X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
6x04 Dreamland I

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 3:27 am    İleti konusu: 6x04 Dreamland I Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 10/5/2003 4:27 pm

Büyük bir hevesle ilk mesajı atayım dedim ama baktım herkes bölüm numarasını yazmış bende sürüye uyayım diye sil baştan girdim...
Neyse sitedeki resim ve yazı garip bir gülümseme yarattı. Ama asıl beklediğim IIsi..Tat kaçırmaya girmeden kaçayım:)

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 10/6/2003 2:02 pm

ehiii.. ayna karşısındaki mulder.. pro7'de gülmekten koltuktan düşcektim nerdeyse..

pelin'le iddiaya girdik kesilir mi kesilmez mi diye.. HIAHAHAHAH! kesecekler bakın görün. "bre bu adam donla naapıyo böle" diye.. yane ben kesmicekelr diorum ama... kesicekler galliba :PPP

Gönderen: spooky (spooky_tr) 10/6/2003 7:13 pm

olur da sahne kesilecek olursa, ellerinde herhangi bi şekilde bölümü izleme şansı bulunmayan forum sakinleri üzülmesin..elimizde kesilmesi muhtemel sahnenin cillop gibi bi videosu bulunmaktadır..arzu eden webmasterlara itinayla, anında gönderilir.. :P

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 10/7/2003 12:03 am

Haftada 3 gün dersim var ve ikisinde gecenin bi vakti XF olacak. Elimiz mahkum izleyecez ama sabah nasıl kalkacağız o tartışılır. Ev arkime uyanırsan beni uyandır da diyemedim, ühü ühü:((

Gönderen: spooky (spooky_tr) 10/7/2003 12:55 am

yardı geçti, tgrt kendinden beklenmeyeni yaptı, kesmesini beklediğimiz sahneleri (en azından şimdiye kadar olanları) kesmedi..kıça atılan şaplak, morris in karısı ve ayna muhabbeti tancana mavi ekran verdirdi..geyiğin dibine vuran bi bölüm..daha ne sürprizler varrrrr..he he heee..keyfini çıkarın.. ;)

Gönderen: TheMartyr 10/7/2003 12:57 am

Walla şu ana kadar sonsuz eğlendim dizi karşısında bakalım sonuna kadar böyle devam edebilecek mi?

Sadun

Gönderen: TheMartyr 10/7/2003 1:27 am

To be continued mesajına zaten oldum olası kıl olmuşumdur.ışin gücün yoksa bir hafta bekle şimdi.Oldukça eğlenceli bölümün içine son anda gerilim,vs. katılması da cabası.
Mecburen bir hafta beklemeye giriyoruz...

Sadun

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 10/7/2003 1:45 am

hmmm...ben daha triangle'i yazicaktim di mi? hmm...evet evet..ben bir-iki hafta daha sadece triangle ile ilgileniyim..hmm...sonra da angeldown..evet..
ben bu isi anlamiyorum. tamam güldüm, tamam komikti ama x-files adina yine hiç bir sey yoktu. bölümde güldügümüz her sey zaten bu temayi ele alan tüm sinema ve tv yapimlarinda rastlayabilecegimiz ve hemen hemen ezberledigimiz esprilerden bi derlemeydi. "slapstick" komedi mi desem ne desem bilemiyorum.beri anlar bu islerden. yanliz iyi ki, ***iyi ki*** mulder'la scully yer degistirmedi. o zaman scullynin aynanin karsisina gecip killi bacaklarini gördükten sonra aynadan yansiyan mulder suratina bakip bir çiglik atmasini izlemek zorunda kalabilirdik. ahah çok da komik(!) olurdu...(-hey bu fikir aklimizda bulunsun, ilerleyen sezonlardaki çitamiz olarak kullanabiliriz belki-john shiban)

bu arada 2 bölümdür scully üstüne yükleniyolar. einstein, quantum fizigi, twin paradox, zaman-mekan.. bunlar scully'ye sorulur.
ayrica belirtmek istiyorumki mulder-morris ayna sahnesinde çok kötü bi koreografi vardi. hareketler tutmuyodu..falan
ne bileyim iste. zik-zaka bir saga egik çizgi daha eklendi...

Murat

Gönderen: meleren 10/7/2003 1:58 am

Ayna sahnesini daha önce videodan izlemiş ve bu salak şey de ne demiştim ama şimdi bu şey büyük bir anlam kazandı harika komik bir sahneymiş bea...
Bu arada to be continued... yazısını görmekten memnun değilsen bir de benim hikayemi dinle tgrt burda çekmiyor(hemde 3 aydır)xf ı izleyememe sendromuna girmişkene derdime tam bir ilaç olmasada internet üzerinden bölümü izledim. öhüüü....netten canlı yayın izleyenler bilir Türkiye de henüz alt yapımız hazır olmadığından yayın hani şu media player ın minimize boyutunda ve kesik kesik izleniyor çıldıriciiiim...
Genede hiç izleyememin verdiği psikolojiden iyidir diyerektene izledim ama o mimikleri kaçırdımya agghhhhh ahhh.
neyse bu kadar sıkıntı yeter birazda bölümden bahsedeyim(tabii görebildiğim kadarıyla) Mükemmel olduğu kuşku getirmeyen bir bölüm tek kelimeyle ifade edersek komedi...:)
Mulder ın ayna sahnesi süperdi hele sonunda morris in karısının ne yapıyorsun dediğinde takındığı durum öldürdü beni.
Ya Mulder ın morrisin karısı tarafından tv karşısında basılması, yada Mulder ın çocukların ismini karıştırması:) bölümü izlerkene bir ana kendini komedi filmi izlediğimi sandım galiba bu yönüyle bu bölüm bana DETOUR bölümünü hatırlattı ordada çok gülmüştüm...
tabii small patatoes da unutmamalı netekim o da komikti ve Mulder ordada aslında Mulder değildi ve Scully buna inanmıştı ama şimdi :)
Ya aslında bu sezon baştan sona komedi takılıyor bunun sebebi ne acaba ? yoksa hep aynı tarz gitmesi sıkıcı olur diyemi komediye yöneldiler yada 5 yıldır o kadar malzeme oluştuki" ti"ye alma gereği duydular bilemiyorum...
Unutmadan Scully nin göreve itaatsizlikle suçlanması hariakydı...

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 10/7/2003 8:38 am

Yazarlar sanırım 51. bölgeyi xfiles'ta nasıl kullansak diye düşünmüşler. Düşünsenize Mulder'ın 51. bölgeye girişi ve belkide aradıklarını orada bulması ne kadar harika olurdu. Ama Mulder'ı o bölgeye nasıl sokarız diye düşünürlerken akıllarına vucut değiştirme gelmiş,zaten bundan sonrada olay xfiles mantığından uzaklaşmaya başlamış. Mulder hazır ordayken aradığı soruların cevabını araştırabilirdi ama o anda en büyük sorusu kendinin kim olduğu ve ona ne olduğuydu..

Bölüm xfiles gerçekliğinden uzaktı. Bu vucut değiştirmeler her ne kadar kuantum fiziği ile açıklansa da bana pekte inandırıcı gelmedi. Sadece hoş,eğlenceli bir bölümdü. Bu tür bölümleri sevmediğimi tekrar belirtmek isterim ama bu sezon böyle napalım :( Bu sezondaki Hard XFiles bölümlerini merakla bekliyorum

Bölümdeki her Mulder-Scully-Fletcher konuşması,mimiği analiz edilebilebilecek potansiyele sahip. Bunları yazmam için bölümü kağıt kalemle izlemem gerekirdi. Ayna sahnesi zaten bir klasik.

Oğuzhan
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 3:30 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: turbey 10/7/2003 8:53 am

bna gore de bu bolum biraz hafif ama eglenceli olmus. gulerekten izledim :))
bu arada mulder in aktif oldugu zaman FBI da neler yapabilecegini de gormus olduk :))
mulder in scully e donup "Noldu kiskandin mi" demesi kopardi beni...
:)
heheheh

byes...
gokmen

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 10/7/2003 2:35 pm

Dizi bu hafta ilk 100'e giremedi :(

Oğuzhan

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 10/7/2003 4:57 pm

aaaa! neden acaba???? yoksa yoksa!! triangle'daki öpüşme sahnesini harcayan zihniyet, burda Mulder'ın açtığı TV kanalında yiyişen, hem de Triangle'da TV'nin dibine gelsen göremiyceğin kadar karanlık bi ortam yerine gündüz vakti iş pişiren çifti yayınladılar diye Türk aileleri tarafından ambargo mu edilmişler???. ah yok belki de Mulder'ın şortlu halini gören ebeveynler, o saatte uyanık olan ve ertesi gün işi gücü, okulu olan kıpkırmızı gözlerle TV'ye bakan çocuklarına "a a a aaaaa!!! bacak kılları görünüyo adamın hiii! napıyosun sen! çabuk kapa TV'yi! çabuk yatağa! utanmıyo musun sen?!!!" tribine girmişlerdir.. tabii ki!! kesin böle bişidir. ay nası üzüldüm nasıl!! yazık yaa! valla yazık. tüh tüh tüh...

bölümü sevdim.. XF konseptine biras yabancı olduuna katılsam da mitoloji ile ilgili adam akıllı bölümler olduuna göre farklı bi yaklaşımla çekilmiş bu tür bölümleri izlemek gerçekten eğlenceli olacak.. bir rahatlama mı var ekipte, başka bişi mi bilmiyorum ama XF?ın bu tür bölümlere de ihtiyacı var diyorum ben.. Tamam daha iyileri yok muydu? Vardı tabe... Ama olsun.. Bunlar da o kadar kötü diil yane...

Ben sadece Mulder'ın o suratını ellerim arasına alıp bi güsel yoğurmak istiyommmm!!!! :PPP.. acayip komikti yaaa. ay dans sahnesinde yerlere yattım zaten... Morris'in karısına iki saat laf anlatıyo sonra hatun "hayatımmm!!! bunun ilaçları vaaarrrrr!" diyip sarıldıktan ve arksını döndükten sonraki o mimikler neydi öleee!! şebek senieee!!! hehehehehe!!!

konuya gelelim.. 51. Bölge ile ilgili elel alınana konularda böle bişi var mıydı daha önceden bilmiyorum ama zaman-mekan bilmem nesi bi şekilde önceden işlenmnişti.. ossun.. sonuçta ben şu Mulder-Morris yer değiştirmesi, kaya ile bütünleşmiş kertenkele mevzusuna getirilen açıklamayı sevdim... yine de 51. bölge ile ilgili daha ürpertici şeyler bekliyo insan heralde... sisin yorumlarınızdan anladığım bu.. yane bilmiyorum olayın neresi XF'tan uzak? Komedisi mi? Yapmayın yaa eğlenmeye hakları yok mu adamların yane.. Hele Nigar'cım senin de Mulder ile ilgili söleidkleirni de okudum. doğru yane.. hep gerilim hep gerilim nereye kadar. nesse annatabildim mi ki? bilmiyom nese.. Bölüm başında Scully "normal bir hayatın olsun istemez miydin!" diye sorduğunda "*Bu* normal hayat!" diye cevap verdi Mulder.. Adamcağızın hayatı bu yaf.. sinir bi durum.. sonra da işkolik diye suçlanır... :(

MULDER (MORRIS olarak): Ben Mulder?ım. Gerçekten Mulder'ım.. Moris Fletcher denen adamla, beden, yer, kimlik değiştirdim, senin Mulder sandığın adamla, ama o değil. (Araba camındaki görüntüsünü görür.) Tabii ki bana inanmıyorsun. Neden farklı bir şey bekliyordum ki?

Ahh ahhhh!!! Senin kıçına şaplak atan, “kıskandın mı yoksa?” diye alaycı alaycı sırıtan, hade onları geçtik (ah evet! adam andropoza girdi fln diye düşünmüşündür heralde.Allah?ımm!) “Biz federal memurlarız Scully, kitaba uyarız!” diyen bi insanın senin ortağın olduğuna hala inanmaya devam ediyosan. Helal yane böle devam et! Yok aslında tamamen suçlu deil hiç olmazsa *şükürler olsun ki* bişeylerin ters gittiğinin farkında, Mulder?a çıkışmayı biliyo.. Ama Kersh?in telefonuyla birlikte Mulder?ı da hemen harcadı ya.. Ben bişi demiyom! Ya büyük ihtimalle bunun arkasından “ben senin kıçını kurtrtmak için seni ele erdim” teranesi çıkıcak ama sinirliyim kardeşim! Hayret bişi! Bu ne bea! ışin kötüsü kara kutu elden gitti yaf.. sırf bu yüsden kara kutu gitti e noolcak şimdi? Tabi ki kanıt manıt hak getire! Eeee birileri *güven*den bahsetmişti sanırım! Alın buyrun *güven* meselenizi, tepe tepe kullanın güsellerim.. Güvenmiş.. Kim kime güvenmiyo acaba? Hade buyrun burdan! Hade bakiim!

ya komik işte bea! komik ama sonu da aha yukardaki gibi, şeytan git kafanı bi taraflara vur, yada git temizinden CC'a geçir diyo ama nese!

Gönderen: turbey 10/8/2003 9:09 am

evet rukicim kesinlikle hak veriyorum sana.
adamcagiz yedigi dondurmaya bilmem neye kadar sayiyor, scully hala bunlari herkes ogrenebilir diyor :))
fazla kasti gene...

onun disinda senin dedigin gibi bolum basinda normal hayattan bahsetti mulder a. sonlara dogru mulder is olaylarini askiya alip biraz normal hayata donunce de senin isin bu felan deyip trip atti. bu bolumlerde scully e fazla yukleniyor CC...
:))
byes...
gokmen

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) 10/8/2003 1:10 pm

Dikkat ettinizmi geçen haftada bu hafta da Scully-Mulder birbirini tanımıyo hehehe

Oğuzhan

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) DelphiPlusMember Icon 10/8/2003 1:12 pm

dayak istiyo bunnar.... :P

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 10/11/2003 1:55 am

Dreamlandmiş!Peh;uykumu bıraktın da rüya soruyosun!!!Gerçi bunda suçlu Tıgrıt.Aman ne yapayım:)

Ama önce bölümü tanımlayacak 3 kelime bulmam lazım, Mulder, komik, yine Mulder:)burada David ve müthiş mimiklerini de anmadan geçemeyeceğim. Mulder'ın kendisi dar geliyor adama artık , Mulder olmayan Mulder' ları canlandırırken tekrara gitmiyor harikalar yaratıyor..David'in sinema kariyerinin çok parlak olmadığının farkındayım ama Mulder sınırları içinde ağzımdan tek bir kötü laf alamazsınız...
Eş zamanlılık konusunda da David'in/Mulder'ın gıdım günahı yok.Morrisi oynayan beyamca ayak uyduramamış.Müzik videosu çekmek gibi bir kaygıları da olmadığına göre pek bir şey söylenemez üzerine sanıyorum.
M-S diyalogları da alışılmışın dışında..Başta Scullynin söyledikleri basit göründü birde gereksiz(fazla açıklayıcı!) Scully'e yakıştıramadım ama bi sürü önyargıyla gelmiştim izlemeye... Başka açıdan baktığımda, işlevsel çünkü "normale yönelik bir tanımlama yapıyor". Bu bilimin görevi.Ancak normalin tanımı da her zaman tartışmaya açık, gereken tartışmaları açmakta Mulder'ın görevi...

Mulder/Fletcher değişimi güldürürken düşündüren bir olgu benim için. Ancak Quantum fizikçisi değilim, bu sezonda geçen sezon gibi Mulder'a yoğunlaşmıyor(akademik açıdan; Schizogeny, Folie A deux'u bi tarafa atsak bile 5. sezon tam bir psikoloji festivaliydi)muş gibi görünüyor. Ama daha derinden bakınca herşey daha farklı görünebilir!!!
Dreamland'in, bu değişim hikayesinin değindiği nokta kimlik! Ben kimim sorusuna verilen cevap yani.Ama burada başkalarının gözünde kim olduğumuz temel alınıyor. Ya da başkalarına kendimiz hakkında sunduğumuz herşey diyebiliriz kimliğe... CC'ın o güzel kafasında büyük öneme sahip olmalı ki bu kavram, sık sık karşımıza çıkıyor yaratılarında...(Hatta bazen kendimi kaptırıp diziyi bu yönden izliyor buluyorum/olay örgüsünü falan boş veriyorum.Ama ancak tekrarlarda tabi.o kadar da uçmadık daha:pp) We are not who we are. This is who we are üzerine birde bu açıdan düşünün bakalım.:p
Bölümde mulder ile fletcherın değiştirdikleri kimlikleri aslında... paranoyak olmaya başlıyormuşum gibi geliyor ama asker, fletcher görünümündeki Mulder'dan kimliğini isterken, teorimin desteklendiğini görüp sevindim:) (birde neden tüm o paranormal görünümlerin ardından mulderın Scully'nin FBI kimlikleri gösteriliyor acaba her bölümde!Onların kim oldukları,ne için çalıştıkları neden gözümüze sokulmaya çalışıyor acaba?sezonlar ilerlerse burada da bu konu üzerinde daha fazla durabilirim)
Peki neyle alakalı bu kimlik? Roller ve sorumluluklarla...Statüyle...Mulder durumun farkına vardığında ilk başta karşı çıksa da sonradan uyum sağlıyor...Hatta askerin ondan emir beklemesi hoşuna bile gidiyor... Tabi mulder söz konusu olduğunda bunun basit bir prestij merakı olduğunu söylemek gerçekten haksızlık olur.Zira Başkalarının ne düşündüğünü umursamayan( ya da öyle görünen)Mulder'ımız için önemli olan CSM'in bir model küçüğü olarak kazanacağı payeden çok, gerçeğe ulaşabilme konusunda torpilli hale gelmesi. (Başkalarının ne düşündüğünü umursamıyorsun!bu kimin için söylendi ve hangi bölümde duyduk!Cevabı verin, o konuyu da irdeleyelim:))
Öte yandan Fletcher cephesinde hiçbir sıkıntı, kabullenmezlik yok. En başından beri halinden gayet memnun görünüyor. Hatta Mulder'ın kimliğine, toplumun(Scully'nin değil) ondan beklediği rollere ve sorumluluklara Mulder'ın kendisinden daha fazla uyum sağlamış. Müzmin bekar/uydumcu FBI görevlisi/yalaka modu da her daim on!
Mulder ise kendisi için normal hayatın, işkoliklik, paranoya ve salonda uyumayla alakalı olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapıyor. Aile Babası olmak ona pek yakışmıyor. Bu iyiye işaret, kendi kimliğini öyle ya da böyle bütünleştirmiş demek ki, farklı kimlikte tökezliyor. Fletcher'ın şaşırtıcı uyumu ise, onun kendi kimliğinde çözülmemiş ve bu zamandan sonra da çözülmesi güç problemlere sahip olduğunu gösteriyor. Mulder uykusunda Scully'i sayıklamasa da Fletcher'ın evliliği sallantıdaydı. Bu olay kart zamparanın çıtır peşinde koşma sürecini önemsiz derecede hızlandırdı...

Mulder'a işkolik yaftasını yapıştırdım bir ara, gözümden kaçmadı. Bu bence göründüğü kadar kötü değil. Erikson'a göre (Bu beyden ilk defa bahsediyorum ama kimlik dedik Eriksondan bahsetmesek ayıp olur. Üstelik Mulder'la da paralelliği var gibi geliyor ama inanmaya fazla meyilli hale geldim sanırım.) kimlik duygusunda mesleksel uğraşı büyük önem taşıyor. Yani Mulder'ın kendiliğinin güçlü olmasında işkolikliğinin payı çok. (Meslekte başarı dediysek tabi, dalkavuklukla, fletcher tarzı değil elbette...) Ya da işkolikliğinde, güçlü kimliğinin payı var:)
Erikson kimlik oluşumu dönemine özellikle eğilmiş. Ergenlikte gerçekleşiyor bu olay. Biz Mulder'ın ergenliğine şahit olmadık. Sadece öncesinde bir travma yaşadığını, ailesinin parçalandığını ve kız çığlığını biliyoruz(Sonuncusu çocuklukta da olabilir.Bilen yok mu?:p)
Pek sıcak bir tablo çizmiyor.Ama bir şekilde, Mulder'ın dönem sonunda kazanması gereken erdemi elde ettiğini görüyoruz: Doğruluk! (Ergen davranışı otoriteyi eleştirmeye yönelik.Bir şey hatırlatıyor mu?) Mulder'ın insanların hayatını kurtarmaya, Gerçeği bulmaya yönelimi belki buradan da geliyor. Belki bu yüzden kanun sağlayıcılığı seçti.
Fletcher'ı ise bu konuda adeta bir antiMulder olarak almak mümkün. Doğrulukla uzaktan yakından alakası yok.Kendi kimliğinde, mesleki açıdan uyum sağlasa da, aile babası olarak o da batırıyor. Ancak FBI gibi bir kurumda, Kersh ve sekreteriyle ilişkisinde, kısacası yüzeysel denilebilecek her şey de gayet iyi idare ediyor. Yüzeysel bir adam tanıdığım kadarıyla şu Fletcher.
Scully karşısında batırmasının nedeni de MSR'nin derinliği ve emsalsizliği... Bu kimlik değişimini, birinci elden yaşayanlar haricinde sadece ilişkinin gidişatından sezinleyen tek insan Scully. Yine takdir etmekten kendimi alamıyorum. Mulder'ı öyle anlamış, davranışlarını, kişiliğini oluşturan temel yapı taşlarını öylesine anlamış ki; bir şeylerin yanlış gittiğinin farkında, ama henüz harekete geçmiyor. ınanmaya korkuyor demeyeceğim ama ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum:)
Daha bahsetmek istediğim şeyler var, Fletcher'ın kızı, Scully üzerine daha derin inceleme, MSR .Ve tabi Mulder.Ama çok uzattım.Başka sefere...

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 10/11/2003 3:29 am

Yetmedi valla:)Bi şey daha ekleyeceğim:pp
<< MULDER: Hey Scully, if you could be somebody else for a day, who would it be?
SCULLY: Hopefully myself.
MULDER: So boring! I mean, wouldn't you even be tempted to try out someone else's existence for a day, live your life as somebody else?
SCULLY: Looking like someone else, Mulder, and being someone else are completely different things.
MULDER: Well, maybe it's not, I mean everybody else around you would treat you like you were somebody else, and ultimately maybe it's other people's reactions to us that make us who we are<<

Ehe he bir de devamlılık yok derler. Small potatoes'dan bu diyalog.En sevdiğim Mulder açıklamalarından biridir. Ama Ne dilediğine dikkat et dercesine burada karşısına çıkması ve tezini bir ölçü yanlışlaması dikkat çekici. Who we are'a da dikkat!Ben şimdi gidip kimim neyim nereye gidiyorum tarzında bir kimlik sorgulamasına girişeceğim:)

Gönderen: Every day above ground is a good one. (trustno13) 10/11/2003 11:55 am

şu da var bölümle ilgili, yazmadan geçemeyeceğim...
tüm zamanların (6 sezonun demek daha doğru, 9. sezon gelince adamlara haksızlık yapmamak için) en moron Scully'sini yazdıkları için frank, vince ve john'u kutlamak gerek. bu nasıl off-character'lıktır böyle? Scully poposuna şaplağı yiycek ama hala Mulder'dan şüphelenmiycek. işte o kadar ******güven****** varmış ki aralarında böyle enseye tokat popoya şaplak vaziyetleri bile sineye çekebiliyomuş Scully.
hey allam, daha neler neler görcez kim bilir.
ve Morris'in bir sürü dallamalığından sonra Scully'den aydınlanma repliği:
"senin neyin var?..blablabla.. uyuşturucu mu aldın(yada öle bişey) bik bik bik"

gerçekten hayret bi durum. hadi john neyse de vince ve frank bunu nasıl yapabilmişler?
Murat

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 10/11/2003 2:14 pm

sineye çektiğini zannetmiyorum. Sadece şaşırmış durumda...Bir formüle göre hareket ediyorlarmış gibi geliyor ve bu benim içinde oldukça rahatsız edici, hatta Scullynin durumu hakkında açıklamayı hiç beğenmeyeceğim sonraki bölümde.Ama 9. sezona bulaşmaktan daha yaratıcı aşağılama yöntemleri de bulunabilir değil mi,çünkü bu çok fazla tekrarlanmaya başladı:)
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 3:32 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: incig 10/11/2003 4:23 pm

Her ne kadar Mulder'ın "Small Potatoes"dakine benzeyen komik mimiklerini sevmiş olsam ve Nigar'ın çıkarımlarını ilginç bulsam da, ben bu bölümü SEVMEDıM, SEVMEDıM, SEVMEDıM!

En baştan beri bu başkasıyla yer değiştirme işini çekici bulmamış olsam gerek ki, daha önce bölümün senaryosunu okumaya da yeltenmemişim nedense. Herhalde sevmeyeceğimi tahmin etmiş olsam gerektir.

Yazarlar, tv dizisi "Quamtum Leap"ten çalma çırpma yapmışlar gibi geldi. Geldi demek yanlış, basbayağı fikir çalmışlar işte. Orda da adam kendi görüntüsüyle diğerlerinin yerine geçiyordu, ama herkes onu yerine geçtiği adam sanıyordu. Bu bölümde bu benim için biraz kafa karıştırıcı oldu desem yeridir. Her seferinde kendi kendime "burdaki Mulder, burdaki de Morris" demek zorunda kaldım.

Ayrıca Murat'ın dediği gibi Scully'nin bu işte bir gariplik olduğunu anlaması biraz zaman aldı. Onu kafası daha hızlı çalışır olduğu bölümlerde de izlemiştik. Bence de o poposuna yediği şaplak ve o yerli yersiz (!) ardı arkası kesilmeyen "Dana!"lar (Morris onu kaç kez Dana diye çağırdı?), onu çoktan uyandırmalıydı.

Bir de artık yetti böyle ayrı ayrı kaldıkları bölümler. Eskisi gibi kavga döğüş dava üstünde birlikte çalıştıkları klasik X file'lı bölümler istiyorum ya. Bir davaya çağrılsınlar, çekişerek davayı yürütsünler, bir şekilde çözsünler, o arada da bize kendileri hakkında bir kaç da duygusal ipucu bıraksınlar. Böyle bir bölüm görmek istiyorum. Çok mu?

Yazarların bu bölümü yazarken çuvalladıklarını söyleyeceğim ben de.
Hem de bunu yapanlar, artık bu 2 karakteri kendi kardeşleriymiş gibi tanımaları gereken adamlar. Mulder'ın başkasının ayakkabılarının içinde olması durumu, birçok fırsatı da birlikte getirmeliydi. "Normal hayat" ne demekmiş görmeliydi biraz. Mulder'ı berbat bir evliliğin içine attılar, ama ne için? Sadece biraz komiklik yapması için. Oysa biraz onun evlilik hakkındaki kendi düşünceleri, kendi çocukluğu veya kendi anne babasının berbat evliliği hakkında bazı ipuçları çıkarılabilirdi bu durumdan. Ama sadece Morris'in kızının burnu hakkında bir komik replik etti, o kadar. Bir de o ayna önündeki salak hareketlerle (bu hareketlerin nedeni neydi Allahaşkına?) değerli saniyeler harcandı.

Morris'i canlandıran M.McKean, rolünün tadını çıkarıyormuş gibi oynuyordu. Acaba Morris bunun ne kadarını planladı? 2.bölüm hakkında spoiler falan okumadığım için bunu soruyorum. Gerçekten bunun ne kadarının onun başının altından çıktığını bilmek istiyorum. Çünkü bu yer değiştirme işi, onu hiç de şaşırtmış görünmüyordu ve Mulder olmaktan son derece memnunmuş gibiydi. Ama Kersh'ün sekreterini ayarlamak için vakit harcayıp da, Scully'ye asılmaya çalışmaması anlamsızdı. Çünkü Scully yine son derece güzel görünüyordu bölüm boyunca. Biraz asılmaya kalksaydı belki Scully biraz daha çabuk ayılırdı, ne dersiniz?

Mulder, Morris'in kapısında Scully'yi görünce ne kadar rahatladı, farketmişsinizdir. Bunu sevdim, ama Scully ne yazık ki tam ikna olmamıştı bir gariplik olduğuna ve kapıyı açan Morris'in karısıydı. Böylece daha güzel olabilecek bir sahne sağolsun yazarlar sayesinde mahvolmuştu. Tüm bu sahne bir komiklik olarak ele alınmıştı, ne yazık ki. Mulder'ın uykusunda adını sayıkladığı Scully (bu da ne demek şimdi? Muhtemelen hiç bir şey, çünkü bu da komikliğin bir parçası olarak sunuldu bölümde) kapıdaydı ve tabii çaresiz kadın Mulder'ın suratına bir şaplak indiriyordu.

Bir de Mulder'ın Scully'yi inandırmak için başka şeyler düşünememesi, beni deli etti. Bir sürü şey söyleyebilirdi sadece Scully ve kendisinin bildiği, değil mi? Demek ki baskı altında Mulder'ın kafası pek çalışmıyor.

Sonra şu toprağa, kayaya sıkışıp kalmış insanların acısını kimsenin dert etmemesi, beni deli etti. Ya ne olurdu biri, bir doktor veya bir asker, onların acısını önlemek için bir şeyler yapsaydı? Yani vurmak dışında demek istiyorum. Askerler, sanki bu durumlar, bir olayın beklenen yan etkileriymiş gibi davrandılar bölüm boyunca ve bu da beni çok rahatsız etti. Bir de o kafası kayanın içinde kalmış olan kertenkele nasıl hala yaşıyordu?

Sevdiğim anlardan biri, askeri jet pilotu haline gelen kızılderili yaşlı kadının çakı gibi asker selamı çakarak, komutan ile konuştuğu sahneydi.

Sonuçta, bence iki bölüm yerine tek bölümde kotarılmaya çalışılsaydı daha iyi bir bölüm olabilirdi. Çünkü 2 saati gerekli kılan bir hikaye değildi bu gözümde. Ve daha az kahkaha peşine düşülmüş ve Mulder'ın garip durumu üzerinde daha fazla durulmuş olsaydı, enfes bir bölüm olabilirdi. 2.bölümün daha iyi olmasını umuyorum.

Son yorum: Ah, nerde o "Conduit"i izlediğimiz günler...Ne güzel bir bölümdü o öyle! Mulder-Scully birlikte çalışıyorlar, olayı sonuçandırıyorlar ve bu arada da Samantha'nın kaçırılışını hatırlayan Mulder'a da duygusal bir biçimde dokunuyorlar...Artık böyle bölümlerin ne kadar az olacağını bilmek çok üzücü benim için.

Gönderen: molier 10/12/2003 9:53 pm

nereye yazıcagımı bilemedim bunu ama buradan atlıcam walla:) bu geceki simpsons cok guseldi, umarım izlemişsinizdir. Bir x-simpsons olmuş. Scully Mulder hatta CSM bilem wardı. x-files muzikleri... guest voice olarak DD & GA... Cok şekerdi yaaa!!

Gönderen: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 10/12/2003 10:54 pm

<<Bir de artık yetti böyle ayrı ayrı kaldıkları bölümler. Eskisi gibi kavga döğüş dava üstünde birlikte çalıştıkları klasik X file'lı bölümler istiyorum ya. Bir davaya çağrılsınlar, çekişerek davayı yürütsünler, bir şekilde çözsünler, o arada da bize kendileri hakkında bir kaç da duygusal ipucu bıraksınlar. Böyle bir bölüm görmek istiyorum. Çok mu<<

Sanırım X Dosyaları kapandığı için bu pek mümkün görünmüyor...

<<Oysa biraz onun evlilik hakkındaki kendi düşünceleri, kendi çocukluğu veya kendi anne babasının berbat evliliği hakkında bazı ipuçları çıkarılabilirdi bu durumdan.<<

Burada inci çok güzel bir noktaya değinmiş.Evet ciddiyet gerekiyordu.Ama inanıyorumki, biraz olsun Mulder karakter gelişimine özen göstermiş iseler, bu konuyu gözden kaçırmazlar diyorum. Bir tahminin ötesinde, spoilerlı beklentilerim var 7. sezon başından...

Yalnız yine de Mulder'ın "rahatlama gereksinimini" karşılayan ayna karşısında eğlenme, kendiyle/ya da kendisi olmayan yeni kimliğiyle, dalga geçebilme becerisini o kadar gereksiz görmüyorum...Bu Mulder'ın kişilik yapısıyla ilgili, Acının kralı olabilir ama savaş olmadan barışta olmaz...Yani o zıtlıkları bünyesinde barındırmasa, Mulder varolamaz...Belki daha önceleri yaptıkları gibi, daha az göze batar biçimde olabilirdi, o zaman kimse şikayet etmezdi ama XF dahil, hiçkimse ya da şeyin mükemmel olduğunu düşünmüyorum. Hataları da ders alınması gereken fırsatlar olarak görüyorum.Sanırım yazarlar, ya görmezden geldiler ya da saplanıp kaldılar o hatalara...Ya da Wong ile Morgan gibi ilişiklerini kestiler...

Kersh'in sekreteri "kolay lokma" olduğu için ona asıldı sanıyorum... Böyle tanımlamak hiç hoşuma gitmiyor ama yeni yuppie/süper yakışıklı kimliğinin ilk ödülü olarak bir aperatifle yetinmeyi tercih etmiş olmalı... Mulder kimliğine bürünen Eddie ile karşılaştırmak lazım Morris'i aslında... Kimlik değiştirme konusunda daha deneyimli olsa da, Eddie'de çocuksu bir saflık vardı.Bir parça da beceriksizlik... Ama Morris çok hesaplı ve soğuk görünüyor.Bende 2.nin spoilerlarını okumadım ama bana da bunu planlamış gibi geliyor. Gerçekten hoşlanmadığım bir XF karakteri Morris, 9'a el verdiği ölçüde bulaşmamayı tercih eden ben bile, onun olduğu bölümden nefret ettiğimi söyleyebilirim... Morris'in ayna karşısında, Scully'nin arkasından ettiği laf kişiliğine ayna tutuyor... (Aynaların XF'daki ehemmiyetini göz ardı etmeyiniz; bkz:Demons) Mulder'ında ayna karşısında yaptığı küçük gösteri, onun hep varolacağına inandığım, çocuksu,hatta 9 yaşındaki erkek çocuğu yönünün bir yansıması...Oyunbazlığı, dengesini sağlamanın yanı
sıra, o yaş dönemine özgü bitip tükenmeyen merakı,(gerçeği arayış) ile de alakalı...Pek çok açıdan, Mulder'ı yetişkin bedenindeki bir çocuk olarak tanımlayabilirim. Bunun psikopatolojisiyle bağlantılı olup olmadığını ise bilemem....(Ama içimden bir ses, bunun çok kötü birşey olmadığını söylüyor...)Ama Mulder'ın çözüm bekleyen problemleri yok mu? var!!!Merak içinde bekliyorum bu olay örgüsünün devamını....

Mulder'ın uykusunda Scully'i sayıklaması....Dediğim gibi, farklı bir gözle bakınca bölüme, tüm bunlar bir anlam ifade ediyor... Hemde oldukça çok şey...ılk sefer, Mulder uyanırken Scully diyor...Bunun anlamlı olmadığını düşündüm. Çünkü çok sefer, bu tip durumlarla karşılaştı mulder, misal bad blood'da,triangle...Yani ne de olsa uyandığımda Scully başucumda olacak beklentisiyle,söylenmiştir. Ama Morris'in karısının demesine göre, uykuda da sayıklamış... Büyük ihtimal rüyasında görüyordu...Rüyasının ne olduğunu bilemeyeceğim için yorumlayamam da,ama bir anlam ifade etmesi gerekiyor...

<<Demek ki baskı altında Mulder'ın kafası pek çalışmıyor.<<
Tamamıyla katılıyorum...Scully'nin de benzer durumda olduğunu düşünüyorum...Ki şaşkınlıktan kaynaklanan şokumsu bir evre bilişsel faaliyetleri pekala yavaşlatabilir... Farkındamısınız bilmiyorum ama Mulder bu küçük, kimliksel seyahatinin ardından ne doğrudüzgün bir uyku uyuyabildi, ne de ,çekirdek hariç, birşeyler yiyebildi...

<<Sonuçta, bence iki bölüm yerine tek bölümde kotarılmaya çalışılsaydı daha iyi bir bölüm olabilirdi. Çünkü 2 saati gerekli kılan bir hikaye değildi bu gözümde.<<
Bu görüşe de katılmıyor değilim... Scully'i inanmaz kılan bu sanıyorum... Ben hala iyimserim ama:)En azından umut ediyorum...

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) 10/13/2003 3:44 pm

:)))))))

bişi ekleyemedim dün, bugün de zamanım yok... sadece okudum.. nigar yürrü beaaa.. ehehheueeeeee

ayna sahnesindeki mulder benim *tandığım* mulder'dı bence.. o öle bi tip işte... ki nigar'ın anlattıkları da tam onu ifade etmiş işte. helal!!..

nese uzun uzadıya fırsat olursa bişiler yazarım inşallah :)

ama şunu da ekliyorum. güsel bölümdü :P

Gönderen: Our genesis is alien (okatmer) Sep-12 9:17 am

51.Bölge dizide 2 kez 151.Bölge olarak altyazıda yazıldı

Oğuzhan

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Sep-12 10:52 am

Süper bu adamlar, CNBC-e yane ;)

Valla yeni yayın dönemi başlamadan ben döneme başlamış olacağım ki bölümün yarısını kaçırdım eve geç geldim diye .. doğal olarak ayna sahnesini kaçırdım. ühü :P

şimdi bişiler yazayım dedim ama eski yazılanları okuyunca ne ekleyeyim ki daha.. Komik, enteresan bir bölüm, pek bir getirisi yok aslında ama kendini pek te güzel izlettirmeyi başarıyor. 6. sezon'un farklı havası yine seziliyor işte :)

Mulder mükemmel.. Her haliyle.. Benim yakaladığım yeri şu karısı ile yaptığı konuşmaydı.. Gene suratını yoğurasım geldi şirin şeyin.. Scully ile konuşmalarında "It's you. It's so Scully" gibi bişiler dedi ya... Oraya bayıldım bi de.. ahahah.. O'na Mulder olduğunu anlatmaya çalışırken yok şöle yoğurt seviyosun, şunu yapıyosun, ailen şu, Bill var bendne nefret ediyo vs. derken pek bir eğlendim. sonuçta geldiği yer de tabe ki kanıt olmadan Scully'nin inanmayacağıydı :)

Neyse işte beğendiğim bi bölümdür bu, ama ikincisini daha çok seviyorum.. şu çekirdek sahnesi :PPP

Gönderen: jdenton Sep-12 2:44 pm

Mulder Morris olarak 51.bölge'ye girerken tabelada kocaman yazıyordu 51.bölge diye.Buna rağmen daha sonraki sahnelerde altyazıda ısrarla 151.bölge yazdılar.
Bu bölüm gerçekten çok komikti.Mulder'ın ayna karşısında dans edişi, Morris'in karısıyla konuşmaları ve Morris'in Mulder olarak Kersh'in sekreterini tavlanası unutulmayacak sahnelerdi.
Bölümle ilgili iki şey aklıma takıldı.
1-Mulder'la Morris yer değiştirince Morris duruma anında uyum sağlıyor da Mulder aval aval bakınıyor.Morris sanki bunun olacağını biliyor gibi.Duruma bu kadar kolay ve çabuk uyum sağlaması garip.
2-Mulder 51.bölgeye girdiği halde hiç bir araştırma yapmıyor. Morris'in odasında oturup onun evine gidiyor.Orda yapılan gizli araştırmaların ne olduğunu öğrenmek için çaba harcamıyor.

Bir de bildiğim kadarıyla 51. bölgede öyle fazla bir şey yok.Tesislerin yer altında olduğu söyleniyor.Dizide gösterildiği gibi yüzeyde büyük binalar yok.(Discovery'de bir belgesel de görmüştüm)

EDIT NOTU: Aynı başlık altına ard arda mesaj atmak yerine bir önceki mesajınızı editlemeniz önemle rica olunur..

Gönderen: guzeldere1 Sep-12 8:42 pm

sanırım duchovny bir kez daha boş oyuncu olmadığını kanıtlamıştır...
Başa dön
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Arl 24, 2005 3:34 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: spooky (spooky_tr) Sep-13 12:49 am

Alt yazıyı hazırlayan insanların %99'u sanılanın aksine çevirisini yaptıkları filmi, diziyi ya da başka bir olayı izleyemiyorlar ne yazık ki. Hele bir de alt yazıyı hazırlayan konuya hakim değilse, bu tip şeylerin oluşunu biraz olsun anlayışlı karşılamak lazım. Ha, tabi bu onu haklı çıkarmaz, dikkatli olmak gerekir ama, neyse...

Öyle ufaktan bir şeedeyim dedim...

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish) Sep-13 10:48 am

Çevirmenlere kılım valla ben. hatta kılız biz.. Ne var? :PPP

Seçici çevirgenleri ayrı tutuyorum ama ;)

Gönderen: safirmt Sep-13 6:44 pm

Herkese Merhaba,

Maalesef sizler kadar bu bölüm hakkında derin yorumlar yapamayacağım. Zaten hepiniz zamanında izlediğinizden gerekenleri bir bir izah etmişsiniz, ediyorsunuz da.

Aslında bu mesajı yazmamın hiçbir özelliği yok. Sadece bir hatıra paylaşmak için... Yani "Vay.. aramızda böyle biri de varmış" deme ihtimaliniz için...

Nisan 2004'te CNBC-e Gizli Dosyalar'ı yayınlamaya başladığından beri bu bölümü heyecanla bekliyordum. Neden? Çünkü (TGRT'de) Gizli Dosyaları izlediğim ilk bölümdür. TGRT'yi açtığımda çöl ekranı görüntülerinin netliği dikkatimi çekmişti. Akabinde de dükkının sallanışıyla heyecanlanmıştım. Sonraki devam bölümünü de heyecanla beklemiştim. şimdi CNBC-e'de yayınlanırken izlerken bambaşka duygular hissettim. Bütün bölümleri izlemekle ancak genel hikâye belli oluyor. Dolayısıyla hafızamda yer etmiş bu bölüm gereken rayına oturdu. Morris'in karısının Mulder'a dırdırını aklıma geldikçe gülüyordum. Yine tebessüm ettim.

Diğer hatırladığım bölüm de Noel'le ilgiliydi. Onu da zor hatırlıyor, merakla bekliyorum. Sonrası mı? Sanırım TGRT, dizinin yayın saatini değiştirdiğinden takip edememiştim. Artık CNBC-e vereceğinden buna üzülmüyorum. Tabii sizler bu sezonu devirdiğiniz için harıl harıl 7. sini bekliyorsunuz. Lakin 6. sezonu izlemeyenleri hesaba katmak lâzım. Bu arada söz açılmışken nâçizâne görüşüm, G. Dosyalar tarihinin en iyi sezonunun 1. ve 2.si olduğunu düşünüyorum. 3-4 zayıf geldi(Chris Carter'ın başka projelere yönelmesinden mi nedir?). Altıncı sezon hakkında yorum yapmak erken olacak. Yalnız dört bölümden anladığım kadarıyla yapıma yeni isimler katılmış. Görüntülerin "kontrast"larında bile netlik var(Belki çekilen dönemin teknolojik imkanlarını kullanmalarındandır). Umarım serinin diğer bölümleri de kalitelidir. Ondan sonra hayırlısıyla anca berâber kanca beraber yedinci sezona bayraklarla gireceğiz.

Herkese selâm ve sevgiler...

Gönderen: BlizzardTR Sep-13 9:30 pm

Bayramda olmamamıza rağmen bu bölüm bayram şekeri tadındaydı. Sanki X-files gitmiş Sabah şekeri Mulder gelmiş. Zati X-files'da bayram özel edition tadında gibim olmuş.

Not: Mulder'ın ayna karşısındaki egzantrikten bozma fiyasko dansı bana cumartesi sabahı 07-09 arasındaki çocuk programlarında dans eden zoraki palyaçoları anımsattı.

Notun Notu: Cumartesi sabahı 07-09 arasında yayınlanan çocuk programları ile uzaktan yakından alakam yoktur. Karizmama zeval gelmesin.

Üstteki Notlarla alakası olmayan Not: Dizinin sonunda "To be continued" yazısı yazdı. Kıl ötesi, dumura eşdeğer bir durum oldum (oha falan olmak gibi birşey diyorlar ya, hah işte o...)

Vallahi son Not: Dizinin durağan sezonları böyleyse, hareketli sezonlar kimbilir nasıldır :)

Gönderen: THe_TRuTH_IS_OuT_THeRe(Tornadoo) (tornadoo) Sep-15 12:24 pm

AYNA SAHNESıııı,AYYYNNAAA SAAAHHNNEEESııııı

Gönderen: jdenton Sep-15 5:42 pm

valla the beginningde kılima çevirisi kadar aptalcaydı. Bir kere dizide ''area fifthy one'' deniyor. Bunu nasıl 151 olarak algıladılar. Ayrıca 51.bölge dünyaca ünlüdür. Çeviriyi yapanlar hiç duymamış mı?

Gönderen: BlizzardTR Sep-16 10:31 am

Bence ortada ya bürokrasi ya da daha farklı bir engel var.

40 yıllık 51.bölgeyi 151.bölge diye yanlış çevirmek olmaz olamaz.

Bunun içinde bir iş var. CNBC-E bunu kasıtlı yaptı.

Gönderen: Behind a gun, I'll make my final stand (rukish Sep-16 10:39 am
To: BlizzardTR unread (38 of 40)
1331.38 in reply to 1331.37
Yok CNBC-e'yi o kadar büyütmeyelim. Sadece dizi almakla adam olacağını sanan zihniyet denir buna o kadar..

Gönderen: spooky (spooky_tr) Sep-16 12:05 pm

Bence ortada düpedüz paranoya var. Mümkündür, 51. Bölge'yi duymamış olanlar olabilir. Sonuçta bu da bir ilgi alanıdır. Çeviri yanlışıdır, yapılır. CNBC-e için Malcolm In The Middle neyse The X Files da odur. Yani yayınladıkları bir dizi. Altında başka anlamlar aramaya çalışmak gereksiz bence.

Gönderen: txms303 Oct-21 9:01 pm

zamanında missisippi'yi bayansippi diye çevirmişlikleri de vardır.film ise billy wilder'ın the apartment'i.komedi ya :)
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pts Tem 20, 2009 12:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Small Potatoes'in başka bir versiyonuydu.Yine çok güldük ama çok sağlam bir bölüm değildi açıkçası.51.nevada bölgesi he zaman dikkatimi çekmiştir.Daha güzel senaryolar yapılabilirdi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Pts Haz 16, 2014 11:47 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Dreamland, Nevada'daki meşhur Area 51 bölgesinin konu edildiği önemli bir X Files bölümü... UFO teknolojileri ile ilgili çeşitli testlerin yapıldığı bu alan çeşitli hükümet güçleri ve silahlı kuvvetler tarafından korunuyor... Ancak testler esnasında bir UFO'nun yaydığı enerji dalgaları alanda bulunan çeşitli cisim ve organizmaları birbirine entegre ediyor.

O esnada Morris Fletcher isimli Area 51 ajanı ile yer değiştirmek zorunda kalan Mulder için kabus başlıyor... Görünüşü aynı kalıyor ama kimliği tamamen Morris Fletcher oluyor... Bu doğrultuda Area 51'deki çalışma ortamını ve işlerin nasıl yürüdüğüne de yakından tanıklık ediyor... Tabi bir süre sonra diğer ajanlar arasında dikkat çekmeye başlıyor... Çünkü içeride bir köstebek olduğundan şüpheleniliyor....

Scully ise değişmiş yeni Mulder ile baş etmek zorunda kalıyor. (Ofiste bütün gün bilgisayarda golf oynayan, kadınlara Kersh'in sekreterine sarkıntılık eden, pis bir adam gündeme geliyor....) Scully'e devamlı "Dana" diye hitap ediyor üstelik. Yine de Scully durumu bir türlü idrak edemiyor...

Devam bölümünde olaylar toparlanıyor neyse ki.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Apology is Policy - Sezon 6 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız