X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
MLM Analm

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 9:34 am    Post subject: MLM Analm Reply with quote
From: Our genesis is alien (okatmer) 2/20/2004 11:55 am
To: ALL (1 of 8)

Arkadalar forumdaki MLM postunu unutuldu,kurutuldu,kurutulmu gller gibi..
Bu muhteem diziyi unutmayalm yeniden hatrlayalm. Ben ilk blm hatrlyorum nefesim kesilmiti. O az dikilen,gmlen insanlar. Birde ilk aklma gelen u eytanlarla ilgili light blmd :)

Ouzhan

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 2/20/2004 12:29 pm
To: Our genesis is alien (okatmer) (2 of 8)

ben daha yeni basladm izlemeye evet ilk bolum gercekten tuyler urperticiydi,gerilim filmleri seven arkadasm bile seyredememisti.nsanlar frnda yaktklar bolumde insan diken ustunde tutuyor.Yavas yavas vakit buldukca seyrediyorum.Su Frank'a gonderilen fotolar nereye varacak merak ediyorum.

From: Our genesis is alien (okatmer) 2/20/2004 12:43 pm
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (3 of 8)

Nerde ara ara izliyosun?
Ouzhan

From: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 2/20/2004 2:30 pm
To: Our genesis is alien (okatmer) (4 of 8)

bilgisayarmda :)

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 2/20/2004 2:53 pm
To: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) (5 of 8)

ne gzel dizimizdin sen MillenniuM...tam 3 sezon hnce her aramba-perembe, sonra da her cumartesi-pazar bizi dumurdan dumura srkledin, muhteem blmlerle gnlleri fethettin, teknik ynnle tv sektrnde tay ykseltip sadece dizi deil bir sanat eseri olduunu ispat ettin...kafay yemi psikopat seri katillerden gizli rgtlere, hristiyan mitolojosinden her karakterin i dnyasna aklalmaz, byleyici yolculuklar yapmamz saladn. saygmz sevgimizi sonsuza dek kazandn.
kimi denyolar eitli medya kollarnda kp senin hakknda bilmeden etmeden bik bik konutular, var gcmzle savunduk seni onlara kar. ve trkiye'de tam bir klt dizi stats kazandn.
sonra ne olacak? x-files'n 7. sezonunda seninle ilgili bir blm olacak, ana avrat dz gideceiz muhtemelen? neden? nk sana hi hak etmediin ekilde davrandklarn greceiz, kabullenemeyeceiz sana, esiz frank'e ("e"siz?hmm..) ve babasnn kz sevimli jordan'a yaptklarn...te byle baarl bir diziydin sen, ilk gz armz x-files' bile senin iin, senin uruna karalamaktan ekinmeyen hayranlar yaptn bizi. eline salk. hi piman olma. ben deilim.

Murat
From: black_witch 2/20/2004 7:36 pm
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (6 of 8)

offffff be! hi aklmdan kmyo ki! forumda hatrlansn tabi ama ne diyebiliriz ki! bitii serin sulardan kzgn kumlara atlam etkisi yaratm bu diziyi blm blm anlatmaya kalksam...eee...ok ey yazlr tabi ama detaylardan oluan ve ana tema stnde hakimiyet kuran bu detaylarn didik didik edildii eyler yazlmal,e gen olduum iin(!) de ok yle kare kare aklmda kalmyo.
heheheeee! dayya kmamz ise gayet baarl ve zevkliydi.

her ne kadar 'aman abi sezdirmeyelim,kimseler,duymasn,bilmesin' tavryla yaynlasalar da saolsunlar;dedikleri saatte kt m?kt(sabah izleyince daha bi zevkli olurdu,sabahn krnde souk bira imek gibiydi ama daha mkemmel bi iydi)dedikleri gnde kt m?kt,'hadi sezon atlyalm,bunun da son 2 blmn gstermeyelim ve/ya bu sahne ok baarsz abi atalm bunu,burda lara gzel grnmyo,bunu yaynlarsam varsaymda kalan ansm da yemi olurum' dediler mi? evet,belki dediler ama yapmadlar.bu tr konularda amaca diil de grntye nem veren biz sevgili seyirciler de en azndan millennium umuz adam gibi yaynlanyo diye gnl rahatlyla izledik........mi? hayr,iimiz rahat diildi tabe ama 3.sezonu kazasz,belasz atlattk ite!

1.sezon daha ok fbi ajanlarnn etrafta fink att macera filmleri gibiydi biraz,ben daha ok frank iin izliyodum ama 2.sezon patlad ve lemenin en iyi sezonuydu,daha daha frank iin izlemeye baladm o ayr.3.sezon ise 2. den sonra -haliyle- biraz hayalkrklyd,yine de son 5 veya 6 blm memnun ediciydi,zcyd...

bi dakka ya baz detaylara giricektim ama izleyen veya izleyenler varsa spoil etmiym.

sonu ise ok ok etkileyici diildi-ne grmeyi umduysam-yine de en olabilecei gibi bitti.

ite ya,ite millennium konusu alrsa byle alr bam giderim,imdilik frenliyorum kendimi.

From: Every day above ground is a good one. (trustno13) 2/21/2004 3:21 am
To: black_witch (7 of 8)

mlm-100 pilot
mlm-101 gehenna
mlm-102 dead letters
mlm-104 the judge
mlm-105 522666
mlm-103 kingdom come
mlm-106 blood relatives
mlm-107 the well worn lock
mlm-108 wide open
mlm-110 the wild and the innocent
mlm-109 weeds
mlm-111 loin like a hunting flame
mlm-112 force majeure
mlm-113 the thin white line
mlm-114 sacrament
mlm-115 walkabout
mlm-116 covenant
mlm-117 lamentation
mlm-118 powers principalities thrones and dominions
mlm-119 broken world
mlm-120 maranatha
mlm-121 paper dove
ikinci sezon (09/19/97-05/15/98)
mlm-201 the beginning and the end
mlm-202 beware of the dog
mlm-203 sense and antisense
mlm-204 monster
mlm-205 a single blade of grass
mlm-206 the curse of frank black
mlm-207 19 19
mlm-208 the hand of saint sebastian
mlm-209 jose chungs doomsday defense
mlm-211 midnight of the century
mlm-210 goodbye charlie
mlm-212 luminary
mlm-213 the mikado
mlm-215 the pest house
mlm-214 owls
mlm-216 roosters
mlm-217 siren
mlm-218 in arcadia ego
mlm-219 anamnesis
mlm-220 a room with no view
mlm-221 somehow satan got behind me
mlm-222 the fourth horseman
mlm-223 the time is now

nc sezon (10/02/98-05/21/99)
mlm-301 the innocents
mlm-302 exegesis
mlm-303 teotwawki
mlm-304 closure
mlm-305 thirteen years later
mlm-306 skull and bones
mlm-307 through a glass darkly
mlm-308 human essence
mlm-309 omerta
mlm-310 borrowed time
mlm-311 collateral damage
mlm-312 the sound of snow
mlm-313 antipas
mlm-314 matryoshka
mlm-315 forcing the end
mlm-316 saturn dreaming of mercury
mlm-318 darwins eye
mlm-317 bardo thodol
mlm-319 seven and one
mlm-320 nostalgia
mlm-321 via dolorosa
mlm-322 goodbye to all that

semece bunlar...hepsi birbirinden kusursuz..teyy tey. (liste iin nigara tekrler)

Murat
From: Uroboros4 2/21/2004 3:45 pm
To: Every day above ground is a good one. (trustno13) (8 of 8)

tv'yi ok nadir seyreden biri olarak forumdaki ou konuya katlamyorum zaten ama Millennium hem beni tv'ye kilitledi hemde bu forumda okca(says ok azda olsa) yaz yazmama vesile oldu,
hayalimde kurduum dizinin gereklemi olmasn kavramam uzun srmedi ilk sezon cidden dehetti geri ilk blmler tam kavrayamadm diziyi ancak gn getike iler deimiti
okuduum kitaplarn ierii ile ortak noktalar birbir kd gibi bilmediim bi ok konuyuda aratrmaya itti beni, incil hi bir sinema/dizi filminde olmad gibi ustaca bi kaynak edilmidi ancak her yn ile XF' kesinlikle sollamt gzmde, tv karsnda hi bu kadar gerildiimi hi bu kadar keyif aldm hatrlamyorum heryn ile mkemmel bir dizi, 2. sezon gerektende tavan yapt 3. sezon ise tempo biraz dt ie duygusallk kart ancak kesinlikle tadnda bir bozulma olmad hi bi zaman(bika kt blme ramen),
Jordan'dan Frank'a kadar salam bir kadro hepsi ok profosyonel oyunculuk konusunda...
Lucy'nin kasveti, Frank'in dehas & kafasndan geen grntler, Jordan'n masumiyeti, Lara'nn gzellii anlardan pek silinecek gibi durmuyor
Back to top
View user's profile Send private message
emremektup
aylak
aylak

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:39 am    Post subject: Reply with quote
milenniumu pek sevemedim. bir iki kez izledim fakat zorlama bir dizi gibi geldi. belki de yeterli ans vermedim.
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:51 am    Post subject: Reply with quote
70 blmlk dizide bir iki blm izleyip zorlama diyebiliyosan o senin yetenein valla, dizinin baarszl deil.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emremektup
aylak
aylak

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 9:38 pm    Post subject: Reply with quote
yeterli ans vermediimi yazdm zaten. belki biraz daha izlesem sevebilirdim.
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 12:53 am    Post subject: Reply with quote
her ne kadar X-Files fan olsam da soukkanl olarak baktmda Millenium'u genel olarak X-Files'tan daha baarl bulduumu her zaman sylemiimdir. ok sevdiim X-Files iinde birok sevmediim blm, karakter ve olay syleyebilecekken Millenium'da dnnce byle birey bulamyorum. daha zenli ve daha rafinedir. bunu CC'n ustalk devrinin eseri olmasna balyorum. ayrca finali de mkemmel balanmtr. (ki bu mkemmel finalin tad daha sonra X-files'n Millenium blm yznden biraz kamtr)
olsa da izlesek Smile
Back to top
Sheva_Emre
aylak
aylak

PostPosted: Tue Sep 15, 2015 4:28 pm    Post subject: Reply with quote
Biraz hortlatm olacam ama buna deer. Kesinlikle ans verilmesi gereken harika bir yapm, keke X-Files gibi ekranlara dnmenin bir yolunu bulabilse bir ekilde. Frank ve Jordan' gnmzde grmek epey ho olurdu.
fxmldr75
aylak
aylak

PostPosted: Fri Sep 18, 2015 4:45 pm    Post subject: Reply with quote
Hortlatmaya ben devam edeyim Very Happy
Bu dizinin bir de Mark Snow usta tarafndan yaplan bir jenerik mzii vardr ki dinlerken insan uurur.
Back to top
kutay3437
aylak
aylak

PostPosted: Fri Sep 18, 2015 5:34 pm    Post subject: Reply with quote
hi izlemedim x files 10.defa batan izleyiim kasm gibi bitiyor yeni sezona kadar bakcam gzel diziye benziyor chris carterda benim kafadan aklmdan ne geiyorsa zamannda dizi yapm Very Happy
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum