X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x07 Rain King

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 3:58 am    İleti konusu: 6x07 Rain King Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13 10/28/2003 12:03 am

Sesler muhtemelen değişmediği için Mulder hariç herkesi dinlerken acı çekeceğimiz bi bölüm olcak gibi. ayrıca hiç bişey bilmemdiğim ama hakkında kötü şeyler duyduğum bi bölüm olması da cabası..
yannız nedense "i'm only happy when it rains"i hep bu bölümde sanırdım küçükken :p

Murat

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 10/28/2003 1:29 am

şimdi teorik olarak tarihin gelmiş geçmiş en sıkıcı x-files bölümü olmasına rağmen(ayrıuca 6. sezonun en kötüsü) 2. reklam arasından sonraki kısmında pek güldüm. mulder-scully atışmaları hoştu; ayrıca herkesin bu ikisini birlikte sandığı sahnelerde ***********************nedense!**************************** sürekli deja vu yaşıyormuş gibi hissettim. ayrıca scully seslendirmesi hala kötü olmasına rağmen baloda tuvaletteki konuşmada scully'nin ilk "ne?" deyişi çok içten çıkmıştı, beğendim.
ilk yarı ciddi anlamda sızıyordum, uyumayı falan düşündüm. ama işte, son 15 dakka ilgi çekiciydi. tabi bir de meşhur "...i heard you" ve "blind leading the blind" diyaloğu (mulder-scully telefon konuşması) vardı.

kötülük bakımından şahsen drive ile kapıştırırım bu bölümü..

Murat

Gönderen: 44malik 10/28/2003 1:41 am

BU 6. sezon hep böyle sıradan mı geçecek?herkes mulder ile scully,in birbirlerini sevdiğini anladı bizimkiler hala çakmadılar.bölümdeki konuya mulderin ve scully,in hatrına katlandım.

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 10/28/2003 7:53 am

Uyudum ve izleyemedim :)

Oğuzhan

Gönderen: turbey 10/28/2003 8:42 am

bende 11:30 gibi alemlere dalmisim :)
carsambaya bakcezz artik...

Gönderen: " inan'mak istiyorum " (erdemisik) 10/28/2003 9:20 am

al işte başladı demekki m&s ilişkisi... Ben genelde hep rahatsız ortamlardan yazdığım için pek uzun olmuyor belki de zaman zaman eksik kalıyor foruma yazdıklarım fakat m&s ilişkisini bize hissettirdikleri zamanların artık tam göbeğinde olduğumuzu anladım...

Nerde o 1.2. sezondaki x files bölümleri nerde şimdi izlemek zorunda kalacağımız m&s ilişkisi bölümleri...

Hiç hoşuma gitmedi hiiçç..

Yaa kardeşim bırak onlar özel hayatlarında yaşasınlar ne yaşayacaklarsa. Ben bunu ekranda bu dizide görmek zorunda mıyım yaa.. Bunları görmek istesem zaten THE X FILES ' i değil başka bir diziyi açar izlerim. Ben bunu izlemek istediğime göre ne sokuyon bu ilişkileri diziye.....

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) Staff DelphiPlusMember Icon 10/28/2003 9:56 am

ınan'cım için rahat olsun, Mulder ve Scully ilişkisi başlamadı :)
yani herkes bu ikisini birlikte zannediyo diye "eh madem hadi bizde bi ilişkiye başlayalım" moduna geçmediler. zira Mulder'ın "biz birbirimize bakmayız" lafı, hele hele aslında Mulder'ın Scully'ye öküzler gibi aşık olduğunu iddia eden shippercıkları nasıl derin bir kedere sürüklemiştir tahmin edebiliyorum.

şimdilik tehlike yok yani :)

Murat

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 10/28/2003 11:09 am

bla bla bla! nereye kadar?!!

izlemedim ama sanırım UST var gibi.. anlattıklarınızdan onu çıkardım ya nese.. belki de değildir ama UST'yi de özlemiştim hani :)

Gönderen: TheMartyr 10/28/2003 12:51 pm

UST nedir yaw?

Sadun

Gönderen: Tuba The Ripper (xxtubaxx) 10/28/2003 1:27 pm

yaa o kadar da kötü değil diii yaaaaa:)))ben çok güldüm şahsen.m&s bir pembe dizide sıkışmış şaşkın iki korku filmi karakterine benziyordu:)))
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 4:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 10/28/2003 1:45 pm

Unresolved Sexual Tension : Türkçesi "Çözümlenmemiş cinsel gerilim" oluyo.

açmak lazım: Mulder ve Scully arasındaki garip kimya, elektrik denebilir.Hane bazen sanki birbirlerine kur yaparlarmış gibi laflar ederler ("o bardağın içindeki buzlu çaysa bu aşk olmalı" gibi), ellerini tutarlar, bakışırlar fln, bazıları bu bölümde olduğu gibi bişiler sezer, aralarında bişiler olcakmış gibi olur ama hiçbişi olmaz bunnar aynen devam ederler.. buna deniyo.. kısaca.. ama MSR (Mulder/Scully Romance) değil bu.. onla karışmasın...

şimdi bazıları farklı açıklayabilir tabe ama benim anladığım budur UST'den...

derken şu **sözlük** geldi aklıma tekrar murat???!!

Gönderen: papatya1 10/28/2003 2:15 pm

bence x-files'tan uzak ama tatlı bir bölümdü.birazda türk filmlerini andıran bir finali vardı.yani herkes mutlu,gerçekten sevdiği insanı bulmuş falan.sanki masal anlatılıyormuş gibiydi.
ama diğer taraftan komik sahneler çoğunluktaydı.özellikle scully'nin darly'i göstererek "şuna bak mulder bu havayı kontrol edebilen bir adama benziyor mu?" dedikten hemen sonra bardaktan boşanırcasına yağmur yağması beni epeyce güldürdü.scully'nin yağmurun altında bu kadar şaşırdığını görmek hoştu.
scully'nin seslendirmesine hala alışamadım ama yinede seslendirmeyi yapan kadıntonlamaları doğru ve içten yapıyor.
bu arada dizide göstermedi sanırım ama mulder'ın çatısına inek düşmesinden sonra mulder ve scully gerçekten aynı odada kaldı mı?scully çok çabaladı aynı odada kalmamak için.genel olarak hem mulder hem scully "bakın biz sadece ama sadece ortağız.fazlası yok"(acaba gerçekten öyle mi?:)) çabası içindeydi ki buda bölüme komiklik getirmiş.heralde yaratılan bu komiklik havasından olucak scully'nin mulder ve sheila'yı öpüşürken gördüğü sahnede hiç bir kırgınlık hissetmedim.oysa The End bölümünde scully, diana ve mulder'ı gördüğünde resmen yıkılımıştım.
sonuçta komik ve güzeldi ama bir x-files ağırlığı yoktu.

Gönderen: strange83 10/28/2003 9:49 pm

vasat bir bölüm olmasına rağmen arada güldürdü ve ben artık aralarında bişey olsun istiyorum siz istemiyor musunuz arkadaşlar?bir an önce romantik şeyler olsun istiyorum gerçi böyle yavaş yavaş olması da iyi oluyo gelecek bölümlerdeki resimlerde ne güzel baby william ı kucaklıyolar beraber ne hoş uff neyse ya uzattım aşk meşk meselelerini aslında pek ilgi alanım deil ama konu s&m olunca......

Gönderen: incig 10/28/2003 10:14 pm

Bu bölüm benim sevdiğim bölümlerden biri. Evet, bu da hafif kaçan bir bölüm (Valentine Day özel bölümü denebilir), ama komedi dozundaydı.

Bu bölümü neden sevdiğimi düşünmüşümdür. Bir nedeni, yine birlikte çalışan Mulder ile Scully'nin görünmesi idi. Tabii Holman ile Sheila arasındaki aşk hikayesi biraz eski modaydı, insanların Mulder ile Scully'yi sevgili farzetmeleriyle ilgili şakalar bazen biraz zorlama kaçıyordu (örn.otelci kadının Mulder'ın eşyalarını onu Scully'nin erkek ark.sanarak Scully'nin odasına taşıtması; onların check-in yaparlarken FBI ajanları olduklarını bilmiyor muydu sanki?), ama en azından sıkıcı değildi. Onları yine birlikte bir olay üzerinde görmek harikaydı. Bir de şu XF bürosunun şu anda onlarda olmadığını bilmek olmasaydı.

Yine eskisi gibi Mulder'ın onu ne tip saçma bir olay peşinden sürüklediğine inanamayan şüpheler içindeki Scully vardı; yine hazırcevap bir Mulder vardı; Scully Mulder'a karşı aptalca davranmıyordu; bunun yerine ona davada yardım ediyordu, onun teorisine karşı da olsa, tıpkı eski bölümlerdeki gibi. Bu bölümde uzun zamandır görmediğimiz bir Scully vardı burda: davaya inanmayan, ama sırf muhalefet olsun diye Mulder'ın teorisini fırlatıp atmayan. Bölümün senaristi Jeffrey Bell diye biri. Başka bölüm yazdı mı bilmiyorum, ama ajanları iyi tahlil etmiş yazarken. Hatta demirbaş yazarlardan daha iyi.

Bölüm boyunca tek bir tema vardı: ıki insan arasındaki görünmeyen aşk. Sheila Holman'ın kendisine duyduğu aşkın farkında değildi. Sonra bölüm boyunca değişik kasabalılar, Mulder ile Scully'yi sevgili sandılar, birbirlerine olan davranışlarından dolayı. Bölümün bir amacı, bize Mulder/Scully ilişkisinin diğer insanlarca nasıl algılandığını, göründüğünü biraz esprili bir şekilde anlatmaktı. Yani bence. Bunu izlemek çok hoştu bana göre. Bazı arkadaşların hoşuna gitmeyebilir ama. Scully'nin tuvalette Sheila ile yaptığı konuşma benim çok anlamlı bulduğum, hoş diyaloglardan biridir. Scully ne kadar da doğru şeyler söylüyor orda (tecrübeyle sabittir). Bunda başka anlamlar da aranabilir. Bölüm sonundaki eski mezunlar toplantısında Mulder ile Scully'nin sarmaş dolaş öpüşmelerini de izleyebilirdik daha farklı bir yorumda, ama tam da bölüm istediğimiz gibi UST ile bitti. Bu bölümün en iyi tarafı, komediyi dozunda bırakması, tüm bölümü etkisi altına almamasıydı bence.

Bu bölümün ne zaman geçtiği konusunda hiç bir ipucu yoktu dikkat ettiniz, değil mi? Yani bu bölüm her sezonda da geçebilirdi. Ama keşke 6.sezonda olmasaydı. Bu sezonda yersiz kaçıyordu. Yani XF bürosunun Spender ile Fowley'de iken onlar nasıl bir bağlam içinde bu kasabaya gelerek, hem de birlikte, bu olayı araştırabiliyorlardı? Hafta sonu tatilinde mi? Ha, bakın bu olabilir! Bu şu ana kadar hiç aklıma gelmemişti. Hafta sonunda kolundan çekile çekile Mulder tarafından tam da inanmadığı bir olay için Kansas'a götürülen bir Scully...Ne hoş! Tam eski günlerdeki gibi. Acaba Kansas'a gelirlerken, uçakta ne konuştular?

Ajanların havaalanında bel.bşk.tarafından karşılanmaları sahnesi çok hoşuma gitti. Mulder'ın Scully'yi Kansas'a götürmek için çok da bir şey söylememiş olması çok komikti bence. Gelmeyeceğinden korkarak, çok az ipucu vermiş olması falan. "Su katılmamış eski Mulder"! Buna rağmen, Scully eskiden yaptığı gibi yine fazla sorgulamadan Mulder'ın peşinden gidiyordu. Bu da "su katılmamış eski Scully"!

Gecenin saat 03:00'nde uyumaya çalışan bir Scully'ye karşılık, yatakta ayçekirdeği yiyerek olay hakkında beyin çalışması yapan bir Mulder...Bu hallerini de uzun zamandır ilk kez görüyoruz.

Yıllardır kimseyle çıkmamış olmasına rağmen, yakışıklılığından dolayı Holman'ın Mulder'ı kadınları kolay elde eden birisi sanarak ondan çıkma konusunda yardım istemesi konusu, bence çok iyi kotarılmıştı ve dozunda komikti.

Kimsenin ölmediği ve konuk oyuncuların bölüm sonunda mutlu oldukları ve ölü ya da hapiste olmadıkları bir XF bölümü izledik. Bu bölümde sevdiğim noktalardan biri, bölümün MOTW'i Holman'ın çok cana yakın olmasıydı. Adamcağız yeteneklerini kötülük için kullanmıyor, güçleri yüzünden başkalarına bir şey olacak diye o da korkuyor, vs. Holman, benim tüm XF sezonları içinde en sevdiğim MOTW'lerden biri.

Senaryo, eski sezonlardan filme çekilemeden bu sezona sarkmış gibi duruyordu; zira sezonun genel akışını düşünürsek, ajanların burda olmaları imkansızdı. Buna rağmen, "Small Potatoes" düzeyine çıkamasa da onunla benzer tınılar taşıyan, sıkılmadan gülümsemelerle izlenen hoş bir bölümdü.

Son yorum: Ben dublajdan yakınmıyorum, bu iki ses de oluyor işte. Ben alıştım bile. Tabii Ali Bey/Oya Hanım dönse sevinirim, ama yokluklarında en azından kulaklarım tırmalanmıyor.

Gönderen: TheMartyr 10/29/2003 1:19 am

En sevdiğim MOTW dedin de aklıma birden Invisigoth geldi[Her ne kadar monster olmasa da :]].
Hey gidi eski günler heeeyyy :]]]]

Sadun

Gönderen: asdf20032 10/29/2003 8:34 pm

tek iyi şey mulder ve scully di. -nasılsa 'ne olacak' diye merak edeceği için millet mecburen izler ve bizde "bir bölümü daha bitirmiş oluruz" demiş olmalılar.
ama herşeye rağmen x-files tan vazgeçemem.

Gönderen: turbey 10/30/2003 2:44 pm

valla pazartesi izleyememistim ama dun gece seyrettim ve begendim...
bence durgun, kendi halinde bir bolumdu.

bana oncelikle BACK TO THE FUTURE I Filmini animsatti. simsekler, lise deki mezunlar gecesi, meteorologun ona sevdigini soyleyince, opunce herseyin normale donecegi, asil kizin asil oglan yerine bizim mulder a asik olmasi, kotu karekterin "rain king" in hep bocalamasi... cok ilginc geldi ne bilim...cok benzerlik var...belki senaryoyu yazan yada yonetenin o filmele de ilgisi vardir ...

yagmur dualariyla bizim toplum arasindaki bagda ne bilim guldurdu beni...kizilderelilerde yaparmis...

bence hos bir bolumdu...

ayrica yeni seslendirmeyi ilk defa dinledim, ben bir yadirgama hissetmedim, bence iyiydi... yoksa benimde basima inek mi dustu :)

byes...
gokmen

Gönderen: Spookyspook_ 11/2/2003 2:25 pm

Bu bölümün Back to the future'a ne kadar benzedigini senin saptamalarınla fark ettim ve bunun için kendimi lanetliyorum!:)Benim gibi bir Back to the future hayranı bu konuda nasıl gecikir?şaka bir yana harbiden baya bi andırıyordu.Aslında ben Small Potatoes'te de Back To the Future'a benzeyen noktalar yakalamıştım.Hani Mulder'ın aynadaki sahnesi!
Dublajlara gelince çok kötü değiller ama Scully'nin sesi onun güçlü karakterine uymuyor gibi..

Gönderen: turbey 11/4/2003 3:34 pm

valla bende seyrederken birden simsekler cakinca felan uyandim. dur bakim ben bunlari animsiyorum felan derkene okuldu,mezuniyet balosuydu...
neyse bu arada daha once dublaj fena degil demistim ama dunku berbatti, mulder idare ediyoda scully tam bir felaket...
byess...
gokmen

Gönderen: Spookyspook_ 11/4/2003 4:13 pm

ama gene de Scully'nin yaşlı kadını görünce çığlık çığlığa bağırıp sinirlerinin bozuk olduğunu söylemesi harikaydı!
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 4:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Oct-10 9:54 am

SCULLY: Well, it seems to me that the best relationships-- the ones that last-- are frequently the ones that are rooted in friendship. You know, one day you look at the person and you see something more than you did the night before. Like a switch has been flicked somewhere. And the person who was just a friend is... suddenly the only person you can ever imagine yourself with.

Sen tut! Böyle süper bir lafın bilincinde olmayarak 2 sene geçir.. Hepsi TGRT'nin halt yemesi zaten. Nası sinirlendim nasıl.. Ama bu laftan duyduğum mutluluğu hiçbişi azaltamaz..

Alın , buyrun, uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan Ruki'nizin shipper yanı konuşuyo.. ahah.. Bayıldım yaa.. Nasıl güzel bir laftır bu yaa?? :DDD

Mulder'ın espirileri nedeniyle ayrıca dağıldım..

Ve ne güzel bişi, izlemediğim , bilmediğim bi bölümü ilk defa izliyor olmak, o hissi ne kadar özlemişim.. Mulder'ın otel odasının çatısından inek giriyor, Scully "Mulder en son ne zaman biriyle çıktın?" diye ayar veriyor, ayran gönüllü bir hatun Mulder'a vantuz gibi yapışıyor, Daryl Mootz yağmur dansı yapıyor (Scully'nin Irlandalı halası Mootz'tan daha Cherokee'dir! ahahaha) o oluyor bu oluyor..

Mulder da "Biz Scully ile bakışmıyoruz" diyor yaf.. Salağım benim! Her neyse deşmiycem.. Sonuçta shipper bünyem Scully'nin lafından başkasını görmüyor şu an.. eheheheh

Basit ama komik bir bölüm, evet sevdim :)))

Gönderen: maybe there is hope (sedab) Oct-10 8:51 pm

evetshipper lar yine başladı bende geri kalmayayım

scully in o lafı bir çok şeyi daha açık gösteriyor.

mulder ın bibirimize bakmıyoruz demesine karşılık ben yuh yani adam bile fark etmiş siz etmediniz diye bağırmıştım zamanında.heyyy gidi günler hey...
mulder yine espirileriyle yıktı ya..

"ben gemiyi yapıyım sen hayvanları topla" bence en hoş repliğiydi.

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) Oct-11 5:36 pm

bu bölüme önyargılıydım ama tatlıymış be:p Mulder'ın teorisini seveyim. Korelasyonel ilişkiyi nedensel sayıp ters çevirdi. Neymiş Ruh hali hava durumuna etki edebilirmiş...

Ne diyim.Orijinalde izleyince birşeye benzeyen bir altıncı sezon bölümüydü benim için.

Gönderen: layaki Oct-12 10:14 am

6. sezona komedi ağırlıklı diyen arkadaşları etkileyen bölüm bu olsa gerek. Heh hee... Komedi yani başka bir şey değil. Bölümün adı vs bir şekilde bana bunun "hafif" bir XF bölümü olduğunu çağrıştırmıştı. O yüzden ilk defa izlememe rağmen pek bir beklentiye girmeden izledim. Haklı da çıktım. Çok hafif(meşrep) bir bölümdü. Sevdim mi? Tabii ki. Kahkahalar ve pembe düşüncelerle dolu müthiş zevkli bir bölümdü. Bence hiç te fena durmayan Holmen'ın "geçkin" kadınla kendini "kurbağa-kuğu" diye tanımlaması aşkın nelere kadir olduğunu gösteriyor. Belediye başkanının Mulder'ı ne için çağırdığını söylediği ve Mulder'ın da bunu doğruladığı anda yüzünde beliren muzip gülümseme unutulur gibi değil. Bir de uçan ineği farkedebilmek için kaseti bir kaç defa geri sarmam gerekti.

Çok güldüm. Çok keyif aldım. XF'ın "özel günler'e özel" bölümlerinden birini daha izlemiş olduk. Hele o gülümseyen bulutlar... Heh hee...

Peki hala 6. sezon komedi ağırlıklı değildir aslında diyor muyum? Tabii ki diyorum. Bu sezonun da diğerlerinden bir farkı yok. Sadece daha hafif o kadar.

Selamlar
Lami
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Cmt Tem 28, 2007 10:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölümde çalan müzikleri bulabileceğim bir yer var mı?
Özellikle balo sahnesinde bir müzik vardı..Ya tam da hatırlamıyorum bu bölümü şimdi ama müzikleri hoşuma gitmişti...
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Sal Tem 21, 2009 3:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Çok hafif(meşrep) bir bölümdü. Sevdim mi? Tabii ki. Kahkahalar ve pembe düşüncelerle dolu müthiş zevkli bir bölümdü. Bence hiç te fena durmayan Holmen'ın "geçkin" kadınla kendini "kurbağa-kuğu" diye tanımlaması aşkın nelere kadir olduğunu gösteriyor. Belediye başkanının Mulder'ı ne için çağırdığını söylediği ve Mulder'ın da bunu doğruladığı anda yüzünde beliren muzip gülümseme unutulur gibi değil. Bir de uçan ineği farkedebilmek için kaseti bir kaç defa geri sarmam gerekti.

Çok güldüm. Çok keyif aldım. XF'ın "özel günler'e özel" bölümlerinden birini daha izlemiş olduk. Hele o gülümseyen bulutlar... Heh hee...

kalitesiz ama çok sevdim bu bölümüVery Happy bir de zamanlama konusunda haklısınız 6.sezonda olmaması gerekirdi..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Çar Haz 18, 2014 9:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kesinlikle çok eğlenceli bir bölümdü "Rain King". Kansas'ta garip bir şekilde hislerinin bir yansıması olarak hava hareketlerine neden olabilen Holman isimli bir hava durumu sunucusunun öyküsüne tanıklık ettik.

Başlarda aynı televizyon kanalında çalışan, nişanlısı Mootz tarafından terkedilmiş duygusal bir kadın olan Sheila'nın problemli olduğu ve istemeden dolu, yağmur vb yağdırdığı düşünülüyordu. Ancak herşeyin çalışma ve lise arkadaşı Holman'ın platonik aşkından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Sheila'nın eski nişanlısı Rain King'i oynayan Mootz karakteri mükemmeldi. Çıkarcı, üç kağıtçı, güvenilmez bir tipi başarı ile canlandırmış. Çok eğlenceliydi. Hele o yağmur dansı... Puhahhaha =)))

En bomba sahnelerden biri de hiç şüphe yok ki, Scully'nin Mulder ve Sheila'yı öpüşürken görmesi ve o esnada uçaklarının sisten ötürü rötar yapacağını açıkladığı anda Sheila ve Mulder'ın suratları idi.

Bkz:

Totalde karikatürize edilmiş bir "Carrie" uyarlaması da diyebilriz "Rain King" için.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız