X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
MLM Analım

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 9:34 am    Post subject: MLM Analım Reply with quote
From: Our genesis is alien (okatmer) 2/20/2004 11:55 am
To: ALL (1 of 8)

Arkadaşlar forumdaki MLM postunu unutuldu,kurutuldu,kurutulmuş güller gibi..
Bu muhteşem diziyi unutmayalım yeniden hatırlayalım. Ben ilk bölümü hatırlıyorum nefesim kesilmişti. O ağzı dikilen,gömülen insanlar. Birde ilk aklıma gelen şu şeytanlarla ilgili light bölümdü :)

Oğuzhan

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 2/20/2004 12:29 pm
To: Our genesis is alien (okatmer) (2 of 8)

ben daha yeni basladım izlemeye evet ilk bolum gercekten tuyler urperticiydi,gerilim filmleri seven arkadasım bile seyredememisti.ınsanları fırında yaktıkları bolumde insanı diken ustunde tutuyor.Yavas yavas vakit buldukca seyrediyorum.Su Frank'a gonderilen fotolar nereye varacak merak ediyorum.

From: Our genesis is alien (okatmer) 2/20/2004 12:43 pm
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (3 of 8)

Nerde ara ara izliyosun?
Oğuzhan

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 2/20/2004 2:30 pm
To: Our genesis is alien (okatmer) (4 of 8)

bilgisayarımda :)

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 2/20/2004 2:53 pm
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (5 of 8)

ne güzel dizimizdin sen MillenniuM...tam 3 sezon hönce her çarşamba-perşembe, sonra da her cumartesi-pazar bizi dumurdan dumura sürükledin, muhteşem bölümlerle gönülleri fethettin, teknik yönünle tv sektöründe çıtayı yükseltip sadece dizi değil bir sanat eseri olduğunu ispat ettin...kafayı yemiş psikopat seri katillerden gizli örgütlere, hristiyan mitolojosinden her karakterin iç dünyasına akılalmaz, büyüleyici yolculuklar yapmamızı sağladın. saygımızı sevgimizi sonsuza dek kazandın.
kimi denyolar çeşitli medya kollarında çıkıp senin hakkında bilmeden etmeden bik bik konuştular, var gücümüzle savunduk seni onlara karşı. ve türkiye'de tam bir kült dizi statüsü kazandın.
sonra ne olacak? x-files'ın 7. sezonunda seninle ilgili bir bölüm olacak, ana avrat düz gideceğiz muhtemelen? neden? çünkü sana hiç hak etmediğin şekilde davrandıklarını göreceğiz, kabullenemeyeceğiz sana, eşsiz frank'e ("eş"siz?hmm..) ve babasının kızı sevimli jordan'a yaptıklarını...ışte böyle başarılı bir diziydin sen, ilk göz ağrımız x-files'ı bile senin için, senin uğruna karalamaktan çekinmeyen hayranlar yaptın bizi. eline sağlık. hiç pişman olma. ben değilim.

Murat
From: black_witch 2/20/2004 7:36 pm
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (6 of 8)

offffff be! hiç aklımdan çıkmıyo ki! forumda hatırlansın tabi ama ne diyebiliriz ki! bitişi serin sulardan kızgın kumlara atlamış etkisi yaratmış bu diziyi bölüm bölüm anlatmaya kalksam...eee...çok şey yazılır tabi ama detaylardan oluşan ve ana tema üstünde hakimiyet kuran bu detayların didik didik edildii şeyler yazılmalı,e genç olduum için(!) de çok öyle kare kare aklımda kalmıyo.
heheheeee! dayıya çıkşmamız ise gayet başarılı ve zevkliydi.

her ne kadar 'aman abi sezdirmeyelim,kimseler,duymasın,bilmesin' tavrıyla yayınlasalar da saolsunlar;dedikleri saatte çıktı mı?çıktı(sabah izleyince daha bi zevkli olurdu,sabahın köründe soğuk bira içmek gibiydi ama daha mükemmel bi şiydi)dedikleri günde çıktı mı?çıktı,'hadi sezon atlıyalım,bunun da son 2 bölümünü göstermeyelim ve/ya bu sahne çok başarısız abi atalım bunu,burda lara güzel görünmüyo,bunu yayınlarsam varsayımda kalan şansımı da yemiş olurum' dediler mi? evet,belki dediler ama yapmadılar.bu tür konularda amaca diil de görüntüye önem veren biz sevgili seyirciler de en azından millennium umuz adam gibi yayınlanıyo diye gönül rahatlığıyla izledik........mi? hayır,içimiz rahat diildi tabe ama 3.sezonu kazasız,belasız atlattık işte!

1.sezon daha çok fbi ajanlarının etrafta fink attııı macera filmleri gibiydi biraz,ben daha çok frank için izliyodum ama 2.sezon patladı ve üçlemenin en iyi sezonuydu,daha daha frank için izlemeye başladım o ayrı.3.sezon ise 2. den sonra -haliyle- biraz hayalkırıklığıydı,yine de son 5 veya 6 bölüm memnun ediciydi,üzücüydü...

bi dakka ya bazı detaylara giricektim ama izleyen veya izleyenler varsa spoil etmiym.

sonu ise çok çok etkileyici diildi-ne görmeyi umduysam-yine de en olabileceği gibi bitti.

işte ya,işte millennium konusu açılırsa böyle alır başımı giderim,şimdilik frenliyorum kendimi.

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 2/21/2004 3:21 am
To: black_witch (7 of 8)

mlm-100 pilot
mlm-101 gehenna
mlm-102 dead letters
mlm-104 the judge
mlm-105 522666
mlm-103 kingdom come
mlm-106 blood relatives
mlm-107 the well worn lock
mlm-108 wide open
mlm-110 the wild and the innocent
mlm-109 weeds
mlm-111 loin like a hunting flame
mlm-112 force majeure
mlm-113 the thin white line
mlm-114 sacrament
mlm-115 walkabout
mlm-116 covenant
mlm-117 lamentation
mlm-118 powers principalities thrones and dominions
mlm-119 broken world
mlm-120 maranatha
mlm-121 paper dove
ikinci sezon (09/19/97-05/15/98)
mlm-201 the beginning and the end
mlm-202 beware of the dog
mlm-203 sense and antisense
mlm-204 monster
mlm-205 a single blade of grass
mlm-206 the curse of frank black
mlm-207 19 19
mlm-208 the hand of saint sebastian
mlm-209 jose chungs doomsday defense
mlm-211 midnight of the century
mlm-210 goodbye charlie
mlm-212 luminary
mlm-213 the mikado
mlm-215 the pest house
mlm-214 owls
mlm-216 roosters
mlm-217 siren
mlm-218 in arcadia ego
mlm-219 anamnesis
mlm-220 a room with no view
mlm-221 somehow satan got behind me
mlm-222 the fourth horseman
mlm-223 the time is now

üçüncü sezon (10/02/98-05/21/99)
mlm-301 the innocents
mlm-302 exegesis
mlm-303 teotwawki
mlm-304 closure
mlm-305 thirteen years later
mlm-306 skull and bones
mlm-307 through a glass darkly
mlm-308 human essence
mlm-309 omerta
mlm-310 borrowed time
mlm-311 collateral damage
mlm-312 the sound of snow
mlm-313 antipas
mlm-314 matryoshka
mlm-315 forcing the end
mlm-316 saturn dreaming of mercury
mlm-318 darwins eye
mlm-317 bardo thodol
mlm-319 seven and one
mlm-320 nostalgia
mlm-321 via dolorosa
mlm-322 goodbye to all that

seçmece bunlar...hepsi birbirinden kusursuz..teyy tey. (liste için nigara teşkürler)

Murat
From: Uroboros4 2/21/2004 3:45 pm
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (8 of 8)

tv'yi çok nadir seyreden biri olarak forumdaki çoğu konuya katılamıyorum zaten ama Millennium hem beni tv'ye kilitledi hemde bu forumda çokca(sayısı çok azda olsa) yazı yazmama vesile oldu,
hayalimde kurduğum dizinin gerçekleşmiş olmasını kavramam uzun sürmedi ilk sezon cidden dehşetti gerçi ilk bölümler tam kavrayamadım diziyi ancak gün geçtikçe işler değişmişti
okuduğum kitapların içeriği ile ortak noktalar birbir çıkdığı gibi bilmediğim bi çok konuyuda araştırmaya itti beni, incil hiç bir sinema/dizi filminde olmadığı gibi ustaca bi kaynak edilmişdi ancak her yönü ile XF'ı kesinlikle sollamıştı gözümde, tv karşısında hiç bu kadar gerildiğimi hiç bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum heryönü ile mükemmel bir dizi, 2. sezon gerçektende tavan yaptı 3. sezon ise tempo biraz düştü işe duygusallık karıştı ancak kesinlikle tadında bir bozulma olmadı hiç bi zaman(bikaç kötü bölüme rağmen),
Jordan'dan Frank'a kadar sağlam bir kadro hepsi çok profosyonel oyunculuk konusunda...
Lucy'nin kasveti, Frank'in dehası & kafasından geçen görüntüler, Jordan'ın masumiyeti, Lara'nın güzelliği anılardan pek silinecek gibi durmuyor
Back to top
View user's profile Send private message
emremektup
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:39 am    Post subject: Reply with quote
milenniumu pek sevemedim. bir iki kez izledim fakat zorlama bir dizi gibi geldi. belki de yeterli şansı vermedim.
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:51 am    Post subject: Reply with quote
70 bölümlük dizide bir iki bölüm izleyip zorlama diyebiliyosan o senin yeteneğin valla, dizinin başarısızlığı değil.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emremektup
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 9:38 pm    Post subject: Reply with quote
yeterli şansı vermediğimi yazdım zaten. belki biraz daha izlesem sevebilirdim.
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 12:53 am    Post subject: Reply with quote
her ne kadar X-Files fanı olsam da soğukkanlı olarak baktığımda Millenium'u genel olarak X-Files'tan daha başarılı bulduğumu her zaman söylemişimdir. çok sevdiğim X-Files içinde birçok sevmediğim bölüm, karakter ve olay söyleyebilecekken Millenium'da düşününce böyle birşey bulamıyorum. daha özenli ve daha rafinedir. bunu CC'ın ustalık devrinin eseri olmasına bağlıyorum. ayrıca finali de mükemmel bağlanmıştır. (ki bu mükemmel finalin tadı daha sonra X-files'ın Millenium bölümü yüzünden biraz kaçmıştır)
olsa da izlesek Smile
Back to top
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Tue Sep 15, 2015 4:28 pm    Post subject: Reply with quote
Biraz hortlatmış olacağım ama buna değer. Kesinlikle şans verilmesi gereken harika bir yapım, keşke X-Files gibi ekranlara dönmenin bir yolunu bulabilse bir şekilde. Frank ve Jordan'ı günümüzde görmek epey hoş olurdu.
fxmldr75
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Fri Sep 18, 2015 4:45 pm    Post subject: Reply with quote
Hortlatmaya ben devam edeyim Very Happy
Bu dizinin bir de Mark Snow usta tarafından yapılan bir jenerik müziği vardır ki dinlerken insanı uçurur.
Back to top
kutay3437
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Fri Sep 18, 2015 5:34 pm    Post subject: Reply with quote
hiç izlemedim x files 10.defa baştan izleyişim kasım gibi bitiyor yeni sezona kadar bakıcam güzel diziye benziyor chris carterda benim kafadan aklımdan ne geçiyorsa zamanında dizi yapmış Very Happy
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum