X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
3. Sezon Değerlendirmesi

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Nothing Vanishes Without a Trace - Sezon 3
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Nis 20, 2005 4:23 pm    İleti konusu: 3. Sezon Değerlendirmesi Alıntıyla Cevap Gönder
From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/4/2001 8:38 pm
To: ALL

Selam millet!
Hep aklımdaydı anca fırsatını buldum sonunda: Her XF sayfasının forumunda mutlaka şöyle bi konu vardır: En iyi bölüm hangisi en kötüsü hangisi vs vs..işte şimdi de ben size soruyorum:

3. SEZON DEğERLENDıRMESı

1) En iyi Bölüm ?
2) En kötü Bölüm ?
3) En iyi Mythology bölümü ?
4) En kötü Mythology bölümü ?
5) En iyi stand alone bölümü ?
6) En kötü stand alone bölümü?
7) Sezon'un en iyi karakteri ?
8) Sezon'un en kötü karakteri ?
9) En iyi kötü adam ?
10) En kötü kötü adam ? (Söylemesi tuhaf dimi? :p )
11) Sezonun en iyi yönetmeni ?
12) Ve en kötü yönetmeni ?
13) En ıyi Senaryo ?
14) En Kötü Senaryo ?
15) En Unutulmaz Sahne?
16) En Unutulası Sahne?
17) Ve bu seçimleri yaparken aklınıza gelipte son anda yazmaktan vazgeçtiğiniz diğer bölümler ve kişiler...

şimdilik aklıma bunlar geldi... Eğer yeni bişeyler bulursam eklerim ok? A bu arada yorum yapın,tartışın :) en hareketli forum konusunun bu olması dileğiyle... ;)

Murat

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 6/4/2001 8:43 pm
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

Evet bence de iyi düşünmüşsün yalnız bunları belirlerken şahsen benim biraz düşünmem lazım kolay değil kimler geldi kimler geçti di mi?

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/5/2001 1:07 am
To: i want you love me David Duchovny (deadly120)

Pardon ya kusura bakma, kek gibi ortaya bişey attık ama,örnek teşkil etsin diye kendi düşüncelerimi yazmayı unutmuşum :p

Evet işte benim listem:

1)En ıyi Bölüm: Clyde Bruckman's Final Repose
2)En Kötü Bölüm: Teso dos Bichos
3)En ıyi Mythology Bölümü: Paper Clip
4)En Kötü Mythology Bölümü: Piper Maru
5)En ıyi Stand-Alone Bölüm: Pusher (CBFR'yi en iyi seçtiğim için ikinci favori bölümümü yazdım :) )
6)En Kötü Stand-Alone Bölüm: Hell Money (Bu da TdB'den sonra en sevmediğim bölüm)
7)Sezonun En ıyi Karakteri: Neden bilmiyorum ama Jeremiah Smith!
8)Sezonun En Kötü Karakteri: Hell Money'deki çinli dedektif. Amca sanırsın B filmlerindeki "lanet olsun dostum" tarzı dedektifi oynuyo.Çok kötüydü,çok.
9)En ıyi Kötü Adam: Robert Modell. Pusher'dan.
10)En Kötü Kötü Adam: Puppet. CBFR'den.
11)En ıyi Yönetmen: Rob Bowman (Syzygy)
12)En Kötü Yönetmen: Tucker Gates (Hell Money)
13)En ıyi Senaryo: Darin Morgan,Jose Chung's "From Outer Space"
14)En Kötü Senaryo: John Shiban,Teso dos Bichos
15)En Unutulmaz Sahne: Rus ruleti sahnesi,Pusher
16)En Unutulası Sahne: Scully'nin Mulder'a silahını doğrultup "Bana Patterson'un niye katil olduğunu anlamama yardım et!" (ya da bunun gibi bişey işte!) diye bağırması,Grotesque
17)En iyi bölümü seçerken Pusher,en iyi kötü adamı seçerken Krycek,en iyi senaryoyu seçerken CBFR ve en unutulası sahneyi seçerkende Syzygy'de dedektif white Mulder'ın üstündeyken Scully'nin onları basması beni baya düşündürdü.

Phew! benden bu kadar şimdilik. Hadi,sizi görelim bakalım! ;)

Murat

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/5/2001 3:52 pm

Pekala,zor sorular ..bazılarına birden fazla cevap verebilirim..

-En iyi bölüm:The Blessing Way
-En kötü bölüm:Hell Money /Teco dos Bichos
-En iyi Mitoloji Bölümü:The Blessing Way
-En Kötü Mitoloji Bölümü:Piper Maru 2(ismini hatırlayamıyorum..bu arada belirteyim..hiçbir mitoloji bölümü kötü olmadı şimdiye kadar ama cevap istiyorsun)
-En ıyi Stand-Alone : Pusher/Jose Chung's Outer Space(ingilizce dinleyin..harika)
-En kötü Stand-Alone:Hell Money/Teco dos bichos(bu güne kadar dizinin en kötüleri..iğrenç)
-Sezonun en iyi karakteri: Scully ve Mulder dışında mı?..bilmem..onlar dahilse Scully(karakterine ağırlık verdiler bu yıl.)
-Sezonun en kötü karakteri:The policeman in hell money
-En iyi Kötü adam: tabii ki CSM.yani Sigara içen adam
-En kötü kötü adam:Teco dos Bichos 'taki kediler tabiiki..
-Sezonun en iyi yönetmeni: Rob Bowman
-Sezonun en kötü yönetmeni: Düşünmem lazım
-En iyi senaryo:Chris Carter(Blessing way/paper clip) ve Darrin Morgan(War of Cotogropes/Jose Chung's outer space)
-En Kötü senaryo: Her kim yazdıysa Hell Money ve teco dos bichos için
-En Unutulmaz sahne:Blessing way'de Scully,Skinner,Mulder arasındaki silah çekme(mexican stand) ve Pusher'da Scully,Mulder,Modell arasındaki Rus ruleti
-En unutulası sahne: Hell Money ve TEco dos bichos 'un tamamı..
-Krycek harikaydı..bu sezonda iyice oyuna ısınıyor..Ayrıca sezonun ikinci yarısı stand alone'lar olarak çok iyiydi..Darrin Morgan'ın komedi bölümleri unutulmaz..Skinner'ı da daha çok tanıma olanağımız oldu..Burada kimse Skinner'ı sevmiyor mu????...

From: CyBeR_BiTcH~a.k.a ~FiReBiRd (ful_pri) 6/5/2001 6:06 pm

yaw harbi güzel konu bulmu$sun..tam tartı$malık ama zamanım az olduu için malesef $imdilik yanıtlıyamıycam..zaten 3.sezonda öle sewdiim bi bölümde yok szyzgy(sp?) dı$ında..ama bi ara cwplandırcam yalnız ke$ke soruları 3'er 4'er sorsaydın daha kolay olurdu cwplamamız sonuç olarak biraz dü$ünce isteyen sorular.. hep böle tartı$ma konuları bul canımssssssss...te$ekkürlerrrrr....

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/5/2001 6:40 pm
To: Federal Bureau of Imagination (PELIN77)

Piper Maru bence en kötü mythology bölümüydü bu sezon,çünkü bana sanki bu bölümde ne yapmak istediklerini bilmiyolarmış gibi geldi...Yani ortada iyi bi fikir var ama bunu nasıl geliştireceklerine karar verememişler gibi...Apocrypha'da (Piper Maru 2) ise olaylar biraz daha derli toplu ve sonuçta mythology'nin kalbi olan Black Oil'ı artık tanıyoruz.
Ah tabi,Apocrypha'da Krycek'in gözünden akan Kara Yağ sahneside (son sahne) unutulmazlar arasında :)

Murat

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 6/5/2001 9:58 pm

En iyi bölüm: Blessing Way
En kötü bölüm: bu soruya cevap veremem hepsi güzeldi
En iyi mıtology: Nısei
En kötü mıtology: kötüler yok gibi
En iyi stand alone: AVATAR(skınnerin olması iyiydi)
Sezonun en iyi karakteri: Mulder,Mr.X
Sezonun en kötü karakteri: inanın bu en zoru.
En iyi kötü adam: WMM
En kötü kötü adam:pas geçiyorum
Sezonun en iyi yönetmeni: Chrıs Carter
sezonun en kötü yönetmeni: ne görüntülerde ne de başka detaylarda 3. sezonun şartlarına göre çekimlerine kötü diyebilicem yönetmen yok
En iyi senaryo: the lıst(çok güzeldi ya)
En kötü senaryo: Hell money(çok mu haksızlık ediyorum)
En unutulmaz sahne: blessıng Way( nefesimi tuarak izlemiştim ,bir hafta boyunca her uyandığımda n'olucak acaba diyodum ya harika sahneydi nasıl anlatıyim anlayın işte)
En unutulası sahne: War of the coprophages deki mulderın scully'e" o küçük ayakların pedala yetişmez" dediği an.
Mr.X bence adam harika oyuncu.rolüyle bu kadar bütünleşen az kişi var.arada gelip yaptığı herşey profesyonel ne olduğunu tam anlamadık ama harika

belki abartıyorum ama "kötü" hiç bi şeyine yakışmıyo dzinin.her bölümü sabırsızlıkla bekleyip izledikten sonra ne bölümdü dedim. "Elm sokağında kabus"filmini bilenler vardır izlediğimde küçüktüm bütün bölümleri aklımdaydı, ondan daha fazla beni etkileyen sinema-dizi hiçbi şey olmamıştı ta ki X FILES ile karşılaşıncaya kadar. bence mükemmel, oyuncular herşey harika.Benim hep favori dizim olarak kalıcak buna eminim...

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/6/2001 1:21 am

Ufak bi hata yapmışsın ama Mulder'ın Scully'e "çünkü o küçük ayaklarının pedala yetişip yetişmeyeceğine asla emin olamadım" sahnesi War of the Coprophages'da değil,Syzygy'deydi..sadece bi düzeltme :)
Bu arada en iyi kötü adam tercihin hoşuma gitti: Well Manicured Man..Evet Scully'nin belki de hayatını kurtarmıştı,bazı şeylerin pahasına...Evet,büyük adam canım. :)

Murat

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 6/6/2001 11:05 am

evet haklısın sonradan aklıma geldi,yazarken adeta çoşmuştum nedendir bilmem.nası buldun iyi mi seçimlerim yani biliyosundur heralde ben de diğer sezonları izlemeyenlerdenim bu yüzden 3.sezonda kötü diyebiliceğim bölüm yoktu. gelecek sezonlar daha iyiymiş diyolar umarım öyledir merakla bekliyorum.

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/6/2001 2:52 pm

haklısın,2.bölüm daha iyidi galiba...bence ne olursa olsun mitoloji iyidir...

Hell money ve Teso Dos Bichos 'dan benim kadar nefret etmene sevindim..Bu dizinin 8 yıllık tarihinde hiç onlar kadar kötü bölümler olmadı..

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/6/2001 4:43 pm

Pelin,tek kelime : SPACE.
daha kötüsü kesin olmamıştır. Hell Money ve Teso dos Bichos'a gelince;Hell Money olmasa bile TdB kesin en kötü 10 bölüm listemde yer alır...

Murat

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/7/2001 12:28 pm

Space'i izleyeli o kadar olduki pek hatırlamıyorum.tek hatırladığım çok sıkıcı olduğu...Cidden hell money ve tdb 'den kötü olduğunu mu düşünüyorsun..hımmmmm..bu neredeyse imkansız..

Bu yıl Skinner ve Krycek'in karakter gelişimleri hakkında ne düşündün?

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) DelphiPlusMember Icon 6/7/2001 9:03 pm

Bence Hell Money ve TdB kötüydü,çünkü sezonun genel yapısına ve kalitesine hiç uymuyordu. Mesela TdB ikinci sezonun bölümü olsaydı,belki daha iyi bir şekilde değerlendirebilirdim,aynı şey Hell Money içinde geçerli. Clyde Bruckman,Jose Chung,Pusher,Syzygy gibi mükemmel bölümlerin yanında çok kötü duruyolar sonuçta! Ve Space...Bi şekilde tekrar bulup izlemeye çalış. Allahtan tüm zamanların en kötü bölümünü ilk sezonda yapmışlar ki,hataları çabuk affedilmiş. ılk sezondur,acemiliktir falan diye...

Skinner ve Krycek'e gelince. Bence Skinner'ı bu sezon çok daha iyi tanıdık,Krycek'e oranla. Blessing Way,Paper Clip,Piper Maru ve Avatar bölümleri onunda aslında "gerçeği" ortaya çıkarmak istediğini gösterdi bize.
Krycek ise...hmmm,Krycek de yavaş yavaş kendi davası için mücadele etmeye başlıyor. CSM'den yediği kazığı içinde büyük bir kine dönüştürmüş ve sadece intikam peşinde koşan biri gibi gördüm bu sezon. Ve bu intikamı uğruna önüne gelen herkesi kullanmakta tereddüt etmeyen hatta bence kendi "gerçeğini" bulmaya çalışan bir çifte ajan. Ama sanırım 4. sezon'da Krycek'i çoook daha iyi tanıyabilecez.

Peki ya sence?

Murat

From: Commala Come Come (rukish) 6/7/2001 11:40 pm

Offf, beynim sulandı yaa bütün scriptleri okiim derken. Aman ne zormuş bu anket olayı yaa.. Ya da ben mi çok ciddiye aldım...Neyse yaa bu, unutkanlığıma iyi geldi, ne güzel bölümler varmış ööle :)..Valla bikaç tane şık ta ben ekledim, atlarsam olmaz diye düşündüm. Size de uyarsa belirtiverin fikirlerinizi işte :)

1) En iyi Bölüm : Clyde Bruckman?s Final Repose
2) En kötü Bölüm : Teso dos Bichos, 2 Shy?ı da beğenmedim..
3) En iyi Mythology bölümü : Paper Clip , Talitha Cumi
4) En kötü Mythology bölümü : Piper Maru (Her şey Fransız dalgıcın evindeki inanılmaz kötü derecede montajlanmış fotoğrafı görmemle başladı :)
5) En iyi stand alone bölümü : 1. Clyde Bruckman?s Final Repose 2. Hose Jung?s From outer Space 3. Oubliette
6) En kötü stand alone bölümü : Quegmire
7) Sezon'un en iyi karakteri : Clyde Bruckman bi de Oubliette?teki Lucy karakteri (müthiş rol çalmışlar bizimkilerden)
8) Sezon'un en kötü karakteri : CSM (yanlız bu değerlendirme performans açısından diil, bana göre bu sezon kötü adam oydu ve kötü adamı en iyi canlandıran da oydu..Yani galiba aşağıya alsam daha iyi olurdu ama neyse..Performans açısından derseniz, 2Shy'daki katili sööliyim bari)
9) En iyi kötü adam : Alex Crycek mythology bölümleri için, Pusher, The Walk?tan Rappo, Grotesque?deki yaratık-insan karışımı şey (en çok tüylerimi diken diken edenler bunlar, Krycek CSM tarafından satıldıktan beri sempati duymaya başladım adama)
10) En kötü kötü adam : Valla en kıl adam diycem ben buna, tabe ki CBFR?daki Medyum Yuppie
11) Sezonun en iyi yönetmeni : Rob Bowman
12) Ve en kötü yönetmeni : yönetim açısından hiç düşünmemişim yaa valla bişi çıkmıyooo
13) En ıyi Senaryo : Clyde Bruckman?s Final Repose – Darrin Morgan
14) En Kötü Senaryo : eh hade bu da Teso dos Bichos ossun
15) En Unutulmaz Sahne : 1. Pusher?daki o meşhur Rus ruleti sahnesi 2.Oubliette?te kaçırılan kızın annesi “Nasıl hissettiğimi nerden bilebilirsiniz ki” dediğinde, Mulder?in gözlerinin boşluğa takılıp kaldığı sahne (ahh aaahh..) 3. Clyde Bruckman?da Scully?nin gözünü bile kırpmadan ateş ettiği sahne
16) En Unutulası Sahne : 1. SYZYGY?de Terri ve Margi?nin salak sözleri (“Hate him! Hate him! Wouldn?t wanna date him” him cim cim,hıaaa) ve bilimum yaptıkları saççmalıklarrr 2. Teso dos Bichos?ta ajanlarımızın ağaçtan sarkan kanlı bağırsağı buldukları sahne (Allah?ım midem kalktı gene), bikaç iğrenç sahne daha

Daha bitmedieee :)).. Bunlar da benim eklediklerim..
18) En iyi Scully performansı : Revelations (en iyi kişisel bölüm de diyebiliriz)
19) En iyi Mulder performansı : Oubliette (bu da Mulder'ın kişisel en iyisi)
20) En iyi Skinner Performansı : Paper Clip (CSM?in karşısında ezilmeyip sonuna kadar mücadele ediyo, sonunda nasıl da balonunu söndürüverdi CSM?in ama, helal ossun “This is where you pucker up and kiss my ass!” Höh beaaa.!!!) Haa bi de Avatar...(Poor guy)
21)En iyi CSM performansı : Paper Clip (Adamın yalan söylemediği insan, yapmadığı şantaj kalmıyo)
22)En iyi Krycek performansı : Valla yine Paper Clip diycem
23)En komik sahne : 1. SYZYGY?de Scully?nin ayaklarıyla ilgili sahne 2. Quagmire?da, gölde sandallarının (sandaldan büyük olan alete ne deniyo yaf) batmasıyla çıktıkları kayada mahsur kaldıkları ama aslında kıyıdan ancak iki metrecik uzak olduklarını farkettikleri sahne (Hih hooohhaaaaa.Alemsiniz beaaa)

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/8/2001 12:31 am
To: Commala Come Come (rukish)

:)) Eh be Ruki zaten millet caz yapıyo sorular çok ve zor die bide sen tutup bi 6 konu daha ekle! Walla hepsi onun suçu millet :pp

Neyse bu kadar taş attıktan sonra gelelim konulara. Önce yeniler:

En ıyi Scully Performansı: Kesinlikle ve kesinlikle Syzygy! ;) Tamamen macho ladyy! hele en son araba kullanırken! :)

En ıyi Mulder Performansı: Oubliette. Gerçekten Mulder'ı hissederek oynadığı bi bölüm DD'nin.Kutluyorum bi kez daha!

En ıyi Skinner Performansı: Paper Clip.

En ıyi CSM Performansı: The Blessing Way. Pis yüzsüz. ınsan üyesi olduğu Sendika'ya bile yalan söölermi yaw?

En ıyi Krycek Performansı: Piper Maru. Adam bir döndü pir döndü yani! :)

En Komik Sahne: şimdi buna baya kızabilirsiniz ama Revelations'da Owen'ın robot resmi çıkınca Mulder "Aradığımız kişi Homer Simpson'ın ikizi" dediğinde *gerçekten* gözlerimden yaşlar gelinceye kadar güldüm! Ve bence Syzygy'nin tüm M&S sahneleri...

Senin seçimlerine gelince Ruki,çoğuyla hemfikirim ama Quagmire nie hoşuna gitmedi merak ettim. Bi de Yappi'ye bence "özel en kıl karakter" ödülü vermeliyiz! :) Clyde Bruckman ve Lucy'de gerçekten dediğin gibi o bölümlerin mükemmelliğine mükemmellik katan karakterlerdi!

PS: Kişisel özel "En Tüyleri Diken Diken Edici Sahne" Ödülümü de biricik Scully'nin Clyde Bruckman'ın yatağında onun cesedine bakarak kehanetinin doğru olduğunu anlayıp gözlerinin dolu dolu oldu sahneye vermek istiyorum. (şak şak şak şak alkış sesleri Scully gelir ödülünü alır utandığı için sadece hafifçe gülümseyip başını eğmekle yetinir. Teşekkür konuşması bile yapmayı unutmuştur heyecandan :) )

Murat

From: Commala Come Come (rukish) 6/8/2001 12:46 am

Valla Murat senin seçimlerine de katılıyom.

Ya aslında Quegmire'dakki özellikle şu kaya üstündeki M&S sahnesi çok iyiydi ama konu gerçekten sarmadı beni yaa. Başka bir anafikire sahip bir bölüm çekip içine bu sahneyi koysalardı neyse yani.

Çoğunluk Teso dos Bichos'u beğenmemiş ama konu itibarıyla Quegmire'dan iyiydi bence, biraz daha güzel işleyebilirlerdi ki bu nedenle benden iyi oy alamadı..Ve de haklısın, ikinci sezona göre bir bölümdü bu..

Ha bu arada benimkilere de eklenebilir en komik sahne tercihin.. Gözden kaçırmışım ben onu :)

Bakalım arkadaşlar ne diycek, belki gözden kaçırdığım başka şeyler de vardır.

Neyse işte
X'le kalın
Rookie

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/8/2001 2:19 pm

Space'i bilgisayarım gelince izleyebilirim ancak..tabii bu krizde yeni bir tane alabilirsem...

Bence de Hell Money ve Teso Dos Bichos'un yerleri korkunç...arka arkaya iki berbet bölüm Pusher ve Jose Chung's outer Space arasında...

skinner'ı aslında 3. yılda tanıdığımızı ,şimdi geriye bakınca(7 sezon izleyince karakter analizi yapmak zor) anlıyorum.bence Skinner bu dizideki en harika karekterlerden biri(çünkü çok uzun zaman kimin yanında olduğu anlaşılamadı) ve Mitch Pileggi onu harika yorumluyor...Hem dost,hem patron ..asla çizgiyi aşmana izin vermiyor,arkadaşları beladaysa herşeyi göze alıyor ama gene de onlara asıl yüzünü göstermiyor...

Krycek ise 7 yıl izleme ve 8 yılın tüm spoilerlarından sonra bile benim çözemediğim tek karakter..3.sezona bakınca onun kendi hesabına çalışan ,CSM'in adamlığını yaptıktan sonra şimdi ondan öc almaya yeminli ortada biri...sadece ben önemliyim ...bu onun mottosu ....Bunları şimdi söyküyorum ama yıllar geçtikçe onun hakkında kafam giderek daha çok karıştı...

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam sen bölümleri sırayla izlediğini söylamiştin...Neler olacağını biliyor musun peki? gelecek yıl Tunguska ve Terma'da Krycek'i izle...ondan sonra kafam daha da karıştı..

kendine iyi bak...

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/8/2001 2:47 pm
To: Commala Come Come (rukish)

pekala...yeni anket soruları...

Çogunlukla hemfikiriz ..

18) En iyi Scully performansi; :Blessing way'de Mulder "öldükten" sonraki halleri ,Szygzy'nin tüm kiskançlik anlari ,özelliklede odasinda sigara içip,asagı yukarı dolanırken Mulder'a söylenmesi...

19) En iyi Mulder performansi; :Oubliette kesinlikel...DD herzaman deadpan degil...burada kesinlikle kanitliyor..

20) En iyi Skinner Performans: Paper clip(“This is where you pucker up and kiss my ass!” ) harika!!! ve Avatar'da Mulder'la sorgulama odasında yaptigi konusma

21)En iyi CSM performansı : Blessing way-Paper clip...her sahnede muhtesemdi...

22)En iyi Krycek performansı : Tabii ki gene Paper clip..elimde degil ama bu adami seviyorum ;)

23)En komik sahne : Çok var..

Szygy'deki tüm Mulder Scully kavga sahneklerinde gözümden yas; geliyor.."I know how much you like snapping on latex" haahahaa..

Quagmire'da kiyiyaya bir adim uzakta olduklarini anladiklari sahne

War of Cotosrop..'da Scully'nin Michigan'a gitmemesi ama Bambi'yi duyar duymaz sabaha orada olmasi ...

Clyde Bruckham's Final Repose'da Suspendus Yuppi'nin Mulder'a "Sizin gibi süpheci insanlar beni tiksindiriyor "
Mulder'in Yappi'ye " bay Yappi beynimi okuyun "dedigi sahne..ve tabii aoutoerotic nefes darligi meselesi..:))

çok mu yazdim...:))) Seçim yapmak zor

From: i want you love me David Duchovny (deadly120) 6/8/2001 3:17 pm

Arkadaşlar Teso dos Bichos o kadar da kötü bi bölüm diil.Yani adı geçen mekanlar ve benzer olaylar uzman ders kitaplarında okutuluyo bu yüzden gerçekçi ve inandığım bi bölümdü.bazı abartmalar tabii olarak vardı ama arkeolojiye duyduğum ilgi nedeniyle bu bölüme asla "kötü" diyemem.Yani beğenmemenizin nedenleri nedir?

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/8/2001 3:27 pm

fikir iyidi..bende arkeoloji ve bazı arkeolojik sitelerdeki lanet iddialarına ilgi duyuyorum ama senaryo çok kötüdü...Yani laneti yerine getiren Relic filmindeki gibi bir yaratık ya da görünmeyen bir güç olsaydı harika olabilirdi...ama onlar bu katil görevini kime verdiler..kedilere...inanılmaz...sahnenin ilk anda etkileyici olduğunu biliyorum ama düşününce çok saçma ..katil kediler..ayrıca olayları iyi bağlayamamışlardı ve yönetim de çok kötüydü..bazen bunu John Shiban 'ın yazdığına inanamıyorum

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/8/2001 8:27 pm

Evet tüm bölümleri sırayla izliyorum,dolasıyla henüz 4,5,6,7 ve 8. sezon hakkında sadece okuduklarımı biliyorum ayrıca Site'miz için bütün Mitoloji'yi açıklayan bi yazının çevirisini yaptığımdan onun hakkında da epey bilgim var. E şimdi diyceksinki madem öyle nie hiç video falan indirmiosun?? Ben de cevap olarak "ızlemek başka okumak bambaşka!" derim ;)

Tüm bunlara rağmen yine de Krycek'i tamamen çözebilmiş durumda değilim,senin gibi! Benim Krycek hakkında esas merak ettiğim,Skinner'ın hayatını nasıl kontrol etmeye başladığı (nanorobotlar Skinner'a nasıl girdi ve Krycek bunları nasıl kontrol ediyor?) ve Skinner'la ne gibi bir derdi olduğu? Genelde mitolojideki rolünü anlamış gibiyim ama olayın bu kısmı bayakafamı karıştırıyor...Aman spoil edeyim deme ! :))

Ama ne olursa olsun ortada bi gerçek var: CSM'den sonra Krycek'in de ölmesi,8 (aslında bence 7 ) senelik mythology'nin sona ermesi demek. Bu sezon için (yani S9 )ne kadar ümitsiz olsamda; içimde,çok derinde bir ses "CSM ölmemişse ve geri gelirse sezon accaip olur" diyor...

Murat

From: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 6/9/2001 1:38 pm

Krycek dizinin en büyük misterylerinden biri...Onun kime neyi neden yaptığını anlamak imkansız...

CSM'in öldüğüne inanmıyorum..Gelecek sezon olmasa bile ,2. filmde mutlaka karşımıza cıkar diye dusunuyorum..CC yada Frank Spotniz bu yılın(8. sezon) mitolojinin sonu oldugunu soyledi birkac ay once...Zaten 9.sezon Mulder olmadan nasıl olacak bilmiyorum...Düşündükçe moralim bozuluyor..dizinin etkisi bende bu işte..!!!Hersey felakete dogru gidiyor..DD ,cameo yada 1-2 bolumluk birsey kesinlikle yapmayacagını soyledi...Scully'i tek basına yada Doggett ve Reyes'le izlemek istemiyorum... deprosyana gırecegım bu dizi sayesinde..

bence CSM ölmedi ve yeni mitoloji 2. filmde biz Mulder ve Scully'i tekrar gordugumuzde William'la baslayacak..

Kendine iyi bak

From: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 6/10/2001 5:09 pm

Space X-Files tarihinin en salak bölümü. ama bu demek değildirki diğer TV yapımlarını cebinden çıkartamaz. neyse, Scully doktor değilmiş gibi Mulder'ın doktor çağırın diye bağırması, montaj sahneler, sıkıcı konu. berbat. ve işin komik yanı, ilk sezondaki en pahalı bölüm. CC da hiç beğenmediğini belirtimişti zaten. eh, iyi bir tecrübe oldu.

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/11/2001 2:15 pm
To: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR)

Space S1'in en pahalı bölümümüymüş?!? Wah wah ,yazık o paralaraa...Neyse dediğim gibi CC ve ekibi yaptıklarının farkına çabucak varmışlarda aynı hataya tekrar düşmemişler.

Ufak bi bilgi: Howard Gordon'a göre de tüm X-Files bölümlerinin en kötüsü "Ghost in The Machine" miş...Hatta CC'le baya bi tartışmışlar Space mi Ghost in The Machine mi diye! :)

Murat
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
guzeldere1
Çaylak
Çaylak

İletiler: 57

İletiTarih: Cmt Tem 22, 2006 1:10 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Üçüncü sezon bence X Files'in en kaliteli bölümlerinin çoğunun toplandığı bir sezondur. Çok yoğun bir sezon bence üçüncü sezon. Her bakımdan çok kontrollü ve çok kademeli bir ilerleyişi var. Kanımca üzerinde en fazla çalışılan sezon üçüncü sezondur. Ve yine kanımca en kaliteli mitoloji bütünlüğünün ve dengesinin sağlandığı sezondur. Özellikle mitoloji bölümlerinin sinematografisi ve anlatımından çok etklendiğimi söyleyebilirim. Benim için "Silence Of The Lambs'in kurgusundaki başarı üçüncü sezonun mitoloji bölümlerinin her birinde sağlanan başarıya eş değerdir. Hatta biraz itmeyle, bu sezondaki mitoloji bölümlerinin sinema filmi haline getirilip vizyona çıkarılması çok büyük bir gişe başarısını beraberinde getirebileceğini düşünmekteyim (dört saati aşkın bir süre olur ama muhteşem bir deneyim olur sinemaseverler adına). Bu sezonun stand-alone'ları da çok yüksek bir kaliteye sahip. Aslında bu sezonun stand-alone'larının çoğu mitoloji bölümü olarak da kabul görebilir. Dediğim gibi, çok dengeli, çok kontrollü, çok kademeli kotarılmış bir sezon. O yüzden mitoloji - stand-alone ayırımı da çok belirgin değil ...

Bana göre üçüncü sezon:

1) En iyi Bölüm : Talitha Cumi
2) En kötü Bölüm : D.P.O.
3) En iyi Mythology bölümü : Talitha Cumi
4) En kötü Mythology bölümü : -
5) En iyi stand alone bölümü : Pusher - Grotesque - Jose Chung's From Outer Space - Wetwired (en iyileri bunlar bence ama D.P.O. haricinde boş stand-alone yoktu kesinlikle)
6) En kötü stand alone bölümü : D.P.O.
7) Sezon'un en iyi karakteri : Robert Modell ( Pusher )
8 Sezon'un en kötü karakteri : D.P.O.'da Giovanni Ribisi'nin canlandırdığı karakter
9) En iyi kötü adam : Robert Modell ( Pusher )
10) En kötü kötü adam : -
11) Sezonun en iyi yönetmeni : Wetwired'in yönetmeni (bilmiyorum kim Rolling Eyes )
12) Ve en kötü yönetmeni : D.P.O.'nunki
13) En ıyi Senaryo : Jose Chung's From Outer Space
14) En Kötü Senaryo : D.P.O.
15) En Unutulmaz Sahne : Scully'nin yaşlı gözlerle annesinin evinde ve gözünün önünde Mulder'a şok edici bir suçlamayla silah çektiği sekans ( Wetwired )
16) En Unutulası Sahne : D.P.O. finali
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Per Nis 10, 2014 2:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
1. En iyi Bölüm: 731 ve Piper Maru
2. En kötü Bölüm: Jose Chung's From Outer Space
3. En iyi Mythology bölümü: Talitha Cumi
4. En kötü Mythology bölümü: Blessing Way
5. En iyi stand alone bölümü : The List
6. En kötü stand alone bölümü? : Grotesque
7. Sezon'un en iyi karakteri ? Jeremiah Smith
8. Sezon'un en kötü karakteri ? Mr. Incato (2Shy)
9. En iyi kötü adam ? Rappo (The Walk)
10. En ıyi Senaryo ? Avatar
11. En Kötü Senaryo ? Syzygy
12. En Unutulmaz Sahne? Talitha Cumi'de "Kanser Adam"ın Mr X'e finaldeki bakışı
13. En Unutulası Sahne? Syzygy'de Mulder'la Bayan White'ın yatak sahnesi
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Nothing Vanishes Without a Trace - Sezon 3 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız