X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
2x01 : Little Green Men

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Deny Everything - Sezon 2
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darkness
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Apr 14, 2005 9:16 pm    Post subject: 2x01 : Little Green Men Reply with quote
From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/5/2004 10:53 pm
To: ALL

nefes almadan hemen 2. sezona balyormuuz cnbc-e'den gelen haberlere gre. o zaman hemen yeni klasrmz ve yeni postumuzu aalm.

akas ilk izlediim zaman o kadar da etkileyici gelmemiti bana bu sezon balangc. ama kesinlikle yanl bir fikir edindiimi dnyorum, o yzden hi bana bakmadan oturup misler gibi izleyin bu blm. zaten erlenmeyer flask'ten sonra izlememek ayp olur.

From: Commala Come Come (rukish) 5/10/2004 12:57 pm
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

Ar heyecanlym ar... nceden mitoloji blmleri arasnda pek hatr saylr bi yeri yoktu benim amdan ama, Mulder'n diyaloglar itibariyle pek bi sever oldum sonradan...

Mulder'n dizinin bandaki voiceover'n pek bi merak ederim, ilk defa orcinal orcinal izliycem, o gsel sesi dinliycem, ne sper yaaa :DDDD

Ben bu blmdeki Mulder'a baylrm zaten, blmn sonundaki konumas var ya konumas, ve daha bok sahne.. Nese bi izleyelim artk ta yazalm o diyaloglar...: )))

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/11/2004 10:32 am

nmzdeki yllarda ileyeceimiz sezon allarndan ok farkl, az aksiyon bol drama ieren bir blmm Little Green Men. Mulder'n umutsuzca peinden kotuu gerekler, Scully'nin artk sadece Mulder'la bu ie devam edebileceini anlamas blmn ana temasyd bence. Ama "uzaydan gelen mesajlar" hikayesi heralde en gereki uzayl hikayesiydi x-files'n. o kadar gzel diyaloglar vard ki, gerekten orda bir eyler olduuna inanmamak ok zor. WOW sinyali (yaasn cnbc-e, VAY sinyali olarak evimiler) tamamen gerek bir olay ve pek ok insana gre hala uzaya merakla bakmamzn yegane nedeni.

Skinner ve CSM daha ilk blmden kendilerini gstererek sezonda nemli yer tutacaklarnn snyalini verdiler. Hele hele o efsanevi "k dar" sahnesi! dublajla izlerken Skinner' seslendirenin ok daha otoriter ve fkeli bir ekilde bu sahneyi konutuunu hatrlyorum nk CSM'in odadan k beni ok daha fazla gala getirmiti. belki de ilk defa izlemenin heyecanyd o, bilemiycem.

Gillian'n hamilelii fiziksel olarak iyice etkisini gstermi, dikkat ettiyseniz boyundan aa ekimi hi yoktu. Galib bir kere, Mulder'n evinde balklar beslemeye giderken yle biraz aadan ekim yapmlar ki, o anda sadece gillian kaplyordu tm ekran Smile Yanlz ey biraz garip geldi bana, Scully'nin pat diye trustno1 ifresini bulmas. tamam arada gven var u bu ama, nereye kadar. bi de x-files dnyasnda ifrelerin ne olduu gzkrm bilgisayar ekranlarnda, bunu da iyice rendik.

Mulder ve Scully'nin otoparktaki bulumas da h sahnelerdendi. zellikle Scully'nin "seni uzaktan Deep Throat'a benzettim" demesi benim aklmdaki X-Files sonunu ekillendirmitir.. Mulder ve Scully bir sonraki Gizli Dosyalar ajan(lar)na tpk onlara yem veren muhbirler gibi olacak, gerein olabildiince yaknna srkleyecek ama asla gerein tamamn renmelerine izin vermeyecekler. nk gerei renmenin ne gibi sonular dourduunu onlar 9 sene boyunca yaayarak renmilerdir ve bu riski bakalarna yaatmak istemezler. tpk bir Deep Throat, bir X gibi. ama daha iyisi. Next generation X-Files iin de mkemmel bir basamak olurdubu ama ite...ne umduk ne bulduk.

Neyse, fark duygusal boyutunda olan gzel bir sezon balangc izledik.

From: Commala Come Come (rukish) 5/11/2004 10:54 am
To: Commala Come Come (rukish)

Off offff offff...

Yani Mulder'n hangi sahnesini anlatsam, nas anlatsam neyine deinsem bilemiyorum ki. Ble gsel bi blm, ble *gsel* bi karakter olabilir mi yaaaaa Smile))

Sezona nas bi giritir bu ble, ah ilk defa izleyenlerde nas bi tat brakmtr acaba, ben kendimi pek hatrlamyorum, Mulder'a hasta olduum dnda...

Gene ayn ey oldu ama, Mulder-Scully dinamii konuyu biraz geriye att fekat daha objektif bakabildiime inanyorum ve mutluyum yaaa.. Hemen herkesin bekledii "shipper ite nolucak" laflarn aznza tkmak iin slyorum, shipper'ln s'si aklmdan gemedi, aralarndaki iletiime hasta oldum ben.. Ama Mulder'a daha da hasta oldum ben.. Smile)))

"We wanted... to believe"

Bu laf dizi balamadan yarm saat ncesinden itibaren sleyip sleyip kardeimin bann etini yedim ama malesef arkada 10 dakka sora horlamaya balad dizi balaynca, pek merakn cezbedememiiz ne yazk ki Razz.. Ve sesi atm abicim, bayaa bi atm zevkine vara vara Mulder'cmn sesini dinledim.. ok gzel bi balangt, hastas oldum gene..

"We wanted to listen"....

"I wanted to believe but the tools have been taken away."

Mulder! Hastaym sana! imdi 2. sezonu ilk izlediim zamanlar u uzayllar bulsun diye ne kadar hrs yaptm hatrlyorum, bu yzden yapmm ite hrs, Mulder' bu halde grdm iin, byle mahzun grdm iin, byle "inanmaya a" grdm iin.... imdi o yok, imdi herey paranormale kayd.. Ama Little Green Men , The Message tadnda biidi benim iin, dier mitoloji blmleriyle arasndaki farklar inann bilmiyorum ama herhalde mitoloji blmleri *kiisellemeden* yani Mulder ve Scully'nin hayatlarn dorudan etkilemden nceki son mitoloji blm olduu iin, benim yllar getike daha fazla sevdiim bir blm oluyo bu... Kiisellemesine de kar deilim aslnda ama, belki de mitolojinin geldii noktay bildiimden byle hissediyorumdur kim bilir Smile

Blmn banda Mulder'n "inanmak" konusundaki hayal krkln gryoruz. nancnn azaldna ahit oluyoruz, Scully'ye Samantha'nn karlmasyla ilgili artk neye inanacann bilmediini sylediinde ise bi nevi ok geiriyoruz.. (Yani ben geiriyorum, her izlediimde:PP) sonra Senatr Matheson ona yeniden inanabilmesi, eskisi gibi inanabilmesi iin bir ans veriyor ..

Ama ondan nce.. Scully Mulder'a inandklar iin savamasn tlyor.. Kendisi de bireyler grd halde Mulder gibi inanmayan, daha dorusu "inanmayan" bir insan, Mulder'a kendi inandklar iin abalamasn tlyor.

te burada, "u ortaklara bak" diye hayran hayran ikisini izliyorsunuz... Mulder Scully'ye sadece grmenin yeterli olmadn, gerli bir kanta ihtiyac olduunu, bunu Scully'den rendiini sylyor; Scully ise "George Hale'in grdkleri cinler bile olsa, teleskobun yaplm olduunu" yani ksacas inandklarna, grdklerine sk sk tutunmas gerektiini sylyor..

Geiyoruz, benim favori sahneme..

"I was sent here by one of those people. Deep Throat said "Trust no one." And that?s hard, Scully... suspecting everyone, everything. It wears you down. You even begin to doubt what you know is the truth.

Before, I could only trust myself. Now, I can only trust you... and they?ve taken you away from me."

Burada biey eklemeye gerek yok ite, Mulder hereyi ksaca zetliyor ve Scully'nin onun iin ne ifade ettiini artk kukusuz anlam oluyoruz.

"imdi sadece sana gvenebiliyorum!..."

Bu blm tek bir karakter zerine younlamam, ounluk Mulder zerine olduunu syleyebilir ama yle deil, bu blm Mulder ve Scully zerine, onlarn ortaklklar zerine... Skinner'n CSM'i oka srkleyip odasndan kovduu sahnede Skinner konusunda da ciddi bir bilgiye eriiyoruz ancak, blm, M/S ortaklnn nasl bir boyuta tandnn gstergesi aslnda.. Bunlarnki ortaklk deil, baka bii, birbirlerini iki ortaktan daha iyi anlayabiliyorlar hereyin banda, bu konuda zellikle Scully'yi tebrik etmek lazm aslnda Smile...

"I may not have the X-Files, Scully, but I still have my work.

And I?ve still got you.

And I still have myself. "

Mulder "Hala sen varsn!" dediinde Scully'nin ona bakn yakalayabildiniz mi bilmiyorum ama Scully Mulder'n syledikleri karsnda aryor... Mulder'n samimiyeti konusunda kukusu olduuna inanmyorum burda, bence sadece Mulder'n bu kadar erken byle bir laf sylemesi onu artyor... Bu da tabii ki Scully'nin daha ar bir insan olduuna iaret ediyor. Karsndaki insana gerek anlamda deer verebilmesi iin zamana gereksinim duyuyor. Bunda yanl bii yok tabii ki, gelecek sezonlar dndmde sinirim bozuluyo o ayr ama Razz... Neyse Mulder Scully'e gvenmek konusudna tereddt geirmemi ksacas, o da ble bi adam ite

Ama bu, bulandrlacak bir konu deil gerekten de, nemli olan hangisinin daha samimi olduu vs. deil, nemli olan ikisinin de nceki sezonda grm olduumuz ortaklklarndan dolay birbirlerine ne kadar balanm olduklar.. Belki Mulder ok baland, belki Scully az baland deyip, blmn genelinde, ikisi arasnda grdmz mkemmel uyumu gz ard etmek ok yanl olur. Bir arada olduklar sre iinde ne kadar gsel bir iliki kurduklarn yadrgayamayz. liki diyorum nk dostluk diyemiyorum pek buna... Dostluk zel hayatn da karndakiyle paylamaktr bana kalrsa, imdilik yle birey deil bu ama dostluktan daha ahane bir anlay yetisine sahip olduklarn da es gemeyelim... Hep savundum gene savunucam, Mulder ve Scully'nin arasndaki, her zaman dostluktan te bii olmutur, te bii oalrak kalacaktr. Bu kadar ! Smile)

Ama Mulder yani, Mulder diycem son olarak napiim hastaym bu adama Smile)))...

Sonunda Scully yanndan ayrldnda, dinleme aygt almaya devam ederken Mulder Arecibo'dan getirdii makaray alete takar ve gene dinlemeye balar.. Gene .... Bir *kant* bulabilmek umuduyla ... en batan.. tekrar..

"I want to believe!"

nanmak byle bireydir.. nanmak istemek.. Mulder olabilmek... Smile)

From: pinarb 5/11/2004 11:01 am
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

"I may not have the X-Files Scully but
I still have my work.
I still have you.
I still have myself."

Sper bir blmd yaa. Mulder'n yukardaki en son syledikleri, otoparktaki buluma, Scully'nin Mulder' yreklendirmeye almas ok gzeldi. Bu blm daha nce izlememitim. Skinner "k dar" derken nce Mulder'a sylyor sandm, CSM knca Waoow dedim.

Diziyi izlerken 6. sezon aklma geldi. Bu kadar muhteem bir atmosfer nasl 6. sezonun sama blmlerine uzanr diye hayflandm kendi kendime...

From: layaki 5/12/2004 9:27 am
To: pinarb

Little Green Man(LGM)!.. te benim iin zellikle nefis bir blm daha. Bandan sonuna kadar mthi bir zevkle izledim. Birinci sezonu gznne aldmzda bu blm ok deiik tatlar ieriyor. Ana ekseninden km bir XF ortam var. Nasld her ey? Mulder bir ipucu bulurdu ya da bir dava peine derdi ve olaylar onu beklenmedik boyutlara tard. Bunun iin de FBI ajan kimliiyle ve FBI adna alrd. Oysa bu blmde XF departman diye bir ey yok. Mulder sradan bir masa ba grevlisi. Silahlar elinden alnm bir Mister No gibi. Tm olanakszlklar iinde her eyden vazgemek zere. Bu durumda onu tekrar hayata dndrmek Scully'e dyor. 1. sezonun sonunda ondan zr dileyip inancn belirten Scully, bu sefer bir adm ne gidip onu yeniden inand dava urunda savamas iin ikna etmeye alyor. Sizce nasld bilmiyorum ama ben ok duygulandm o sahnelerde. Ayrca Mulder'in Derin Grtlak gibi karanlk iinden kp konumas, Scully'nin bunu belirtmesi filan gzel detaylard. Bu sahne bana fena halde Bakan'n Tm Adamlar'ndaki Robert Redford'lu o mehur sahneyi hatrlatt.

LGM'in benim iin ok nemli bir blm olmasnn bir baka nedeni de mthi klasik bilim kurgu geleri ieriyor olmas. Daha giri ksmnda pek ok BK'cu iin bir mit olan Voyager yolculuklarn nefis bir anlatmla sergiliyor. Arecibo'daki ekimler, yknn geliimi, klasik BK'severler iin ok ekici. Voyager'in uzayllar tarafndan durdurulmas, dnyann bu sayede farkna varmalar benim gibi ilk dnemleri bilmeyen birisi iin nemli detaylar. Ayrca konsept olarak sanki Star Trek The Movie'ye gnderme var gibi geldi. Hatrlarsanz o filmde(aslnda o filmin tamam Stanley Kubrick'in 2001 Bir uzay Destan'na sayg duruu gibidir) de btn evreni fethederek akllanm Voyager yzyllar sonra dnyaya Viger adyla geri dner ve yaratcsyla balant kurmak isterdi. Mulder'in klasik BK filmlerindeki gibi hayatn ortaya koyarak birtakm gizli kalm srlar aa karmaya almas, bunun iin iini filan tehlikeye atmas, bir XF ajan gibi deil de macera adam bir R kahraman gibi Puerto Rico'ya gitmesi ok ekiciydi yahu. Ben izlerken tylerim diken diken oldu. (Sonrasnda hemen Bach'n o mehur konertolarn ieren CD'sini koyup bir gzel dinledim.) Bir de Mulder'in kzkardeinin karlma sahnesini bu kadar detayl olarak ilk kez izledim. Basit ama etkileyiciydi.

Skinner'in sonunda CSM'yi kovduktan sonra Mulder'a "zlemeye devam et" demesinden ben ifte anlam kardm. Hep sylerim bu adam iyi amirle kt amir arasnda iyilik taraf ar basan bir karakter diye. Bir de Skinner'n sonraki senelerde ya ilerledike daha karizmatik ve ekici bir hale geldiini farkettim. lk dnemde bayaa mez ve gen grnyor.

LGM, uykusuz ve yorgun bir zihinle seyredildiinde izleyiciye ok yavan gelebilir. yice sindirilerek izlendiinde ise tadna doyulmaz bir hatra brakyor zihinde. Ar gelien ama ok salam senaryosu izleyicinin desteini gerektiriyor. O yzden dinlenmi ve uykusuz olmayan bir kafayla seyredilmesi gereken bir blm. Ve bence gerekten ok ama ok nemli srad bir blm. Bu adan yayn saatiyle ilgili teessflerimi o saatte izlemek zorunda kalan arkadalar adna bir kez daha dile getirmek izlerim.
Selamlar
Lami

From: HisFearLady 5/13/2004 5:13 pm

yine siz her eyi yazmsnz.bunlar dnda : dizinin byl atmosferi iinde pek de le dnmedim,ama izledikten sonra 2 kere grnen o 'uzayl silueti' ok komikti.o duruu aklma getirince ok glorum ya.uzayl diyl sanki katalog ekimi mankeni.ble dnen bi tek ben miyim ..

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Sep 06, 2006 7:06 pm    Post subject: Reply with quote
Kk Fox'un Samantha'ya syledii "hayatmdan k" ya da buna benzer bir szd;herhalde en ok piman olduu eylerden biridir.Bir sitede bu blmn en iyi sezon balangc olduunu okumutum...
Demek ki Scully ilk kez balklar yemleme bahanesini sunmuyormu.(benim dncemin aksine)Without blmnde Doggett'a da aynsn sylemiti.Bu blm nceden izlememe ramen;8.sezonda duyunca glmtm...nk dediim gibi hatrlamamtm daha nce sylendiini.
Teaserda Mulder'n konutuu yeri artk ezberledim ses kaytlar saolsun Wink

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
f0xmuld3r
aylak
aylak

PostPosted: Mon Nov 06, 2006 9:57 pm    Post subject: Reply with quote
Bence bu blmde en ok tartlmas gereken konu muldern senatr matheson la olan konumas. Seti projeleri ve alnan ilk sinyallerden bahsetmeleri. Senaryo yazlrken ieriine bir takm gereklik pay kondumu, konmusa ne derecedir bunlar tartlr. Gzel bir blmd, srdrlen seti projeleri iinse en gzel teori bu dizi de atlm.
netevin
aylak
aylak

PostPosted: Sun Dec 03, 2006 2:01 am    Post subject: Reply with quote
Samanthann karn batan sona seyrediyoruz. Sevgili Mulderin senatoda balantlarm var dedii Senatr Mathesonla tanyoruz. En ok skinnern csm yi kovmas houma gitti Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
margikleinjan
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Dec 11, 2006 10:05 pm    Post subject: Reply with quote
valla ok zgnm ama yazmazsam iimde kalacak.. Laughing bugn iyerinde kt alyordum bi yandan da paranoya oldum (ile alakaszd biraz nkRazz) kapy dinliyorum. ite scully'nin mulder'n evindeki kt maceras geldi gzmn nne... bir kt almay nasl bu kadar trnak yedirtici yapabilirler Cool bi kere daha takdir ettim...
Back to top
View user's profile Send private message
364 SaD SaM
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Feb 07, 2007 6:54 pm    Post subject: Reply with quote
Benim de bir kenara "Wow!" yazasm geldi akas..1. Mitoloji Bulumas'nda bulunmamdan yola karak 2. sezonun ilk blmyle giri yaptm mitolojiye, hayrls diyorum..(bu arada tekrar minnettar olduumu belirtiyim o bulumaya..gzmz 2.sinin yollarnda.. Smile )ok gzel bir blmd.Mulder'n neredeyse vazgeecek kvama gelmesi, Scully'nin O'na destek olmas..Hele Mulder'n bataki konumalar, "we wanted to believe.." , yapt kayt, "before, I could only trust myself. now, I can only trust you... and they?ve taken you away from me.."..Rukiye ablann da zamannda yazd gibi (yukarda) "Dostluk zel hayatn da karndakiyle paylamaktr bana kalrsa, imdilik yle birey deil bu ama dostluktan daha ahane bir anlay yetisine sahip olduklarn da es gemeyelim... Hep savundum gene savunucam, Mulder ve Scully'nin arasndaki, her zaman dostluktan te bii olmutur, te bii oalrak kalacaktr. Bu kadar ! )"..Tamamen katlyorum..stne bir ey sylenir mi bilemiycem.. Mulder'la Scully'nin radyo teleskopundan(?) kalar da bir hayli gerilimliydi..Maallah Mulder sarsld filan ama sper de kulland arabay..
He u Skinner davas..CSM'i odasndan kovduktan sonra Mulder'a devam etmesini syledi.Mulder bir an "Az nce 4 cezam vard.." dedi, sonra da kvrd.imdi bu Skinner bir nevi CSM'in dediklerini filan m yapyor?Yani hem yapp hem uyuz filan m oluyor CSM'e?Orasn anlamadm pek..Ve Skinner? Krycek?e benzettim.Gzlerini filan..
Bir de o Mulder'n yanndaki spanyol adam cidden korkudan ld di mi?Uzayllar grd iin yani?..
Nerden nereye geldim..Blm ook iyiydi, kaptrdm.Dizinin de son bilmemka blmne gelmiken o kadar iyi geliyor ki eski sezonlar anlatamam..
Not:2Shy?a katlyorum..Samantha karld gn O?na syledii ey cidden de en piman olduu eylerdendir byk ihtimalle.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Feb 07, 2007 7:04 pm    Post subject: Reply with quote
364 SaD SaM wrote:
He u Skinner davas..CSM'i odasndan kovduktan sonra Mulder'a devam etmesini syledi.Mulder bir an "Az nce 4 cezam vard.." dedi, sonra da kvrd.imdi bu Skinner bir nevi CSM'in dediklerini filan m yapyor?Yani hem yapp hem uyuz filan m oluyor CSM'e?Orasn anlamadm pek..Ve Skinner? Krycek?e benzettim.Gzlerini filan..
Bir de o Mulder'n yanndaki spanyol adam cidden korkudan ld di mi?Uzayllar grd iin yani?..

Bence korkusundan ld,grd eyin ne olduunu da tam olarak anlayabildi mi bilemiyorum.
Skinner hakkndaki sorularn sanrm Abduction lemesini izleyince bir nevi yantlanm olacak.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kitsunegari
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Wed Aug 20, 2008 1:14 pm    Post subject: Reply with quote
Ne yazsam bilemedim, hemen hemen her ey yazlm izilmi zamannda..Beni de en ok etkileyen sahne "Before, I could only trust myself. Now, I can only trust you... and they've taken you away from me" Daha ne denir ki bu szn stne...

Mulder'n Scully'ye kant gsterebilmek iin katlar arasndaki rpn.. Scully'nin ona srekli destek oluu..Evet, konu biraz geri planda kalm sanki ama ikisi arasndaki o deiik ba yle gzel ortaya konmu ki..Yani gerekten son sezonlardaki o ilikiyle bunu karlatrnca nceleri farkna varmadm baz eylerin farkna vardm.Ha onu da severim, shipper'm sonuta ama gerekten ok ok farkl bir ey bu..lk sezonlar izlemeye balaynca anladm gerekten.
Bir ey daha fark ettim kimilerinin aksine ben mitoloji blmlerinden daha ok zevk alyorum(Abla bu sana.. Razz )Her neyse uzatmaym daha fazla..Blm tek kelimeyle mkemmeldi!!(-mi yani..Epey bir gecikmeli izlediim iin blmleri..)

Not:Sinir olduum bir nokta:Yahu adam kovulmusun ite, kovmu seni Skinner, sigara denen o zkkmn dar knca yaksana!Yook, sinir edecek illa.. Razz
aylak
aylak

PostPosted: Fri Feb 27, 2009 9:25 pm    Post subject: Reply with quote
Salam blm be.

Last edited by Sheva_Emre on Sun Sep 13, 2015 7:54 pm; edited 1 time in total
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Jul 03, 2009 7:55 pm    Post subject: Reply with quote
Gerekten sezonun en iyi balang blmlerinden biriydi LGM..SETI Projesi ok nemli bir proje ve hala da srdryorlar.Samanthann karln bu blmde gryoruz.Mavi berelileri grnce aklma u mehur 51.nevada blgesindeki askerler geldi.Gizli dosyalarn kapanmas belli ki onlar daha da kamlam.Blmn bombas tabii ki Skinnerden geldi.CSM'e k dar demesi mthiti.
Back to top
Sheva_Emre
aylak
aylak

PostPosted: Mon Sep 14, 2015 2:28 pm    Post subject: Reply with quote
Blmn bandaki 'I wanted to believe, but the tools had been taken away..'' szleri ile akla dendir.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Deny Everything - Sezon 2 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum