X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
9X08: Trust No.1
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Oca 15, 2007 10:48 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mr.Bomb yazdı:

edit: ya bi de şu scully nin kolundaki dövmenin resmini bulabilen yok mu hala?

GA Resimleri başlığına bakabilirsin, oraya bir link eklemiştim bayağı oluyor.

Gemini yazdı:
Arkadaşlar muhakkak okuyorlardır da...sanırım ilk yorumlar bölümün seyrinden sonra heyecanla giriliyordur...

Ben de bu kanıya düşüyorum zaman zaman. Ayrıca ben bile bazen takip edemiyorum ama çoğu zaman bütün mesajları okuyup ondan sonra yorum yapmaya zorluyorum kendimi, yoksa sorulan soruları tekrar edebiliyorum Razz

Beatlefan yazdı:
Benimki biraz farklı ya, insanların düşüncelerinden ve yorumlarından etkilenmemek için, kendi mesajımı önce yazar, sonradan diğerlerinin mesajlarını, yorumlarını okurum. Hep yaptığım şeydir.
Yani okuyoruz demek istiyorum.

Benim mantığım da tam tersi.. ınsanların yorumlarına göre kendi yorumumu güncelliyorum. Özellikle ayrıntılar konusunda atılan mesajalrdan bayağı bişi öğrenip buna göre bölümü değerlendiriyorum ki daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Per Oca 18, 2007 3:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Aslında üzerinden epey zaman geçmiş ama ben bölümü yeni izleyebildiğim için yorumumu ancak yazabiliyorum.
Yazmadan önce bütün sayfalara baktım tek tek okuyamadım ama( gördüğüm kadarıyla bunun hakkında da birşeyler yazılmış) aşağı yukarı bölümü izlerken aklımdan geçenlerin çoğunu arkadaşlar belirtmişler.
Bu bölüme bakamadığım zaman gerçekten üzülmüştüm,hani 9.sezondan şu ana kadar pek haz etmeme rağmen yine de XF bu.
Bölümün açılışı gerçekten de mükemmeldi, bana göre (eh o kadar zaman sonra Mulder'i görebilmenin etkisi var bunda tabi inkar etmiyorum Razz )Bunu geçen sezonda söylemiştim Scully'nin hamileliğini ve de akabinde William olayını gerçekten de sevmedim,ve de hala sevmiyorum.
Bölüm NIHT I-II'ye göre daha iyiydi ama çok güzel de değildi bence.Bu bölümden önce John Doe bölümünü izledim;şimdi bir oradaki Doggett'a bakıyorsun bir de bu bölümdekine arada dağlar kadar fark var.Reyes'in bölümde yer alması zaten hadi sen de bir görünüver kıvamında.(Scully'nin diğer bölümlerde olduğu gibi).9.sezonun bence en büyük hatası bu ne yardan ne serden geçme durumu.Yani ne M & S'i bırakmak istiyor ne de D & R.Bir yandan yeni nesil XF diyerek izleyiciden kabul etmesini bekliyorlar bir yandan da eskiyi sürekli hatırlatıyor.Benim açımdan bu,diziden daha fazla soğumaya sebep oluyor,başkaları nasıl hissediyor bilmiyorum ama.
Ancak bu bölümü izledikten sonra şunu düşünüyorum.Bence bu sezon Mulder'ın yokluğu daha iyi işlenilmiş.Evet sezonun açılışında doğru dürüst bir açıklama falan olmadı ama 8.sezonu hatırlarsak ilk yarısında TINH'e kadar Mulder'ın esamesi dahi okunmamıştı.( a pardon Badlaa'da bir iki defa zikredilmişti -Gift'i dahil etmiyorum)Sanırım bunu söylemekten bıkmayacağım ama çok güzel ilerlemişti "Scully's search for Mulder(!)".Her neyse bir çoğuna göre bu sadece bir Mulderist mızmızlanması olabilir.Eh haksız da olmazsınız.
M&S mailleri hakkında ise ne denir bilmiyorum açıkcası.Scully'nin bu sezonki halini izlerken pek de tuhaf gelmiyor bana.Bu arada o adam All Things'den mi bahsetti acaba? Very Happy
ısmini bir türlü aklımda tutamıyorum ama FTF'deki FBI ajanıydı.Bir an için acaba bu ajan o zamandan beri bir süper asker miydi o patlamada ölmedi mi gibisinden sorular geçmedi değil aklımdan ama eğer rolü aynı olsa Scully bu adamı tanırdı her halde deyip vazgeçtim böyle düşünmekten.Hem CC'nin de bu meseleyi sonradan çıkardığını düşünürsek.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cum Ağu 07, 2009 7:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
patient x yazdı:
Birkere jenerik öncesi sahneler muhteşemdi, hani youtube'da fan videoları varya aynen öyle. Shipperlıktan ziyade Mulder-Scully tarihçesini izlemek inanılmaz keyifliydi ve bu sahneleri "They're Watching", biri onların herşeyini izliyor şeklinde sunmaları CC'nin uzun zaman önce unuttuğu X-Files Nedir sorusuna unutmadım demesi gibiydi. X-Files'ta geçmişte neler söylediğini hatırlaması iyi hoş ama, hala hiçbir temeli olmayan süper-askerler olayı üzerinden bir tür gizem yaratma işini başaramıyor. Neyse son zamanlarda CC ve FS'nin yazdığı en iyi mitoloji bölümü oldu bu keşke birde temeli iyi olsaydı.

Asker mektubu gibi mailleşen Mulder-Scully'i tebrik ediyorum. Gözden uzak oluncamı birbirinizin kıymetini anladınız diye sorası geliyor insanın. Neyse artık çocukları var ve aralarındaki bağ bambaşka..

"They're Watching"..bu aslına bakarsanız bu tagline tam X-Files. Ama neden izliyorlar,herşeyi biliyorlarsa neden Mulder'ın nerede olduğunu bilmiyorlar. Mulder'ın attığı mailden nerede olduğu havada karada bulunabilirdi. Shadow Man'a tavisyem Chloe'yi bulması. Scully'nin cafe'de, gece arabada William'ı bırakması, sırf empati kurup tanımadığı kadını evine alması gerçekten önemli boşluklardı.

Yine itilmiş bir Doggett karşımızdaydı acıyorum bu adama. Madem diziyi onun üstünden götürme hedefiniz vardı neden mitolojilerde figuran, kimsenin takmadığı bir hale getiriyorsunuz. Reyes'de William'ın Reyes teyzesi olarak oldukça iyi gidiyor mitolojilerde. CC ve FS mitolojiye onları karıştırmak istemiyor demekki

Mulder'ın trenden atlaması ve Shadow Man'ı taş ocaklarına yönlendirmesi iyi bir fikirdi. Kırmızı toprak dikkati çekmiştir Anasazi bölümünündeki gibi,
Alıntı:
bu ileride de önemli olacak.

Nihayet süper askerleri devirme konusunda ipucuyu bu bölümde gördük.Bu bölümü sevdim neden sevdim? 9.sezonuna uyarlanmış kritik bir bölüm.O süper asker konusuna da iyi sallamışlar ha.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Pzr Eyl 07, 2014 9:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İlk sezonun mottosu ismindeki "Trust No 1" da bazı önemli cevaplar bulduk.

Mesela Mulder kaybolmadan önceki süreçte Scully ile birlikteliği olduğunu ve artık ilişki olarak ciddi bir düzeyde birbirlerine bağlandıklarını öğrendik. Scully "her zaman senin olacağım "seni görmek için ölüyorum" gibi sözleri ile bunu çok net gösterdi.

Süper Asker teması ise Bill Miles'ın deri değiştirip ortalığı velveleye vermesinden beri sürüyor. Bu Süper Askerlerden birinin nasıl Scully'nin herşeyini senelerdir izlediğini de öğrendik. Ve elbette madendeki bir metalin bir maddenin süper askeri yokedebildiğini...

Mulder'la mail ile yazışma teması ise biraz şüphe götürür. Bu kadar herşey komploya bağlamışken Scully nasıl olur da karşısında Mulder var sanıp o mail adresine hala mail gönderir? Umut işte...
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: All Lies Lead The Truth - Sezon 9 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız