X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
2x01 : Little Green Men

 
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

Kayıt: 12.04.2005
İletiler: 1266
Konum: Gotham

İletiTarih: Per Nis 14, 2005 9:16 pm    İleti konusu: 2x01 : Little Green Men Alıntıyla Cevap Gönder
From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/5/2004 10:53 pm
To: ALL


nefes almadan hemen 2. sezona başlıyormuşuz cnbc-e'den gelen haberlere göre. o zaman hemen yeni klasörümüzü ve yeni postumuzu açalım.

açıkçası ilk izlediğim zaman o kadar da etkileyici gelmemişti bana bu sezon başlangıcı. ama kesinlikle yanlış bir fikir edindiğimi düşünüyorum, o yüzden hiç bana bakmadan oturup misler gibi izleyin bu bölümü. zaten erlenmeyer flask'ten sonra izlememek ayıp olur.


From: Commala Come Come (rukish) 5/10/2004 12:57 pm
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)


Aşırı heyecanlıyım aşırııı... Önceden mitoloji bölümleri arasında pek hatırı sayılır bi yeri yoktu benim açımdan ama, Mulder'ın diyalogları itibariyle pek bi sever oldum sonradan...

Mulder'ın dizinin başındaki voiceover'ını pek bi merak ederim, ilk defa orcinal orcinal izliycem, o güsel sesi dinliycem, ne süper yaaa :DDDD

Ben bu bölümdeki Mulder'a bayılırım zaten, bölümün sonundaki konuşması var ya konuşması, ve daha bçok sahne.. Nese bi izleyelim artık ta yazalım o diyalogları...: )))


From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/11/2004 10:32 am
To: ALL


önümüzdeki yıllarda ileyeceğimiz sezon açılışlarından çok farklı, az aksiyon bol drama içeren bir bölümmüş Little Green Men. Mulder'ın umutsuzca peşinden koştuğu gerçekler, Scully'nin artık sadece Mulder'la bu işe devam edebileceğini anlaması bölümün ana temasıydı bence. Ama "uzaydan gelen mesajlar" hikayesi heralde en gerçekçi uzaylı hikayesiydi x-files'ın. o kadar güzel diyaloglar vardı ki, gerçekten orda bir şeyler olduğuna inanmamak çok zor. WOW sinyali (yaşasın cnbc-e, VAY sinyali olarak çevimişler) tamamen gerçek bir olay ve pek çok insana göre hala uzaya merakla bakmamızın yegane nedeni.

Skinner ve CSM daha ilk bölümden kendilerini göstererek sezonda önemli yer tutacaklarının snyalini verdiler. Hele hele o efsanevi "çık dışarı" sahnesi! dublajla izlerken Skinner'ı seslendirenin çok daha otoriter ve öfkeli bir şekilde bu sahneyi konuştuğunu hatırlıyorum çünkü CSM'in odadan çıkışı beni çok daha fazla gala getirmişti. belki de ilk defa izlemenin heyecanıydı o, bilemiycem.

Gillian'ın hamileliği fiziksel olarak iyice etkisini göstermiş, dikkat ettiyseniz boyundan aşağı çekimi hiç yoktu. Galib bir kere, Mulder'ın evinde balıkları beslemeye giderken öyle biraz aşağıdan çekim yapmışlar ki, o anda sadece gillian kaplıyordu tüm ekranı Smile Yanlız şey biraz garip geldi bana, Scully'nin pat diye trustno1 şifresini bulması. tamam arada güven var şu bu ama, nereye kadar. bi de x-files dünyasında şifrelerin ne olduğu gözükürmüş bilgisayar ekranlarında, bunu da iyice öğrendik.

Mulder ve Scully'nin otoparktaki buluşması da hş sahnelerdendi. özellikle Scully'nin "seni uzaktan Deep Throat'a benzettim" demesi benim aklımdaki X-Files sonunu şekillendirmiştir.. Mulder ve Scully bir sonraki Gizli Dosyalar ajan(lar)ına tıpkı onlara yem veren muhbirler gibi olacak, gerçeğin olabildiğince yakınına sürükleyecek ama asla gerçeğin tamamını öğrenmelerine izin vermeyecekler. Çünkü gerçeği öğrenmenin ne gibi sonuçlar doğurduğunu onlar 9 sene boyunca yaşayarak öğrenmişlerdir ve bu riski başkalarına yaşatmak istemezler. tıpkı bir Deep Throat, bir X gibi. ama daha iyisi. Next generation X-Files için de mükemmel bir basamak olurdubu ama işte...ne umduk ne bulduk.

Neyse, farkı duygusal boyutunda olan güzel bir sezon başlangıcı izledik.From: Commala Come Come (rukish) 5/11/2004 10:54 am
To: Commala Come Come (rukish)


Off offff offff...

Yani Mulder'ın hangi sahnesini anlatsam, nası anlatsam neyine değinsem bilemiyorum ki. Böle güsel bi bölüm, böle *güsel* bi karakter olabilir mi yaaaaa Smile))

Sezona nası bi giriştir bu böle, ah ilk defa izleyenlerde nası bi tat bırakmıştır acaba, ben kendimi pek hatırlamıyorum, Mulder'a hasta olduğum dışında...

Gene aynı şey oldu ama, Mulder-Scully dinamiği konuyu biraz geriye attı fekat daha objektif bakabildiğime inanıyorum ve mutluyum yaaa.. Hemen herkesin beklediği "shipper işte nolucak" laflarını ağzınıza tıkmak için sölüyorum, shipper'lığın s'si aklımdan geçmedi, aralarındaki iletişime hasta oldum ben.. Ama Mulder'a daha da hasta oldum ben.. Smile)))

"We wanted... to believe"

Bu lafı dizi başlamadan yarım saat öncesinden itibaren söleyip söleyip kardeşimin başının etini yedim ama malesef arkadaş 10 dakka sora horlamaya başladı dizi başlayınca, pek merakını cezbedememişiz ne yazık ki Razz.. Ve sesi açtım abicim, bayaa bi açtım zevkine vara vara Mulder'cığımın sesini dinledim.. Çok güzel bi başlangıçtı, hastası oldum gene..

"We wanted to listen"....

"I wanted to believe but the tools have been taken away."

Mulder! Hastayım sana! şimdi 2. sezonu ilk izlediğim zamanlar şu uzaylıları bulsun diye ne kadar hırs yaptığımı hatırlıyorum, bu yüzden yapmışım işte hırs, Mulder'ı bu halde gördüğüm için, böyle mahzun gördüğüm için, böyle "inanmaya aç" gördüğüm için.... şimdi o yok, şimdi herşey paranormale kaydı.. Ama Little Green Men , The Message tadında bişidi benim için, diğer mitoloji bölümleriyle arasındaki farkları inanın bilmiyorum ama herhalde mitoloji bölümleri *kişiselleşmeden* yani Mulder ve Scully'nin hayatlarını doğrudan etkilemden önceki son mitoloji bölümü olduğu için, benim yıllar geçtikçe daha fazla sevdiğim bir bölüm oluyo bu... Kişiselleşmesine de karşı değilim aslında ama, belki de mitolojinin geldiği noktayı bildiğimden böyle hissediyorumdur kim bilir Smile

Bölümün başında Mulder'ın "inanmak" konusundaki hayal kırıklığını görüyoruz. ınancının azaldığına şahit oluyoruz, Scully'ye Samantha'nın kaçırılmasıyla ilgili artık neye inanacağının bilmediğini söylediğinde ise bi nevi şok geçiriyoruz.. (Yani ben geçiriyorum, her izlediğimde:PP) sonra Senatör Matheson ona yeniden inanabilmesi, eskisi gibi inanabilmesi için bir şans veriyor ..

Ama ondan önce.. Scully Mulder'a inandıkları için savaşmasını öğütlüyor.. Kendisi de birşeyler gördüğü halde Mulder gibi inanmayan, daha doğrusu "inanmayan" bir insan, Mulder'a kendi inandıkları için çabalamasını öğütlüyor.

ışte burada, "şu ortaklara bak" diye hayran hayran ikisini izliyorsunuz... Mulder Scully'ye sadece görmenin yeterli olmadığını, geçrli bir kanıta ihtiyacı olduğunu, bunu Scully'den öğrendiğini söylüyor; Scully ise "George Hale'in gördükleri cinler bile olsa, teleskobun yapılmış olduğunu" yani kısacası inandıklarına, gördüklerine sıkı sıkı tutunması gerektiğini söylüyor..

Geçiyoruz, benim favori sahneme..

"I was sent here by one of those people. Deep Throat said "Trust no one." And that?s hard, Scully... suspecting everyone, everything. It wears you down. You even begin to doubt what you know is the truth.

Before, I could only trust myself. Now, I can only trust you... and they?ve taken you away from me."

Burada bişey eklemeye gerek yok işte, Mulder herşeyi kısaca özetliyor ve Scully'nin onun için ne ifade ettiğini artık kuşkusuz anlamış oluyoruz.

"şimdi sadece sana güvenebiliyorum!..."

Bu bölüm tek bir karakter üzerine yoğunlaşmamış, çoğunluk Mulder üzerine olduğunu söyleyebilir ama öyle değil, bu bölüm Mulder ve Scully üzerine, onların ortaklıkları üzerine... Skinner'ın CSM'i şoka sürükleyip odasından kovduğu sahnede Skinner konusunda da ciddi bir bilgiye erişiyoruz ancak, bölüm, M/S ortaklığının nasıl bir boyuta taşındığının göstergesi aslında.. Bunlarınki ortaklık değil, başka bişi, birbirlerini iki ortaktan daha iyi anlayabiliyorlar herşeyin başında, bu konuda özellikle Scully'yi tebrik etmek lazım aslında Smile...

"I may not have the X-Files, Scully, but I still have my work.

And I?ve still got you.

And I still have myself. "

Mulder "Hala sen varsın!" dediğinde Scully'nin ona bakışını yakalayabildiniz mi bilmiyorum ama Scully Mulder'ın söyledikleri karşısında şaşırıyor... Mulder'ın samimiyeti konusunda kuşkusu olduğuna inanmıyorum burda, bence sadece Mulder'ın bu kadar erken böyle bir laf söylemesi onu şaşırtıyor... Bu da tabii ki Scully'nin daha ağır bir insan olduğuna işaret ediyor. Karşısındaki insana gerçek anlamda değer verebilmesi için zamana gereksinim duyuyor. Bunda yanlış bişi yok tabii ki, gelecek sezonları düşündüğümde sinirim bozuluyo o ayrı ama Razz... Neyse Mulder Scully'e güvenmek konusudna tereddüt geçirmemiş kısacası, o da böle bi adam işte

Ama bu, bulandırılacak bir konu değil gerçekten de, önemli olan hangisinin daha samimi olduğu vs. değil, önemli olan ikisinin de önceki sezonda görmüş olduğumuz ortaklıklarından dolayı birbirlerine ne kadar bağlanmış oldukları.. Belki Mulder çok bağlandı, belki Scully az bağlandı deyip, bölümün genelinde, ikisi arasında gördüğümüz mükemmel uyumu göz ardı etmek çok yanlış olur. Bir arada oldukları süre içinde ne kadar güsel bir ilişki kurduklarını yadırgayamayız. ılişki diyorum çünkü dostluk diyemiyorum pek buna... Dostluk özel hayatını da karşındakiyle paylaşmaktır bana kalırsa, şimdilik öyle birşey değil bu ama dostluktan daha şahane bir anlayış yetisine sahip olduklarını da es geçmeyelim... Hep savundum gene savunucam, Mulder ve Scully'nin arasındaki, her zaman dostluktan öte bişi olmuştur, öte bişi oalrak kalacaktır. Bu kadar ! Smile)

Ama Mulder yani, Mulder diycem son olarak napiim hastayım bu adama Smile)))...

Sonunda Scully yanından ayrıldığında, dinleme aygıtı çalışmaya devam ederken Mulder Arecibo'dan getirdiği makarayı alete takar ve gene dinlemeye başlar.. Gene .... Bir *kanıt* bulabilmek umuduyla ... en baştan.. tekrar..

"I want to believe!"

ınanmak böyle birşeydir.. ınanmak istemek.. Mulder olabilmek... Smile)From: pinarb 5/11/2004 11:01 am
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)


"I may not have the X-Files Scully but
I still have my work.
I still have you.
I still have myself."

Süper bir bölümdü yaa. Mulder'ın yukarıdaki en son söyledikleri, otoparktaki buluşma, Scully'nin Mulder'ı yüreklendirmeye çalışması çok güzeldi. Bu bölümü daha önce izlememiştim. Skinner "Çık dışarı" derken önce Mulder'a söylüyor sandım, CSM çıkınca Waoow dedim.

Diziyi izlerken 6. sezon aklıma geldi. Bu kadar muhteşem bir atmosfer nasıl 6. sezonun saçma bölümlerine uzanır diye hayıflandım kendi kendime...

From: layaki 5/12/2004 9:27 am
To: pinarb


Little Green Man(LGM)!.. ışte benim için özellikle nefis bir bölüm daha. Başından sonuna kadar müthiş bir zevkle izledim. Birinci sezonu gözönüne aldığımızda bu bölüm çok değişik tatlar içeriyor. Ana ekseninden çıkmış bir XF ortamı var. Nasıldı her şey? Mulder bir ipucu bulurdu ya da bir dava peşine düşerdi ve olaylar onu beklenmedik boyutlara taşırdı. Bunun için de FBI ajanı kimliğiyle ve FBI adına çalışırdı. Oysa bu bölümde XF departmanı diye bir şey yok. Mulder sıradan bir masa başı görevlisi. Silahları elinden alınmış bir Mister No gibi. Tüm olanaksızlıklar içinde her şeyden vazgeçmek üzere. Bu durumda onu tekrar hayata döndürmek Scully'e düşüyor. 1. sezonun sonunda ondan özür dileyip inancını belirten Scully, bu sefer bir adım öne gidip onu yeniden inandığı dava uğrunda savaşması için ikna etmeye çalışıyor. Sizce nasıldı bilmiyorum ama ben çok duygulandım o sahnelerde. Ayrıca Mulder'in Derin Gırtlak gibi karanlık içinden çıkıp konuşması, Scully'nin bunu belirtmesi filan güzel detaylardı. Bu sahne bana fena halde Başkan'ın Tüm Adamları'ndaki Robert Redford'lu o meşhur sahneyi hatırlattı.

LGM'in benim için çok önemli bir bölüm olmasının bir başka nedeni de müthiş klasik bilim kurgu ögeleri içeriyor olması. Daha giriş kısmında pek çok BK'cu için bir mit olan Voyager yolculuklarını nefis bir anlatımla sergiliyor. Arecibo'daki çekimler, öykünün gelişimi, klasik BK'severler için çok çekici. Voyager'in uzaylılar tarafından durdurulması, dünyanın bu sayede farkına varmaları benim gibi ilk dönemleri bilmeyen birisi için önemli detaylar. Ayrıca konsept olarak sanki Star Trek The Movie'ye gönderme var gibi geldi. Hatırlarsanız o filmde(aslında o filmin tamamı Stanley Kubrick'in 2001 Bir uzay Destanı'na saygı duruşu gibidir) de bütün evreni fethederek akıllanmış Voyager yüzyıllar sonra dünyaya Viger adıyla geri döner ve yaratıcısıyla bağlantı kurmak isterdi. Mulder'in klasik BK filmlerindeki gibi hayatını ortaya koyarak birtakım gizli kalmış sırları açığa çıkarmaya çalışması, bunun için işini filan tehlikeye atması, bir XF ajanı gibi değil de macera adamı bir ÇR kahramanı gibi Puerto Rico'ya gitmesi çok çekiciydi yahu. Ben izlerken tüylerim diken diken oldu. (Sonrasında hemen Bach'ın o meşhur konçertolarını içeren CD'sini koyup bir güzel dinledim.) Bir de Mulder'in kızkardeşinin kaçırılma sahnesini bu kadar detaylı olarak ilk kez izledim. Basit ama etkileyiciydi.

Skinner'in sonunda CSM'yi kovduktan sonra Mulder'a "ızlemeye devam et" demesinden ben çifte anlam çıkardım. Hep söylerim bu adam iyi amirle kötü amir arasında iyilik tarafı ağır basan bir karakter diye. Bir de Skinner'ın sonraki senelerde yaşı ilerledikçe daha karizmatik ve çekici bir hale geldiğini farkettim. ılk dönemde bayaa çömez ve genç görünüyor.

LGM, uykusuz ve yorgun bir zihinle seyredildiğinde izleyiciye çok yavan gelebilir. ıyice sindirilerek izlendiğinde ise tadına doyulmaz bir hatıra bırakıyor zihinde. Ağır gelişen ama çok sağlam senaryosu izleyicinin desteğini gerektiriyor. O yüzden dinlenmiş ve uykusuz olmayan bir kafayla seyredilmesi gereken bir bölüm. Ve bence gerçekten çok ama çok önemli sıradışı bir bölüm. Bu açıdan yayın saatiyle ilgili teessüflerimi o saatte izlemek zorunda kalan arkadaşlar adına bir kez daha dile getirmek izlerim.
Selamlar
Lami


From: HisFearLady 5/13/2004 5:13 pm
To: ALL


yine siz her şeyi yazmışsınız.bunlar dışında : dizinin büyülü atmosferi içinde pek de öle düşünmedim,ama izledikten sonra 2 kere görünen o 'uzaylı silueti' çok komikti.o duruşu aklıma getirince çok gülüorum ya.uzaylı diyl sanki katalog çekimi mankeni.böle düşünen bi tek ben miyim ..
_________________


Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
2shy
Muhbir
Muhbir

Kayıt: 18.01.2006
İletiler: 1530
Konum: Kayseri

İletiTarih: Çar Eyl 06, 2006 7:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Küçük Fox'un Samantha'ya söylediği "hayatımdan çık" ya da buna benzer bir sözdü;herhalde en çok pişman olduğu şeylerden biridir.Bir sitede bu bölümün en iyi sezon başlangıcı olduğunu okumuştum...
Demek ki Scully ilk kez balıkları yemleme bahanesini sunmuyormuş.(benim düşüncemin aksine)Without bölümünde Doggett'a da aynısını söylemişti.Bu bölümü önceden izlememe rağmen;8.sezonda duyunca gülmüştüm...çünkü dediğim gibi hatırlamamıştım daha önce söylendiğini.
Teaserda Mulder'ın konuştuğu yeri artık ezberledim ses kayıtları sağolsun Wink
_________________


"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

Kayıt: 03.06.2006
İletiler: 91

İletiTarih: Pts Kas 06, 2006 9:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bence bu bölümde en çok tartışılması gereken konu mulderın senatör matheson la olan konuşması. Seti projeleri ve alınan ilk sinyallerden bahsetmeleri. Senaryo yazılırken içeriğine bir takım gerçeklik payı kondumu, konmuşsa ne derecedir bunlar tartışılır. Güzel bir bölümdü, sürdürülen seti projeleri içinse en güzel teori bu dizi de atılmış.
_________________
Aquila Non Captat Muscas
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
netevin
Çaylak
Çaylak

Kayıt: 20.11.2006
İletiler: 133
Konum: Istanbul

İletiTarih: Pzr Arl 03, 2006 2:01 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Samanthanın kaçırışışını baştan sona seyrediyoruz. Sevgili Mulderin senatoda bağlantılarım var dediği Senatör Mathesonla tanışıyoruz. En çok skinnerın csm yi kovması hoşuma gitti Smile
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

Kayıt: 13.04.2005
İletiler: 327
Konum: yalova

İletiTarih: Pts Arl 11, 2006 10:05 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
valla çok üzgünüm ama yazmazsam içimde kalacak.. Laughing bugün işyerinde çıktı alıyordum bi yandan da paranoya oldum (işle alakasızdı biraz çünküRazz) kapıyı dinliyorum. işte scully'nin mulder'ın evindeki çıktı macerası geldi gözümün önüne... bir çıktı almayı nasıl bu kadar tırnak yedirtici yapabilirler Cool bi kere daha takdir ettim...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

Kayıt: 13.07.2006
İletiler: 983
Konum: istanbul

İletiTarih: Çar Şub 07, 2007 6:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Benim de bir kenara "Wow!" yazasım geldi açıkçası..1. Mitoloji Buluşması'nda bulunmamdan yola çıkarak 2. sezonun ilk bölümüyle giriş yaptım mitolojiye, hayırlısı diyorum..(bu arada tekrar minnettar olduğumu belirtiyim o buluşmaya..gözümüz 2.sinin yollarında.. Smile )Çok güzel bir bölümdü.Mulder'ın neredeyse vazgeçecek kıvama gelmesi, Scully'nin O'na destek olması..Hele Mulder'ın baştaki konuşmaları, "we wanted to believe.." , yaptığı kayıt, "before, I could only trust myself. now, I can only trust you... and they?ve taken you away from me.."..Rukiye ablanın da zamanında yazdığı gibi (yukarıda) "Dostluk özel hayatını da karşındakiyle paylaşmaktır bana kalırsa, şimdilik öyle birşey değil bu ama dostluktan daha şahane bir anlayış yetisine sahip olduklarını da es geçmeyelim... Hep savundum gene savunucam, Mulder ve Scully'nin arasındaki, her zaman dostluktan öte bişi olmuştur, öte bişi oalrak kalacaktır. Bu kadar ! )"..Tamamen katılıyorum..Üstüne bir şey söylenir mi bilemiycem.. Mulder'la Scully'nin radyo teleskopundan(?) kaçışları da bir hayli gerilimliydi..Maşşallah Mulder sarsıldı filan ama süper de kullandı arabayı..
He şu Skinner davası..CSM'i odasından kovduktan sonra Mulder'a devam etmesini söyledi.Mulder bir an "Az önce 4 cezam vardı.." dedi, sonra da kıvırdı.şimdi bu Skinner bir nevi CSM'in dediklerini filan mı yapıyor?Yani hem yapıp hem uyuz filan mı oluyor CSM'e?Orasını anlamadım pek..Ve Skinner?ı Krycek?e benzettim.Gözlerini filan..
Bir de o Mulder'ın yanındaki ıspanyol adam cidden korkudan öldü di mi?Uzaylıları gördüğü için yani?..
Nerden nereye geldim..Bölüm çook iyiydi, kaptırdım.Dizinin de son bilmemkaç bölümüne gelmişken o kadar iyi geliyor ki eski sezonlar anlatamam..
Not:2Shy?a katılıyorum..Samantha kaçırıldığı gün O?na söylediği şey cidden de en pişman olduğu şeylerdendir büyük ihtimalle.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

Kayıt: 18.01.2006
İletiler: 1530
Konum: Kayseri

İletiTarih: Çar Şub 07, 2007 7:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
364 SaD SaM yazdı:
He şu Skinner davası..CSM'i odasından kovduktan sonra Mulder'a devam etmesini söyledi.Mulder bir an "Az önce 4 cezam vardı.." dedi, sonra da kıvırdı.şimdi bu Skinner bir nevi CSM'in dediklerini filan mı yapıyor?Yani hem yapıp hem uyuz filan mı oluyor CSM'e?Orasını anlamadım pek..Ve Skinner?ı Krycek?e benzettim.Gözlerini filan..
Bir de o Mulder'ın yanındaki ıspanyol adam cidden korkudan öldü di mi?Uzaylıları gördüğü için yani?..

Bence korkusundan öldü,gördüğü şeyin ne olduğunu da tam olarak anlayabildi mi bilemiyorum.
Skinner hakkındaki soruların sanırım Abduction üçlemesini izleyince bir nevi yanıtlanmış olacak.
_________________


"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

Kayıt: 27.03.2007
İletiler: 289
Konum: Ankara

İletiTarih: Çar Ağu 20, 2008 1:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ne yazsam bilemedim, hemen hemen her şey yazılmış çizilmiş zamanında..Beni de en çok etkileyen sahne "Before, I could only trust myself. Now, I can only trust you... and they've taken you away from me" Daha ne denir ki bu sözün üstüne...

Mulder'ın Scully'ye kanıt gösterebilmek için kağıtlar arasındaki çırpınışı.. Scully'nin ona sürekli destek oluşu..Evet, konu biraz geri planda kalmış sanki ama ikisi arasındaki o değişik bağ öyle güzel ortaya konmuş ki..Yani gerçekten son sezonlardaki o ilişkiyle bunu karşılaştırınca önceleri farkına varmadığım bazı şeylerin farkına vardım.Ha onu da severim, shipper'ım sonuçta ama gerçekten çok çok farklı bir şey bu..İlk sezonları izlemeye başlayınca anladım gerçekten.
Bir şey daha fark ettim kimilerinin aksine ben mitoloji bölümlerinden daha çok zevk alıyorum(Abla bu sana.. Razz )Her neyse uzatmayım daha fazla..Bölüm tek kelimeyle mükemmeldi!!(-miş yani..Epey bir gecikmeli izlediğim için bölümleri..)

Not:Sinir olduğum bir nokta:Yahu adam kovulmuşsun işte, kovmuş seni Skinner, sigara denen o zıkkımını dışarı çıkınca yaksana!Yook, sinir edecek illa.. Razz
_________________
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

Kayıt: 20.02.2009
İletiler: 101
Konum: Istanbul

İletiTarih: Cum Şub 27, 2009 9:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sağlam bölüm be.

En son Sheva_Emre tarafından Pzr Eyl 13, 2015 7:54 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

Kayıt: 11.02.2009
İletiler: 253
Konum: BiGa(ÇaNaKkAlE)&MaLaTyA

İletiTarih: Cum Tem 03, 2009 7:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten sezonun en iyi başlangıç bölümlerinden biriydi LGM..SETI Projesi çok önemli bir proje ve hala da sürdürüyorlar.Samanthanın kaçırılışını bu bölümde görüyoruz.Mavi berelileri görünce aklıma şu meşhur 51.nevada bölgesindeki askerler geldi.Gizli dosyaların kapanması belli ki onları daha da kamçılamış.Bölümün bombası tabii ki Skinnerden geldi.CSM'e çık dışarı demesi müthişti.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Sheva_Emre
Çaylak
Çaylak

Kayıt: 20.02.2009
İletiler: 101
Konum: Istanbul

İletiTarih: Pts Eyl 14, 2015 2:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölümün başındaki 'I wanted to believe, but the tools had been taken away..'' sözleri ile akla düşendir.
_________________
Life is like a mystery
With many clues, but with few answers
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group phpBB2 Türkçe: phpBB Türkiye 
X-Files by Scott Stubblefield