X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
9x10 : Provenance
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
View previous topic :: View next topic  
Author Message
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 4:26 pm    Post subject: Reply with quote
the 8th endless wrote:
Eskiden mitolojilerde Mulder ve Scully içine düştükleri komployu çözmeye çalışırlarken, arka planda dönen asıl büyük olay hakkında da fikir sahibi oluyorduk azıcık olsa bile. Her şey daha bi anlamlı oluyordu, daha fazla gerilim sağlanıyordu böylece. .

Sendika'nın ölmesiyle komploda ortadan kalkmış oldu. Artık ne komplo kuran birileri var, ne de dönen dolaplar. CC nedendir bilinmez sendikadan kalan tek kişiyi çok arka planlara itti. Madem diziyi 7.sezondan sonra devam ettirecekti neden CSM'i ortadan kaldırdı. CSM'in Requiem'de komployu tekrar canlandırma planı devam edebilirdi böylece şimdi daha bir destekli bölümler izleyebilirdik.

Per Manum'da mıydı hatırlamıyorum bir kadın vardı demişti ya bu deneylerin ardında birileri var diye burada CSM yada yeni sendika devreye sokulabilirdi. Sendika'yı o kadar özlemişiz ki 3-5 adam toplantı yapınca direkt bunlar sendika oldu diyoruz

8.sezondayken yeni mitolojiyi şöyle anlamaya çalışmışım;

Quote:
şimdi genel olarak düşünürsek 8.sezon mitolojisi istila üzerine kurulmuştu. Sanırım sendika'nın yerine uzaylılar Requiem'de köle bir ırk yaratmayı planladılar bunlarda ensesinde iz olanlardı. Bunlarda bir şekilde hükümet içine sızdılar Knowle Rohrer gibi. Bu ırk yeni bir istila planı hazırlayıp eski sendika çalışmalarını ortadan kaldırmayı da planlıyor olabilir.

şöyle bir mitoloji sanırım daha iyi olacaktı..

Ensesinde iz olanlar istila için çalışırken, CSM yada yeni sendika super asker olayını ortaya çıkarıp istilaya karşı güç oluşturabilirdi. Bu yüzden ensesinde iz olanlar Mulder'ın ( insandan uzaylıya dönmesi nedeniyle) ve William'ın (doğuştan süper asker özelliğinde olması nedeniye) peşinde onları öldürmek için çaba harcardı. William'ın da peşinde tarikat değil hala neden doğumda terkedip gitti bilmediğimiz Billy Miles ve ekibi olmalıydı. Kısaca olay ensesi izlilerle, süper askerler arasında gelişebilirdi.
Özel Ajan
Özel Ajan

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 2:15 pm    Post subject: Reply with quote
Eski mitoloji bölümleriyle alakalı olabilecek bir bölüm olduğunu hiç zannetmiyorum...Bizleri Alien'ların durumu hakkında ipuçları verebilecek gelişmelerle temas ettirebilecek! esrarengiz olayları ve supersoldier'ların hala Scully'nin o minik bebeğinin peşinde olmalarını yansıtması bakımındab bence bayağı bir heyecanlıydı Smile
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 2:27 pm    Post subject: Reply with quote
promeusa wrote:
Eski mitoloji bölümleriyle alakalı olabilecek bir bölüm olduğunu hiç zannetmiyorum...

Biogenesis'i ve 6th Ext. I-II izledin değilmi? 6.sezon finali ve 7.sezon ilk mitoloji bölümleri..
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 4:33 pm    Post subject: Reply with quote
patient x wrote:
promeusa wrote:
Eski mitoloji bölümleriyle alakalı olabilecek bir bölüm olduğunu hiç zannetmiyorum...

Biogenesis'i ve 6th Ext. I-II izledin değilmi? 6.sezon finali ve 7.sezon ilk mitoloji bölümleri..

Ben anlamıyorum ki hangi diziden bahsedildiğini burada ???
Back to top
View user's profile Send private message
xsinekkkx
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Fri Feb 02, 2007 4:13 am    Post subject: Reply with quote
Provenanceı izlemeye kıyamazdım eskiden şimdi düştüğüm durumlar beni bile şaşırtıyor..9sezonluk mitoloji turumun sonunda anladım ki teyyy teyyy (inanılmaz bir açıklama oldu hakikaten)..Her güzellğin bir sonu varmış..Ne kadar 9. sezonu diziden soyutlayıp ayrı bir konumda eleştirmek istesem de öyle ya da böyle bir şekilde eski sezonlarla karşılaşıyor.Provenance en güzel örnek..Six Extinctionlardan kesitler bölüm başında..Ortak konu mevcut tabi 9 da williamımız var.Mulder eksikliği de vardı tabi,,hııı..Pek alakalı değilim o konuyla ama.Bölümü bilmem kaçıncı seyredişimde bile boşlukları tamamen dolduramamışımdır.Gerçi şu an söylemek için erken devamlı bölümlerin ilkinde bunca soruyu sormak manasız gelir..O yüzden ben de asıl soruları providencea saklamayı tercih ediyorum..

Neyse detay soruları var ondan önce..walla bu saatte aklıma gelen en absürt şey Doggett'ın kazasıdır.Birincisi o kadar kısa bir mesafede bir jeep nasıl o kadar hıza ulaşabilir?ıkincisiyse Doggett ateş ettikten sonra niye bekler(yani bir deadalive çeviklği kullanabilirdi diye düşünüyorum karşısında krycek var misali)?Üçüncüsü -gerçi biraz sondan başa doğru oldu ama- Doggett'ın arabayı fark etmesi de enterasandı bana kalırsa gecenin bir köründe,karşıda araba duruyor bir tane,,ee??Neyse bundan önce Scully beni kahverengi ceketle kandırdı zaten göremedim başka bir şey Razz

Aslında provlar dendiğinde 'hıh işte 9. sezon diye bir şey daha var' derim..Evet derim tabi de eskilerden uzaklaşabildiğim sürece..Ama gördüm ki böyle bir şey söz konusu bile değil özellikle mitolojide
Özel Ajan
Özel Ajan

PostPosted: Fri Feb 02, 2007 9:53 am    Post subject: Reply with quote
Bu bölümün diğer 9.Sezon bölümlerine göre bir ayrıksılığı olmadığına inanmaktayım! Bunca yaşanan mitolojiyle ilişkilendirilebilecek heyecanlı olaylardan sonra hala hangi kaybolmayan malın! tartışmasını yapabiliriz ki? Mulder'ın epey bir süredir ortalıkta olmadığı dizimizde Ajan Dogget ve Reyes'in beklenmeyen performanslarıyla yavan da kalmış olsa seyredebildiğimiz TXF; önümüzdeki haftalarda yayınlanacak beklenen cevapların sonucu oluşacak dinamik olaylarlarla bambaşka bir hareketlilik kazanacaktır...Buna beklemeye değmez mi arkadaşlar? Rolling Eyes
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Sat Aug 08, 2009 3:06 pm    Post subject: Reply with quote
nihayet doğru düzgün mitoloji bölümünü izledik.Biogenesis'ten başlayan üçleme bu bölümü de güzel yansıtmışlar.Bu bölüm Mulder'i aratmadı bana.O metal parçanın William'ın üstünde durması da bölüme daha da renk kattı.
Back to top
View user's profile Send private message
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Sun Sep 28, 2014 10:50 am    Post subject: Reply with quote
Aslında bu bölüm dahi niçin dizinin uzatılması gerektiğinin işareti konumunda. Süper asker teması bitmedi ve devam ediyor. Finalde de gördüğümüz üzere FBI'ı ele geçirmiş durumdalar hatta.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum