X-Files   Return to Index
Ízel Mesajlar
11x05: Ghouli

Yeni Konu G÷nder   Cevap G÷nder    Mesaj Panosu :: beLIEve - Sezon 11
« Ínceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
the 8th endless
Sendika ▄yesi
Sendika ▄yesi

Kayřt: 11.04.2005
Ţletiler: 1458

ŢletiTarih: ăar Oca 31, 2018 7:36 pm    Ţleti konusu: 11x05: Ghouli Alřntřyla Cevap G÷nder
Yazar: James Wong
Y├Ânetmen: James Wong
Yay─▒n Tarihi: 31/01/2018

Bir di─čerinin canavar oldu─čunu iddia ederek birbirine sald─▒ran iki gen├ž k─▒z─▒n davas─▒n─▒ inceleyen Mulder ve Scully ara┼čt─▒rmalar─▒n─▒n William'a ula┼čmalar─▒n─▒ sa─člayabilece─čini fark eder.
Ba■a d÷n
Kullanřcř bilgilerini g÷ster Ízel mesaj g÷nder Kullanřcřnřn web sitesini ziyaret et
amor fati
Ízel Ajan
Ízel Ajan

Kayřt: 18.01.2006
Ţletiler: 443

ŢletiTarih: Per Ůub 01, 2018 12:01 pm    Ţleti konusu: Alřntřyla Cevap G÷nder
James Wong'un eline sa─čl─▒k. Founder's Mutation'da temellerini att─▒─č─▒ stand-alone mitoloji karmas─▒ tipi b├Âl├╝m tarz─▒n─▒ bir ad─▒m daha ileri g├Ât├╝r├╝p gayet ba┼čar─▒l─▒ bir b├Âl├╝mle sunmu┼č Wong. Asl─▒nda ilk 2 sezonda bu tip b├Âl├╝mleri s─▒k s─▒k g├Âr├╝yorduk, ├Âzellikle Red Museum bu tip b├Âl├╝mlerin ┼čah─▒yd─▒ benim i├žin. B├Âyle bir nostaljik havan─▒n varl─▒─č─▒ da ayr─▒ bir mutluluk sebebi.
Alřntř:
├ľncelikle William'─▒n ortaya ├ž─▒kt─▒─č─▒ b├Âl├╝m Chris Carter'─▒n insaf─▒na kalmad─▒─č─▒ i├žin o kadar memnunum ki... XF'i bug├╝ne dek ayak ba─č─▒ olan William hikayesini bir stand-alone k─▒l─▒f─▒ndaki mitoloji b├Âl├╝m├╝yle ortaya sunma fikri ├žok g├╝zel ger├žekle┼čtirilmi┼č bence ve bu hikayenin mitolojinin ayr─▒nt─▒lar─▒ aras─▒na CC taraf─▒ndan s─▒k─▒┼čt─▒r─▒lmas─▒ ├Ânlenmi┼č. Gayet dozunda mitolojiye dair bilgiler, b├Âyle bir b├Âl├╝mde hi├ž gelmezse eksikli─čini hissedece─čimiz CSM'nin arz─▒ endam eylemesi, neye hizmet etti─či belirlenemese de Skinner-CSM i┼čbirli─či, hi├žbiri atlanmadan gayet dozunda verilmi┼č. Ne bo┼č duygusall─▒─ča ne de bo┼č komediye prim verilmi┼č, kahvedeki Bob esprisi bile hem hi├ž kas─▒nt─▒ olmaks─▒z─▒n g├╝ld├╝r├╝yor, hem de b├Âl├╝m├╝n i├žinde bir amaca bile hizmet edebiliyor. Bu b├Âl├╝mde 8. sezondan beri William'la ilgili her olayda korkun├ž bir a─člak kad─▒na d├Ân├╝┼čen Scully'nin tam dozunda yaz─▒l─▒p oynanmas─▒n─▒ ayr─▒ca takdir etmek laz─▒m. "Ceset" ba┼č─▒ndaki sahnede Scully'nin Mulder'─▒ g├Âr├╝nce toparlanmaya ├žal─▒┼čmas─▒, b├Âl├╝mde kendini koyvermeden gizemi ├ž├Âzmeye ve William'─▒ bulmaya odaklanmas─▒ beni b├Âl├╝me daha ├žok ba─člad─▒. Bu b├Âl├╝m├╝n CC elinde ne hale gelebilece─čini d├╝┼č├╝nd├╝k├že tekrar tekrar mutlu oluyorum. CC'nin yapt─▒─č─▒ William hatas─▒ en fazla bu kadar kotar─▒labilirdi. Adeta yeni bir mitoloji ve ├Âzde┼čle┼čilebilir fakat yeni bir hikaye yaratabildiler. ├çok da zor de─čildi asl─▒nda, eskiden de bir olay bizi bazen Samantha'ya g├Ât├╝r├╝rd├╝ ve M&S'in bunun kar┼č─▒s─▒nda ya┼čad─▒klar─▒n─▒ mitolojik bilgiler e┼čli─činde izlerdik, ┼čimdi de b├Âyle oluyor. Zaten yeniden yarat─▒lm─▒┼č bir ┼čey beklemiyorum, eski form├╝l├╝ yeni dokunu┼člarla i├žine etmeden kullanabilseler yeterli. James Wong'a da hem eski form├╝l├╝ hem de yeni dokunu┼člar─▒ dozunda uygulayarak bana bu g├╝zel b├Âl├╝m├╝ izleme zevkini ya┼čatt─▒─č─▒ i├žin ne kadar te┼čekk├╝r etsem az. Ben "Project Crossroads"u ┼ču an magnitite enjeksiyonu sonras─▒ William'─▒n nas─▒l yeniden ├╝st├╝n g├╝├žler kazanabildi─čine dair ortaya at─▒lan bir teori gibi g├Âr├╝yorum. Tabi b├Âl├╝m ufak mitoloji bilgileri vererek bir├žok soru at─▒yor asl─▒nda ortaya: William evlatl─▒k verildikten sonra da testlere maruz kalm─▒┼č olabilir mi? Acaba CSM en ba┼č─▒ndan beri William'─▒n yerini biliyor muydu? William'─▒n elinde o dosyalar nas─▒l vard─▒? Bunlar ├Âzledi─čimiz tipte, "bu ├žocuk niye ├Âzel"in ├Âtesine ge├žen, William'─▒ bir plan─▒n i├žine a├ž─▒k├ža oturtabilen sorular. Provenance-Providence'ta UFO tarikatlar─▒ ile sa├žma salakla┼čan mitolojinin i├žinden nihayet b├Âyle sorular ├ž─▒kabilmesi az buz bir geli┼čme say─▒lmaz bence. O nedenle bu b├Âl├╝m├╝n 9. sezondaki rezil William mitolojisinin an─▒s─▒n─▒ en az─▒ndan bir nebze kurtard─▒─č─▒ kesin. S─▒rf bunun i├žin bile tebrikleri hak ediyor. Bir s├╝redir XF iyi ki geri d├Ânm├╝┼č diyebiliyorum g├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒yla.
Ba■a d÷n
Kullanřcř bilgilerini g÷ster Ízel mesaj g÷nder MSNM
Ţletileri g÷ster:   
Yeni Konu G÷nder   Cevap G÷nder    Mesaj Panosu :: beLIEve - Sezon 11 Saatler GMT +3 zaman dilimine g÷redir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Sešin:  
Bu forumda yeni konular ašamazsřnřz
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi de­i■tiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsřnřz