X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x10 S.R. 819

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 4:37 am    İleti konusu: 6x10 S.R. 819 Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 11/14/2003 6:58 pm

Bence Tithonus kadar güzel bir bölüm. Benim ilk izlediğimde vay bee yorumunu yapmıştım. Özlediğimiz bir karaktere merhaba diyeceğiz :)
Skinner'ın makyajı harika. Bu bölüm ödül falan aldımı??

Hepinize iyi seyirler

Oğuzhan

Gönderen: theafl 11/14/2003 8:24 pm

yaaa ben izleyemeyeceğim bugün yurttan kaçtık artık 19 kasım da izlerim bide niye her bölümü tıthounsa göre yorumluyorsunuz bence genele göre alın daha mantıklı olur bu arada spoiler yazmayın gece tamam mı

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 11/14/2003 8:53 pm

bugündü di mi? eheh, haftalarca pazartesi izledikten sonra, cumaya geçmiş olmasına alışamadım hala..
ayrıca oğuz, bu afallamamdan yararlanarak ilk mesajı sen atmışsın, hadi bu seferlik affettim :p

Murat

Gönderen: theafl 11/14/2003 9:53 pm

üfff iyice sıkıldım bak keşke kaçmasaydım şimdi ben onu çarşamba zevkle izleyemem

Gönderen: theafl 11/15/2003 12:24 am

oooh siz ne güzel izliyonuz x filesi ben cafede fotolarına bakmakla yetiniyom :(

Gönderen: TheMartyr 11/15/2003 12:52 am

Forum'dayken en üstte Start Messages Chat vs. bölümler var.Madem bütün gece net'te olcan bas Chat'e.Sonra da karşına çıkan ekranda sağ tarafta gülümseyin çekiyorum... başlıklı şeye tıkla ve chat'e başla.Tabi hala başlamadıysan[ben de şimdi gircem de :]].
Bu arada en başında "yaw bu adam hani ölmüyodu???" şeklinde bir şok yaşadım.Ama sonunda yaşadığım şokun yerini tutamaz tabi.Hastasıyım bu Krycek'in yaw.

Sadun

Gönderen: theafl 11/15/2003 1:11 am
To: TheMartyr (7 of 18)
1401.7 in reply to 1401.6
keşke spoiler yapsaydık ben izlemedim
hööööööööööööööö
bu arada chat olayını daha ayrıntılı anlatsana gülümseyin çekiyomu tıklayınca bişi olmuyo

Gönderen: incig 11/15/2003 8:01 pm
To: TheMartyr (8 of 18)
1401.8 in reply to 1401.6
Krycek'in çıkacağını hiç ummuyordum vallahi. Spoiler okumadığım iyi olmuş. Artık bir şeye şaşırmam diyordum. Yani imdi Krycek Skinner'ın iplerini ellerinde tutuyor oluyor, öyle mi? Ama sonra bu konuda bir devamlılık gördük mü? Ne zamana kadar bu sürdü acaba? En son onu nerde görmüştük? GAliba Well-Manicured Man ileydi, değil mi? şimdi bu bölümde o küçük nanoları Skinner'ın içine neden koydu ki? Bir de bun u açıklasalardı ya. Sırf bizi şaşırtmak için yapılmış ucuz numaralardan biri gibi geldi bana.

Gönderen: Tuba The Ripper (xxtubaxx) 11/16/2003 3:18 pm

HARıııııKAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
gizli dosyaları cuma günü izlemek çok güzelllllllll!!!!!!bölümün tadı bir ayrı çıkıyor.ertesi sabah zombi gibi olacağını bütün gün döküleceğini ve öğretmeninin her pazatesi yaptığı gibi "tuba sende bi durgunluk var bu gün hiç derse katılmıyosun " demiyeceğini bilerek xf izlemek bi ayrı tat veriyormuş yaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!

bölümü çok beğendim hayatının başkabirinin parmağının ucunda olduğunu bilmek iğrenç bi duygu olmalı.ama Skinner'a niçin bu yapılma gereği duyuldu ben onu çakamadım.

bi de nezandır foruma giremediğim için geç kalmış bi soru ama ben sezonun ilk bölümünü kaçırdım biri bana FTFde x-files'ın tekrar açıkdığı söylendiği halde neden hala kapalı olduğunuı söyleyebilir miii???bölüm rehberine bakardım ama 6.sezon aktif değil galiba.

Gönderen: VooDoo_83 11/16/2003 5:27 pm

bence harika bir bölümdü,altıncı sezonun en iyilerine girebilir.özellikle skinner kendini bayağı bir özletmişti,en sonunda krycekin ortaya çıkmasını hiç beklemiyordum,sürpriz oldu hakkaten :))
ve cuma gecesi şöyle keyifle bir x files bölümü izlemeyi özlemişim valla. :))
seslendirmeye gelince skinner çok iyi olmasa da fena değildi,ya ne bileyim artık alışmaya başlıyor gibiyim,scullynin sesi bile artık pek kötü gelmiyor kulağıma,ama gene de eski seslendirmeyi aramıyor değilim.dizimizi cuma gününe aldılar,inşallah seslendirmeyi de eski haline döndürürler.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 4:38 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: TheMartyr 11/16/2003 5:43 pm

X-Files şu anda açık duruyor.Hatta bölüm[6x10] içinde de söylendiği gibi[dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmamıştır] başında hala Skinner var.Ama Mulder ve Scully yerine başkaları var.Fowley ve Agent Spender.Ayrıca daha ayrıntılı bilgi için bakınız 6x1 The Beginning post'u.Ha ama doğru senin vaktin yoktu.O zaman bunlarla yetincen mecbur.

Sadun

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 11/17/2003 3:21 pm

Dizi ilk yüzde 50. oldu, gittikçe iyiye gidiyor :)

Oğuzhan

Gönderen: 44malik 11/20/2003 1:08 am

krycek'in kolunu kesmişlerdi.tam göstermediler ama sol kolunu iyi kullanıyor gibi geldi.gerçekten kryceki özlemiştik.xfilese renk geldi.

Gönderen: Beatlefan the paranoid android (BeAtLe_FaN) Oct-17 12:59 am

6. sezonun en sağlam bölümlerinden gerçekten de. kanım çekiliyor resmen izlerken,başında skinner öldü mü ne oldu derken merakla izlemeye başlıyorsunuz ve sonra da devamı geliyor. harika ya,kelimeler yetmiyor.
mesela bazı bölümler var,ben bunları daha önceden nasılsa izledim diye izlemediğim de oluyor dersim ödevim vs olunca,bu bölüm için de aynısını düşünmüştüm, daha önce izledim nasılsa diye,ama yine öyle bir sardı ki,bıraktım dersi filan oturdum izledim,yine izleyesim var hatta.mitch pileggi'nin oyunculuğu hayran olunasıydı,gillian bakışlarıylarında bile
anlatabildi olayın vahim oluşunu,sonra o diğer erkek doktor,skinner'ın kadın doktoru,hepsi o kadar iyi iş çıkarmış ki. kısacası çok sağlam ve sürükleyici bir bölümdü bu bölüm.

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) Oct-17 10:16 am

6.sezondaki light gidişi durduran,yeter artık özümüze dönelim sonrasına bakarız dedirten bölümlerden biridir. X-Files genel mitolojisi dışında birazda kişisel mitolojiyi (krycek-skinner) anlatır. En son TGRT'de yayınlanırken izlemiştim,bu seferde izleyemedim.

Oğuzhan

Gönderen: layaki Oct-17 11:02 am

Uzun süre Tithonus diye izledim bölümü. Sonra S.R. 819 laflarını duyunca uyandım. Sitedeki sıralamaya kanmışım(heh hee...).. TGRT zamanından bölümün sonlarını hayal meyal hatırladığım için biraz heyecanı kaçık izledim ama yine de büyük keyif aldım izlerken. Krycek zararlısını yeniden görmek te hoş oldu doğrusu. Bu bölüm ve sizin yorumlarınızdan anladığım kadarıyla Tithonus, 6. sezonun çok dengeli bir sezon olduğunu gösteriyor. Muhteşem The Beginning'le başlayıp, Drive, Triangle ile orta karar giderken Hayalet hikayeleri ve nihayet Rain King'le dibe vuran XF ciddiyeti yeniden yüzeye çıktı. Sürekli gerilim vermek yerine dinlendire dinlendire gidiyorlar. Ne diyim fena da değil doğrusu. Bundan sonraki hikayelerden Monday'i, Kır Gezisi'ni Biogenesis'i filan hatırlıyorum eski zamandan, hiç fena hikayeler değiller. ıyi gidiyor iyi...

S.R.819'un özellikle benim için çok önemli ve dikkate değer bir yönü var. O bahsettikleri "Yeni Teknoloji!". Hani şu daha dizi çekilirken henüz bu günkü kadar popüler olmamış Nanoteknoloji meselesi. Biliyorsunuz ben bir DYO çalışanıyım. Ve Nanoteknoloji-övünmek gibi olmasın ama-bizim sayemizde son günlerde Türkiye'de hiç olmadığı kadar popüler oldu. Nanoteknolojik ürünlerimiz içinde yeralan nanopartiküller sayesinde boyada mucize yaratıyorlar. Neyse fazla reklama girmeyelim. Nano meselesini duyunca konu epey tanıdık geldi. Üstelik son derce yararlı olabilen bu mikro-altı teknolojinin eğer dizide yanaşılan açı doğruysa ne kadar ölümcül bir biyolojik silah ta olabileceğini görüp ürperdik. Üstelik kurban da çok sevdiğimiz Skinner'imiz oluyordu neredeyse.

Ben Scully'nin laboratuvarda yaptığı türden araştırmaların olduğu sahneleri çok seviyorum. X-Files'a haddinden fazla bilim kurgu havası veriyor. O yüzden bu hikaye de epey tatmin ediciydi benim için. O belirsiz sonu daha da çarpıcıydı. Skinner, ajanlarımızın ipleri tekrar ellerine alabilmeleri için kenarda duran oldukça sağlam bir dayanak. Onun devreden çıkarılması bizimkileri oldukça güçsüz bir konuma geriletiyor. Skinner'ın ölmek üzereyken Scully'ye söylediği laflar(ben sizin tarafınızda olmalıydım. şimdi boşuna ölüyorum)çok dikkat çekicidir. Sanırım Krycek ve tayfası da bunu biliyorlar. Ajanlarımızdan sonra etraflarında onlara yararlı olabilecek kimseleri de elimine etmeye başladılar. Savaş gittikçe kızışıyor gibi görünüyor. Bakalım ne olacak.

Selamlar
Lami

Gönderen: betulc Oct-17 1:56 pm

haklısın 6.sezonda sıkı bir mitoloji pek yok. bu bölüm gerçekten harikaydı. mulder ve scully için gerektiği kadar destek olamadığını itiraf eden skinner bir kez daha hayranlığımı kazandı. bence hepsi harika oyunculuk çıkarmışlar. mulder ve scully nin skinner ı soru yağmuruna tuttuklrı an çok hoşuma gitti. mulderın skinner için "arkadaşım" demesi de ayrı bir hoştu.
aah ah harika bir bölümdü yine. bu mitoloji bölümleri daha çok olsa olmaz mı.

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Oct-17 8:47 pm

Bu Skinner'ın başına bela olan hastalık Krycek tarafından çok abes bi yerde kullanılacak o kadarını bilyorum.. Böyle damardan mitoloji bölümlerini zileyince çabuk gelsin yeni sezonlar diyesi geliyor insanın valla...

Herneyse güzel bölüm.. Skinner'ın son anlarında bulunduğu konumun yanlış olduğunu itiraf etmesi, ardından da Mulder ve Scully'ye yine kapıları kapatması gerçekten ilginç, ilginç olduğu kadar bu adamı sevme sebebi tabii.. Çünkü artık nerede durması gerektiğinin bilincinde olarak, Krycek ile, Mulder ve Scully yerine kendisi uğraşmayı tercih ediyor.. Memento Mori'de böyle olmuştum bir de.. Baba modunda bir Skinner'ı kim sevmez ki :)

Scully'nin dediği gibi, aslında düşündüğünden çok kurtardı onları, şimdi yaptığı da aynı bence.. Harika bir adam..

Nanoteknoloji konusuna gelince, gerçekten iyi kullanılmış bir konu olmuş bu da.. Lami, sizin boyaların neler yapaibldiğine yakından bakacağım bizim evi boyatırken, eheh..

Belki yetersiz bu sezondaki mitoloji bölümleri, ama bunun gibi bölüme de can kurban şimdi.. "Hadi bakalım, bi silkeleyelim sizi" demişler, dakka bir gol bir, Skinner'ın üstüne çarşafı örtüyolar.. Tüylerim diken diken olmuştu o sahnede.. o kadar etkileniyorum ki, ikidir Skinner'ın orada dedikleirni kaçırıyorum :(

Bir de Scully hiç denenmemiş bir tekniği denemek istediğini söylediğinde "kendimi sana bırakıyorum" diyor ya.. Orada kopuyorum işte.. Ne isterler bu adamdan kahretsin yaa ..

Mulder-Scully-Skinner arasındaki de hiç yabana atılmayacak bir bağ kısacası, bu açıdan da güzel bir bölüm..

Daha güzel bölümler var, evet: )
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Sal Tem 21, 2009 5:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Mulder-Scully-Skinner arasındaki de hiç yabana atılmayacak bir bağ kısacası, bu açıdan da güzel bir bölüm

Krycek'i uzun bir aradan sonra görmek de güzel oldu.Nanoteknoloji ve karbon konusunda çok iyi göndermeler yapmış..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Per Haz 19, 2014 9:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Eğlenceli bölümlerin ardından yeniden ciddiyet kazandık SR 189 ile.

Bir nanoteknoloji çalışmasının gizli kodu... Senatör işin içinde, ünlü fizikçi işin içinde, Walter Skinner bir test hayvanı bu bölümde ve elbette Alex Krycek...

Kanda hızla çoğalan ve sonra katılaşarak kişinin damarları üzerinde zehirlenmeye neden olan özel bir karbon Krycek tarafından (O sakallı uzun saçlı kişi muhtemelen Alex Krycek idi) boks antremanı esnasında Skinner'a veriliyor. (Belki de daha önceden veriliyor çünkü yan etkileri ilk andan itibaren yaşıyor Skinner) Fizyolojisi gitgide değişen Skinner, bir yandan da mekanik bir sesle tehdit aramaları alıyor... Amaç fizikçi ve Skinner'ın bir ticari projenin onayı ile ilgili direncini kırmak...

Mulder ve Scully'nin amirleri Skinner için çabalamaları takdirlikti. Ancak sonunda Krycek ortaya çıkınca nasıl bir komploya derinlemesine battığını ve çaresizleri oynadığınmı da gördük Skinner'ın.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız