X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
10X01 : My Struggle
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
erdemisik

İletiler: 14

İletiTarih: Pts Şub 01, 2016 2:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
öncelikle;
herkesi burada görmek ve tekrar x-files yorumu yapmak çook güzel. herkesi selamlıyorum.

geçen hafta boyunca çok uzaklarda yoğun bir tempoda olduğumdan ilk iki bölümü dün izleyebildim. ilk bölüm hakkında bir şeyler yazacağım ancak tabii ki öncelikle yazılanları okumak istedim. ama hepsini okumaya dayanamayacağım:

rukish demiş ki;

"Veee gelelim MSR'a.. buna gelmek lazım çünkü çok dilim yandı benim be.. Bir shipper olarak konuşuyorum.. böyle kalsınlar abi, daha fazla deşmesinler..."

yıllar yılı bunu söyledik, şak "noromo" dediniz bize!! bak dizi ne hale, hatta shipper'lar ne hale geldi.

m&s arasında bir ilişki olsa bile bunun diziye yansıtılmaması gerekirdi, aşk-ı memnu mu bu dizi kardeşim! bunları izlemek isteyenler için dünyalaaar kadar dizi var di mi !!! Laughing Laughing Laughing
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Şub 01, 2016 2:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
fxmldr75 yazdı:
fxmldr75 yazdı:
hakancen yazdı:
Gerçek Roswell olayı ile ilgili hatırladığım kadarıyla olay günü havanın fırtınalı ve yağmurlu bir gün olduğunu okumuş ve izlemiştim belgesellerden. Ama bölümde böyle bir şey yoktu.

Benim de bildiğim kadarı ile yağmurlu ve fırtınalı bir gecenin ertesi sabahı bulunuyor. Yani ufo'nun geceleyin düşmüş olması gerekiyor.

Biraz araştırdım da "wikia'ya" göre ufo'nun düştüğü yer yine Roswell ama tarih 1945. Bu da neden gündüz vakti olduğunu açıklıyor. Bu durumda o ufo bizim bildiğimizden 2 sene önce Roswell'e düştü. Kimsenin haberi olmadı. Sonrasında insanları yanlış yönlendirmek için 1947'de tekrar bir ufo düşmesi olayı sahnelediler ve bu sefer basını ve halkı da dahil ettiler...Olabilir mi?

Bir yerdeki yorumda da Roswell'deki UFO'nun farklı, bu bölümdeki UFO'nun farklı bölgeye düştüğü söylenmişti. Biri New MExico'nun kuzayinde diğer güneyinde miymiş neymiş.. araıdm ama bulamadım, bir yerlerde görürsem kaynak eklerim.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
thenomad

İletiler: 27

İletiTarih: Pts Şub 01, 2016 3:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:

Bir yerdeki yorumda da Roswell'deki UFO'nun farklı, bu bölümdeki UFO'nun farklı bölgeye düştüğü söylenmişti. Biri New MExico'nun kuzayinde diğer güneyinde miymiş neymiş.. araıdm ama bulamadım, bir yerlerde görürsem kaynak eklerim.

Evet o sahneler Roswell değil bence de, çünkü doktor o kadar uzaylı ufo görüyor orada ve üstüne Mulder'a 'Roswell was a smokescreen' diyor. Belli ki başka bir yer orası.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Cum Ekm 28, 2016 7:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
thenomad yazdı:
auroriel yazdı:

Bir yerdeki yorumda da Roswell'deki UFO'nun farkl�, bu b�l�mdeki UFO'nun farkl� b�lgeye d��t��� s�ylenmi�ti. Biri New MExico'nun kuzayinde di�er g�neyinde miymi� neymi�.. ara�dm ama bulamad�m, bir yerlerde g�r�rsem kaynak eklerim.

Evet o sahneler Roswell de�il bence de, ��nk� doktor o kadar uzayl� ufo g�r�yor orada ve �st�ne Mulder'a 'Roswell was a smokescreen' diyor. Belli ki ba�ka bir yer oras�.

Güzel bir giriş oldu. Her geri dönüş zordur. İnsan ilişkilerinde de böyledir. Her şey zamanında ve bağlamında bir anlam kazanır. Aynı anlamın devamlılığını örebilmek için hassas olmak gerekir. Zorlarsanız sırıtır, yavanlaşır.

My Struggle-1 bu sezonun en iyilerinden olarak bu zorlu süreci bence iyi kotaran bir bölüm oldu. Mitolojinin özetlenmesi ve yeni bulgular doğrultusunda gözden geçirilmesi iyi işlenmiş.

Hoşgeldin The X Files!
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: I Still Want to Believe - Sezon 10 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız