X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x20 Unnatural

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Oca 15, 2006 8:14 pm    İleti konusu: 6x20 Unnatural Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 1/30/2004 7:59 am

Adı gibi anormal,gereksiz,can sıkıcı,bazı sahneleri ile LUZUMSUZ bir bölüm. Uykum kaçarsa izlerim.

ılk post için baya olumsuz bi giriş oldu ama napıyım. Tabii siz yorumlara bakmayın,izleyip kendiniz karar verin

Oğuzhan

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/30/2004 10:06 am

Oğuz olm ne diyosun sen yaa???? :PPP

Garip. Ben beğenmiştim bayaa yaf.. E şimdi DD yazmış yönetmiş bi bakmak icap eder bence :P Benim bilem izleyesim var ama uyuycam valla. :))

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 1/30/2004 10:37 am

Bu benim normal izleme sırasını bozup (o zamanlar 3. sezondaydık galiba) izlediğim ilk bölümdü. Bölümün başındaki mulder-scully sahnesini gördüğümde "diziye ne yapmışlar?!?" şeklinde şaşıp dumur olmuştum. 3. sezonun karanlığı içinde gerçeği arayan bir hayran için abidik gubidik mulder-scully diyaloglarının neler ifade edebileceğini siz düşünün.
Bugün 6. sezonu bitirmek üzereyiz, bu sezonun genel konseptini anlamış durumdayız, diziyi bugünlere getiren tüm bölümleri de izledim ama hala o sahnenin ne x-files'ın ne 6. sezonun, ne de the unnatural bölümünün içinde olmasına bir anlam veremiyoum.
bölüm fena değildi, uzaylı muzaylı var ama mitolojiyle bir bağı yok (ufak bir sürpriz dışında), fazla sculyy yok, normal olarak DD'nin yazıp yönettiği bir bölüm olduğundan mulder hem ön planda hem de başarılı bir performans sergiliyor DD. onun dışında shipperların kutsal sahnesi denebilcek meşhur beyzbol olayı da bizleri bekliyor. düşünüyorum da o da aptal bi sahne... "shut up mulder i'm playing baseball".
6. sezonun sonlarında bunu yapmışlarsa, 9. sezondaki Scully'yi düşünmek bile istemiyorum..
neyse, beğenenler olacaktır mutlaka ama ben 2,5/5 veriririm bölüme.

Murat

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/30/2004 11:02 am

"shipperların kutsal sahnesi"

inanın yada inanmayın, bu beysbol sahnesini bu şekilde görmüyorum. Hatta DD'nin yazarken neler düşündüğünü bilir gibiyim.. görmek isteyenler o gözle görecektir tabe ama ben görmüyorum öle kısacası..

DD shipper kafasıyla yazmış olamaz, başka bişi düşünüyodu ki bence bölümün başındaki sahne o *başka bişey*i direk bise anlatmak ister gibiydi..

şimdi anlıyorum ki, biçok insan romantizmi bırakın, Mulder ve Scully'nin şu ilk sahnedeki tamamen doğal tavırlarını bile yadırgamış, sevmemiş.(Tamam Murat bi yere koyamamış ya bu sahneyi, onu baz aldım öncelikle, ama genel bi rahatsızlık zaten var phile'lar arasında bu sezonla ilgili)

Ama bu 5 senelik dostluğun verdiği bi rahatlık, neden garip geliyor cidden anlamıyorum, tek mantıklı sebep, eski sezonların daha iyi olduğunu düşünmeleri heralde. Her neyse, benim açımdan sorun yok tbae bu sezonlarda, 9'a kadar kafam rahat. Hatta 9'da da sevdiim bölümler çıktı.

Ya neyse zaman göstercek tabe ama merkeze Mulder ve Scully'i oturtmuş bi insan olarak olması gerektiği gibi olduuna inanıyorum olayların.Burada *sadece* Mulder ve Scully'yi kastederek düşüncemi belirtiyorum haa. Konu itibarıyla Terms of Endearment'i pek sevmediimi hatırlıyorum, başka hiçbi bölüme burun kıvırmadım, belki ufak rahatsızlıklarım olmuşur ama dert etmediğim aşikar..Yane sezon benim için çok güsel geçti.:)) Aslında 3-4 bölümü tam islemedim ama konularını bildiim için kesin konuşabilirim sanırım...

Her neyse sadede geri döniyim, Unnatural'de shipper bi sahne yok bence. ıçinde romantizm olan bişi yok onu söliyim. Ben böle görüyorum, onu da belirtiim. Bu kadar.. Bakalım, izlesin görsün, ne düşüncek insanlar :)

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 1/30/2004 2:21 pm

LUZUMSUZ dediğim sahne spoiler vermek istemediğim baseball sahnesiydi.Bence çok gereksiz,sinir bozucu bir durum. ıyice cıvıtıyolar alalala. Shipper değilim kardeşim ben (bazen azda olsa oluyorum ama neyse)

Oğuzhan

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/30/2004 3:29 pm

ama bak şimdi oğuz, o sahnenin shipper olmadıını hayal et bakim? o zaman lüzumsuz gelmicek bak görürsün :PPPPPPP

ya deil kardeşim deil işte deil yaaaa :D

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 1/30/2004 6:19 pm

Valla shipper o sahneler. Baseball sopasını beraber tutarlarken , Mulderın elinin Scully'nin kalçalarına değdiğinde (yanlış bi tanımlama olmasında. kalça yanlış oldu sanırım neyse işte izlediğinizde görürsünüz)kamera nerdeyse odaklanma rekoru kırıyordu.

Oğuzhan

Gönderen: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 1/31/2004 1:03 am

Ben bolumu cok begendim."şirin ve sıcak bir oykuydu" bence.Evet sonunda DD yapmısh muzipligini biraz abartmıs ama ;)

Guzel ayrıntılar girmis bolume,bounty hunter gibi,arthur'un kardesi ilginc bir karakterdi,bu bolumu seyredince bir kez daha "ah keske dale'in donemini anlatan bir xf-spinoff dizi yapsalar,adı xf olmasa belki ama o 40 ları 50 leri anlatsa bizde sevinsek surda" diye ic gecirdim.Guzel olurdu yine de ısrarla istiyorum boyle birsey.

DD bence yazarlıkta iyi bir sınav vermis bu bolumde.Kim ne derse desin su kadar yıl oynayınca herhalde biseyler ogrenmis o da.

-Azıcık ajan maaşı :)

Gönderen: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 1/31/2004 1:04 am

iyi guzel de bir de spoil etmesek diyorum...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pzr Oca 15, 2006 8:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) 1/31/2004 1:09 am

ya bence oğuz çok sorun ettin kendine bu bölümü yahu:))bence DD nin böyle bi bölümü yazması doğal.Adam 6 sene sonra demiştirki bıktım artık uzaylı peşinden,yaratık peşinden koşmaktan.ben uzaylının böylesini sewerim,sonundada uzaylınıza bööle yapıp onu insan yaparım.hem de kendini 6.sezonun gevşek tavrına alıştırınca bööle bi bölüm ortaya çıkmış işte:))
ya bence orayı shipper olarak yazmamıştır(nayır nolamaz norası nasla nişipir nolamas)bi kere scully nin doğum gününü kutluyodu(geçte olsa:))hem 6 senenin ortaklığı felan bacağını(yada kalçasını,aman murat kızma)ellese bişi çıkmas düşüncesi var.
yalnız öyle sıcak bi günde pirinç çubuğu esprisi ve üstüne mulder ın o içgüdüsel atlayışı,valla bi an kendimi 7.sezondaki hungry bölümünde sandım:))

ya bide bişi sorcam.bu görüntünün uzun hali ne yaw?öyle mi çekilio?çünkü bu sezon 4-5 bölüm böyleydi.yoksa tıgrıt mı bööle yayınlio?hülya avşar şovu seyredio sanıyo insan kendine yahu.

Gönderen: 4 8 15 16 23 42 (TRARAGORN) 1/31/2004 1:28 am

Ya arkadaslar biliyorum cogunuz ilerki bolumleri hatta tum sezonları bir sekilde seyretmis,biliyor.Ancak dizi ulkemizde daha yeni yayınlanıyor, ornek verirken neden ilerki sezonları seciyorsunuz ?ışin gerçeği bende biliyorum hemen hemen tum sezonları ama hicbir zaman spoil etmiyorum, dizinin ve forumun sağlıklı bir şekilde yurumesi icin bu sart.

Artı spoiler diye bolumumuz var,diyelim bu bolumle ilgili birsey soyleyeceksiniz ama spoiler iceriyor,orada bir mesaj acabilirsiniz ornegin "6-20 ve 7-xx bolumlerinden bir baglantı" gibi olmadı en azından mesajınızın basına soyle 20-25 satırlık bosluk bırakır,spoiler icerebilir diye yazı yazabilirsiniz. Cogu bolumu biliyorum diyorum ama ornegin 7. sezonun cogunun sadece cok kısa konularını biliyorum 8 i cok az biliyorum sadece sonu bilmekte o kadar yararlı değil,ben bu diziyi seviyorum "Ve o "son"a ulaşılırken hangi aşamalardan geçilmiş merak ediyorum.Ve bizim gibi olmayan haftalık takip eden arkadaslarımız icin ilerki sezonlardan onemli bilgiler vermek cok sinir bozucu olabiliyor,sahsen bu yuzden 24'un orjinal forumlarına girmiyorum birisi ileride olacak herbirseyi uluorta yazmıs,bilince de ne zevki kalır ki ?

Kimseyi kırmamışımdır umarım , bir de Murat'tan ozur diliyorum, burada adminlik taslar gibi olduysam,bu birkac sefer oldu ve arada da 2-3 bolum kacırdım tgrt ve elektrikler yuzunden ; biraz gerginim , bunları yazmak istedim.

Gönderen: Those turns were gift for me... (Durden38) 1/31/2004 2:02 am

Evet, gerçekten mesaj yazarken spoil olayına dikkat edelim çünkü insanın bütün tadını alıyor ki aramızda ilerki sezonları bilmeyen çok kişi var(mesala ben:)...

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 1/31/2004 2:09 am

Yarıdan sorasını izleyebildim ama tek kelimeyle harika oyunculuklar gördüm, tabe orjinal izlesem anlardım kesin de Ex'i oynayan aktörün karşısında eğiliyorum abicim. O yaşlı Arthur Dales'i oynayan aktörü de alkışkıyorum aynı şekilde.. "Tavuk salatasını tavuk pisliğine çevirme yeteneği" ha!!!! Galiba DD Clyde Bruckman'dan etkilenmiş bu karakteri çizerken. Genç hali de iyiydi valla..

Hasta olduum sahnelerden biri de Ex, Dales'in kollarında ölür ve Dales2in bakışıyla yukarıdan çekmeye başlar ve sora günümzüdeki Dales'i aynı pozisyonda görürüz. Müthiş bi sahne! Harika düşünülmüş... ah hasta oldum cidden yaaa..

Ex'in Bounty Hunter ile konuştuğu yer,hani Bounty Hunter onu öldürmeden önce, bi kere uzaylılara yaklaşım açısından hikaye süper yaa.. ah ahhh çok sevdim çokk . Tekrar.. :P

Müzik seçimi de kusursuz anasını satim. Nası güsel bi şarkıdır bu, otobüste sölemeye başadıklarında hatırladım, içim gitti bea :))))

We'll all be together in that land
Where I'm bound oh, lord

Nese uykum var, scripti biras okursam bi ara, bişiler daha eklerim :DDD

ah ahh! o son sahneye hala shipper diyosunuz ya... Allah Allah, Mulder'ın sölediklerini duydum kesinlikle eminim artık shipperlıkla yakından uzaktan alakası yok kardeşim o sahnenin..

Adam beysbol'u ööretiyo sis orasına burasına dokunduundan bahsediyosunuz. Ha shipper olsaydı böle mi olurdu o sahne? Tabe ki olmasdı! Kıvılcımlar ahvada uçuşurdu bea! Ne güsel annatıyo orda, "sadece topa vurmayı düşün, dünyanın bütün geri kalan silinsin" vs. vs. Dağıt kafanı Scully, bak nası eğlenceli bişi tadında laflar ediyo, bunun neresi shipper?

Bi kere nasıl rahatlar o sahnede, nası güsel bi ilişki çizilmiş aralarında, romantizmden eser yok, tehlikeli sularda deiller kısacası, DD bence bunu vermeye çalışmış işte. O kadar rahatlar ki, ortada ne soğukluk var, ne fazla sululuk, olması gerektiği gibi, arkadaşça, dostça, eğlenceli bişi.. Güven vs'yi bile takmıyolar sanki, çünkü onu da aşmışlar, hiç aralarında birbirlerine erişememenin, dertlerini bribirlerine anlatamamanın, bundan doğan gerginliğin emaresi yok..

ışte bu yaaa! ışte bu dedirtiyo adama! ılerde ne olur sisin için önemsizleşiyo birden, önemli olan aralarındaki bu iletişim çünkü, bu rahatlık, bir arada bulunmaktan ,iki dost olarak bi arada bulunmaktan duydukları zevk okunuyo suratlarından başka hiç bişi deil, başka hiçbişi önemli deil zaten.

Ahh ahh! Hep böle olsalar keşke.. :))))

Hade gittim ben

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 1/31/2004 2:48 am

shipper noromo tartışmasını bir kenara koyarsak (koyabileceğimizi zannetmiyorum, orası ayrı:) xf mitolojisi; griler ve diğer uzaylı türleri, hasanında bahsettiği arthur dalesli x dosyaları geçmişi ve bana göre en önemlisi mulder hakkında çok (hatta gereğinden fazla) şey anlatıyordu.

hele hele mulder dales muhabbetine bittim. DD'e atıp tutarım bazen gaza gelip ama şimdi, sezar'ın hakkı sezara. Adam boş değil. Mulder hakkında mükemmele yakın bir içgörü tutturmuş. bunlara uzun uzun değinmek istiyorum. Mitolojiyle ilgili de kafama takılan bazı noktalar var... yine uzun bişiler olacak gibi hissediyorum ama bu sefer bol aralıklı yapıcam varsın hayvan delphi kessin mesajı size bişi olmasın:)

Gönderen: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) 1/31/2004 9:03 pm

ya arkadaşlar benim ordaki benzetmeme bi spoile içermio ki.benim orda mulder ın dondurmanın üstüne aç kurtlar gibi atlamasını sadece o bölümün ismiyle bağdaştırdım,nie bu kdr büyüttünüz.spoile vermeme olayını elbette bende biliorum!!!!yani aç kurtlar gibi atladı bi an kendimi gelecek sezondaki hungry de sandım derken sadece bölümün adının 'aç' anlamıyla bağdaştırdım.yani o bölümle bağdaşacak tek şey buydu,ne bi olay anlattım o bölümden,nede ordaki diyaloglardan bi örnek vardim yahu!!!!!!!!!!üstelik benim bu benzetmemlede kimse bişi öğrenemez,ilerki bölümleri bilip bilmemekle alakası yok yani!!!!üstelik ben hungry bölümünüde seyretmedim sadece o bölümün adını biliyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ılgili arkadaşlara duyurulur!!!!(öyle bi yazmışınız ki çekip vursaydınız bide beni!)

Gönderen: Those turns were gift for me... (Durden38) 1/31/2004 11:50 pm

Hımm ben seni kastetmedim zaten 9. sezonun son bölümünden bahseden arkadaşı kastettim(sedab)...Bugün Murat'la konuştuk o bunun spoil olmayacağını söyledi gerçi ama beni pek ikna etmedi:)Gerçi öyle yada böyle bir yerlerden aldık spoili:)

Gönderen: meleren 2/1/2004 1:33 am

Ya ben nedense dondurma sahnesine bayıldım koptum güldüm. ki bence abartı durmamış 6 yıl sabah akşam aynı insanla beraber olursan bu tip olaylar olabilir ve ayrıca ben son sahneyi beğeniyorum ama sebebi mulder ın eli Scully nin kalçası meselesinden deil sadece Scully ne beysball(her nasıl yazılıyosa) nede bir başka oyunla zaman harcamamış biraz inek tablosu çizen (kariyer eğitim vs) ajanımıza Mulder dan hani Scully nin baştaki hayattan tat almıyorsun espirisine göndermeydi aslında Scully de mulder dan bir bakıma farksız mulder ona bu sahneyle hayattan tat almasını gösterdi.işte benim anladığım bu.

Gönderen: theafl 2/1/2004 5:36 pm

ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
bu hafta izleyebildim
offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
daha iyi bi bölüm olabilirdi
Alıntı:
şapkalı uzaylı çok komiğime gitti bide o cooooool tarzları

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 2/2/2004 2:01 pm

spoiler konusuyla ilgili olarak;

"12. sezonun 36. bölümünde mulder'ın kafasına saksı düşüp ölüyor." spoilerdır.

"12. sezonun 36. bölümünde mulder'ın yaşadıkları, tüm zamanların en hazinli x-files anlarını oluşturuyor zaten" spoiler değildir, bu akşamki bölüm süper mutlaka kaçırmayın'la eşdeğerdir, merak uyandırıcıdır, bilgiyi yazanla e-mail aracılığıyla haberleşip bölümün tamamını öğrenme sebebidir. prim yapar.

spoiler konusundaki hassasiyeti biliyorsunuz, o yüzden içiniz rahat olsun.

bu arada yayınlanmış bölümün postunun altında spoiler uyarısı koymaya gerek yoktur. rahat olunuz.
ben de bu kadar sizli bizli konuşarak nasıl kastım ya kendimi, o ayrı bi konu :)

Murat
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pzr Oca 15, 2006 8:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: incig 2/2/2004 2:43 pm

Alıntı:
"bu arada yayınlanmış bölümün postunun altında spoiler uyarısı koymaya gerek yoktur. rahat olunuz. ""

Gördün mü Murat, milleti spoiler konusunda nasıl korkutmuşsun. ınsanlar yayınlanan bölümden bahsederken bile spoiler işareti koyuyorlar. Ne olur ne olmaz diye. :))))

"Bu arada 12.sezonun 36.bölümü" lafına çok güldüm. Bu da senin yüreğinin içini gösteriyor galiba. Keşke o kadar uzun olsaydı dizi, ama o sezonlara gelinceye kadar hala aynı aktörler kalır mıydı orası şüpheli. :))

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 2/2/2004 3:35 pm

yüreğimin içimiydi bilemiyorum ama harbiden saksı düşüp ölseydi dizinin 12 sezonu da heba olmuş olurdu. düşüncesi bile korkunç.. CC basın açıklaması yapıyo:

-ee..evet x-files'ın sonu hep aklımdaydı zaten..saksı evet..aslında çok derin anlaml..vurmayın kardeşim...son bölüm...ah!..aaa içi su dolu bardağı neden fırlatıyosun..aah! (**!pat küt çotarak**!)

unnatural'da vasat bi bölümdü bu arada, konuyla bağları koparmayalım.

Murat

Gönderen: theafl 2/3/2004 12:42 pm

valla korktum spiler koydum ne yapayım:))))))

Gönderen: Those turns were gift for me... (Durden38) 2/3/2004 7:01 pm

Bende spider koycam şöyle tarantulasından, kimse dokunamıycak mesajıma...:D

Gönderen: spooky (spooky_tr) 2/4/2004 1:32 am

çoğu biliyor demek hepsi biliyor anlamına gelmiyor ama..forum etiği olarak bilmeyenlere saygılı olmak durumundayız..

Gönderen: theafl 2/7/2004 9:36 am

özürdilerim ama şimdi bunu ingilizce yazmanın manası nedir bak bunu eleştiri olarak alma ama bide parantezde türkçeşini yazsan? bende anlasam :)))

Gönderen: maybe there is hope (sedab) Dec-25 10:42 pm

Güzel bir bölümdü:en baştaki Ms iadogları harikadı,çekişmelri falan zaten bana ayrı sevk veriyor.shipper lığa dalmıyorum şimdilik
Bölüm kendine özgü bir stile sahip hatta bence çok başarılı bir geçiş planı var.özellikle gerçek hayatta Arthur DALES e içki getiren çocuğun planından 50 lerdeki sahada koşan çocuğun planına geçişleri harikaydı.
Ctesi günü mulder ve scully ofisteler,hadi mulder ı anladık ta scully niye orda ve daha da önemlisi mulder o güzelim kot spor ayakkabı ve t-şhort kombinasyonundayken scully niye takım elbiseli be...
Kardeş ARTHUR DALES DığER KARDEş ARTHURU FLORıDADA OLDUğUNU SÖYLÜYORKı MULDER BUNU BıLMıYORDU OYSA agua mala bölümünde zaten florida da onunlaydı,sanırımçekim ve yayın sırası karMAşASI YÜZÜNDEN BÖYLE OLMUş..
ROSWeLL greys:harika bir isim gerçekten:mulder ın sonda giydiği formada onlara aitti bende istiyorum bana ne...

I got a brother şarkısı harika orjinali kim söylüyor

YOUNG ARTHUR DALES: You fell in love with an earth woman.
(JOSH EXLEY laughs. Near the front of the bus, some team members are singing a
spiritual.)
JOSH EXLEY: No. I saw a baseball game.

MULDER: Let me get this straight: a free-spirited alien fell in love with
baseball and ran away from the other non-fun-having aliens and made himself
black, because that would prevent him from getting to the majors where his
unspeakable secret might be discovered by an intrusive press and public and
you're also implying that...
ARTHUR DALES: You certainly have a knack for turning chicken salad into chicken
Spit

Bu dialoglara hasta oldum

NOT:YA 7.SEZON KLASÖRÜ AÇIN arkadaşlarım AAA 2 HAFTA KALDI

En son agharta tarafından Pzr Oca 15, 2006 8:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pzr Oca 15, 2006 8:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Dec-25 10:56 pm

Çok sevdiğim bir bölüm ama shipper olarak değil.. Mulder ve Scully'nin iletişimlerin olması gerektiği gibi doğal geliyor bana sadece bu bölümde.. Bir shipper olarak romantik birlikteliklerini savunuyorum ama burada sadece onların o eşsiz dostluğundan ne kadar zevk aldığımı hissediyorum, bayılıyorum :))

David Duchovny kanımca çok iyi kotarmıştır bölümü diyaloglar kesinlikle harika..

Bu akşam şimdiye kadar bahsettiklerimden başka bişeyi dile getiricem.. Başka bişeyi farkettim bu akşam (eskiden de farketmişimdir kesin de bu akşam daha bi netti sanki); uzaylıların aslında ne kadar sempatik oalbilecğeini.. :).

Her zaman The X Files'ın öne sürdüğü *uzaylı* fikrinin istediğim gibi olmamasından dem vururum... Bu istediğim gibi olandı ama, bölümde Exley'in muzdarip olduğu gibi *imkansız* bir istek benimkisi de.. Oysa ki ne kadar farklı olabilirdi ... Ama olamıyor ne yazık ki.. Uzaylıların amacı belli XF evreninde, bir tanesinin "gülmek" isteyip bu amaca sırt çevirmesi mümkün olmuyor, olamıyor.. Keşke olsaymış ama.. bence..

Seda'cım şarkının adı "Come And Go With Me To That Land" ancak dizide söylenen, dizi için özel olarak seslendirilmiş, nette falan yok anlayacağın.. olsaydı süper olurdu... Bir ara orijinal halini bi yerlerden bulmuştum sanırım, beğenmediğimi hatırlıyorum..

Cuk oturuyor bölüme şarkı da... Arthur Dales karakteri de muhteşem canlandırılmış..

Sahneler arasındaki geçişlere özellikle bayıldım zatn bu tür geçişler hep hoşuma giden geçişlerdir :)

Gönderen: the mess we made (fbistop) Dec-26 10:04 am

ben uzaylıların direk gösterilmelerinden (yada bu şekilde gösterilmelerinden) pek hoşlanmıyorum, bu yüzden jose chung's from outer space'den de pek hoşlanmamıştım. belki dizide uzaylıların şekline, insanların hep hayal ettikleri biçimde yer verdikleri içindir, gerçi one son'da (şimdi hatırlamıyorum ama belki diğer bazı mitolojilerde de) da çok yakından olmasa da uzaylıları görmüştük, ama orada bölümün heyecanı içinde olduğum için önemsememiştim. tabii bir bölümü değerlendirmenizde bölüme dair birçok kriter olabilir, bu sadece biri.

böyle bir bölüm yazdığına göre, dd'nin beyzbol'a bir bağlılığı var galiba. tabii bunu amerikalılardan başka kimse iyi anlayamaz heralde, çünkü türkiye olsun, avrupa olsun, bu spora uzak kalıyor.

ilgimi çeken en önemli sahne, ex'in kanının kırmızı akması yani bir insana dönüşmüş olmasıydı, ki arthur dales bölümün başında bununla ilgili birşeyler demişti.

bir de polis memuru olan genç arthur dales'i oynayan oyuncu, travellers'da arthur dales'in gençliğini oynayan oyuncuydu. aslında, dizide oynayan oyuncuların tekrar oynatılması hatta bir kişinin rolünü üstlendikleri halde sonradan başka birini de oynayabilmeleri hoşuma gidiyor. csm'nin gençliği ile jeffrey spender'i oynayan chris owens örneği gibi. düşünüyorum da bu amerika'da stand-alone bölümleri olan dizilerde oynayıp geçimini sağlayan bir oyuncu kitlesi var galiba.

Gönderen: gizucuk Dec-26 12:48 pm

uzaylı temasına farklı bi açıdan yaklaşılan ama insanın yüzünde tatlı bi tebessüm bırakan,"bu ne sevimli uzaylı böyle" dedirten ve de çok hoşuma gitmiş bi bölüm oldu..mulder'ın scully'nin elindeki dondurmaya saldırışı çok hoştu:) arthur ile ex arasındaki diyaloglar güzeldi..gerçekten güzel bi bölüm olmuş.david duchovny'nin iyi bi iş çıkardığını düşünüyorum.dizi bittiğinde bile yüzümdeki tebessüm devam etmekteydi.

Gönderen: BlizzardTR Dec-26 7:22 pm

Bir söz vardır; "bir insanın karakteri eline güç geçince belli olur" diye. DD de bu söze uygun iş yapmış, sazı eline almış vurmuş, tıngırdatmış, çalmış...

Dizinin girişindeki dondurma diyaloğu ve Scully'nin dondurma sunumu dışarıda yağan kara rağmen -market uzakta olduğu için gidip dondurma alamadım- içimde gidip dışarıdan kar yeme isteği uyandırdı. O ne güzel dondurma sunuşuydu öyle, pardon o dondurma değildi, habırttırmınının gibi birşey demişti Scully :)

Dizinin bazı sahnelerinde düşündüm de acaba DD, içinde ukde kalan bazı şeyleri senaryoyu yazarken kağıda aktardı da CC'ye ahanda ben bunların böyle olmasını istiyorum mesajı mı çekti, düşünekaldım :)

Sonuç olarak, nispeten iyi bir XF bölümüydü, şirin diyaloglar, şirinlik muskası her eve lazım şeker uzaylılar vs vs. hadi iyisin DD, yazdığın senaryoyu ve yönetmenliğini yaptığın bölümü beğendim. STOP, Bitti, Son, Nokta.

Gönderen: strange83 Dec-27 10:32 am

bu bölümü senelerrr önce ilk bir yabancı kanalda görmüştüm bir shipper olarak en ufak kelimeyi yanlış anlama potansiyeline sahipken birde ne göreyim samimi bir şekilde beyzbol oynuyolar gözlerime inanamamıştım ama nasıl mutlu olmuştum arkadan gelen orjinal sesi duymaya çalışa çalışa izlemiştim sonra izledim o sahneyi o kadar uzun zaman beklemişim gözümü kırpmadan izlemiştim hey gidi günler hey yaşlandık yaa ....bi daha izleyecektim tarihe bi baktım 2 gün önceymiş şimdi söyleyin tekrar c.tesi 17 miydi?

bölümü tam hatırlayamasamda sizin yazdıklarınızı okuya okuya denedim beğenmiştim genel olarak c.tesi kaçırmam inşallah

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Dec-27 11:09 am

16:00'da tekrarı Derya.. Anasayfada bilgisi var zaten:)

Blizzard bence DD'nin istediğini ortya koyması gbi bişi söz konusu değil, tüm yapım ekibi olarak Mulder-Scully dinamiğini başka bir boyuta çekmeye karar vermişlerdir, ancak öyle olabilir.. Zira önceki hafta 5. sezon'da yayınlanmış bir belgeseli izledik ve gördük ki kimsenin romantizme girmek gibi bir düşüncesi yokmuş... Ne zaman karar verdiler, şahsen kestiremesem de 6. sezonla bişiler başlamış, orası belli..

Ama şu an kanımca yapılmaya çalışılan, iki karakterin aralarında romantizm olmadan ne kadar iyi bir ikili, ne kadar sağlam dostlar olduklarını göstermek.. Belki de ileride bir romantizm durumu söz konusu olursa, "zaten belliydi" diye düşünmemizi istiyorlar gibi geliyor bana.. Cidden, alttan alttan bişiler dönüyor ama gerisi spoiler olur, devam etmeyeyim :) Bence şu an dostluklarını ön plana çıkarıyorlar.. Aralarındaki o eşsiz bağa dikkat çekiyorlar..

Genelde konu bu tarafa saptığı için konseptten uzaklaşıldığı düşünülür(bi shipper'lar aksini düşünüyo zaten :P) , ama benim açımdan Mulder ve Scully'nin ve aralarındaki ilişkinin de gelişimi çok önemli olduğu için, bu tip bilgilerin de bir şekilde verildiği bölümleri seviyorum.. Konsept ile aynı paralelde gitmesi gerekliliği var ancak, onun altını çizmek lazım.. Bir shipper olarak aksini savunuyo gibi göünsem de MSR'ın konseptin önüne geçmemesi gerektiği inancındayım, sonuna kadar..

Velhasıl.. 7. sezona az kaldı, izleyip göreceğiz.. Bakalım neler oalcak (Ah be nasıl heyecan yapıyorum bir bilseniz, o kadar çok izlemediğim bölüm var ki.. Rain King'i haftalar önce ilk izlediğimde nasıl sevindirik olmuştum o geliyo aklıma.. :) )

Gönderen: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) Dec-27 10:26 pm

ben 7. sezonun tamamını izlememe rağmen, heyecan yapıyorum:)
en güzeli de izledikten sonra forumca, forumun çoğunluğunun izlemediği bir bölüm hakkında konuşup tartışmak olacak.
ailecek sabırsızlıkla beklemekteyiz:))

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) Dec-28 12:52 pm

"Ama şu an kanımca yapılmaya çalışılan, iki karakterin aralarında romantizm olmadan ne kadar iyi bir ikili, ne kadar sağlam dostlar olduklarını göstermek.. Belki de ileride bir romantizm durumu söz konusu olursa, "zaten belliydi" diye düşünmemizi istiyorlar gibi geliyor bana.. Cidden, alttan alttan bişiler dönüyor ama gerisi spoiler olur, devam etmeyeyim :) Bence şu an dostluklarını ön plana çıkarıyorlar.. Aralarındaki o eşsiz bağa dikkat çekiyorlar.."

Harbiden ya, 6 sezondur hiç anlam verememiştim bu Mulder'la Scully nasıl dost olabilir, nasıl birlikte davaları çözebilir, ailelerinden birileri öldükçe nasıl birbirlerine daha fazla güvenebilir...iyi ki Unnatural vardı da bir dondurma üzerine yapılan saçmalamalar bunnların hepsine mana kattı, anlam kattı. Hele hele o beyzbol sahnesi; işte o sahne Mulder-Scully ilişkisinin 6 senelik hikayesini özetliyormuş meğerse.

Ya yapmayın etmeyin...

Murat

Gönderen: desertfo6 Dec-28 1:02 pm

Dondurma kapışması ve sondaki beyzbol sahnesi Mulder ve Scully'nin ortak ve dost olmaktan çok daha yakın bir ilişkiye doğru ilerlediklerini gösterir gibiydi. Hatta bunu gözümüze soktu denilebilir.

Bu bölümde değinmek istediğim bir diğer oyuncu daha var. Daha önce Travellers bölümünde genç Arthur Dales rolünü de oynamış bu bölümde de Arthur Dales'in kardeşi Arthur 2.0'nin genç halini canlandıran aktör Fredric Lehne. Performansını çok tuttum. Ex'in gerçek halini görünce çığlığı basması , ikide bir bayılması filan süperdi. Bir de bu aktör eleman nedense her öne çıkan polisiye/macera yapımında konuk oyuncu veya sempatik ikincil karakter olarak çıkıyor. Con Air , Fortress II filmlerinde de böyle rollerdeydi. Sonra da Cold Case ve CSI:NY dizilerinde gene böyle rollere çıktı.

Gönderen: (safix)sure,fine,whatever (2shy13) Dec-31 7:38 pm

Öncelikle uzuuuun bir aradan sonra X Files'a kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımı belirtmek istiyorum!Ya ben bu bölümü çok seviyorum,özellikle Mulder ve Scully diyaloglarını...ıkinci kez oynayan Arthur Dales'in Exley'in gerçek halini görünce çıkardığı ses efekt değildi değil mi?Çok komikti yaaa!Bu arada o avcıya gıcık oluyorum,Colony bölümünden beri.O oyuncuyu başka bir filmde gören var mı?Hangi rolü verirlerdi acaba XF'den sonra:)
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pzr Oca 15, 2006 8:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: layaki Jan-2 10:57 am

Bazıları için efsaneler vardır. Çoğu erkek için bu efsanelerin başını spor, sporcu ikonları ya da müzik ilahları çeker. Eğer bir de yazmaya hevesli ve kabiliyetliyse imkanı yok bir yerlerde bunu kullanırlar. O zaman da ortaya muhteşem nostaljisiyle süslenmiş epik anlatılar çıkar.

Mauro Boselli, ıtalyan çizgi roman sanatının bence en iyi hikaye anlatıcısı. Anlatılarında öyle bir destanlaştırma öyle bir epik hava varki, kapılıp gitmemek mümkün değil. Nispeten yeni bir ürün olan Dampyr'in(bizde Maceraperest Çizgiler tarafından yayınlanıyor)15. sayısı Nato Nella Palude (Bataklıkta Doğanlar) ve 16. sayı Delta Blues isimli iki sayılık hikayede ilginç bir vampir hikayesi anlatır. Öyküde Amerika'nın güneyinde yükselen blues epiklerine destansı geçişlerle yer veren Boselli, 1970'lerden itibaren yükselen Swamp Lizards isimli bir Blues-Rock grubunun müthiş öyküsünü destansı bir biçimde anlatır. Hikaye öylesine tüyler ürpertici biçimde etkilediki bizleri, büyük bir iştahla Swamp Lizards'ın albümlerini aramaya başladık. Arayanlardan biri de sevgili Kudret Sabancı(Aliye dizisinin yönetmeni, bizim ÇR grubundandır). Konusunda çok iyi olmasına rağmen Kudret grubu epey search etmiş nette. Sonunda öyle bir grubun olmadığınıı hayal ürünü olduğunu öğrendik ve çok güldük kendimize(o gurubun gerçek olması için ne çok dua etmiştim ben...).

Yine bir başka güzel hikaye anlatıcısı Luigi Mignacco Mister No çizgi romanında iki ünlü efsaneyi(bu sefer gerçek) Mister No'yla yanyana getirmiş. Lalkitap'ın 10-11. sayılarında yeralan Butch Cassidy Efsanesi-Patagonya başlıklı hikayelerinde ünlü ikilinin hikayesini o kadar etkileyici anlatırki tüyleriniz ürperir. Bir sonraki yıl yayınlanan şampiyon(Lal Kitap 19. sayı) isimli öyküde de bu kez Arjantin ve Brezilya milli takımlarının 1940-1955 yılları arasındaki dünya kupası maçları sırasında geçen bir hikaye okuruz. Ama asıl anlatılan o maçların insanı tuhaf bir biçimde hüzünlendiren çok etkili nostaljik havasıdır. Futboldan nefret eden biri olarak Brezilya'nın gollerini sıralayan futbolcuları okurken içimden ılık birşeyler aktı.

Bu hikayeler ne Dampyr için ne de Mister No için yazılmıştır. Bu hikayeler efsaneler için yazılmıştır. Ama o efsneleri efsane gibi yazabilmek için iyi bir yazar olmak gerekir. Duchovny gibi bu işi beceremeyecek olan kimselerin oyunculukla yetinmeleri daha iyi olacak bence. Gerçekten bir ara duraklaması olarak bizi X-Files evreninin dışına atarak bir beyzbol efsanesi izleyeceğiz sanırken sulu zırtlak bir komedi izledik.

Olmadı David....

Selamlar
Lami

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Jan-2 2:46 pm

Vallahi 3 paragraf boyunca kesin bölüm hakkında güzel bişiler diyecek diye bir moda girmişim, son paragrafta bayağı sarsıldım Lami yaaa, sağ gösterip sol vurdun, cidden :P

Beyzbol efsanesi havası yoktu ki diycem, savunmamı zayıf bulcaksın, iyisi mi böle kalsın, eheh..

Gönderen: (safix)sure,fine,whatever (2shy13) Jan-2 3:57 pm

Ya bu bölümde aslında o adamın kardeşi falan değil di mi?Yalan söylüyorduuuu.Bir de o eski ajan Mulder'a nasıl hitap etmişti,garip bir şey söyledi ama.Bir şey daha Mulder'a Muldrake diyen kimdi?Takma ad değildi di mi Jose Chung diye hatırlıyorum ama yanlış mı?

Gönderen: layaki Jan-2 4:14 pm

Valla Ruki ben diziye sadece X-Files gözlüğüyle değil her açıdan bakıyorum. X-Files, hikayelerinin içeriği ve uzantıları itibariyle değişik evrenleri kucaklayan müthiş bir dizi(acaba bu yüzden mi hastalık boyutunda sarıp sarmalıyor bizi!..) Böyle bir diziye senaryo yazarken hem dikkatli olmak hem de pek çok fırsatı değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Bir beyzbol efsanesi anlatısıyla yakalanacak müthiş bir fırsat kaçarken senin kasdettiğin anlatım amacını da ıskalamışlar. Sonuçta ortaya hedefsiz bir hikaye çıkmış.

Ama illa güzel şeyler yok muydu dersen, "Mulder'ın Scully'le yağtığı "kalça dansı" hiç fena değildi onun yerinde olmak isterdim" diyebilirim ama bu sefer de erkek taraftarlığı yapmış olurum.

Senin de dediğin gibi, böyle kalsın arkadaşım...

Selamlar
Lami
Başa dön
murat ülgül

İletiler: 10

İletiTarih: Pts Mar 13, 2006 12:28 am    İleti konusu: işte bu Alıntıyla Cevap Gönder
x files'da mulder ve scully'i görmeden b ir bölümü bu kadar sevebileceğim başka bir bölüm yok.bana göre süper bir iş.her bölümde paranoyakça durumlar olması gerekmez.oynanış olarak da yönetim olarak da senaryo olarakda çok beğendin ve hemen divx'ini edindim.bana göre küçük bir film tadında hoş bir bölümdü.bravo david'e
Typhoeus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 104

İletiTarih: Per Haz 01, 2006 5:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
kesinlikle olağanüstü bir senaryo Cool müthiş bir iş çıkarmış David Duchovny.Favori bölümlerim arasında !!! nedense çok duygulanmıştım bölümün sonunda Crying or Very sad
keşke benimde uzaylı bi dostum olsa Very Happy
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cmt Tem 25, 2009 6:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
uzaylı temasına farklı bi açıdan yaklaşılan ama insanın yüzünde tatlı bi tebessüm bırakan,"bu ne sevimli uzaylı böyle" dedirten ve de çok hoşuma gitmiş bi bölüm oldu..mulder'ın scully'nin elindeki dondurmaya saldırışı çok hoştu:) arthur ile ex arasındaki diyaloglar güzeldi..gerçekten güzel bi bölüm olmuş.david duchovny'nin iyi bi iş çıkardığını düşünüyorum.dizi bittiğinde bile yüzümdeki tebessüm devam etmekteydi.

X Files ile kendine dalga geçen bir bölüm olsa da Mulder-Scully diyalogları ve müzikler süper olmuş.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
roswell

İletiler: 4

İletiTarih: Per Arl 03, 2009 3:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
saniri x-files da en keyif aldigim bölüm diyebilirim. David büyük bi keyifle oynamis belli Smile özellikle atmosferi blues müzikler ve shipperlarin hosuna gidicek final kismiyla hala dönüp dönüp usanmadan izlerim..
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Cum Mar 12, 2010 3:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
6. sezonu baştan izliyorum da hakikaten bu sezonda diziyi bozmaya başlamış yazarlar. Aslında çok güzel bölümler var bu sezonda. Hatta hiç beğenmediğim bölüm yok bile denebilir amma velakin sezona bütün olarak bakıldığında dizinin genel yapısının dışına çıkılmaya başlandığını görüyoruz. Keşke bu bölümleri sezonlar arasında bölüp bu sezonu da diğer sezonlar gibi yapsalarmış... Smile Çünkü hiçbir bölüme çekilmeseymiş diyemiyorum şahsen. Stand alone'lar için özellikle... Misal bu bölüm de çoook güzel bir bölümdü. Ha evet X Files denemezdi pek ama eleştiricem ben, eksik yön bulucam diye kasarak izlemezseniz son derece zevk veren bir bölüm... Sondaki sahneye gelince hiç de gereksiz değildi. Yani birbirlerinden başka sosyal hayatları olmayan iki insanın şakalaşması çok mu tuhaf yani? Shipper olarak bakmıyorum bile olaya...

Hehe tabi üzerinden çok zamanlar geçti bu muhabbetlerin ama bölümleri tekrar izleyip yazılanları okuyunca yazasım geldi benim de... Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Pzr Haz 29, 2014 7:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Unnatural eğlenceli kısmen de mitoloji ile ilgili diyebileceğimiz bir X Files klasiği. Eğlenceli kısmı diyaloglardan ve özellikle finaldeki Mulder'ın beyzbol sahasındaki Scully'e eğitiminden geliyor. Mulder'ın ödenmemiş porno kanalı faturası olduğunu öğreniyoruz. Gerçekten yalnızlığından ötürü olsa gerek pornoya düşkün biri Mulder.

Zenci Beyzbol Liginde oynayan usta oyuncu Josh Exley'nin aslında sürüden kaçıp gelen asi ve eğlenceli bir beyzbol düşkünü uzaylı olduğunu öğrendik. Uzaylı avcısı rolündeki tip ise klasik mitoloji bölümlerinden anımsayacağımız devamlı yüz değiştiren rus görünümlü uzaylı... Kiralık katil görevini yerine getiriyor. Ancak Exley'den yeşil asidik madde çıkacağına kan çıkması onun da artık insanlaşmaya başladığını gösteriyor.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız