X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
3X23: Wetwired

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Nothing Vanishes Without a Trace - Sezon 3
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Dec 29, 2005 3:47 pm    Post subject: 3X23: Wetwired Reply with quote
From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 10/9/2004 3:58 am
To: ALL (1 of 15)

eee....hani? herkes lyodu bitiyodu wetwired hakknda yorum yazmak iin? buyrun hadi. bu vesileyle demek istiyorumki blm postu amak benim tekelimde deil, beni beklemeyin direk daln kardeim.

Bu blmde benim dikkatimi en ok eken nokta aileye yaplan gndermeydi ama scully asndan. Mulder iin gvenecei sadece Scully varken, Scully annesine koabiliyor. Bu iyi mi kt m tartlr tabi, siz tartadurun ben kafam toparlyp geliyim.

Murat

From: foofoo581 10/9/2004 5:03 am
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (2 of 15)

ben blm beendim harika yine gizli iler vard ama anlamadm nokta Mulder renk kr ve FBI ajan hadi bu neyse ama benim bildiim kadaryla renk kr olanlar ehliyet bile alamyor ama Mulder gayet gzel bir ekilde araba kullanabiliyor.Bu nasl itir yani????

From: maybe there is hope (sedab) 10/9/2004 1:17 pm
To: foofoo581 (3 of 15)

ay canm mulderm(bakn bande seviyorum ha gerekirse azna da ediyorum)scully sadecesana gveniyorum derken ne gzel bakyodu yle
yavru kpek gibi

From: papatya1 10/9/2004 3:31 pm
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (4 of 15)

"Mulder iin gvenecei sadece Scully varken, Scully annesine koabiliyor"
yine gven sorununa dndk ama bence mulder'nda hastahane odasnda syledii gibi scully mulder'n durumundayken izliyoruz onu bu kez.her zaman ortana gvenmeme hakknn mulder'da olduunu dndk.nk ou kez ortada brakan,dierinin teorisini desteklemeyen,hep phe duyan ve mulder'a kstek olmak iin gnderilen scully idi.ancak bu kez aslnda scully'nin en dyk korkusunun mulder'n "kar tarafa gemesi" olduunu rendik.
ilgin deil mi?

From: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) 10/9/2004 4:11 pm
To: papatya1 (5 of 15)

bir gn nete giremedim, bakiyorum forum acilmis(oleeeeeeeeey, yuppiiiiiii:), sonra wetwired hakkinda post acilmis konusuluyor, insan beni bekler di mi, aaa ayip be:))
bu blm gven olayini epey bir iyi sinadi, scully'nin bakis acisindan dsnlrse zordu onun icin, o kadar gvendigi, yillardir o kadar konuda omuz omuza oldugu ortagina bakiyor ki en byk dsmanlariyla birlikte, yani scully'nin cildirma hakki vardi, ve ben de suna katiliyorum ki scully'nin en byk korkusunun mulder'in sandigi gibi biri olmamasi oldugunu ve bunu grenmenin onu cildirtacagini grendik.
ben bu blmde gillian'in oyunculuguna hasta oldum.
annesinin evindeyken mulder oraya geldigi zaman silahi yle bir tutuyordu ki ona, korktum yani elinden bi kaza ikmasin aman noluyor dur filan dedim yani:)
ya bu blm hakkinda yazacagim sryle sey vardi, ama tekrarlarini izleyemedigim icin gecen pazar'dan itibaren cogu syleyecegimi unuttum. Isi mi, scully mi secimi de iyiydi hani.
Zekice bir blmd wetwired kisacasi.
Ama o "hayali" arabada CSM'in yaninda Krycek de olmaliydi, o zaman scully'i kimse tutamazdi:)

From: guzeldere1 10/9/2004 4:15 pm
To: papatya1 (6 of 15)

scully sanrm bo zamanlarnda mulder'a silah ekmeyi alkanlk haline getirdi.bu kanc oluyo kardeim?...ayp denen bi ey var!

From: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) 10/9/2004 4:22 pm
To: guzeldere1 (7 of 15)

kadinin bilinaltinda mulder'a silah cekeyim de bana eglence ciksin diye bir egilim oldugundan sphelenmeye basladim, bu kacinci yaa, ayip di mi:)) siddetle kiniyorum kendilerini! :P
ayrica mulder'i vurmadigina skretmek lazim:))))

From: guzeldere1 10/10/2004 10:35 am
To: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) (8 of 15)

yok yok vurdu da...hangi blmd o "anasazi"ydi galiba omzundan vurdu...kskandndan olabilir.e malum mulder ondan ok daha zeki:)

From: spooky_gs 10/10/2004 12:34 pm
To: guzeldere1 (9 of 15)

evet evet o bolumdu gecen sezonun final bolumu ama scully daha kac kere yapti bu isi :) (skinnere bile yapti)
ama benim kafami asil Mr X karistirdi. kimdir neyin nesidir iyice karisti??!??
CSM:What about Mulder's source ?

X:He's been eliminated.

CSM:And his source? Who's he working with ?

X:That person remains unknown.

bilen varsa cevabi ya da forumda cevabin yerini
bana yazabilir mi?
bu aksam da 3. sezon finali var zaten sabirsizlaniyorum :)

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 10/11/2004 5:14 am
To: spooky_gs (10 of 15)

"..remains unknown" dien kiinin kendisi o kii lker (hogeldin bu arada :P), Mr. X yane.. lkin ben de le bi duraladm sora Mulder ile iletiim kuran dier kii aklma geldi.. Byk ihtimalle X onu ldrd.. Blece kendisini gvencede tutabilecekti.. CSM de cin ya hemen onlarn kaynan sordu tabe, kesin X'in laflarndan klland ama farkettirmedi die dnyorum..
imdi bi de Scully'nin olayna bakmak lazm.. Aslnda ok ac bi durum var burda,Murat'n dedii gibi, Scully Mulder konusunda pheleniyo ve hemen annesine kouyo, koabilecei tek yere, ailesine.. Peki ya Mulder? Sadece Scully var onun hayatnda gvenebilecei tek kii olarak.. Kendi annesini seviyor ama -hh, gvenmiyor.. Gvenemez.. St bozuk derler ya.. Yane st bozuk bi aileden iyi km gene Mulder... Teena Mulder'a hi snamadm zaten, Bill Mulder bile ondan daha iyi kanmca.. (Tabe bi de Talitha Cumi'yi izlemi biri olarak CSM ile fazlasyla samimi bir gemii olduunu da renmi bir ekidle yaznca buui daha bi soudum bu kadndan) ahsen bunun farkna varmak zc bi Mulder fan olarak beni..

Scully'nin Mulder'n hayatndaki en nemli kii olduu fikri artk phe gtrmyor ama Scully'den bakas olmamas ok kt.. Ancak u da var, Scully hayatna girmeseydi, kimse olmayacakt... Nas bi hayat olurdu bu, aman diorum.. Ve u cesedi tahlil etmeye giderken Mulder'n halini grdnz deil mi?.. One Breath'te Scully'nin yannda olmak iin bir frsat karmt hatrlayacaksnz.. Ceset tehis etmeye giderken de byle bir frsat tepti.. Aslnda cesedin Scully'ye ait olup olmadn anlama ksmn geitirebilirdi, o arabadaki adamn arkasndan giderek eer Scully lmse, bu gerei bilmeden hareket edebilirdi.. Ama etmedi.. Asl buras, Mulder'n Scully'ye "Sen gvendiim tek kiisin" demesinden daha anlaml bir sahne benim iin.. Her zaman yle olacak.. Tpk One Breath'te, kendi evine gelip kapnn nnde ellerine bakarak alamas gibi..

Ve Scully'ye geiyoruz.. Kendisinin en byk korkusunun Mulder'n onun tarafnda olmamas olduunu anlyoruz. Bence bunun yegane sebebi, Mulder'n orta olarak adm att komplolarla, cinayetlerle bezenmi bir ortamda sudan m balk gibi kalmaktan korkmasdr.. nk bilimsel bir kafayla dnen biri iin bu komplolar, bu gvensizlik ortam allm eyler deil ve Mulder'n olaylara bu kadar rahat aklama getirmesi, byle eylerin olabilirliine bu kadar rahat parmak basabilmesi, bir yerde Scully'yi de rahatlatan bir etki yaratyor, yabanc olduu bu ortamda kendisine klavuzluk eden birinin olmasnn verdii bir rahatlk var Scully'de..

Klavuzluk derken, Mulder'n varl, Scully'nin dncelerini, fikirlerini savunmasna engel deil.. Scully'ye o ortam ne kadar yabanc gelirse gelsin, kiiliini ekillendirmi bilimsellii her zaman Mulder'n savlaryla atmaya girecek kadar n planda.. Yani Mulder'a benliini kaybedecek kadar baml deil.. Bunu tartmyorum bunun altn izmem gerekir.

Benim dediim o ortamn ne kadar kendisine yabanc olduudur; Mulder'n o gvensiz, yabanc ortamla arasndaki mesafeyi salayan kii olduudur.. Aksi halde Scully'nin btn savunma sistemleri bu blmde grld gibi birden kebilir ve kendini alabildiine savunmasz hissedebilir.. Arkasndan gelsin paranoylar, gelsin korkular, vs.. Kafay yiyeblir ksacas..

Mulder'n Scully'nin yannda olmas demek, Scully iin bir tr savunma mekanizmas demek bana kalrsa... O yabanc dnyaya kar kendini gvende hissetmesinin nedeni Mulder, burda dediim "ah Mulder beni korur hereyden" tarznda bii deil.. Korunmaya ihtiyac olan bir bebek gibi alglamaynz Scully'yi, yle olsayd "Haklsn Mulder, dediin doru Mulder" diyen bi tip olmas gerekirdi.. Scully yle bir insan deil yane hepimiz biliyoruz bunu...

Mulder O'nu tamamyla yabanc bir dnyayla tantran kii, Mulder O'nun gereklerin ardnda gerekler olduunu grmesini salayan kii ve hereye ramen u da bir gerek ki Mulder o dnya konusunda tecrbeli, Mulder'n durduu yer hep limit, hep bir uurumun kenar,o ince izginin gvenli yannda Mulder... Mulder dmedike Scully de o uurumun gvenli yannda kalabilir. Ancak Mulder' kaybederse farknda olmadan Scully de kendisini tehlikeli tarafta bulabilir. Ve kar tarafa gemekten, geilirmekten de lesiye korkuyor Scully.. Kim korkmaz ki? Bu nedenle Mulder O'nun iin nemli..

unu da unutmayalm; Mulder iin de bunlarn ayns geerli aslnda, belki tecrbeli fln diyerek Scully'den farkl olduunu sylemi olabilirim ama Mulder'n korkusu da ayn sonuta: Scully'nin yannda olmamas.. Biraz daha farkl tabe onunki ama o o da korkuyor..

Ve hepsinden nemlisi, ikisi o yalanlar dnyasnda birbirini ayakta tutan iki kii olduu kadar, iki dost ta.. Yava yava birbirlerinin hayatndaki yerleri giderek artyor, daha fazla anlam kazanyor.. Bu nedenle ikisi iin de birbirlerinden sonra gelenler var bana kalrsa, birbirlerinden nce gelen kimse yok.. Scully'nin ilk seimi Mulder, ikincisi annesi, Mulder'n ise ilki Scully ikincisi yok bile..

Susma zaman.. ble bii ite :P

From: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) 10/11/2004 1:18 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (11 of 15)

mkemmel yazmissin ruki yaaa, bayildim.

From: maybe there is hope (sedab) 10/11/2004 4:19 pm
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (12 of 15)

bi sus be kzm be mul diyoruz balyosun
aka tabiki harika bir yaz yine

From: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 10/12/2004 3:09 am
To: maybe there is hope (sedab) (13 of 15)

Eheh.. martmayn len beni...
Tekr ederim.. sis de yazn sis de yazn arkilerim.. :)

From: drscully2000 10/13/2004 8:38 am
To: maybe there is hope (sedab) (14 of 15)

O yavru kpek bak benimde dikkatimi ekti:)

From: spooky_gs 10/15/2004 11:03 am
To: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) (15 of 15)

tesekkur ederim bayagi aciklayici oldu :) bi daha kafama takilan bi sey olursa hemen sana sorucam :P
PS:hemen soruyorum hatta sordum bile bkz:gelecek sezonlar
Back to top
View user's profile Send private message
zge
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Jul 29, 2006 1:55 am    Post subject: Reply with quote
Smile yine dktrmler valla. bu ne ahane bi blmdr. ayrca bu ne paranoya ya. TV araclyla insanlarn beynini kontrol etme. ok dnlm olmal. x-files'a yakan blmlerden bi tanesi. gerekten bunu yapabilirler mi diye paranoyaya kaplyor insan ne de olsa sonuta ben renk kr de deilim etkilenmeyeyim Laughing bu blmden sonra tvyi azalttm. renk krleri,yeil-krmz, da olsa ehliyet alabiliyorlar m ya da fb'a katlabiliyorlar m ben de merak ettim akas. Confused bi de scully e paranoya ne kadar yakyor le, mulder' aradktan sonra varolduuna inand dinleme cihazn bulmak iin evi darmadan edii falan insana paranoya yaratclk da yapyomu dedirtiyor Smile scully hastanede yatarken mulder'n ellerini kaldrp ieri girii tam mulderca bi haraketti.
Scully: He never trusted in me.
Mulder: You are the only one I trust.

Mulder: You make me risk my life, you risk my partner's life and you never risk your own.

Mod editi:Mulder'n X-files'a girmesi konusunda eitli teoriler var. komplo ve teoriler ksmna girip okuyabilirsiniz bunlardan biri CSM'nin mulder'n FBI a katlmasna yardm etmi olabileceine dair. Sz konusu CSM olunca ne renk krl nemli ne de sorun yaratabilecek baka eyler Laughing sonradan farkettim benim iin bi ok soru cevapland. / Mod editi

Mod notu:
Ltfen ayn konu hakknda ksa srelerle mesaj atacaksanz, bunu bir nceki mesaj editleyerek yapnz, st ste mesaj atarak deil.

PostPosted: Tue Jul 01, 2008 10:31 pm    Post subject: Reply with quote
CSM'yi bomak istediiniz bir ok blmden biri.. Mulder'a bilgi veren gizemli kiinin neden ayn zamanda kantlar yokettiini sonunda anladmz blm olmasyla dikkar ekiyor..

zge wrote:
Mod editi:Mulder'n X-files'a girmesi konusunda eitli teoriler var. komplo ve teoriler ksmna girip okuyabilirsiniz bunlardan biri CSM'nin mulder'n FBI a katlmasna yardm etmi olabileceine dair. Sz konusu CSM olunca ne renk krl nemli ne de sorun yaratabilecek baka eyler Laughing sonradan farkettim benim iin bi ok soru cevapland. / Mod editi

komple ve teoriler blmn gremedim nerde acaba?
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 01, 2008 11:55 pm    Post subject: Reply with quote
Sitede bulabilirsin:

http://www.thexfiles-tr.net/mit4.htm

EDT: Ve hatta 4. paragraf Wink
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Sat Jul 11, 2009 1:50 pm    Post subject: Reply with quote
X Files'a yine bomba bir blm olmu.Blood benzeyen bir blm ama Blood'dan kat kat stn bir blm.Mr X CSM ile birlikte gryoruz.CSM'nin sorduu onun yeni kayna kim sorusuna Mr X bilmiyorum cevaabyla aslnda Mr X'in phe dmemesi ve Mulder'a yardm ettiini gryoruz.ok aklc bir hamleydi Mr X'in.3.sezonun en iyi blmlerinden biridir.
Back to top
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Wed Apr 09, 2014 8:55 pm    Post subject: Reply with quote
Video kasetler ve kablolu yayn ebekesine yerletirilen bir eit sinyal gndereci aparat sayesinde mehur Sigara en Adammz ve gruhunun zihin kontrol testleri yaptn rendiimiz olduka nemli bir X Files klasii idi.

Mr X'in finalde nasl ikili oynadn grmek, Mulder'n ok istemesine karlk ate edip onu vurmamas, Scully'nin nevrotik sendromlar annda alan gerilim mzii ve elbette son sahnede Mr X'in "Mulder'n kaynan henz bulamadk" demesi zerine Sigara en Adam'n imal bak bu blmn unutulmazlar arasnda.
elyin

PostPosted: Wed Sep 23, 2015 8:42 pm    Post subject: Reply with quote
Ya ben bir eyi anlamadm bu blmde. Siyahi adam kar tarafa alyor onu anladm. (Sigara ien adama) O zaman nceleri neden Mulder'a gizemli olaylar zmesi yardm ediyor, ipucu veriyordu? Bu blmde de tv yaynlarn yapan o iki pheliyi ldrerek Mulder'n, olay aydnlatmasnn nn tkad ve Mulder, adamn da deyimiyle "ona ihtiyac olduu iin" siyahi adam vurmad. Mulder bu adama nasl gveniyor hala?
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Oct 07, 2015 10:24 am    Post subject: Reply with quote
Siyahi adama Mr. X diyoruz Smile Mr. X sonuta Deep Throat gibi ikili oynayan biri, amac Mulder'a yardm etmek olmasayd hi uramazd batan..

Mulder sonuta gvenmek zorunda bir yerde, bilgi alabildii yegane kii Mr. X yani.. Mr. X Mulder'a yardm edebilmek iin deifre olmamal, o yzden bakalarn ortadan kaldrmas gerekiyorsa onu da yapyor.. ekinmiyor.
Back to top
elyin

PostPosted: Wed Oct 07, 2015 11:33 am    Post subject: Reply with quote
Teekkrler aklama iin. Gereksiz bir soru sormuum yeni fark ediyorum Very Happy Sanrm blmleri st ste izlemekten dolay kafa karkl yaammSmile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Nothing Vanishes Without a Trace - Sezon 3 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum