X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
5x19 : Folie a Deux

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Resist or Serve - Sezon 5
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cmt Oca 13, 2007 2:48 pm    İleti konusu: 5x19 : Folie a Deux Alıntıyla Cevap Gönder
From: trustno13 4/18/2003 5:42 pm
To: ALL

Yine All Souls yayınlanmadı.

Bu bölüm ise bir tuhaftı yaa
Uygulamalı işletme yöneticiliği dersleri.
Kesinlikle mesajı çok ortada bir bölümdü.
ıkinci yarısı korku filmi tadında ilerledi, ki bence çok iyi bir fikirdi.
ış ortamı, hayatını sadece işe adamış olanlar ve patron baskısı yüzünden ondan nefret eden astları. ış stresinin sonuçları.
Oh be 5 senedir işletme okuyoruz, faydasını X-Files analizi yaparken görecekmişiz meğersem :))))
2 yıl da fransızca gördük (çok mütevaziyim:p) folie a deux ikili çılgınlık demek :) ama bunu zaten Scully'm söylemişti
ve kabul ediyorum, "sen benim 5 milyarda bir şansımsın" shippy bir söylemdi, mazeret veya antitez bulamadım :p
şimdilik bu kadar

Murat

From: Durden38 4/18/2003 5:50 pm
To: trustno13

All Souls............................

Bölüm başta çok sıkıcı gibiydi, herşey tersine işlerse dediğim anda hayal kırıklığına uğrmadım ve çok sağlam bir şekilde ilerlemeye başladı...

sen benim 5 milyarda bir şansımsın!!!!

From: lostelegy 4/18/2003 7:13 pm

Bencede çok hoş bir bölümdü. özellikle X-files tarzının hafif değiştirilmiş güzel bir versiyonu.

From: black_witch 4/19/2003 7:22 am
To: lostelegy

inanılırlıı çok düşük olsa da sevdim bu bölümü. scully kendi teşhisini koyana kadar aynı şekil düşünüyodum,daha sonra hadisenin inandırıcılıının bağlanması ise güzel olmuş ama beklenen bi sonuç. kurgu yine de güzeldi,biraz b grup korku filmi tadı verilmiş. ışık işinin cılkını çıkarmışlardı,canavar ışıın içine saklanıyo diye şirketin dışındaki,ekiplerin hazır bekledii sahnelerde tv karşısında bile çinli gibi izlemek zorunda kaldım,itirazım pek yok yine de.ha,bi de herkesin kendi alanı(kutusu) içinde oturduu şirket görüntüsü,pearl jam in evolution klibini getirdi aklıma;aynı sahne daha sonra hepsi şu meşhur,vücudu ele geçiren yaratıklar tarafından esir alınıyo.herneyse,ilk 5 dk "bu mu all souls?" diye bocaladıktan sonra anladım,yine de sinirlenmeye fırsat bulamadan izledim bölümü,eğlenciliydi ya.

From: okatmer 4/19/2003 7:35 am
To: lostelegy

Tabii All souls yayınlanmadığı için biraz sıkıntı ile bölümü izleyeme başladım. Gerçekten bölümü çok ama çok beğendim.

The End'e yaklaştıkça artık bazı şeylerde sona ermeye başladı. 5 milyarda bir tanemsin (shippy) ve scully'nin de paranormale tanık olması ve Mulder'a inanması.

6.Sezonla çekim ekibi değiştiği için daha "güneşli" bölümler bizi bekliyor ama bu bölümdede rehin alımı sırasında dışarısı ne kadar da parklaktı. X-files'ın o yağmurlu ve kapalı hava ortamı yavaş yavaş dağılıyor bu da bir son..

FTF afişinde "en büyük korkularınızı alın ve X'le çarpın" deniyordu. Mulder'ında hastanede o ağaç dalları arasında canavarın antenlerini görmesi çok güzel bir geçiş sağlamıştı. Hepimizin bu tür korkuları yokmudur :)

Korku deyince o zombilerde baya ürkütücüydü bembeyaz gözler falan..

Tekrarını iple çekiyorum bölüm 5.sezonda en beğendiğim bölümler arasına girdi

From: incig 4/19/2003 9:15 am
To: okatmer

ışte tam da alıştığımız türden, gerçek bir klasik X-File, tıpkı 1.ve 2.sezonlardaki gibi. Beğendim. Geçen haftaki gerilimli "The Pine Bluff Variant"tan sonra iyi geldi. Burdaki gerilim dozu da iyiydi. Bölümü ilk izleyişim. Yine konu hakkında hiç bir fikrim yoktu. Ve hastane odasında Mulder camda canavarın gölgesini görmeye başlayınca ayağa fırlayıp odanın ışıklarını yaktım ve heyecandan yerimde sallanmaya başlamıştım ki Reklamlar girdi araya. Oh be demişim. Ara reklamlardan hoşlanmam, ama dün reklamın girdiği yer bile iyiydi. :))

Klasik bir X-File olması nedeniyle, tabii canavarın kimliği çıkmadı ortaya. Mitolojideki uzaylılarla bir akrabalığı var mıydı acaba? Tamam, mitoloji ayrı, standalonelar ayrı, ama dünya aynı dünya ve uzaylılar istilaya hazırlanıyorlar, değil mi? ışte o anda ortaya çıkan bu insanların beyinlerini kontrol edebilen bu canavar ırkı da kim şimdi yani? Mulder'ın bunu da düşünmesi gerekirdi. Tabii bu senaryonun bir boşluğu, Mulder'la ilgisi yok. Onun için bu canavar değil de, başka bir şey olsaydı keşke. Ama ana fikir çok güzeldi.

Yalnız bir şeye takıldım. Scully neden öyle otopsi yapmaya itiraz etti? Mulder'a biraz düsmanca davrandı bu bölümde. Skinner emretmeseydi ona otopsiyi, yapacağı yoktu ve zaten asistanına topu atarak kurtulmaya bile çalıştı son ana kadar. Daha friendly olabilirdi Mulder'a karşı. Öyle olsaydı, Mulder tek başına çekip gitmez, sonra da başı belaya girmezdi. "Sen benim 5 milyarda bir şansımsın" (güzel bir çeviri bu arada!) dediği sahnede, Scully hala şüpheler içindeydi. ınansam mı, inanmasam mı? Zavallı Mulder da üstüne basa basa "Bana inanmak zorundasın!" deyip durdu. Orijinal izlemek için sabırsızlanıyorum.

Mulder'ın hemşiresinin nasıl zombi haline geldiğini anlayamadım. Pencereye gitti, biraz araladı sadece, ama Mulder'a döndüğünde, zombiydi kadın. BUrayı bence Vince Gilligan daha iyi yazabilirdi. Sonra Scully birden nasıl görebildi zombie hemşireyi?

Bu arada geçen bölümde Mulder'ın parmağının kırıldığını unutmamaları da iyi bir ayrıntıydı. Her zaman bu dikkati göstermiyorlar. Ve de "bakın bu ayrıntıyı unutmadık işte" dercesine, gereksiz yere Mulder'ın sol elinin gözümüze bile sokulmasını sağlamışlardı yakın çekimle.

Ama sonunda keşke canavar ölseydi de, son sahne olmasaydı. Böyle herşeyin başka bir yerde yeniden sil baştan başladığı olayları sevmiyorum. Beni tedirgin ediyor böyle sonlar.

Kısacası, bazı eksikliklerine (bunlar hangi bölümde yok ki zaten. Bu ufak eksiler de artık bu dizinin olmazsa olmazları oldu) rağmen, iyi bir gerilim bölümüydü. Eski sezonlara geri dönmüş gibi hissettirdi bana.

Haftaya "The End". Ya bu sezon amma da çabuk bitti. Size de öyle geldi mi? şimdi ara vermeden 6.sezona mı başlıyoruz? Tatil falan yok mu? Neden ki? TGRT bir an önce diziden kurtulmak mı istiyor yoksa? "Yeni dönemde yeni bölümleriyle XF yine sizlerle!" falan gibi şaaşalı sözlerle bekletebilirlerdi 6.sezonu.

From: VooDoo_83 4/19/2003 12:23 pm

ne bölümdü ama di mi?
tırstım yanii......

From: xfbug 4/20/2003 6:43 am

all souls'u beklerken folie a deux (paylasılmış psikotik bozukluk;bölüme oldukça yakışıyor) ile karsılasmak biraz canımı sıktı tabii,ama yine de benim gibi böcekten hele hele de antenleri kıpırdayan herseyden korkup da cığlığı basan biri için bile beklediğimden iyi bir bolumdu.Gerci çocukken izlediğim, insanları bi sekilde hipnotize edip köleleri haline getiren dev amazon karıncalarına gerek tip gerekse konu olarak benziyordu ama herhalde oradan calmaya tenezzül etmemişlerdir:)
gercekten de güneşli günler yaklasırken bir cok şey de degişmeye basladı,ilk sezonlara oldukça yakın bir paranormal olayı(uzaylılar,abductees falan zaten oki) scullynin son zamanlarda yavas yavas -kabullenmek değil belki ama- en azından reddetmemesi,her shippera "işte bu!" dedirtecek mulder replikleri......
ve tam xf yakışan,alacakaranlık bir son..e güsel
ESRA

From: xjustitia 4/20/2003 8:29 am
To: xfbug

Başka bir bölüm beklerken, diğerinin yayınlanması durumu iki hafta üstüste olunca, insanın biraz siniri bozuluyor.Başka bir yerde de yazdığım gibi, bir daha böyle bir şey yapmayacak ve gelecek hafta tamamen The End'e odaklanacağım.

Bu durum yüzünden olabilir tabii ama, ben bölümü çok da iyi bulmadım.Belki de dikkatli seyredemedim, o ayrı.Geçen haftaki bölümü daha fazla beğenmiştim, temposu, heyecanıyla.Gerçi bu bölüm de heyecanlıydı, fakat ben inandırıcı bulmadım.Tabii, bir bilim kurgu seyrediyoruz ama X- Files'ın diğerlerinden farkı, doğaüstü olaylar da olsa, kendi içinde bir mantığının olması.Bu bölüm öyle değildi.ılk başta çalışanın delirdiğini düşünmüştüm, ama bu da x- files için yavan bir durum olurdu.Mulder'ın canavarı görmesinden sonra her şey değişti ve heyecan dozu arttı tabii.Ama yine de kendini insan gibi gösteren bir canavarın insanları zombiye dönüştürmesi bana çok absürd geldi.Scully'nin "iki kişinin paylaştığı çılgınlık, hayal" tanımlaması belki açıklayıcı ama, yine de tam olarak durumu kurtarmadı bence.

Ben bir ara, bölümde sembolik bir anlatım mı kullandılar ,diye düşündüm.CC ve bu bölümü hazırlayanlar, Amerikan kapitalizmini ve işyerlerinde çalışanların,patron baskısı altında kendi fikri olmayan ot gibi insanlara dönüştüğünü mü eleştirmek istediler.Böyleyse, bölüm daha bir anlamlı hale gelirdi doğrusu:)

Tabii beğendiğim sahneleri de çok bölümün. ılk başta Mulder'ın, bu tip görevleri hep ona vermelerinden dolayı, herkesin onu kaçık sandığını düşünmesi;

Scully'nin, Mulder içerde rehinken ekrandan onu seyrettiği sırada ne kadar endişeli olduğunu anlatan yüz ifadesi;(Harika bir oyunculuk!)

Mulder'ın canavarı ilk gördüğü andaki yüz ifadesi;

Skinner'ın yanında canavarın belirivermesi;

Hastanedeki sahne;"Bu gezegende bana inanacak tek insan sensin".Sonra hani şu hep konuşulan cümle"Sen benim 5 milyarda bir şansımsın"

Hastane odasında canavarın Mulder'a saldırması, Scully'nin yetişmesi;

Ve en son sahne, iki kişilik delilik, bu, yalnızca bu olay için değil, Scully ve Mulder'ın bütün ilişkisi için söylenmiş bir sözdü bence..

Ya, aslında beğenmişim galiba:))

From: SchuMine 4/21/2003 5:29 pm
To: xjustitia

Ee tekrarı yok:(
Hemde kaçırmıştım ben CUma günü...

From: xxtubaxx 4/26/2003 8:00 am

mulder'ın scully'e yalvarmasına BAYILIYORUMMMM!!!!

From: VooDoo_83 4/26/2003 2:43 pm
To: xxtubaxx

ben de :))

From: margi13 4/26/2003 4:49 pm
To: xxtubaxx

ben hiç bayılmıyorum.
-
-
-
UF bu bölümü çok beğendim. Favori bölümlerimden biri oldu desem yeridir. Ama arada kaynadı gibi.Neyse tekrar bi dönüş yaparım. şu Fowley fiyaskosunu hallettikten sonra belki.

From: rukish 8/7/2005 5:00 pm
To: margi13

Sayfayı güncellerken bu bölümün neyin nesi olduğunu hatırladım desem yeridir aslında.. Yani o kadar unutmuşum :)

şahsi kanaatim bölümün konusu gereği vasat olduğu yönünde Mulder ve Scully ortaklığının ele alınışı açısından ise oldukça başarılı bir bölümle karşı karşıyayız..

Bölümün başında Mulder'ın davayı kendisinin ele almasına sinirlendim, sonunda da bu sefer Scully beni uyuz etti..

Mulder'ın kendisi de inanmadığında bir takım davalara öksüz evlat muamelesi yaptığına daha önce de şahit olduk.. Lambert'in gördüğünü kendisi de görünce işler değişti tabe.. Adam paranormalden uzaklaştığını hissedince kendisine bişiler oluyo diye bi fikre kapılmaya başlıyorum ister istemez.. Yani yetişkin bi adam olmasa elinden şekeri alınmış huysuz çocuklar gibi davranacaına hiç şüphem kalmadı artık.. Aslında ilgi ve çalışma alanı belli olan biri ilgi ve çalışma alanı dışında kalan şeylere bu şekilde bakmakta haklıdır da.. Ama Mulder'ın yaptığı gibi daha başında, hiçbişi bilmeden burun kıvırmak yanlış geliyor bana.. Kaseti dinlerken oflayıp poflamak fln.. Bu Mulder'ı biraz sarsmak istiyorum her karşıma çıktığında..

Ama şöle bi ayrıntı da var ki, senelr öncesinin davasını "ışıkta saklanmak" deyiminden hatırlaması gene Mulder'ın eşsiz hafıza özellikleri önünde saygıyla eğilmemi sağlamıştır.. Yani ölürüm kerata için bakamyın siz böle konuştuğuma :PPP

Scully'ye gelince.. ışte diyorum ya, saygı duyabiliyorum mantığına ama anlamakta zorlanıyorum diye.. Yine o hesap.. Neden bu şekilde çıkıştı Mulder'a?.. Kanıta bu kadar bağlı madem, neden Mulder'ın dediği gibi kanıtı bulmak yerine "deli bir adama kredi vermemek" adına otopsi yapmamakta diretiyor? Bu durumun anlamlı yeri nedir cidden merak ediyorum.. Hayır tamam Mulder öylesine istese anlıycam, adam "ben de gördüm, gördüklerimin aksini belirtecek kanıt bul!" dedi resmen.. Ne yapamsı lazım bir de yalvarmalı mıydı?

Herneyse.. Aslında bu bölüm 6. sezon ile ilgili de ciddi ipuçları veriyor. Scully konusunda adımınızı sağlam atın diyor sanki.. Zira FTF'nin ardından "ben UFO mufo görmedim" dediği yerde sinirden küplere binmiştim.. Bakın orada gene "görmediğim şeye inanmam" desturuna bağlılığı var, ki benim de UFO'lar hakkındaki sarsılmaz inancım budur.. Ancak sinirden uzun süre Scully'nin inandığını söylediğine inanmak işime gelmemişti ama bu saygı duyulabilecek bişi, bakın sakinken söylüyorum (aslında değilim, sinirliyim ulen :P).. Yani bi durun bi 6. sezon başlasın bi daha izliyim o zaman konuşuruz ama bu bölümdeki davranışının aslında daha beter olduğunu düşünüyorum.. Ay düşünüyorum işte ne yapayım.. Almıyo mantığım anasını satiim.. Üff yaa!

MULDER: Scully, you *have* to believe me. Nobody else on this whole damn planet does or ever will. You?re my one in … five billion.

"sen benim 5 milyarda bir şansımsın" ne demek yaa????..Ağlıycam şimdi çok dokundu bu laf bana :((( ışi bu kadar ileri götürecek ne vardı anlamıyorum hay Allah'ım.. Altı üstü "Al işte otopsi yaptık kanıt: hiçbişi yok!Yanlışsın!" diyceksin.Bir deliye kredi vermek ne demektir?

Böyle buhranlardan buhranlara sürüklemiş bir bölüm olmuştur FOLIE A DEUX... Konuyu geçin, Mulder ile Scully'nin karakteristikleri (özellikle de seçilmiş gibi sadece uyuz eden karakteristikleri) iyi , oldukça iyi yansıtılmış.. Ne diyeyim başka? Pataklıycam ikisni birden yaaa ..

EDIT: Ayrıca şimdi tekrarını izliyorum da, o salak sorumlu ajanın da suratını dağıtmak istiyorum, onu da ekliyim.. (evet saatler ilerledikçe daha da sinirleniyorum :P)

From: layaki 8/8/2005 2:28 am
To: rukish

1970?lerin ikinci yarısından itibaren siyah beyaz televizyonların saltanatı evlerde doruğa çıkmıştı. O dönemleri yaşayanlar bilir, Uzay 1999(Space 1999) isimli bir bilim kurgu dizisi her Cumartesi akşamı bizleri ekrana kilitlerdi. ıngiliz ITV yapımı bu sofistike BK dizisi, zamanla kült diziler arasındaki yerini alıp unutulmazlar arasına girdi. Ekranın dibine oturup hiç bir sahnesini kaçırmadan televizyonun camına yapışık biçimde izlediğim bu dizinin konusu da epey ilginçti.

1999 yılında(dizi 70?lerde yayınlanıyor) insanlar ayda kolonileşmeye başlamışlar ve Alfa isimli bir de üs kurmuşlardı. Bu üs, dünyanın nükleer atıklarını depolamakta kullanılmaktadır. Günün birinde nükleeer bir kaza olur ve bir patlama eşliğinde ay dünyanın yörüngesinden çıkarak uzaya fırlar. “Breakaway” isimli bu pilot bölümden itibaren Alfa personeli uzayda pek çok ilginç maceralar yaşarlar. Kartal adı verilen ve timsahı andıran uzay gemileri astronot giysileri ve gerçekçi BK öğeleriyle süslenmiş dizi, Uzay Yolu?yla birlikte çocukluğumuzun efsane bilim kurguları arasında yeralır. 24?er bölümlük iki sezon halinde çekilen dizinin ikinci sezonu daha çok efekte sahip daha maliyetli çekimler içerir. Her kılığa girebilen “değişken” Saigon?lu Maya karakteri bu sezonda karşımıza çıkar. TRT, iyi bir seçim yaparak birinci sezona göre daha çekici olan ikinci sezonla başladı Uzay 1999?u göstermeye. ıkinci sezonun(ve tüm dizinin) tek iki bölümlük hikayesi Bringers Of The Wonders” dizinin en akılda kalan macerasıdır.

Bu hikayenin girşinde Alfa üssünün konutanı Köenig, bir uçuş sırasında nükleer depolar üzerindeyken radyasyona maruz kalır, şuurunu yitirir ve bir çılgınlık krizine girer. Kahkahaları eşliğine kullandığı Kartal?la birlikte ay yüzeyine çakılır. Ancak kazadan sağ kurtularak karantinaya alınır. Bu arada Ay?a dev bir uzay gemisi yaklaşmaktadır. Gemiyle iletişim kurulduğunda herkes gözlerine inanamaz. Gelenler Alfa personelinin akrabalarıdır ve onları bulmuşlardır. Dünyaya geri gitmek üzere hazırlık yapmaları söylenir. Üste bayram havası eserken, Komutan Köenig gelenleri farklı görmeye başlar. Köenig?in gördüğü insan değil korkunç bitkilere benzeyen garip yaratıklardır. Komutanın kaza nedeniyle çıldırdığını düşünen personel-dünyaya dönme şansının verdiği gazla-Komutanı revirde bir yatağa bağlarlar. Aslında Köenig kazanın etkisiyle gelen yaratıkları gerçek yüzleriyle görebilen tek kişidir. Gelenler insan değil Alfa?nın nükleer depolarındaki yakıtlara ihtiyaç duyan ve nükleer yakıtla beslenen uzaylılardır. Alfa?yı havaya uçurup çıkan enerjiyi gemilerine hapsetmek gibi kötü niyetleri vardır. Bir ara yaratıklardan biri revirde bağlı yatan Köenig?e yaklaşarak üzerine eğlir. Köenig korkudan çıldırmak üzeredir(bu sahne dolayısıyla Mulder ve Köenig arasında muhteşem bir bağlantı kurdum. ızleyenler için iki sahne de inanılmaz güzelliktedir). Sahne, bir açıdan da Skinner, Mulder ve Canavar Patron?un olduğu sahneye benzer. O sırada içeri giren Doktor Helena Russel?a yaratık Köenig?in boşuna bağırdığını onun delirmiş olduğunu söyler. Yaratığı insan gibi gören Helena Köenig?e acıyarak bakar. Daha sonra Komutan Maya?nın telepatik özelliklerinden yararlanarak onun uzaylıların gerçek yüzlerini görmelerini sağlar. Bu sahneler de Mulder Scully yardımlaşmasını andırır. Ancak bu bölümde Scully hakikaten adamı çileden çıkartacak biçimde Mulder?ı yüzüstü bırakmıştır. Nerde Maya, nerde Scully(kusura bakma Murat!..) Sonrası malum…

Uzunca bir 1999 özeti yaparak sizi sıktıysam özür dilerim. Ancak, Mulder?ı hastanede üzerine yaratık tünemiş halde görünce Uzay 1999?u ve Bringers Of Wonders?ı hatırlamadan edemedim. Çocukluğumun bu efsane dizisini hatırlattığı için X-Files?a minnet duydum! Uzay 1999?un CD?leri elinde olan kimse varsa ve bana da kopya yapabilirse çok sevinirim.

FAD, kendi içinde zıtlıklar barındırıyor. Scully hem ifritlik biçimde Mulder?ı yüzüstü bırakıyor hem de Unrequeted?tan bu yana belki de daha kesin ve korkunç biçimde paranormal bir kanıta doğrudan bakıyor(hemşireyi gerçek yüzüyle gördüğü sahne). Scully için ikinci defa korkunç bir tecrübe oluştu. Ama huylu huyundan vaz geçmez Ruki?nin dediği gibi Scully?miz olayları “deny etmeye” devam edecek. Bir de tam George Romero?nun yıllar sonra yeni bir Yaşayan Ölüler hikayesinin gösterime girdiği bir tarihte böyle Zombili bir bölümün gösterilmesi de ilginç ve güzel bir tesadüf olsa gerek. Dizideki Zombileri özellikle o işyerindeki sarı kızla hemşireyi çok tuttum. Çok tırstırıcı görüntülerdi. Ve sanki Romero için bir saygı duruşu gibiydi.

ış dünyası, kapitalist dünyanın insanları nasıl paranoyaya sürüklediği, delirttiği gibi alt metindeki göndermeler açısından da ilginç bir bölümdü. Hem TGRT?de hem CNBC-E?de aynı heyecanla izlediğim en ilginç stand-alone?lardan biridir FAD. Bence hikayedeki canavar kapitalizmi ve insanların üzerindeki iş baskısını temsil ediyordu. ıyi bir yaklaşım.

Bir de sorum olacak. şimdi ben FTF?u tam 5. Sezonla 6. Sezon arasında mı izleyeceğim arkadaşlar? Yoksa filanca bölümün arkasından mı? Dizide tam denk düştüğü yer neresidir. CD?lerimi o gün için saklıyorum da… şimdiden teşekkürler…

Bu arada bazı “özel meselelerimden” dolayı hem foruma hem de gerçek dünyada aranıza pek sık katılamıyorum. Ama gönlüm sizinle beraberdir dostlar.

Selamlar
Lami

From: okatmer 8/8/2005 3:17 am
To: layaki

<<Bir de sorum olacak. şimdi ben FTF?u tam 5. Sezonla 6. Sezon arasında mı izleyeceğim arkadaşlar? Yoksa filanca bölümün arkasından mı? Dizide tam denk düştüğü yer neresidir. CD?lerimi o gün için saklıyorum da… şimdiden teşekkürler…>>

Haftaya pazar (14 Ağustos) The End bölümünü izledikten sonra, filmi gönül rahatlığı ile izleyebilirsin. 21 Ağustos'ta da filmden sonraki ilk bölüm The Beginning yayınlanacak

Oğuzhan

From: layaki 8/8/2005 3:55 am

Bilgi için teşekkürler Oğuzhan...

From: rukish 8/8/2005 4:28 am

Lami'cim hoşgeldin tekrardan :)..

Belirttiğin diziyi güzelce özetlemiş olman bile yeterli gelmedi bana yaf.. Hatırlayamadım.. (Sıcaklar işte naaparsın :P)

Film ile ilgili bir umut belki yayımlarlar diye önceki hafta iki kere mail attım CNBC-e'ye ama geri dönen bişi yok henüz.. Telefon edip harbiden sinirlerini bozmamı bekliyolar sanırım ...Ama yani zaten programları belirlenmiş, FTF'yi paldır küldür yayınlıycaklarını da hiç sanmıyorum..

Doğal olarak gelecek hafta Oğuz'un da dediği gibi THE END bölümünden sonra filmi izlemekte fayda var.. Hatta önemli faydalar var.. Sonra "bu Ruki neden çıldırdı? ne arısı?" diyebilir insanlar.. :)))

From: Elsa_moon 8/8/2005 6:36 am
To: rukish

Filmin yayın hakkı kimde nereden satın alacaklar, 5. sezonun bitimiyle beraber başlarınabunun geleceğini neden öngöremediler? Film konusunda CNBC_e ye fazlasıyla laf atılabilir. Film güzel midir değil midir? diz tadında mıdır yoksa film tadında mıdır bilmiyorum ama şu arı meselesini ben şimdiden merak ettim... :)
Bu arada iki kişilik delilik mevzusuna gelince... çok tatlı bir bölümdü. Yalnız zannederim reklam aralarında birşeyleri kaçırdım yine?Scully nasıl oldu da gözünü açıp canavarı görebildi? Ha zaten nasıl oldu da gördü orasını da bilmiyorum. Ne zaman bir canavar bir uzaylı filan söz konusu olsa bizim kız başka tarafa bnakıyor oluyordu? Son dönemde birz değişmişti bu durum ama... Neyse işte konu o değil...

From: emily_71 8/8/2005 6:31 pm
To: Elsa_moon

Bir şey dikkatimi çekti; ardarda 2. kere Mulder'ı böyle dizinin üstündeyken görüyoruz :P
Ayrıca cidden neden Scully birdenbire gördü o zombiyi bende mi kaçırdım reklamlarda acaba?

From: Turke_1 8/8/2005 6:58 pm
To: ALL

Zaten Scully'nin yaratık ya da uzaylıları görmemesi gerekiyor. Dizinin önemli unsurlarından biri bu. Ama bu bölümde, "mecburen" Mulder'ı kurtaracak kişi olduğu için, yaratığı görmesi gerekti. Gerçi zaten görse bile inanmaz, merak etmeyin :) Zaten dizinin sonunda da açıklamadı ne gördüğünü. Bilimsel bir kaynağa dayandırmadan hiç bir şeye inanmaz ablamız, işte bi "tanrı"yı bunun dışında tutuyo nedense :P

From: incig 8/22/2005 11:30 pm

Inanamiyorum Lami kardesim, Uzay 1999'dan aklima gelen ilk bolumlerden birini ne kadar guzel ozetlemissin oyle. O yaratiklari ben de cok ayrintili bir sekilde hatirliyorum. Soyle salkim sacak, igrenc gorunuslu dev gibi seylerdi. Koenig'in yuzundeki dehseti de hatirliyorum. Koenig'in yalnizligi beni cok etkilemisti. Maya'nin yardimina kosmasinda ise kizin boynuna atlayacaktim. :)) Maya'yi daha da sevmistim bu bolumde.

Diger postta burda Uzay 1999'dan uzun uzun bahsettigini soyleyince okumadan duramadim mesajini. Agzina saglik yine bu guzel diziyi hatirlattigin icin.

Nostaljik diziler postunu kim acacak diye de beklemekteyim...:)) Hangi folder altina koymali? Biri yapsin su isi lutfen.

From: layaki 8/23/2005 1:48 am
To: incig

ınci Telemanyaklar bölümüne Eski Diziler postunu açtım ve FTF başlığındaki mesajını orada yanıtladım.
Selamlar
Lami
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pzr Tem 19, 2009 12:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
5.sezonda ev sevdiğim stand alone bölümlerinden biri.Mulder'in 5 milyarda bir sansım var demesi de içime dokundu harbiden.Çok güzel bir bölüm oldu Scully açısından.Önce inanmayan ardından 360 derece dönüş yapan bir Scully'i görmek istiyorduk ve dediğimiz gibi oldu.
Başa dön
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Pts Haz 09, 2014 8:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
"Folie a Deux" yani iki kişi tarafından paylaşılmış psikoz sezonun korku öğeleri baskın bölümlerinden biriydi.

Gary isimli bir Vinylright firmasında telefonla satış elemanı olarak çalışan bir adamın, gün geçtikçe dengesizleşmesi ve patronunu dev bir tarantula çevresindekileri de zombi olarak görmeye başlaması ile olaylar gelişiyor. Gary sonunda silah alıp patronunu ve çalışma arkadaşlarını rehin alıyor. Amacı basına açıklama yapmak. Bu esnada başlarda olayı hafife alan (canavar avcısı alayı ile tek başına İllinois'e gidiyor) Mulder rehineler arasına katılıyor...

Mulder'ın Gary FBI baskını ile öldürülürken gördüğü şey ise olayı farklı bir noktaya çekiyor. Işıkta saklanan kelimesiyle bağlantılı önceki 4-5 X Files davası gündeme geliyor.

Bu kez Scully de olayı yaşıyor. Ama sonunda Skinner'a rapor verirken "Folie a Deux" diyerek işin içinden çıkıyor...
abidin

İletiler: 28

İletiTarih: Sal Oca 20, 2015 5:43 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
fenomen xf Very Happy
mulder'ın hastane yatağında ki yardım yakarışları Smile
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Resist or Serve - Sezon 5 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız