X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x19 Three of a Kind

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pts Oca 09, 2006 3:00 am    İleti konusu: 6x19 Three of a Kind Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 1/23/2004 10:57 am

Müthiş bir Lone Gunmen bölümü. Ama o kadar.
Scully'yi Milagro'dan sonra "yetmedi abiler, daha ne kadar seviyesizleştirebiliriz" mantığı doğrultusunda bir adım daha bayağılaşmış halde izlemek isteyenler için de güzel tabi. napıyo bu adamlar ya?

Murat

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 1/23/2004 11:15 am

ha belirtmeden geçemeyeceğim: HASTASIYIM FROHIKE'nin! o nasıl bir tarz, o nasıl bir duruş, o nasıl bir cool'luk, o nasıl bir laf sokma ustalığı! ailecek beğenerek izliyoruz, sonsuz takdir ediyoruz.

Murat

Gönderen: foofoo581 1/23/2004 2:36 pm

ne yalan söyliyim pek merak ettigim bir bölüm degil genelde cumalari sabirsizlikla beklerdim X-Files var diye ama bu cumanin tek özelligi karne almamizdi...

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 1/23/2004 2:45 pm

Valla nedense bende bu cuma xfiles var diye ümitlenmiyorum,kesin uyurum :)

Murat bu Scully'e git bişiyler de geçen hafta olanlar,bu hafta sigara yaktırmalar falan bilmiyorum yani..

Oğuzhan

Gönderen: meleren 1/24/2004 3:02 am

Ya sormayın Scully ye karizmayı çizdirmişlerdi. Öte yandan ilginç olmuş ehuehu:)

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 1/24/2004 8:20 am

Hiç beğenmedim. ılk izlediğimde bitsin artık diye sayıklamıştım. Lone Gunmen harikaydı yanlız. Scully'e eciş bücüş etmişler. Mulder'ın Small Pot. varsa artık Scully'ninde Three of a kind'ı var.

Unnatural
Field Trip
Biogenesis

Son 3 bölüm son ikiyi merakla bekliyorum.

Oğuzhan

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 1/24/2004 9:47 am

1013'ün bir taktiği olsa gerek. önemli 2 kadın karakter varsa bi bölümde, biri mutlaka ebleh oluyo. hadi bunda suzanne modeski vardı(canım..byers'a nasıl üzüldüm, öte yandan nasıl da sevindim, nasılsa artık birbirlerini sevdiklerini biliyolar) ama hala milagroyu affedemiyorum.
neyse, scully'nin uyuşmuş hali, orjinalde bile kötüydü, yanlız GA sesiyle çok güzel oynayıp değiştirebiliyo. Morris ne alakaydı orda anlamadım ama popoya şaplak bir intikamdı denebilir. Öte yandan bir cinsel sömürü objesi olarak Dana Scully seanslarına bu haftada devam ettik, scully ağzında sigara "who's gonna light my fire) die soruyo ve hemen çak..çakçakçakçakçak. e yuh, hazır bi de yatırıp..neyse.

Frohike demiştim önceden di mi? Suzanne'i kaçırma operasyonunda Scully'ye "good work, party girl" demesi muhteşemdi. Scully tabi **her zamanki gibi** olaylardan bihaber.
Lone Gunmen, X-Files'ın sıkıştığı yerdeki kurtarucusu gibi. Daha önce de söylediim gibi, bölüm çok güzel bir Lone Gunmen bölümü, ama XF adına fazla bir şey yok.

Ya yine Scully'ye dönücem. Ya bu kadar mı off-character yazılabilir bu kadın? Mulder'ın elektronik montajlanmış sesiyle gerçek sesini nası ayırt edemez?? (gerçi hak vermek lazım euheh) Sonra bölüm sonunda mulder'ın onu aramadığını öğrenip "vay piçler" tadında 5. sınıf türk dizisi repliğini sarf etmesi..
Ama hadi hakkını verelim, LG'nin arkadaşının otopsisin yaparken uyuşturulduktan sonra Langly "sence neden ölmüş" diye sorunca Scully'nin cevap süperdi: "biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip PLÖÇK!!" ahahahhaha! sanırım yıllardır abuk olaylardan ölen insanların otopsisini yapmaktan böyle bir tepki içinde ukte kalmış olmalı! bak orası süperdi gerçekten ehuehuehu!

Bölüm 2 alır 5 üzerinden.

Murat

Gönderen: theafl 1/24/2004 11:58 am

ya çıldırcam antalyadaki fırtına yağmur mersine ve iskenderuna kaydı tv de atv ntv ve yerli kanalkların bazıları dışında hiç bi kanal çıkmıyodu ve ben yine xf i izleyemedim geçen haftada izleyemedim trevoru izleyebildim bitek taaaa mondaydan beri(hatta mondayıda sonundan yakaladım)

Gönderen: Those turns were gift for me... (Durden38) 1/24/2004 4:05 pm

Bu sezon hakkında genelde bölümler için ya vasat yada az biraz vasat üstü dedim şimdiye kadar, fakat bu bölüm tam bir rezalet.Scully'nin olduğu her sahneden tiksindim nerdeyse!Bu kadar mı maymun edilir bir karakter!!!Bir an Gillian Anderson'a bağırmak istedim,''oynama bu rolü, kaç git'' diye ama...Keşke bölüm sadece Lonegunman üzerine kurulu olsaydı , ne anlamı vardı Scully'nin olmasının...

Otopsi sahnesinde bende güldüm hatta langley'e ve triplerine daha çok güldüm:))

Valla bu bölüm için yorum yapmak bile içimden gelmiyor ve sırf Lonegun man hatrına 10/3 verip gidiyorum...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Oca 09, 2006 3:03 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: pinarb 1/24/2004 8:39 pm

Bu bölüme verilecek hiç puanım yok benim. 0 hatta öyle bi rakam mümkünse -0 !

Gönderen: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) 1/30/2004 1:52 pm

aa lütfen ama ne 0 ı.en azından lone gunmen için bi 4 felan verilir bu bölüme.ama en güzel sahnelerden biri scully nin o popoya şaplakla intikam almasıydı:)))
murat valla yakıştıramadım bizim yengeye.yenge dedik bağrımıza bastık,yakışmio ama ne ööle bi sürü herife sigara yaktırmalar,elle taciz felan cık cık...

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 1/30/2004 3:05 pm

ben konuştum, özür diledi, bi daha olmayacak dedi, öptü, barıştık.
Murat

Gönderen: amorfati Jan-1 10:26 pm

Sitemizdeki duyuru dolayısıyla 6x21 Field Trip'i beklerken sürpriz(!)olarak Three of a kind'ı izledik. Zaten field trip gösterilecek diye yazılınca siteye acaba artık cnbce fox tv'nin sırasıyla yayınlamayacak mı diye düşünmüştüm ama meğer olay sadece sitemizin ufak bir hatasından ibaretmiş.
Neyse bence bölüm fena değildi. Yalnız Mulder'la Scully'nin herhangi bir x-file'la ilgili tartışmalarına iki bölümdür hasretiz. Bir ara birlikte bir olay falan araştırırlar umarım:)
Bu bölümde Scully'nin hali neydi öyle ya, popoya şaplak falan. Çok güldüm.Ben bir de Scully'nin Lone Gunmen'e kızdığı bi sahne olmasını dilemiştim ama maalesef olmadı.

Gönderen: (safix)sure,fine,whatever (2shy13) Jan-2 8:29 am

Allahım...Resmen şok oldum dün Three of a Kind başlayınca.Hayır bölümü sevmediğimden değil ama nerdeyse 2 aydır X Files'ıma hasretim,tabi Mulder'a da.Neyse gene de çok zevkliydi.Bir şey sorcam o Scully'nin poposuna şaplak atan adam Dreamland'deki adam değilmiydi.Hani şu MUlder ile yer değiştiren?

Gönderen: maybe there is hope (sedab) Jan-2 9:36 am

Öncelikle bu bölümü beklemiyordum tabi şaşırdım sonra yayın sırasına baktım haaaa dedim.Olur canım böyle şeyler
Lone gunmen hastasıyımdır adamım ise FROıKE dir.çok komik ve değişik bir tip özellikle giyim tarzı ...
neyse scully vardı mulder yoktu bu bölümde açıkçası aramadım onu da..
scully beni ölüm nedeni teşhisiyle kopardı

LANGLY: Uhhhm, Scully? What killed him?

SCULLY: My medical opinion? BEEEEEEEEEEEEEEP! (claps hands loudly)

evet o adam morris flecher dı.scully ye daha önceden o şaplak atmıştı ama tabi zamanda geri gidince ikiside bunu unuttu.

Gönderen: (safix)sure,fine,whatever (2shy13) Jan-2 11:01 am

Kızmayın ama bu Fletcher denen herif X Files'ta oynasaymış bayağı eğlenceli bir karakter olurmuş...
Neyse Frohike Mulder'ın yokluğunu aratmadı.Ona gülmekten bölüm nasıl başladı bitti anlayamadım:)

Gönderen: the mess we made (fbistop) Jan-2 12:15 pm
To: maybe there is hope (sedab) (18 of 24)
1503.18 in reply to 1503.16
BEEEEP kısmına aynen ben de kahkahayı bastım :) ya aslında unusual suspects'teki kadar sağlam bir komplo hikayesi yoktu ama o bölümün devamı niteliğinde olması, suzanne modeski'yi tekrar görmemiz güzeldi. ben de lone gunmen'i severim, onlar bulundukları bölümlere bir tat katıyorlar, heralde CC de onları seviyordu ki, onlar için ayrı bir dizi yaptı. bir de morris fletcher'ı oynayan kişi burada barda oturan herhangi bir adam rolünde miydi, yoksa morris fletcher'ı mı oynuyordu? bakalım suzanne ile byers'ın yolları ne zaman tamamiyle birleşecek, ileride yine lone gunmen'e özel bölümler izleriz heralde.

Gönderen: amorfati Jan-2 1:10 pm

Bence Morris'in kendisi olması ihtimali oldukça yüksek, yaptığı iş sonuç olarak kongreyle çok alakasız değil ayrıca Morris'in dreamland'de scully'i yatağa atmak istediğini düşünürsek, burda da (konuşmasından anlaşılacağı gibi) aynı şeyi yapmak istemesi mantıklı. Değil mi?

Gönderen: the mess we made (fbistop) Jan-2 1:53 pm

evet mantıklı. bir de biraz önce yazmayı unuttum, bizim sitede yayınlanan bölüm reklamları, fox'un zamanında her bölümden önce yayınladığı resmi reklamlar heralde. şimdi bu bölümün reklamında da neden scully'yi kullanmışlar ki, bölümün çoğu lone gunmen ve suzanne modeski ekseninde geçiyor, ama kapakta yine başrol oyuncularımız var, mesela suzanne ile byers'ın yeniden karşılaşmalarını anlatan bir reklam olsa daha güzel olurdu.
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Oca 09, 2006 3:05 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Jan-2 3:03 pm

Reklam taktiğidir bu.. Yani öyle olması kuvvetle muhtemeldir.. "Lone Gunmen mi insanları meraklandırır, Scully mi?" deseler, kaçımız Lone Gunmen deriz sizce?.. Ben Scully derdim yane hemen belirteyim :P

Kendi memleketimizin kanallarına veryansın ediyoruz ama bu gavurlar da aynı sonuçta.. Hele bu sezon yakından takip etmeye başladığımdan kesinlikle bizim kanallar bunların yanında çömez daha diyebilirim.. (Eh yani bilmeyen yoktur heralde :P) Burada da Amerika'daki gibi olsa, ortalık daha beter olur kanımca, aratmıyoruz aslında onları, doğruya doğru, ama yok, oradaki gibi olsun istemem burası da.. (Ama olacak er yada geç, ne yazık.. )

Gönderen: (safix)sure,fine,whatever (2shy13) Jan-2 3:53 pm

Ühüü ühüüü.Bu Suzanne denen kadın Unusual Suspects bölümünden mi!Bende anlam verememiştim neden Previously in X Files diyor diye.Yani insan böyle bölük pörçük izleyince...Neyse bütün bölümler elime geçince her birini en az 40 kez seyretcem!:)

Gönderen: layaki Jan-6 1:53 pm

Bir shipper(bu laf çok komik yahu) olarak X-Files dizisinde romantik ögelerin az olduğundan yakınırım bazen. Bizimkilerden umudum kesik olduğu için diğer karakterlere bakıyorum. Bir ara CSM'in hastanede karısını öldüremediği sahnelerde iyi bir romantizm yakaladım diye düşünmüştüm. Ama gerçekte epik anlamdaki en güzel iletişim Byers ve Susanne arasında geçiyor. Geçiyor diyorum çünkü ilişkinin bir sürekliliği var.

Yine X-Files evreninin nispeten biraz dışında ama içeriği itibariyle güçlü bir öykü izledim. Gerçi Scully sahneleriyle X-Files evrenine sıkıca bağlıydık. Biraz garip gelmesizne rağmen bana o sahneler komik ya da gereksiz gelmedi açıkçası. Scully'nin otelin barındaki Rita Hayword halleri müthişti bence. Güzel oyunculuk sergilemiş. Ama Murat'ın dediği gibi afişlerde filan ön plana çıkacak kadar ön planda değildi hatun. ıkinci defa LGM merkezli bir hikaye izledik. Bu karakterler çok güçlüler. Kendi içelrinde müthiş bir dinamizm barındırıyorlar. MS'den sonra bence en güçlü duygusal bağ bu üçlü arasında. ızledikleri yöntemler, yaşam biçimleri, uğraştıkları konular bu üçü de birbirinden çok farklı ama asla ayrı ayrı düşünülemeyecek üçlüye müthiş güç katıyor. Byers'ın giriş sekansındaki aile ve çöl görüntüleri beni çok etkiledi. ınsanın hep aradığı mutluluk ama gerçekte bir çöl ortasındaki yalnızlık olarak özetlenen yaşam felsefesi Byers'ın boyuna posuna çok iyi oturmuş. Onun gibi bir adamdan melankoli karışık bir yaklaşım beklemiyorsunuz ama adam rolünün altından çok iyi kalkıyor.

Langley'in Susanne'i öldürdüğü(!) sahneler bence çok iyiydi. Teröristlerin çok gösterişil tiplerden değil de Langley gibi sıradan görünüşlü(gerçi saçlarını düşününce biraz öyle değil gibi ama) insanlardan seçilmiş olması gerçeğine uygun nefis sahnelerdi. Hikayeyi TGRT sonrası ikinci kez izliyor olmama rağmen Susanne'in öldüğüne inandım resmen. Langley beyni yıkanmış mağdur rolünü iyi oturtmuş üstünde.

Güzel öyküydü. Bu üçünün olduğu bir Speciale serisi bile düşünülebilir aslında...

Selamlar
Lami

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) Jan-6 4:09 pm

""Güzel öyküydü. Bu üçünün olduğu bir Speciale serisi bile düşünülebilir aslında...""

Başka birşeyden bahsetmiyorsan Lone Gunmen'in kendine ait bir tv serisi vardı zaten.

http://www.tv.com/the-lone-gunmen/show/38/summary.html

Oğuzhan
Başa dön
idiLL

İletiler: 1

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 7:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
benm bu bölümde anlayamadığım bişi var

Langley beyni yıkanmış iken susanne i vurması gerektiğini söylemez , eski haline dönmüşkense hatırlamaması gerekiyo , scully e öyle oldu

peki bizimkiler suikasti nasıl öğrendiler?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cmt Tem 25, 2009 7:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully için kötü bir bölüm olsa da Lone Gunmen için (dolayısıyla benim için de tabii) mükemmel bir bölümdü.
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cmt Tem 25, 2009 7:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
idiLL yazdı:
benm bu bölümde anlayamadığım bişi var

Langley beyni yıkanmış iken susanne i vurması gerektiğini söylemez , eski haline dönmüşkense hatırlamaması gerekiyo , scully e öyle oldu

peki bizimkiler suikasti nasıl öğrendiler?

Scully'de hatırlamıyor ki sadece çok şaşırdı.Suiskat olayında zaten Susanne Modeski sayesinde öğreniyoruz.Bölümü bir daha izlemen gerek sanırım.Ama aradan 3 yıl geçti ve tek mesajın.Yine de cevap vermek güzel oldu sanırım.
Başa dön
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Pts Haz 30, 2014 9:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Geçen sezonki "Unusual Suspects"'in 10 yıl sonra devamı niteliğindeydi bu bölüm. Byers'ın rüyaları ile başlıyor...

Yalnız Silahşörlerden JF Byers'ın favorisi sarışın bilim kadını Susanne Modeski yine iş başında. Bu kez yanlış ata oynuyor. Çok güvendiği nişanlısı Grant'ten kazığı yediğini geç de olsa idrak ediyor. Beyin kontrolü için geliştirilen bir gazın yanlış ellerde kullanıldığını öğreniyor Susanne Modeski. Elbette 3 kafadarımızın akılcı planları ve bir yalanla Scully'i de Las Vegas'a davet etmeleri ile eğlencenin dozu daha da artıyor.

Mulder'ın telefon konuşmasındaki sesi haricinde hiç yer almadığı ender bölümlerden biri olarak anımsanacak "Three of a Kind"
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız