X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
5x20 : The End

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Resist or Serve - Sezon 5
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 13, 2007 2:49 pm    Post subject: 5x20 : The End Reply with quote
From: trustno13 4/25/2003 6:15 pm
To: ALL

herey bitti.
ve herey yeniden balyor.

Murat

From: Durden38 4/25/2003 7:01 pm
To: trustno13

Like Phoenix...

From: VooDoo_83 4/25/2003 7:06 pm

ne olacak imdi??
her ey yand bitti kl oldu.............

From: Asmodeus80 4/25/2003 9:53 pm
To: VooDoo_83

Ahh neydi o Mulder ve scully nin hali neyse araya bir film giriyor ve x-files dosyalar yeniden alyor ya o bize yeter gerek aranmaya devam edecek ve bulunacak:) amma velakin 9.sezonun sonunda ayni ROTK de olaca gibi kendimi tutabilecekmiyim greceiz bakalm

From: incig 4/26/2003 1:28 am
To: Asmodeus80

Vay, ne blmd ama...
imdi haftaya 6.sezon mu balyor yani? Araya tatil koymadan m? Emin miyiz?

From: okatmer 4/26/2003 2:36 am

Vayy be Diana ve Gibson'la da tantk ve dizinin 5.yln da (bir fire ile) bitirdik.

CC'yi kutlamak gerekir bu kadar gzel bir iliki iine ancak bu kadar gzel bir ekilde edilebilirdi. Diana'nn xfiles'n ald dnemlerde Mulder'la neler yaad gerekten ok merak ettirici. Sanrm Travellers'taki yzkte Mulder-Diana yaknlamasnn ne derece ileri boyutlara ulatn gsteriyordu. X-Files'taki Scully ncesi casus sanrm Dianayd. Diana'nn belki kendi istei yada bakalarnn(?) zorlamasyla Mulder'a yaknlamas onu Scully gibi geree inanmaya balamaya itmiti. Diana da Mulder'n saflarnda yer almaya balad ve ortaklk bitirildi. Zaten ardndan Scully geldi. CSM tarafndan Diana avrupa'ya ve Tunus'a gnderildi (baknz FTF'deki Tunus'taki msr tarlalar).

Diana her zaman Sendika'nn bir oyuncayd. Dedimya x-files'a ilk balama amac Scully gibi casusluktu. Scully'nin de artk gerei anlamas ve Mulder'a kar deilde Sendikaya kar almaya balamas bazlarn rahatsz etmi olucakki Diana gene piyasaya karld. Blmde dikkat etmisinizdir srekli Mulder'a kendini yaknlatrmak iin sen buldun,sen dndn,sen harikasn gibi laflar ediyordu.

Noromo olarak baladm ama son zamanlarda tam olmasada shipper olarak devam ettirdiim Mulder-Scully ilikisinde Diana'nn byk bir rol var. Evet tepki gstericeksiniz ama ben Diana'y seviyorum. O olmasa her zaman Mulder'a mesafeli durmak isteyen Scully'nin de aslnda Mulder sevdiini gremeyecektik. Onlar hastanede el ele grdkten sonra Scully'e resmen iim acd. ama Mulder iin hala Scully tek. Diana senin gibi dnecek biri gerek falan diyordu ve Mulder hemen Scully'mi dedi.Mulder- Diana ile ilgili konumak iin aslnda 7.sezon 6th Ext I-II blmlerini beklemek lasm. Diana'y yeni tanyoruz Mulder'la arasndakileri yorumlamak, Diana'm sulu Mulder'm sulu tartmasni yapmak iin ok erken...

The End'le dizide artk birok ey sona erdi. Spender'n babasnn CSM olduunu rendik, Ahh ahhh iim gitti ofis yand [ama I Want to Belive posterinde ufo ksm yanmamt bu bireylere iaret ediyor :)) ], Sendika'nn CSM'i sevmediini ama ihtiyac olduunu grdk.........

Dizinin banda spor salonunu dolduranlarn hepsinin X-files hayran olduunu biliyorsunuz sanrm. Vancouver ekibi veda partisine arlan hayranlarn izdiham yarattnn en byk kant orada ka kii vard 3000-5000?? (bu kadar insan beklenmiyormu hehe bana da Pelin anlatmt). Yabanc bir sitede okumutum bu kadar kalabalk nnde satran turnuvas olurmu diye? siz ne dersiniz. Gibson -diyalou tam hatrlamyorum- scully'e kalablkta beyin okuma ile ilgili bir aklama yapt sanrm.

Birde u son sahne. Niye bana Mulder-Scully sarlmas itici geldi. Scully acn paylayorum der gibiydi ama ne biliyim keke baka biiy olsayd.

Cuma gecesi X-files finali bugn ve yarnda MM finali harika!!!

EVERY END IS A NEW BEGINNING..

Ouzhan

From: xfbug 4/26/2003 3:47 am

ne bolum ama...gck oldum,gck!butun kotu seyler bi araya m toplanr yaa!nasl sinirlendiysem saga sola satamayaym diye chat'e girmedim vaktim olduu halde.
diananin yeniden ortaya ckarl(kendi de gayet memnundu tabii),zavall scullynin onlar el ele grnce ykl...off yaa,erkekleri bilmem de kzlan basna hayatta mutlaka bi kez gelir;cok yaknnzdaki birine ask olursunuz,sonra da "ben buradaym" diyemeden caresizlik iinde scully gibi bakarsnz.cok iime oturdu o sahne.
kzm diana,yaslsn,irkinsin,cirkefsin,scullynin yannda(her ne kadar daha once scullY'yi ho bulmadm yazsam da bu dianadan onceydi)bi hisin ne iin var muldern yannda senin!oh olsun sana,muldera yaranmak iin scully'yle nbet deimeye gidersen vururlar ite!galiba slasherliktan (he heee saka) shipperlia terfi(!) ettim:)
her sey iyi gzel de son sahnede DDnin yannda cok yapmack ve cok "frsattan istifade eder" kald scullynin sarl.
the end...the beginning..
esra

From: incig 4/26/2003 3:51 am
To: incig

Evet, ne blmd ama...

Gelelim dncelerime.

Bu blmde Mulder yine uzayl teorisine dn yapt. "Patient X"in tam tersine. Gibson'n durumunda bir uzayl mdahelesi arad. CSM yine eski tavrlaryla geri dnd. Bana biraz zayflam gibi grnd. Konsorsiyum yine hereyi rtbas etmeye alyor. Scully is btn olanlar anlamaya alrken, bir de bana Diana derdi kt. Kimdi bu kz? Mulder'la nasl bir gemileri vard?

Tamam, heyecanl ve iyi bir sezon finaliydi, ama beklenen bir sinema filmi varken, tutup XF brosunu yaktlar. Bronun yaklmasn kimse beklemiyordu, herkes "hey! neler oluyor?" demitir, "imdi sinema filmi ne olacak?" Biz geri artk filmde ne yaptklarn biliyoruz. Ama bir de bilmediimizi dnn. Eminim ben hop oturur, hop kalkardm yaz boyu.

Yine Mulder'n gemiinden, bu kez Mulder'n FBI'daki bir kz arkadayla kar karya kaldk. 1.sezondan "Fire"dan sonra bu ikinci oldu. Mulder'la ayn ilgi alanlarn paylaan biri. Belli ki aralarndaki ekim ordan balam. likilerinin de XF yznden bittiini anlyoruz. Blmde Mulder ile Diana'nn gemiteki ilikileri biraz daha ak hale getirilseydi, daha iyi olacakt. Gemite aralarnda olanlar hakknda baz ipular vermeyecekse eski bir kz arkada ortaya karmann anlam ne? Sadece Scully'nin MUlder'a olan duygularn sorgulamasn salamak m? Scully bunu yapt. Diana'y bir anlamda kskandn farkettik. Bir zamanlar ikisi arasnda olanlar onu kskandrd. Ama bu ilikinin zerinde biraz daha durulsayd, Sculy'nin ruh hali daha iyi yanstlabilecekti.

Gibson' sevdim. 8.sezona kadar baya byyecek. Aya biraz aksyordu. Uzayllarn bu i iin neden tam mkemmel vcudu olan birini semedikleri mehul. Blmde ocukcaz kendi derdinden ok bizimkilerin, zellikle Scully'nin kafasndan geenleri okumakla megul gibi grnyordu. Onlarn problemleri kendisininkinden daha ilginmi gibi. Bu arada anne-babas nerelerdeydi?

Satra turnuvalar bu kadar ok kiiyi eker mi her zaman? Ama al sahnesi olarak devasa salondaki seyirciler etkileyici bir atmosfer oluturuyordu.

Mulder'n Spender'n brifingine girdii sahneyi ok sevdim. Mulder girer girmez, olay kapt. Mulder bunu hep yapyor, ben de baylyorum. Kimsenin farkedemedii eyi iki gz krp arasnda p diye grveriyor. Mthi karizmas vard bu sahnede. Birden aklma "Squeeze"deki Tom Colton'n su mahalline arld sahne geldi. Acaba dierleri o odada ka saattir oturuyorlard? Aslnda Mulder'n onlara gsterdii eyi onlarn, en azndan Scully'nin farketmi olmas gerekirdi. Neden acaba Gibson'un ban evirip nereye baktn kimse ortaya atamad? Tabii ki bunu Mulder'n gstermesi gerekiyordu da ondan.
Skinner da az deil. Spender Mulder' istemem demi, umrunda m? Adamn nasl da tanyor. Tuttu gtrd kolundan. Mulder da Spender ad geince dudaklarnda bir glmseme koa koa gitti. Spender'n iine omak sokaca iin sevinliydi anlalan. Ha, bu arada bunlar neden ayr ayr alyorlard? Scully'nin Spender'n brifinginde tek bana ne ii vard?

Bir de Skinner'n XF'in geleceini neden yalnzca Mulder'la konumak istediini anlamadm. Neden Scully de dierleriyle odadan kt? Ben olsaydm Scully'nin yerinde, bunu biraz dnrdm. Skinner beni neden odadan kard diye. Sanki XF sadece Mulder'a aitmi gibi bir grnt kt burdan, ki durum tabii ki bu deil. 5 ylda o broya asl saygnlk kazandran Scully'nin almalar. Bunu hepimiz biliyoruz. CC'nin de bilmesi gerekirdi.

Scully'nin TLG'e gitmesinin asl nedeni, Gibson'n salk dosyalar deildi besbelli. Bunun bahane olduu belliydi. Asl amac, Diana hakknda bilgi almakt onlardan. Bu blmde Scully'nin bu davrann sevdim. Direkt olarak bu ilikiyi Mulder'a sormak istemedi. Kskanm grnmesi mmknd Mulder'a nk. Onlar klinikte el ele tutumu grmek onu mahvetti. Bunu arabaya dndnde bir sre kafasn toplamak iin direksiyonda ylece oturduu sahneden anlyoruz.

Tabii blmn en byk srprizi (ilk kez olarak spoiler-free izleyenler iin) XF brosunun yaklmasyd. Kimse bunu tahmin etmezdi herhalde. 6.sezonun tmden farkl olacann ipularn aldk bu ekilde. Mulder'n iini neden yaptna bir kez daha dikkat ekildi. Ama keke Scully'nin neden XF'te kaldn da biraz sorgulasayd. Bunu henz bilmiyoruz, deil mi? Yani ak ak bilmiyoruz. Mulder iin mi? Yoksa kendi kzkardeinin lmnn ve ona yaplanlarn cn almak iin mi? Yoksa baka bir ey mi? Keke Skinner bunu ona sorsayd bir ekilde.

Eli yz dzgn bir sezon finaliydi, ama bu anlamda "Erlenmeyer Flask" veya "Anasazi"nin dzeyine eriemeyecek.

Ve haftaya....ne? 6.sezon al m?

From: black_witch 4/26/2003 1:17 pm

evet,ok gzel blmd de btn o ard arda aklananlardan olsa gerek;pek de azm ak kalmad,nedenini bilmiyorum. yani,ya byle bitseydi?biraz snk bi son olurdu,neyse ki son diil.scully ile mulder arasndaki iliki de ak vb kavramlarla kstlancak gibi diil bence,hem karde kadar yaknlar,hem de bilinen tip aklar kadar kskan hesaab ama hakkaten az rastlanr,birlikte grp geirdikleri olaylarn da etkisiyle;scully mulder n,mulder da scully nin yerini kimseyle dolduramaz.eveeet, s-m hakknda yazdklarma baklrsa bayaa gaza getirici bi blmm. ofisin yanp kl olmasysa normal insan bile duvardan duvara vurdurur,dnn ki yanarak lme fobisi olan bi insan ne dnr? belki de fazla dnmez.
bi de,kiisel olucak sanrm ama murat,o ocuk senin genetik kopyan myd? e,benziyodu di mi?

From: VooDoo_83 4/26/2003 2:37 pm
To: Asmodeus80

arkadalar yaw imdi spender'in babas gerekten sigara ien adam m??
bana biraz garip geldi.
ama gzel bir finaldi.en ok da I Want To Believe posterine zldm ve tabi x files'lara.
filmi unutanlar bir daha izlesin,e arada film var sonra balyor altnc sezon di mi? :))
ha bir ey soracam sigara ien adam mulder'in dolabndan hangi dosyay ald,ben dikkat edemedim oraya ya :(
imdi haftaya altnc sezon balyo mu,yoksa blm tekrarlar verirler mi?? bilgisi olan varsa yazsn iki kelime bieyler :))
ha bi de sal tekrarlar gme mi gitti,yoksa altnc sezonla balar m tekrarlar??
veeeeeeeee glberk gider...........................hoakaln,x'le kaln.......... :))

From: Durden38 4/26/2003 4:15 pm

Samantha Mulder'n dosyasn ald.Bu arada zaten nceki blmlerden Csm'in spender'n babas olduu tahmin edilebliyordu...(yollad mektuplar)

From: trustno13 4/26/2003 8:05 pm
To: Durden38

Bu arada aktrmadan forumumuzun 1000'inci konu baslna mesajlarmz gndermeye devam ettiimizi hatrlatr, halihazrdaki 10,000'den fazla mesaj da gz nnde bulundurarak nice 1000 konulara, nice 10,000 mesajlara diyerek hepinizi kadeh kaldrmaya davet ederim.
Yaasn The X-Files, Yaasn TXF Trkiye, Yaasn TXFTR Forum!!!

Murat

From: incig 4/27/2003 2:27 am

Farkeden oldu mu, arkadalar? "The End"in yayn srasnda TGRT reklam kua sokmad araya. lk defa arada reklam kua olmadan bir blm izledik. Bunun nedenini tahmin edebilen var m? Benim aklma bir ey gelmiyor.

From: sicilyy 4/27/2003 6:19 am

merhaba ben ulvi
tgrt nin reklam vermemesi benide artt. tahminin blm normalden 45 dak. ge balatt oyzden reklam koymad. ble bayldm mulder in dosyalar yanncaki ykl beni ok etkiledi. 6. sezondan itibaren sanrm yeni bir dzen balyor.

From: VooDoo_83 4/27/2003 5:35 pm

doru yaw adam mektuplar yolluyodu,imdi hatrladm,saolasn. :))

From: xjustitia 4/28/2003 11:17 am

Ne gzel blmd!Ama keke hakknda hi bir ey bilmeseydim.Fotoraflarna bakmtm, siteden senaryoyu okumutum...Ama ben bu blmleri seyredebileceimi hi tahmin etmiyordum ki...

Aslnda son deil balangt.yi ki byle bitirmemiler.CSM tekrar ortaya kt, Sendika onsuz yapamayacan anlad.Krycek de panzehiri verdikten sonra yine sadk adam olmu! Gibson ok bilmi ocuk olarak pek sevimli..Ve tabii korkun kadn Diana Fowley arz- endam etti.Kadna sinir oldum, tamam nyarglym, ama hi bir ey bilmeseydim de sinir olurdum. kartrmaya geldii o kadar belliydi ki!Hi de samimi deildi. Kurnaz(!) Mulder bunu nasl farketmedi acaba?Bu arada Scully'nin haline Scully'yi sevmeyenler bile zld sanrm.Aslnda ben hem diziyi, hem ba karakterlerini seviyorum.Onlarn ikisi de diziyi ve birbirlerini tamamlyorlar.kisini birbirinden ayrmam ve birini brne tercih etmem.Bu dzinin izleyicilerinin ayrldklar kategoriler hakknda bilgim yok, siteden rendiklerim var ite.Byle bir eyi de ancak Amerikallar yapar sanrm..Ben shipper mym bilmiyorum ama bence Mulder ve Scully nin birbirlerini sevmeleri doal,bu kadar yaadklar eyden sonra..Aralarnda olaanst bir ba var, bu da ok iyi yanstlm.Bir kadn ve bir erkek arasnda bylesi bir iliki arkadalkla aklanamaz.Ayrca dizide zellikle bu ima ediliyor.Byle yapmasalard, hayatlarnda bakalar olsayd, biz de byle dnmezdik.Ama tabii ki bunun dizinin nne gemesini istemem, bu bir pembe dizi deil.(Roswell de yle yaptlar, 2.sezon iyice samalad bu yzden.)Ben sadece bu durumun biraz daha belirgin olmasn isterdim, yani bir blmde dost , teki blmde dman, bir bakasnda imal laflar olacana biraz daha aklayc bir ey olabilirdi.Tabii dizinin bitimine doru...Kimse CC 'dan o yaptklarn yapmasn istemedi.Ayrca diziyi bo yere uzatp, yzne gzne bulatrd bence. Ama bunun dnda ben ilikinin byle verilmesinden memnunum. Ak kavramnn ayaa dt bir devirde , yaanan her trl rezillik ak oluyorsa, onlarnki tabii aktan fazla bir ey. Belki eski zamanlardaki, eski filmlerdeki gibi bir ak.Neyse, bu durumda ben hangi kategoriye giriyorum acaba?

Ben The End'den baka her eyi yazmm:)) Aslnda Diana Fowley' nin zellikle mi vurulduunu merak ettim.nk samimi olarak Mulder' a yardm eder grnyordu.CSM onu gzda iin vurdurmu olabilir.Yoksa sadece orda olduu iin mi vuruldu?

Gibson' daki genlerde olan yetenek sanrm kendiliinden ortaya km.Mulder dahilii de byle aklad, uzayl genlerini baz insanlarn kullanabilmesi...

Mulder Spender' sinir etmeye baylyor, yz ifadesi bunu gsteriyordu.Ama Spender toplant odasnda gerekten rezil oldu,acdm zavallya.Mulder onun stne de haksz yere saldrd, adamn hi bir eyden haberi yoktu.

GSM' in bandan beri bir tala iki ku vurma plan varm, hem ocuu ald, hem de XF ' kapattrd.Onun soukkanl hali dier yal adam bile rktyor.Ama elleri mahkum:)

Hapisteki adam bunlara gvenip konuacakt bir de.Ne korumaym ama, adam haber vererek vurdular, kimse bir ey yapamad.

Lone Gunmen' in kapsndaki kilitlere ok gldm.Paranoyak olduklar kesin.Scully'nin sanki aldrmyormu gibi Diana'y sormas ok hotu, de cevap verirken pek rahatsz oldular,demek ki rahatsz bir durum olduunu sezdiler:))

Scully Mulder ve Diana'y grdnde, birden ne hissedeceini bilemedi.Aslnda Scully hi bir ey olmam gibi kapy ap yanlarna gitmeliydi, ona ylesi yakrd.Ama o da bir insan, baka birinin Mulder' a ondan daha yakn olmasna da hi alk deil.Bence tam olarak bir kadn kskanl deildi bu, sadece bir yabanc aralarna girmi gibiydi. Zaten Diana bunu yapmaya alyordu,"Senin gibi dnen birine ihtiyacn var" derken. Ama Mulder ona pek yz vermedi, brakp gittii iin hala kzgn gibiydi.Ama gene de Scully' nin arkasndan konuup glmesi doru deildi. Bu kadna sonra gvenecek olmasna sinirleniyorum.Scully bunun cn almalyd ama yapmad, iyi bir kz ne de olsa:))

Son sahne ise, evet biraz tuhaft.Mulder btn dnyasn kaybetmi gibiydi ve ok geiriyordu.Scully ise ne yapacan bilemediinden ona sarlmak istedi ama ekinerek, bunu da tam yapamad. Zaten Mulder da buna karlk vermedi, aralarnda bir duvar var gibiydi.Mulder gizli dosyalar kapatmak iin onlara tuzak kurulduunu ok ge anladndan, bir yandan kendini suluyor gibiydi.

Evet ok gzel blmd. imdi 5. sezon tekrar m var? Olsun, Diana belasndan sonra Reduxlar seyretmek iyi gelir:)

From: erdemisik 4/28/2003 12:50 pm
To: xjustitia

Bence de MUlder dosyalarn yann seyrederken bir kaza sonucu yanmayp, birileri tarafndan yakldn, stelik btn bunlarn da "yani blm boyunca yaadklarnn" srf Gizli Dosyalar yok etmek iin yapldn anlarcasna bu hataya dmemesi gerektiini bu ii ok ucuz yaptklarn (kolay) anlam gibi bakyordu. Belki de bu kadar youn dnd iin scully'e karlk vermemiti farknda bile deildi belki de scully'nin ona sarldna..

Ve ocua gelince Mulder "O ocuk kant deil mi?" demiti. Yani sendikann 1950'lerden beri yrtt "kat kskac operasyonu"yla balayan deneylerin bir sonucuydu bence ocuk...

From: TRARAGORN 4/29/2003 9:51 am

murat bu arada 5x20 the end ile forumdaki 1000. mesaj actignn farknda msn, tam da bolumun anlam ve onemine uyan bir raslant...

1013 Studios''un adndan gelen mesaj 1013 'te Fred Charles'tan...

From: PELIN77 5/3/2003 9:07 am
To: okatmer

Bilmeyenlere.. te karnzda Diana Fowley ve Gibson Praise..

pardon uzun yazacak zamanm yok ama unu sylemeden geemeyeceim Ouz..

O &+%&+%&%&+%& !!!! DIEana'nn casusluk deil kendi karn ne kadar gzetttii ve ne olduu yaknda kaca iin sinirlerime hakim olup fazla spoil etmeyeceim ama LTFEn Scully 'nin amac casusluktu falan gibi DERn tartmalara girmeyelim ..Scully CSM'in en byk hatasdr : )

kisinin adnnn (Scully ve Diana ) ayn cmlede gemesi bile beni hasta ediyor sen baya kafa yormusun ...bu yazdn en uzun post : PPPP

From: gillian1610 5/6/2003 2:07 pm
To: PELIN77

gerekten ok hotu ama ben kt oldum diana ve mulder' yle grnce yani diyecek laf yok muldera srarla gznn nndeki frsa tepiyor ama neyse ilerde anlayacak

From: VooDoo_83 5/8/2003 6:43 am
To: gillian1610

mulder kr galiba,scully o kadndan bin kat gzel.

From: rukish 5/8/2003 9:34 am

...

aloooooo...

her ey belli ... sorun o kadn .. mulder diil...

almiim ayaamn altna imdi haa :PPP

From: okatmer 5/8/2003 10:42 am

Scully Diana'dan bin kat daha gzel ama Scully biraz souk durunca napsn Mulder'da. bi laf var ama bunu yazamam burda hani kuyrukla ilgili hmm

Ouzhan

From: VooDoo_83 5/9/2003 6:45 am
To: rukish

tabii ki o kadn (adn bile demiyorum) O KADIN!! Tabii ki Muldercma LAF YOK :))

From: VooDoo_83 5/9/2003 6:46 am

mesaj alnmtr :PP

From: rukish 5/9/2003 10:41 am

ha le... hizaya alalm sisi :PPPPP

(ah ah 6.sezon bi olsun da o zaman grces)

From: gillian1610 5/9/2003 11:20 am

tabi ki yani diana da kim ki allahtan sonuna lyo da kurtuluyoruz ama belki de iyidir scully ile mulder birbirinin kymetini anlar

From: black_witch 5/10/2003 4:47 am

e,saolasn 1610 arkadam,burda bi aadet vardr;gelecek blmlerdeki mevzular anlatlcaksa,yazya "SPOILER" yazarak devam ettirilir,yani kimse ht diye sylemez,syledii zaman spoiler okumayan arkadalarn aznn tad kaar,bilmem anlatabildim mi?
Back to top
View user's profile Send private message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 13, 2007 3:00 pm    Post subject: Reply with quote
From: gillian1610 5/10/2003 10:12 am
To: black_witch

tamam daha yeni geldim de o yzden

From: rukish 5/10/2003 4:37 pm

arkadam bi zahmet eski yazdn masaj editleyebilir misin? hi olmazsa spoiler olduunu belirt gselim yaaa...

From: trustno13 5/10/2003 4:41 pm

mesaj editledim
gillian arkadam da nick'inin kutsallna kretsin yoksa iyi laf sylerdik :)

Murat

From: margi13 5/10/2003 5:46 pm

Diana Fowley'e ho gelmedin yazs balkl analizimi yapacam bende yaknda..ama kafam toplamam lazm biraz.

vadettiim gibi scully merkezli olacak...
ama scully souk scully aksi tarz yergiler iermeyecek...
dianayla didieceim dayanabildiim kadaryla:)

From: rukish 5/11/2003 2:24 am
To: margi13

sabirla bekliyom nigar'cim...

sinavlar bitti dimi? ay gecmis olsun be guselim :PPP

From: margi13 5/11/2003 12:26 pm

saolasn rukicim bitti sonunda devler kald ama kiiler aras ilikiler devim iin bi n altrma olacak inallah The End analizi:ppp

From: gillian1610 5/11/2003 3:14 pm

eer laf syleyeceksen admn kutsallna ramen syleyebilirsin herhalde dimi ama admn kusallm bilecek kadar aklm var ayn zamanda zr de dilemitim herhalde bu durumda artk ne syleyeceksen syle iinde kalmasn beni ok fazla germiyor

From: rukish 5/11/2003 3:31 pm

sakin ol arkadam...yasemin'di sanrm??

burda kimse hr gr karmaya almyo ki.. biras sakin...
murat'n oul kullandna da dikkat ekiyim.. sadece kendini kastetmemiti.. spoiler konusu biraz ciddiye alnyo artk bu forumda.. sen de zerine alnmazsn umarm :)) herkes hata yapabilir.. eskiler bile .. oki :))

From: Durden38 5/11/2003 5:45 pm

Ruki hakl bu konuda sinirlenmen yersiz, ama normaldir yeniyken bende bocalamtm biraz...

From: gillian1610 5/12/2003 10:10 am

evet hakl olablirsin ama orada biraz benden bahsediyor zaten o gn sinirlerim bozuktu ama hayatta gillian hakknda sylenen kt eylere ar tepki gsteririm bo verin aslnda bende de su var galiba neyse nemli deil bir dahakine daha dikkatli olabilrim

From: trustno13 5/12/2003 11:56 am

zeytin dallar, bar gvercinleri, beyaz bayraklar eliinde yazlan bir mesajdr bu:

1) Seninle bir alp veremememin olmasna imkan yok ki? daha ok ok yenisin, bir hogeldin dememe bile frsat olmadan byle bir diyalog geliti. O yzden hogeldin aramza, ne iyi ettin de geldin.

2) Spoiler konusunda forum olarak olduka hassasz. leriki blmlerle ilgili hibir bilgi renmek istemeyen arkadalarmz var (tabi onlarn aksine her eyi bilmek isteyen de) bu yzden bu tr bi informasyon verilecekse bir spoiler uyars koymak gayet sevecen karlanyor. Senin bu uyary yeni olmann getirdii heyecan ve acemelikten dolay unutmu olman, ben sadece hafif bir eletiri ve gemite yaananlara mizahi bir gnderme yaparak uyarmak istemitim. yle "vay nasl unutursun, bittin sen, stelik de yeniymi, ullanalm stne" gibi bi durum yok.

3) "Nick'inin kutsall" terimini kullanmam, benim de Gillian Anderson/Scully hastas olmamdan kaynaklanyo. yle bi kinaye, alay, dalga geme gibi bi ey sz konusu deil. Forumdaki herkes bilir; Gillian'a laf syleyen daha o lafn bitirmeden karsnda beni bulur. Sen de yle olduunu sylemisin zaten. Gayet gzel gl gibi geinip gidebiliriz yani :)

Umarm sorun kalmamtr, derdimi anlatabilmiimdir.

Murat

From: gillian1610 5/12/2003 12:34 pm

kesinlikle canm o sadece benim o anki sinirlerimden kaynaklanan bir ey zaten burada ok fazla seyreden yok gillian veya scully diyince mal mal bakyorlar belki bilirsin bu yzden bu konuda olduka hasasm herneyse byle balamasna bende zldm biraz sorunlu balad arkadalmz ama olsun istersen bana existence_thexfiles@yahoo.com dan mail atarsn yada icq numaram 333383624 buradan da ulaablirsin seninle gillian veya scully hakknda konumak isterim umarm cevap verirsin nasl olsa sende benim gibi tapyorsun onlara sanrm iyi anlarz:)))))

From: PELIN77 5/18/2003 12:04 pm

Ruki .. Sorun o kadn m mulder m imdi balamayalm sen enerjini 6. seozna sakla gselim : PPP

From: rukish 5/18/2003 12:22 pm

enerji mi.. ne enerjisi? enerji mi kald bende :P..

valla kabuslar grmeye balcam yaknda sisin yhsnsden... akma demediiniz kalmycak yaa .. hh !! :P

From: PELIN77 5/20/2003 12:27 pm

sen daha kabus ne grmedin ... imdi sadece benimle urayorsun birde Murat izleyecek ..ahahhaah : )

From: Galadrie11 5/30/2003 3:17 pm

Diana Fowley'den nefret ediyorum.Neydi o Mulder'asyledikleri.Resmen onu Scully'e kar kkrtmaya alt.Ayrca Travellers'da Mulder'n parmandaki yzk sol elindeki parmandayd ve bildiim kadaryla evlilik yz sol ele taklr.Ben bu yzden yzn David'in Tea ile evliliiyle ilgili ulduunu dnmtm.Ama Mulder ve Fowley evli gibi bir iliki yaayp,birbirlerini bu kadar yakn grdlerse yzn onlarn iliileriyle ilgili olduu dorudur.
Scully'e gerekten acdm onun durumunda olmak istemezdim.O Mulder' ok seviyor ama herkesle olduu gibi onunlada duygusal bir ba kurmak istemiyor,hep mesafeli davranyor ama The End'de btn duygularn istemeyerekte olsa aa kard.

From: Acacallis 5/30/2003 3:50 pm
To: Galadrie11

eheh:)diana diana sen cok yasa:)srlarla dolu diana fowley im benim:Pp
hem ask hem endiseli.canm ya!!neden sevmiosunuz anlamadm:((

From: rukish 5/30/2003 4:09 pm
To: Acacallis

ah elif arghhh elif yaneeeee!!!

umarm gelecek sezonu bilmeden konuuyosundur. ha bilip te konuuyosan... nerde oturuyodun bakiim??? :P

From: okatmer 5/31/2003 1:09 am

Ya Elif bende Diana'y hem seviyorum hemde nefret ediyorum. Ama su sadece Diana'dam yoksa......(Ruki bu soru sana)

Ouzhan

From: PELIN77 6/1/2003 4:36 am

elif bak trkiye snrlar iindesin hala sana elimi uzatmam o kadar zor deil : PP

From: PELIN77 6/1/2003 4:42 am

Tabii ki su Diaan'da deil onun zavall tavrlar ylesine es geilebilirdi ama onun en nefret edilen kii halina gelmesi adamn biri yznden .. buraya kt eyler yazmak istemiyorum . nasl olsa onlarn da zaman gelecek : )

ne dndm zaten biliyorsunuz . kelimeleri de hayalgcne brakn .

From: gillian1610 6/1/2003 8:58 am
To: Galadrie11

tanrm karnma arlar giriyor ya allahm inanamyorum ben daha nce hi dikkat etmedim ama zannettmem ya o tea'ya evlilikleri iindir ama eer diana ile ilgili bir eyse artk yok yani bir ey diyemiyorum allah diana'nn belasn artk versin mulder da az deil hani karar ver diana m scully mi de beni bu sinir krizlerinden kurtarsn bu arada olan scully'e oluyor tabi aman be 6. sezon balayana kadar ben rahat edemiyecem dersin ortasnda aklma falan geliyor diana moral bozuluyor bu arada nerden bulabilirim o blmn fotosunu u anda hi aklma gelmiyor ki blmn konusunun neyle alakal olduu........ama the end hayatm da grdm en gzel ve artc 2. final blmyd......oras ayr

From: rukish 6/1/2003 3:27 pm

tamam. kabul ediyom zaten.. o su iki tarafl. hatta tarafl... ama kimse bana diana'y savunmasn Allah akna yaa.. yok yane daha neler....

kuyruk sallamayana.... diycem sadece. ben erkekler konusunda o kadar acmasz diilim.. kimse stne alnmasn ama kadnlarn erkekler stnde bilmedikleir kadar fazla gleri var ben buna inanrm. nceden tamamen diana sulu derdim. imdi ancak %90 o sulu derim baka bii slemem, altna da inmem bu orann..

tam olarak grmeden de kimse daha fazlasn alamaz azmdan o kadar...tamam ben de kzcam biilere byk ihtimal ama satmam ben adamm... bana nea!! :P

From: PELIN77 6/2/2003 1:29 am

diana ancak %40 suludur .. %60 sulu olna beyi de daha nceki hallerine bakarak affediyorum sadece .. neyse bunu tartmann yeri henz gelmedi..

From: gillian1610 6/2/2003 10:37 am

iim yanyor ama mulder %90 sulu geri kalanda diana da ama mulder bence scully ok seviyor yani bu yzden diana dan daha ok nefret ediyorum mulder' da affettim artk.....

From: trustno13 9/1/2003 5:15 pm

az nce (1 eyll pazartesi saat 23:50) yayinlanmaya basladi bu blm.
daha sabah aldik haberi dizi pazartesi diye, aksamina degisikligi uygulamali grdk..

helal valla tgrtye..

Murat

From: Durden38 9/2/2003 11:36 am

Hay iineee...!

From: xferhat 9/2/2003 3:49 pm

bende ans eseri yakaladm.the end i tekrar izlemek gzeldi.ama bu pazartesi ii skacaa benziyor.

From: 44malik 9/2/2003 6:49 pm

ben murat verdiin bilgiler iin teekkrler.sanrm yeni blm cuma gn balyacak.inallah tgrt x files dosyasn hi kapatmaz.the end blmne gelince ocua acdm.sgara ien yine yapt yapacan.

From: 44malik 9/2/2003 6:56 pm
To: 44malik

pazartesi olaca kesinmi?tgrt sonunda reklamlar en aza indirdi.yaasn adalet.

From: incig 9/5/2003 9:27 am
To: 44malik

Pardon THE END 1 eyll'de mi yaynland yani? Tam TGRT klasii ite. Acaba haftann dolatrmadklar gn kald m XF'i?
imdi bu akam bir ey yok mu? Hay Allah son blm tekrar izlemek iin merakla bekliyordum. :(((
6.sezonun ilk blm ne zaman? Bir kez daha tam olarak syler misiniz? 15 eyll m?

From: Turke_1 8/13/2005 2:09 pm

Heyooo, adamm "Gibson" geliyor yarn. Pek severim, karizmatik bir kiiliktir kendisi. Hatta "force" kullanmasyla nldr :)

Tabi onunla beraber Diana Fowley de geliyor. O da anlamadm acayip bi karakterdir dizide. Bence Diana Fowley'in yaratlnda bir problem var. O karakterde byk boluklar seziyorum. Tamam 6. sezon sonunda ne olduunu anladk ama, yine de o karakterde eksikler var. Bi kere ok donuk bi karakter. Aklda kalc bi zellii yok. Ne bilim ? Neyse Diana'y kendi balnda tartalm.

From: trustno13 8/14/2005 2:32 pm

Fowley'nin Scully ve X-Files'a, Mulder'n da Scully'ye erefsizlik yapmalaryla geen bir blmdr The End ksaca. Skinner'n odasnda Scully'nin Gibson Praise zerindeki bulgularn aklamasnn ardndan Mulder'n konuyu adalet bakanlna gtrme isteine hi haddinde olmayarak Fowley kaltann "ama byle bir ey yaparsanz XF biter" konumas her ne kadar doru olsa da bende dizi tarihinde ekrana kafa atma istei uyandran ender anlardan biridir, kaytlara gesin.

Mulder ayr bir uyuz. Zaten ilk sahnede Fowley'i grmesiyle yznde oluan ifade her eyi aklyor, daha neden mulder-fowley-scully tartmas yaplyor anlamyorum. Herifin zayf noktas bu kadn ite, hele Fowley'le bir olup Scully'ye ayar verme cretinde bulunarak "Sen ne yaplmas gerektiini biliyorsun Fowley" demesi nasl bir yzszlk, ahsiyetsizlik, ortan hie saymamaktr? Be yln adad Scully sana, hayatn deitirdi, ablasn kaybetti. Ve sen hala, Scully sanki bir stajyermi gibi, hi birey yaamam, hi bir ey grmemi gibi davranp onu yok sayabiliyorsun. "Bamn belas", "uraamam imdi bununla", "fowley biraz da sen ura u Scully ile" mesajlaryla onu devred brakmaya yeltenebiliyorsun?

Spender ayr salak. Gzn hrs brm, Mulder'dan nefret ediyor, ayan kaydrmak iin frsat kolluyor. Geri onun bu psikolojisine ok uygun davranlarda bulunuyor, hele CSM'in devreye girmesiyle olaylar hz kazanyor zaten.

Gibson Praise. Ben hala XF yazar ekibini bu kadar gzel bir karakteri harcayabildikleri iin knyorum. Gerekten de ok kilit bir karakter, zellikle Biogenesis lemesinde ok faydas olacak. Bu arada:
- (Mulder'a)Bu odadaki kzlardan birini dnyorsun.-->Fowley.
- Onlardan biri de seni dnyor-->Scully
- Ama sylememi istemiyor-->yine Scully.

Skinner. Blmdeki tek akl banda olan adamd. Sanrm bu olaylara en ok o zlmtr.

Mulder'n sonlara doru syledii "Bunlar bandan beri planlanmt ama ben gremedim" cmlesinin meali: "Fowley ortaya knca gzm ondan bakasn gremez oldu, kuyruum fin fin fin sallanmaya balad, dilim dar kt, o esnada gzmn nnde dnen dolaplar grmedim, gremezdim de zaten Diana varken neden baka yere bakaym ki?..."

Tetiki, CSM'den gelen ilk notu Mulder'a gstermeyerek hayatnn hatasn yapt...diyeceim ama her ey plann bir parasysa bunu bilerek yapmtr. Sonuta o notu gsterseydi dorudan tank oruma programna rahatlkla alnrd.

The End aslnda sendika'nn son kozunu oynad blm. Krycek'in CSM'yi geri getirmesi, Well-manicured Man'in hi haz etmese de CSM'nin yntemlerine gz yummaya yanamas, Fowley'nin devreye girmesi, hatta Spender'n babasnn kim olduunu renmesi. phesiz ki bu plan ie yaryor, ve 6. sezonun yarsnda dallama Spender ve Kaltak Fowley'e braklan XF departman ile p kutusundan kendine i bulan Mulder ve Scully'nin maceralarn izleyeceiz.

Murat

From: safirmt 8/14/2005 2:35 pm

Gnl isterdi ki, bu blmden sonra CNBC-e 6. sezona gemeden kronolojik sraya uyarak "The X-Files: Fight the Future" blmn yaynlasa...

Birka ay nce DigiTrk yaynlam; dolaysyla lisans haklar onlarda olabilir.

CNBC-e 6.sezona balayp birka ay (yl?) sonra "Fight the Future" filmini verse ne olur, vermese ne olur? Hikyenin gidiat bozulacak, allak bullak olacaktr.

kr ki, DVD ve internette de P2P var da telafi edebiliriz. Umarm herkesin bu imkanlar vardr.

From: PELIN77 8/14/2005 3:53 pm

<<<<<Fowley'nin Scully ve X-Files'a, Mulder'n da Scully'ye erefsizlik yapmalaryla geen bir blmdr The End ksaca. Skinner'n odasnda Scully'nin Gibson Praise zerindeki bulgularn aklamasnn ardndan Mulder'n konuyu adalet bakanlna gtrme isteine hi haddinde olmayarak Fowley kaltann "ama byle bir ey yaparsanz XF biter" konumas her ne kadar doru olsa da bende dizi tarihinde ekrana kafa atma istei uyandran ender anlardan biridir, kaytlara gesin.

Mulder ayr bir uyuz. Zaten ilk sahnede Fowley'i grmesiyle yznde oluan ifade her eyi aklyor, daha neden mulder-fowley-scully tartmas yaplyor anlamyorum. Herifin zayf noktas bu kadn ite, hele Fowley'le bir olup Scully'ye ayar verme cretinde bulunarak "Sen ne yaplmas gerektiini biliyorsun Fowley" demesi nasl bir yzszlk, ahsiyetsizlik, ortan hie saymamaktr? Be yln adad Scully sana, hayatn deitirdi, ablasn kaybetti. Ve sen hala, Scully sanki bir stajyermi gibi, hi birey yaamam, hi bir ey grmemi gibi davranp onu yok sayabiliyorsun. "Bamn belas", "uraamam imdi bununla", "fowley biraz da sen ura u Scully ile" mesajlaryla onu devred brakmaya yeltenebiliyorsun?

>>>>>

Harfiyen katlyorum Murat. Sayn Tilki'nin yaptklar bununla kalsa iyiydi. Bir insanda ancak bu kadar bencillik ve de vefakarszlk olur. Mulder' Diana'yla ortak olmaya, evlenmeye(veya tekrar evlenmeye) ve ASLA ocuk yapmamaya davet ediyorum. Alimallah ikisinden kacak ocuk evil spawn falan olur. Veya Jessica Simpson.

From: Turke_1 8/14/2005 4:05 pm

Hi bir ey hakknda dnyann en komik dizisi.... Bu haftadan itibaren her pazar cnbce'de "X-files"da. Karmayn :)

From: Turke_1 8/14/2005 6:17 pm

Evet, blm ikinci defa izledim. Tabi btn seriyi ikinci defa izliyorum. Elimde yok malesef. TV'den izleyebiliyorum sadece. Bu ikinci geiimde, ilk izlediimde farketmediim bir sr ak, fire ya da artk siz ne derseniz buluyorum. Bu houma gitmiyor, ama x-files'a olan sevgim devam ediyor tabi. Gelelim bu blmdeki aklara. Malesef bu blm mitoloji iin ok nemli bir blm olduu iin, aklar da gze batyor. Zaten stand alone blmler her zaman favorim olmutur.

Sizin de anladnz zere, Scully'nin olaylara bak gibi, benim de diziye bakm olduka "rational" :)

1. Koskoca sendika, tuttuu suikastya btn olan biteni neden anlatm. Kiralk katil, sadece denileni yapar, soru sormaz. Parasn alr, iine bakar. Sendika bu kadar aptal olabilir mi ?

2. Madem Mulder ve X-files, sendika iin, btn dosyalarn yaklmasn gerektirecek kadar byk bir tehdit, o zaman neden en bandan kolayca Mulder' ldrme yoluna gitmediler. nk o zaman dizi biter diyeceksiniz. Zaten bence dizinin en byk sorusu bu. imdiye dek, bu kadar ileri gidilmedii iin (ofisi yakma) insann akln fazla kurcalayan bir soru deildi ama, bu saatten sonra bence cevaplanmas gereken bir soru. Ben bu cevab hi bi zaman alamadm.

3. Murat'n dedii gibi, tetiki neden kendisine gelen notu, Mulder'a gstermedi. Bylece istedii eyi kolayca elde edebilirdi.

4. Bu biraz abes kaabilir ama, yllarn kurdu, eski toprak, amerikan bakanlarn ldrm, yine de kurtulmay baarm koskoca CSM, nasl oluyorda az st kokan, amatr Krycek'e kolayca yakalanabiliyor ? :)

NOT: 6. sezonun sonuna kadar biliyorum. Ama tabi 6. sezonu izleyeli ok oldu. Baz ayrntlar unutmu olabilirim. Cevap verirken hatrlatrsanz sevinirim.

Edited 8/14/2005 6:33 pm ET by Turke_1

From: Elsa_moon 8/15/2005 2:42 am
To: Turke_1

imdi benim mantma gre...
1- 1. Koskoca sendika, tuttuu suikastya btn olan biteni neden anlatm. Kiralk katil, sadece denileni yapar, soru sormaz. Parasn alr, iine bakar. Sendika bu kadar aptal olabilir mi?
Olamaz. Adam ne kadar ey biliyor, oras tartlr. Adamn ne kadar sredir o grubun iinde olduu da tartlr. Tutulmu basit bir suikast mdr yoksa CSM' in gri hcresi az gelimi bir trevi midir bilemeyiz. Evet oras bir boluktur. Ama beni o kadar irrite etmedi.
2- . Madem Mulder ve X-files, sendika iin, btn dosyalarn yaklmasn gerektirecek kadar byk bir tehdit, o zaman neden en bandan kolayca Mulder' ldrme yoluna gitmediler. nk o zaman dizi biter?
Ben o dosyalarn yaklma iini, CSM'in intikam olarak alglamtm. Dmann elindeki btn kozlar almak adna. Zira o Mulder' a kzkardeini ve Scully' nin saln vermi olduu halde Mulder onu reddetme cretini gstermitir. stne stlk bir de l numarasna yatmak zorunda kalmtr.
3- . Murat'n dedii gibi, tetiki neden kendisine gelen notu, Mulder'a gstermedi. Bylece istedii eyi kolayca elde edebilirdi
Adam bir de onu gsterip daha abuk lme gitmek istememi olabilir...
sonunda zaten konumaya karar vermitir hereyi anlatacaktr. ldrleceini hem mulder hem kendisi bilmektedir. falan fiman
4- yllarn kurdu, eski toprak, amerikan bakanlarn ldrm, yine de kurtulmay baarm koskoca CSM, nasl oluyorda az st kokan, amatr Krycek'e kolayca yakalanabiliyor
Bu kadar sreden sonra Krycek' e az st kokan demek tartlr bir durum. Abesden ziyade...,
Gelelim blm ile ilgili dncelerime, izleyiciye inatla gsterilmeye allan bir "Scully yanl anlyor" mevzusu var ncelikle. Yani Mulder baka konuuyor, Scully baka gryor... Bylece Mulder' a olabilecek tepkinin azaltlmaya allmas mmkn. Peki ie yaryor mu? Benim bazmda hayr. Bir kere en bata Fowley' i tantrmyor. Bu psikolojinin altnda ne yatyor bilmiyorum. Neden gizliyor Fowley' i Scully' den. Gizlemese belki ok daha kolay kaldracak Scully' nin bnyesi olmakta olanlar. Sonra
-You know what to do, Diana... Agent Fowley deil, Fowley deil... Sadece Diana. ok kzdm bu noktada ok. Madem bireyleri gizliyorsun... Doru drst gizle be abicim ya. Scully yanl anlamayp ne yapsn, oturup gbek mi atsn.
Skinner' a gelince. neydi o tavrlar yle sanki tuzaktan haberdarm gibi. O eski anlara bakmalar filan. Tamam seyirciye maziyi hatrlatmak adna yaplm olabilir ama Skinner bende mthi phe uyandrd.
Sonra Gibson, ate edileceini bile bile ayaa kalkp rakibinin ldrlmesini salad, Diana' y pencereye ekti. Madem silahl biri var Fowley' i uyar kan, ne diye pencerede dikiliyorsun.

SPOLER
*

Ha anladn Fowley'in onlardan taraf olduunu intikam m alyorsun.
*
*
*

Bla bla bla
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 13, 2007 3:04 pm    Post subject: Reply with quote
From: rukish 8/15/2005 3:32 am

Ah ah. The Beginning'de sinirlenseniz anlycam da burda bu kadar neden sinirlendiiniiz pek anlayamadm. Harbiden farkl dnyoruz buna karar verdim artk :P

ok korumacym, laf syletmek istemiyorum, odur budur da Diana sayesinde nasl gz baka hibiiyi grmeyen bi adam haline gelmitir Mulder?.. Yani urda, unun urasnda sadece "Diana sen ne yapacan bilirsin" laf vardr ki..

Scully'ye ayar verme ha?.. Seneler nce, XF'n ilk yllarnda , bu kar ile birlikte altklarn ve zellikle de psikolojik vakalarla ilgilenmi olduklarn, bu nedenle ok ak ve net olarak Diana'ya bunu syleyebileceini hatrlatmak isterim.. Bu karya "ne yapcan biliyorsun" demesi Scully'yi stajyer yapmaz.. Yok artk! Madem Scully kendisiin stajyer yerine konulduunu dnyordu, gidip azna ssayd Mulder'n.. Hayret bii..

Herneyse, uzatmycam bu sefer..

u Diana kaltann "XF'n kapatlmasna neden olursunuz" konumasnda Mulder'n ona att onaylar baktan baka hibieyinee kzmadm Mulder'n.. Ha bi de Spender' ulu orta pataklamas pek bi houma gitse de ileri daha da kartrd iin onaylamyorum..

O kaltan, "yannda seninle ayn dnen birine ihtiyacn var" lafn duyduum her seferde beynimden vurulmua dnyorum.. Midem bulanyor, o suratn datmak istiyorum.. Bu kaltan vurulmas da hanfendinin yararna olmutur.. Kendisi de bir kurban olan birinin kt tarafta olduuna zor inanlr, bu onun yanna kalan kozdur.. Bylece Mulder' zehirli diliyle daha rahat etkileyebilecektir.

Gemite ne yaamlar, ne olmu hi ilgilenmiyorum, Mulder iin gemiten gelen bir yeri var bunu da kabul edebilirim.. Ama Mulder'n da dedii gibi O'nsuz pek bi gzel devam etmitir Mulder.. Tabe hanfendi anlar ki Scully bu adam iin yle bi paavra gibi bi keye atabilecei bi eya deil; yle "ben senin gibi dnyorum, o dnmyor" ana temal salak laflara hi te pabu brakacak bi adam deil, bakar ki kendisinden daha deerli bi yere konulmu Scully.. Hemen gider yanar, "hey! ben senin yanndaym" der, o mide bulandrc suratyla yalaka yalaka srtr.. "Kt bii demedim ki canm" HIIIINNNNNNNNNNNNNNNNGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!! GEBBBBBBBBBERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR'!!!!!!

Scully'nin de bu karyla srf bi gemii var diye bu karnn Mulder iin pek bi mhim olabileceini addederekten kskanmas da sinirimi bozuyor zaten.. Ya da her ne dnyorsa, kskanmas harbiden bi shipper olarak houma gidiyor. Ama ortada o o.punun olmas sinirimi bozuyor ite :P

Dikkatimi bii ekti, ona deinicem.. Ortada cidden bii var, XF Mulder'a aitmi gibi davranlyor. Skinner, Mulder' karsna alp konuuyor, herkesi karp sadece "bak bu XF iin tehlikeli olabilir" konumasn Mulder'a yapyor.. Ne bileyim daha biok yerde Scully'nin soyutlandn hissettim ben.. Sadece Mulder tarafndan bu soyutlama yaplyor diyosunuz ya, buyrun bi de burdan yakn o zaman derim, nedir bu yane?

Herneyse kendimi daha fazla zorlamak istemiyorum..

Son sahnenin ayrca ok iime oturduunu, tylerimin diken diken olduunu ve gzlerimin dolduunu belirteyim bi de.. Mark Snow da saolsun mzikleriyle anam alatt..

Ksacas gzel bir final... Fowley haricinde hereyini seviyorum.. XF'n birden bire tepetaklak olmas ayrca insan ok sarsan bii..

<<Madem bireyleri gizliyorsun... Doru drst gizle be abicim ya.>>

Demek ki burdan karlacak sonu, bii gizlemediidir :))))

From: rukish 8/15/2005 3:59 am

Bu arada ok pis bi ayrnt yakaladm sanki.. O aklma geldi bari burada yaziim.. ;)

- (Mulder'a)Bu odadaki kzlardan birini dnyorsun.-->Fowley. (Arabadaki bakmalarndan kllandm zere kesinlikle byledir diyorum, ama sanrm Murat'n yaklam "gzm kr eden kar burda, hihayyyy" dr, bence Mulder'n tek dnd Fowley'in ne b.k yemeye orada olduundan baka bii deildir :D)

- Onlardan biri de seni dnyor-->Scully (Bunda da hemfikirim)

- Ama sylememi istemiyor-->yine Scully.

te buras oook. anlamsz kalyor.. Niye mi? Abi! Gidin scripte bakn.. Ben bi yama daha girdim zira .. Duyduum yanl deilmi :)))

GIBSON (to MULDER): One of them?s thinking about you.
DIANA: Which one?
GIBSONN: He doesn?t want me to say.

Gibson'n sylemesini istemeyen Mulder.. Ne Diana, ne Scully.. MULDER!!! Mulder Gibson'n sylemesini neden istemez??? Ne yani kim O'nu dnyorsa, mahcup olacak diye mi kanmtr bundan?..

Yoksa tek sebep kendisini dneni dnmek istemediinden midir??? Tabii burada Mulder'n aklna Scully geldiyse ne olaym! Gerekte Diana'nn O'nu dndn biliyor adam.. Ve istemiyor sylenmesini.. Neden????!!!

Biraz daha zorlasam neler neler kurarm aslnda . ehehehe .. Oha yaa hi hatrlamyorum byle bi ayrnty iyi mi :)))

From: Elsa_moon 8/15/2005 5:38 am

Blm ilk izlediimde ben o olay yetersiz ingilizcem dolaysyla tamamen baka alglamtm. sanki "sen o kzlardan birini dnyorsun" demi gibi gelmiti Gibson bana. Ama sen imdi byle stne basarak yanlm dzeltince, vay ki vay. Elbette sylemesini istemez. Kim sevdii kadnn onu dnmediini bilmek ister ki... Egosu izin vermez bir kere.
Ha dne Scully idi derseniz (ki diyorsunuz ve katlyorum) Mulder buna yine de emin olamaz ki...
-----
Bir de Cnbc e ye sinir oldum. Scully Mulder ve Fowley' i el ele grdkten sonra bir ka adm ilerler ve ba eik dner hzla yrr ya... O ksmdaki eksiklii blm nceden izlemi olanlar grd m? neyse yreimdeki czrdamay salayan blm kesmiler. Beni Scully' nin grd anla arabaya bindii an arasndaki blm kadar etkileyen bir sahne daha yoktu blmde. Kesilmi hhhhhhh

From: rukish 8/15/2005 6:53 am
To: Elsa_moon

Evet o ksm keislmi, bend e dikkat ettim.. Hatta Pelin'den de teyidini aldm. Ama ne akla hizmet kesilmi hibi ekidle anlam deilim...

From: emily_71 8/15/2005 8:45 am

Aklmda o kadar ok ey vard ki nete girerken hepsini yazaym sorularm soraym diyordum ama yorumlar okuduktan sonra hi birisini toparlayamadm..
Mulder' Scully'e yaptklarndan dolay ok knadm en ok da'sen ne yapacan biliyorsun diana'dediinde..
Diana Fowley ile ilk defa tantm,kendisi hakknda hi bir bilgim yoktu,sanrm halada yok.Yani spoiler etmemek iin zor tutuyorum kendimi nedir bu kadn byle?Mulder' seviyor hala gibi geldi.(Mulder'da bo deil bence o arabadaki baklardan sonra..)Cidden tkandm aklm ok kart,o kadar dnce nereye gitti birden?
Neyse Gibson' ok sevdim yazk ama gtrd en sonunda CSM onu,ne yapacaklarn ok merak ediyorum onunla bu yzden the beginning'i merakla bekliyorum..
Bu arada o kesilen sahne ile ilgili daha fazla bilgi verir misiniz?Neden kesmiler yani bir ey mi vard?Ayrca script'i okurken birey dikkatimi ekti aklarsanz sevinirim:
GIBSON: They want to kill me, you know.

SCULLY: (at door) Nobody?s going to do anything to you, Gibson. I promise.

GIBSON: I know you do.

(SCULLY takes her coat and leaves.)

[Closed captioning only
HANK: Well, that's the dangedest thing. I never heard of a solenoid just disappearing before.
DALE: I don't know. Sometimes things just disappear for no logical reason. One day my cousin woke up, his kidney was gone.]
te bu sondaki..nedir bu?

Ayrca bakml adamn gibson' almaya geldiinde sigara ien adam ve gibson'n duruuna bayldm.kisininde eller cepte :)

From: Elsa_moon 8/15/2005 10:13 am
To: emily_71

HANK: Well, that's the dangedest thing. I never heard of a solenoid just disappearing before.
DALE: I don't know. Sometimes things just disappear for no logical reason. One day my cousin woke up, his kidney was gone.]
te bu sondaki..nedir bu?
Bu ksm bende anladm syleyemeyeceim.

From: okatmer 8/15/2005 10:32 am

Bu blm XF'dami geiyor?

Ouzhan

From: Elsa_moon 8/15/2005 10:46 am

Shins of father diye bir ey yazyor google' da

From: rukish 8/15/2005 11:42 am

Closed Captioning altyaz demek..

Sanrm DVD'den eviri yapmlar ve orada bu cmleler var. Hank ve Dale byk ihtimalle darda konuan iki insan.. Bi tane US Marshall (federal gvenlik) l bulunuyodu ya.. Sanrm onunla bir bakas daha geyik yapyolar..

Scriptte de buna yer verilmi olmas lazm.. Yani altyaz deniyorsa, olay odur diye fikir yrtyorum sadece :).. Durun bakim eve erken gideiblirsem DVD'den bakcam..

From: sedab 8/15/2005 1:31 pm

Bu erkekler ayn ya mulder bile ...hele kendisi kr.
fowley “benim gibi birine ihtiyacnvar scully yi defet”konumas yapt resmen bizimki hi anlamd.sensiz iyi idare ettim diyebildi Allahtan .amaaaaaaa diana yine melek ekline girip hey FOX ben senden tarafm diyince bzimki yelkenleri suya inidirdi.
Adammz gibson kzlarda biri seni dnyor dediinde o kimdi sizce bence scully di.
Ama muldern dnd ise dianayd.sculy yi dnse ok geiridim zaten.sculy mulder ve dianay elele grnce o tepki neydi ne demekti????????
Mulder dianann birden ortaya k a,rdndaki nedenleri neden merak etmiyor mutluluk sarhoumu oldu
NOT:MULDER A KOT PANTOLON VE T-SHRT ACAYP YAKIIYOR

From: SpookyspookX 8/15/2005 2:01 pm

Bir tek ey sylemek istiyorum ; DIANA FOWLEY'DEN NEFRET EDYORUMMM!!!

From: layaki 8/15/2005 3:25 pm
To: SpookyspookX

talyan yazar Claudio Paglieri, lkemizde Olak Yaynlar tarafndan ikisi de yaynlanm olan "Gece Kartal Teks Willer" ve "Benim Adm Dylan Dog" isimli bizde de ok sevilen iki R iin yazd inceleme kitaplarnn birinde Zagor'un kadim dostu iko'yu yle tanmlar: "Kalabalk bir caddede kendiliinden otobse binemeyecek kadar beceriksiz bir ortak."

Yine barollerini Arnold Schwardzeneger ve Dany De Vito'nun oynad Twins(kizler) isimli filmde Vito, Arnold'n ikiz kardei olduunu rendiinde ok zlr. Genetik olarak her trl mkemmellik kardeine verildii halde "o sadece genetik bir p"tr.

Peki durum gerekte byle midir?

Zagor gerek zekas, gerek akl, gerek kyafeti ve gerek fiziiyle mitolojideki tanrlar gibidir. Her trl mkemmellii bnyesinde toplam bay mkemmeldir. Byle sk bir kahramann eksik bir yn var mdr diye dnrsek, onun oburluk, imanlk, beceriksizlik, "kalabalk bir caddede kendiliinden otobse binememe", srekli bana dert amak gibi baz zelliklerinin olmadn grrz. Bunlar onun iin eksikliktir. Onlarn da olmas gerekir. nk Zagor insani yn ar ve aya yere salam basan bir R kahramandr. Amerikan sper kahramanlar gibi mkemmellik yarna sokulmu bir ikon deildir. Onu bir ekilde "insana tamamlamak" gerekir. Ancak olumsuz zellikleri de zerine yklerseniz bu sefer de kahramanlktan kar arlatana dnr. br trl bir sper kahraman haline gelebilr(bakmayn siz Tay Yaynlarnn logo zerinde "Sper Kahraman" diye yazdna. O sapna kadar "insan" bir kahramandr). zm: Onun tm olumsuzluklarn yklenecek sevimli bir kanka yaratmaktr: te Guido Nolitta bunu yapmtr. KO'yu yaratm Zagor'un yanna vermitir. iko belki de Zagor'un eksiini giderebildii iin bu gn kendine ait serisi yaynlanan ilk R yan karakteridir. Ksa boylu, tknaz. hafiften Turgut zal'a benzeyen bu can yolda olmadan Zagor olamaz. Bir R'da iki Zagor olamayaca iin o da asla iko'suz olamaz. Zagor var olduka iko'da olacaktr( ya da tam tersi!).

R ve bilimum popler rnlerde rastlanan bu basit mantk X-Files'ta neden olmasnki. Belki iko rneindeki gibi +/- eklinde deil ama hayalperest/gereki ekseninde mthi bir dengeyi salayan iki karakter X-Files'n fanlarn "saa sola frlatmadan" birarada tutabiliyor. Bu yzden Diana Fowley hakszdr. Mulder'a "sana senin gibi biri lazm. Senin gibi dnen, senin inandklarna inanan biri..." derken Darkwood Ormannda iki Zagor'un olmas gerektii gibi salam olmayan bir iddia ortaya atmaktadr. Olmaz Diana! Sen ikinci bir Mulder olabilirsin. Ama asla bir iko olamazsn! Bize lazm olan iko, yeni bir Zagor deil. Scully'nin de Mulder gibi dnp ortak olduklarn hayal etmeye altm edemedim. Olmaz. Onlar birbirlerini yle tamamlyorlar. te bu yzdendir ki, Scully Unrequeted ya da All Souls'daki gibi msbet kantlarla yzyze geldiinde biz zevkten drt ke oluyoruz. Yoksa A Takm'nn gizemlisini izlemek bu kadar zevk vermeyebilirdi insana.

Evet arkadalar. 5. sezon, beton gibi salam bir blmle veda etti bizlere. Sadece sezonun finali deil, dizinin de iki ana blmn birbirinden ayran nemli ve tm tandklarn resmen geit treni yapt muhteem bir mitoloji blmyle zihnime gizem ziyafeti verip gitti. zledikten sonra tad damamda kald.

Blm ok sevmi olmam, ocuun Mulder'la kadnlar birbirine krdrd tatl komik sahneler deil. Benim idolm, onun gibi olmak iin can attm(itiraf.com'u okudunuz) CSM'i yeniden olanca soukkanllyla sahnede grmekti. CSM'siz bu dizinin tad yok hakikaten. Adam kendini vuranlarn karsna kaya gibi kt. Onlar ylesine kmsedi ki, yi Giyimli Adam'a iin bir oyun olduunu syledi. Her eyi sadece bir oyun kadar nemli grdn syleyerek onu ve tm ortaklarn aalad. Kprnn altndan giderken arkasndan gelen arabadaki Krycek ve dierinin kendisine hi bir ey yapamayacandan emin heykel gibi ekip gitti. te karizma budur! Tylerim diken diken oldu. Bu adam X-Files'a yakyor! ok yakyor. (zlemeye hazrlandm Fight The Future filminin CD'lerinde bozukluk var m yok mu diye tararken CSM'in alacakaranlkta helkopterden indii sahneye denk geldim. Neler hissettiimi anlatmas bile zor.)

Geride kalan tm olaylar, Gizli Dosyalarn kapatlmas, Skinner'n Mulder'n davasna duygusal adan ortak olmaya balamas filan blmn senaryosunun hi eksik nokta braklmadan tamamlandn gsteriyor. Bence bu blmn adnn tam tersine adamlar kesinlikle diziyi bitirmek iin yazmamlar. Tam tersine daha gl bir balangca imza atmlar. imdi sabrszlkla yerin iine gmlen insanlar, jet pilotu yal Navajo kadnn, Bermuda eytan genindeki trajikomik olaylar(Mulder'n kurtulduktan sonra Scully'ye seni seviyorum dedii sahneyi hi unutmadm) ve muhteem Biogenesis'i bekleyeceim.

Bu arada Diana Fowley'in daha nceki blmlerde grndne ilikin yazlarnz okuyorum. Rica etsem o blmn hangisi olduunu yazabilir misiniz? Hatrlayamadm.

Selamlar
Lami

From: Turke_1 8/15/2005 3:54 pm
To: layaki

Yalnz sanrm senaryo yazarlar, izleyicide bir Mulder nefreti olumasn istemiler bu blm yazarken. Sahiden de, Scully'e olan sevgim artyor, Mulder'nki batyor. Bu nas i ?

From: PELIN77 8/15/2005 4:42 pm

<<<Bu arada Diana Fowley'in daha nceki blmlerde grndne ilikin yazlarnz okuyorum. Rica etsem o blmn hangisi olduunu yazabilir misiniz? Hatrlayamadm.

>>>

Bu Diana'nn ilk ortaya k Lami, biz olaya bodoslama dalarak 6. ve 7. sezonlardan da bahsettik sanrm.

From: rukish 8/15/2005 4:52 pm

Ehem... ngilizce altyazl haline baktm DVD'de.. Valla scripti evirenler nereden alm bilemiycem ama yle bi altyaz yok.. Sesi sonuna kadar atm ki scully kapdan karken dardan ses geliyo mu diye.. Valla dizinin mziinin dnda bii duyamadm..

Anlamadm ben de.. Be bi sahne yok yaf... Nese le ite :)

From: rukish 8/15/2005 5:05 pm

Lami.. Tebrik ediyorum yine ok gzel bir yaz.. Diana'nn lafna getirdiin yaklam esiz harbiden :)).. znde hepimiz ayn dnyoruz kanaatindeyim tabe :)

CSM'e gelince.. Akas ben orada araba arkasndan kendisine hzla yaklarken heykel gibi dikilmesinin altnda bir korku olduunu dnyorum.. Sendika yelerini aalamas vs, adamn karizmasna karizma katyor evet.. leceini bilse yan izmeyen tavrdr zaten beni en ok tedirgin eden.. Ama arada o tavr krlyor, altnda yatan korku gz nne gelebiliyor. Bir defasna Mulder buna nian alp duvar delik deik edince grmtm o korkuyu suratnda.. Bir de Skinner buna ayarn hasn verdiinde.. Bu blmde le bii olmad ama bir tereddt sezdim ben gene de.. Ama kozunu yle bir oynuyor ki, azn ak kalyosun ite... u soukkanlla bak diyosun..

Yine de en trst adamdr kendileri, o kadar insani tepki gztermese heralde izlerken gzm fln kapamam gerekirdi ehehe..

Neyse.. FTF .. Cuma'ya kadar izlemem lazm. Son Quiz'in gsterdii zere fena unutmuum. Pek bi heyecanl olacak :)

From: Turke_1 8/15/2005 5:13 pm

Evet, araba ona doru yaklarken baya bi trst, ben farkettim. Ama adam karizma sahidende. Koskoca derin devlet o adam. Daha ne olsun...

From: okatmer 8/16/2005 4:04 am

Diana iin niye bu kadar duygusal dnyorsunuz anlamyorum. Onun sadece kt bir X-Files karakteri olarak dnseniz ve kendinizi Scully yerine koymasanz okda taklacak bir karakter olmadn anlayacaksnz. Mulder ve Scully'e o kadar ktlk yapan Krycek ve CSM iin neden bu kadar yaygara kopmuyordu olay bir kadn olunca iler deiiyor.

""". Bu yzden Diana Fowley hakszdr. Mulder'a "sana senin gibi biri lazm. Senin gibi dnen, senin inandklarna inanan biri..." ""

Diana bunu sylerken Mulder'n kara kana kara gzn yada X-Files' ok sevdii iin deil; CSM'im emirlerine uymak zorunda kald iin sylemitir. Hep diyorum Diana sadece verilen grevi yapyor karsndaki Mulder olmu, Ahmet olmu, Mehmet olmu farketmez

CSM Scully'i de Diana gibi kullanmak iin X-Files'a atamt ama Scully etin ceviz kt :)

Diana gerektende sinir bozucu bir karakterdir. Chris Carter'n Diana gibi bir karakter oluturmasnn nedenlerinden biri Scully'nin aslnda sanldnn aksine Mulder'a nem verdiini gstermektir. Eer gerekten bu olmasayd Scully bu blmde bu kadar zlmeyecekti. Dier nedenler ortal kartrmak, fanlar kzdrmak, Mulder-Scully ilikisini salamlatrmak, diziye renk katmaktr.

Mulder-Scully koruma kalkanna girmek isteyen kim olursa olsun fanlardan tepki grecek ve iddetle darya pskrtlecektir. Scully buna izin vermedii iin hedef Mulder seilmitir. Ama nedense Never Again'de Scully o adamla ayn evde kalm kimse tepki gstermemitir. Scully yapar kardeim, hakkdr, yanlzdr, kanserdi ne yaptn bilmiyordu denilir. Ama Mulder olunca iler deiiyor. nk Mulder bencil, kadn ruhundan anlamayan, ot gibi biridir

Gene tekrar ediyorum Scully kanser diye ne yaparsa tamam oluyorda. Kz kardei karlm, babas lm, aile ilikileri olmayan, byk bir komplonun anahtar olan..neydi Fight The Future'da dedikleri;

”Hkmetin srp giden sessiz filminde bir anahtar figrm. Patronlarma bir can sknts,i arkadalarm arasnda bir aka. Beni “korkun” diye aryorlar. Korkun Mulder...ocukken kz kardei uzayllar tarafndan karlm; imdi kk yeil adamlar ,elinde bir silah ve kimlikle kovalayan ; gkyzne veya dinleyecek herhangi birine bunun bir hkmet komplosu olduunu baran biri. Gkyznn hzla dtn ve arpt zaman btn zamanlarn en b*k frtnasnn kacan baran adam.””

byle bir durumda olan insan nasl hata yapmasn,bakalarna nasl inanmasn hele gemiinde beraber olduu, zayf noktalarn bilen birine kar

Ouzhan

From: layaki 8/16/2005 5:22 am

Blmden ikinci bir anekdot: Scully elindeki filmleri alp " ahbap avularn" malikanesine gider. Frohike'in ok tatl kap ama seansnn ardndan aralarnda geen diyaloglar ilgintir. Frohike bir ara Scully'e:
-Gcn karanlk yanna ho geldin, der... ok ho bir gnderme. Ama sanrm bu laf destekleyen baka unsurlar da var.

CSM X-Files odasn yakp kapda Ajan Spender'la karlatnda ona aklamalarda bulunur. "Buraya girebiliyorum. nk giri iznim var. Her ey bunun iin: Giri izni". G budur ite. Her yere girebilmek, her yerde istedii gibi davranabilmek. Bunu her babayiit elde edemez. Karlnda kaybedilecekleri gze alabilmek gerekir. Aile, e, dost, doruluk, drstlk, bazan onur, hi ama hi kimse olmadan sadece kendine gvenerek yaayabilme kabiliyeti gerekir. Salam bir irade gerekir. CSM tm bunlar gsleyebilecek bir iradeye sahip olduunu zaten ordudayken kendisine verilen grevi kabul ederek gstermitir. imdi ayn eyi oluna retmeye niyetli gibidir.

Acaba Mulder'da gcn karanlk yanna geseydi her yere giri izni alsayd iler daha kolay olmaz myd? Peinde kotururken lmlerden dnd, girmesi gerektiini dnd her yere tam girmiken o anda her eyin ortadan kal(drl)kt o kt anlar yaamas gerekmeyebilirdi. Ama o bunlar yapamaz. Asla yapamaz. nk o bir kahraman. Kahramanlar yukarda saydklarm ve daha pek ok zellikerini kaybetmeyi gze alamazlar. Kt adamlar bu yzden her zaman daha avantajl konumdadrlar.

Bu yzden onlarn her yere giri izinleri vardr!

Selamlar
Lami
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Sat Jan 13, 2007 3:11 pm    Post subject: Reply with quote
From: Elsa_moon 8/16/2005 7:03 am

Never Again' de su yine Mulder' n stne atlmt da ondan ses etmedik. "Scully' nin masasnn yokluundan, Elwis' e daha en batan Scully' i hakl karmlard. nereden geldiini bilmedii bir tehditin altnda, son gnlerde devaml lmle yzyze gelmekte olan birinin doal davranlar gibiydi hatta.
"everything is not about you" derken isyan ettii Mulder deildi kendiydi. kendi cezasn kendisi veriyordu, ac ekiyordu. onun yerine kendimi koyduum zaman yapt ey az bile kalyor. Arada orta msn, ast m karar veremediin i kolik bir adamla alyorsun. Yolunda gitmeyen bireyler olduunu hissediyorsun ve bunu karndakine anlatamyorsun. Karndaki yolunda gitmeyen bireyler olduunu ad gibi biiyor, ama doru sorular bulmak iin abalamyor bile. vs vs vs
The End' de Scully sadece her zaman yapt eyleri yapyor. Bilimsel bulgularn peinden gidiyor. The beginnig' i dnmeden The End' i dnmeyi baardm zaman henz Mulder' a kzacak pek bir ey bulamyorum. Diana karsnda o yarm glyle Scully' i anlatrken veya "sensiz de ayakta kaldm" derken gayet Mulder' d. sadece aabadaki o baklar ve Scully' e Diana konusunda taknlan o gizemli tavrlar illet etti beni. The beginning' e hazrlk yaplmas bakmndan zannederim byle hareket edildi. Ho arada izlemediim bir film var. orada neler olup bittiini bilmeden konuup duruyorum yle...

From: rukish 8/16/2005 8:41 am

Bahar635 nick'li yenin mesaj bu bala tanmtr.

ncelikle zr diliyorum .ve direk konuya giriyorum DANA fOWLEY'e sinir oluyorum tabi bu blmde Mulder'ada acaip sinir oldum ama harika bir blmd. byk bir heyecanla Diana^nn diziden utlanaca blm bekliyorum. bu konuda bilgisi olan varm bu Fowley ne zaman aradan ekilecek?

From: rukish 8/16/2005 9:11 am

O baklarn tek sebebi daha nce de belirttiim gibi pheden baka bii deil.. Gibson'n sylediklerini yeniden hatrlatmama gerek yok sanrm..

Diana'y dnmesi "ne zaman yataa atsam acaba" diye dnd anlamna asla gelmez.. Ha gemiten gelen bir arkada, yakn bir arkada , eski bir dost ya da eski bir sevgili olarak bu hatunu dnm olabilir, grdne sevinmi te olabilir, ki vurulduunda sedyedeki bu karnn elini tuttuunda, gemiten gelen bireylerin Mulder'da hala bulunmakta olduunu rahatlkla grebiliriz.

Ancak tekrar belirtiyorum, bu asla Scully'nin Mulder'n hayatndaki yerini deitirmesine sebep olacak bir ey deildir. Gzm kapayp grmemeyi tercih etmeyi de bilirdim bu tip sahneler, elini tutuyor, benim midem bulanyor.. Ama bu trdkei her tr sahenyi zellikle belirtiyorum ki at gzlyle bakan bir insan statsnde deerlendirilmeyeyim sizin tarafnzdan.. Yine de bana mantkl gleen size mantkl gelmiyor, pek yol alamyorum ama olsun.. Kt olan da yazmaktan gocunacak deilim.. Benim Mulder'a inancm tam ..

Mulder The X Files blmn kendisininmi gibi alglyorsa, bu sadece O'nun bencil, ikolik olmasndan kaynaklanmamaktadr. Buyrun bu blmde Skinner Scully'yi de dar karm, sadece Mulder ile konumutur.. Demek ki bu yafta bu adama bandan beri yaptrlmtr. Bunun akl kar olduunu vs. dnmyorum, sadece ortada olan sylyorum..

Son olarak sizi Mulder'n FTF'de u mehur ar sahnesinde Scully'ye sylediklerini dnmeye davet ediyorum.. "The Beginning'te bunlar yapan adam bunlar m sylyor?" diye kalakalacaksnzdr muhakkak.. Ama ben bu adam savunuyorsam, Scully'nin O'nun iin ne anlama geldii gereinin bir ikiyzl kaltak yznden deimeyeceini dndmdendir.. Tabii ki sempatim vardr, tabi ki ana tavukluk ta yapyorumdur, ama ben bir halta inanyosam, sebebim yokken inanmam.. o kadar.. Neyse niye kiiselleti bu mesaj yaa..

SPOILER
*
*
*
*
*
*

Bir rfntnn aklaban olacaksa bir adam, kp ta "sen benim ayaklarm yere basmam saladn, sen kendime kar drst olmam saladn" demez Scully'ye.. THE BEGINNING'te de asl mant "benim *grdklerim* var senin bilimin, bu sefer bilime inanmay reddediyorum, nk grdklerimi yalanc karacaksa bunu yapamam" olan o konumann ucunun Diana'ya dokunmas haricinde pekhala Mulder'dan beklenen bir hareket olduunu da belirtmeliyim. "Diana ortalkta bilim bilim diye gezinmiyor" laf da bu adamn basbaya alterlerinin fena halde attn gsterir. Ya alterler atmtr, ya krlmtr, ya sinirlenmitir, ya zlmtr, herneyse, bu adam bir ekilde samalamtr. Ama bana Diana'y Scully'ye tercih ettii fikriyle gelinmesin.. Diana'nn yalakas olduu fikriyle hi gleinmesin, hele gzleirnin ondan bakasn grdmedii fikriyle.. Aman Allah'm.. Bunca eyi yazdktan sonra ltfen gelmesin.. nanmam, inanmyorum, inanmayacam!

From: Elsa_moon 8/16/2005 11:04 am

Diana konusunda sylenebilecek ne var baka bilmiyorum. kadn bir kere irkin (Scully' e gre) sonra hi sempatik deil. Ve daha girer girmez at poligonunda yerini ald. lk atta isabet ettiremedi "you mean scully" cevab ile oturtuldu ve tarafmdan Mulder ayakta alkland. Ama Scully' nin yaklamakta olduunu hissettiinden midir nedir Mulder' n elini tuttuu an i benim iin bitmitir efendim. O an Diana' dan nefret edilmitir. Bir adamn kuyusunu kazyorsan erefli kaz be kardeim. inden edecein adam neden bir de duygusal anlamda zedeliyorsun. ekip giden sensin, brak adam hayatn yaasn deil mi?
Scully'cim gzn seveyim o ne altnc histir yle. Daha Fowley2 i tanr tanmaz Mulder ile balanty kurdun " 1991 X-Files' kurduun yl deil mi?" Ho zaten aka ifa edilmese de ngrlerinin ne kadar kuvvetli olduuna pek ok kez ahit olduk senin ama... Neden her olaya bodoslama atlarken sakinletirdiin Mulder' a bu kez gaz verme ihtiyac duydun ki... eh yani, cevab biliyorsak da sormaktan geri kalamyoruz...
Skinner' n neden Scully' i o odadan dar kardn anlam deilim. Olabilecekler konusunda Scully' nin de bilgisi vard sonuta. Hakszlk deil mi bu ona... 5 yllk emee..

From: Turke_1 8/16/2005 2:02 pm

Canm Scully gzelde, Diana'nn da boyu Mulder'n boyuna denk. Zaten DD'nin eski filmlerinde de izledik, adamn ayn anda iki hatunu gtrebilme potansiyeli var, grdk :) O yzden bu konuyu hi tartmyorum, hem Scully hem Fowley diyorum :)

Bu arada 6. sezonu izlemeyen arkadaara da spoilerleri habersiz dizmiiniz. Var m forumda 6. sezonu izlemeyen ?

From: emily_71 8/16/2005 2:22 pm

Evet ben izlemedim ve u anda byk oktaym.Yani ne demek CSM Diana'ya yle yaptrm??O kadn terrist eycisi deil miydi yoksa ben mi blm tam izlemedim??

From: rukish 8/16/2005 2:43 pm

Harbiden paldr kldr dalmz Pnar yaa..Ben spoiler uyarsn koyaym koymasna da, du bakim..

Haftaya reneceksin, imdi daha fazla kafan kartrmak olur diye dnyorum, o nednele daha fazla bii yazmyorum..

From: PELIN77 8/16/2005 4:00 pm

Ultra uzun ve devaml ayn eyleri tekrar edip, anafikri "ama Mulder ok irin ben ne derseniz deyin inatla ayn eyleri tekrar edeceim" olan mesajlarn okumama karar alm bulunmaktaym. lgililere duyrulur...

Not: Hayr gelecek blmde grmeyecek Pnar bu olay.

From: Turke_1 8/16/2005 4:48 pm

Frohike dizinin en irin adamdr. Pek severim kendisini. Adammdr benim :) Mulder filan onun yannda halt etmi :)

From: trustno13 8/16/2005 5:02 pm

"Mulder The X Files blmn kendisininmi gibi alglyorsa, bu sadece O'nun bencil, ikolik olmasndan kaynaklanmamaktadr. Buyrun bu blmde Skinner Scully'yi de dar karm, sadece Mulder ile konumutur.. Demek ki bu yafta bu adama bandan beri yaptrlmtr. Bunun akl kar olduunu vs. dnmyorum, sadece ortada olan sylyorum.." (firefox'da rtf ayarlama neden yapamyoruz uyuz oluyorum)

Hayr.
Mulder kendini X-Files'a adamtr, atamtr. Hi kimse ona sen XF'ten sorumlusun dememitir. Hatta bu blmde Lone Gunmen "Mulder X-Files' bulduunda Fowley yanndayd" demilerdir konuyla ilgili olarak. Dolaysyla bu yafta bu adama yaptrlamaz, ancak bu yaftay kendine yaptrm olabilir. Skinner'n sadece Mulder'la konumas normaldir, XF'e ne kadar bal olduunu, Scully'nin aslnda Mulder' ispiyonlamak iin gnderildiini bilmekte ve The End itibariyle XF'in bana bir haltlar geleceini sezmektedir. Bir eit uyar sz konusudur. Spender'n Mulder'a yklenmesi, FBI'da alan herkesin gemii rahatlkla aratrlabildii iin Fowley'in birden ortaya k ve Mulder'n mantkl dnememe srecinin balamas elbette ki Skinner'n dorudan Mulder' uyarmasn gerektirmitir.
"Mulderbencil ve ikolik olabilir, ama..." diye bir ey yoktur.
Mulder bencil ve ikoliktir.

Murat

From: PELIN77 8/16/2005 5:13 pm

Mulder bence sadece bencildir. koliklii kendi bencil nedenlerinden ileri gelir.

From: rukish 8/16/2005 6:23 pm

Tamam siz vermiiniz kararnz lafm yok arkilerim..

Ama Mulder'n irinlii de bi yere kadardr.. Kara kana kara gzne tav olmak ayr u adam korurken kendime gre hakl olduumu bilmesem neden yrtiim bi taraflarm :((

Aman nese yaa

From: erdemisik 8/16/2005 6:33 pm

ncelikle belirteyim ki ben Diana'ya hi de kzmyorum. Tipik kadn davranlar sergiliyor. Yadrganacak birey yok. Tabii kadnlar bunun iyi niyetli olmadn bildikleri iin kzyorlar. Bence kzmaya gerek yok ki zaten gerek olmadn Mulder FTF 'de Scully'i ar sokmadan hemen nce gstermitir.

Bir de CSM, Diana geldikten sonra grevlendirilmedi mi? O zaman nasl Diana CSM iin alyor oluyor? Hem yle olsa Gibson bunu anlamaz myd? Bende The End'de Diana CSM iin almyor.

Ayrca Diana ile Mulder tekrar biraraya gelince aralarndaki eskiden kalma "kllenmemi" alev tekrar canlanamaz m? Canlanmad, Mulder'n, eskiden yaananlardan dolay Diana'ya zel davrand belli ve bence ok normal. Kim yle davranmaz ki? Diana'nn sonradan yaptklarna tekrar deyiniriz ama bu blmde abartld kadar Diana dmanl yaplacak birey gremiyorum ben. Ayrca Diana'ya ltfen o..pu demeyin. Ben onu seviyorum....:PPPP

From: okatmer 8/17/2005 2:05 am

""ama Mulder ok irin ben ne derseniz deyin inatla ayn eyleri tekrar edeceim"" okuyamayacana zldm thh

"ama Scully'de ok irin ben ne derseniz deyin inatla ayn eyleri tekrar edeceim" sanki yukardaki durumdan farkl bir durum phhh

Ouzhan

From: okatmer 8/17/2005 2:07 am
To: erdemisik

""""Bir de CSM, Diana geldikten sonra grevlendirilmedi mi? O zaman nasl Diana CSM iin alyor oluyor? Hem yle olsa Gibson bunu anlamaz myd? Bende The End'de Diana CSM iin almyor.""""

CSM Kennedy ldrldnden beri devrede

Ouzhan

From: trustno13 8/17/2005 2:10 am

"koliklii kendi bencil nedenlerinden ileri gelir"

O kesin de, srf bencil demeyim diye bir sfat daha kullanmak istemitim ite eheh.

Oyunbozanlk yapmayalm, Mulder' savunamamaya balaynca ltfen laf Scully'ye evirmeye almayalm. Hele hele The End'de hi bir suu olmayan bir Scully sz konusuyken (The Beginning ayr tartma konusu). Mulder' ka gz hrmetine savunmaya alanlarn da varlndan hepimiz haberdarz; oysa ben bugn kimsenin "Ama Scully ok gzel ok irin ya ben ona kyamam" gibi bir yorum yaptn grmedim.

Murat

From: okatmer 8/17/2005 2:26 am

Bu kadar Mulder zerine gidilmesi bana bu ekilde Scully'nin koruma altnda olduu izlenimini veriyor

Ouzhan

From: rukish 8/17/2005 3:30 am

Mulder' savunamamaya balanrsa eer, haberdar ederiz efenim sizi..

Ka gz hrmetine de savunan olabiir, doaldr, ama urda sayflarca mantkl biiler ortaya koyanlar, koymaya alanlar da var, ben kendimi le gryorum, size le grnmediim aikar tabe.. Scully iin irin , tatl, vs. yorumu yaplmam ta ne olmu yane.. Tartmay bu kadar basitmi gibi gstermesek diyorum..

The End'de hibi suu olmamsa Scully'nin, Mulder'n da suu olmamtr. Bika baktan, "sen napcan bilirsin" lafndan dalar devirmek istiyosanz buyrun.. Yapyosunuz zaten..

From: rukish 8/17/2005 3:42 am

5 senedir Scully'nin ispiyonlamak iin orada olduunu renememise Skinner, normaldir tabe uyarmas..

Mulder - XF arasndaki balantnn FBI'da bile nasl alglandna dair ak ve net bir gerei gryoruz burada..

Bakn bencil lafna gene uyuz olmaya baladm. Olsa bile deil ulan, bencil deil ite. Var m! ????

Grmek istediiniz buysa ben bii diyemem.. "Altnda u yatabilir, ama bakn burda da bu var" dedike korumu oluyoruz, arkadalar urada fikirlerimizi "Mulder'n kara ka kara gzne bal kalarak" yapmadmza tekrar dikkatinizi ekeyim..

Zaten kendi balatt bieye kendini adam olduunu bandan beir biliyoruz zaten .. Derdimiz bakalarnn nasl dnd burda.. Ben Skinner'n Scully'yi karmasnda baka bi mantk gremiyorum. Kusura bakma uyar muyar deniyorsa pek te gzel Scully'nin yannda uyarabilirdi diyorum..

From: erdemisik 8/17/2005 4:04 am

ben de Mulder'n bencil olduunu dnmyorum. Zira Mulder ne bir rencidir anasna babasna kar olsun, ne evlidir eine kar olsun, ne de ocuklar vardr ocuklarna kar sorumlu olsun. Sorumlu olduu ey iidir ve de sorumluluunu gayet iyi yerine getirmektedir. Bunun dnda hayat Mulder'n hayatdr. Bencil deildir.

From: PELIN77 8/17/2005 5:24 am

<<<ama Scully'de ok irin ben ne derseniz deyin inatla ayn eyleri tekrar edeceim">>>>

Bunu sylediim veya ima ettiim bir yer gsterebileceksen quote et, yoksa bo yere kendini yorarsn.

From: trustno13 8/17/2005 5:39 am
To: erdemisik

Mulder, X-Files'a kendini atamtr.
X-Files, hayat olmutur.
i ve zel hayat iie gemitir, dolaysyla sorumluluklar da
Scully, onu ispiyonlamak zere yanna verilmitir.
Bundan zaten phe duyan Mulder, istese onu devred brakabilirdi.
Yapmad, onu da XF'in iine soktu.
Kendin bilerek ve isteyerek Scully'yi ortak olarak benimsediysen, senin hayatn olan XF yznden ortan karlm, kanser olmu, ablas ldrlm ise, ona kar da sorumluluun olmak zorundadr. Onu da inandrmak isteyen, senin grdklerini grmesini isteyen ve bu uurda kantlar peinde koan sensin.

Ama ou zaman Scully'yi yok sayarak, zaman zaman onu hala daha hain olmakla sulayarak, bana buyruk hareket edip, onun hem hayatn hem de kariyerini tehlikeye atarak
Bencilliin daniskasn yapmaktasn.

Ben bunu zibilyon defa anlattm, o yzden artk "mulder neden bencildir" konusu hakknda yazmayacam.

From: PELIN77 8/17/2005 5:43 am

Arkadalar, Mulder eletirilince, bencil veya ikolik denince, kendisini "ama elimde deil sonuna kadar savunacam" dnda elle tutulur, neden bencil olmadna dair verebileceiniz rnek olmakszn, "bunlar okumak midemi bulandryor" haricinde savunma (ne gerek varsa savunmaya) sunamamke; HER postunuzda kalkp laf Scully'e getiriyorsanz, evet siz savunacak bir ey bulamyorsunuz demektir.

Mulder' ok sevmeniz, TV/Film/Kitap dnyasnda yazlm en Y karakter olarak grmeniz, sizin onu "savunma" babnda ortaya somut deliller koyduunuzu gstermez. Sadece sizin bu karaktere laf gelmesine katlanamadnz gsterir. Eer kalkp,kendi deyiminizle, savunmak iin, neden "Mulder'n Bencil olamdna" veya bak anza gre nasl "Scully'nin onu bencil yaptna" veyahut nasl "souk nevale, inanmayan, yol tkayc Scully'nin" bunu hakettiine dair birey yazamyorsanz; konuyu temcit pialv gibi ikide bir Scully'e getirmenizin tek anlam vardr; o da, "siz Mulder'n eletirilmesinden holanmadnz iin kalkp onu eletirenlerin Scully'i sevmesi nedeni" ile veyahut "bakn o da mkemmel deil " demek isteiyle veya biraz "O'na da atalm da Mulder' rahat braksnlar" dileiyle olmasdr. Yoksa Mulder'n x Files' kurmasnn, hayatn X Files yapmasnn, Diana ile ilikisinin, zaaflarnn, bencilliinin (bana gre tabii) veya ikolikliinin Scully ile dorudan balants yoktur. Scully bunlarn nedeni deildir.

Ltfen tartmak istiyorsanz Mulder' tartn, nk konu O veya Scully'nin direkt olarak Mudler'n davranlarndan sorumlu olduunu syleyin; aksi halde konuyu durup durup Scully'e ykmayn.

Bu forumda "Aman nolur dayanamyorum, Scully'me kyamam" veya "Scully kusursuzdur, asla hata yapmamtr, hayr asla iine kapank, inat hatta zaman zaman souk kesinlikle deildir" diyen postu bulun alnnzdan peyim.

Tartma, tartma babnda olur. Benim karakterim senin karakterini dver ksm azck "acayip" kayor.

Son olarak, kendi adma konuursam ben bu diziyi yllardr izliyorum; defalarca da izledim; ok afedersiniz ukalalk ederek bu diziyi benim kadar bilen ok az kar da diyebilirm rahatlkla, o nedenle eer Mulder'a (bana gre dayanakl) eletiriler getiriyorsam bu benim en doal hakkmdr. O sadece Mulderist'lerin karakteri deildir. Kart gr olmadan forum olmaz, yoksa unuttunuz mu?

:: imdi Scully hakkndaki "eletiri" postlarnn yamasn bekliyorum. ::

From: okatmer 8/17/2005 6:19 am

"Mulder'n Bencillii" ve "Scully'nin dlanmas" dizinin konsepti gereidir

Mulder Bencil Olmasayd;

Aslnda neden bencil demek gerekir, bunlar zaten yazld. Aile problemleri,ie ball vs. Mulder insanlara gvenemiyor arkadalar bu yzden bencil. Srekli "spooky" diye dalga geilmi, ne teori ortaya attysa millet sallamam. Byle bir insan nasl da dnk olsun. Eer bir eye sadece siz inanyorsanz sadece kendiniz aba harcarsnz. Scully'nin grevi casusluk, Mulder da bunu biliyor bu yzden baz eyleri ona sylemeden yapyor. Zaten Scully'de gerekleri grmeye baladka Mulder'la ayn tarafa geti. Eer Mulder en batan beri bencil olmasayd; grd hereyi, olaylar karsndaki teorilerini hemen saa sola yaysayd nasl bir duruma derdi siz tahmin edin. Scully'e gvensizlii kt bir durum elbette, ama oda yava yava kalkt

Mulder'n ruhhalini tek kelimeyle anlatrsanz; TRUST NO ONE!

Scully'nin dlanmasayd;

Scully hereyi grseydi,bilseydi dizi 2.sezonda biterdi. Bu yzden dizi ierisinde baz eylerin Scully tarafndan bilinmemesi gerekiyor. Byle olsunki dizi devam etsin, insanlar meraklansn. Hereye balklama inanan biriye deilde, ie bilimsel yaklaan birine insanlar inansn. Bylece Mulder-Scully, Paranormal-Gerek dengelensin

unuda unutmamak gerekir Mulder ve Scully kukladr. Chris Carter'n kuklalar. Bu yzden ilikileri,kiilikleri, yaayacaklar, yaptklar CC'nin parmaklarnn ucundadr. CC'de diziyi uzatmak, insanlarn ilgisini ekmek, diziyi sadece anormali inceleyen bir kalptan karmak adna Mulder'a ve Scully'e byle ruh halleri vermitir.

Ayrca dizide bir karakteri sevdiini gstermek illaki foruma canm,cicim,irin yazmay gerektirmez; bir kiinin o karakter dknl, laf syletmemesi bunun en iyi kantdr

Ouzhan

From: Elsa_moon 8/17/2005 6:25 am

Bu blmle ilgili olarak Scully' e ne gibi bir eletiride bulunabiir ki... Hem cinsim olmas onu eletirmek konusunda beni olduka zora sokuyor. O pencereden el ele o iki insan grdmde vereceim tepkinin onda birini bile vermedi kadn. Gitti sakince oturup telefon etti. Duygularn bastrmaktaki o stn yeteneini kulland yani yine.
Mulder' a ie kapank diye kzdm zamanlarda bile Scully' nin ie kapanklk konusunda ona bin basacan biliyor oluyorum. Ama iki taraftan biri kolaylkla duygularn yanstabiliyor olsayd 5 yldr sregelen dengenin daha abuk bozulmasna sebep olmaz myd, diye dnerek kendimi teselli ediyorum.

From: okatmer 8/17/2005 6:26 am

"""Sadece sizin bu karaktere laf gelmesine katlanamadnz gsterir."" Olay zmsn..

Mulder'a laf gelmesine katlanamyorum varm tesi? kim laf atarsa elimdem geldiince Mulder' savunurum. Mulder benim iin gerektende Y DEL EN Y KARAKTERDR, itiraznz varm, rahatszm oluyorsunuz?

Sanki forumda Apo'yu savunuyoruz, nedir bu allah akna

Ouzhan

From: trustno13 8/17/2005 6:39 am

O deil de sanrm birazdan hepimiz kovulucaz. Herkes iinin bana! mesai bitsin sonra konuuruz!!

Murat

From: rukish 8/17/2005 7:06 am

Ya bi dakka nedir bu? Bika kii "kyamam edemem" dedi diye btn Mulderist'lerin sorunu mu oldu imdi bu? "Scully'ye neden laf edilmiyor da hep Mulder?" dedim ben sadece.. Bu Scully'nin zerine ykmak deildir biileri.. Ortada olan bieyi sylemektir.

Ha tamam Scully Mulder'dan daha oturmu bir karaktere sahiptir.. Ne yani dert mi ediyorum sanyosunuz bunu? Etmiyorum arkadalar.. Bakn grn, bunu syleyebiliyorum da.. Sanki Scully dmanymm gibi davranlmasn ltfen yaa.. Ne alaka?

Ben bu adama sempati besliyorum, eee? Sempati besliyorsam bal gibi de savunurum, neresi yanl bunun?? Eletiren eletiriyor, karlk vermek isteyen veriyor. Ne var bunda??? ster korumak olsun ister baka bii, ben de sizin gibi dnmyorum ki karlk veriyorum.. Neden yani, Mulder'n stne fazla gittiinizi dnmek te olmaz m?

Savunma dediiniz ey size yeterli gelmiyo, adam gibi, dayankl gelmiyo ama bana yle geliyorsa yazmycak mym yani? Hayr devaml temcit pilav gibi dnyor duruyor diyorsunuz, tamam ite forum bu deil midir? Ne ara bir karara vardk ta sus anlamas imzaladk ki? Gndeme geliyor, gelince tarttlyor, ne var yane...

ahsen ben Scully'ye herhangi bir laf atmadm, bu blmle ilgili olarak, onun hakknda hi te ar konutuumu sanmyorum ve ben Mulder' byle savunmam..

O nedenle bi zahmet harbiden benim ajanm senin ajann dver tribindeyse birileri, hemen vazgesin derim. Ben deilim..

Katlyorum, tartma tartma babnda olur.. Seviyemi drdm sanmyorum, dierlerinden de buna dikkat etmesini bekliyorum..

NOT: yazdklarndan kan Mulder'n hali midemi bulandryor dedim canm, yazdklarn demedim .. tekrar ediyorum..

From: sedab 8/17/2005 7:40 am

Gerek mulder n gerekse scully nin hatalar oldu.mesela scully nin souk ve mesafeli yaklam muldern kzlne katkda bulundu
The end de dianay grnce hazine bulmuocuk gibi sevinen muldern bu cokusunun sebebinin u olduuna inanyorum oda dianann paranormal bakndan dolay mulder etkiledii
Haaaaaaaa dianaya sensizde gayet iyi idare ettim diye laf koymas gzeldir.scully yi korumak babnda o bir bilimkadn onun ii kanttr demesi iyiydi amaaaa sanki dianay bireye ikna etmeye alyo gibi
Ftf da bu soukluunun yerini
----------- you saved me you kept me all person
eklinde hafzama beynime kaznan szlerigzeldi
beginning de ki soukluuna ise y,ne gck oldumbu sefer scully bir admatt sen benim seni drst tuttuumu syledin imdi deiememdedi...............ama mulder this time your science is wrong diye laf azna tkamt
yani 2 ileri 1 adm geri

From: margi13 8/17/2005 8:41 am

ouzhan burada Mulder'n bencilliinden ok gvensizliini irdelemi. ikisi bana gre olduka farkl. Mulder'a bencil etiketinin yaptrlmasndan rahatszlk duyuyorum? Byle birey diyebilmek iin onu yeterince tandm sanmyorum. tesi, bencilliin tanmn herkes farkl yapyor anladm kadaryla. Mulder her koulda kendi refah iin mi abalyor sorarm size. Eer yleyse neden sa ve salkl kalmasna engel olabilecek bir ite alyor? imdi de ikolikliinden dem vurmayn. Eer hastaysa tedavi olsun! (Bunu Red Museum'daki gzetleyiciye neriyordu)

Burada sadece Scully ile ilikilerindeki Bencillii mi tartlyor? (Neden diye sormuyorum!!!) liki tartlyorsa iki tarafn varlna dikkatinizi ekerim. Bilinli veya bilinsiz laf sonunda Scully'ye geliyorsa o da bu ilikinin bir paras olduundan. Uslp mu rahatsz ediyor acaba?

Birde Diana var tabi nc tekerlek.Sanki yeterince kark deilmi gibi...likilerinin gemii hakknda hibir fikrim yok desem yeridir. Eer X Files'n kuruluunda o kadar emei getiyse nasl oldu da 5 sene boyunca ismi anlmad? Ajan Fowley'le falanca akl hastanesindeykende unu bulmutuk diyebilirdi herhangi bir davada... Bir krgnlk veya anlamazlk grnmyordu...(Mulder olumsuz duygularn saklamada ok baarl olmad hi bana kalrsa...) Bilinli bir adn anmamazlkta yoksa Mulder'n Diana'ya hi deer atfetmediini onu umursamadn syleyebilirim. Bu durumda Mulder'dan bir tercih yapmas m bekleniyor acaba?

From: bahar635 8/17/2005 8:52 am

Diana ile ilgili dncelerine katlyorum. 5 sene boyunca ad anlmad neyse zaren x fles en holanmadm karakterlerden biri
mulder'n bencil olmadn dnyorum ama sakin tavrlar beni deli ediyor

From: okatmer 8/17/2005 9:15 am

Bence Mulder'n bencillii insanlara gvensizliinden geliyor. nk byk bir komplonun iinde, dost grnen herkesten kazk yiyebilir, yanlz. Sen daha iyi bilirsin aile problemleri ocuklar nasl etkiler?? nsanlara gvensizliinden dolayda kendi iine dnyor, kaplarn kapatyor. Bu da oluyor bencillik

Evet madem Diana X-Files'n kuruluunda vard neden daha nce bahsi gemedi. Sanrm bu gene CC'nin bir ii belki de dizide byle birini asla planlamyordu. Diana zaten birden ortaya kt ve pat diye kayboldu

Ayrca ltfen Mulder'n kzl gibi cmleler kurmayn. Kt sz sahibine aittir :p

Murat haklsn, Mulder avukatl yzden kovulacam burdan. Acaba avukatlk brosumu asam :)))

Ruki Mor at gibi dernek kuralm. Mulder sevenleri toplayalm

Ouzhan

From: PELIN77 8/17/2005 2:07 pm

<<<<Mulder'a laf gelmesine katlanamyorum varm tesi? kim laf atarsa elimdem geldiince Mulder' savunurum. Mulder benim iin gerektende Y DEL EN Y KARAKTERDR, itiraznz varm, rahatszm oluyorsunuz?
>>>

Evet rahatsz oluyorum senin bu samasapan 5 yandaki ocuk tavrlarndan. Sen Mulder deilsin, kimse burada sana hakaret etmedi ona gre yaz diline dikkat edersen sanrm sadece ben deil herkes mutlu olur.

Bir karakteri veya diziyi objektif gzle tartamayan, laf syletmem mantalitesi ile hareket eden kiilere, kendi grlerini sunmak zaten hata. Zannediyorsunuz ki Mulder'n baz blmlerdeki davranlarnn eletiri konusun olmas, bencil olduunun sylenmesi bizim Mulder' sevmediimiz anlamna yoruluyor. Oysa bir karakteri kr krne sevmekle, hatalar ile sevmek arasnda ok fark var. nk zaten yzeydeki bu atlaklardr karaktere derinliini veren. Ne zc ki bunu renemeyen ya da uygulayamayanlar ok.

From: Turke_1 8/17/2005 3:53 pm

Yine olanlar olmu. Arkadalar, ne gzel diziyi severek izliyoruz (ne demekse :), her sene buluuyoruz (hatta siz daha ok buluuyosunuz), forumda yazyoruz,.. Ne gerek var kavgaya grltye. Hadi yeni gelenler yapsa anlcam, ama daha biz emeklerken siteyi kuran iki arkada kavga ederse olmuyo ite. Mulder da Scully de kat stnde yaayan iki karakter, yoklarki aslnda. Byle bir ey iin kalp krmaya deer mi ?

Bu arada Pelin, sana da bi sitemde bulunacam kusura bakmazsan. Ltfen forumda, diziyi bir bakasndan daha iyi bildiini iddia etme. Forumdaki kimseye yakmaz byle yorumlar. Herkesin diziden ald farkl tatlar var, bu yadsnamaz bi gerek. Mulder' bencil bulan da olabilir, bulmayan da olabilir. Zaten iin zevki burada. Hepimiz ayn eyleri grseydik, anlasaydk ne anlam kalrd ? O zaman bi kii izlesin, herkese anlatsn, di mi ?

Benim Mulder konusunda ahsi fikrim, bencil olduu ynnde. Ama hepimiz yeri geldiinde bencil oluruz. Bu kt bi zellik deil.

Scully konusunda, bambaka bir yorumum var. Bence Scully, mutsuz bir hayat yayor. Ve buna itiraz etmiyor. Hayatndan hi memnun deil, sadece yapmas gerekeni yapyor, ve genellikle doru olan yapyor. ten ie isyan ediyor ama bunu sadece yznden okuyabiliyorum. Ben Scully'de memnuniyetsiz, mutsuz bir tavr seziyorum. Hem de en bandan beri. Belki de o yzden ona daha fazla sempatim var. Bence X-files Scully'nin umrunda deil. O sadece grevini yapyor, orta olarak Mulder'a yardm ediyor, onu koruyor, kolluyor, ama hi karlk beklemiyor. Kardei, babas'nn acsn yayor, abisini, annesini, ortan, tanrsn... Herkesi mutlu etmeye alyor. Dnyann en zor ii insanlar memnun etmektir. Scully dizinin en alkan ve zverili karakteri bence. Mulder' dt ukurdan defalarca kurtard. Ama bir karlk ald m acaba ? EN son grdk ite. Mulder "yeni orta" Diana'ya srtrken, o hala orta iin almaya devam ediyor. Yapmas gereken ne ise onu yapyor. Yine de size yaranamyor :) Benim grm de bu ynde.

From: PELIN77 8/17/2005 4:27 pm

<<<Bu arada Pelin, sana da bi sitemde bulunacam kusura bakmazsan. Ltfen forumda, diziyi bir bakasndan daha iyi bildiini iddia etme. Forumdaki kimseye yakmaz byle yorumlar. Herkesin diziden ald farkl tatlar var, bu yadsnamaz bi gerek. Mulder' bencil bulan da olabilir, bulmayan da olabilir. Zaten iin zevki burada. Hepimiz ayn eyleri grseydik, anlasaydk ne anlam kalrd ? O zaman bi kii izlesin, herkese anlatsn, di mi ? >>>

Trke, bende senden baka biriyle olan bu tartmaya, farkl nedenlerle de olsa, karmaman rica etmek zorundaym.

kinci ksma kesinlikle katlyorum hepmizin ald zevkler bakadr ve yle olmaldr, bak amzda kesinlikle farkldr. Zaten fandom'n gzellii budur. nemli olan, birbirimize ettiimiz kelimelere dikkat etmek, yoksa bu karakterleri hepimz seviyoruz, onlar farkl grmemiz bizi zenginletiriyor. Yeter ki, olay ben-sen kavgasna dnmesin.

Ama, urada geen konumalar ve baz "tabirler" nedeni ile 1. ksm kesinlikle geri almyorum. Her konuda da iddialamaya hazrm, eer isteyen varsa tabii. Yalnz ufak bir yanl anlalma olmu; ben diziyi en iyi bilenin ben olduumu sylemedim. Dziyi benim kadar bilen insann az olduunu syledim, bunun sizi kapsamadn kastetmi deilim ancak iyi bildiim konusunda da burada geri adm atmam.

<<<<Benim Mulder konusunda ahsi fikrim, bencil olduu ynnde. Ama hepimiz yeri geldiinde bencil oluruz. Bu kt bi zellik deil.>>>

Teekkrler. Aynen bunu sylemeye alyorum,byle ifade etmek daha kolay olacak. Evet bence de Mulder bencildir, bu bencillii beni pek ok kez ok kzdrmtr ve daha da kzdracaktr (zellikle One Son/Two Fathers,The Beginning) ancak bu ne Mulder'n kt bir karakter oldupu ne de benim onu sevmediim anlamna gelir. Sevdiine de kzabilen biriyim sonuta ben.

Scully hakknda, genel olarak katlmama ramen, X Files'n umrunda olmamas konusunda kesinlikle ayr dncelerdeyiz. Belki ilk geldiinde deildi,sadece i olarak bakyordu ancak artk X Files Mulder'n olduu kadar onun da hayat.te bu nedenle, i konusundaki bu bencillii kzdryor beni Mulder'n.

From: Turke_1 8/17/2005 4:53 pm

Valla ben kavgadan, tartmadan hi holanmam. Bakas yapyor olsa bile holanmyorum. Kimse krlsn istemediim iin yazdm. Sen stne alnmayabilirsin tabi. Ama kt biey demiyorum, iyi biey diyorum, umarm bunun farkndasn.

From: PELIN77 8/17/2005 5:04 pm

Evet farkndaym, merak etme :) Ayrca unu da syleyeyim, biz forumda daha nce de ok tartmalar yaadk ama tartmalarmz bu forum snrlar iinde kalr, dardaki arkadalmza dostluumuza yansmaz.

From: emily_71 8/18/2005 9:31 am

Evet ortalk gerekten de karm..ama bence forumda byle eylerin herkes tarafndan tartlmas(tabii sonu kavgayla ya da kslklerle sonulanmad srece..)ok gzel.Sonuta herkesin fikri kendine...

From: Elsa_moon 8/18/2005 9:42 am

Hayri The end' de bu kadar laf ettik. The Beginning' den sonra ne olacak ok merak ediyorum... :)

From: rukish 8/18/2005 9:52 am

FTF ile hafifleyin.. Ondan sonra daha bi sakin oluyosunuz sanki.. (Ne de abartrmm ben be :PPP) AMa bakn ciddi bii slicem. Diana'dan nefret ediyorum ya.. imdi acayip kk hissediyorum kendisini, yani bakn imdi adn andm ya.. Ahah.. Nas glyorum bi bilseniz.. :)))))))))))).. "O mu? O da kim ki? Adam m be?!" modundaym..

Bii olmaz, gene hafiften ngar kar, durulur.. Her zamanki gibi :)

Yeter ki kiisele girilmesin, kavga abarmasn, sayg , sevgi.. :)))

Ay ok mutluyum ben ya.. ahahahahah

Nedense bunun bi hafta bile srmeyecei gibi kt bi his te var ama neyse.. Ben MSR'dan eminim kardeim! Mulder'dan da.. Yemiim Diana'y.. Hh! (Aha gene glesim geldi.. ahahah)

From: Elsa_moon 8/18/2005 10:14 am

Yaaa ftf demeyin ya! zleyemiyorum kardeim yok imdi elimde cd' si. ne oldu bu kadar nemli diye sorasm geliyor filmde. (ay az buuk biliyorum, yanl anlamayn)

From: rukish 8/18/2005 11:12 am

nemli bii olduundan deil yaf.. Yani tabe oluyo baz eyler nem arzeden..

Sadece en gzelinden MSR sahneleri var.. Relationship yane.. (Ya abi her MSR dediimde bakn burda Romence diyorum burda Relationship diyorum demek zorunda mym? zorundaym dimi? fff)

Mulder' ve Scully'yi neden bu kadar sevdiimi bana gsteriyo.. Yani o kadar gzel anlatyor ki ilikilerini, olmas gerektii gibi.. Ya da olduu gibi ite.. O nedenle gzel.. O nedenle nemli...

Bence tabe :)

From: margi13 8/18/2005 11:35 am

Ben Mulder'n bencil olduu sylemini kabullenmeye hazr deilim. Bu demek deil ki Mulder'n kusurlarn kabullenmem. Sadece bu tavrlarn bencillik dnda bireyle tanmlamak istiyorum. Belki de inkar ediyorum...:(

ya da neden byle davranyor anlamak... Bunun iin sanyorum Scully ve mulder'n aile rntsne bakmak lazm. Neden aile? nk X Files ba karakterlerin kk aile gemilerine, Mulder'da Pilot'tan, Scully'de Beyond the sea'den itibaren zen gsteriyor. Bu tartmada bile sz dnp dolap Scully ve Mulder'n kaybettikleri aile yelerine geliyor.

Diana'da kk aile ile ilgili hibir bilgi yok. Batan savma olmu ok...

Onun dnda Skinner ve
SPOLER
-
-
-
Doggett'n evlilik sorunlarn bile zaman zaman inceliyor X F. Monica'ya aile yazmaya endiklerinden evlatlk yaptlar. Audrey Pauley'de ailesini gstereceklerdi. Ama o sahneyi kesmiler. Tabi bu sezon kurtarmaya yetmeyecekti ama karakteri biraz daha derinletiribilirdi....
-
-
-
Spoiler Bitti.

imdi MSR balamnda Mulder'n szm ona bencilliini aileleri de gz nne alarak zmlemeye alalm.
Bencillik genelde 2-7 ya aras ocuklarda, youn biimde gzlenen bir zellik. ocuun,herkesin dnyay kendi grd biimde algladn sanmasndan dolay ortaya kan bir kusur.

Bu devreyi am bir kimsede "ar dzeyde" gzleniyorsa, ortada bir sorun var demektir. Duygusal geliimde bir gerileme ya da dier kriterlerini de yerine getirdii takdirde herhangi bir kiilik bozukluunu akla getirebilir.
Tabi burada herkeste bulunabilecek dzeyde bir bencillii gz ard etmek gerek. (Konuyla ilgili olarak, Richard Dawkins'in Gen Bencildir kitabn da nermeden geemeyeceim.karcln genetik tanmyla ilikili.)

imdi genetii bi kenara brakp aile yapsna dnelim. Burada Adler'in doum sras'ndan yararlanacam. Mulder ilk doan, arkadan karde gelmesiyle tahttan inmi, ona kar baatlk duygusu olan(Little Green Man'i gzleriniz nne getirin) stlerinde hakimiyet kurmaya alacak ama da kar koruyucu.

Scully ortanca, ar rekabet, dierlerini gemek iin (baar ynelimli olduunu syleyebilirim.babann gzdesi olmay istiyor olabilir,yani onun sevgisi ve onayna ihtiya duyuyor (Beyond the sea))bundan dolay huzursuz.

Mulder'n erken ocukluunda biricik kz kardeiyle geirdii yaantlar sonucu, her zaman istediine sahip olamayaca baz zevklerinden paylamak zorunda olduu iin feragat etmesi gerektiini pekala anlam olmas lazm. Mulder sonradan tek ocuk gibi bymek zorunda kalyor.Kz kardeinin travmatik kayboluu(terkedii)sonucunda anne baba ilgisini paylamak zorunda olmad bir statye kavuuyor. Bu onu martlm m yapt? Bunun tadn karmaya frsat bulamad nk uramas gereken sululuk duygular vard. Bu stnlk, biriciklik duygularn (sanrm bencillie geliyor) duygusal bir dolapta saklad. Ta ki karsna stnlk taslayabilecei bir kzkarde figr kana kadar... (burada Murat'n yarm brakt ilk fic'inden bir cmle geldi aklma. "Senin Samantha'n Scully idi." yamulmuyorsam.)

Terkedildii dnemde nemli ergenlik ncesi, Freud'a gre gizil/latent dnem. Gizil olan, ocuksu sapkn cinsel drtler (Oedipal vb).Bu drtlerin zihni megul etmemesini frsat biren 6-14 ya aras veletler, bitmek bilmez bir renme arzusu, maket uak hede yapma retme istei, derslere younlama gibi eylerle urayorlar.

Burada Mulder'n bu dnemde "TAKILI" kalm olabilecei karsayabiliriz. renme arama, bulma konusunda sonsuz enerjisi var. Cinsellii neredeyse belirsiz. Sapkn denebilecek ocukluk drtlerini cinsellikten arndrarak ycektiyor. Misal gzetleme huyu varsa iyi bir gzlemci oluyor.

Mulder analizimi bitirip MSR'ye balayacam. yukarda da belirttiim gibi Scully Mulder iin bir nevi Samantha. Ona olan gcenikliinin acsn muhtemelen bilind olarak Scully'den karyor. Neden Scully? nk o da bir dereceye kadar Mulder'a bu drtlerini doyurmasna izin veriyor. Bunu da bilinli yaptn sanmyorum. nk Bill Scully Sr.(abisi)nin ocukluunda Scully'e yapt eziyetleri hepimiz grdk. Bundan zevk aldn sylemiyorum. Sadece tandk geliyor bu hrpalanma. Rekabeti nasl yapacandan da tam olarak emin deil, kadnslk ona gre deil (Melissa tarafndan kaplmt. Onda da Elektra kompleksi olabilir)Diana'nn ucuz numaralarnn yz metre yaknnda olmak dahi istemiyor. Biraz kararsz sanyorum.

Scully'e fazla alamadm. zr dilerim. Ona zel bir yaz hazrlayacama sz veririm. Yine bir sr samaladm. bitireyim artk:)
Sonu olarak, Mulder'n dncesiz davrandn, empati gsterme konusunda zaman zaman kusurlar olduunu syleyebilirim. Bunun altnda yaad travmalar yatyor.
"Ama siz izin vermedike de kimse sizi aalayamaz."

From: Elsa_moon 8/19/2005 11:40 am

imdi CNBC e geen ylki yayn politikasn devam ettiriyor olacakt, byle arka arkaya iki x files blm izliyor olacaktk, The end bitecekti, the beginning balyor olacakt. ahh ah

From: rukish 8/19/2005 4:32 pm

Eheh.. Nigar'n mesajlar devreye girdi mi anlamak iin bika kere okumam gerekiyor..

Ellerine salk canm :))

Mulder'a ar sempati gelitirmemin nedenlerini yaznda grebiliyorum ama tabii ben bu ekilde biilere balayacak kadar bilgili deilim :)

Mulder'n davranlarnda bieylerin etkisi varsa, en fazla ailesinin ve ocukluunda yaad bunalmlarn ya da bana gelen eylerin etkisi var bence.. ounluk ta kabul ediyordur..

Ancak kendisine yaptrlan baz yaftalarn, zellikle bencillik yaftasnn hala daha beni rahatsz ettiini inkar edecek deilim..

Herneyse.. Biiler ters gidiyorsa eer tabii ki bunda Mulder'n da suu vardr.. Yanl yapmadn dnen o ilk zamanlarda liseli kzlar gibi gznde kalp atan bir insan deilim artk..

u an rahata bunlar yazabilmemin tek nedeni, nceden de belirttiim gibi Diana'y gerekten bir tehdit olarak alglamamam sanrm.. Mulder'n bu kadn nedeniyle neler yaptyla ilgilenmiyorum, nk bu kadn aradan karnca neyi neden yaptn kendi adma ben grebiliyorum.. Belki katalizr grevi yapt biilerin ortaya kmasnda, ama dediim gibi bu kadnn Mulder iin bii ifade etmediine, neredeyse eminim, O2nunla gemiinden kalan bir yaknlk olabilir ama nemli bir yeri olmadndan da kesinlikle eminim.. :)

Bi dakka ben Mulder'la ilgili konuaym.. br bala gitmek en hayrls.. The End postu daha fazla amacndan sapmasn :P
Back to top
paranoid android
aylak
aylak

PostPosted: Fri Jan 26, 2007 7:36 pm    Post subject: Reply with quote
son.

ne kadar da ok anlam ieriyor bu kelime 5.sezon finali iin..neticede en nihayetinde olanlar bildiimiz iin blmle ilgili tek "gerek" sonun dizinin vancouver gnlerinin sonu olduu hepimizin malumu(ki bazlarna gre XF'n "jump the shark" ettii blmdr bu).ayn zamanda XF departmannn ve Mulder&Scully ortaklgnn *kolpa* sonu olarak da varsaylabilir blmn ad.

gerekten XF ruhunu ok iyi yanstan,gzel kotarlm bir blm olmu.gibson praise'in olaya dahil oluu,diana fowley'nin girii ve scully'nin kskanlklar(GA o kadar gzel vermi ki roln hakkn,mevzubahis kskanlgn hem ortaklk derecesinde hem arkadalk derecesinde hem romantik anlamda hem de hepsi birden oldugunu kartabiliriz),spender'n artk iyice olaya dahil olmas,sendika ve krycek'in dn,csm'in *muhteem* dn ve neticede 5 yllk bir emein yanp kl oluu...sigara ien adamn tek kiilik ovuydu resmen bu blm.dndkten sonra first elder ve WMM'e koyduu laflar,krycek'e vur beni deyii ve darthvaderms "i am your father" replii(ki kendisinden son defa duymuyoruz bu sz elbette Smile ).gibson praise'in scully ile olan diyalou aklda kalan bir baka sahne..sylenecek ok ey var ya aslnda,ben yine de mulder ve scully'nin yanan XF ofisindeki son sahnesinin blmn en vurucu ve unutulmaz sahnesi olduunu syleyip bitireyim bu yazy..

coming up next : Fight The Future

not : blm trivia'snda tagline'nn The End olarak deitirildiini okumutum ancak benim dvd'de tagline yine The Truth Is Out There idi.acep nedendir..?
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sun Jul 19, 2009 2:09 pm    Post subject: Reply with quote
Anasazi'den sonra en gzel sezon finaliydi bana gre.Krycek,WMM,CSM,Skinner,Mulder,Scully,Spender ve daha niceleri..Hemen hemen herkesi gryoruz bu blmde.X Files'a yeni bir boyut kazandran bir blm ayn zamanda..
Back to top
DarkSpooky
aylak
aylak

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 6:52 pm    Post subject: Reply with quote
Gzel bir son ve sylediklerinize gre gzel de bi balang.Mulder'n yerinde olsam oktan akl hastanesine yatmtm.O kadar emek boa gitti.Ama nemli olan dosya CSM tarafndan kurtarld.Belki de Mulder' ilerde bu dosyayla kullanabilmek iin.

Umarm 6. sezonda pek ok ey akla kavuur.
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Tue Jun 10, 2014 8:52 pm    Post subject: Reply with quote
Merakla beklenen sezon finalimiz "The End" - Resist or Serve temasna uygun bir final oldu.

Kanada'da bir daevinde izini kaybettiren Sigara en Adam'n (en son Jeffrey'e bir mektup gnderdiini ama iade olarak geri dndn grmtk) Alex Krycek aracl ile yeniden karanlk adamlar iin almaya balad blm oldu. Krycek'in de her ne kadar CSM'den nefret etse de ve Ruslarn yannda yer alsa da, yine asl patronlarna dndn grdk. kili hatta l, drtl oynamak Alex Krycek'in doasnda var.

Mulder'n 1991 dneminden kz arkada ve orta Diana'nn ortaya k ve Scully'nin klasik kskanlk yaklamlar da blmn keyifli anlarndand.

Sigara en Adam, bir gecede hem yanllkla rus satran oyuncusunu vuran tetikiyi hem de diana'y ortadan kaldrp bir de Gibson isimli yar uzayl zihin okuyabilen deney ocuunu karnca performansndan bir ey kaybetmediini gsterdi...

Ve elbette Mulder ve Scully'nin FBI bodrumundaki mehur ofislerini ve biri hari tm gizli dosyalar yakarak finale damgasn vurdu...

"CSM Strikes Back" de denebilirmi bu blm iin Very Happy
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Sun Aug 31, 2014 6:41 pm    Post subject: Reply with quote
Geriye dnp baknca Krycek tarafndan tekerleki sandalyedeyken merdivenlerden atlan CSM'nin final sezonunda nasl gzkeceini merakla bekliyoruz Smile)
serap
aylak
aylak

PostPosted: Thu May 17, 2018 1:15 pm    Post subject: Reply with quote
Şimdi bölümleri tekrar izlerken farkediyorum da, bu diana denilen kadın ne gıcık, ne mendebur, ne suratsız tipsiz bir kadınmış Evil or Very Mad kensini gördükçe sinirlerim bozuldu. ya bi kere bu kadından arkadaş falan da olmaz yani kadın belli ki hırslı biri, hemen satar bu tipinden belli yani Laughing saf mulder yamuldu kadını görünce gıcık yaa, sen ne yapılacağını biliyorsun diana diyooo bak baakkk. sonra yok efendim scully kıskanmışmış, kafanı kırmadığına dua et.
Scully sen de beni sinir ettin, adam orada videoda bişey farketmiş dimi, adama bi ters ters bakmalar, yine bizi rezil edecen mulder tavırları nedir. tanımadın mı hala bu adamı, kaç kere doğru çıktı söyledikleri gözlerinle gördün. biraz güven artık şu adama, bak diana dan örnek al nasıl atladı ilk günden mulder haklı diye o şeyyytaaaannnn Twisted Evil
Gibson da ne sevimli bir çocuktu öyle, üzüldüm yavrucağa. bence söylediği sözde mulderin düşündüğü tabi ki diana bundan eminim, mulderı düşünen scully ama diana da düşünüyordur bence, ama söylemesini istemeyen kesin scully çünkü resmen ağzı yüzü yamuldu orada scully nin Very Happy
Diziyi ikinci kez daha bilinçli bir şekilde izleyeyim dedim ama yine mitoloji bölümlerini pek anlamıyorum. hem csm yi öldürmeye çalışıyor hem onsuz bişey yapmıyorlar, sonra bu kraycek bi adamların yanında bir de karşı tarafta. Mitoloji bana göre değil galiba.
Back to top
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Sat May 26, 2018 12:56 am    Post subject: Reply with quote
Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Resist or Serve - Sezon 5 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum