X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
8x21 : Existence
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Believe to Understand - Sezon 8
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aztec

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 6:31 am    Post subject: Reply with quote
ramtur wrote:
Hastalıkları bir dokunuşla iyileştirmek ısa Peygambere atfedilen bir mucizedir ve Katolik Hristiyanlar için bu olay kutsaldır. Müslümanlar Hristiyanlık inancının artık geçerliliğini yitirdiğine ve kutsal kitaplarının da zaten bozulmuş olduğuna inandıkları için, bu konulara burun kıvırmaktan öte bir ilgi sergilemiyorlar. Ancak Mulder'ın deyişiyle "bu bir gizli dosya!" ve de Hristiyan mezheplerinin kavgaları, Ortadoğudaki müslüman mezheplerin kavgalarından daha aşağı kalır değil.

Yahuda'nın ıncili'nde ısa Peygamberin bilerek kendini ispiyonlattırdığı anlatılır. ısa çarmıha gerilmeyi kendisi planlamıştı. "Çile'nin" kutsallaştırılacağını ve bu sayede ölümsüz bir kahraman olacağını hesaplamış ve bunun için ölümü göze almıştı. Döneceğim diyerek ölmüş ve bir gecede ünlü olmayı başarmıştı. Tarihte böyle kumar oynayan binlerce insan var, ısa bu kumarı kazananlardan biriydi. Ancak Absolom kumarı kazanamadı. "Bir gecede ünlü olacağım" diyerek Nüfus ıstatistik Merkezinde çıkardığı olay tamamen fiyaskoydu çünkü ne uzaylıların kayıtları vardı ne de Doggett bir kurşunla öldürülebilecek bir adam değildi. Ama Mulder'ın oynadığı kumar tuttu. Göğe çekildiğine herkesi inandırdı ve tüm inananlar Mulder'ın dönüşünü sabırsızlıkla beklemeye başladı. Mulder öldü, gömüldü ve sonra dirildi.

Mulder vücudunu ölüm derecesinde tutmayı nasıl başardı? Hükümetin süper asker yaratma projelerini mi ele geçirmişti? Uzaylı tarikatındaki müritler ona geniş bir ağ mı sağlıyorlardı, FBI yılları boyunca tüm bilgi birikimini bu tarikatı için mi kullanmıştı? Bu iddiaların hiçbiri ispatlanamadı. Ortada bir tarikat vardı yalnızca ve de Mulder öldükten sonra tekrar dirilmeyi başarmıştı.

Mulder'ın bu tarikatının adı Hristiyanlıktır tabi ki... CC'nin ikibin yıllık Katolik inancını nasıl eleştirdiğinin tarihidir bu anlatılan gizli dosya. Aynı tarihi anlatan bir dizi daha var: the 4400... Hastaları iyileştiren 4400 kişinin lideri Shawn, mucize dokunuşa sahip birisi ve de tüm insanlığın günahları için kendini feda eden ısa Peygamber'le aynı ikilemi yaşıyor: ınsanlığı kurtarmak için ısabelle ile evlenerek kendini feda etmeli mi, etmemeli mi?!

Senaryolarda kullanılan bu tür temaları senarist'lerin bilerek kullandığını sanmıyorum. Biraz düşününce dinle ilgili bir sürü bağlantı bulabilrsiniz star wars'ta bile... bence bunlar senaristlerin bilinç altından gelen temalar.. Ve insanın hayal ettiği en önemli şeylerden biridir üstün olma olgusu...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
netevin
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 9:48 am    Post subject: Reply with quote
Arkadaşımız ramtur kısaca ifade özgürlüğüne dem vurmuş. Yazdığınız yorumlara yapılan her türlü yorumda aynı özgürlük kapsamında .... 04.00 a kadar bekleyeceğim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ramtur
Guest

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 1:26 pm    Post subject: Reply with quote
Düşünce ve ifade özgürlüğünün sınırı nedir? Yazdığım yazılarla bu forumdaki demokratik ortamı ve ifade özgürlüğünü suistimal mi ediyorum? Forum yöneticilerinin demokrasiye ve ifade özgürlüğüne olan inançlarını beni atmamış olmalarıyla açıklamaları ne kadar doğrudur?

Bu sorular Battlestar Galactica adlı dizinin iki ayrı bölümünde işlendi. Bu hafta izlediğimiz bölümde Sturbuck, gemiye, 12 saat sonra patlayacak bir bomba koyduğunu söyleyen bir Saylon'un işkence ile ifadesini alıyordu. Ancak sonuç alamadığı gibi, aksine Saylon'un "tanrısal planın bir parçası olmakla" ilgili düşünceleri Sturbuck'ı da etkilemeye başlamıştı. Nihayetinde Başkan, Saylon'a bombanın yerini söylemesi karşılığında özgürlük va'detti ve saylon, bomba koymadığını sadece zaman kazanmak için bu yalana başvurduğunu söyledi. Ancak Saylon, Başkan'ın kulağına eğilip Adamo'nun da bir saylon olduğunu söyleyince, Başkan yargısız infazla saylonu uzaya uçurup öldürdü. Öldürme gerekçesi çok basit: Fitne sokmak.

Başkan, çok ilginç bir şekilde, bomba koyduğunu söyleyen Saylon'u eyleminden vazgeçmesi ve pişmanlığını açıklaması karşılığında serbest bırakmayı va'dediyor. Patlamayan bir bomba ve eyleminden pişmanlık duyan bir eylemci, suç unsuru oluşturmuyor Başkan'a göre. Ancak Adamo'nun da bir saylon olduğunu ifade eden Saylon'u hiç düşünmeden öldürüyor. Saylon'un bir başka kişi hakkında düşüncesini ifade etmesi ölüm cezasını gerektirir miydi? Düşünceleriyle fitne sokan saylon, bomba koyan bir saylondan daha mı tehlikelidir? Hangisi ölüm cezasını hak eder? ıfade özgürlüğü, bir bombadan daha tehlikeli olabilir mi?

Battlestar Galactica'nın önceki bölümlerinden birinde ise su kıtlığı başgöstermişti ve bir gezegenin ağır şartları içinden gemiye buz taşımak için mahkumları kullanmayı düşünmüşlerdi. Ancak mahkumların lideri yasaklı bir siyasiydi ve tüm mahkumları örgütlemişti. Bu mahkumlar arabuluculuk için içeri gelen Adamo'yu esir alarak gemi yönetimini ele geçirdiler. Yasaklı liderin istediği, yönetimi esir tutmak değildi; düşünce ve ifade özgürlüğü istiyordu. Adamo sürpriz bir kararla, başkanlık seçimleri için aday olma hakkını yasaklı lidere tanıdı ve demokratik seçimlere katılmaları karşılığında mahkumların, eylemlerinden vazgeçip buz çıkarmalarında anlaştı.

Özgürlük iddiasında bulunan yasadışı terör grupları, eylemlerinden vazgeçmeleri karşılığında demokrasiye katılabilir mi? PKK'nın silah bırakması karşılığında parti kurmaları ve seçimlere katılmaları demokrasinin gereği midir? Ya da islamcı gruplar nakşiler, nurcular, din çatısı altında meclise girebilir mi?

Forum yöneticilerini zor bir karar bekliyor. ıki ayrı iddia, iki ayrı yanıt. Ramtur Tanrısal planlardan bahseden ve insanların aklını çelen bir fitnebaz mıdır, yoksa silah tutup adam öldürmediğine göre suç unsuru oluşturmayan bir demokratik katılımcı mıdır? Ramtur uzaya mı uçurulsun, yoksa iade-i itibar mı yapılsın? Çözülmesi zor bir gizli dosya... Heleki Türkiye'de yetişen insanlar için bu konunun ağırlığı katlanarak artıyor çünkü demokrasi kültürü ülkemizde ısrarla oluşturulamıyor.

Türkiye 1923 yılında Osmanlı mirasını reddederek ve halka rağmen yapılan devrimlerle kurulan bir ülke. 1945 yılına kadar tek partili yönetilen ülkemiz çok partiye geçtiğinin ertesi haftasında cumhuriyet ve demokrasi aleyhtarı kişilerin partileşerek ülke rejimini tehlikeye soktuğunu gördü. Sonrası malum: Menderes'in idamı, 1961ihtilali, 1971ihtilali, 1982 darbesi, Özallı yıllar ve sürekli kesintiye uğrayan demokrasi ile birlikte nihayetinde günümüze miras kalan "cumhuriyet elden gidiyor" diyen laiklerle, özgürlüklerinin kısıtlandığını iddia eden türbanlıların bitmek bilmeyen kavgası.

Aynı yıllar boyunca devam eden kentleşme ve batılılaşma süreci içinde kente göç eden köylü insanın şehire tutunabilmesinin en güzel yolu imam hatip okulları oldu. Çocuklarını imam hatip okullarına yazdıran köylüler vicdanları müsterih bir şekilde kentleşirken, köyde bıraktığı sosyal ilişkilerini tarikatlara yönelmek süretiyle giderdiler. Köylü için masum sayılan tüm bu hareketlilik 12 Eylül darbesinden sonra tarikatların radikalleşmesiyle boyutunu değiştirdi. Nakşibendi tarikatının oyları ve diğer partilerin seçim yasaklısı olması sayesinde darbeden sonra başbakanlığa geçen takunyacı ve takiyyeci Turgut Özal, gerçekte bir meslek okulu olması gereken ımam Hatip okullarını süratli bir şekilde artırdı. Topluma dinsel değerleri aşılamak ve muhafazakarlığı pekiştirmek maksadıyla imam hatip okullarını eğitim sisteminin ana parçalarından biri haline getirdi. Özal döneminde Moliere, Camus gibi yazarlar Milli Eğitim Bakanlığınca yasaklandı. Fransız Aydınlanmasının öncü isimlerinden "düşüncenize katılmıyorum ama savunabilmeniz için canımı veririm" diyen Voltaire dahi yasaklıydı.

Aynı yıllar Sovyetler Birliğinin komünist ekonomisinin, Amerikan kapitalizmiyle kutuplaştığı yıllardı. ımam Hatip okulları komünizmi din düşmanlığı ilan ederek Türkiye'de Amerikan Kapitalizminin yerleşmesini garanti altına aldılar.

Ülke ve dünya siyasetine alet edilen eğitim sistemimizin aksaklıkları günümüzde haberlerin manşeti olmaya devam ediyor. Bu eğitim sistemi içerisinde öğrenciler pasif dinleyici konumuna sokuldular, kışla disiplini içinde ezberciliğe yönlendirildiler. Sosyoloji ve tarih dersleri milliyetçilik ve manevi değerler aşılamak için bir vesile sayıldı. Felsefe derslerine hiç önem verilmezken din dersleri zorunlu hale getirildi. Oysa din, sorgulanmayan inançla temellenir. Felsefeyi belirleyen şey ise en temel inançları bile sorgulamasıdır. Felsefe eğitimin en büyük yararı bağnazlığı ve fanatizmi önlemesidir. Birçok genç insanın iyi bir felsefe eğitimi görmeyişi, önlerine konan düşünceleri ve verileri, sorgulamadan, bağnazca benimseyip, onların fanatik bekçileri olmalarına yol açabiliyor.

Buraya kadar sabredip okuyanlar CC'nin Scully'yi niçin bağnaz ve yobaz biri olarak tanımladığını tahmin etmişlerdir. Onun Katolik Kız Lisesinden mezun olmasını eleştiren CC, yoğun din eğitimini yobazlık ve bağnazlık olarak ilintilendiriyor, ki bir bilim kadını olan Scully'nin Mulder'ın uzaylı teorilerine artık inanıyor olması da bu bağlantının sonucudur.

Türkiye'de imam hatip mezunları üniversitelere alınsın- alınmasın tartışmaları yapılıyor ancak Amerika'da böyle bir laiklik anlayışı yok. Katolik kız lisesinden mezun olan Scully ordan tıp fakültesine ve ordan da mesleki kura ile istihbarat ajanlığına geçebiliyor. Amerika toplumda din kurumunu ve dinsel faaliyetleri denetim altında tutmaz, bir başka deyişle o ülkede "Diyanet ışleri Başkanlığı" gibi bir bakanlık bulunmaz. Dini eğitim veren meslek üniversiteler açılabildiği gibi, ikiyüzün üzerinde dinin faaliyetine ABD resmen izin vermiştir. Uzaylı tarikatları bile dini faaliyet sürdürebilmektedir Amerika'da. Bu anlamda Amerika din kurumunun devletten bağımzsız olarak sürdürülmesine izin veren bir laikliği benimsemiş görünmektedir ancak suç unsuru tespit ettiği oluşumlarda devletin gücünü göstermektedir. FBI 1996 yılında elli kişilik bir uzaylı tarikatını mabetlerinde yakarak öldürmüştü. Türkiye'de uygulanan laiklik ise "ıslam dininin devleti egemenliği altına alma" iddiasıyla baş etmek durumundadır.

Uzaya uçurulan saylonun endişesini hatırlıyor musunuz? "Ölmekten korkmuyorum, ruhumun Tanrı'ya ulaşamamasından korkuyorum"

(Türk siyaset tarihi, Özallı yıllar ve imam hatip okullarına ilişkin yazdıklarım gazeteci-yazar Hasan Cemal'in kitaplarından edindiğim notlardır.)
Back to top
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 6:06 pm    Post subject: Reply with quote
Başlığımız, forumdaki fikir özgürlüğü değil, xfiles sezon finalidir. Fikir özgürlüğünü tartışmak isteyenler "x-files dışında konular" bölümünü kullanabilirler..
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 7:10 pm    Post subject: Reply with quote
vala arkadaşlar son mesajlar pek hararetli ama patient x in dediği gibi yeri bura diil sanırım

konuyu değiştirim mi bea?skinner nası vurdu krycek i ööööle tam alnının ortasından Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 7:40 pm    Post subject: Reply with quote
Daha önce çok bahsi geçti ama,bir tekrar edelim...
Skinner ateş ettiğinde merminin havada süzülmesi,bence gereksiz bir detaydı,yani mermiyi görsek ne olur,görmesek ne olur?..Krycek vurulduktan sonra dönüp Mulder'a baktı,sanki bir şey diyecekti,ama şartlar el vermedi Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Nov 24, 2006 8:28 pm    Post subject: Reply with quote
Evet forumda bugüne kadar kalmış olmanı kesin olarak bizim demokratik olma çabamıza bağlıyorum.

Bu forum kimsenin sanal mastürbasyon yaparak kendini önemli görme fırsatı sağlayabileceği tarlası değildir. Eğer X Files başlığında X Files konuşamıyorsanız, devamlı başka film/dizi yorumları yapıyorsanız başkalarının hakkını gasp ediyorsunuz demektir. Bu son uyarın. X Files hakkında yazacaksan bekleriz, kendini üstün görme telaşı içinde siyaset ve din demogojisi yapmaya devam edeceksen yollarımızı ayırmamız yakındır.

Asıl kim bağnaz ve yobazdır biliyor musun? Her şeye din gözlüğüyle bakan.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ramtur
Guest

PostPosted: Sat Nov 25, 2006 10:27 am    Post subject: Reply with quote
Scully'nin ve Mulder'ın bağnazlıkları bu forumun konusudur. Scully'nin Katolik kız lisesinden mezun olmasının konuşulmamış olması bu forumun bir eksiğiydi. Bu eksiğide dizilerden hareketle sürükleyici ve güzel bağlantılar kurarak uzun ve keyifli bir yazıyla aktardım. Bunun masturbasyon olarak tanımlanması çok doğru çünkü ben bu yazıdan cidden keyif aldım. Bu yazıya emek vermiş olmamın karşılığı başkalarından göreceğim saygı, sevgi değil; sadece kişisel tatmindir. Beni masturbasyon yaptığım için forumdan atmanız gerçekten çok enteresan bir gerekçe olacak!
Back to top
tithonus
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Sun Nov 26, 2006 8:03 pm    Post subject: Reply with quote
çok beğendiğim bi bölüm hakkında yorum yazmıyorum,yazamıyorum. çünkü içimde böle bi istek kalmadı maalesef.

ya bu nedir allahaşkına ya. www.thexfiles-tr.net/forum the x files ın official türkiye forum sayfası mıdır yoksa insanların aklına her eseni yazabildiği bi forum mudur? çok rica ediorum existence ın tüm sayfalarına bakın ve bana kaç sayfanın bölüme ait olduğunu söyleyin. eğer foruma yeni üye olan biri olsaydım sizi temin ederim ki forumun ciddiyetinden şüphe ederdim. neden ramtur un hala forumdan atılmadığını, onu da geçtim geçici olarak engellenmediğini anlayabilmiş değilim.

buarada ramtur ifade özgürlüğünden dem vurmuş ancak ben onun özgürlük kelimesinin sözlük anlamını bildiğinden bile şüpheliyim. eğer onun bu yaptığı benim bu forumdan keyif alma özgürlüğümü engelliyorsa bunun adı ramtur un özgürlüğü değil başka bişidir.

ve evet sen bi fitnecisin. yukarıda yazdıklarının tek amacı forum üyelerini moderatörlere karşı kışkırtmaksa,senin için gerçekten üzgünüm. forum üyelerinin özgürlüklerini elllerinden alan moderatörler diil sensin! ayrıca her neyin sempatizanıysan git onunla ilgili bi foruma üye ol olur mu.emin ol orda kabul görürsün.

son olarak moderatörlerden isteğim, Ramtur nick li kullanıcın üyeliğinin kaldırılması ve tüm mesajlarının silinmesidir. bu siteyi ve diziyi gerçekten ciddiye alan insanların yorumlarını okurken araya saçmalıkların girmesini istemiyorum! LÜTFEN!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ramtur
Guest

PostPosted: Tue Nov 28, 2006 1:24 pm    Post subject: Reply with quote
tithonus wrote:
ya bu nedir allahaşkına ya. www.thexfiles-tr.net/forum the x files ın official türkiye forum sayfası mıdır yoksa insanların aklına her eseni yazabildiği bi forum mudur?
burdaki yazılarım birikince fox'un x files resmi forumuna ekleyeceğim hepsini. Maalesef ingilizce bilmediğim için sadece bu forumda yazıyorum yazılarımı.

Tithonus fitnebaz olduğumu söylemiş, yazının çok dramatik bir etkisi var, hakkını vermek lazım. Sekiz yüz küsür üye var bu forumda, herkesten yorum bekliyorum arkadaşlar.
Back to top
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

PostPosted: Tue Nov 28, 2006 4:08 pm    Post subject: Reply with quote
9.sezondayız...
bu forum da 8.sezonun existence bölümüne ait.
bence artık yeter..burada amaç gerçeğe uygun, Xfiles hakkında bilgi alışverişidir.ben bu forumu existence hakkında yeni bir yorum vardır diye açıyorum ve karşıma çıkan da ramtur adlı üyenin saptırılmış,artık x files hakkında olmaktan çoktan çıkmış cümleleleri oluyor..ben okumak zorunda değilim evet kimse de değil doğru.ama dikkate alınmaya değer bir şey buluruz umudu filan da kalmadı yani.yetmedi mi ramtur?amacının ne olduğu da umrumda değil ama sadece olumsuz etkide bulunduğunu söyleyip susuyorum
canan
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 3:27 am    Post subject: Reply with quote
-ikimizde olasılıklardan korkuyorduk...
işte özet. ben tabi o cümleyi "bu bebeğin ikimizin olması olasılığından" diye anlıyorum, neden?? çünkü epey bir süredir bu bebek uzaylı mı, uzaylı dnasıyla mı üretildi, mulder aslında babası değil mi şeklinde şüpheler yarattılar hep- ki scully bile bi uzaylı doğuracağını düşündü. sonunda onlar erdi muradına Laughing
krycek'in hiç değişmemiş olarak ölmesi, en azından kendinden taviz vermemiş olduğunu bilmek içimi rahatlattı. kendi kendini satan bir kötü adamdan hiç kimse hazzetmez herhalde!!! sonunda öldü ama amacından vazgeçmeden, gerçi bu kadar basit bir şekilde öleceğini düşünmemiştim, şansını fazla zorladı.
doggett ve mulder'ın, scully'i koruduklarını sanıp da koca bir komplonun içine düşmeleri de etkileyiciydi.
bebeği kaçırmamalarının sırrını 9. sezona saklamışlar galiba, bi şekilde hikayenin uzatılması gerekiyordu dizinin yapımcıları için, işte size bir konu:scully'nin bebeği!!
ben şu fbi'daki uzaylı adamı merak ettim, çünkü without bölümünde de avcıyı en son onun kılığına bürünmüş görmüştük. adam eğer o zamandan uzaylılarla işbirliği yapıyor olsaydı, avcı başka kılığa girse de olurdu ya da olan o zaman mı oldu!!?
mulder-scully-bebek. olabilecek en mutlu sonla bitti 8. sezon, daha ne olsun Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Wed Aug 05, 2009 5:59 pm    Post subject: Reply with quote
Maybe there is hope wrote:
EXISTENCE
Ne güzel bir anlamı var bölümün.Yeni bir hayat geldi gelen şey aslında yeni sırlar ve yeni miitolojiler. Ben bir shipper ım ama önce MSR değil mitolojiyi konuşmalıyım çünkü xfiles MSR dan değil Mitolojiden başlar.sonra shipper yönlerim coşacaktır zaten..
Knowle Rohrer; Krycek kadar pislik biri.krycek?i severdim ama kişiliğnden değil bir tarzı olduğundan onu izlemek heyecan katıyordu.Rohrer ise ayrı bir olay Doggett?a gelerek onun kafasını karıştımaya yetecek kadar basit bir planı uygulamaya koydu.Kabul edelim Doggett çok da uyanık değil zira Mulder bu tufalara pek gelmezdi Trust no one durumları vardır hep.ama Dogget bu kadar tecrübeli değil.Rohrer herzaman atılan yalanı attı.”Bu bir askeri projeydi bla bla.Scully de bir proje hepimiz bir projeyiz.”
Crane,Rohrer,Miles çok çok korkunç tiplerdi ya.Asla ölmeyecekler o kesin.
Müzikler herzmankinden daha güzeldi.Scully herzmankinden daha güzeldi.Xfiles herzmankinden daha heyecanlıydı.
Bu bebek sonunda doğdu doğumu izleyen uzaylılar onu almadılar.çok şaşırmıştım ama sanırım uzaylılar bu bebeği değil uzaylı bir bebği bekliyorlardı.doğan bebği normal olarak görünce önemli olmadığını düşündüler.sonuç olarak kanıtlanan şey iseMUCıZE denilen şeyi aslında kısır olan bir kadının çocuğu olmasından öteye bişey olmadığıydı.bu çocuğun normal şartlarda ise bir babsı olmalıydı, bu çocuk herhengi bir dış güç tarafından yaratılmadıysa ki öyle olduğu söylendi.ozman baba sadece tek kişi olabilir.Bunu Scully de Mulder?da biliyorlardı.Ama emin olamadıkları şey mucizenin hangisi olduğuydu.

Democrat hot springs?teki o tepedeki ışık neyin nesiydi ya bir dini gönderme falan mı? Scully nin tek başına doğum için bir yerlere yollanması ve korunması zaten bir hristiyanlık göndermesi biliyoruz.

Son sahne:x files tarihinde çok geç kalmış bir sahne midir? Evet biraz ama güzel sahnedir.Scully ve Mulder?ın süre gelen ilişkilerini bilmeyi ama bunu çok da göstermemelerini tercih ederdim herzman -şöyle ki tamam Amor fati deki Touchstone sahnelerinden daha fazla olsun isterdim-ama hani bir ilişkileri olduğunu bilmeyi ama bu ilişkiyi benim önümde yani ekranda göstermemelerini tercih ederdim.zira bu olmadığı gibi çok çok geç kalmış bir nihayete erdiler.Ne oldu yani sonuçta bu son sahneye kadar kim bu çocuğun babası MS yattı mı ,ilişkileri varmıydı diye düşünmekten kendilerini alamadılar.Yani çoğunluk. Laughing

en çok güldüğüm sahnelerden biri de mulder'in william'a skinner benzetmesiydi.Harbiden de benziyordu ya Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Sun Aug 31, 2014 4:47 pm    Post subject: Reply with quote
Merakla beklenen 8.sezon finali Existence ile geldi.

Bol koşturmaca bol aksiyon... Scully'nin Democtrat Hot Springs'teki uzaylı istilası altındaki zorlu doğumu.. Bebeğinin sağlıklı olması (şimdilik) ve finalde Mulder ile öpüşmesi (Gerçi Millenium bölümünde de denenmişti) Buna bir de Alex Krycek'in başından Skinner tarafından vurulması eklenince oldukça önemli bir sezon finali izledik diyebiliriz.

9. ve final sezonunda bakalım neler bekliyor bizi...
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Believe to Understand - Sezon 8 All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Page 8 of 8

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum