X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x03 Triangle
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
serap
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Pzr Arl 14, 2008 3:46 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
özge yazdı:
serap yazdı:
Bayram tatili sebebiyle evde olmanın verdiği en büyük mutluluk fx kanalından x files
'ı tekrar izlemek oldu kesinlikle, böylelikle -bence- dizinin en muhteşem bölümlerinden biri olan Triangle bölümünü tekrar izleme fırsatı buldum. Allahım ne muhteşem diziymiş bu, ya scully'e ne demeli bilmem 6. sezonda güzellik tavan yapmış resmen. offf yaa özlüyorum çook, dizinin başlamasına dakikalar kala ev ahalisinin uyumasını dört gözle beklemeyi, acaba haftaya ne olacak deyip ertesi haftayı iple çekmeyi, bölüm bittikten sonra yatıp uykuya dalana kadar diziyi beynimde tekrar canlandırmayı, sırf belki x files ile ilgili haber vardır diye cnbc e dergisi almayı, haftaya hiç izlemediğim yeni bir x files bölümü izleyecek olmamın verdiği heyecanı ve mutluluğunu çok çoook özlüyorum Sad Allahım bu hastalık ne zaman geçecek bende Crying or Very sad ya da geçecek mi Rolling Eyes ??

Bir an benden bahsediyosun sandım, hatta şuan cnbc-e de hiç bir diziyi takip etmememe rağmen, dergiyi alışımın tek sebebi xfiles için aldığım zamanlardan kalma bi alışkanlık!!
Sevindim, ben de deliriyorum sanmıştım, demek ki benim gibi düşünen biri daha varmış Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pzr Arl 14, 2008 3:24 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
serap yazdı:
offf yaa özlüyorum çook, dizinin başlamasına dakikalar kala ev ahalisinin uyumasını dört gözle beklemeyi, acaba haftaya ne olacak deyip ertesi haftayı iple çekmeyi, bölüm bittikten sonra yatıp uykuya dalana kadar diziyi beynimde tekrar canlandırmayı, sırf belki x files ile ilgili haber vardır diye cnbc e dergisi almayı, haftaya hiç izlemediğim yeni bir x files bölümü izleyecek olmamın verdiği heyecanı ve mutluluğunu çok çoook özlüyorum Sad Allahım bu hastalık ne zaman geçecek bende Crying or Very sad ya da geçecek mi Rolling Eyes ??

Geçmesini istiyor musun ki Razz
IWTB beklentimi karşılayamasa da en azından geçen yıl bu zamanlar buna benzer heyecanı yaşatmıştı.Yeni resimler var mı?Kadroda kim varmış,spoiler durumları falan...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pzr Tem 19, 2009 10:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Small Potatoes daha homik olmasına rağmen bu bölümde daha çok güldüm ne hikmetse.39'luk Scully de mükemmeldi.
Başa dön
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Cum Haz 13, 2014 9:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bir çok açıdan önemli bir bölümdü Triangle.

Olaylar Mulder'ın Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bilinen karayipler bölgesine gidip ABD'ye yaklaşan 1939'dan kalma Queen Ann isimli bir İngiliz yolcu gemisine girmesi ile başlıyor. Gemi saldırıya uğruyor ve Naziler herkesi rehin alıyorlar. Nazi şefi olarak Sigara İçen Adam, yardımcı subayı Jeffery Spender, biliminsanı Scully, ikili oynayan Nazi komutanlardan Skinner, gemiyi Jamaika'ya çekmeye çalışan Kersh... hepsi 1939'lardaki haliyle gemideler... Mulder önce Alman ajanı olmadığı konusunda personele dil döküyor sonra da geminin zaman atlaması yaşadığı konusunda inandırmaya çalışıyor insanları...

Bu esnada Yalnız Silahşörler ekibimiz FBI'a gelerek (ki büyük bir risk alıyorlar) Mulder konusunda Scully'den yardım istiyorlar... 1998'lerin Scully'si, 1939'lara hapsolmuş Mulder'a yardım edebilmek için inanılmaz bir koşturmaca içine giriyor. Bütün kapılar yüzüne kapanıyor.... Bu esnada Sigara İçen Adam'ın büyük bir rahatlıkla FBI binasında cirit attığına tanıklık ediyor... Yine Skinner yardımcı oluyor kendisine.. Hatta sevincinden Skinner'ı öpüyor Scully...

Bölüm genellikle hareketli kamera kullanımı, mizah öğeleri ile anımsanacak. Ve elbette Mulder ile 1939'ların Scullysinin öpüşmesi ile... Bu anın etkisinde Mulder yeniden kurtarılıp 1998'de hastanede "Scully seni seviyorum" dese de "akıl sağlığı" pek yerinde değil diye düşünülmüş olacak ki pek kaale alınmıyor...
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

İletiler: 88

İletiTarih: Pts Eyl 14, 2015 2:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
En sevdiğim bölümlerden birisi. Almanca'yı sevdiğim için ve almanca konuştukları için ayrıca hoşuma giden bir bölüm. Scully Spender'ın odasından çıkıp köşeyi dönerken hafif ayağı kayıyor. Eğer Scully o sırada düşseymiş bütün sahne yeniden çekilmek zorunda kalacakmış.
Die Wahrheit Ist Irgendwo Da Draußen Very Happy
Başa dön
serap
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Sal May 22, 2018 4:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölüm benim en beğendiğim x files bölümlerindendir. Tekrar tekrar izlenmeyi hak eden bir bölüm. Şimdi; Mulder'ın yaşadıklarını rüya olarak kabul etmek istemesem de o gemide gördüğü insanlar kafamı karıştırıyor, csm yi görüyor, spender ı skinnerı falan gördü yani hep, scullyi zaten yanından ayırmıyor maaşallah Smile yani ne alaka bir de aynı karakterlerle görüyor, csm yine kötü, skinner yine gizli gizli yardım ediyor, spender yine etkisiz eleman, scully yine kurtarıcı. Yani karar veremedim ben, öte yandan scully 1939 scully ile aynı yerden geçerken duraksaması falan da var, sonra scully nin tokat attığı yerin sızlaması falan hafif böyle morarmış adamın gözü nasıl vurduysa Very Happy vuruyor bi de arkasından simit atıyor boğulmasın diye canım yaaaa anası onu mulder a sahip çıksın diye doğurmuş resmen Very Happy skinnerı öpmesine de kızdım, ne gerek var yani, yanağından öp sarıl ne öpüyon adamı, adam da utandı zaten Smile seviyom ben bu skinnerı yaa.

O öpüşe de ayrı paragraf açalım. şimdi mulder neden öpüyor ki scullyi belki bir daha seni göremem falan dedi, yani içimde kalmasın diye öptü sanki Very Happy adamın aklında var demek ki böyle şeyler, bir de karanlık olmasa şu öpüş sahneleri, arkadaş zaten bir iki tane var onlar da zifiri karanlık nedeeeennnn!!
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız