X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9x12: Scary Monsters
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal Mar 06, 2007 3:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9.sezon standartlarına göre bence güzel bir bölümdü. zaten pek çok yönü daha önceki mesajlarda verilmiş. tekrarlamama gerek yok. canavarların hayal ürünü olduklarını bir şekilde vurgulamak için özellikle gerçekçi olarak yapılmadığını düşünüyorum. "Naked Lunch" ile tematik yakınlığı konusunda LAmi abiye katılıyorum. tabii W.Borroughs ve Cronenberg'in başyapıtının yanından bile geçmiyor. ( izleyenler bilir filmde bir canavar daktilo vardıuçuk bir şeydi Twisted Evil )

benim takıldığım nokta fanlara verilen mesaj. bariz bir şekilde "bakın siz beğenmiyorsunuz ama bu yeni ekip de Mulder&Scully kadar iyi" mesajının bir gözümüze sokmadığı kaldı bölüm boyunca CC. Leyla HArrison'un kullanılması da tesadüf değil. X-Fıles fanı olan bir kişinin hatırası için yaratılmış ve kendi de M&S'nin hayranı olan bir karakteri kullanarak bir nevi X-Files fanlarını ve onların dizinini geçirdiği değişime verdikleri tepkiyi temsil etmek istemiş yazarlar. ve sonunda da vermek istedikleri mesajı ona teyid ettiriyorlar "bu davayı Mulder'dan bile iyi çözdünüz; X-Files bölümü iyi ellerde; sihir devam ediyor v.s..."
merak ediytorum bu bölüm dizinin kaldırılacağı duyurulduktan sonra mı, önce mi yazıldı? büyük ihtimalle önce yazıldıysa fanlara:" bizden vaz geçmeyin, balkın hala çok güzel, Leyla bile öyle diyor" mesajı veriliyor. sonra yazıldı ise biraz kızarak "elinizdekinin kıymetini bilemediniz. halbuki bu yeni ekip de eskisi kadar iyiydi" diye serzenişte bulunuluyor.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Mar 06, 2007 7:48 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:
"William" bölümü var mitoloji olarak

Madem artık final yaklaştı bu kalan bölümlerin de mitoloji bölümleri olması gerekmez miydi? Rolling Eyes Gerçi bu sezonda mitolojiye dair ne vardı ki,neyse.
isatay yazdı:
ve sonunda da vermek istedikleri mesajı ona teyid ettiriyorlar "bu davayı Mulder'dan bile iyi çözdünüz; X-Files bölümü iyi ellerde; sihir devam ediyor v.s..."

Zaten bölümde beni en çok sinir eden de bu oldu.Sizi bilmem ama bu bana göre imkansız!Bunu hangi karakter ile vermeye çalışırlarsa çalışsınlar.Eskiye bu kadar çok gönderme yapılmasaydı belki katlanmak daha kolay olurdu(Ya da Scully bu sezon hiç olmayıp D&R şeklinde devam etseydi... bu da iyi olur muydu bilemiyorum ama.Belki Reyes karakterine çeki düzen verilebilirdi).

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Sal Mar 06, 2007 10:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
(Ya da Scully bu sezon hiç olmayıp D&R şeklinde devam etseydi... bu da iyi olur muydu bilemiyorum ama. Belki Reyes karakterine çeki düzen verilebilirdi).

Bence Reyes'i hiç karıştırmayıp Scully ve Dogget şeklinde devam etseleri çok daha güzel olurdu..
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Sal Mar 06, 2007 10:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şeboist yazdı:
Bence Reyes'i hiç karıştırmayıp Scully ve Dogget şeklinde devam etseleri çok daha güzel olurdu..

Bu da başka bir olasılıktı ama bana göre GA ile RP arasında GA-DD kimyasına benzer bir uyum yoktu.M&S dizinin özüydü ben başka türlüsünü kabullenemiyorum,hayır shipperlık anlamında değil kesinlikle o tarafta Scully ya da Mulder'ın kim ile olduğuna pek fazla dikkat etmemeye çalışıyorum.Dizi M&S olarak başlamıştı öyle bitmeliydi bence,tabi Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 12:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şeboist yazdı:

Scully-Leyla çok daha güzel olabilirdi :) Yada en güzeli Doggett-Leyla
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 12:40 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:
şeboist yazdı:

Scully-Leyla çok daha güzel olabilirdi Smile Yada en güzeli Doggett-Leyla

Reyes haricinde kim olsa olurdu Doggett'ın yanında.. Madem bir dönemi bitiriyosun, Scully'yi orda niye tutarsın ki? Asıl mantıksızlık burada zaten.

Doggett şüpheci ayağını çok güzel doldurmuş ama Reyes believer'lık konusunda Mulder'ın tırnağı bile olamamıştır. Keşke olsaydı da böyle konuşmasaydım, keşke olsaydı da paranormal bir olay incelenirken daha bir içine girebilseydim dizinin..

Vallahi Leyla bile Reyes'ten daha iyi bu konularda... "Hissim geldi" diye atlayıp gerisini getiremeyen Reyes'in yanında Leyla'nın söyleyecek sürüyle şeyi olurdu. Belki kopyacılık yapardı, Mulder'ın fikirlerini öne sürerdi devamlı, belki bu durum da bayardı bir süre sonra, ama Reyes gibi baymayacağından adım gibi eminim..

Ay aman nese, koskoca yapımcıları kurtaramamış diziyi, ben ne diye bik bik ötüyorum ki.
Başa dön
gamze35

İletiler: 15

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 10:27 am    İleti konusu: mulder... Alıntıyla Cevap Gönder
ne demek mulder dan bile daha iyi çözmek ya.bir kalemde sildiler mulder ı kimse onun gibi olaylara çözüm getiremez yada teorilerde bulanamaz bence.dogget le niye kıyaslanıyorki.ve finale doğru görünceğine eminim böyle bitemez.bölüm e gelince vasattı.harrison sinir bozucuydu.ama konu fena değildi.ama sadece m&s olsaydı belkide bu kadar vasat gelmezdi.hele hele şu saatten sonra mulder olsunda nasıl olursa olsun diyebilcek durumdayım.ayrıca cnbc ye baktım şimdi pazar günü x files yerine heroes 1.bölüm yazıyor.yani x files bu hafta oynamacak sanırım Sad bir bu eksikti öff.
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 11:06 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
X-Files 20:00, Heroes ise 21:00'da. geçen hafta da böyleydi.

edit: tamam, bu hafta XF yokmuş, heroes tekrarı varmış. iki dizinin de gidişatına bakarsak negzel diyebilir miyiz? diyebiliriz evet.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 11:19 am    İleti konusu: Re: mulder... Alıntıyla Cevap Gönder
gamze35 yazdı:
ne demek mulder dan bile daha iyi çözmek ya.bir kalemde sildiler mulder ı kimse onun gibi olaylara çözüm getiremez

Kimsenin Mulder gibi olamayacağına eminiz zaten. Leyla'nın orada demeye çalıştığı, Doggett'ın bu davada Mulder'dan bile daha iyi iş çıkardığıdır. Ancak bunu düşünmesinin sebebi Mulder'da olup ta Doggett'da kıt olan şeydir: Hayal gücü.. Aslında Leyla burada, Doggett'ın aslında XF bölümü için ters bir adam olduğu sonunucuna getiriyor olayı. Doggett'a haksızlık yapıyor, Mulder'a değil. Ama sonuçta bir düşük çenelilik yapmıyor mu? Yapıyor. Pot kırma konusunda Leyla ile ben birbirimize bayağı benziyoruz işin aslı, düşündüğü ile söylediği bir çıkmayıp ta mahcup olmak konusunda üstüme yoktur benim de Razz ıyi niyetli olduğuna inanıyorum onun da..

Mulder engin hayal gücü ve inanan yapısı nedeniyle belki de gözünün önündekini Doggett kadar iyi göremeyecekti. Leyla'nın anlatmaya çalıştığı bu...

Bu nedenle ben de senin gibi ilk anda aynı tepkiyi verdim ama Leyla'nın orada Mulder'ı bir kalemde silmek gibi bir niyeti olmadığını sonradan anladım.

Leyla'nın bölümde olma amacının, özellikle sonlarda, Doggett ve Reyes'i XF'ın yeni yüzü olarak lanse etmeye çalışma misyonunun bir parçası olduğu firkrine katılıyorum ama.. Reyes'in dahil olduğu bir ekibin XF'ın emin ellerde olduğunun göstergesi olması fikri çok ama çok saçma. Evet bir mesaj kaygısı var bölümde, ama Leyla'nın günahını almıycam, CC'ın işgüzarlığı bu. Yoksa Leyla tam kendinden beklendiği gibi bir MS hayranı çömez olarak güzel durmuş bölümde.. Bı de dediğim gibi, çok benziyoruz birbirimize yaf Razz
Başa dön
_ArdEliA_

İletiler: 48

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 2:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:
Madem artık final yaklaştı bu kalan bölümlerin de mitoloji bölümleri olması gerekmez miydi? Rolling Eyes Gerçi bu sezonda mitolojiye dair ne vardı ki,neyse.

Harbiden bu sezonda mitloji adına ne öğrendim bilmiyorum. Yetmezmiş gibi tek bir mitoloji bölümü kalmış. Onun da ismine bakınca (William), kesin gene William'ın uçurulduğu, kaçırıldığı, mitoloji adına falso bir bölümdür. Mad

the 8th endless yazdı:
tamam, bu hafta XF yokmuş, heroes tekrarı varmış. iki dizinin de gidişatına bakarsak negzel diyebilir miyiz? diyebiliriz evet.

Nası yani? Bu hafta XF yok mu şimdi? Yoksa başka güne mi kaydı?
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 2:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
_ArdEliA_ yazdı:

the 8th endless yazdı:
tamam, bu hafta XF yokmuş, heroes tekrarı varmış. iki dizinin de gidişatına bakarsak negzel diyebilir miyiz? diyebiliriz evet.

Nası yani? Bu hafta XF yok mu şimdi? Yoksa başka güne mi kaydı?

Başka bir güne kaymadı -öyle bir bilgi gelmedi CNBC-e'den-, bu hafta sonu yok..
Başa dön
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Cmt Mar 10, 2007 4:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yanlız bu bölümde Doggett son anlarda kibriti yakıp benzinin üzerine atarken çook karizmatikti be. Yani Robert Patrick zippo reklamlarında oynasa iyi olur dedirten cinste. Alevler arasında bakışları ancak bu kadar karizmatik olabilirdi. Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi konu iyidi. ınsanı gerdiren cinstenti.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Cmt Mar 10, 2007 6:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
9. sezona göre oldukça iyi bir bölümdü. ayrıca eski bölümleri anmaları da güzeldi.
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pts Ağu 10, 2009 3:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bama göre gayet güzel bir bölümdü.Carter'in özellikle Mulder'a gönderme yaptığı bölüm diye hatırlıyorum.Doggett'in hayal gücü olmaması davayı çözmesine yardımcı oldu.Sevdim bu bölümü.
Başa dön
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Per Eyl 25, 2014 8:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hayalgücü ve korkuları ile insanların ve özellikle ailesinin başına kabus olan küçük tommy'nin öyküsünü izledik "Scary Monsters" ta.

Küçük ıstakoz tarzı canavarlar çok gerçekçi kurgulanmamış biraz dijital oldukları sırıtıyordu.

Bunun dışında Leyla Harrison'u (Mulder ve Scully'nin muhasebesini tutan gizli fanatikleri kadın) geri döndüğünü görmek güzel oldu.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız