyor.Tartışma yaratan Scully'nin Judas pozisyonunda durması ve Judas'ın ısa'nın havarisi olmasına rağmen sonunda ona ihanet ederk onu çarmıha gerdirmesiydi. scully Mulder'a ihanet mi edeck? Karşı tarafa mı geçiyor soruları çok soruldu ancak birşey çıkmadı ..

From: incig 12/7/2001 1:48 pm

Pelin, yine benim duymadigim bir sey yazmissin. "Requiem" hakkinda bunu sahiden bilmiyordum. Çok sasirdim. Bu son yemek tablosu uygulamasi gerçekten bilerek mi yapilmis? Hiç sanmam. Scully'nin Judas'a benzetilmesi de nerden çikti? Ne zaman ihanet edecek ki Mulder'a? Ama öyle bir sey var idiyse bile, eminim CC ve ekibi böyle bir sahne yaptiklarini çoktan unutmuslardir.

CSM'in o konusmasi hangi bölümdeydi?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/7/2001 2:15 pm

Requiem'daki o sahnenin bilinçli olarak yapıldığını duymuştum .aynı miktarda insan ,aynen resimdeki gib,i yemekler masaya yayılmış... Mulder'ın da somn yenmeği olmuştu.ınanamıyorum..şu anda aklıma geldi.Mulder öldü gömüldü ve geri geldi.reserruction..Yani Mulder'ı ısa yerine koyması oradan başlamıştı ..Belki daha da önce ..

CSWM'in "..you are not Christ ,you are not Budda you are even not Prince Hamlet.. Rise from this bed come with me and the world will forget you.." diye başlayan konuşması Amor Fati'ninb başında Mulder'ın hastane odasında geçiyordu. Konuşmayı %100 hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla böyleydi.

From: Agree to disagree. (trustno13) 12/9/2001 3:58 pm

Evet,CC en başından beri X-Files'ı modern bir incil uyarlaması olarak düşünüyordu...ama maalesef bu hayalini hamilelik ve bebek olayını yüzüne gözüne bulaştırınca gerçekleştiremedi..(ıncil doğrultusunda William'ın babası'nın olmaması gerekiyor ama CC ve ekibi Mulder'ı baba olarak ilan ettiler.) Tabi daha göstere göstere bu benzerlikleri sunmaya başlamdılar ama Gethsemane'den sonra nerdeyse tüm mitoloji bölümlerinde ıncil'e yapılan göndermeleri bulabilirsiniz. Mesela bu ıncil'e yapılan göndermelerin ilki(ya da benim hatırladığım ilk şey) 3.sezon finalinin adı: Talitha Cumi. ıncil'de ısa küçük bir kıza dokunarak ona yeniden can verirken bu lafı söylüyor: "Diril küçük kız"yani Talitha Cumi. Vs...vs...

Murat

Never Give Up On A Miracle (SC)

***Next to Gillian, perfection is crap.***
-----------------------------------------------
"Hi,my name's Fox Mulder,we used to sit next to each other at the FBI. How's your X-File coming?" -Mulder to Scully in "Tithonus"-
-----------------------------------------------
JOSE CHUNG: Then there are those who care not about extraterrestrials, searching for meaning in other human beings. Rare or lucky are those who find it.
For although we may not be alone in the universe, in our own separate ways on this planet, we are all...alone.
--------------------------------------------------
"When you talk to god its called prayer,
when god talks to you its catatonic schizophrenia"
Fox William Mulder

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 12/10/2001 7:41 pm
To: Agree to disagree. (trustno13)

Talitha Cumi'yi bilmiyordum ben .Çok teşekkür ediyorum canımss.. Mitolojiyi iyi arştırmışsın.Aferin RazzP Dalga geçmeyi bırakayımda..ben Christ olarak hep Mulder'ı düşündüm William'ı değil. Zaten Mulder'ın babası da pek belli sayılmaz .Sonunda bir babası olmadığı ve laboratuarda dünyaya geldiğini öğrenirsek hiç şaşmayacağım. aslında benim kafamda son zamanlarda ortaya çıkan bir teori var . Biliyorsunuz Mulder Samantha'nın kaçırılması yüzünden uzaylılar teorisine bu kadar takmıştı.

Ama biz hiçbir zaman Samantha'yı kaçıranlkarın gerçekten uzaylılar olduğunu kesin olarak görmedik. Ya kaçırılan o değilse ? Hatırlarsanız Mulder ve Scully'nin bulduğu dosyada Samantha'dan önce Mulder'ın adı girilmişti. Belki de Mulder'a her ne yaptılasa onun hafızasıyla oynadılar ve sonuçta ortaya böyle bir teori çıkardı. Bunu bilinç altına itmişte olabilir .Yani gerçeği ortaya çıkarıp herkese gösterme arzusunu . Özellikle de şimdi yeni yaatmaya çalıştıkları *hükümetin süper askerleri* teorisinde de uyuyor . Tabii bu Samantha'nın nereye gittiğini açıklamıyor .Amakim bilir belki öyle biri hiç varolmadı ...Bu X Files ..Burada herşey mümkün Wink)))

**Bu akşam bende bir tuhaflık var galiba Smile)) **

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız